Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 21. března 2018   18:20

Třinec
16:22' Marcinko (Petružálek, Krajíček) • 32:13' Krajíček (M. Doudera, Dravecký) • 54:19' Marcinko (Rákos)
Pešina, Bulanov – Brejcha, Jelínek
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)
Pardubice

Třinec - Pardubice: A zase potyčka! Melu sudí ale rychle rozehnali

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou!
Hráči s drakem na hrudi tak slaví zisk třetí čtvrtfinálového bodu, v pátek na ledě Pardubic budou Oceláři chtít potvrdit dnešní vítězství a postoupit do semifinále. Dynamo se ale zcela jistě nevzdá a bude chtít před vyprodanou arénou dorovnat krok.
Utkání končí, z těsného vítězství se radují domácí Oceláři! Dynamu se v závěrečné třetině povedlo v oslabení zásluhou Tomáše Rolinka srovnat krok, na druhou trefu Tomáše Marcinka z pětapadesáté minuty už ale Pardubičtí odpovědět nedokázali!
59:35'
Marcinko dojel volný kotouč u hrazení a poslal jej do středního pásma. Hosté se chtěli rychle vrátit do útočné třetiny, jejich rozehrávka ale nebyla přesná a sudí odpískali icing. Vhazovat se však bude ve středovém kruhu, protože Hrubec vyjel ze své branky a zakázané uvolnění se tudíž pískat nemělo.
58:58'
Beran se Svobodou dotírali na Hrubce, třinecký brankář ale všechny ataky ustál a udržel kotouč ve své výstroji. Po odpískání se před třineckou brankou strhla menší potyčka, tu ale sudí rychle rozehnali. Vhazování v pásmu domácích.
58:31'
Dravecký s Linhartem dostali kotouč do středního pásma, Dynamu se krátí čas.
58:12'
Vlach zlomil hůl, hosté tudíž hráli proti čtyřem plně ozbrojeným hráčům. Marosz to ale nevyřešil nejlépe, jeho střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.
57:50'
Kacetl zůstává na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!
57:50'
Draveckého vyhození se došouralo na zakázané uvolnění, hosté si před vhazováním v útočném pásmu vyžádali oddechový čas.
57:33'
Ocelářům se daří dostávat puky do středního pásma, čímž domácí eliminují souvislejší tlak soupeře.
57:00'
Jacob Cardwell si po pravé straně nabruslil do útočné třetiny a nepříjemnou střelou pořádně prověřil Hrubce. Třinecký brankář vyrazil puk nad svou branku.
56:35'
Oceláři nakonec byli úspěšnější a mohli poslat puk do útočného pásma. Kotouč ale opět sbírají hosté.
56:02'
Kotouč je v rohu třineckého pásma přilepen k mantinelu, o puk svádějí souboj dvojice Linhart – Matyáš s hostujícími Duškem a Jánem Sýkorou.
55:22'
Dynamo přeneslo hru na druhou stranu kluziště. Od modré postupně stříleli obránci Ščotka a Mojžíš. První jmenovaný trefil bránícího hráče, druhý Hrubcovu lapačku.
54:59'
Hostujícímu Čáslavovi byla odpískána hra vysokou holí, buly před Kacetlem.
54:43'
