SESTŘIH: Čtvrtfinále play off (4. zápas): Olomouc - Plzeň 2:1

Toto je dnes ode mě vše, přeji příjemný večer a zase někdy třeba u online přenosu.
Čtvrtfinále bude pokračovat pátým zápasem v Plzni, který je na programu v úterý 22. března od 17:30, kam se série vrací za stavu 3:1 pro Plzeň.
V třetí třetině byl k vidění aktivní hokej z obou stran, Plzeň dokázala v přesilové hře vyrovnat na 1:1, když puk za Konrádova záda dokázal dostat Lev, nicméně domácí se vrhli do útoku a o devětačtyřicet vteřin později si vzali zpět své vedení po gólu Pekra. Na konci utkání dokázali domácí ustát závěrečný tlak hostů a mohou se radovat z prvního vítězství v sérii.
Čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi HC Olomouc a HC Škoda Plzeň zvládli lépe domácí, kteří si připisují první vítězství v sérii.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Matěj Machovský a Branislav Konrád.
59:48
Holec poslal puk dopředu, kde jej dojížděl Zeman, ale nedokázal jej dobruslit.
59:25
Holec vyhodil puk z obranného pásma.
58:58
Hosté hrají powerplay.
58:35
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mikúš – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jeřábek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min.).
58:35
58:35
58:34
Skladaný se dostal do samostatného úniku, Machovského už si položil, ale nedokázal puk protlačit za jeho beton. Následně byl atakován vracejícím se hráčem. Na ledě se poté strhlo několik rozmíšek. Mikúš se dostal do potyčky s Jeřábkem, kterého dostal na zem.
58:12
Mikúš po buly pálil vedle.
58:03
Jeřábkova rozehrávka zpoza červené čáry končí zakázaným uvolněním.
57:40
Plzenští vrhají všechny síly do útoku.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků, je vyprodáno.
57:18
Svobodova střela byla zastavená ještě před Konrádem.
56:39
Vodný poslal do útoku Ráce, jeho střela však nebyla přesná.
55:51
Jeřábek individuálně prošel do útočného pásma, avšak proti čtveřici protihráčů puk neudržel.
55:21
Konrád vyrazil puk vyrážečkou do ochranné sítě.
55:09
Olomouc právě vstřelila branku!

Útočné snahy domácích jsou korunovány druhým gólem do plzeňské sítě! Po Eberleho přihrávce se prosazuje MATĚJ PEKR, který zametl puk za Machovského. Asistence: Jan Eberle, Martin Vyrůbalík.
54:30
Domácí si chtějí vzít zpět své vedení, Eberle nebezpečně pálil z vrcholu kruhů.
54:20
Plzeň právě vstřelila branku!

Konrád dlouho odolával plzeňským snahám. Na dorážku JAKUBA LVA byl však již krátký. Asistence: Tomáš Svoboda, Ondřej Kratěna.
53:52
Konrád si připisuje dva zákroky, hosté stále v útočném pásmu.
53:34
Johnsonovu přihrávku před branku zblokoval Houdek.
53:15
Hosté usazení v útočném pásmu.
52:52
Domácí vyhráli buly a Staněk vyhazuje přes všechny čáry.
52:46
Kracík s Kubalíkem kombinovali před Konrádem, druhý jmenovaný byl nedovoleně zastaven – Vyrůbalík (OLO) si odsedí na trestné lavici dvě minuty za hákování.
52:23
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Konrádovu bránu.
51:45
Kudročovu střelu vyrazil Konrád ramenem před sebe, zde však nebyl nikdo z hostujících hráčů, který by zakončil.
51:16
Postavení mimo hru brzdí útočné snahy domácích.
50:58
Buc se ocitl sám před Machovským, ale mířil nepřesně, Machovský nemusel zasahovat.
50:37
Jeřábek nahodil puk do útočného pásma a sám jej dojel.
