Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 19. března 2018   18:00

Olomouc
09:57' Strapáč (Irgl) • 30:30' Irgl (Staněk, Konrád) • 39:19' Ostřížek
3:4
(1:1, 2:2, 0:1)
Stav série: (1:2)
Plzeň
09:03' Mertl  (Moravčík) • 25:15' Hollweg  (J. Kindl, T. Kubalík) • 27:27' Gulaš  (Moravčík, Mertl) • 51:12' Moravčík  (Kracík, P. Kadlec)
Olomouc
Pešina, Hejduk – Tošenovjan, Zíka
Zimní stadion Olomouc
5500 diváků
Plzeň

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 3:4. Západočeši ovládli drama a vedou sérii

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomouckého zimního stadionu, na počtenou.
Střely na branku ve třetí třetině (celkem):
Olomouc – 12 (32)
Plzeň – 10 (23)
Dnešní utkání je za námi a po velké bitvě a napínavém závěru se ujímají vedení v sérii Indiáni, kteří dnes zvítězili 4:3. V poslední třetině jim v 52. minutě vystřelil vedení Michal Moravčík a Olomouc i přes vytrvalou snahu nenašla na jeho branku odpověď. V závěru zápasu pak Kohouti zkusili také hru bez brankáře, celkem odehráli v šesti hráčích 68 vteřin, ale bez gólového efektu. Šanci na reparát však budou mít už zítra, kdy se na olomouckém zimním stadionu odehraje čtvrté čtvrtfinálové utkání, které můžete sledovat s námi od 17:20.
Nejlepší hráči utkání:
Zbyněk Irgl (Olomouc)
Michal Moravčík (Plzeň)
59:59'
Kantner se tlačí do protiútoku, ale zakončit už nestihne.
59:37'
Schleiss posouvá puk do středního pásma.
59:07'
Zakázané uvolnění Plzně.
58:59'
Střela od modré končí někde ve Svobodově výstroji.
58:52'
Domácí to zkoušejí bez brankáře!
58:52'
Oddechový čas pro domácí.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků (vyprodáno).
58:52'
57:35'
Eberle zachytil puk ještě v útočném pásmu a Laš tvrdou ranou protáhl Svobodovu vyrážečku.
56:59'
Vyrůbalíkovo nahození proskákalo brankovištěm, ale žádný z domácích hráčů se nestihl včas zorientovat, aby puk dorazil.
56:17'
Moravčík svádí souboj o puk s Irglem a je úspěšnější.
56:00'
Irgl posílá puk do útočného pásma.
55:52'
Denis Kindl se dostal na puk a ihned ho poslal na Konráda. Ten jej vyrazil jen ke Kantnerovi, ale plzeňský útočník nedokázal zakončit a puk končí pod lapačkou olomouckého brankáře.
55:05'
Vyrůbalík se pokusil o založení rychlého protiútoku, ale Holec nezpracoval jeho přihrávku.
54:45'
Ostřížek posílá puk za branku Svobody, ale tam jsou jen hosté.
54:15'
Plzeň kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez střelby.
52:48'
Eberleho střela zasáhla jen bránícího hráče.
52:37'
Škůrek od modré minul branku.
52:15'
Stach mohl jet sám na Konráda, ale puk mu přeskočil hokejku.
51:31'
Káňa jen o kousek minul levou tyč!
51:12'
Plzeň právě vstřelila branku!
Střela Kadlece se odrazila na druhou stranu k MICHALU MORAVČÍKOVI, který tvrdou střelou vrátil Indiánům vedení. Asistence: Jaroslav Kracík, Petr Kadlec.
50:05'
Indrák jel sám na Konráda, ale olomoucký brankář fantasticky natáhl beton a nedovolil mu zakončit do branky.
49:40'
Do protiútoku se vrhl Hollweg, ale zezadu jej dobruslil Holec, který ho odstavil od puku.
49:08'
Staněk projel přes celé hřiště a prudce vystřelil, našel ale jen levý Svobodův beton.
48:12'
Plzeň se osvobozuje.
47:58'
Jakub Galvas byl zcela sám mezi kruhy, ale puk nedokázal zpracovat.
47:43'
Plzeň vyhazuje puk z hřiště ven, provinivší se hráč však zasáhl plexisklo a tak se pouze vhazuje před Svobodou.
47:18'
Laš poslal puk na Svobodu, ten raději přerušil hru.
46:59'
Akci Olomouce zastavuje ofsajd.