5 054 diváků sledovalo akci Draveckého, po které skončil kotouč v Kacetlově lapačce.
54:19'
Platnost branky ještě zkoumal videorozhodčí, který potvrdil rozhodnutí sudích na ledě.
54:19'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři předvedli bleskurychlou útočnou akci, po jejím konci se radují ze třetí branky! Daniel Rákos podél levého hrazení zavezl kotouč do útočného pásma, před přejetím brankové čáry třinecký útočník přenechal puk TOMÁŠI MARCINKOVI, který uklidil kotouč za Kacetlova záda! Asistence: Daniel Rákos.
53:51'
Oceláři drží kotouč za svou brankou a vyčkávají. Základní hrací doba se pomalu blíží ke svému konci, opatrnosti zcela jistě bude přibývat.
53:07'
Maroszova formace držela kotouč v útočném pásmu, Trončinský pak křížným pasem hledal volného Petra Sýkoru. Pardubický útočník ale dostal přihrávku na bekhend, Hrubec s jeho zakončením neměl sebemenší problém.
52:46'
Dynamo se tlaku domácích ubránilo a z protiakce chtěl zahrozit Beran. Hostující útočník střílel z pravé strany, trefil ale jen Hrubcovu lapačku. Komerční přestávka.
52:24'
Vlach s Ondřejem Kovařčíkem připravili střeleckou pozici pro Matyáše, ten ale trefil jen nejblíže stojícího protihráče. Akce domácích poté pokračovala, Kacetl ale nemusel zasahovat.
51:46'
Adamský ve středním pásmu protečoval kotouč na Svačinu, ten si nabruslil do útočného pásma a kolem nohou bránícího hráče pořádně protáhl Kacetlovu levou ruku. Hostující brankář ukryl puk v lapačce.
51:20'
Obrovská šance také na druhé straně! Trojice Ščotka – Kaut – Perret se dostala do přečíslení tří proti dvěma, hostující hokejisté na Hrubce vyslali tři čtyři pokusy, třinecký strážce svatyně si dokázal poradit se všemi!
50:54'
Obrovská šance Ocelářů! Čtvrtý útok domácích rozebral hostující defenzívu, Ondřej Kovařčík, ani Jakub Matyáš, ale nedokázali dopravit kotouč do odkryté Kacetlovy branky!
50:41'
Bratři Kovařčíkové u útočné modré čáry vybojovali kotouč pro Ciencialu, ten ale svou střelu poslal jen do připraveného Kacetla.
49:54'
Hosté přenesli hru na druhou stranu a po chybné rozehrávce Ocelářů se dostali i do slibné šance. Kombinace Dynama skončila u Rolinka, hostující kapitán nedokázal z bezprostřední blízkosti poslat puk na Hrubcovu branku.
49:10'
Dravecký dlouho držel kotouč na své holi, u útočné modré čáry ale nedokázal obejít bránícího Treilleho.
48:23'
Roman Vlach si ve středním pásmu sebral kotouč, domácí útočník poté projel útočným pásmem a natlačil se do předbrankového prostoru. Kacetl ale dokázal Vlachovo zakončení přečíst, následná Matyášova dorážka pak netrefila branku.
47:36'
Doudera dostal kotouč na modrou čáru, třinecký obránce ale trochu zaváhal, čímž umožnil Beranovi srazit puk do ochranné sítě.
47:28'
Polanský s Adamským dostali hru do útočného pásma, k zakončení se ale nedostali. Hosté poté odpálili puk na zakázané uvolnění.
