SESTŘIH: Čtvrtfinále (3.zápas): PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:3

Zlínští už se na nic ve třetí třetině nezmohli, ikdyž se snažili srovnat, tak jim nejspíše došly síly. Sparta si těsné vedení v pohodě pohlídala a ujímá se vedení v sérii 2:1. Série pokračuje zítřejším duelem, který začíná v 17:20.
59:26
Kašík odjíždí na střídačku, Zlín hraje power-play.
58:26
Dnešní duel mezi Zlínem a Spartou sleduje vyprodané hlediště.
56:40
Zlínští se tlačí do šancí, ale Sparta v závěru dobře brání a remízový stav hosté nechtějí dopustit.
55:33
Sparťané mají kotouč na hokejkách a vyráží do útočného pásma.
54:51
Bukarts se ve vlastním pásmu ukličkoval a do šance vybídl hostujícího Formana. Ten udělal zaskávačku a dále se před Kašíka nedostal.
54:29
Oba celky se přetahují neustále o kotouč. Nyní je hra přerušena a vhazovat se bude před Kašíkem.
53:14
Marušák vystihl Netíkovu nahrávku na rozjetého Curtise Hamiltona.
52:56
Čajkovský se vrací do hry, Sparta se dokázala ubránit.
52:06
Spartě se dobře daří v oslabení. Zlín zatím v přesilovce nic nepředvedl.
51:33
Sparta poněkolikáté vyhazuje kotouč pryč z vlastního obranného pásma.
50:46
Michal Čajkovský (SPA) 2 minuty zdržování hry. Obránce Sparty je potrestán za sevření puku.
49:41
Kašík předvedl parádní zákrok. Tentokrát se stačil přemístit proti střele Tomáše Netíka a vysloužil si potlesk publika.
48:17
Forman minul branku, hosté opět na kotouči a stále zaměstnávají brankáře Zlína.
47:33
Pöpperle si připisuje zákrok z kategorie úspěšných. Po komerční přestávce se vhazuje u jeho branky.
46:08
Forman se do šance dokázal protlačit a poté upadl na led. Rozhodčí mu ale jasně ukázali, že tomu pomohl a pokračuje se dále ve hře.
45:19
Okál mohl vyrovnat, ale útočník Zlína nedosáhl na odražený kotouč, který v leže ulovil Pöpperle.
45:19
Zlín se přesouvá do útočného pásma, kde zlínští obstřelují brankáře Pöpperleho.
44:23
Hlavač z dorážky minul těsně odkrytý prostor u pravé tyčky.
43:35
Sparta se ubránila s ledovým klidem. Barinka se vrací zpátky do hry.
42:30
Sparta se v pohodě brání. Čajkovský vyhazuje kotouč do bezpečných pozic.
41:34
Michal Barinka (SPA) 2 minuty za podražení.
40:26
Zlín má signalizovanou výhodu, bude hrát přesilovou hru.
40:01
40:00
39:32
Berani jsou kompletní, Matějíček je na ledě.
38:30
Zlín se výborně brání a vyhazuje potřetí v řadě puk za branku Sparty.
37:56
Před Kašíkem se strhla pořádná skrumáž, kterou nedokázal využít ani střílející Polášek.
37:29
Přesilová hra pro Spartu. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
36:26
Čajkovský minul branku. Sparta stále tlačí Zlín v jejich pásmu.
35:41
Spartu třetí trefa nabudila a hosté se usazují v útočném pásmu.
35:16
Sparta právě vstřelila branku!
Horákovi přeskočil kotouč na útočné modré a Sparta toho v přečíslení využila. Netík posunul kotouč na DANIELA PŘIBYLA, který z voleje přelstil brankáře Kašíka. Asistence: Tomáš Netík.
34:14
Hra je opět přerušena, protože se hosté ocitli v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
33:28
Přetahovanou o kotouč vyhráli hosté, ale Kudrnova střela mířila těsně vedle Kašíkovy branky.
32:44
Kašík si poradil s jedovatou střelou Tomáše Netíka. Po komerční pauze budeme pokračovat vhazováním před Kašíkem.
32:00
Rozhodčí tedy mění verdikt a podle konzultace s kolegy a videem branka platí. Autorem je MIROSLAV FORMAN. Asistence: Petr Kumstát.
32:00
Sparta vyrovnala, ale branka neplatí, protože jeden z útočníku byl v brankovišti Kašíka. Rozhodčí ještě zkoumají video.
31:10
Sparta se opět nastěhovala před Kašíka, kde kombinuje.
30:36
Zlínští přečkali zdlohavou kombinaci Sparty a vyhazují puk do bezpečí.
30:06
Jiří Ondráček (ZLN) 2 minuty za faul kolenem.
29:36
Pražané se usazují před Kašíkem a kombinují.
29:01
Pech je na ledě, Sparta drtivý tlak Zlína přečkala.
28:10
Šťastný předložil parádní nahrávku do jízdy Čachotskému, ale ten ji zpracoval bruslemi a Zlín o nadějnou šanci přišel.
