Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Sparta - 12. března 2019   17:00

Vítkovice
33:45' D. Květoň (O. Roman, Mrázek) • 49:52' D. Květoň (O. Roman)

SESTŘIH: Vítkovice - Sparta 2:1. Dvěma góly rozhodl zápas Květoň

Z Ostravy je to pro dnešek vše, série se stěhuje do Prahy, pokud nebudete přítomni, zapněte si určitě náš onlajn přenos. Já se s Vámi prozatím loučím a budu se těšit brzy na počtenou.
Také druhé utkání předkola play-off už zná svého vítěze. Vítkovice po včerejší výhře přidaly další krok do Prahy pojedou s výhodou, která znamená, že jim stačí vyhrát již jen jednou. Dnešní utkání mělo podobný scénář jako jako to včerejší, první třetina se hrála bez branek, druhá část přinesla Spartě vedení po gólu mladíka Rouska, ale domácí, stačili ještě do druhé sirény srovnat Květoněm. Ve třetí třetině dostala hra větší spád, oba týmy chtěly překonat brankáře v opačné brance, ale vítkovičtí chtěli možná o kousíček více a po parádní nahrávce Romana strhl vedení na stranu domácích opět Květoň. Hosté před koncem třetí třetiny odvolali Machovského na střídačku a snažili se najít cestu do vítkovické klece, avšak marně.

59:58'
Hosté se perou o vyrovnání do poslední vteřiny.
59:49'
Dej se mohl vydat na prázdnou branku, ale puk ho neposlechl,.hostující hráč si jej rychle bere pod kontrolu.
59:34'
Kalina pálil od modré, ale na zadní mantinel.
59:17'
Puk ve středním pásmu, hosté rychle couvají.
59:03'
Kalina naznačil střelu, ale jen přihrál před branku.
59:00'
Sparťanští trenéři se berou oddechový čas.
59:00'
Zakázané uvolnění je odpískáno Vítkovicím.
58:55'
Machovský zamířil na střídačku.
58:41'
Dej zdatně narušuje hostující rozehrávku.
58:28'
Domácí předvádějí další útočnou akci, Romanova střela byla ale zblokována do ochranné sítě.
58:05'
Lev skončil v rohu na mantinelu, pořádně si natloukl, ale bude fit.
58:00'
Olesz dostal dobrou přihrávku k mantinelu a mohl tak dostat puk ven z pásma.
57:50'
Dnešní utkání sleduje 7 563 diváků.
57:40'
Valná hromada před domácí brankou, hra je přerušena.
57:06'
Za domácí brankou se rozhořela bitva o kotouč.
56:21'
Zakázanému uvolnění domácích předcházela velká šance hostů, Bartošákova část branky nyla odkrytá, ale puk mířil těsně vedle.
56:03'
Domácí za brankou hostů nic nevymysleli, a tak se do hry pouštějí hosté.
55:27'
Vítkovice poslaly puk do pásma, Olesz jej nezpracoval, Blain toho využil a vrací hru k domácí brance.
55:06'
Hra se nám kouskuje, další vhazování bude znovu u domácí klece.
54:57'
Vítkovická rozehrávka nebyla z nejpřesnějších, puk míří na zakázané uvolnění a bude se vhazovat u Bartošáka.
54:40'
Olesz narušuje hostující rozehrávku v pásmu před Machovským.
54:30'
Pražané se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.
54:16'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
53:41'
Domácí se rychle dostali do pásma a znovu útoční na hostující klec, ale Machovský je ve střehu.
52:59'
52:25'
To, co teď předvedl Machovský za zákroky je opravdu neskutečné, k zoufalství Romana, Tybora i Schleisse, kteří nevěří, že hostujícího gólmana nepřekonali.
51:42'
Domácí střílejí na Machovského, jako už dlouho ne, Sparta se ale brání dobře.
51:17'
Sparta rychle vyhazuje puk z pásma, domácí musejí vycouvat.