46:45'
Bratrům Kovařčíkovým se nepovedla kombinace ve středním pásmu, za odraženým kotoučem do třinecké třetiny pak spěchal Sýkora. U puku ale byl rychleji Hrubec, který jej však rozehrál jen k Maroszovi. Hostující útočník ale netrefil branku.
46:15'
Oceláři pokračovali v tlaku, Matyášův pokus od modré se ale od zadního mantinelu odrazil do ochranné sítě. Buly v neutrální zóně, pokračovat se bude po komerční přestávce.
45:49'
Hosté jsou kompletní. V závěru přesilovky ještě Kacetla prověřil Polanský, hostující brankář si věděl rady.
45:19'
Svačina nahodil kotouč do útočného pásma, za brankou se ale k puku dostal Čáslava, který jej obloučkem poslal do střední třetiny.
44:48'
Petružálek svou dělovkou netrefil pardubickou branku, Marcinkovi se poté nepovedlo udržet kotouč na modré čáře.
44:28'
Ocelářům se nepovedla kombinace v útočném pásmu, domácí tak musejí začít od vlastní branky.
44:09'
Domácí pokračují v početní výhodě. Rolinek byl znovu velmi aktivní, svou další akci ale ke zdárnému konci nedotáhl.
43:46'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba domácích, Pardubice srovnávají krok! David Cienciala nezachytil kotouč u modré čáry, toho dokonale využil TOMÁŠ ROLINEK, který se v protiútoku nemýlil! Hostující kapitán, ač faulován, poslal kotouč nad Hrubcův beton! Bez asistence.
43:39'
Petružálek zavážel kotouč do útočné třetiny, při tom ale byl zasažen holí do obličeje. Menší trest za vysokou hůl obdržel Jacob Cardwell. Za vteřinu se na ledovou plochu vrátí Perret, Oceláři tak budou pokračovat v klasické výhodě.
43:11'
Icing domácích, hra se přesouvá k Hrubcovi.
43:04'
Puk se po Vlachově nepřesné teči dostal k Trončinskému, který odpálil kotouč za třineckou branku.
42:43'
Slezané ještě nepustili svého soka z obranného pásma, na Kacetla ale zatím nevyslali žádnou další střelu.
42:04'
Marcinko dorážel Petružálkův pokus nad branku, Vlachovi poté nesedla přihrávka. Domácí ale stále drží útočné pásmo.
41:40'
Jordann Perret se za Hrubcovou brankou pustil do souboje o kotouč, jeho hůl ale zasáhla Adamského obličej. Přesilovka pro Oceláře.
41:17'
Nikomu se dlouho nedařilo zpracovat neposedný kotouč, puk se nakonec dostal ke Svobodovi, který okamžitě pálil na třineckou branku. Hrubec má puk v lapačce.
40:57'
Oba hokejisté již jsou na nohou, vypadá to, že oba budou v pořádku.
40:57'
Ve středním pásmu se srazili Rákos s Treillem. Oba útočníci zůstali ležet na ledě, sudí raději přerušili hru.
40:40'
Oceláři dostali kotouč do své útočné třetiny, souboj Petružálka s Rolinkem ale dopadl lépe pro hostujícího kapitána.
40:07'
Hosté se hned po úvodním vhazování chtěli vydat do útočné třetiny, Rolinka ale zastavili čároví rozhodčí pro ofsajd.

