Tímto se s vámi z liberecké Home Credit Areny loučím a těším se s vámi na shledanou u dalších přenosů.
Finálová série play-off Tipsport extraligy je tedy po dvou utkáních vyrovnána 1:1! Již v pondělí bude pokračovat v Praze dalším duelem, jedno je však v tuto chvíli jisté. Ještě minimálně jednou se série přestěhuje také zpět pod Ještěd. Jak bude finále v Praze pokračovat?
Nejlepší hráči utkání:
Vladimír Eminger (SPA) a Michal Řepík (LIB).
A je dobojováno! Bílí Tygři ve třetí třetině udrželi těsné vedení, v závěru navíc přidal definitivní tečku Petr Vampola a Liberečtí se tak mohou radovat z výhry 4:2.
59:48
Birnerova střela byla sražena nad.
59:31
Liberečtí jsou u kotouče a zdá se, že již žádné drama nedovolí.
59:05
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
59:00
Liberec právě vstřelil branku!
Zdá se, že je pro dnešek rozhodnuto! PETR VAMPOLA se dostal do samostatného úniku vstříc prázdné brance a v takové situaci už snad ani nešlo zaváhat.
Bez asistence.
58:43
Liberečtí se osvobozují a kotouč se ocitá ve středním pásmu.
58:29
Liberečtí mířili na branku, místo toho však následuje zakázané uvolnění.
58:21
Tak to byla obrovská šance! Netík zůstal zcela sám před brankářem, jeho pokus však Lašák dokázal vyrazit. Následně dorážel Kudrna do prázdné branky, ale přestřelil!
58:12
Je to tak, Sparta se na led vrací v šesti, ovšem bez Pöpperleho!
58:12
Hra je opět přerušena, Sparta si vyžádala oddechový čas a možná zkusí odvolat brankáře.
57:41
Po nepřehledné situaci u mantinelu je hra přerušena, opět se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:00
Liberečtí se dostali do útočného pásma, pro postavení útočícího hráče v brankovišti je však hra vykázána do středního pásma.
56:38
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
55:58
Šimek po parádní individuální akci dobruslil až před Pöpperleho, ten však jeho střelu dokázal vyrazit. Liberecký obránce se ještě snažil dorážet, k volnému puku se však nedokázal natáhnout.
55:21
Řepíkova střela z první měla sice dobrou razanci, neměla však dostatečný směr, aby Pöpperleho mohla ohrozit.
54:30
Michal Bulíř navíc vybojoval kotouč a mohl postupovat na brankáře, jeho pokus však Pöpperle vykopl betonem.
54:13
Liberečtí drží kotouč na hokejkách a nikam zbytečně nespěchají.
53:36
Buchteleho střela jen těsně minula domácí klec.
53:20
Lašák raději skryl kotouč v rukavici, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
52:59
Jelínkovu střelu vyrazil Pöpperle, Sparta už navíc hraje v plném počtu.
52:24
Po nepřesné Radivojevičově přihrávce končí puk až u Lašáka.
51:57
Krátce po vhazování se Sparta osvobozuje.
51:51
Rozjetý Vampola se zjevil až před brankářem Tomášem Pöpperlem, svou střelu však zblízka umístil pouze do jeho náruče!
51:36
Sparta vyhazuje do středního pásma.
50:58
Ve stejném čase navíc na trestnou lavici míří Curtis Hamilton (SPA), který se provinil zákrokem vysokou holí. Liberec si tedy zahraje přesilovou hru.
50:58
Lašák chvíli nevěděl, kde má puk, nakonec ho však našel a hra je přerušena. Navíc se bude vylučovat.
50:20
Řepík místo vyhození trefil pouze čárového rozhodčího, nakonec z toho však žádné nebezpečí pro Liberec nebude.
49:46
Sparta chvíli obléhala útočné pásmo, nyní se však Tygři osvobozují.
49:22
Ševc na brankovišti ztratil kotouč a Pech zkoušel nadvakrát překonat Jána Lašáka, ten však oběma pokusům dokázal odolat!
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků. Home Credit Arena je tedy opět vyprodána!
49:13
Lašák skryl puk v rukavici, následuje komerční přestávka.
48:54
Dernerovu střelu tečoval jeden z bránících hráčů, kotouč tak hostující branku neohrozil.
48:32
Prudkou ránu Tomáše Mojžíše dokázal Pöpperle vyrazit.
48:17
Nyní pro změnu končí zakázaným uvolněním akce Sparty.