27:36
Zlín hodně tlačí Spartu, která ale odolává drtivému tlaku domácích.
26:59
Lukáš Pech (SPA) 2 minuty nesportovní chování.
26:58
Pech otestoval pozornost Kašíka, který byl pozorný.
26:19
Do šance si nabruslil domácí Říčka, kterého včas odstavil obránce Piskáček.
25:36
Momentálně se hraje vyrovnaná partie. Oba celky se přetahují o kotouč.
25:13
Kašík předvedl skvělý semafor proti dělovce Curtise Hamiltona.
25:03
Šťastný obětavě zblokoval tvrdý pokus Saboliče. Sparta se usadila v útočném pásmu.
24:26
Další šance Zlína byla nevyužita. Tentokrát neproměnil Zdeněk Okál.
23:56
Hokejovou parádu předvedl Roman Vlach. Útočník Zlína se protáhl přes dva bránící hráče Sparty a kotouč snad skončil na tyči.
22:41
Do šance se tlačil Hlaváč. Jeho pokus ovšem obrana Zlína dokázala zblokovat.
22:20
Zlín právě vstřelil branku!
PETR HOLÍK bleskurychle a mazácky využívá dvojnásobnou početní výhodu. Zlínský centr si najel na levý kruh, odkud střelou švihem nedal Pöpperlemu šanci reagovat. Asistence: Tomáš Žižka.
22:02
Lukáš Pech (SPA) 2 minuty za hru vysokou holí. Zlín bude hrát minutu a 54 vteřin přesilovou hru pět na tři.
21:58
Zlín má po přesilovce. Robert Říčka (ZLN) 2 minuty nedovolené bránění.
21:56
Robert Sabolič (SPA) 2 minuty podražení. Zlín začal druhou část aktivně a opět bude hrát přesilovou hru.
20:53
Žižkova střela před branku neprošla a kotouč se dokutálel do středního pásma.
20:36
Střelu Bukartse zblokoval bránící Polášek. Posléze se lotyšský útočník vymotal zpoza branky, odkud nahrával Říčkovi, ale ten promáchl.
20:01
První část dnešního duelu byla pro oko diváka velmi pohledná. Do vedení se dostali domácí, když přesilovku proměnil přesným zásahem Marušák. Sparta poté srovnala krok díky teči Přibyla. Berani poté měli dvakrát možnost přesilové hry pěti proti třem, ale ani jedinkrát nedokázali brankáře Sparty pokořit. Třetina se ovšem hrála ve velmi kvalitním nasazení. Druhá část odstartuje v 17:56.
20:00
19:30
Sparta to zvládla a dokázala se ubránit dvoum přesilovkám pěti proti třem.
19:13
Zlínští stále tlačí Spartu v jejich pásmu, ale Pöpperle tentokrát nemusí zasahovat.
18:24
Sparta hraje ve čtyřech.
18:24
Bukartsovu tvrdou střelu brankář Sparty vyrazil a poradil si také s dorážkou Říčky.
17:36
Domácí stále před brankou Sparty kombinují.
17:15
Sparta si cestu za výhrou komplikuje zbytečnými vyloučeními. Za podražení si odpyká dvouminutový trest Curtis Hamilton. Minutu a deset vteřin bude trvat přesilovka Zlína pět na tři.
16:59
Říčka už se mohl radovat. Tomáš Pöpperle se ale na poslední chvíli přesunul k pravé tyči, odkud vychytal dorážejícího útočníka PSG.
16:41
Slušná střela Jiřího Marušáka končí tentokrát v lapačce sparťanského brankáře.
16:25
Zlín bude hrát minutu a pět vteřin přesilovou hru pět na tři. Za katr míří Vladimír Eminger (SPA) 2 minuty za vražení.
16:16
Pražané zase posílají puk na Kašíka.
15:41
Pražané bleskově po vyhraném buly vyhazují puk za branku Kašíka.
15:30
Michal Čajkovský (SPA) si počkal na mantinelu na domácího útočníka, kterého poslal k ledu. Zlín bude hrát další přesilovou hru.
14:41
Zlínští se tlačili do útoku, ale pozorný Kumstát zachytil přihrávku a puk mají zase hosté.
14:16
Tomáš Netík odmítl poslat Spartu do vedení. Útočník Sparty minul ze stoprocentní šance, když poslal kotouč mimo tři tyče.
13:26
Sparta přebírá kotouč ve vlastním pásmu a hosté míří do útoku.
12:55
Brankář Sparty si dokázal poradit s nebezpečnou střelou zápěstím, kterou vyslal Robert Říčka.
12:52
Zakázané uvolnění v podání Sparty. Vhazovat se bude po pravé ruce Tomáše Pöpperleho.
12:40
Tvrdá střela Čajkovského končí ve výstroji pozorného Libora Kašíka. Po komerční pauze následuje buly u Kašíka.