trestné minuty: 4:0 (6:4).
Závěrečná minuta třetiny nabídla spíše nepovedené akce zakončené nepřesnými přihrávkami, než pohledné kombinace.

Druhá třetina je u konce, jednobrankové vedení stále ve svých rukou třímají domácí Oceláři. Slezané se v třiatřicáté minutě zásluhou Milana Doudery dostali do dvoubrankového vedení, to ale domácímu celku vydrželo jen tři minuty. Před Hrubcovou brankou se dobře orientoval Tomáš Svoboda, který nadvakrát propálil dosud bezchybného Hrubce. Závěrečná perioda tedy zcela jistě nabídne zajímavou podívanou!

Třetí třetina začne přibližně v 20:10.
40:00'
39:06'
Oceláři se ale velmi rychle vrátili před hostující branku a opět zahrozili. Ondřej Kovařčík ale u pravé tyče nedokázal přehodit Kacetlův beton.
38:47'
Vlach kombinoval v útočném pásmu s Draveckým, poté chtěl předat puk Rákosovi. Hosté ale tuto přihrávku vystihli a poslali hru do středního pásma.
38:00'
Dynamu se nepovedla protiakce, na druhou stranu tak mohl pelášit Kvasnica. Třinecký mladík celou akci řešil střelou, puk skončil v Kacetlově lapačce.
37:34'
Polanský z rohu hostujícího pásma posílal kotouč do předbrankového prostoru, Kacetl si musel dávat velký pozor proti šanci Musila. Kotouč nakonec přeletěl hostující klec.
37:01'
Adamský zkusil překvapivý pas na Svačinu, kotouč ale letěl příliš prudce. Zakázané uvolnění.
36:36'
Dravecký s Rákosem sváděli souboj o kotouč s dvojicí Čáslava – Trončinský, hostující defenzíva nakonec byla úspěšnější. Dynamu se poté povedlo nahodit puk na třineckého brankáře.
36:00'
Hrubec sebral lehké nahození, před dojíždějícím Treillem si ale nedovolil rozehrát.
35:19'
Dynamo přeneslo hru do svého útočného pásma a skóruje! Jako blesk z čistého nebe přišla kontaktní branka hostujícího celku, kotouč se zpoza Hrubcovy branky dostal do předbrankového prostoru, odkud se nadvakrát prosadil TOMÁŠ SVOBODA! Asistence: Antonín Dušek, Ján Sýkora.
34:38'
Oceláři získali kotouč a vydali se do protiakce. Adamský nejprve pořádně protáhl Kacetla, následná Matyášova střela od modré trefila bránícího hráče. Hosté poté odpálili puk přes všechny čáry.
34:11'
Hosté zvládli buly ve vlastním pásmu a vydali se do útočné třetiny. Nahození Trončinského skončilo v Hrubcově lapačce.
33:49'
Icing Dynama, hra se stěhuje ke Kacetlovi.
33:35'
Dynamo napadalo třineckou rozehrávku, kotouč se odrazil na hostující střídačku. Komerční přestávka.
33:09'
Zakázané uvolnění domácích.
32:53'
Oceláři se dostali na koně. Martin Adamský měl na holi další branku, ani jednu ze svých dvou střel ale za skvělého Kacetla nedostal!
32:13'
Nenápadná akce domácích končí v pardubické síti! Vladimír Dravecký zavezl kotouč do útočné třetiny, chvíli si jej podržel na holi a poté poslal na modré stojícímu Milanu Douderovi, který se nerozpakoval a poslal kotouč na hostující branku! Před Kacetlem puk šikovně tečoval LUKÁŠ KRAJÍČEK, brankář Dynama byl bezmocný! Asistence: Milan Doudera, Vladimír Dravecký.
31:51'
Růžička v předklonu zamířil na střídačku, doufejme, že bude v pořádku.
31:51'
Ve středovém kruhu zůstal ležet Martin Růžička, hra je přerušena. Ke třineckému útočníkovi se okamžitě seběhli kluboví lékaři.
31:37'
Na jedné straně se musel proti střele Petra Sýkory pořádně natáhnout Hrubec, na druhé pak Kacetl velmi těžce vyrážel povedenou střelu Tomáše Marcinka!
31:11'
Růžičkova střela netrefila branku, hosté poté odpálili puk na icing.
30:51'
Svačina zavezl puk do útočné třetiny, po jeho snažení v rohu hostujícího pásma mohl od modré pálit Marcinko. Ten ale trefil jen připraveného Kacetla.
30:09'
Wishartovi se nepovedlo nahození od modré čáry, do akce se proto mohli vydat domácí. Protiútok Ocelářů střelou od modré zakončil Musil, Kacetl byl připraven.
