Bílí Tygři vyrovnávají sérii na 2:2. Zatímco včera pomohly slepené góly Spartě, dnes se díky nim na koně dostali Severočeši. Ti si pak vývoj zápasu bez problému pohlídali a zcela zaslouženě vítězí 4:1. Nejlepšími hráči vyhlášeni za Bílé Tygry Marek Schwarz a za Spartu Adam Polášek.
58:56
Jan Výtisk stojí s pukem za vlastní brankou a hledá spoluhráče, který by rozehrál.
58:22
Liberec právě vstřelil branku!
Definitivní pohřeb sparťanských nadějí na obrat. Do prázdné branky z blízka pečetí vítězství Bílých Tygrů RADIM ŠIMEK. Asistence: Jakub Valský.
58:03
Puk z útočného pásma mířil do opuštěné sparťanské branky a Polášek ho marně dojížděl. Nakonec puk skončil na tyči.
57:34
Sparta to zkusí v šesti bez brankáře. Pöpperle je na střídačce!
56:51
Sparta právě vstřelila branku!
Tak přeci jen úspěšná akce Sparty. JAN ŠVRČEK skóruje krásnou ranou z mezikruží do pravého horního rohu liberecké brány. Asistence: Jaroslav Hlinka, Jan Buchtele.
55:20
Tak přece jen pohledná akce před Schwarzovou brankou v podání Pechovy formace. Nadějná kombinace však opět vyšla naprázdno.
54:26
Liberec kontroluje hru a nikam se nežene. Žádné velké emoce se dnes nekonají, a to ani ze strany Sparty, které by možná trocha zdravého naštvání neškodila.
52:40
Zakázané uvolnění Sparty. Sledujeme herně poměrně hluchou pasáž – dočkáme se závěrečného náporu?
51:01
Ke střele se dostal sparťan Kumstát. Následuje přerušení a hosté si berou time-out.
49:52
Ofsajd Sparty, bude se vhazovat ve středním pásmu.
47:45
Teď už to byl únik se vším všudy – tedy kromě gólu. Procházka ujížděl sám na Schwarze a ztroskotal úplně stejně, jako dnes zatím všichni jeho spoluhráči.
46:42
Eminger mohl vyslat Netíka do samostatného úniku. Dobrá myšlenka ztroskotala na nedostatku přesnosti.
46:08
Liberec ve své přesilovce nikam nespěchá – má nahráno. Což o to, pár nebezpečných pokusů by se našlo. To, že z toho nic nebylo, ale zatím hosty nemusí mrzet.
44:35
Branko Radivojevič přikládá pod kotel, Pöpperle vyrazil jen před sebe a mohl být rád, že tam není nikdo od Bílých Tygrů, kdo by dorážel.
43:50
Nebezpečně pálí Mojžíš, Pöpperle připraven.
42:10
Vladimír Eminger teď svému týmu do tempa nepomůže, dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.
41:50
Jelínek teď kroužil kolem sparťanské branky a vystřelil bekendem. Sparta na začátku třetí třetiny vypadá trochu zakřiknutě.
40:40
Napadající Birner se dostal k puku a byla z toho práce pro Pöpperleho.
40:01
Liberci to v druhé třetině vyšlo náramně, Spartě se naopak směrem dopředu vůbec nedaří. Dva slepené góly Řepíka a Vlacha dodaly Bílým Tygrům klid, a když Forman na druhé straně selhal při trestném střílení, kontrovali hosté pěknou brankou na 3:0. Severočeši mají vyrovnání série téměř v kapse, ale kdo ví – v hokeji se toho i za jedinou třetinu může stát opravdu hodně. Třetí dvacetiminutovka začne zhruba ve 20:12.
40:00
39:45
Sparta teď sice útočí, zformovaná liberecká obrana ji ale k ničemu nepouští.
38:53
Pech to zkoušel sám, s jeho pokusem neměl Schwarz žádný větší problém.
37:30
Světlo za brankou ale svítí na druhé straně. Rychlou a přesnou kombinaci s Brankem Radivojevičem zakončuje za záda bezmocného Pöpperleho MICHAL BULÍŘ. Asistence: Branko Radivojevič, Radim Šimek.
37:17
Sám na sebe se teď chtěl spolehnout Michal Dragoun. Výtiska ještě obešel, proti Schwarzovi recept nenašel.
36:13
U Schwarzovy pravé tyče teď operoval Pech, liberecký gólman měl ale dobře postavené betony.
35:40
Oba týmy jsou kompletní, Liberec v útočném pásmu.
34:00
Miroslav Forman se ukličkoval a na Schwarze nevyzrál.
34:00
Miroslav Forman byl faulován a pojede se trestné střílení!
33:39
Stránský se teď dostal ke dvěma střelám, z následně vzniklé potyčky rohodčí udělují dva tresty – pro Čajkovského a Řepíka za hrubost.
33:39
31:27
Jonák s Vlachem zkoušeli kombinovat před sparťanskou brankou, puk končí na zadním mantinelu.
29:34
Řepík teď ohrozil Pöpperleho poté, co úspěšně ukořistil puk v útočném pásmu.
27:44
Kumstát stínil Schwarzovi ve výhledu a čekal na dorážku Mikušovy střely. Ani tentokrát útok domácích neuspěl.
27:11
Dlooouhá kombinace Sparty v útočném pásmu skončila dobře čitelnou střelou přímo na hrudník Schwarze.
26:13
Nebezpečně nyní naněkolikrát dorážel Hlinka. Schwarz stále perfektní.
25:57
Další sparťanská přesilovka, Krenželok hrál vysokou holí.
25:14
Mojžíš, který se vracel z trestné lavice, ujížděl sám na brankáře. Vypadalo to nebezpečně, byl to ale ofsajd.
