SESTŘIH: Čtvrtfinále play off (2.zápas): HC Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 3:4 po prodloužení

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a někdy brzy se znovu budu těšit. Na počtenou.
Kdo se tedy těšil na nájezdy, přišel zkrátka. Prodloužení příliš dlouho netrvalo. Již po dvaasedmdesáti sekundách jej ukončil tvrdou ranou Marek Trončinský, který tak vyrovnal stav série, která se po dnešku stěhuje do ŠKOENERGO Arény. Můžeme předpokládat, že i další zápasy budou velmi vyrovnané.
Nejlepšími hráči zápasu jsou: Dominik Pacovský (MBL) a Martin Pláněk (MHK).
61:12
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři ukončují prodloužení po minutě a dvanácti vteřinách! Lenc poslal kotouč zpoza branky až na modrou, kde se do něj opřel MAREK TRONČINSKÝ, na jehož tvrdou ránu nedokázal Kacetl reagovat a Boleslav tak srovnává stav série na 1:1! Asistence: Radan Lenc.
60:58
Trončinský našel Hyku, který zaváží puk do třetiny Mountfieldu.
60:39
Pláněk si poradil v rohu kluziště a vyhodil do středního pásma.
60:10
Začíná prodloužení, které se hraje na jediný vítězný gól! Přinese rozuzlení zápasu?
60:01
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 21 (40)

BK Mladá Boleslav 6 (22)
Infarktová třetí třetina přinesla nejprve srovnání Východočechů na 2:2, o které se postaral Martin Pláněk. Vyrovnaný stav však dlouho netrval a Boleslavi vrátil vedení Dominik Pacovský. Už se nejspíš pomalu schylovalo k hradecké power–play, když 167 vteřin před třetí sirénou trefil prodloužení Rastislav Dej. Následuje 18ti minutová přestávka a po ní 20ti minutové prodloužení, které začne přibližně v 20:34.
60:00
59:49
Hradec ještě zahrozil, ale branky nedocílil. Středočechům se podařilo vyrazit do protiútoku, ale gól také nevstřelili a zápas nám tak směřuje do prodloužení.
59:34
Zakázané uvolnění černozelených.
59:20
Rána vyrovnávajícího střelce Deje nyní minula levou tyč svatyně Boleslavi.
59:13
V útočném pásmu je Mountfield a snaží se rozhodnout utkání v základní hrací době. Defenziva Středočechů musí být na pozoru.
59:00
Pláňkova tvrdá bomba od modré čáry zasáhla pouze solar gólmana Bruslařů.
58:40
Rittich raději přikryl puk a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
58:13
Hra má nyní velký spád a dopředu se ženou hráči z Mladé Boleslavi. Budeme svědky prodloužení?
57:13
Hradec právě vstřelil branku!
Lvi srovnávají 167 sekund před koncem! Dietz vypálil od modré. Před brankou tečoval kotouč RASTISLAV DEJ, pravděpodobně rukavicí či koncem hole a puk skončil až v síti svatyně Ritticha – 3:3! Rozhodčí se radil s videosudím dlouho, ale gól nakonec platí! Asistence: Stanislav Dietz, Jaroslav Bednář.
56:48
Hykova rána zaduněla o mantinel za brankou Kacetla.
56:20
Kukumbergovo nahození sebrala obrana Středočechů a Lvi tak znovu nemohou založit akci.
56:06
Ofsajd Východočechů. Jedno z posledních uklidnění před tím, než zápas vyvrcholí.
55:32
Pilař dlouhou skákavou přihrávkou vyslal vpřed Honejska, jehož výlet ukončila nekompromisní defenziva Boleslavi.
55:10
Kacetl musel za svou branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
54:52
Bruslaři se už už dostávali do přečíslení, ale zastavilo je postavení mimo hru.
54:26
Dnešní utkání sleduje 6031 diváků.
54:26
Zakázané uvolnění svěřenců Vladimíra Kýhose.
54:09
Pabiškův nájezd z pravé strany ukončil tvrdým hitem Zdeněk Čáp.