50'
Květoň z těžké pozice otočil stav utkání, 2:1
50:59'
Za hru vysokou holí odjíždí za katr hostující Blain.
49:52'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí se dostali rychle do pásma, Roman ustál situaci za hostující brankou, nahrál na DAVIDA KVĚTONĚ, který v pásu tečoval puk do branky – 2:1. Asistence: Ondřej Roman.
49:19'
48:28'
Domácím se nedaří vyhodit kotouč, Sparta střílí ze všech pozic, puky se odrážejí od Bartošáka, ale vítkovičtí je rychle posílají dál od branky.
47:44'
Nebezpečná akce u domácí klece, puk se dostal k odkryté části klece, ale Pech jej netrefil.
47:19'
Za hákování je potrestán domácí Hrabal.
47:01'
Machovský je na střídačce, je signalizování vyloučení Vítkovic.
46:50'
Pech našel s mírnými potížemi Formana, který může zaútočit.
46:38'
Hostující gólman má puk pod kontrolou, hra je přerušena a bude následovat komerční přestávka.
46:24'
Vítkovičtí se nahrnuli do pásma, puk zůstal před trochu povyjetým Machovským, ale ani Roman ani Tybor se nestačili o krok vrátit, sebrat puk a dopravit ho do branky.
46:02'
Sill poslal kotouč do pásma a střídá také Sparta.
45:39'
Hosté bojují u domácí branky, Bartošák má plné ruce práce.
45:07'
Trška se rozjížděl do pásma, ale nakonec se vrátil zpět k Bartošákovi, aby nechal své spoluhráče vystřídat.
44:37'
Rychlý útok hostů končí v rohu, kde si puk berou domácí.
44:27'
Vítkovice se usadily v pásmu, Krenželok si vyjel do lepší pozice a střílel přes klubko hráčů, Machovský si ale povyjel a lapil puk do lapačky.
44:05'
Zakázané uvolnění pro Spartu.
43:47'
Několik velmi nebezpečných šancí si připravila druhá sparťanská formace, ale Bartošák drží vyrovnaný stav.
43:11'
Domácí mají puk pod kontrolou, ale nemohou se dostat z pásma.
42:38'
Vítkovičtí se lehce dostali do pásma, Hrabal poslal puk na Machovského, který měl dost práce střelu vytěsnit.
42:00'
Vhazování u své branky vyhráli domácí, Trška zakládá útočnou akci.
41:46'
Po zákroku na Deje, který se po chvíli zvedá z ledu a míří přímo na ošetřovnu, zatímco ledaři musejí vyčistit led, se vylučovat nebude.
41:35'
Stránský u branky neuspěl, nedařilo se ani Kucserovi.
41:19'
Kudrna zachytil kotouč a brzdí jeho rychlost.
41:09'
Další vhazování u Machovského.
40:50'
Kotouč se dostal do rohu k Machovskému, ten rozehrává útočnou akci.
40:26'
Hráči se při rozehrávce zasekli do sebe, puk nakonec vydolovali hosté.
40:17'
Sparťané rozehráli na zakázané uvolnění.
40:01'
Druhá třetina přinesla dvě branky, spravedlivě rozdělené oběma mužstvům. Stejný scénář jako včera, jen v opačném gardu. Nejprve otevřela skóre Sparta gólem Rouska, o téměř jedenáct minut později srovnával pěkným gólem Květoň. Machovský i Bartošák se blýskli dobrými zákroky, domácí pak předvedli několik dobrých šancí, kterým ale chybělo lepší zakončení. Nálada se na ledě trochu uklidnila a hráči se soustředí především na hru. Třetí třetina je před námi, uvidíme, co nám přinese.
1/3 – 6:12
2/3 – 5:9
Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00'
39:54'
Sparta se na poslední vteřiny druhé části ještě tlačí do branky.
39:36'
Vítkovičtí v pásmu, nahrávají si ale s mantinelem za Machovského branku.
39:06'
Domácí se nedaří hr\ ve středním pásmu.
