Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Třinec - 24. března 2019   15:00

Vítkovice
59:38' Š. Stránský (Trška, Kucsera)
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Stav série: (0:3)
Třinec
23:26' M. Kovařčík  (M. Doudera, Cienciala) • 51:01' Martin Růžička  (P. Vrána, Werek)
Vítkovice
Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk (C), Mrázek, Šidlík, Gregorc, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.
Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr
Ostravar aréna
9 833 - vyprodáno diváků
Třinec
Hrubec (Kantor) – M. Doudera, Roth, Galvinš, D. Musil, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski.

Vítkovice - Třinec: V samotném závěru zdramatizoval utkání Stránský, 1:2

Pro dnešek je to vše, oba týmy musejí hodit dnešní zápas rychle za hlavu (vítkovičtí přece jen o něco rychleji) a musejí se soustředit na zítřek. Pokud se domácím podaří vyhrát, vynutí si prodloužení sezóny, pokud vyhrají hosté, zajistí si postup do semifinále. Uvidíme, jak se vše vyvine. Mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit už zítra znovu na počtenou.
Vítkovičtí dnes v napínavém souboji prohráli těsně o jednu branku a to i přes to, že se jim podařilo svého soupeře přestřílet. Po první bezbrankové třetině se v úvodu druhé části radovali hosté, když se po nahrávce Doudery trefil Michal Kovařčík. Třinečtí převzali otěže utkání, ale po druhé přestávce se domácí do zápasu vrátili a bojovali. Přesto to byli hosté, kteří přidali další branku, když po nahrávce Vrány překonal Bartošáka Růžička. Zdálo se, že je konec, ale domácí trenéři stáhli ze hry Bartošáka, více hráčů na ledě donutilo faulovat hostujícího Adamského a Vítkovice v šesti proti čtyřem přece jen našli recept na Hrubce, na kterého vyzrál Stránský. Dvaadvacet vteřin už ale bylo opravdu málo k tomu, aby se domácím podařilo srovnat a vynutit si prodloužení.