53:39
Puk se nakonec dostal před Rittichovu branku, ale tam nebyl nikdo, kdo by ho do ní uklidil.
53:19
Vydarený nahodil puk do pásma, kde o něj nyní hráči obou celků urputně bojují.
53:00
Kudrna se vystavil do postavení mimo hru.
52:46
Plášil s Pilařem dokázali zvládnout nebezpečnou situaci v rohu za brankou Kacetla, z čehož těžil Honejsek, který se hnal zprava na Ritticha, ale svou střelou ho nepřekonal.
52:26
Komerční přestávka na uklizení ledové plochy.
52:23
Honejsek vymotal povedenými kličkami obránce, ale pak jich udělal již příliš moc a nedokázal přihrát svým kolegům.
51:54
Bednář zavezl puk do pásma, ale tam neměl, komu by nahrál.
51:29
Tandem Kudrna – Šimánek se vydal do tří obránců. Hradecký rodák se dostal do zakončení, ale Rittich předvedl další povedený zákrok.
51:07
Pláněk vykroužil parádní oblouk a zakládá akci.
50:35
Hra má teď rychlý spád, téměř se nepřerušuje a obě mužstva se střídají na kotouči.
50:13
...ale to se jim nepodařilo a Mountfield jde rychle do protiútoku.
49:44
V souboji na útočné modré byli úspěšnější svěřenci Františka Výborného a mohou tak ohrozit svatyni Kacetla...
49:25
Kukumberg vypálil přes bránícího beka, ale Rittich předvedl parádní semafor!
49:13
Rýgl dokázal šikovně vyhodit a zakázané uvolnění se tak Boleslavi nepíská.
48:54
Středočeši se dostali do postavení mimo hru.
48:33
Pláněk nahazoval na teč, ale spoluhráči nedokázali touš zasáhnout.
48:01
Plášil udržel Jarůška na svých zádech a dokázal založit další akci svého mužstva.
47:32
Pilař zastavil Bruslaře a vpřed tak mohou Lvi.
47:22
Kukumberg tvrdě vrazil na brankovišti do bránícího hráče, který spadl na Ritticha, jenž je otřesen, ale nyní už si nasazuje masku a bude v zápase pokračovat.
47:05
Lvi neproměnili další šanci a dopředu šla Boleslav, ale ani ta nedokázala udržet kotouč na svých hokejkách delší dobu.
46:56
Kukumberg pálil ihned po vyhraném vhazování a Rittich se musel řádně natáhnout, aby jeho ránu zlikvidoval!
46:52
Po přerušení hry je na programu další komerční přestávka.
46:23
Pláněk nachází dlouho přihrávkou Deje, který proniká s pukem do pásma protivníka.
45:49
Bednář vykličkoval z rohu, ale přihrát spoluhráči se mu nepodařilo.
45:07
Mountfield tlačí na svého soupeře a s pukem kombinuje v nebezpečné vzdálenosti od branky Ritticha.
44:28
Vybojovat se mu jej na dlouho nepodařilo, ale Hradečtí jsou již znovu v držení kotouče.
44:00
Červený spěchá za nahozeným pukem, který je za brankou Středočechů.
43:38
Po zásahu vysokou holí se vhazuje před Rittichem.
43:20
Na svěřencích Vladimíra Kýhose ale není znát, že by právě inkasovali gól. Znovu se vrhají do útoku.
42:27
Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Rýgl nahodil od mantinelu před branku Lvů, kde byl agilní DOMINIK PACOVSKÝ, který poslal kotouč do horní části svatyně Východočechů – 2:3! Asistence: Martin Rýgl, Tomáš Klimenta.
42:18
Pacovského ránu z pravého rohu vyrazil Kacetl betonem.
41:53
Královéhradecké vyrovnání nabudilo a nyní se ženou za tím, aby celé utkání otočili. Podaří se jim to?
40:56
Přesilovka sice skončila, ale to hráčům z města pod Bílou věží nevadilo! Šimánek poslal puk na modrou, kde byl připraven MARTIN PLÁNĚK, jenž svou pumelicí nedal Rittichovi šanci! Začínáme od začátku a hala bouří! Asistence: Jiří Šimánek, Roman Kukumberg.