47:48
Zakázané uvolnění Liberce.
47:32
Hosté se nedohodli, kdo má k puku blíže, a tak ho Výtisk vyhodil do středního pásma takřka bez práce.
46:49
Liberec hraje v plném počtu.
46:37
Petr Jelínek vystihl přihrávku Sparty a osvobozuje svůj tým.
46:20
A domácí opět vyhazují.
46:02
Po Dernerově nahození musel Pöpperle raději skrýt kotouč v lapačce.
45:47
Liberečtí vyhazují do bezpečí.
45:15
Daniel Špaček padl do střely a zneškodnil tak Hlinkův projektil.
44:49
Sparta si zahraje přesilovou hru. Ondřej Vitásek (LIB) dostává menší trest za sekání.
44:35
Vitásek z posledních sil skočil do přihrávky Lukáše Pecha a Kudrna tak nemohl pálit!
43:52
Formanovu střelu vyrazil Lašák do bezpečí.
43:19
Jaroslav Hlinka se zjevil osamocen z úhlu před Lašákem, domácí gólman však dokázal jeho střelu zastavit!
43:02
Na druhé straně tečoval Stránského nahození Radivojevič jen těsně vedle!
42:38
Hamiltonovo nahození neprošlo až k Lašákovi.
42:05
Akci Sparty zastavil ofsajd.
41:49
Valský zavezl kotouč do útočného pásma, zde o něj ovšem přišel a k puku se dostala Sparta.
41:13
Vitáskovu střelu dokázal Pöpperle zachytit, bude se vhazovat po jeho pravici.
40:25
Hosté hrají v plném počtu.
40:01
Hostující tým je na ledě, domácí se také pomalu vracejí, třetí třetina tedy brzy začne!
Do druhé třetiny vstoupili domácí jako vyměnění oproti závěru té první a po zásluze se dokázali také prosadit. Tomáš Pöpperle se sice dlouho držel, ve 32. minutě už mu však proskákala za záda tvrdá rána Michala Řepíka a bylo srovnáno. Druhé dějství navíc poznamenal hloupý faul Lukáše Klimka, který bruslí kopl Lukáše Dernera a dostal trest ve hře. Přesilovou hru domácí využili a Branko Radivojevič poslal Tygry zpět do vedení. Ve třetí třetině se tak máme na co těšit! Začne zhruba v 19:21.
40:00
39:57
Z posledního útoku ještě Bakoš trefil boční síť, nic dalšího se však již nejspíš nestane.
39:43
Hamilton vyvezl puk až do útočného pásma.
39:21
Domácí jsou v posledních minutách k neudržení. Bakošovu střelu dokázal Pöpperle vytěsnit do ochranné sítě.
39:10
Přesto jdou nyní domácí do vedení! tentokrát BRANKO RADIVOJEVIČ napřáhl od modré a puk zastavila až síť za zády Tomáše Pöpperleho! Přesilová hra Tygrů navíc ještě bude minutu a patnáct sekund pokračovat.
Asistence: Michal Řepík.
38:57
Radivojevič nyní trefil pouze clonícího Birnera.
38:42
Řepíkova střela trefila pouze bránícího hráče.
37:58
Sparta hraje ve čtyřech.
37:53
Až do kuchyně chtěli domácí dohrát svou akci, místo toho ale nepřišlo zakončení.
37:12
Mojžíšovu dělovku Pöpperle dokázal vyrazit.
36:52
36:19
Tak to byla velká příležitost! Birner jen těsně minul branku, puk se však odrazil na druhou stranu k Bakošovi a Pöpperle jeho projektil zastavil na brankové čáře!
35:58
A pozor! Sparta jde do tří! Marek Hrbas (SPA) totiž vyhodil puk až mezi diváky a dostává dvouminutový trest za zdržování hry.
35:48
Prudkou Vampolovu střelu likviduje Pöpperle betonem.
35:26
Poměr sil na ledě se vyrovná. A nejen to! Lukáš Klimek (SPA) neudržel nervy na uzdě a zbytečně kopnul vstávajícího Dernera bruslí do lýtka, za což inkasuje trest ve hře. Liberec si tak po skončení trestu Martina Ševce zahraje přesilovku.
35:21
Po střele z pravé strany následovala skrumáž na brankovišti, domácí však rychle vyhazují.
34:57
Jelínek vyhrál vhazování a Derner vyhazuje do obranného pásma hostí.
34:52
V pěti však domácí nehráli dlouho. Martin Ševc (LIB) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění. S trestem není vůbec spokojen a raději vystřelil na trestnou lavici jako raketa, než aby diskutoval s rozhodčími.