38:24'
Branka vítkovického gólmana se ocitá mimo svou pozici, bude potřeba zásahu ledařů.
38:13'
38:02'
Pech od tyče poslal puk křižně na spoluhráče, Mrázek ale vložil do nahrávky hůl.
37:50'
Pech dostal přihrávku zpoza branky, ale Bartošák byl na místě.
37:30'
Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí.
37:23'
Hosté se stáhli těsně k Bartošákovi, ale puk končí v jeho lapačce.
37:10'
Dej vjel do cesty Kudrnovi, ten nevystřelil podle představ.
36:45'
Domácí se podařilo žabičkou dostat puk z pásma, ten doklouzal až k Machovskému.
36:13'
Za krosček bude pykat domácí Schleiss.
35:56'
Vítkovice se znovu probojovaly do pásma, ale Sparta střeží svou klec urputně.
34'
Rychlou akci hostů zakončil mezi betony Květoň, 1:1
34:50'
Po vhazování se domácí rychle protáhli do pásma, Olesz poslal křižnou přihrávku na Deje, ale ten kotouč minul.
34:41'
Na opačné straně se k brance dostával Jarůšek, ale Bartošák si poradil. Následuje komerční přestávka.
34:24'
Vítkovičtí znovu v pásmu, před brankou byl volný prostor, ale domácí útočníci se nedohodli.
33:45'
Je vyrovnáno!! Domácí si rychle najeli do pásma, DAVID KVĚTOŇ se dostal až k brance, kde zpomalil a poslal puk přímo mezi betony Machovského – 1:1. Asistence.Ondřej Roman, Jaroslav Mrázek.
33:29'
33:12'
Výtisk rozehrává zpoza své branky.
33:05'
Trška vyvážel puk do útočného pásma, ale domácí jsou v ofsajdu.
32:47'
Klimek bojuje u mantinelu o puk a šetří cenné vteřiny.
32:34'
Hra je vykázána do středního pásma pro útočícího hráče v brankovišti.
32:11'
Hosté dvakrát vyhodili, ale nyní jsou domácí usazeni v pásmu a bojují o prostor.
31:29'
Za podrážení je vyloučen hostující kapitán Piskáček.
31:29'
Při signalizovaném vyloučení hostů se domácí rozjeli do pásma, Dejova střela se odrazila ke Lvovi, který branku přestřelil.
31:16'
Hosté jsou usazeni v pásmu, Piskáček si vybruslil od kruhu na modrou, Smejkal chtěl u branky dorážet, ale úspěšný nebyl.
30:58'
30:41'
Od mantinelu se dostal v pásmu Rousek, dokonce i v sedě na ledě si zpracoval puk a dokázal jej nahrát na spoluhráče.
30:13'
Jednotlivé útoky se pravidelně střídají, ožila také Ostravar aréna,
28:51'
Zakázané uvolnění pro hostující tým.
28:40'
Machovský se musel mít na pozoru, Květoň pálil zleva, ale skulinku nenašel.
28:02'
Znovu se mění směr hry, která se zrychlila, Bartošák ale náporu odolal.
27:34'
Vítkovičtí v pásmu, nejprve střílel Lev, poté poslal dělovku na branku Výtisk, ale Machovský měl dobře postavené tyče.
26:53'
Černoch se vydal do pásma, střílel proti couvajícímu Hrabalovi, ale minul.
26:39'
Vítkovičtí v protiútoku, ale Poletín z levého křídla branku Sparty přestřelil. Následuje komerční přestávka.
26:18'
Sparta velmi nebezpečná u Bartošáka, Hlinka nahrával zpoza branky na Bukartse, ten pálil z těsné blízkosti jen do Bartošáka.
25:25'
Nahozené puky zvládají domácí u své klece sbírat bez problémů.
24:55'
Vítkovčtí rozehrávali od své branky, Tybor se bleskově protáhl do pásma , najel si až k brance, ale puk do branky neprošel.
23'
Rousek dorazil puk za Bartošáka a poslal Spartu do vedení, 0:1
23:54'
Domácí se přece jen dostali od své branky, Machovský ale v ohrožení nebyl.