50:22
Machovský si připisuje další zákrok a přerušuje hru.
50:08
Rác zavezl puk do útočného pásma, kde vystřelil, jeho střela však byla tečovaná mimo branku.
49:55
Pulpánovu střelu od modré čáry ukryl Konrád v lapačce.
49:36
Johnson chtěl nahrávat zpoza brány, Ondrušek předvedl dobrý obranný zákrok.
49:25
Rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Konrádovu bránu.
48:30
Plzenští teď v rychlém sledu vyslali dvě střely od modré čáry. Konrád zatím drží čisté konto.
48:09
Vhazování po pravé ruce Machovského.
48:06
Machovský však odolává všem pokusům domácích hráčů.
47:49
Domácí nyní zavřeli hosty v obranném pásmu.
47:03
Johnson se dostal do samostatného úniku. Zakončil ho střelou mimo tři tyče, Konrád nemusel zasahovat.
46:53
Zeman nahazuje puk za Machovského branku.
46:17
Olomoučtí nyní mají problém se dostat do útočné třetiny. Plzeň pozorně brání.
45:53
Preisinger se prosmýkl po levé straně, jeho střela však končí v ochranné síti. Vhazování ve středním pásmu.
45:42
Řípa vyvezl puk a těsně za modrou čárou vystřelil. Machovský jeho pokus kryje v náručí. Vhazuje se po jeho pravici.
45:20
Buly vyhráli hosté, kteří nyní kombinují v útočném pásmu.
45:13
Jeřábkovu střelu vytěsnil Konrád vyrážečkou do ochranné sítě. Vhazování po jeho pravici.
44:39
Plzenští aktivně napadají v útočném pásmu.
44:13
Hra přerušena, Ondrušek sklepával na modré čáře puk rukavicí a následně jej zahrál Húževka – přihrávka rukou.
43:52
Hra je přerušena poté, co Pulpán zůstal ležet s bolestivou grimasou na ledové ploše.
43:48
Nyní do přečíslení dva na jednoho ujeli Pekr s Eberlem! Pekr volil střelu, avšak puk zamířil mimo branku Machovského.
43:26
Vhazování po levici Machovského.
43:22
Buc s Hermanem ujížděli v přečíslení dva na jednoho, vyměnili si puk, Buc ho chtěl ještě vrátit puk svému spoluhráči, ale výborným obranným zákrokem se blýskl vracející se Jeřábek.
42:53
Kadlec ve středním pásmu zakládá nový útok.
42:15
Z optického tlaku domácích nevzešla žádná střela a Plzenští vyváží puk ze svého pásma.
41:45
Mikúš dojel puk v rohu a domácí kombinují v útočném pásmu.
41:22
Ani jeden z týmů se nyní nemůže dostat do útočného pásma s pukem na holích.
40:59
Puk za Konrádovou brankou, kde jej sbírá Staněk a rozjíždí útok.
40:42
Pulpán rozehrává z vlastní třetiny.
40:18
Plzenští již v úvodu aktivní, Kubalíkovu střelu Konrád likviduje levým betonem.
40:01
Hráči již nastupují na ledovou plochu. Třetí dějství za chvíli začne.
Ve druhé třetině jsme sledovali pohlednější hokej, avšak ani jeden z týmů nedokázal skórovat. V úvodu prostřední periody byli aktivnější hosté. Ti měli výhodu přesilové hry, kterou si přenesli z úvodní třetiny. Ani následné vyloučení Staňka nedokázali Plzenští potrestat. Ve velké šanci se ocitl Kudroč, ale Konrád zatím drží čisté konto. Možnost přesilové hry dostali i domácí, ale ta se jim vůbec nepodařila, hosté svědomitě bránili. Hra se posléze přelévala z jedné strany na druhou. Ve velké šanci se objevil Staněk při návratu z trestné lavice, ale jeho pokus byl nepřesný. Oba brankáři podávají spolehlivý výkon, do třetí třetiny půjdeme za stavu 1:0. Třetí část hry začne přibližně v 16:44.