40:52
40:40
Čápovu ránu od modré vykopl Rittich levým betonem.
40:34
Holub navíc dostal kotoučem do obličeje a s krvavým zraněním úst odjíždí do útrob FORTUNA arény.
40:34
Po zásahu střídačky Bruslařů se hra znovu nastěhuje před Ritticha. Trončinský bude na trestné lavici ještě maximálně 18 vteřin.
40:10
Lvi dohrávají na začátku třetí periody přesilovku.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 10 (19)

BK Mladá Boleslav – 7 (16)
Královéhradecké mužstvo při založení svého klubu Patriotů o přestávce uvedlo první čtyři členy do tohoto spolku. Jsou jimi pánové Ladislav Blažek, Emil Šmíd, Václav Čergeť a Miroslav Valášek.
Druhá třetina naznačila, jak by se mohla vyvíjet ta třetí. Hradec zdaleka dnešní utkání nevzdal a tlačí se do pásma Mladé Boleslavi, která spoléhá především na kvalitní defenzivu a rychlé protiútoky. Na dostřel přiblížil Mountfield Brian Ihnačák, jenž překonal Ritticha po krásné kombinaci své útočné letky. Rozuzlení tohoto dramatického duelu nám možná přinese třetí třetina, která začne přibližně v 19:26.
40:00
39:58
A druhé vyhození znamená, že do přestávky již Lvi srovnat nestihnou...
39:35
Bárta vyhazuje touš přes všechny čáry až ke Kacetlovi.
39:14
Nahození na svou branku si ale Rittich pohlídal a drží tak vedení svého mužstva.
38:52
Trončinský vysekl Dejovi hokejku a z tribun se nese jediný požadavek – vyrovnat!
38:43
Pabiška nahazoval před branku, kde stál Bárta, který však přihrávku promáchl.
38:21
Zakázané uvolnění Lvů, které je ale přinejmenším velice sporné. Obránce Bruslařů očividně brzdil, aby kotouč nestihl dojet před brankovou čarou.
38:10
Kudrna prodlužuje puk do třetiny protivníka, tam ho však žádný z jeho spoluhráčů nesebere.
37:50
A poradil si i s nahozením Lence, které ukryl v lapačce.
37:19
Pabiška najížděl zleva, ale jeho pokus zneškodnil Kacetl svou hokejkou.
36:42
Pilař nerozehrál dobře, avšak útočníci Boleslavi si nevedli o moc lépe a puk vrátili obraně Východočechů.
36:18
Hradec je v náporu. Tlačí svého soupeře ke zdi a ten se znovu musí zaměřit na defenzivní stránku hry.
35:44
Trončinský chtěl zaútočit, ale ve středním pásmu si všiml, že je sám proti přesile a otočil zpět.
35:29
Buly po pravé ruce Ritticha.
35:13
Rudolf Červený zaskakuje za kolegy z obrany a za vlastní brankou se ujímá rozehrávky další akce Mountfieldu.
34:41
Šimánek předal ve středu hřiště Kukumbergovi, který najel zleva a zakončil do Ritticha, který puk vyrazil. S dorážkou přispěchal Jaroslav Kudrna, ale gólman Boleslavi zlikvidoval i jeho pokus!
34:20
Po tvrdém střetu zůstal na ledě ležet Antonín Honejsek. Nyní však již míří na střídačku svého týmu.
33:33
Vpřed nyní vyrazili hráči Mladé Boleslavi, ale jejich útok nepřidal Kacetlovi vrásek.
32:30
Lvi dokázali zužitkovat početní výhodu! Červený přihrál doleva Adamu Courchainovi, ten z první předal na druhou stranu na BRIANA IHNAČÁKA, který neomylně zamířil pod víko – 1:2! Asistence: Adam Courchaine, Rudolf Červený.
