To je pro dnešek vše, příště znovu na shledanou.
Ačkoliv by konečný výsledek naznačoval, že Sparta snadno dokráčela k jasnému vítězství, nebylo tomu tak. Do poloviny zápasu, kdy hosté vedli 1:0 brankou Špačka, se hrál velmi tuhý a fyzicky náročný duel. Domácí ale souboj otočili a především po dvou slepených gólech Hlinky se dostali sparťané do potřebné pohody. Ve třetí třetině si už zápas pohlídali a dovedli ho ke své suverénní výhře.
Sparta poráží Plzeň 6:1 v pátém semifinálovém zápase play-off, a ujímá se tak vedení v sérii 3:2 na zápasy. Zápas sledovalo v O2 areně 14 913 diváků – sparťanský rekord sezony.
59:33
Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím bez jakéhokoliv zakončení.
58:57
Ještě jedno vyloučení, Netík – podražení.
58:43
Plzeňští zahráli jen na icing, výkon domácích oceňují fanoušci formou standing ovation.
58:34
Následuje vhazování po levici Polívky, ten je zatím bezchybný.
57:48
Zápas se dohrává za potlesku 15 tisíc fanoušků, oběma soupeřům je jasné, za jakého stavu se pojede do Plzně.
57:00
Hamiltonovi nevyšla přihrávka na spoluhráče, hrát tak mohou indiáni.
56:06
Kubalík míří na trestnou lavici, hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
55:56
Domácí obránce Piskáček vyloučen za krosček.
55:30
Pöpperle pro jistotu přerušuje hru, hosté získali útočné pásmo.
54:20
Buchtele napálil puk na Polívku z levého kruhu, brankář hostů připraven.
Dnešní duel navštívilo 14 913 diváků – rekord Sparty v této sezoně. Musím opakovat, že dnešní páté semifinále play-off provází od úvodního buly fantastická atmosféra, na které se podílí fanoušci obou táborů.
53:22
Plzeň oslabení zvládla a je znovu kompletní.
52:27
Hosté zatím v oslabení bezchybní.
51:19
Za krosček je vyloučen Svoboda, domácí hrají přesilovku.
51:13
Hlinka sklidil potlesk tribun, když vyučoval v útočném pásmu. Plzeňští s tím měli problém, bude se tedy vylučovat.
49:54
Netíkovi vypíchl puk obránce indiánů, útočit tak mohou hosté.
48:59
Jeřábek trefil střelou z levého kruhu lapačku domácího brankáře, vhazovat se tak bude po pravici Pöpperleho.
47:17
O2 arenou před chvílí znělo "deset, deset", domácí fanoušci jsou v dobré náladě.
46:52
Švrček a Lev vyloučeni za krátkou bitku, pokračovat budeme ve stejném počtu hráčů na obou stranách.
46:32
Nešťastného Machovského v bráně střídá Polívka.
46:32
Sparta právě vstřelila branku!
Pro dnešek je zřejmě rozhodnuto. MICHAL BARINKA zakončil rychlou útočnou akci domácích přesnou střelou k levé tyči. Asistence: Lukáš Klimek, Curtis Hamilton.
45:53
O2 arenou zní v Praze oblíbená "pátá", Sparta totiž zvyšuje na 5:1. Ihned po vyhraném buly se díky velkému důrazu dostal k zakončení ANDREJ KUDRNA, který trefil pod břevno. Asistence: Lukáš Klimek.
44:54
Čistá gólovka pro Pecha! Ale nic. Domácí útočník zakončoval z voleje u levé tyče, brankář hostů ale předvedl výjimečný zákrok a puk vyrazil.
44:17
Ve třetí třetině druhé vyloučení, tentokrát si přesilovku zahraje Sparta – Jeřábek – nedovolené bránění.
43:00
Krásnou individuální akcí se blýskl indián Lev, který projel středem a dostal se až před Pöpperleho. V zakončení už byl ale bráněn posledním obráncem, domácí gólman s jeho pomocí situaci ustál.
42:10
Nic na tom nezměnila ani málo nebezpečná Hollwegova střela z levého kruhu.
42:00
Další vyhozený puk, tato přesilovka hostům nevychází dle představ.
41:29
Polášek vyhazuje, domácí střídají.
40:23
Plzeňští si zahrají hned z kraje třetí třetiny přesilovku – Buchtele vyloučen pro vražení na hrazení.