40:00
39:50
Bucova střela prošla těsně kolem levé tyče hostujícího brankáře!
39:12
Zeman zavezl puk do útočné třetiny, kde byl zastaven Kudročem.
38:50
Plzni se nepovedla rozehrávka, když skončila zakázaným uvolněním.
38:31
Po střele Kracíka Konrád vyrazil puk před sebe, tam jej sebrali domácí obránci.
38:08
Indrák protečoval puk do útočného pásma.
37:57
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
37:51
Hosté hrají v plném počtu.
37:40
Staňkova střela byla tečovaná mimo, hosté se osvobozují.
37:15
Staněk udržel puk v útočném pásmu, domácí kombinují.
37:03
Řípa zavezl do pásma.
36:45
Domácí znovu musí začínat od Konráda.
36:17
Jeřábek znovu posílá puk přes všechny čáry.
36:00
Hosté se osvobozují.
35:51
Přesilová hra pro domácí. Johnson (PLZ) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
35:43
Konrád nyní drží svůj tým, když si připisuje dva těžké zákroky během několika vteřin.
35:21
Řípa se před brankou natahoval po puku, ale ten mu projel pod čepelí.
35:14
Pekr prověřil pozornost hostujícího brankáře.
34:53
Holec trefil jen Kubku stojícího před brankou.
34:35
Plzeň vyhazuje kotouč jen na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Machovského.
34:24
Střela Vodného zblokovaná.
33:45
Po návratu z trestné lavice se Staněk ocitl sám před Machovským, ale zakončil mimo tři tyče.
33:40
Domácí hrají v plném počtu.
33:28
Plzenští se sami vyhnali z útočného pásma.
33:03
Vyrůbalík vyhazuje puk přes všechny čáry.
31:58
Konrád kryje v lapačce střelu Kubalíka, který pálil po Hrňově nahrávce.
31:40
Robin Staněk (OLO) vyhodil puk z vlastního obranného pásma mimo hřiště a je vyloučen na dvě minuty.
31:21
Svoboda pálil z pravé strany, před brankářem se snažil tečovat Preisinger, Konrád si však puk našel lapačkou.
30:53
Buc napadá v útočném pásmu, hosté však nemají problém s rozehrávkou.
30:23
Střela Holce po buly byla zblokována.
30:20
Holec si připisuje střelu, kterou Machovský zkrotil v lapačce. Vhazování po jeho pravici.
30:04
Ondrušek nahazuje na Machovského ze středního pásma.
29:59
Útok domácích zastaven postavením mimo hru.
29:32
Sklenička před Konrádem nebezpečně nahrával, jeho nahrávka však nenašla adresáta.
29:32
29:27
Pekr střílel z levého kruhu. Puk končí v ochranné síti. Vhazování po pravici Machovského.
29:05
Nyní si nebezpečnou střelu připsal Preisinger.
28:48
Plzeň znovu vyhazuje přes všechny čáry.
28:30
Domácí mají problém s rozehrávkou z vlastního pásma.
28:10
28:03
Pokus Buce vyrazil Machovský do ochranné sítě, vhazuje se po jeho pravici.
27:50
Houdkova střela šla mimo tři tyče.
27:36
Lev vyhrál buly směrem k vlastnímu brankáři, ten podržel puk.
27:32
Miroslav Holec byl v útočném pásmu zastaven nedovoleným způsobem. Kubka (PLZ) si odsedí dvě minuty za podražení.
27:15
Svoboda nebezpečně pálil, Konrád předvádí jisté zákroky.
26:46
Herman z otočky vypálil, Machovský vyrazil puk před sebe a hra se přesouvá na druhou stranu.
26:26
Kadlec rozjíždí akci ze své modré čáry.
25:38
Velká šance hostů. Kudroč vypálil, Konrád puk pouze vyrazil, domácí poté puk odklidili z dosahu Plzeňských.
