Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Liberec - 15. března 2018   18:00

Mountfield
05:37' Koukal (Vydarený, Smoleňák) • 24:31' Cingel (Smoleňák, Cibulskis) • 62:03' Vopelka (Gregorc, Cibulskis)
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Stav série: (1:0)
Liberec
01:55' M. Kvapil  (Bulíř, Jánošík) • 34:56' M. Kvapil  (Pyrochta, Filippi)
Mountfield
Hradil, Svoboda – Pešek, Hynek
ČPP Aréna
6448 diváků
Liberec

SESTŘIH Mountfield HK - Liberec 3:2pp. Hradec uzmul první výhru série

Já se s vámi v tuto chvíli již loučím. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších online přenosů z napínavých bojů extraligového play off se těším na shledanou!
Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec – 3 (40)
Liberec – 1 (20)

Nejlepší hráči zápasu:
Marek Kvapil (LIB)
Lukáš Cingel (MHK)
Úvodní zápas série zná svého vítěze a je jím domácí Hradec. Ten svého soupeře přestřílel, po 60 minutách ale i přesto bylo skóre díky libereckému využívání šancí vyrovnané 2:2. V prodloužení však stačilo aktivnějším domácím jen 123 vteřin k rozhodující brance, díky níž propukla v ČPP Aréně východočeská radost. Odveta je naplánována už na zítřejší den, druhý zápas odstartuje v 17:20.
62:03'
Hradec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, vedení v sérii se ujímá Hradec Králové! Východočeši si za předvedený výkon vítězství bez pochyb zaslouží, jejich rozhodující gól ale padl s velkým štěstím. LUKÁŠ VOPELKA totiž z úrovně brankové čáry nacpal kotouč z rohu do brankoviště, kde se od libereckého hráče odrazil až za záda Romana Willa – 3:2p. Asistence: Blaž Gregorc, Oskars Cibulskis.
61:27'
Živěji zatím jednoznačně působí hradecké mužstvo, které za to vzalo už od začátku. Teď se bude vhazovat v jeho útočném pásmu, protože Liberec vyhodil na icing.
60:52'
Lukáš Cingel dostal nabito mezi kruhy, v obrovské šanci ale nezamířil přesně!
60:26'
Radek Smolěňák se z úrovně brankové čáry dostal k levé tyči, kde bekhendem zkusil propasírovat mezírkou mezi rukou a tělem.
60:01'
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 7 (37)
Liberec – 6 (19)
Třetí část načali o něco lépe hosté, jimž se v závěru druhé třetiny podařilo vyrovnat, své útočné snahy ale v kýžené vedení nepřetavili. Ke slovu se tak postupně víc a víc dostávali Hradečtí, kteří se především v závěru periody tlačili do brány a chtěli duel rozuzlit ještě v základní hrací době. To se jim však nepovedlo. A jelikož je po 60 minutách hry stav vyrovnaný 2:2, dnešní zápas bude po 18 minutové pauze pokračovat 20 minutovým prodloužením. To začne přibližně ve 20:47.
60:00'
59:50'
Hradečtí se do kotouče u vlastního brankáře trochu zamotali, nakonec se ale zorientovali a poslali ho pryč z pásma.
59:39'
Tuhle nahrávku neadresoval Dominik Graňák přesně a Lvům je odpískáno zakázané uvolnění. Do konce třetí části zbývá už jen 20 vteřin.
59:14'
Liberečtí se už už rozjížděli do útoku, byl jim ale signalizován ofsajd.
58:37'
Petru Koukalovi se povedlo vystihnout libereckou nahrávku a poslal Rudolfa Červeného dopředu, hradecký útočník ale neprošel skrz dvojici hráčů.
58:15'
Petr Jelínek teď jenom nahodil na Rybárovu branku z uctivé vzdálenosti, jeho pokus vyrazil brankář Mountfieldu vyrážečkou do sítě nad plexisklem.