34:33
Bílí Tygři hrají v plném počtu.
34:18
Pech přišel o puk, Liberec znovu a znovu vyhazuje přes všechny čáry.
34:02
A další vyhození, Spartě se přesilová hra nedaří.
33:26
A do třetice všeho dobrého Tygři vyhazují.
33:16
Nyní to byl Petr Jelínek, kdo vyvezl puk do bezpečí.
32:52
Lašák dobře vypíchl puk a Valský ho odehrál do pásma Sparty.
32:33
Zatímco se Liberečtí pomalu začínat ujímat tempa hry, přichází komplikace. Domácí totiž dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odpyká Dominik Lakatoš.
31:54
Ondřej Vitásek měl před sebou volný prostor a tvrdě vypálil, Pöpperlemu však puk mířil do náruče a hostující gólman tak neměl problém s jeho zachycením.
31:38
Kotouč se krátce po buly dostal až k Pöpperlemu, ten raději hru přerušil.
31:25
Z nenápadné akce je srovnáno! MICHAL ŘEPÍK dostal parádní pas do jízdy a tvrdě vypálil příklepem. Pöpperle si sice na puk sáhl, nedokázal ho však zastavit a pouze se bezmocně ohlédl, zatímco kotouč proskákal za brankovou čáru.
Asistence: Tomáš Mojžíš.
30:52
Oba týmy hrají v plném počtu.
30:17
Domácím se nabízela příležitost k úniku tři na dva, Vampola však prováhal moment pro přihrávku a Liberec o puk přišel.
30:00
Sparta vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
29:31
Kalina vybojoval kotouč, ovšem pálil příliš vysoko.
28:52
Uvidíme po jednom trestu na každé straně. Za domácí míří na trestnou lavici Martin Ševc za hrubost, za hosty pak Miroslav Forman, který se provinil držením protihráče.
28:52
28:52
Po potyčce v rohu kluziště je hra přerušena, zdá se, že se bude vylučovat.
28:29
Šimkovo nahození prosvištělo těsně kolem hostující branky!
28:09
Pöpperle raději před Špačkem skryl kotouč v rukavici.
27:33
Valská nabral rychlost, nedokázal se však procpat až před brankáře a akci tak nezakončil.
27:10
Kumstát tečoval puk ven z kluziště, bude se vhazovat ve středním pásmu.
27:03
Kotouč doskákal až k Lašákovi, který raději před dojíždějícím Kudrnou přerušil hru.
26:37
Sparta svědomitě brání a vybojovala kotouč ve vlastním pásmu.
26:12
Radivojevič vybídl ke střele Bakoše, ten však svým pokusem nedokázal Tomáše Pöpperleho překonat.
25:46
Domácí hrají v plném počtu.
25:32
V oslabení zahrozil Ondřej Vitásek, jehož střelu Pöpperle vyrazil do bezpečí.
25:13
Sparta sice zamkla Liberec v obranném pásmu, zakončení však dlouho nepřicházelo. Nyní Liberec vyhazuje.
24:31
A domácí opět vyhazují přes všechny čáry, oslabení zatím zvládají svědomitě.
24:02
Petr Jelínek vyhazuje až k Tomáši Pöpperlemu.
23:46
Bude se vylučovat. Martin Ševc (LIB) dostává dvouminutový trest za sekání.
23:31
Sparta mohla vyrazit do protiútoku, ten však dokázala defenziva Liberce zastavit.
23:02
Těsně vedle mířil svou dělovkou od modré také Martin Ševc!
22:48
Vampolovo nahození těsně minulo hostující branku.
22:35
Jelínek z úhlu vyzkoušel pozornost Tomáše Pöpperleho, ten však kotouč dokázal chytit.
22:16
Kotouč se dostal až k Pöpperlemu, který raději přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
21:51
21:24
Michal Bulíř právě povedeným hitem uklidil Petra Kumstáta málem až na střídačku Liberce!
21:05
Po nepřesné rozehrávce končí kotouč až u Lašáka.
20:47
Radivojevič nedokázal z levé strany Tomáše Pöpperleho překonat.
20:07
Hosté vyhodili kotouč na vlastní střídačku, bude se vhazovat ve středním pásmu.
20:01
Hráči se vracejí na ledovou plochu, druhá třetina brzy začne.