24:47
Vypadá to, že Liberečtí se ubrání...
24:02
Velkou šanci na snížení měl z dorážky Buchtele, v klíčové chvíli ovšem selhal.
22:58
Sparta si vyžádala oddechový čas a krátce po něm Tomáš Mojžíš podrazil jednoho ze sparťanů a jde na dvě minuty na trestnou.
22:51
Studená sprcha pro Spartu, Bílí Tygři se prosazují i z dalšího útoku. Střelu Radima Šimka doráží za překonaného Pöpperleho JAROSLAV VLACH. Asistence: Radim Šimek, Daniel Špaček.
21:40
Bílí Tygři jdou do vedení poté, co MICHAL ŘEPÍK obral jednoho ze sparťanských obránců o puk z pravého kruhu prostřelil Pöpperleho. Bez asistence.
21:04
Sparta se nyní sama vyhnala z útočného pásma, na druhé se dokutálel puk k Pöpperlemu, který přerušuje.
20:01
První třetina nabídla optickou i střeleckou nadvládu hostů z Liberce, skóre ovšem zůstává stále beze změny. Poměr střel 15:5 ve prospěch Bílých Tygrů mluví sám za sebe, Tomáš Pöpperle ale zatím chytá velmi dobře. Druhá třetina začne zhruba v 19:16.
20:00
19:45
Pražská přesilovka nebyla vůbec špatná, Bílí Tygři ji naštěstí pro fanoušky v bílém přežili.
18:46
Dnes je zatím nejnebezpečnějším sparťanem Hlaváč, který nebezpečně prověřil Schwarze ve zkrácené přesilovce domácích.
18:16
Mojžíš teď krásně nahrál před prázdnou branku imaginárnímu spoluhráči.
17:44
Počet hráčů se vyrovná. Valský se provinil nedovoleným bráněním.
17:19
Liberečtí protestují, že Čajkovský vyhodil puk do hlediště, bylo to ale s tečí.
16:30
Komplikace pro Spartu – vyloučení Švrčka na dvě minuty, opět za sekání.
15:14
Velkou šanci měl Jakub Valský, na kruhu měl čas si střelu připravit. Pöpperle naštěstí pro domácí chytá.
14:20
Liberec zatím výrazně střelecky aktivnější, navíc zatím bez faulu. Teď střílel Vitásek, trefil jen beton sparťanského golmana.
13:35
Bílí Tygři opět vyvíjejí tlak na sparťanskou obranu, a tak Pöpperle raději přerušuje hru.
12:06
Menší šarvátka za sparťanskou bránou nechává rozhodčí chladnými.
11:41
Pöpperle si nyní musel poradit s těžkou střelou obránce Šimka, skóre zůstává stále 0:0.
11:30
Libereckým fanouškům se nelíbil zákrok Poláška na Valského, o faul se ale nejednalo.
10:00
Hlaváč teď ukořistil puk a zkoušel překvapit Schwarze z otočky, kromě potlesku za efektní fintu z toho ale nic nebylo.
09:00
Nyní Schwarz vyráží nepříliš nebezpečnou střelu Emingera.
08:47
Nyní pro změnu zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje před Schwarze. Ten si zatím dnes ještě moc nezachytal.
08:27
Vitásek hledal před brankou volného Jonáka, sparťanská obrana puk vypíchla.
07:32
Domácí nyní na chvíli podrželi puk na hokejkách, aby trochu uklidnili hru.
06:58
Zakázané uvolnění Pražanů, hra se stěhuje zpět do jejich pásma.
06:35
Sparta je kompletní, s libereckou přesilovkou ale měla co dělat.
05:30
Mojžíšovu střelu od modré zkoušel dorážet jeden z jeho spoluhráčů, Pöpperle puk odpálil mimo nebezpečí ze vzduchu.
04:29
První vyloučení, pykat půjde sparťan Dragoun na dvě minuty za sekání.
04:21
Rozhodčí nyní přerušují hru po té, co Pöpperle podržel puk po nepřehledné situaci před brankovištěm.
03:45
Bílí Tygři jsou od začátku utkání dravější, liberecký gólman zatím moc práce neměl.
03:02
Nyní ujížděli na sparťanskou branku Řepík se Stránkým, Pöpperle pozorný.
01:53
Nyní se útok snaží zakládat sparťanská formace v čele s Netíkem, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
00:44
První střelu si připisuje Stránský, sparťanská obrana se o něj "stará" za brankou a rozhodčí přerušuje hru.
00:02
Na buly Bulíř s Hlinkou, puk má Liberec.
00:01
Hráči už se řadí na modrých čárách, na řadě je státní hymna.
O2 arena už se plní. Včera nebylo jen těsně vyprodáno, bude plný dům dnes?
Sparta vede ve finálové sérii 2:1 na zápasy a před sebou má druhý domácí zápas. V tom prvním se ve vyprodané O2 Areně na první gól čekalo do druhé třetiny. V té přišla sparťanská gólová smršť, kterou ve 29. minutě rozjel Buchtele, po němž se postupně trefili také Hlinka, Mikuš a Hlaváč. Liberec ještě dokázal korigovat na 1:4, ale Sparta si tříbrankové vedení pohlídala, a v sérii se tak ujala vedení ostře sledované sérii.

Suverény základní části ze Severních Čech rozhodila nepřehledná situace ve druhé třetině, kdy rozhodčí museli dokonce vracet časomíru. „Nevěděli jsme, jestli budeme prohrávat 0:1, nebo 0:2. A pak jsme dostali ještě další dva góly. Byla to kuriozita, která rozhodla zápas,“ řekl trenér Liberce Filip Pešán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.