57:58'
Lvi jsou v závěru třetí periody o poznání aktivnější, je na nich vidět, že o prodloužení nestojí.
57:31'
Liberečtí se ale nakonec k touši dostali a vyhodili dostatečně daleko od své brány.
56:58'
Hradečtí jsou usazení v útočném pásmu a jejich druhá lajna krouží kolem dokola, stále se ale nemůže dostat ke střele.
56:36'
Tygři se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, nemohou tak vystřídat.
56:28'
A další dorážky na libereckém brankovišti, ani tentokrát však k brance nevedly.
56:03'
Radek Smolěňák tečoval zblízka střílenou nahrávku těsně vedle brány!
55:38'
Východočeši dobruslili puk včas a nepískalo se tak zakázané uvolnění, hradecký pokus o dotírání ale ztroskotal na Romanu Willovi.
54:53'
Martin Pláněk se opět vydal do útoku a mezi kruhy přenechal Tomáši Zigovi, ten ale místo střely hledal ještě další nahrávku. Ta se ovšem nevydařila.
Dnešní utkání přišlo do ČPP Arény navštívit 6448 diváků.
54:05'
Rozhodčí se rozmýšlel dlouho, protože Jaroslav Bednář už byl na levém kruhu, nakonec ale přeci jen odpískal ofsajd.
53:49'
Další zákrok Romana Willa a na řadě je komerční přestávka. Je třeba dodat, že Východočeši se postupně vracejí ke své aktivitě ze druhé třetiny, nicméně Liberec si také nevede špatně.
52:57'
Tomáš Zigo obdržel parádní nahrávku na pravý kruh, jeho střelu ale dokázal včas u pravé tyče pokrýt Will!
52:37'
Tygři vytáhli forčekink hodně do hloubi útočného pásma, Hradeckým se rozehrává ne příliš dobře.
52:00'
Petr Jelínek se rozjel poměrně rychle a nakonec vystřelil směrem na lapačku, Patrik Rybár jeho úmysly vychytal!
52:00'
René Vydarený udělal obrovskou hrubku ve vlastním pásmu a k puku se dostal Petr Jelínek, jenž byl Jaroslavem Bednářem ve vyložené šanci faulován a je nařízeno trestné střílení!
51:46'
Roman Kukumberg zvládl s pukem na holi obejít několik protihráčů, aby byla jeho akce nakonec zastavena pro postavení mimo hru.
51:37'
Graňákova žabka na koukala se odrazila od ledu tak, že ji hradecký forvard nemohl zpracovat. Z nabízeného útoku tak nic nevzešlo.
50:48'
Ti se teď po oslabení trochu osmělili a opět začínají vystrkovat růžky směrem dopředu.
49:57'
Liberecké nahození do pásma schytal čárový sudí, k puku se dostali domácí.
49:20'
A Východočeši už jsou na ledě v pěti, hru ve čtyřech zvládli bez inkasování.
49:03'
Domácím se teď povedlo získat puk a vyhodit ho přes všechny čáry.
48:41'
Domácí fanoušci jsou nyní značně znepokojení a na stadionu není přes jejich pískot slyšet vlastního slova. Liberecký hráč totiž velmi tvrdě atakoval hradeckého hráče a rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Bodyček ale vyloučením rozhodně zaváněl.
48:15'
Teď se museli krýt diváci sedící za ochrannou sítí. Střela Marka Kvapila se totiž od Rybára odrazila tak vysoko, že ji přelétla.
47:59'
Nejprve Tomáš Filippi přestřelil z levého kruhu, následně jeho další pokus chytil Rybár do výstroje.
47:25'
Po souboji u mantinelu se ke kotouči dostala jako první domácí hokejka, která poslala černou pryž přes celé hřiště pryč.
47:16'
Po komerční přestávce si v přesilové hře zahrají Bílí Tygři, hradecký Martin Látal je totiž vyloučen za sekání.
46:44'