23:23'
Hosté se i nadále drží na své útočné polovině, vítkovičtí jakoby nevěděli, co hrát.
22:29'
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté se usadili před Bartošákem, Klimkovu střelu dokázal domácí gólman zpacifikovat betonem, ale puk sebral LUKÁŠ ROUSEK a posílá jej do branky – 0:1. Asistence: Lukáš Klimek, Tomáš Pavelka.
21:54'
Sparta bojuje v rohu o kotouč, zatím bez šarvátek.
21:09'
Vhazovat se bude u domácí klece, vítkovičtí rozehráli na zakázané uvolnění.
20:43'
Forman se i s pukem protáhl do pásma, dostal se až k brance, kde už čekal Jarůšek, ale kotouč za Bartošáka nedostal.
20:30'
Vítkovičtí si najeli do pásma, Olesz lehkou střelou prověřil lapačku hostujícího gólmana.
20:16'
Ofsajd pro hostující celek.
20:06'
Domácí poslali hned po vhazování puk k Machovskému, ten jej přidržel a rozehraje.
20:01'
Po první třetině je stejně jako včera stav nerozhodný a bez branek. Sparta si vytvořila více šancí, ale Bartošák je pozorný. Domácí také nebyli bez šance, ale Machovský a hlavně jeho spoluhráči hrají pozorně. Na ledě, ale i v hledišti o jiskří pořádně, uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet.
1/3 – 6:12
Další třetina začne přibližně v 17:54.
20:00'
19:58'
Sparta bojuje v rohu ve svém útočném pásmu.
19:51'
Přetahovanou o puk ve středním pásmu vyhráli hosté, Sill měl prostor, Bartošák vyrazil puk před sebe a Hrabal jej okamžitě posílá do bezpečné vzdálenosti.
19:14'
Ofsajd pro hráče v rudých dresech, kteří neuhlídali kličky na modré.
18:51'
Forman si vzal kotouč pod kontrolu a rozehrává.
18:14'
Vítkovice znovu operují v pásmu, ale nemají dost prostoru na vytvoření šancí.
17:42'
Trška si sjel do kruhu, ale Machovský byl připraven.
17:28'
Oba týmy hrají v plném počtu.
17:27'
Šidlík rozehrával zpoza své branky.
17:01'
Domácí se snaží propracovat do pásma, ale příliš se jim to nedaří.
16:04'
Sparta se protáhla do pásma, jednoho z domácích hráčů smetla sebou, ale vylučovat se tentokrát nebude.
15'
Machovský tváří v tvář vychytal Lva
15:28'
Nájezd hostujících hráčů na domácí branku končí znovu šarvátkou, za hrubost odjíždějí na trestnou lavici domácí Hrabal a hostující Forman. Oba týmy hrají ve čtyřech.
14:17'
Vyhozený puk následoval Lev, vyhrál bruslařský souboj s hostujícím hráčem, ale tváří v tvář Machovskému neuspěl.
14:13'
13:50'
Domácí se nyní brání velmi dobře, daří se jim držet soupeře od dál své klece.
13:28'
13:23'
Do protiútoku se vydal Krenželok, ale jeho polostřela končí v lapačce Machovského.
13:13'
Sparta se drží v pásmu jako při přesilovce, střela Piskáčka od modré letěla mimo.
12:45'
Rychlá změna směru útoku a hosté se na střídačce radují, sudí u branky ale rozpažuje, útočící hráč v brankovišti domácích byl problém. Následuje komerční přestávka.
12:29'
Stránský si najížděl do pásma, ale mezi dva sparťany se s pukem neprotlačil.
12:13'
Na trestnou lavici k údivu Ostravar arény (mimo hlouček sparťanských fanoušků) usedá domácí Schleiss za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
12:13'
Hostující hráči zřejmě neubrzdili svůj rozjezd a atakovali Bartošáka v brance. Znovu se strhává mela.