31:38
Odměněni jsou Jakub Klepiš na 2+2 za hrubost a Karel Pilař – 2 minuty hrubost. Východočeši hrají přesilovku 5 na 4.
31:38
Šimánkovu střelu z rohu skryl ve své výstroji Rittich. Hradečtí útočníci se snažili dorážet, což si nenechali líbit obránci Boleslavi a na hřišti se znovu strhla mela.
31:30
Pláňkovu ránu od modré zblokoval Hruška a puk tak zamířil do ochranné sítě.
31:25
Znovu čárovému trvalo delší dobu, než si uvědomil, že se jedná o zakázané uvolnění a z tribun se nese pískot.
31:08
Nahození za svou branku si ale obrana Mladé Boleslavi pohlídala.
30:38
Dietz se v rohu zbavil napadajícího Pabišky šikovnou kličkou a může rozehrát.
30:19
Hra je tedy přerušena až po postavení mimo hru, kterého se černozelení dopustili.
29:54
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi se k překvapení Martina Pláňka a hradeckého publika nepíská.
29:23
Šimánkovu ránu z pravého kruhu zneškodnil Rittich parádním rozklekem.
29:02
28:40
Nyní se o třetinu připravili sami nepřesnou přihrávkou.
28:10
Tentokrát se o vyhození postaral Kučný. Přesilovka se Hradeckým nedaří.
27:38
Mladou Boleslav osvobozuje vyhozením Jakub Klepiš.
27:09
Vydareného tvrdý projektil od modré narazil na levý beton Ritticha.
27:02
Pabiška dostává trest na 2 minuty za vysokou hůl, kterou udeřil do obličeje Jaroslava Kudrnu. Šance pro Mountfield korigovat skóre!
26:40
Kukumbergovu ránu z pravého kruhu vyrazil Rittich maskou.
26:26
Ihned po buly vypálil Jarůšek, ale teč jednoho z bránících hráčů odeslala puk jen do ochranné sítě.
26:24
V dobré šanci se na středu hřiště ocitl Klimenta. Jeho ránu ale obětavě zblokoval Rudolf Červený, který byl prvním bránícím hráčem. Nyní probíhá komerční přestávka.
25:53
Pláněk nahodil puk do třetiny. V rohu ho sebral Červený a žabkou poslal před bránu na Honejska, který však musel zpracovat kotouč hrudníkem a zakončit tak nemohl.
25:43
Prapodivné postavení mimo hru, kterého se dopustili svěřenci Vladimíra Kýhose. Buly ve středním pásmu.
25:29
25:27
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Tato její přesilovka zůstane nevyužita.
24:53
Hradec znovu osvobozuje vyhozením přes všechny čáry Jaroslav Bednář.
24:27
Boleslav nyní drží pásmo a nebezpečně kombinuje nedaleko svatyně Kacetla.
23:49
Bednář vyvezl kotouč z pásma a snažil se najít Mertla. Po své nepřesné přihrávce však jen nešťastně vzhlédl ke stropu haly.
23:29
Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za hákování. Sudí si dnes sympatie domácích fanoušků získat nechce.
23:02
Mertl rozjíždí akci svého mužstva, ale ta nebyla úspěšná a je to protiútok.
22:23
Kukumbergova rána byla nepřesná a Pláňkův pokus Rittich vyrazil před sebe, kde se o něj postarala defenziva Středočechů.
22:09
Bárta přijel blízko ke Kacetlovi, vyslal střelu těsně nad ledem, ale gólman Hradce skvěle vykopl kotouč levým betonem!
22:09
Mladá Boleslav má šanci v podobě trestného střílení! Vydarený zadržel pronikajícího Bártu ve velké šanci!
21:50
Honejsek získává puk za brankou Ritticha a pokusí se ho rozehrát.
21:16
21:08
Ale nevypadá to, že by ji měli využít...
20:35
Ještě jednačtyřicet vteřin zbývá z přesilovky svěřenců Františka Výborného.
20:25
Pláňkovu ránu od modré zneškodnil Rittich vyrážečkou.
20:10
Klepiš zakládá první akci druhé třetiny.