29:32'
Oceláři se dostali pod menší tlak a brání se jen za cenu zakázaného uvolnění.
29:15'
Na druhé straně nejprve Hrubce nepříjemně prověřil Kaut, o chvíli později pak od modré branku netrefil Perret.
28:44'
Ondřej Kovařčík u útočné modré čáry obral o puk Treilleho, svou následnou střelu ale poslal nad Kacetlovu branku.
28:10'
Svačina se snažil vymotat z obklopení tří protihráčů a zatáhnout puk do útočného pásma. To se třineckému útočníkovi sice povedlo, Polanský si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
27:52'
Dynamo dostalo hru na třineckou stranu kluziště, po Růžičkově zaváhání se do šance dostal Ján Sýkora. Ten ale trefil jen připraveného Hrubce.
27:30'
Oceláři jsou kompletní. Dravecký se po ubráněném oslabení vydal do protiakce, své nahození ale nasměroval jen do Kacetlovy lapačky. Hra bude pokračovat vhazováním po pravici hostujícího brankáře po krátké komerční přestávce.
26:43'
Trončinský se v předbrankovém prostoru dostal ke skákajícímu kotouči, z bezprostřední blízkosti ale hostující bek netrefil Hrubcovu branku. Domácí se znovu osvobodili.
26:22'
Wishartovi nesedla střela od modré čáry, Cienciala tak mohl expedovat kotouč za Kacetlovu branku.
25:40'
Adamského vyhrané buly umožnilo domácím odpálit kotouč za Kacetlovu branku. Dynamo se ale velice rychle vrátilo do útočné třetiny, kombinace hostujících hráčů ale byla sražena do ochranné sítě.
25:18'
Dynamu se povedlo dostat kotouč k Hrubcovi, třinecký brankář raději ukryl puk v lapačce. Po odpískání se k domácímu brankáři postavil Beran, kterého nedovoleně atakoval Tomáš Linhart. Přesilovka pro hosty.
25:12'
Polanský s Matyášem udrželi kotouč v útočném pásmu, z toho mohl profitovat Svačina. Ten se dostal ke své třetí velké šanci, z mezikruží ale netrefil branku.
24:58'
Kombinovaná formace Ocelářů držela kotouč v útočném pásmu. Růžička s Vlachem nakonec vypracovali příležitost pro Kvasnicu, třinecký mladík ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat pozorného Kacetla.
24:10'
Martin Růžička dobře napadal hostující rozehrávku a donutil Dynamo odehrát kotouč na zakázané uvolnění.
23:57'
Trončinský tentokráte namazal Treillemu, ten ale trefil jen přesunujícího se Hrubce. Oceláři jsou kompletní.
23:32'
Puk se po několika nepřesných přihrávkách dostal na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil Trončinský. Střela hostujícího obránce ale netrefila branku.
23:08'
Marosz se snažil dojet s kotoučem až do útočného pásma, puk mu ale utekl. Hrubec poté odpálil kus černé gumy na hostující střídačku.
22:40'
Slezané pokračují v aktivní hře. Rákos s Draveckým dlouho drželi puk v útočném pásmu, ke střele z mezikruží se dokonce dostal Doudera. Kacetl byl připraven.
22:11'
Adamský vybojoval kotouč a s Ciencialou se vydal do protiakce. Adamský trefil nohy bránícího hráče, Cienciala svou dorážkou netrefil branku.
21:48'
Martin Růžička pokračoval v napadání, pomohl si ale nedovoleným způsobem. Růžička si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
21:37'
Růžička vybojoval kotouč za hostující brankou, po jeho přihrávce mohl z mezikruží pálit Marcinko. Střela slovenského útočníka ale netrefila branku.
21:06'
Rákos se ihned zapojil do útočné akce Ocelářů a domácí nebyli daleko od druhé branky. Dravecký zpoza hostující klece poslal žabičku na najíždějícího Musila, ten ale nedokázal trefit letící puk. Pardubičtí poté vyhodili kotouč na icing.
20:25'
Treille chtěl pasem skrz útočné pásmo najít volného Rolinka, kotouč se ale zastavil o Douderovy brusle. Oceláři jsou kompletní.
20:01'
Hráči se vracejí na ledovou plochu, druhá třetina začne za necelou minutu. Dynamu ještě zbývá dvacet pět vteřin přesilové hry.