12:06'
Hosté vyhazují kotouč do bezpečí a vydávají se za ním.
11:49'
Roman je na své oblíbené pozici za brankou, ale nemá komu nahrát.
11:28'
Szturc nedosáhl na kotouč, který před ním skryl Machovský pod lapačkou, po odpískání na domácího útočníka ale skočil Kalina zezadu a chtěl se prát. Je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
11:09'
Poletín se staví před hostující branku jako živá clona.
10:50'
Pavelkovi se nepodařilo rozehrát proti Kucserovi.
10:23'
Zbrklá rozehrávka domácích mizí na zakázaném uvolnění.
10:06'
Vítkovice se pokusily zaútočit, ale Květoň přichází o kotouč.
09:42'
Hosté se drží v pásmu jako v začátku předešlé přesilovky, Bartošák chytá, seč mu síly stačí.
09:15'
Ofsajd pro Spartu.
09:03'
8'
Bartošák měl zájem o bitku s Černochem!
08:59'
Vítkovická čtveřice nyní brání na jedničku.
08:42'
Několikeré vyhozené z hole domácích, k puku se rychle dostal Lev a šetří vteřiny v útočném pásmu.
08:00'
Vítkovičtí se po rychlém kolotoči, který u branky vytvořila pětice hostů osvobozují vyhozením.
07:03'
Po roztržce u domácí branky je vyloučen domácí Bartošák, jehož trest odsedí Guman, ale také je vyloučen Krenželok a hostující Černoch. Všichni pykají za hrubost.
07:00'
Smejkal se rychle vydal do rohu k Bartošákovi, nevystřelil ale podle představ, o pár vteřin později mohl kotouč tečovat, ale nepovedlo se.
06:32'
Vítkovičtí v situaci tři na tři, Lev mezi kruhy hledal najíždějící spoluhráče, nakonec poslal puk na Olesze, jehož střela končí v lapačce sparťanského gólmana. Následuje komerční přestávka.
06:21'
Sparta znovu v pásmu, Černoch se Smejkal dobře ohrožovali Bartošákovu klec, ale skóre se nemění.
06:00'
Ve středním pásmu si lépe zpracovali puk hosté a míří k Bartošákovi.
05:41'
Szturc dobře bojoval o puk za sparťanskou brankou, ale byl sám.
05:22'
Střela Kucsery ani Stránského se do hostující branky nedostala.
04:58'
Hosté zahrozili v pásmu, ale domácí přesunují hru zpět k Machovskému.
04:08'
Vítkovice se dostaly do přečíslení tři na dva, Květoň ale zaváhal s nahrávkou a na střelu už byl mimo úhel.
03:33'
Smejkal číhal u branky, puk se mu ale za Bartošáka zamést nepodařilo a teď se musí rychle vracet.
03:10'
Domácí chtěli změnit směr hry, je pískáno zakázané uvolnění, nakonec se ale bude vhazovat ve středu kluziště.
02:40'
Přesto se hosté nakonec propracovali do pásma, Bartošák po menším závaru vyráží puk betonem a Trška jej rychle odpaluje dál od branky.
02:19'
Klíma rozehrával za svou brankou, ale nakonec neprošel přes čekajícího Poletína.
02:02'
Rouskovi se sice podařilo dojet puk za domácí brankou, je z toho ale zakázané uvolnění Sparty.
01:53'
Vítkovice se vydaly do pásma, Krenželok se protáhl podél mantinelu, ale jeho střelu tečoval sparťanský hráč do rohu.
01:31'
Skákavý puk mířící do pásma k Bartošákovi krotí Šidlík.
00:54'
Jarůšek nedokázal prostrčit puk do středního pásma přes hole Romana a Tybora.
00:22'
Po Trškově zásahu za vítkovickou brankou padl jeden z hostujících hráčů na led a přišel o puk.
00:03'
Úvodní vhazování dnešního zápasu vyhrávají hosté.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk (A), Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček (C), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Forman (A), Pech (A), Jarůšek – Kudrna, Klíma, Rousek.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Svoboda, Lhotský.