40:01
Třetí třetina začne cca ve 20:10. Plzeň letos už několikrát předvedla, že ani výrazně nepříznivé skóre pro ní nemusí znamenat větší problém, vzpomeňme na druhý zápas semifinálové série, kdy taktéž velkou ztrátu málem smazala. Největší halu v ČR tak jistě čeká zajímavých 20 minut.
Oba týmy v parádním hokeji pokračovaly i ve druhé třetině, tentokrát se O2 arena dočkala už i nějakých branek. Ten první většinu obecenstva příliš nepotěšil, skóre otevřel hostující Špaček. Na sparťanech byla místy znát nervozita, především při tvoření útočných akcí. Od vyrovnávacího gólu Pecha v polovině zápasu se ale herní obraz výrazně změnil.

Domácí si vytvářeli tlak a logicky i více střeleckých příležitostí. Během dvou minut se dvakrát prosadil domácí kapitán Hlinka, na prozatimní skóre 4:1 pak v poslední minutě třetiny upravil bek Barinka.
40:00
39:22
Pražané využívají další přesilovku a vedou už o tři branky! Ze zdánlivě neškodného postavení na pravém kruhu se utrhl Pech, který pálil na vzdálenější pravou tyč. Puk lehce tečoval obránce MICHAL BARINKA, Machovský byl ve velmi obtížné situaci, kterou nakonec nezvládl. Asistence: Lukáš Pech, Miroslav Forman.
38:51
Domácí zastavuje ofsajdové postavení, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
38:01
Přesilovka pro Spartu, vyloučen byl neprávem rozhořčený Johnson za hrubost.
36:50
Velké pochybení obrany indiánů, Sabolič tak mohl pálit z levého kruhu. Svou ranou na levou tyč ale těsně minul.
36:17
Velký zápas hraje Hlinka, tentokrát ideální žabičkou našel Formana, jeho střelu z levé strany ale ukryl Machovský do lapačky po překrásném zákroku.
35:34
Kudrna prověřil Machovského nepříjemnou střelou v oslabení, gólman hostů vyráží k mantinelu.
35:03
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
34:44
Kratěna poslal puk před brankoviště, nikdo ho ale nedokázal zasáhnout.
34:07
Ve vlastním oslabení se dostal ke střele z voleje z mezikruží Sabolič, Machovský vyráží.
33:43
Plzeň si zahraje přesilovku, Klimek byl vyloučen za údajné držení.
32:40
Pražané odskakují soupeři na rozdíl dvou branek. Kapitán Sparty JAROSLAV HLINKA dává v krátkém sledu i druhou branku – tentokrát si zpoza brány nabruslil na levý kruh, odkud trefil k levé tyči. Machovský čelil prudké ráně tahem, s títmo mohl pramálo dělat. Asistence: Miroslav Forman.
31:55
S jídlem roste chuť, po dvou gólech sparťané v tlaku v útočném pásmu.
30:18
Sparta využívá přesilovku a otáčí skóre na 2:1. Polášek na modré naznačil střelu, místo ní ale parádně našel JAROSLAVA HLINKU připraveného u levé tyče. Sparťanský kapitán se podle svého dobrého zvyku nikterak neunáhlil a po zpracování puku překonal Machovského. Asistence: Adam Polášek.
29:52
Machovský vyráží Hlinkovu střelu z úhlu.
29:01
Druhá přesilovka v zápase, tentokrát pro Spartu. Bližňák vyloučen za nedovolené bránění.
28:49
Fantastický zákrok teď předvedl Pöpperle! Musel se přesouvat, přesto ale dokázal chytit volej z mezikruží. Velmi náročný zákrok, Pöpperle teď domácí velmi výrazně podržel.
28:42
Moravčík prověřil Pöpperleho propagační střelou, domácí gólman přerušil hru.
28:07
Srovnáno – 1:1. Sabolič odvedl fantastickou práci, když obral o puk obránce Plzně a předložil kotouč do ideální pozice k pravé tyči LUKÁŠI PECHOVI. Ten měl relativně snadnou pozici a z voleje trefil k pravé tyči. Pro Spartu velmi důležitý gól, na domácích byla místy znát zvýšená nervozita z nepříznivě se vyvíjejícího utkání. Asistence: Robert Sabolič, Petr Kumstát.