46:30'
Proti Galvasově střele Svoboda nemusel zasahovat.
46:13'
Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za faul loktem si odpyká Miroslav Preisinger (PLZ).
46:04'
Ostřížkova střela končí v rohu kluziště.
45:56'
Plzeňský obránce zahrál puk až za modrou čárou. Plzeň je vykázána do středního pásma pro postavení mimo hru.
45:16'
O chvíli později se hnal do protiútoku Eberle, ale jeho bekhendový pokus skončil jen na hrudi Svobody.
45:01'
Kindlovu střelu vyrazil Konrád betonem.
44:35'
Zakázané uvolnění Indiánů.
44:21'
Staněk prověřil od modré Svobodu. Mezeru mezi jeho betony ale nenašel.
44:13'
43:37'
Čerešňákova střela končí na hrudi Konráda.
43:08'
Preisinger ztratil puk a dopředu může jít Olomouc.
42:47'
Jergl z dálky prověřil Svobodu. Ten s nahozením neměl problémy.
42:15'
Plzeňskou rozehrávku zastavuje ofsajd. Hra se stěhuje před Svobodu.
42:00'
Po dalším plzeňském pokusu Konrád raději přerušuje hru.
41:43'
Čerešňákovu střelu Konrád vyrazil do rohu.
40:58'
Stach sklepl ze vzduchu rozehrávku domácích a snažil se natlačit k zakončení. Jeho bekhendový pokus si Konrád pohlídal.
40:37'
Indrák vystřelil z první, ale minul branku.
40:13'
Laš prověřil Svobodovu vyrážečku.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 20:02.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem)
Olomouc – 9 (20)
Plzeň – 3 (13)
Také druhá část hry je minulostí, a navzdory tomu, že Indiáni si v ní dokázali vypracovat dvoubrankový náskok, skóre je opět vyrovnané. Na úvod třetiny se hostům naskytla přesilová hra, kterou sice nedokázali využít, jen 4 vteřiny po návratu vyloučeného Houdka, ale Jakub Kindl nahodil na Konráda, před kterým ještě tečoval Ryan Hollweg. O chvíli později navíc ujel na Konráda sám Milan Gulaš, který upravil na 1:3. Také Olomouc však záhy našla mezeru v soupeřova obraně a do brejku se dostal také Zbyněk Irgl, který poslal puk mezi betony Svobody. V samotném závěru třetiny se pak Mora dočkala i vyrovnání, když se volného puku ujal David Ostřížek a přesnou střelou rozvlnil síť za Svobodovými zády.
40:00'
39:19'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí se odmítli smířit s tím, že do šaten půjdou se ztrátou a vrhli do útoku všechny síly. Třetí formace důsledným napadáním vybojovala puk pro DAVIDA OSTŘÍŽKA, který přesně umístěnou střelou vyrovnal na 3:3. Bez asistence.
38:53'
Jeden z hostujících hráčů stál v brankovišti a hra se proto přesune do středního pásma.
38:45'
Čerešňák nastřelil jen boční síť.
38:15'
Burian nahodil puk pro Strapáče, ten ale proti hostující obraně neuspěl.
37:59'
Indrák posunul puk do útočného pásma a odchází střídat.
37:22'
Eberle hledal před brankou spoluhráče, ale našel jen obránce Plzně.
36:55'
36:41'
Jakub Kindl dostal přihrávku mezi kruhy, ale ve slibné šanci minul Konrádovu branku!
36:05'
Eberleho střela minula branku.
35:40'
Indrák neprošel přes Jaroměřského. Puk má Olomouc.
35:18'
Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Pulpán (PLZ).
34:47'
Domácí posílají puk přes všechny čáry.
34:42'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min., faul kolenem).
34:36'
Gulašova střela se od Buriana odrazila do rohu kluziště.
33:54'
Burian protečoval do útočného pásma, ale u puku bude první Sklenička.
33:08'
Eberle s Knotkem důrazně forčekovali, ale Jones proti nim udržel puk.
32:28'
Kantner nepřešel přes Vyrůbalíka a hrát mohou Kohouti.
32:12'
Další zakázané uvolnění Olomouce.
31:10'
Zakázané uvolnění domácích.
30:54'
Kubalíkova střela končí za brankou Olomouce.
30:30'
Staněk našel dlouhým pasem osamoceného ZBYŇKA IRGLA, který si rozhýbal Svobodu a mezi jeho betony poslal puk do sítě. Asistence: Robin Staněk, Branislav Konrád.