Ohlasy trenérů:
Jakub Petr (trenér Vítkovic): „V první třetině to byl hodně opatrný hokej, oba týmy nechtěly udělat chybu. Víme, že herní styl Sparty má obrovský rozvoj celou sezonu. Byli jsme jako špioni v Poděbradech, kde před sezonou hrála Sparta s Pardubicemi, a když to porovnám, hodně si to sedá. Máme první korálek na play off niti a víme, že to bude strašně těžká práce, což potvrdila první třetina. Chválím přístup hráčů do poctivé práce, ale naše kvalita to nebyla. Věřím, že do dalších utkání budeme mít více klidu na hokejkách a budeme nebezpečnější v útoku. Na závěr se zeptám: Ostravo, kde jsi byla? Jestli je naštvaná na mě, nebo na Trnku, beru to, ale kluci si to nezaslouží.
Uwe Krupp (trenér Sparty Praha): „Oba týmy začaly zodpovědně, první třetina se hrála dost opatrně, přesto jsme měli pár dobrých šancí. Ve druhé části jsme hráli lépe. Měli jsme více střel, dobrý pohyb kolem branky a vytvořili jsme si solidní příležitosti. Hráli jsme dobrý hokej, snažili jsme se vyrovnat v power play, ale rozhodl jeden odraz, který byl na straně Vítkovic. Kluci plnili náš herní plán, ale příště musíme být hladovější kolem v prostoru kolem branky.“
Vítkovická Ostravar aréna včera viděla v první třetině opatrný hokej z obou stran, kdy žádný z týmů nehodlal udělat chybu, kterou by jeho soupeř mohl potrestat. Vítkovice sice v začátku zahrávaly dvě oslabení, ale ta se jim vcelku dařila ubránit. Sparta i díky svým přesilovkám nakonec ohrozila Bartošákovu branku téměř třikrát častěji, než domácí tým branku Machovského. Ve druhé části dostala hra větší spád, dokonce i fanoušky v ochozech nabudila bitka domácího Výtiska s o hlavu větším Jarůškem. Oba bojovníci byli ohodnoceni čtrnácti trestnými minutami a téměř celý zbytek druhé třetiny proseděli mezi trestoměřiči. Sparta se dostala do varu a vážně ohrožovala vítkovickou klec, z jejího tlaku se ale vymanil útočník Guman, který se sám rozjel na branku a od kruhu vyslal na Machovského dělovku, která přesně zapadla do branky. Hosté přidali na snaze i střeleckých pokusech, Bartošák se měl v brance co ohánět, velkou šanci měl Rousek, ale skóre se neměnilo. Ve třetí třetině se k brance několikrát protáhl Tybor, ale Machovský odolal. Vyrovnání Sparty přišlo v její přesilovce, před kterou se fanoušci obou táborů shodně shodli na názoru na sudího Hodka. Střelu aktivně hrajícího Rouska Bartošák srazil do vlastní branky a bylo vyrovnáno. Domácí nesložili zbraně a urputně bojovali dál, stejně jako jejich soupeři. Vedení na svou stranu mohl strhnout Kudrna, který sám mířil na branku Vítkovic, ale na Bartošáka nevyzrál. Naopak se zadařilo domácím, kteří okamžitě vystartovali k Machovskému, a po střele Romana dorážel puk do branky Tybor. Oba týmy si před koncem třetí části vzali oddechový čas, Sparta zkusila i hru bez brankáře, ale první výhru nakonec udrželi svěřenci trenéra Petra.
Do boje o účast ve čtvrtfinále vykročily lépe Vítkovice, které jako první otevřely skóre prvního utkání, a také jej dokázaly dovést do vítězného konce. Byl to ale boj a Sparta rozhodně nebyla lehkým soupeřem. Ničemu ale není konec. Série se hraje na tři vítězná utkání a je stále o co bojovat.
Na pořadu dne je druhé utkání předkola Generali play-off Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.