20:01
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 9

BK Mladá Boleslav – 9
V úvodní třetině jsme byli svědky hokeje, ve kterém byl aktivnější domácí Mountfield. Ten však utržil lekci z produktivity, kterou mu dala Mladá Boleslav, jenž se brankami Jakuba Klepiše a Richarda Jarůška dostala do dvougólového vedení, které nyní zuby nehty brání. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:47
První část zápasu se již pouze dohrává, nic zajímavého nepřinese.
19:16
Vantuch je potrestán za své prohřešky trestem na 2 minuty za sekání, 2 +2 minuty za hrubost + 10 minut osobní trest. Lenc obdržel pouze trest na 2 + 2 minuty za hrubost + 10 minut osobní trest. Bruslaři budou hrát přesilovku 5 na 4.
19:16
Po tvrdém střetu u mantinelu s gólmanem Rittichem se do Lukáše Vantucha pustil Radan Lenc. Hradecký forvard ale v pěstním duelu jasně dominoval a útočník Boleslavi může být rád, že jsou na ledě rozhodčí, kteří z něj divokého bijce sundali.
18:41
18:29
...z kterého ale nedokázali nic vytěžit.
18:04
Hradečtí roztáčejí kolotoč přihrávek před Rittichem...
17:23
Vydareného ránu zblokoval obětavým pádem první bránící hráč a Boleslav se osvobozuje.
16:41
Po dlouhé poradě tu máme výrok. Tresty vyfasovali na jedné straně Trončinský – dvě minuty za hrubost a Bárta – dvě minuty za hrubost, na druhé Kukumberg – dvě minuty za hrubost. Lvi hrají přesilovku 5 na 4!
16:41
Kudrna šikovně nahazoval před klec Ritticha, kde dnes již podruhé promáchl přihrávku Jiří Šimánek. Nyní se na ledě strhla šarvátka, která nebere konce a sudí mají plné ruce práce.
16:21
Mladá Boleslav vyráží do protiútoku. Puk na holi má Richard Jarůšek.
15:33
Mertl vybojoval kotouč za svatyní Bruslařů a nabízel ho svým spoluhráčům přihrávkou na brankoviště. Tam se však žádný z jeho kolegů nenacházel.
15:12
Icing Středočechů. Buly po pravé ruce Ritticha.
14:53
Bruslaři znovu pouze vyhodili kotouč a nechávají ofenzivní snahu na hráčích Mountfieldu. To se jim nemůže vyplatit.
14:18
Další akci svého týmu zakládá Stanislav Dietz.
13:29
Hradečtí znovu v pásmu Bruslařů, kteří v těchto chvílích pouze vyhazují puk a do útočných akcí se příliš nepouštějí.
13:03
Zpětnou přihrávku před branku dostal Roman Kukumberg, ale z hranice brankoviště přestřelil svatyni Mladé Boleslavi. Následuje komerční přestávka.
12:42
Lencovu ránu z pravého kruhu vyrazil gólman Mountfieldu betonem.
12:10
Středočeši sice vyhazují puk ke Kacetlovi, ale tam jej v klidu sebrala obrana Lvů.
11:26
Mountfield motá svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale důsledná defenziva Bruslařů ho nepouští do větší šance.
10:58
Hradečtí ale neskládají zbraně a znovu se vrhají vpřed. Rittich měl v brankovišti znovu plné ruce práce, aby našel touš.
10:08
Bruslaři využívají přesilovku! Ránu Pacovského zblokovala jedna z hokejek před Kacetlem, jenže přímo na osu hřiště, kde stál RICHARD JARŮŠEK, který svou střelou zdvojnásobuje vedení Středočechů! Asistence: Dominik Pacovský.
09:48
Lvi se znovu osvobozují a puk letí až k Rittichovi.
09:11
Tvrdou ránu Klepiše od modré obětavě zblokoval Rudolf Červený.
08:39
Boleslav kombinuje v pásmu před Kacetlem. Nyní ale vybojoval Šimánek touš a vyvezl jej do středního pásma.