Co říct k první třetině? Viděli jsme dvě zcela odlišné poloviny. Úvod vyšel domácím skvěle, dokázali Spartu zatlačit a vše korunovali při vlastním oslabení, když poslal Jakub Valský domácí do vedení. V tu dobu byl poměr střel deset ku nule pro Liberec. Pak však přišel zlom. Hned z druhé šance dokázala Sparta udeřit, když Vitásek neuhlídal Hamiltona a ten z první vyrovnal. Jen o minutu později pak podobně zaváhala domácí obrana podruhé a Forman šikovnou tečí poslal Spartu do vedení. Od té doby byli Tygři jako opaření a hosté na ledě dominovali, až v závěru třetiny se hra poněkud srovnala. Uvidíme, jak se obraz hry změní ve druhém dějství, které začne zhruba v 18:19.
20:00
19:36
Po Vitáskově nahození poskakoval kotouč v brankovišti, Pöpperle ho však dokázal včas zalehnout.
18:53
Vampola přišel o kotouč ve vlastním pásmu, nakonec z toho však žádná větší šance pro Spartu nebyla.
18:19
Dernerovo nahození likviduje Pöpperle, který si po delší době připsal další úspěšný zákrok.
17:37
Vitáskovo nahození nedoplachtilo až k hostujícímu brankáři a Sparta vyváží puk z pásma.
17:31
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se po delší době přesune před Pöpperleho.
16:55
Po zaváhání liberecké defenzivy nebezpečně pálil z úhlu Netík, hra je však přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
16:03
Vampolova nahrávka byla nepřesná, Sparta tak dostal hru opět do obranného pásma Liberce.
15:41
Valská ztratil kotouč a Pech tvrdě pálil na Lašáka, ten však předvedl povedený zákrok a puk chytil.
15:20
Liberecká hra je stále ovlivněna velkým množstvím nepřesností.
14:46
Vitásek místo nahození do útočného pásma nasměroval puk pouze mezi diváky.
14:30
Hrbasova střela skončila v rukavici Jána Lašáka, hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
14:18
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
14:03
Špaček se snažil sjet si před branku, před Pöpperleho se ovšem nenacpal.
13:37
Vampola lacino přišel v útočném pásmu o puk, zaútočit tak může Sparta.
13:10
Sparta je v těchto okamžicích jasně lepší, naopak domácí jsou zaskočeni bleskovým obratem.
12:49
Před Netíkem se otevřel prostor a zkušený forvard nebezpečně pálil, těsně však minul domácí klec.
12:35
12:15
Liberec se opět osvobozuje a střídá.
12:01
Střelu Michala Barinky dokázal Lašák lapačkou vyrazit do bezpečí.
11:28
Liberec vyhazuje a osvobozuje se.
11:14
Lukáš Klimek střílel bekhendem na brankovišti, Lašák však betonem vykopl puk do bezpečí.
10:35
A další komplikace pro domácí! Dominik Lakatoš (LIB) dostává dvouminutový trest za hrubost a hosté si zahrají přesilovku.
10:11
Sparta právě vstřelila branku!
To je ovšem obrat! Vladimír Eminger nahodil od modré čáry kotouč na branku, puk ještě tečoval MIROSLAV FORMAN a Sparta rázem během několika desítek sekund vede 2:1!
Asistence: Vladimír Eminger.
10:01
Poláškovu střelu skryl Lašák v náručí.
09:54
Tak to byla velká šance Sparty! Netík našel na pravém kruhu Lukáše Pecha a jeho střelu zastavila až branková konstrukce!
09:42
Liberečtí jsou u puku a zakládají akci z vlastní poloviny.
09:10
Ale hned z první vážnější šance už hosté skórují. CURTIS HAMILTON dostal od Marka Hrbase přesnou přihrávku před branku a z první srovnává na 1:1.
Asistence: Marek Hrbas.
08:47
Barinka s koncem přesilovky vyslal na Lašáka první střelu Sparty v utkání, liberecký gólman však neměl problém kotouč zachytit do lapačky.
08:27
Přesilová hra se Spartě vůbec nedaří, ještě se snad ani nedostala před Lašáka.
07:57
Tygři opět vyrazili kupředu a Vampolovu střelu musel zneškodnit Pöpperle.
07:44
Tentokrát už se ovšem Tygři radují. Při vlastním oslabení nabil Ondřej Vitásek na modré čáře rozjetému JAKUBU VALSKÉMU a ten mířil přímo do šibenice!
Asistence: Ondřej Vitásek.