trestné minuty: 2:4.
Úvodní třetina je u konce, do kabin jdou spokojenější domácí Oceláři. hráči s drakem na hrudi si v první dvacetiminutovce vypracovali několik dobrých šancí, zahráli si i dvě početní výhody. Právě druhou přesilovku předčasně ukončil Tomáš Marcinko, který přesně tečoval pobídku Petružálka. Hosté mohli udeřit v šancích Perreta, Kauta, či v přesilovce z devatenácté minuty, skvěle chytajícího Hrubce ale zatím nepropálili.

Druhá třetina začne přibližně v 19:12.
20:00'
19:27'
Trončinskému se nepovedla přihrávka a domácí se osvobodili.
19:04'
Poslední minuta první třetiny. Hosté jsou znovu v útočném pásmu, Treilleho střela z pravé strany ale Hrubce nijak nepřekvapila.
18:41'
Maroszovu střelu od modré zablokoval Marcinko, které poté ve spolupráci s Ciencialou poslal puk za Kacetlovu branku.
18:25'
První přesilovku si zahrají také Pardubičtí. Daniel Rákos chtěl v útočném pásmu vybojovat kotouč, v souboji si ale pomohl nedovoleně a následující dvě minuty stráví na trestné lavici.
17:38'
Linhart nahodil kotouč do útočné třetiny, z druhé strany pásma poté mohl pálit Matyáš. Před brankou ještě dobře stál Cienciala, Kacetl ale i tak dokázal zasáhnout.
16:40'
Oceláři mohli přidat druhou trefu. Polanský z rohu kluziště našel nehlídaného Svačinu, ten ale z první trefil pouze bránícího Čáslavu.
16:22'
Hráči s drakem na hrudi využívají přesilovou hru a otevírají skóre pátého čtvrtfinálového zápasu! Jakub Petružálek dlouho držel kotouč u modré čáry, třinecký útočník si nakonec najel až na vrchol kruhu pro vhazování, odkud vyslal střílenou přihrávku na TOMÁŠE MARCINKA! Slovenský forvard tečoval kotouč mimo Kacetlův dosah! Asistence: Jakub Petružálek, Lukáš Krajíček.
15:45'
Petružálkův pokus z vrcholu kruhu pro vhazování Kacetlovi propadl za branku. Oceláři se znovu dostali ke kotouči, poté ale špatně rozehráli a umožnili hostům se osvobodit.
15:23'
Hosté zle dotírali na třineckého brankáře, Hrubec si ale se všemi pokusy dokázal poradit. Poté, co Oceláři získali kotouč, se proti pravidlům provinil Ty Wishart, který srazil Polanského. Přesilovka pro domácí.
14:54'
Adamský s Polanským zavezli kotouč do útočné třetiny, finální Polanského přihrávka na najíždějícího Svačinu ale nebyla přesná.
14:20'
Ján Sýkora zavezl kotouč do útočného pásma, po rychlé předávce pak z vrcholu kruhu pro vhazování pálil Dušek. Hostující útočník pouze vyprášil Hrubcovy betony.
13:38'
Rákos chtěl šikovným pasem vyslat do akce rozjetého Vlacha, hosté ale tento úmysl vystihli a zastavili hrozící nebezpečí.
12:55'
Dynamo se dostalo do další protiakce, Martin Kaut dostal nabito na vrchol pravého kruhu pro vhazování, svou střelu ale namířil jen do připraveného Hrubce. Komerční přestávka.
12:35'
Defenzívy obou celků teď příliš dobře nepracují! Oceláři měli k dispozici další nájezd na brankáře Kacetla, Martin Růžička ale netrefil mezírku v postoji hostujícího brankáře!
11:34'
Velká šance také na druhé straně! Vladimír Svačina se dostal do samostatného nájezdu, po forhendové kličce ale poslal kotouč nad hostující branku!
10:45'
Hosté mohli udeřit z protiútoku! Jacob Cardwell dostal kotouč před třineckou branku, hostující bek chtěl rozhýbat Hrubce a zakončit na vyrážečku. Brankář domácích si toto místo pohlídal!
10:35'
Matyáš s Ondřejem Kovařčíkem dlouho sváděli souboj o kotouč na hraně útočného pásma, nakonec se třinecké dvojici povedlo vykombinovat akci pro Ciencialu. Ten ale mířil nepřesně.
09:50'
Vlachovi nevyšla překvapivá přihrávka na rozjetého Rákose, na druhé straně pak bránícího Musila neobešel Perret.
09:15'
Hosté odpalují kotouč na icing, hra se vrací ke Kacetlově brance.
09:00'