A na druhé straně nejprve pálil z mezikruží z první Cingel následovaný sérií dorážek, ani jedna se ale před liberecké hole nedostala!
46:03'
Tomáš Filippi střílel z pravého kruhu, puk se otřel o vnější tyčku!
45:43'
Smoleňák sice udržel nohu na modré a nepískal se tak ofsajd, Petr Koukal se ale dostal už do příliš velkého střeleckého úhlu.
45:02'
Martin Pláněk předvedl při svém útoku téměř taneční kroky, když vybalancoval přechod přes bránícího hráče a nakonec pálil z pravého kruhu. Mířil na delší tyč, Will vyrazil vyrážečkou.
44:16'
Východočeská přesilovka je pryč, Liberec si vcelku bez problémů poradil i s druhou hrou ve čtyřech.
43:44'
A znovu, tentokrát pomohl spoluhráčům v rozehrávce Rybár.
43:19'
Střela od modré byla tentokrát zastavena prvním bránícím hráčem, Hradec se znovu musí vracet až ke svému brankáři.
42:48'
Střela od modré v podání Blaže Gregorce jen zaduněla o zadní mantinel a hosté vyhazují.
42:21'
Po vyhraném buly následují nahrávky v útočném pásmu, chybí jim ale zatím větší nápad.
42:14'
Jenomže příliš dlouho na ledě v pěti nevydrželi. Jan Ordoš totiž podrazil protihráče a už má namířeno k trestoměřičům, Východočeši mají v početní výhodě další šanci.
42:00'
A teď už jsou Tygři v plném počtu.
41:25'
Znovu letí puk až k Patriku Rybárovi, tahle početní výhoda zatím Lvům vůbec nevychází. Naopak Liberec může být se svým oslabením spokojen.
40:55'
Hradečtí mají sice přesilovku, nemohou se ale zatím vůbec dostat do třetiny. Obrana Liberce funguje dobře.
40:25'
Hosté se dostali v obranném pásmu ke kotouči a vyhodili ho až na druhý konec hřiště.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:54.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 16 (30)
Liberec – 5 (13)
Do druhé periody vlétli o poznání aktivněji domácí hráči, kteří stříleli na Willovu branku téměř každý puk a nedali Libereckým příliš prostoru ke kombinování. Poměrně rychle si také vybojovali dvě přesilovky, z nichž tu druhou dokázali přetavit ve vedoucí gól. I nadále se Východočeši tlačili do útočného pásma aktivněji než jejich soupeř, nicméně po nejednoznačném domácím vyloučení bylo vyrovnáno. Liberečtí totiž svou příležitost přetavili v branku na 2:2 a vrátili utkání vyrovnaný náboj. Po vstřelené brance se totiž zvedlo i jejich sebevědomí a Patriku Rybárovi přibyla práce, ani Tygři se ale nevyvarovali vyloučení. To se začne odpočítávat současně se startem třetí části a Lvi tak mají možnost získat náskok zpět v početní výhodě.
40:00'
40:00'
Do třetí třetiny půjdou východočeši s přesilovou hrou, Ladislav Šmíd je totiž současně se sirénou poslán na trestnou lavici z důvodu hrubosti.
39:49'
Michal Dragoun nahrál z rohu touš před bránu, kde se ale černé pryže neujala žádná z hradeckých hokejek.
39:27'
V posledních minutách, respektive po vyrovnávací brance, chytli útočné choutky Liberečtí. Ti se nyní opět probojovali do pásma, jejich pokus z levého kruhu ale přikryl pozorný Rybár.
39:04'
Ladislav Šmíd si rozmyslel svou střelu od modré a posunul ještě puk na Patrika Maiera. Jeho ránu skryl Rybár v bezpečí své lapačky.
38:30'
Liberečtí hráči byli rychlejší než kotouč a z toho také plyne jejich ofsajdové postavení.
38:16'