25:15
Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění. Vhazování po Konrádově pravici.
24:50
Plzeň svědomitě brání modrou čáru.
24:20
Mikúš zavezl puk do pásma, tam o něj přišel.
24:03
23:43
Indrák tvrdě vystřelil, střela však mířila mimo tři tyče.
23:24
Machovský si znovu zahrál hokejkou. Plzeň se nemůže dostat do pásma.
22:57
Kratěna nahodil do útočného pásma, domácí obránci vyhazují puk až za Machovského bránu.
22:42
22:20
Střela Svobody z levé strany mířila mimo.
22:03
Druhá přesilová hra pro hostující tým. Staněk (OLO) si ve vlastním obranném pásmu počínal nedovoleně a dostal dvě minuty za hákování.
21:46
Staněk rozjíždí akci z obranného pásma.
21:31
Těsně po buly se dral dopředu Řípa, Machovský kryje puk, vhazování po jeho levici.
21:27
Zakázané uvolnění vrací hru před Machovského.
21:15
21:00
Hrňa netrefil puk, domácí se málem dostali do samostatného úniku, hosté se však stihli vrátit.
20:45
Hrňova střela mířila mimo.
20:15
Plzenští se snaží dostat přes modrou čáru.
20:01
Hosté zahajují třetinu v přesilové hře.
20:01
A už přicházejí i hosté, druhá třetina za malou chvíli začne.
Domácí hráči již přicházejí na ledovou plochu.
V první třetině jsme sledovali poměrně vyrovnaný duel, více ze hry však měli domácí. Do první větší šance se dostal Holec, když v přečíslení dva na jednoho volil střelu, Machovský však puk za svá záda nepustil. Těžký zákrok si připsal i Konrád, když likvidoval rychlý výpad Kratěny. Hra v početní výhodě domácím gól nepřinesla, avšak o minutu a půl později se již mohli radovat, první gól dnešního utkání vstřelil Miroslav Holec po přihrávce Buce. Na konci třetiny se hostující hráči dostali do tlaku, Konrád však puk za svá záda nepropustil. V závěru třetiny usedl Ondrušek na trestnou lavici a hosté si na začátku prostřední části zahrají ještě více než minutu dlouhou přesilovou hru. Druhá třetina začne přibližně v 15:53.
20:00
20:00
Těsně po skončení první třetiny vypálil Svoboda, následně se na ledě strhla menší rozmíška.
19:48
Hosté kombinují v útočném pásmu.
19:30
Houdek vyhazuje přes všechny čáry.
19:15
První přesilová hra pro Plzeň. Ondrušek (OLO) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:05
Tvrdá střela Indráka mířila těsně nad domácí branku.
18:24
Závar před brankou domácích. Zeman rozehrál přímo na hůl Plzeňských, Konrád levým betonem vyrazil kotouč.
17:52
Skladaný pálil pravé strany, Mikúš těsně před Machovským tečoval, ale puk skončil jen na boční síťce.
17:30
Další útočné snahy domácích brzdí ofsajd.
17:11
Holec vyslal dopředu Hermana s Bucem, druhý jmenovaný vystřelil, Machovský přikryl puk lapačkou.
16:41
Ondrušek pálil od modré, Machovský vyrazil, puk se odrazil před Zemana, ten zamířil pouze do hrudi hostujícího brankáře.
16:17
Vodný s Kubalíkem bojují v rohu o puk.
16:01
Kubalík po buly bekhendem prověřil Konrádovu pozornost.
15:56
Po Hollwegově nahození Konrád kryje puk v lapačce. Vhazování po jeho levici.
15:34
Johnson byl v útočném pásmu zastaven dvěma obránci a Mora se žene do útoku.
14:37

Krásná kombinace domácích v útočném pásmu. Dávid Buc bekhendem našel volného MIROSLAVA HOLCE, který poslal puk do levého růžku Machovského branky. Asistence: Dávid Buc, Jakub Herman.