30:18'
Také po plzeňském pokusu o útok končí puk mezi diváky.
30:10'
Lašova teč poslala puk přes mantinel. Vhazovat se bude na hranici útočného pásma Olomouce.
29:43'
Konrád vypíchl Indrákovi puk a Olomouc vyhazuje až do útočného pásma.
29:10'
Indrák vyrazil do protiútoku, ale nastřelil jen Galvasovy holeně.
28:58'
Ostřížkovu střelu srazil Svoboda do rohu kluziště.
28:33'
Irgl nahodil puk do útočného pásma, ale Svoboda ho ukryl pod lapačku, než k němu stihl přijet.
28:07'
Škůrkovo nahození vyrazil Svoboda hokejkou.
27:51'
27:32'
Další útok Plzně zastavuje ofsajd.
27:27'
Úplně zapomenutý zůstal za olomouckou obranou MILAN GULAŠ, který dostal přesnou přihrávku a poslal puk kolem levé Konrádovy tyčky do branky. Asistence: Michal Moravčík, Tomáš Mertl.
26:45'
Nepřesná přihrávka vrací Indiány až k jejich brance.
26:18'
Kratěnova střela končí na zadním mantinelu.
25:50'
Irglovu střelu vyrazil Svoboda jen před sebe, ale tam nebyl nikdo, kdo by dorážel.
25:15'
Krátce po vypršení trestu se Plzeň přece jen prosazuje, když nahození Jakuba Kindla tečoval RYAN HOLLWEG. Asistence: Jakub Kindl, Tomáš Kubalík.
25:10'
Preisinger tečoval puk jen mimo branku.
24:57'
Gulašovu střelu od modré tečoval Irgl do ochranné sítě.
24:18'
Olomouc vyhazuje až ke Svobodovi.
23:53'
Stachovi při střele sjel puk. Plzeň dál jen kombinuje.
23:24'
Domácí se osvobozují.
23:11'
Přesilovou hru si vyzkouší také Plzeň. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Tomáš Houdek (OLO).
22:51'
Gulaš nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou jen domácí.
22:07'
Zakázané uvolnění Hanáků.
21:55'
Hosté se hnali do přečíslení, ale Denis Kindl přihrál nepřesně a akci zpomalil, než ji dojela olomoucká obrana.
21:37'
Skladaný vystihl rozehrávku Plzně a vyrazil do útoku. Dostal se ale příliš z úhlu a Svoboda si jeho střelu pohlídal.
20:58'
Burian s Irglem bojují o puk v útočném pásmu, ale ten zatím drží pod kontrolou hosté.
20:37'
Další plzeňský pokus o přechod do útočného pásma končí zakázaným uvolněním.
20:12'
Gulaš protečoval Kadlecovo nahození, ale u puku budou dříve domácí.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:06.
Střely na branku po první třetině:
Olomouc – 11
Plzeň – 10
První třetina je za námi a oba týmy odcházejí do šaten za vyrovnaného stavu. Utkání začala lépe Olomouc, která jevila v prvních minutách větší chuť útočit, větší šance si však nevytvořila. Poté už se osmělili také Indiáni a v desáté minutě se také dočkali branky, když Tomáš Mertl od modré čáry prostřelil Konráda. Olomouc ale hned vzápětí odpověděla, Irgl poslal puk zpoza branky na Petra Strapáče, který jen 54 vteřin po úvodním gólu vyrovnal. V dalším průběhu už góly nepadaly, i přes přesilovou hru Mory v závěru první části. Jediný další puk, který skončil v síti Svobody, se tam ocitl jen po hře vysokou holí Ostřížka, a rozhodčí jej proto neuznali.
20:00'
19:57'
Indiáni ale ztrácejí puk a Hanáci vyhazují až ke Svobodovi.
19:37'
Jakub Kindl zastavil rozehrávku Olomouce ve středním pásmu a Plzeň může ještě jednou zaútočit.
19:18'
Videorozhodčí potvrdil výrok hlavního sudího. Branka neplatí.
19:18'
Kohouti právě poslali puk do sítě, rozhodčí však okamžitě rozpažil a ukazuje, že puk byl tečován vysokou holí. Celou situaci však ještě přezkoumá videorozhodčí.
18:40'
Domácí si teď ukázkově rozebrali obranu soupeře, ale Knotek v klíčové chvíli hledal ještě nahrávkou spoluhráče a akce skončila bez střeleckého zakončení.