Martin Látal si všiml, že Roman Will nechal u pravé tyčky kousek místečka a snažil se do něj vecpat kotouč, o kousek se avšak netrefil. Hra je následně přerušena, neboť liberecký gólman nechtěně přišel o svou masku.
37:15'
Hradečtí jsou už na ledě v pěti, tohle oslabení už ubránili.
36:43'
Teď se už ale Severočeši dostali do pásma a Martin Ševc vůbec nestřílel špatně, ránu na pravou tyč ale zablokoval jeden z domácích beků.
36:18'
A znovu putuje puk až k romanu Willovi.
36:05'
Několikrát za sebou Východočeši vyhodili, následné nahození od modré čáry pokryl Rybár.
35:12'
A další šance pro hosty, hradecký René Vydarený jde pykat za vysokou hůl.
34:56'
Liberec právě vstřelil branku!
Severočeši si sice za celou třetinu nic většího nevypracovali, teď ale stoprocentně využili početní výhodu a znovu je vyrovnáno! Ke kotouči se na pravém kruhu dostal MAREK KVAPIL, jenž poslal puk na delší tyč a zacílil přesně do sítě – 2:2. Asistence: Filip Pyrochta, Tomáš Filippi.
34:32'
Východočeši teď stáli na modré čáře dobře a nepustili hosty do pásma.
34:20'
Znovu je touš u libereckého gólmana, rozhodčí vhodí puk do hry po jeho levici.
33:56'
Teď ale Východočeši nebezpečně zahrozili ve vlastním oslabení! Michal Dragoun obdržel nahrávku do mezikruží a z první střílel, Roman Will ale bleskově švihl lapačkou!
33:38'
Před hradeckou svatyní se snažil tečovat nehození jeden z Libereckých, bez úspěchu.
33:12'
Teď se ale budou muset dvě minuty bránit ve čtyřech. Domácí fanoušci se sice bouří, rozhodčí ale stejně vylučují. Rudolf Červený sice hrál na puk, přesto ale vyfasoval trest za hákování a Liberec má přesilovku.
32:54'
Hradečtí mají ve druhé části jasně navrch, útočná aktivita je na jejich straně.
32:21'
Jan Berger se tlačil do zakončení k levé tyči, byl ale vytěsněn mimo palebnou pozici.
31:39'
Teď si úlohu oba hradečtí obránci prohodili, Gregorc ale netrefil bránu. Možná i proto, že kotouč byl cestou tečován.
31:14'
Krátce po buly šla nahrávka od Blaže Gregorce na Oskarse Cibulskise, jenž napřáhl a pálil. Roman Will ale krásně viděl celou dráhu letu a puk skryl v lapačce.
30:59'
Romanu Kukumbergovi se zajímavým způsobem povedlo prostrčit puk skrz nohy hostujícího hráče až na Willa, ten si ale po ledě klouzající puk pohlídal lapačkou.
30:32'
Na kotouč si po delší době sáhl lapačkou také Patrik Rybár, jenž vyrazil pokus z levého kruhu. Následuje komerční pauza.
29:49'
Bedřich Köhler mohl z první zakončovat z blízka do liberecké klece, hokejku mu ale na poslední chvíli zablokoval liberecký bek.
29:17'
A nestalo se tak ani tentokrát, kdy Liberečtí minimálně na hraně pravidel atakovali domácí za Willovou brankou.
28:37'
Tomáš Zigo padl v útočném pásmu bolestivě k ledu, rozhodčí ale tentokrát nevylučují.
28:18'
Hradečtí pálí na libereckou svatyni prakticky každý puk, od modré teď dělovku vyslal Martin Pláněk.
27:59'
Rána od modré byla ale nepřesná a hosté už jsou v plném počtu.
27:37'
Poslední vteřiny z domácí přesilovky, Východočeši se usazují v pásmu.
26:53'
Na jedné straně musel hasit hrozící liberecký únik výjezdem z brány Rybár, na straně druhé zase vykopl Will Červeného ránu levým betonem!
26:20'
Zdá se, že Hradečtí budou hrát přesilovky často na Blaže Gregorce. Ten totiž dnes již poněkolikáté vypálil od modré lajny.