27:10
Moravčík mohl zvýšit na 2:0, jeho golf z mezikruží jde ale těsně vedle!
26:42
Zápas se hraje ve fantastické atmosféře, hra je vyrovnaná.
25:53
Sparta se snaží tlačit na pilu, zakončení domácích hráčů jsou ale málokdy překvapivá.
25:00
Kumstát vypálil z otočky, Machovský zasahuje betonem.
24:20
Oba týmy pokračují ve hře s vysokým nasazením, utkání je zatím prošpikované spoustou tvrdých hitů a nepříjemných srážek. Dokáže Sparta odpovědět na první gól Špačka?
23:18
Kubalík to zkusil z levého kruhu mezi betony domácího gólmana, ten byl připraven.
23:00
Po řadě nepřesností budou útočit hosté.
22:26
Otřesený plzeňský bek Pulpán je na střídačku doprovázen členy realizačního týmu indiánů.
21:52
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni se ujímají vedení 1:0. Kratěna zkušeně nabil MICHALU ŠPAČKOVI na mezikruží, ten trefil do horního růžku sparťanské brány. Pöpperle nic neviděl a puk nechytil. Asistence: Ondřej Kratěna, Miroslav Preisinger.
21:42
Kumstát vracel puk spoluhráči na levý kruh, ten ale o přihrávce nevěděl.
20:13
Hned v úvodu druhé části sparťané zaspali v obraně, Pöpperle tak musel čelit proti zakončení z voleje z mezikruží. To ale útočníkovi Plzně nesedlo.
20:01
Druhá třetina začne cca v 19:13.
První třetina nabídla takový hokej, jaký lze očekávat v duelu s nálepkou páté semifinále play-off za stavu 2:2 na zápasy. Oba týmy investovaly do zápasu 100 % svého snažení od úvodního buly. Hra byla vyrovnaná, oba týmy si vytvořily jednou výraznou gólovou šanci – Buchteleho ale vychytal Machovský v souboji na brankovišti, na druhé straně netrefil Kubalík poloprázdnou bránu. Po první třetině je tak stav vyrovnaný 0:0.
20:00
19:34
Následuje icing po nedohodě domácích.
18:40
Svoboda tečoval puk, možná ani nevěděl jak, ten pak zazvonil na levou tyč domácí brány! Hodně nepřehledný moment, který mohl znamenat šťastný gól pro indiány.
18:13
Na druhé straně si Netík prozíravě najel s pukem na osu a vypálil tahem, Machovský připraven.
17:47
Kubalík se ocitl ve velmi nadějné pozici, jeho volej z pravého kruhu nikdo neblokoval, Pöpperle tak musel vytáhnout další skvělý zákrok. Puk vyrazil.
17:35
A další krásná akce, tentokrát potěšil nejedno oko hostujících fanoušků obránce Jeřábek. Ten se dostal až před Pöpperleho, ten ale předvedl vynikající zákrok.
16:41
Nádhernou akci předvedl sparťan Forman. K obránci se vytočil zády a z otočky vypálil bekhendem. Bohužel pro domácí namířil své zakončení těsně nad levý horní roh brány.
15:47
Kubalík dokázal vypálit z mezikruží, Pöpperle musel velmi rychle zasáhnout a puk vyrazit.
15:09
Hosté zahráli na icing, vhazovat se bude po levici Machovského.
14:05
Na gólovky 1:1. Buchtele se ocitl sám před Machovským, překonat ho ale nedovedl. Puk skončil po vynikajícím zásahu brankáře před odkrytou bránou.
13:30
Pöpperle chytá propagační nahození od modré do lapačky a přerušuje hru. To ve spojení s komerční pauzou dodá domácím potřebný oddech po vyčerpávajícím oslabení. Indiáni sehráli svou přesilovku velmi dobře.
12:44
Plzeň hrála doteď přesilovku skvěle, velmi nebezpečně. Potom, co ale Kratěna odrazil puk od brusle bránícího hráče, sparťané vyhazují puk mimo pásmo.
11:50
Po střele obránce indiánů od modré končí puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:16
Prvním vyloučeným v dnešním duelu je kapitán Pražanů Hlinka. Rozhodčí mu neodpustili podražení soupeře.
10:43
Mikuš se dostal k nebezpečnému zakončení z mezikruží, jeho střelu tahem ale Machovský vyrazil.
09:57
Klimek dostal pěknou přihrávku na mezikruží, jeho zakončení z první se ale mezi tři tyče nevešlo.