18:23'
Další útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.
18:07'
Strapáč vystřelil do bránícího hráče a hosté se osvobozují.
17:52'
Pokus Lukáše Galvase končí mimo branku.
17:36'
Jakub Galvas nadvakrát trefil jen bránícího hráče.
17:08'
Strapáčovu střelu tečoval Burian do okraje Svobodova betonu!
16:50'
Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za krosček si odsedí Ryan Hollweg (PLZ).
16:50'
Další pokus domácích končí pod lapačkou Svobody.
16:24'
Vyrůbalík nahodil od modré čáry, ale puk se odrazil od chumlu hráčů před Svobodou do rohu kluziště.
15:48'
Kantner jako první dojel puk v útočném pásmu, ale nemá komu by nahrál a stojí sám proti pětici bránících hráčů.
15:14'
Holcova střela z buly na branku neprošla.
15:11'
Nepřesná rozehrávka Plzně končí zakázaným uvolněním.
13:30'
Skleničkovo nahození zblokoval domácí obránce.
13:20'
Plzeň drží puk v rohu útočného pásma, ale Kracík marně vyhlíží cestu pryč.
12:44'
Nahození Plzně zasáhlo olomouckou střídačku a vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:16'
Indiáni se pokusili o přihrávku do předbrankového prostoru, ale Konrád byl pozorný, skočil po puku a přikryl ho pod lapačkou.
11:57'
Eberle poslal puk od mantinelu na Svobodu. Do jeho nahození ještě sáhl Knotek a nepříjemně plzeňského brankáře překvapil.
11:33'
Jakub Galvas může rozehrát od své branky.
11:03'
Útočnou akci Plzně zastavuje ofsajd.
09:57'
Plzeňská radost nemá dlouhého trvání. Irgl našel zpoza branky přihrávkou PETRA STRAPÁČE, který si zpracoval puk a vystřelil. Do jeho střely se ještě položil bránící hráč, o kterého se kotouč odrazil, opsal oblouček a doplachtil za Svobodova záda. Asistence: Zbyněk Irgl.
09:39'
Strapáčovu střelu zblokoval bránící hráč.
09:18'
Hned po buly v útočném pásmu střílel Jakub Galvas, ale Svoboda byl připravený.
09:03'
TOMÁŠ MERTL nabral rychlost, vřítil se do útočného pásma a tvrdě se opřel do puku. Ten ještě změnil směr o hokejku bránícího hráče a skončil za Konrádovými zády. Asistence: Michal Moravčík.
08:39'
Střela Denise Kindla končí na zadním mantinelu.
08:10'
Ostřížek posunul puk do útočného pásma, ale tam jsou jen hosté.
07:50'
Střela od modré na Konráda neprošla.
07:35'
Strapáč byl při pokusu o průnik zastaven a hrát mže Plzeň.
07:12'
Burian se natlačil před branku, ale bekhendem z otočky nezamířil přesně.
06:58'
Schleiss spěchal za pukem, ale nebyl dost rychlý. Zakázané uvolnění Indiánů.
06:40'
Utkání se opět rozbíhá.
Olomouc už nastoupila na led, plzeňští hráči naskakují jen o malou chvíli později.
Nové plexisklo je na místě a siréna pomalu svolává hráče z šaten.
Oba týmy se prozatím uchýlily do svých kabin.
06:40'
Hollweg nahodil do útočného pásma. Hra je ale přerušena. Plzeňského útočníka dohrál u mantinelu Petr Strapáč a plexisklo nevydrželo náraz. Čeká nás krátké přerušení, než bude vše opraveno.
06:24'
Další Knotkův pokus končí na hrudi Svobody.
05:50'
Knotek se vrhl do protiútoku, ale jeho střela mířila nad branku.
05:33'
Kracík hledal před brankou Kantnera, ale tomu se puk zapletl pod brusle a jako první ho našel Konrád.
05:00'
Káňa důsledně napadá, přesto se Plzni nakonec podařilo rozehrát.
04:25'
Jaroměřský posílá puk až ke Svobodovi.
03:50'
Gulaš tečoval bruslí Skleničkovo nahození, ale Konrád nakonec nemusel zasahovat.
03:22'
Knotek protečoval Staňkovu rozehrávku a puk skončil až u Svobody, který raději přerušil hru.
03:12'
Čerešňák ukryl střelu za bránící hráče, ale Konrád si puk našel a chytil ho do lapačky.