25:55'
Vítězně z něj vyšli domácí, kteří navíc z následného útoku vytěžili ještě přesilovou hru. Filip Pyrochta totiž hasil hradecký útok nedovoleným bráněním.
25:34'
Bílí Tygři teď s hradeckými Lvi bojují v rohu útočného pásma o puk, kdo z tohoto souboje vyjde jako vítěz?
24:31'
Východočeši ukázali, že ne nadarmo měli v základní části nejlepší využití přesilových her! Radek Smoleňák zavezl kotouč ze středního do útočného pásma, kde z vrcholu kruhů posunul puk doprava na LUKÁŠE CINGELA. Ten napřáhl hůl vysoko ke stropu s zavěsil pod horní tyč – 2:1. Asistence: Radek Smoleňák, Oskars Cibulskis.
23:35'
Hosté už jsou ve čtyřech dvojnásobné oslabení ustáli.
23:33'
Petr Koukal vypálil z pravého kruhu, Roman Will byl ale u tyče včas.
23:19'
Další střela Gregorce, těsně mimo!
23:14'
20 vteřin hradecké přesilovky 5 na 3, Martin Ševc míří na trestnou lavici za sekání!
22:46'
Zajímavé nahrávky a kličky zakončoval dvakrát od modré Blaž Gregorc. Jednou netrefil bránu, jednou zakročil Will.
21:56'
Střela od modré, jedna dorážka, druhá. Pokaždé ale stála v cestě některá z částí Willovy výstroje!
21:34'
První přesilovka zápasu je tu, Tyler Redenbach usedne na trestnou lavici za sekání. Liberec se tak bude muset bránit ve čtyřech.
21:17'
Roman Kukumberg prostrčil kotouč na úplně volného Lukáše Cingela, který v jízdě tečovat puk jen těsně nad horní tyč!
20:40'
Tu ale nevyužili a teď pro změnu krátce po buly střílel z vrcholu pravého kruhu jeden z Tygrů. Kotouč se ale odrazil jen do ochranné sítě.
20:18'
Hradečtí se pokusili rozehrát, kotouč ale doputoval jenom k libereckému hráči. Jenže ten ho namazal zpátky Hradeckým a domácí tak mají v útoku druhou šanci.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:58.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 14
Liberec – 8
Dvacet minut prvního čtvrtfinálového duelu mezi Hradcem a Libercem je minulostí. A můžeme říct, že oba celky odstartovaly ve stylu hodném play off. Zpočátku měli herně navrch Liberečtí, kteří se také hned v závěru druhé minuty dostali do vedení. Hradec ale zareagoval vyrovnáním v minutě šesté a od té doby mělo tempo hry slušné parametry. Hrálo se nahoru a dolů a šance si vypracovávaly oba celky, o něco více v permanenci ale musel být hostující brankář Will. Jak on, tak i hradecký Rybár ale nepustili za svá záda už žádný puk a do druhé části se tak půjde za stavu 1:1.
20:00'
19:36'
Nahození Michala Dragouna zkoušel tečovat Lukáš Vopelka, Roman Will byl ale pozorný a skryl touš na své hrudi.
18:48'
Roman Kukumberg byl vyslán do samostatného úniku, v němž zamíchal pukem a snažil se uklidit černou pryž k pravé tyči, při svém pokusu byl ovšem atakován hostujícím hráčem. A přestože si troufám říci, že šlo o faul, rozhodčí jsou jiného názoru a nevylučují.
18:27'
Teď pro změnu nemohli Tygři hrát z důvodu signalizovaného ofsajdu.
17:54'
Oba udělené tresty se navzájem vyruší, hra tedy pokračuje klasicky v pěti na obou stranách. Liberec teď rozehrál jen na icing.
17:44'
Z bitky vyšel nakonec vítězně hradecký Jan Berger, jenž poslal Ladislava Šmída k ledu. Oba aktéři vyfasovali 2+2 minuty za hrubost.
17:44'
Po střele Reného Vydareného se u liberecké brány strhla mela, pěstmi se do sebe pustili Ladislav Šmíd a Jan Berger!