Petružálek s Růžičkou neuspěli s kombinací u modré čáry, o chvíli později se pak do šance marně tlačil Marcinko.
08:03'
Svačinovi v útočném pásmu dvakrát utekl kotouč, Matyáš pak neubránil modrou čáru v souboji s Treillem.
07:30'
Kotouč se ze středního pásma dostal mimo hrací plochu, hra bude pokračovat po krátké reklamní pauze vhazováním v neutrální zóně.
07:09'
Ondřej Kovařčík se dostal ke dvěma střeleckým pokusům. V prvním případě vyprášil Kacetlův beton, ve druhém pak napálil bránícího Berana.
06:39'
Marcinko zkusil své štěstí z velmi ostrého úhlu, kotouč se od tyčky odrazil do předbrankového prostoru. Odtud dorážel Michal Kovařčík, Kacetl však byl připraven. Hosté jsou kompletní.
06:30'
Ocelářům se přesilovka vůbec nedaří, Dynamu se znovu povedlo zachytit třineckou rozehrávku, tentokráte ale hosté poslali kotouč na svou střídačku.
06:10'
Adamský si nebyl jistý přechodem přes modrou čáru, proto raději nechal hrát Poulíčka. Ten odpálil puk za Hrubcovu klec.
05:49'
Vlach nezvládl souboj v rohu útočného pásma, hosté se osvobodili.
05:24'
Marcinko zpoza branky hledal volného Růžičku, hostům se ale povedlo přečíst úmysl slovenského forvarda a srazit kotouč mimo hrací plochu.
05:08'
Dynamu se po buly povedlo poslat puk za Hrubcovu branku, Oceláři se však velmi rychle vrátili do útočné třetiny a započali svou kombinaci.
04:37'
Ocelářům se nepovedl přechod do útočné třetiny, v následujících dvou minutách ale budou hrát v početní výhodě. Jordann Perret je vyloučen za podražení.
04:19'
Domácím se nepovedla rozehrávka a museli se pro kotouč vrátit do své vlastní třetiny. Perret při napadání atakoval Hrubce, sudí signalizují třineckou výhodu.
03:49'
Polanský s Adamským úřadovali před Kacetlovou brankou, druhý jmenovaný ale svou střelu poslal mimo vymezený prostor.
03:26'
Čáslava se po Matyášově nahození dostal u zadního mantinelu do potíží, hostující bek vše vyřešil vyhozením puku na vlastní střídačku. Buly v pásmu Dynama.
03:06'
Cienciala se velmi jednoduše dostal do útočné třetiny, svou střelu ale poslal vedle branky. V protiakci pak nejprve Rolinek nedosáhl na pas Wisharta, následnou akci Berana zlikvidoval Hrubec.
02:33'
Růžičkovi nevyšla střela od modré, do akce proto mohli jít hosté. Snažení pardubického celku střelou z pravého kruhu pro vhazování zakončil Svoboda, Hrubec si připsal další zákrok.
02:16'
Růžička zavezl kotouč k útočné modré čáře, k puku se poté dostal nehlídaný Marcinko. Slovenský útočník přebíral kotouč zády k hostující brance, vyslal proto pouze nepřesný pokus. K odraženému puku se následně dostal Petružálek, Kacetl ve snaze přesunout se ale posunul branku.
01:59'
Dynamo pokračuje v aktivní hře v útočném pásmu. Poulíček s Kautem vybojovali kotouč pro Ščotku, hostující bek mohl pálit z mezikruží. Kotouč si ale našel cestu jen do Hrubcovy lapačky.
01:00'
Růžičkovi se nepovedla kombinace s Petružálkem, do protiakce se tak mohlo vydat Dynamo. Marosz před brankou tečoval rychle letící kotouč, Hrubec měl co dělat, aby dokázal zastavit akci hostí.
00:20'
Úvodní buly pro Oceláře. Marcinko spěchal do útočné třetiny, k nastřelenému kotouči se ale nedostal. Hosté posílají hru do středního pásma.
00:01'
Hráči obou celků jsou na ledě. Oceláři pro dnešní duel znovu obléknou černé dresy, Dynamo bude hrát v bílé variantě.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – Petružálek, Marcinko, Martin Růžička (A) – Rákos, R. Vlach, Dravecký – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kvasnica.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Wishart, Cardwell, Čáslava (A), Trončinský, Mojžíš, Ščotka, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek (C) – P. Sýkora (A), Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