02:08'
Dva plzeňští hráči se nedomluvili za brankou Konráda, a Olomouc může otočit hru.
01:20'
Olomoucký protiútok zastavil ofsajd.
01:00'
Puk má na holích Plzeň, druhá formace právě vyhlíží cestu kupředu.
00:41'
Vyrůbalík musí začít znovu od své branky,
00:10'
Škůrek má puk za brankou a zakládá první akci domácích.
00:01'
Státní hymna dozněla a začátek třetího čtvrtfinálového utkání Tipsport extraligy mezi Olomoucí a Plzní se rychle blíží!

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Jaroměřský (A), Staněk, L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Ostřížek, J. Káňa – Jergl, Herman, Holec.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – P. Kadlec (C), Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Schleiss – Indrák (A), Kratěna, Stach – Kantner, Kracík, D. Kindl – T. Kubalík, Preisinger, Hollweg.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Tošenovjan, Zíka.
Kdo se bude radovat tentokrát? Uhájí Mora domácí prostředí nebo Plzeň potvrdí roli favorita? Utkání začíná v 18:00.

Vzájemné zápasy
Oba týmy na sebe v letošním ročníku narazily již ve třetím kole, kdy si Indiáni nad Kohouty smlsly výsledkem 10:0. Hanáci jim nicméně porážku v druhém zápase vrátili a také jim se podařilo udržet čisté konto a zvítězit 5:0. Ve zbylých dvou utkáních se ale opět radovala Plzeň po vítězstvích 6:0 a 4:2.

Prvním utkání čtvrtfinále Generali play-off Tipsport extraligy začala lépe Olomouc, která se v první třetině ujala vedení zásluhou Zbyňka Irgla. Ten se v zápase prosadil ještě dvakrát, ale na oba jeho zásahy Plzeňští našli odpověď a muselo se proto prodlužovat. Ani v prodloužení ale branka nepadla a také samostatné nájezdy dospěly až k šesté sérii, než první bod v sérii vystřelil pro olomoucké Irgl.

Také ve druhém utkání se jako první prosadila Olomouc, tentokrát žezlo Irgla převzal Ostřížek, který se v utkání prosadil dvakrát. Také Plzeň však našla svého dvougólového střelce a byla to právě druhá trefa Milana Gulaše, která se ukázala jako vítězná a přisoudila vítězství v druhém zápase Indiánům. Do Olomouce se tak série stěhuje za stavu 1:1.
HC Škoda Plzeň – 1. místo, 107 bodů
Plzni se vstup do sezóny podařil o poznání více a brzy se začala šplhat tabulkou nahoru. Po porážce od Třince v druhém kole bodovala hned třináctkrát v řadě, z toho dvakrát nastřílela soupeři hned deset branek! Zastavit ji dokázala až Olomouc, na jejímž ledě Indiáni podlehli 0:5. Hned vzápětí ale přišla série dalších osmi vítězství a ve skvělých výsledcích pokračovala Škodovka až do posledních zápasů. Vůbec poprvé v letošní sezóně zažila dva zápasy bez bodu v řadě až na přelomu ledna a února. Zaslouženě si tak došla pro prvenství po základní části a prezidentský pohár.
HC Olomouc – 8. místo, 75 bodů
Vstup do sezóny Olomouci příliš nevyšel a z prvního vítězství se radovali teprve ve čtvrtém zápase. V říjnu a především v listopadu se však Hanákům velmi dařilo a záhy se vyšplhali tabulkou až na šesté místo. To drželi téměř až do začátku play-off, až v posledních zápasech je předběhli Pardubice a Liberec.

Olomouc tak byla odsouzena k bojům v předkole, kde narazila na devátý Zlín. V prvním utkání dlouho prohrávala 0:1, ale v závěrečné třetině utkání otočila a vstoupila do série vítězně. Ve druhém utkání na svém ledě však Zlínu podlehla. Také ve Zlíně museli Kohouti v prvním zápase otáčet ze skóre 0:1, ale opět se jim to podařilo a zvítězili 3:1. Do čtvrtého zápasu tak šli s možností sérii ukončit, a to se jim také podařilo. Ve druhém utkání na ledě Zlína zvítězili 3:2.
Krásný pondělní večer z olomouckého zimního stadionu. Dnes je na programu třetí utkání čtvrtfinále Generali play-off Tipsport extraligy mezi HC Olomouc a HC Škoda Plzeň.