17:26'
Hraje se tvrdě, rozhodčí ale zatím nechávají hru plynout bez vyloučení. Uvidíme, jak nakonec nastaví metr.
16:41'
To tahle rána už byla o poznání nebezpečnější! Krátce po buly se totiž k dělovce z levého kruhu dostal jeden z libereckých hráčů, proti níž musel Rybár rychle scvaknout betony.
16:30'
Patrik Rybár už se připravoval k zákroku proti střele zleva, nakonec však mohl být v klidu. Puk se totiž odrazil do ochranné sítě.
16:06'
Tomáš Filippi a Tomáš Zigo se na sebe naskládali v hradeckém obranném pásmu a někde pod nimi skončil také hrací předmět. Sudí proto přerušili hru.
15:14'
Patrik Maier si s pukem sjel až na levý kruh, kde zkusil ránu na delší tyč. Patrik Rybár vykopl beton a vyrazil puk před sebe.
14:22'
Lukáš Cingel zavezl puk do pásma až téměř za bránu, odkud ho vrátil na pravý kruh Romanu Kukumbergovi. Ten se do kotouče opřel z první, Will byl ale u své levé tyče včas.
13:55'
Nahození z větší vzdálenosti si Patrik Rybár bez větších problémů pohlídal, obě mužstva využívají horní pauzy ke střídání.
13:37'
Martin Látal nastartoval své rychlé nohy a snažil se procpat do úniku, což se mu ale nepodařilo. I tak ale stihl v rychlosti poslat zprava puk na bránu a vyražený kotouč ještě dorážel z druhé vlny dojíždějící Lukáš Vopelka. I jeho Roman Will vychytal.
13:27'
Nakonec ale jejich nahrávky vedli jen ke střele zblokované do ochranné sítě. Buly proběhne po Rybárově pravé ruce.
13:07'
Pokus Patrika Maiera schytal do chráničů Jan Berger, Liberečtí ale udrželi pásmo a dál kombinují.
12:57'
Tohle byl zákrok! Martin Ševc vyslal bombu od modré čáry a Patrik Rybár toho z ní moc neviděl, přesto ale dokázal proti puku vyjet a vystavit ráně semafor lapačkou. Následuje komerční pauza.
12:43'
Hned tři šance ke skórování měl teď Martin Bakoš. Nejprve se pokusil tečovat střelu od modré a poté nadvakrát zkoušel přes Rybárův beton dorazit jinou střelu spoluhráče.
11:39'
Martin Pláněk, velmi defenzívní bek, se nyní rozhodl zamířit do útoku. A nevedl si vůbec špatně! s kotoučem prokličkoval až na levý kruh, kde ovšem v pádu nestihl zakončit přesně.
11:20'
Rudolf Červený si sice ve středním pásmu sklepl kotouč ze vzduchu přímo na hůl, dopustil se při tom ale vysoké holi. Rozhodčí tak přestupek odpískali na následuje buly po levici Rybára.
11:06'
Po delší době si na kotouč sáhl také Patrik Rybár, který před dojíždějícím Tygrem pro jistotu přikryl touš lapačkou.
10:38'
Tomáš Zigo chtěl zpoza brány vrátit puk na modrou čáru, trefil se ale přesně mezi hradecké hráče a domácí se musejí vrátit do střední třetiny.
09:53'
René Vydarený nahodil touš do brankoviště, kde sváděl boj o pozici Bedřich Köhler. Ten měl ale více starostí s bránícím hráčem než s pukem.
09:07'
Východočeši vyrovnávacím gólem značně ožili a nyní jsou to oni, kdo má navrch ve forčekinku. Naopak Tygři se ke kotouči dostávají těžko.
08:19'
Radek Smoleňák se ocitl v dobré pozici mezi kruhy, kotouč se mu ale nabalil na hůl a poslal ho jen nad branku!
07:19'
V komerční pauze se nad hlavami domácích fanoušků objevilo zajímavé choreo. Hradečtí v něm naráželi na to, že Liberečtí zvolili jako play off růžovou barvu a jako text se na plachtě objevilo "Vrátíme vás do normálu". Myšleno zpět na bílou.