08:14
Klimentu, který se dostal do úniku, přidržel Peter Frühauf a je vyloučen na dvě minuty za držení.
07:50
Hradec je ve velkém tlaku! Soupeře nepouští k puku. V další šanci se málem ocitl Ihnačák, kotouč mu ale nakonec utekl.
07:31
Nahození bývalého hráče Slavie zachytil pohodlně Rittich.
07:13
Bednář zakládá akci svého týmu ve středním pásmu.
06:50
Střelu Deje, který našel kotouč ve změti těl, skryl Rittich v lapačce.
06:29
Čápovi utekl puk a toho se zmocnili Středočeši a nyní kombinují v třetině Mountfieldu.
06:12
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Buly před Rittichem.
06:00
Východočeši pokračují v tlaku! Kudrnova střela však byla zblokována. Nakonec se píská postavení útočícího hráče v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
05:33
05:20
Závar před svou svatyní vyřešil brankář Bruslařů tím, že zakryl puk lapačkou.
04:52
Lvi jsou pevně usazeni před Rittichem! Pilařova rána těsně minula pravou tyč klece gólmana Mladé Boleslavi!
04:16
Šimánek promáchl těsně před brankou v obrovské šanci!
03:50
Bednářovu střelu z mezikruží dokázal jeden z beků Středočechů ztečovat mimo prostor tří tyčí.
03:33
První vyloučení dnešního zápasu! Hyka je vyloučen za držení, kterým zastavil pronikajícího Čápa. Dočkáme se vyrovnání?
03:15
Gólman Mountfieldu ukryl puk pod lapačkou před dojíždějícím Hykou. Vhazovat se tak bude znovu před ním.
02:57
Zakázané uvolnění Východočechů. Následovat bude buly po pravé ruce Kacetla.
02:18
Dej prohrál souboj o puk u mantinelu a do nebezpečné akce se dostal Ďurač, který svou tečí prověřil pozornost brankáře Lvů.
01:34
Čáp vyvezl kotouč ze třetiny a nastřelil jej za branku Ritticha, kde ho však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal získat.
00:59
Lvi asi úvodní gól probudil a nyní se hnali do pásma svého protivníka.
00:16
Obrácené deja vu prožívají fanoušci na tribunách. Stejně jako včera jsme viděli branku v první minutě! Pacovský předal puk ve středním pásmu na JAKUBA KLEPIŠE, který kličkou do bekhendu překonal Kacetla! Asistence: Dominik Pacovský, Tomáš Voráček.
00:01
Tolik k úvodnímu ceremoniálu, nyní už nás čeká minimálně šedesát minut kvalitního ledního hokeje!
Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých lajnách, aby vyslechly státní hymnu v podání Alžběty Oborníkové, studentky hradecké Univerzity.
A nyní nastupují za ohlušujícího pískotu také hráči BK Mladá Boleslav.
Hala potemněla a mezi plameny vjíždějí na hrací plochu hráči domácího Mountfieldu HK!
Důležitost dnešního zápasu a hokejovou kvalitu na ledě potvrzuje také přítomnost trenéra národního týmu Vladimíra Vůjtka.
Změny v sestavách

V řadách Mountfieldu došlo k jediné změně, která je způsobena trestem pro Bedřicha Köhlera. Ve čtvrté lajně jej nahradí Lukáš Vantuch.

Na soupisce Mladé Boleslavi najdeme změn více. V obraně dnes neuvidíme Stříteského, kterého zastoupí Ovčačík. V útoku pak chybí opora mužstva David Výborný, který má natržené kolenní vazy, a Tomáš Urban, jenž ho včera pomstil a vykoledoval si tak stopku na dvě utkání. Na ledě naopak uvidíme Zdeňka Kubicu a Radima Hrušku, kteří včerejší duel neodehráli.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený "C", K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Voráček, Robar, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Rýgl – Pacovský, Klepiš, Klimenta "C" – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Ďurač. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Bláha, Špůr.