09:11
Pöpperle chytá do lapačky tvrdou ránu Kubalíka z pravého kruhu a přerušuje hru.
08:45
Klimek využil nepřesné rozehrávky Plzeňských, útočné pásmo ale udržet nedokázal.
07:58
Po ostré srážce se z ledu pomalu sbírá kapitán indiánů Kratěna, bývalá ikona Sparty ale bude, zdá se, v pořádku.
07:37
Johnson vypálil velmi nebezpečně z předbrankového prostoru, domácí gólman situaci ustál.
06:45
Za domácí odpověděl Netík, který pálil golfem z levého kruhu. Machovský vyráží puk do rohu.
06:36
Kubalík v obrovské šanci nedal! Z pravé strany pálil z úhlu, zato do prázdné brány. V této sérii se mu ale vůbec nedaří. Zatím jednoznačně největší šance utkání.
05:42
Machovský čelil nepříjemnému nahozenému puku od modré, kotouč skočil těsně před gólmanem indiánů. Naštěstí pro hosty mířil mimo tři tyče.
04:53
Domácí si vytvořili tlak, Sabolič po rychlé kombinaci vypálil z pravého kruhu. Hosté situaci ustáli.
04:00
Od samého začátku je jasně znát, o jak důležitý zápas série se jedná. Oba soupeři hrají s maximálním nasazením od úvodního buly, hra je zatím vyrovnaná. Hráči obou týmů se mohou těšit vynikající podpoře fanoušků obou táborů.
03:07
Třetí sparťanská pětka vybojovala buly v útočném pásmu.
02:47
První ostrý zákrok pro Pöpperleho, a docela složitý. Tvrdou ránu z voleje z levého kruhu vyrazil do ochranné sítě.
02:21
Buchteleho akce v útočném pásmu k úspěchu nevedla, rozehrávají hosté.
01:39
Piskáček navázal na trend, který sparťané v úvodu zápasu praktikují, a od modré vypálil z voleje. Machovský puk zadržel.
01:18
Klimek se dostal před brankou Plzně k dorážce, opora indiánů v brance si ale poradila.
00:17
Po zakázaném uvolnění hostů se vhazuje po levici Machovského.
00:01
Začátek pátého semifinále mezi Spartou a Plzní je blízko, začneme za malý okamžik.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Polášek, Piskáček, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Forman, Hlinka (C), Buchtele – Sabolič, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Klimek, Kudrna – Netík (A), Dragoun, Hlaváč – Černoch.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek, Moravčík, Kadlec (A), Špaček, Pulpán, Kubka, Sklenička – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Bližňák, Johnson – Lev, Preisinger, Svoboda – Hollweg, Přikryl, Poletín – Suchý.

Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer.
HC Sparta Praha
Mezi sparťany muselo po posledním odehraném zápase jistě zavládnout značné zklamání, vždyť poslední duel se vyvíjel dlouho v jejich prospěch. Místo vedení 3:1 na zápasy je ale stav semifinálové série play-off vyrovnaný 2:2. Plzni se letos podařilo v O2 areně vyhrát dvakrát ze čtyř utkání, šance indiánů na zisk mečbolu tak rozhodně nejsou malé.

Stejně jako Plzni, které chybí celá řada zraněných hráčů včetně Erika Hrni, Pražanům se v posledním zápase zranil centr Daniel Přibyl a obránce Michal Čajkovský. Jestli dnes nastoupí, to otázka.
HC Škoda Plzeň
Indiáni vyhráli první zápas série hraný v pražské O2 areně 7:3, poté se ale dvakrát radovali sparťané. Nejprve po domácí výhře 4:3 a poté po vítězství 4:2 v prvním utkání hraném v Plzni.

Pro vývoj série mohl být klíčový poslední, tedy čtvrtý duel. V něm vedl tým kouče Josefa Jandače v Plzni 1:0 po gólu Miroslava Formana, Plzeňští ale zápas otočili góly Miroslava Indráka a Ondřeje Kratěny. Do Prahy si tak pojedou s nadějí na zisk mečbolu, který by případně chtěli proměnit na domácí půdě.
Příjemný podvečer s hokejem. Dnes nás čeká pátý zápas semifinálové série play-off mezi Spartou a Plzní. Pojďme si situaci obou dnešních soupeřů přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.