07:18'
Nahoru a dolů, jeden útok za druhým. Teď vypadá hra velmi pohledně. Na jedné straně měl se střelou z mezikruží plné ruce práce Will, na té druhé zase musel Rybár natáhnout levý beton.
05:37'
Jenže na tuhle střelu už byl liberecký gólman krátký a je vyrovnáno! Po několika nahrávkách v útočné třetině se ke kotouči na modré čáře dostal René Vydarený, jenž na nic nečekal a poslal ho směrem na bránu. V prostoru mezi kruhy si poté našel puk PETR KOUKAL a zblízka ho forhendem poslal do sítě – 1:1. Asistence: René Vydarený, Radek Smoleňák.
05:22'
Martin Pláněk nahodil od modré čáry, tohle ale nebyl pro Romana Willa žádný problém.
05:02'
A když už se teď domácí konečně probojovali do pásma a začali vytvářet akci, rozhodčí přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
04:47'
Hradečtí míchají s pukem ve střední třetině, přes Liberecké ale ne a ne projít.
03:51'
Na Východočeších je vidět, že chtějí tvořit hru, liberecká obrana je ale zatím velmi precizní. Teď odebrala domácím puk a byl z toho závar před Rybárovou brankou.
03:21'
Kotouč nyní po odrazu vyletěl mimo plochu a trefil jednoho z fotografů, který ránu schytal bolestivě do ruky.
03:06'
René Vydarený zkusil štěstí od modré lajny, jeho pokus byl ale hostujícím bekem přizvednut jenom do ochranné sítě. Hradec alespoň vybojoval vhazování v útočném pásmu.
02:29'
A Liberec je i nadále při chuti, východočeský brankář musel předvést rovnou dva obtížné zákroky!
01:55'
Jen necelé dvě minuty jsme čekali na úvodní branku série, Liberečtí se právě nyní dostávají do vedení! Chybka v domácí obraně byla nekompromisně potrestána MARKEM KVAPILEM, jenž ujel do samostatného úniku, naznačil bekhendový blafák a pak vypustil puk mezi Rybárovy betony – 0:1. Asistence: Michal Bulíř, Adam Jánošík.
01:40'
Jan Berger se dostal do palebné pozice na pravý kruh, Will si s jeho ránou poradil.
01:14'
Filip Pavlík ukázal, že play off se nebude hrát v žádném případě v rukavičkách. Libereckého hráče tvrdě přišpendlil na mantinel.
00:49'
Do útočného pásma už se stihli podívat také Hradečtí, rovněž oni ovšem nedokázali nic vymyslet.
00:13'
Do útočného pásma se jako první dostali hosté, nicméně díky dobrému napadání domácích se Lukáš Krenželok dostal pouze k nepřesné střele.
00:01'
Ještě předtím ale společně všichni vyslechneme českou národní hymnu.
Na modrou čáru už přijíždějí z kabiny také Liberečtí, začátek čtvrtfinálové série se nezadržitelně blíží!
Hradecký led hraje všemi možnými i nemožnými barvami a za aplausu domácích fanoušků přijíždí na led východočeské mužstvo!
Zatímco sestava Liberce se oproti předkolu v ničem nezměnila, ta hradecká je lehce odlišná od složení, v jakém Mountfield naskočil do východočeského derby. Na pozici gólmana se od první minuty přestaví místo Jaroslava Pavelky Patrik Rybár, v obraně pak chybí Petr Zámorský. Co se útočných řad týká, Martin Látal se posunul ze druhé letky do čtvrté, jeho místo zaujal kapitán Jaroslav Bednář. Místo Jiřího Šimánka ve třetí lajně figuruje Michal Dragoun a pozice třináctého útočníka patří Radovanu Pavlíkovi.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Pešek, Hynek.
Hradecká versus liberecká kabina