07:14
Tak to bylo zajímavé! Jakub Valský pálil okamžitě po vhazování a Pöpperle nestíhal pořádně reagovat, kotouč však skončil vedle!
07:12
Do brejku vyjel při vlastním oslabení Stránský a z levého kruhu prudce pálil, Tomáš Pöpperle si však připsal další úspěšný zákrok.
06:57
Liberec vyhazuje přes všechny čáry.
06:47
První přesilovou hru si zahraje také Sparta. Lukáš Derner (LIB) dostává dvouminutový trest za hákování. Následuje komerční přestávka.
06:37
Netík nedokázal zkrotit kotouč, jinak by mohl postupovat kupředu takřka osamocen.
06:07
Lakatoš se po pěkné individuální akci dostal k brance, jeho přihrávka do mezikruží však adresáta nenašla.
05:36
Sparta hraje v plném počtu.
05:27
Liberec musí další akci založit opět ze svého obranného pásma.
05:18
Šimkova střela byla sražena vedle.
04:51
Vampola dostal v mezikruží až příliš prostoru, svou jedovatou střelu však nasměroval pouze do míst, kde stál připravený Tomáš Pöpperle.
04:33
A opět hostující dokázali vyhodit kotouč až k Jánu Lašákovi.
04:14
Birnerovu střelu Pöpperle neviděl, přesto ji vyrazil betonem. Následně Sparta vyhazuje.
04:00
Také s Bakošovou střelou si hostující gólman dokázal poradit.
03:44
Radivojevičův projektil skončil v lapačce Tomáše Pöpperleho.
03:36
Bude se opět vylučovat a znovu na hostující straně! Jan Švrček (SPA) dostává dvouminutový trest za podražení.
03:16
Zakázané uvolnění Sparty.
02:53
02:07
Tlak Tygrů se stupňuje, skvělý Pöpperle však Spartu drží.
01:28
Pöpperle čelil hned několika tvrdým střelám, zatím však dokázal odolat.
00:53
Tomáš Pöpperle (SPA) vyhodil puk mimo kluziště a Sparta zahájí utkání v oslabení!
00:01
Zazněla státní hymna, už brzy padne úvodní buly!
Bílí Tygři nastupují na ledovou plochu, Sparta je již připravena na modré čáře.
V liberecké Home Credit Areně se již vše postupně připravuje k zahájení druhého finálového utkání mezi Spartou a Libercem. Atmosféra houstne, úvodní ceremoniál začíná.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Výtisk (C) – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Jelínek, Valský – Stránský, Lakatoš, Špaček – Ordoš.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Švrček, Mikuš, Čajkovský, Kalina – Forman, Hlinka (C), Buchtele – Sabolič, Klimek, Hamilton – Netík, Dragoun, Kudrna.

Rozhodčí: Šindler, Šír – Gebauer, Lederer.
Jestli však něco mohlo být nejlepší pozvánkou na páteční duel, byl to právě první zápas, v němž jsme viděli řadu soubojů, ale také pohledných akcí a zajímavých situací. Jedno je jisté, máme se na co těšit. Dokáží se Tygři z první porážky po čtrnácti výhrách v řadě oklepat, nebo si Sparta poveze do Prahy vedení 2:0? To se dozvíme v pátek od 17:20!
Do finále lépe vstoupila Sparta, která dokázala ve čtvrtek v Home Credit Areně zvítězit. Domácí přitom do utkání nevykročili vůbec špatně, v první třetině to byl právě Liberec, kdo převážně diktoval tempo hry a v první přesilové hře šel zaslouženě do vedení, když se prosadil Michal Řepík.

Od druhé třetiny však byli aktivnější hosté. Po půlhodině hry domácí zbytečně ztratili puk, Hlinka a Forman ujeli do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný přesnou ranou vyrovnal. Ještě před koncem druhého dějství navíc po dalším zaváhání defenzivy dokonal obrat Jaroslav Hlinka a do kabin tak šli tentokrát spokojenější hosté.

Ve třetí třetině chtěli Tygři vyrovnat a měli k tomu hned několik zajímavých příležitostí, tentokrát si ovšem šelmy vylámaly zuby na skvělém Pöpperlem v hostující brance. Jan Buchtele navíc zvýšil na 3:1 z pohledu Sparty a šance na vyrovnání Liberci ještě snížil Petr Vampola, který deset minut před koncem vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

Domácí už odpovědět nedokázali a v sérii tak vede Sparta.
Také v pátek pokračuje pod Ještědem finálová série Tipsport extraligy mezi Bílými Tygry a Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.