Řekli před druhým utkáním

Stanislav Dietz (obránce Mountfieldu HK):
Každý bude muset podle sebe rychle zregenerovat tak, jak mu to vyhovuje. Někdo se proběhne, prošlápne, nebo se protáhne. Zítra tu máme další zápas a musíme se na to každý pořádně připravit.

Pavel Musil (útočník BK Mladá Boleslav): Fanoušci nás tlačí celou sezónu, doufám, že na nás nezanevřou po tomto jednom zápase, který se nám úplně nepovedl. Doufám, že se nám povede jim poděkovat za to, jak nás tlačí celou sezónu a teď to jenom graduje.
Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (Mountfield HK): Povedl se nám vstup do zápasu, mimo samostatného nájezdu jsme soupeře v první třetině do velkých šancí nepustili. Ve druhé jsme ale začali hrát lehkovážněji, což my umíme. Beci začali v útočné třetině chodit až za bránu, a to je voda na mlýn Boleslavi, která má rychlé útočníky a rychlý přechod do útoku. Dostali nás pod tlak, byli lepší než my a se štěstím jsme inkasovali jenom jeden gól. Ve třetí třetině to bylo otevřené, než jsme dali třetí gól, který nás uklidnil. Pak to tam napadalo. Začínat doma je vždycky ošidné, udělali jsme dobrý krok. Mrzí nás, že se David Výborný zranil, chtěl bych se trochu omluvit. Myslím, že to bylo nezaviněné a nešťastné, Béďa Köhler není žádný raubíř.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Domácí vstoupili do zápasu lépe a nám se stalo to, co jsme nechtěli. Rychle vedli, uklidnili se, my jsme prvních deset minut po těch dvou gólech prakticky nevyjeli ze třetiny, než jsme se oklepali. Ale pak jsme dali kontaktní gól a hra se vyrovnala, měli jsme i další šance. Myslím, že domácí se o výsledek trochu začali bát, zápas byl otevřený. Potom nás ale potrestali dvěma góly a bylo po zápase. Aspoň jsme to zkorigovali na 5:2. Prohráváme a domácí udělali ten bod, který chtěli.
První utkání série

Úvodní souboj nabídl hokej, jenž svou kvalitou odpovídal utkáním play off. Byli jsme svědky rychlých zvratů i tvrdých střetů. Mountfield začal lépe, jelikož již po 49ti vteřinách vedl 1:0. Druhou branku mu zajistil Roman Kukumberg a Bruslaři byli na tenkém ledě. Ve druhé třetině ale snížil Pavel Musil a dal tak Středočechům naději. Tu však rozmetali Hradečtí ve třetí části dvěma brankami vtěsnanými do 31ti sekund. Skóre pak již jen kosmeticky upravili na jedné straně Šimánek a na druhé Klimenta.

Navíc to není jediná věc, která bude dnes trápit trenéra Františka Výborného. Jeho syn David, kapitán Boleslavi, totiž klání nedohrál po střetu s Bedřichem Köhlerem, který jej trefil kolenem. Start pětinásobného mistra světa je ohrožen nejen pro další zápas či sezónu. Spekuluje se o tom, že útočník Bruslařů odehrál své poslední utkání vůbec.

Mountfield HK 5:2 BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 1. Červený (K. Pilař, Ihnačák), 12. Kukumberg (Kudrna), 48. Kudrna (Kukumberg, Čáp), 48. Dej (Bednář), 52. Šimánek (Kukumberg, Kudrna) – 25. Musil (Rýgl), 55. Klimenta (Pacovský, Rýgl)
Dobrý večer přeji všem příznivcům ledního hokeje z královéhradecké FORTUNA arény! Dnes máme na programu druhý duel čtvrtfinálové bitvy mezi týmy Mountfield HK a BK Mladá Boleslav.

První utkání zvládli lépe svěřenci Vladimíra Kýhose, když svého protivníka porazili 5:2 a ujali se vedení. Bruslaři však budou chtít sérii srovnat ještě předtím, než se přestěhuje do ŠKOENERGO Arény. Podaří se jim to, nebo Lvi odskočí do vedení o dva zápasy?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.