Nejproduktivnější hráč:
Hradec – Jaroslav Bednář (42 bodů)
Liberec – Martin Bakoš (40 bodů)

Nejlepší střelec:
Hradec – Rudolf Červený (21 gólů)
Liberec – Martin Bakoš, Petr Jelínek (oba 14 gólů)

Nejlepší nahrávač:
Hradec – Jaroslav Bednář (27 asistencí)
Liberec – Martin Bakoš (26 asistencí)

Nejvytěžovanější brankář:
Hradec – Patrik Rybár (2078 minut, úspěšnost 93,13 %, 1,73 inkasovaného gólu na zápas)
Liberec – Roman Will (2536 minut, úspěšnost 91,29 %, 2,34 inkasované góly na zápas)
Co říkají statistiky základní části?

Zcela jistě mnoho věcí. Třeba to, že Východočeši měli ze všech celků vůbec nejlepší přesilovky, a to s úspěšností 20,10 %. Ani Liberec ale příliš nezaostal, využil totiž rovnou 17,80 % početních výhod. Také co se oslabení týká, je na tom lépe Mountfield. Ten totiž ubránil téměř 85 % početních nevýhod, kdežto Liberečtí 80,53 %.

Zajímavý je také ukazatel vyhraných vhazování – v této dovednosti byli pro změnu Tygři tím vůbec nejlepším mužstvem v extralize. Získali totiž 55,56 % buly a oproti Východočechům, kteří vyhráli vhazování jen ve 49 % případů, by jim tato dovednost mohla být k dobru.

Ještě se rychle podíváme na střelbu. V té si sice co do kvantity vedli lépe Liberečtí, kvalitu ale více prokázali Lvi. Ti totiž využili 9,50 % střel, zatímco Severočeši jsou na hodnotě o procento nižší. Na soupeřovu bránu přitom vystřelili v průměru za zápas přibližně o 0,3 střely více než Hradec.
Vzájemná bilance? Letos vyrovnaná

Pokud by někdo chtěl usuzovat závěry z letošních vzájemných duelů, pak by příliš nepochodil. Jak Hradec, tak Liberec totiž ovládly po dvou utkáních a rozdíl v bilanci dělá jen fakt, že Liberečtí jedno z klání ovládli až na nájezdy.

8. 9. 2017 Liberec – Hradec 3:0
17. 10. 2017 Hradec – Liberec 3:1
1. 12. 2017 Liberec – Hradec 5:4sn
14. 1. 2018 Hradec – Liberec 3:1
Bílí Tygři Liberec – 7. místo, 76 bodů

Libereckým unikl přímý postup do play off jenom o vlásek. S šestými Pardubicemi totiž měli stejný počet bodů, o všem nakonec rozhodlo až vzájemné skóre. To měli Tygři o jediný gól horší než Dynamo a museli tak absolvovat předkolo. V něm narazili na po základní části desátou Spartu, které ale příliš nadějí nedali. První utkání sice muselo rozhodnout až prodloužení (3:2p), pak ale Tygři zvítězili dvakrát 4:1 a bylo jasno. Ve čtvrtfinále se pokusí navázat na úspěšný konec základní části, kdy vyhrál tři ze čtyř zápasů.
Mountfield HK – 2. místo, 99 bodů

Jaká byla východočeská cesta do play off ročníku 2017/18? Lze říci, že Lvi se dostali do čtvrtfinále bez větších nervů. V průběhu ročníku sice měli pasáže, na které nevzpomínají s oblibou, celková 2. příčka po základní části ale mluví za vše. Pokud se podíváme pouze na období po olympijské pauze, Hradečtí v něm nemají nijak skvostnou bilanci – ze tří utkání totiž rovnou dvě prohráli. Chuť si však spravili v posledním 52. kole. V rámci něj totiž zavítali do rivalských Pardubic, kde po výhře 3:1 znovu převzali do nadvlády východní Čechy. Po tomto triumfu následoval zasloužený odpočinek a vyhlížení, koho jim předkolo určí jako čtvrtfinálového protivníka. Stali se jím liberečtí Bílí Tygři.
Vrchol hokejové sezóny odstartoval před několika dny, teprve nyní ale přichází řada na otevření dalšího čtvrtfinálového souboje. Dámy a pánové, je mi potěšením přivítat vás u sledování prvního zápasu mezi Mountfieldem HK a Bílými Tygry Liberec.