14:15
Svoboda zastavuje na červené čáře Holce a nahazuje puk do útočného pásma.
13:48
Plzeňské nahození sbírají domácí obránci a rozehrávají zpoza vlastní branky.
13:22
Rác zaváží puk do útočného pásma.
13:17
Kubalík tvrdě vypálil z levé strany. Konrád jeho střelu kryje a přerušuje hru.
13:00
12:45
Lev číhal na modré čáře na přihrávku, domácí hráči ji však nepropustili.
12:34
Húževka vykázán z bodu pro vhazování.
12:33
Kombinaci domácích zakončoval Pekr. Machovský zasáhl ramenem a následně ukryl puk v lapačce.
12:00
Střela Jaroměřského mířila mimo.
11:41
Přechod domácích do útočného pásma zastavuje ofsajd.
11:34
Plzenští se znovu osvobozují.
11:10
Jeřábek vyhazuje přes všechny čáry.
11:00
Nyní už to Hollweg (PLZ) s tvrdostí přehnal a je vyloučen na dvě minuty za napadení. První přesilová hra pro domácí tým.
10:48
Hollweg tvrdě srazil Vyrůbalíka.
10:22
Teč poslala puk znovu do prostoru mimo kluziště.
10:14
Puk končí mimo hrací plochu, vhazování ve středovém kruhu.
09:59
Holec vypálil tvrdě z levé strany. Machovský kryje kotouč v lapačce.
09:37
Jaroměřský vyváží puk do středního pásma, nahazuje za branku hostů a oba týmy střídají.
09:06
Na modré čáře protečoval do pásma Kracík, Plzeňští kombinují v útočném pásmu.
08:24
Preisinger protečoval do útočného pásma, kde Konrád pomáhá s rozehrávkou.
07:58
Po buly v pádu pálil Mikúš, jeho střela byla nepřesná.
07:54
Řípa vypálil z vrcholku kruhů, Machovský jistým zákrokem přerušuje hru.
07:34
Machovský si připisuje další zákrok.
07:15
Po zaváhání Vyrůbalíka na modré čáře se dopředu hnal Kratěna, Konrád jeho pokus likviduje.
06:54
Vhazování po Konrádově pravici.
06:54
Indrák prověřil Konrádovu pozornost střelou od modré čáry. Domácí brankář kryje puk.
06:05
S Mikúšovou střelou měl Machovský problémy, ramenem ale vyrazil puk do bezpečí.
05:59
Domácí kombinují v útočném pásmu.
05:25
První vážnější zákrok pro Konráda, když vyrazil střelu Johnsona, následná dorážka byla zblokována bruslí bránícího hráče.
05:09
Domácí se dostali do úniku dva na jednoho, Holec volil střelu, kterou Machovský pokryl. Následně došlo k posunutí branky hostů.
04:48
Herman se málem dostal k puku těsně před Machovským.
04:32
Těsně po buly končí puk v ochranné síti.
04:29
Vhazování po pravici Machovského, když si připsal další zásah.
04:15
Zeman dvakrát pálil. Jednou z levého kruhu, kde se uvolnil, podruhé z mezikruží.
03:33
Staněk při rozehrávce tísněn Lvem, al podařilo se mu puk dostat ke spoluhráči.
03:14
Hermanova střela mířila mimo tři tyče.
02:56
Kracík napadá Vyrůbalíka při rozehrávce.
02:20
Přikryl byl zastaven ve vlastní obranné třetině, domácí však hostující branku neohrozili.
01:55
Vyrůbalík rozehrává zpoza vlastní brány.
00:28
Konrád hokejkou rozehrává, na led naskakují druhé formace obou týmů.
00:05
Uvodní buly vyhráli domácí a zahajují první útok.
00:01
Utkání za malou chvíli začne.
Stadionem nyní zazní státní hymna.