11:50
Marunovu střelu příklepem dokázal Pöpperle vyrazit nad branku. Zlín je pořád v držení kotouče.
11:26
Ofsajd modrožlutých. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:12
Řezníček zklidnil situaci, zastavil se s kotoučem za vlastní brankou a zakládá akci domácích.
10:44
Tentokrát už rozhodčí pískají zakázané uvolnění Zlína. Buly pře Kašíkem.
10:24
Marušák mohl pálit, kotouč mu ovšem v poslední moment přeskočil hokejku.
9:17
Rozhodčí dvakrát za sebou signalizovali icing, který si v obou případech rozmysleli.
8:44
Na jedné straně se nedokázal prosadit Šťastný. Na té druhé se do šance dostal Kudrna, ale také neuspěl.
8:14
Kašík likviduje nebezpečnou dorážku Formana. Buly v obranném pásmu domácích.
7:36
Hraje se ve velmi vysokém tempu. Vlach už se chystal ke střele, ale v tom mu podjela brusle a z nadějné šance domácích sešlo.
7:11
Zdlouhavá kombinace Sparty nakonec končí vyrovnávací trefou. Obránce hostí Michal Čajkovský se snažil hodně střílet a přecijenom jeho třetí střelecký pokus úspěšně tečoval za Kašíkova záda dobře postavený DANIEL PŘIBYL. Asistence: Michal Čajkovský, Adam Polášek.
6:07
Přesilová hra také pro Spartu. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za podražení.
6:07
Kašík úspěšně likviduje kombinaci Sparty. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
5:53
Přesilovka domácích je využita. Po jednoduché kombinaci se napřáhl na modré čáře JIŘÍ MARUŠÁK a přesnou střelou posílá svůj celek do vedení. Asistence: Tomáš Čachotský, Roman Vlach.
5:36
Spartě se zatím v oslabení daří velmi dobře. Pražané podruhé vyhazují puk před Kašíka.
5:19
Netík v oslabení jen těsně přestřelil branku Zlína. Domácí jsou zpátky na puku.
5:01
Michal Čajkovský (SPA) 2 minuty za hrubost. Zlín má první šanci, jak se dostat do vedení v této přesilové hře.
4:38
Kašík raději přikryl kotouč po dalekonosném pokusu od Čajkovského. Buly u branky Zlína.
4:24
Netík špatně přihrál svému spoluhráči a hosté ztrácejí útočné pásmo.
4:12
Vlach se tlačil do šance, kde byl k ledu sražen Poláškem. Rozhodčí zůstávají v klidu.
3:43
Přibyl se pustil v útočné třetině do kličkované, kterou mu přerušila sudího píšťalka, která signalizovala ofsajd.
3:16
Ofsajd hokejistů Zlína. Buly ve středním pásmu.
2:51
Maruna se natahoval ke kotouči, ale tam byl dříve obránce Čajkovský a na puku jsou zase hosté.
2:23
Sparta mohla jít do vedení, ale Kašík se zaskvěl výbornými zákroky. Nejprve vyrazil teč Pecha a posléze dvakrát i dorážejícího Formana.
1:39
Hra je přerušena, protože Zlín se ocitl v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
1:10
Ke kotouči se propracoval Tomáš Netík, který posléze vystřelil. Jeho střela se otřela pouze o boční síťku zlínské klece.
0:31
Zlín je silný na kotouči a Sparta se k němu zatím nedostala.
0:14
Ihned po buly pálil Marušák. Jeho bomba jen těsně minula branku Sparty.
0:06
Hned po úvodním vhazování zahráli hosté kotouč na zakázané uvolnění. První buly před Pöpperlem.
00:01
ZS Luďka Čajky je těsně před začátkem zaplněn téměř do posledního místečka. Zlínští na Spartu umí a fanoušci se zde schází také ve slušném počtu. Uvidíme jestli bude nakonec vyprodáno.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Vlach, Okál – Čech, Šťastný, Čachotský – Maruna, Fořt, Ondráček.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Polášek, Eminger, Barinka, Čajkovský, Mikuš, Piskáček, Kalina, Hrbas – Dragoun, Hlinka, Přibyl – Sabolič, Hamilton, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Černoch, Kudrna.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Barvíř, Blümel.
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Čtvrtfinálová série mezi Zlínem a Spartou pokračuje dvojzápasem na ledě horšího v celkové tabulce. Ovšem to, že žlutomodří byli hůře postavení v tabulce nemělo vliv na první dvojutkání na ledě Sparty. První duel vyhráli domácí těsně 4:3, ale druhý naopak pražané nezvládli a podlehli Beranům 0:4. Sparťané budou mít větší motivaci, protože Kašíkovi v posledním duelu nedali ani jeden gól. Uvidíme, koho trenéři Sparty pošlou mezi tyče, protože ve druhém duelu střídal Pöpperle jedničku Taylora.

První ze dvou duelů na ledě Beranů dnes startuje již v 17:00. Všichni, kdo se nemůžete dostavit na stadion jste zváni ke sledování online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.