Rozhodčí: Pešina, Bulanov – Brejcha, Jelínek.
Dosavadní zápasy série

Můj dům, můj hrad. Okřídlené přísloví zatím ve čtvrtfinálovém souboji Ocelářů s Pardubicemi platí do puntíku. Hráči s drakem na hrudi nejprve dvakrát zvítězili ve WERK ARENĚ, Dynamu se pak povedla odveta na ledě Tipsport arény. Série se tak protáhne na minimálně šest klání a pokud ani ta nerozhodnou, sedmý duel se bude hrát opět na třineckém ledě.

13. března 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:2 sn. (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 42. Polanský (Svačina, Martin Růžička), 56. Cienciala (Roman Vlach, Krajíček), rozhodující samostatný nájezd Martin Růžička – 43. Beran (Trončinský, Čáslava), 54. Beran (Cardwell).

14. března 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Polanský, 22. Polanský (Dravecký, Svačina), 38. Adamský (Polanský), 60. Cienciala (Dravecký) – 50. Beran (Rolinek, Holland).

17. března 2018: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Treille (P. Sýkora, Rolinek), 18. M. Kaut (Perret), 47. Beran (Rolinek) – 42. Linhart (Svačina, Polanský), 59. Petružálek.

18. března 2018: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Treille (Marosz, Trončinský), 50. Treille (Trončinský, Tomášek), 52. Tomášek.
HC Dynamo Pardubice

Pardubičtí se z Třince vraceli s dvojzápasovým mankem, na domácím ledě ale dokázali zvítězit v obou duelech a srovnat krok. „Nerad vyzdvihuju jednotlivce, každý hráč má v mužstvu svou roli. Nemůžu říct na jediného kluka, že by se mi někde flákal nebo že by nedohrál nějaký souboj. Například Marek Trončinský sice udělá někde chybu, ale vymyslel takovou nahrávku, kterou nikdo nevymyslí a třeba tím rozhodne zápas. Nemáme mužstvo individualit, ale bandu buldoků,“ hodnotil trenér Miloš Holaň domácí odvety.

Čtvrtfinále tak zcela jistě nabídne ještě dva zápasy, ve středu se oba soupeři znovu utkají na ledě třinecké arény. „Domácí prostředí určitě hraje roli, ale myslím si, že tady byla jednou taková atmosféra jako v Třinci. Lidé nás hnali dopředu a vytvořili fantastickou atmosféru. Odhodlání, bojovnost a energii, co jsme měli poslední dva zápasy, musíme přenést i do Třince,“ řekl brankář Ondřej Kacetl.
HC Oceláři Třinec

Hráči s drakem na hrudi do Pardubic vycestovali s vedením 2:0, domů se ale vraceli za vyrovnaného stavu. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny nedokázali v bouřlivé pardubické atmosféře zvítězit v ani jednom ze dvou duelů, série tak ve WERK ARENĚ začne od nuly. „Měli jsme několik šancí, které jsme nevyužili. Chybí nám branky. To, abychom Pardubice zatlačili a přehrávali. Máme na to, abychom jim způsobili problémy v jejich obranném pásmu, ale nedaří se nám to,“ smutnil Jiří Polanský.

Největším kamenem úrazu ve hře Ocelářů zatím jsou přesilové hry. Slezané v dosavadním průběhu zužitkovali pouze jednu početní výhodu. „Tam si potřebujeme pomoct gólem, nastartovat se nebo aspoň udělat takový tlak, aby ten tým byl v defenzivě a třeba v dalších střídáních jsme z toho dali gól,“ ví Polanský. „Hrajeme teď vlastně na dvě vítězná utkání s tím, že začínáme doma. To je ještě pořád dobré. Dáme do toho všechno," dodal zkušený útočník.
Hezký den z Třince! Čtvrtfinálová série mezi Oceláři Třinec a Dynamem Pardubice pokračuje pátým duelem, oba soupeři se znovu představí v třinecké WERK ARENĚ. Série třetího týmu po základní části se šestým je zatím velice vyrovnaná, po čtyřech zápasech je průběžný stav vyrovnaný 2:2. Ve středu večer tak jeden z týmů bude v rukou držet výhodu do šestého klání. Duel startuje v 18:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.