Nyní nastupují i domácí Kohouti.
Na led přijíždí hráči hostujícího týmu.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Holec – Pekr, Řípa, Eberle – Skladaný, Húževka, Mikúš – Rác, Zeman, Vodný.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Kadlec, Jeřábek, Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Špaček – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Přikryl, Poletín.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z třetího čtvrtfinálového utkání play-off Česká pojišťovna Tipsport extraliga mezi celky HC Olomouc a HC Škoda Plzeň. Hosté si včera na Hané vybojovali mečbol a už dnes mohou slavit postup mezi nejlepší čtyři celky soutěže! Povede se jim to? Start utkání již v 15:00.
V prvním čtvrtfinále hraném na západočeském ledě se muselo na branku čekat bez mála osmdesát minut. Do té doby bezgólové střetnutí nakonec v prodloužení rozhodl domácí Tomáš Svoboda, díky němuž Plzeň uzmula první bod v sérii.

ČF1: HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 77. Svoboda (Kratěna). Rozhodčí: Hradil, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5009. Střely na branku: 19:37. Zblokované střely: 17:19. Hity: 39:14. Vhazování: 37:44. Průběh utkání: 1:0. Nejlepší hráči: Machovský (PLZ) – Konrád (OLO). Stav série: 1:0.
Ve druhém utkání padla branka již po pěti minutách, obstarali ji hosté. Domácí však ještě v první části srovnali a na konci té druhé si vytvořili dvoubrankový náskok. Koncovka duelu byla sice ještě dramatická, Plzeň si nakonec ovšem svou druhou výhru v sérii pohlídala.

ČF2: HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Preisinger (Hrňa, Svoboda), 37. Kubka (Kracík), 39. Indrák (Lev, Kracík), 60. Svoboda (Kratěna, Jeřábek) – 5. Rác (Pekr, Kucharczyk), 59. Houdek (Buc). Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 12:9, navíc Vodný (OLO) 10 min [ZHK]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6153. Střely na branku: 25:33. Zblokované střely: 17:8. Hity: 21:15. Vhazování: 39:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: Jaroslav Kracík (PLZ) – Roman Rác (OLO). Stav série: 2:0.
Sen o vyrovnání série na domácím ledě se Hanákům bortil téměř od prvních minut. Indiáni si v první části vytvořili dvoubrankový náskok, který chvíli po přestávce zdvojnásobili. Posléze přišlo domácí snížení, pak se ale slova chopili zase Západočeši a už se ho nepustili. A konečný výsledek? 8:1 pro Plzeň!

ČF3: HC OLOMOUC HC – ŠKODA PLZEŇ 1:8 (0:2, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 30. Buc (Vyrůbalík, Houdek) – 9. Hrňa, 19. Lev (Kratěna), 21. Indrák (Jeřábek), 24. Lev (Kadlec, Machovský), 43. Indrák (Kubalík), 51. Kratěna (Kadlec, Jeřábek), 57. Kratěna (Kubka, Sklenička), 60. Johnson (Preisinger). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500. Střely na branku: 33:25. Zblokované střely: 7:9. Hity: 14:6. Vhazování: 39:42. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:8. Nejlepší hráči: Houdek (OLO) – Kadlec (PLZ). Stav série: 0:3.
ŘEKLI PŘED UTKÁNÍM:
Tomáš Vošvrda (brankář Olomouce): „Ještě není konec, další zápas začíná zase za stavu 0:0, může se stát cokoliv. Neslyšeli jsme ten poslední klakson, pořád žijeme a budeme bojovat. Někdy vám taková porážka může pomoct. Takže věřím, že v sobotu v 15 hodin tady nastoupíme a budeme úplně jiný mančaft.“

Petr Kadlec (obránce Plzně): „Bude to úplně jiné utkání. My budeme muset začít jako dneska. Hlavně musíme být pokorní, mít hlavu nahoře a hlavně to odmakat!“

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.