59:56'
Vítkovice se stále drží těsně u Hrubce, ale jeho spoluhráči mu pomáhají ze všech sil.
59:50'
Domácí stále hrají bez Bartošáka.
59:38'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice se rozestavěly v pásmu, po nahrávce Tršky pálil ŠIMON STRÁNSKÝ, puk se dostal mezi Hrubcovy betony – 1:2. Asistence: Peter Trška, Lukáš Kucsera.
59:13'
Hostům se podařilo dostat k puku a vyhazují ho směrem k prázdné vítkovické kleci.
58:59'
Oddechový čas pro domácí.
58:59'
Za podrážení bude ještě pykat hostující Adamský.
58:40'
Hraje se bez Bartošáka.
58:20'
Vítkovičtí byli příliš natěšeni, je z toho ofsajd.
58:08'
Bartošák přenechal puk Trškovi, který může rozehrát.
58:05'
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
57:40'
Gregorc zachytil vyhozený puk, musí ale počkat, než se jeho spoluhráči dostanou z pásma.
57:20'
Hosté drží puk na svých hokejkách, ale nikam nespěchají.
56:38'
Hosté operují v pásmu před Bartošákem.
56:07'
Trška zastavil puk u modré, počkal, nahrál jej napravo na Kucseru, ale ten branku přestřelil.
56:00'
Dnešní utkání sleduje 9 833 diváků – vyprodáno.
55:37'
Znovu se k brance prodíral Květoň, ale hosté si s ním poradili.
55:14'
Romanovu přihrávku poslal Květoň jen do hráče před sebou.
55:02'
Rychlý útok domácích končí tečovaným pukem mezi diváky.
54:43'
Vrána nahodil puk do pásma, ale tak už číhali domácí a rozehrávají.
54:15'
Stránskému se podařilo zbrzdit hostující rozehrávku.
53:51'
Kucsera bojuje se třemi třineckými v rohu u Hrubcovy klece o puk.
53:12'
Tybor je u hostující klece osamocen, proti přesile šanci neměl.
52'
Růžička poslal puk mezi betony Bartošáka až do brány, 0:2
52:49'
Bartošák si připisuje dobrý zákrok, schovává puk pod lapačkou, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
52:08'
Vítkovičtí se rychle protáhli do pásma, ale Hrubec zasahovat nemusel.
51:29'
Třinečtí se nahrnuli před branku, menší závar ukončuje až píšťalka sudího.
51:01'
Třinec právě vstřelil branku!
Třinečtí přidávají další branku, Vrána našel napravo MARTINA RŮŽIČKU, který si vyjel před branku a poslal puk mezi Bartošákovy betony – 0:2. Asistence: Petr Vrána, Ethan Werek.
50:55'
Hosté se dostali k domácí kleci, Werek nahrával na Hrňu, ale Bartošák byl pozorný,
50:41'
Vítkovičtí musejí znovu začít od své klece.
50:23'
Trška rozehrál do pásma, domácí bojují o puk.
49:48'
Oceláři se rychle dostali do pásma, Chmielewski vypálil ještě před modrou, ale Bartošák zasahovat nemusel.
49:38'
Vítkovičtí se i nadále drželi těsně před Hrubcem, ale ten jejich pokusy zvládl eliminovat, až raději přidržel kotouč v náručí.
49:12'
Olesz se v rohu dostal k puku, nahrával okamžitě před branku na Deje, který hned z první trefuje jen Hrubce.
48:31'
Střídačka Ocelářů už už zvedala ruce, ale puk se vykutálel od Bartošáka a pokračuje se ve hře.
48:11'
Vítkovičtí vyprodukovali zakázané uvolnění.
48:05'
Werek se tlačil do branky domácích, ve finále byl trochu přistrčen a Bartošákova klec se dostává ze své pozice.
47:39'
Tyborův pokus na opačné straně zlikvidoval Hrubec poměrně bez problémů.
47:13'
Růžička zavezl kotouč do pásma, jeho přihrávku ale přerušil Výtisk.
46:33'
Domácí museli znovu rozehrát, ale dostali se od ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
45:50'
Vítkovičtí se dostali až k třinecké brance, Roman ale poslal puk příliš nad.
45:38'
Hosté byli proti a domácí klec se snažil ohrozit Werek.
45:15'
Vítkovičtí převzali kotouč a budou rozehrávat od Bartošáka,
44:53'
Vhazování ve středovém kruhu.
44:29'
Lev se v rychlosti napřáhl, ale trefil jen betony vyjetého Hrubce.
44:07'
Ondřej Kovařčík dostal tečí puk z obranného pásma.
43'
Gól Vrány neplatí! Videozáznam trefu třineckého útočníka neprokázal
43:43'
Mrázkova rozehrávka úspěch neslavila, vítkovičtí se dostali do ofsajdové pozice.
43:26'
Květoň se dostal do dobré pozice, ale byl tísněn, Hrubec sebral puk včas.
43:16'
Vítkovičtí vycouvali z pásma, ale stále mají puk pod kontrolou.
43:00'
Od modré střílel Výtisk, ale jen do hráče.
42:48'
Trška rozjíždí vítkovický útok.
42:30'
Vítkovičtí bojovali v pásmu u mantinelu,
42:04'
Gól nemůže být uznán, protože po přezkoumání vyšlo najevo, že puk zcela nepřešel brankovou čáru.
42:04'
Třinečtí se dostali do pásma, Vrána si objel Bartošákovu klec, ale puk k tyči nedostal – nebo ano? Prohlíží se videozáznam na základě upozornění brankového rozhodčího.
41:53'
Hra se přelévá ze strany na stranu.
41:20'
Zdráhal byl o krapet rychlejší a je z toho ofsajd.
40:44'
Mrázek odjíždí za vyhozeným pukem, třinečtí mezitím střídají.
40:25'
Pro puk za domácí branku si sjíždí Výtisk.
40:16'
Dobrá spolupráce Olesze s Dejem, Hrubec musel rychle zalehnout kotouč.
40:04'
Vhazování pro domácí.
40:01'
Ve druhé části byla k vidění jen jedna branka, k radosti třineckých fanoušků zapadla do branky Bartošáka. Hostům narostla křídla a jejich pohyb nepostrádal lehkost. Domácí se ale postupně zvedli a vypracovali si několik šancí, na pozorného Hrubce to ale nestačilo. Gólový rozdíl je těsný, uvidíme, co na nás čeká ve třetí části.
1/3 – 10:6
2/3 – 13:9
Další třetina začne přibližně v 16:49.
40:00'
39'
Obrovská šance Ocelářů! Hrňa si počkal na Bartošáka, i přes to však neuspěl
39:51'
Třinec v pásmu, Růžičkovi střela příliš nesedla, Bartošák měl ale zároveň nepříjemně zakrytý výhled dalším hráčem v červeném dresu.
39:39'
Ofsajd vítkovických barev.
39:27'
Trška se snaží rozehrát kotouč, třinečtí mu to ale dost znepříjemňují.
39:00'
Výborná šance Hrni, ten si projel brankovištěm, počkal si na pohyb klesajícího Bartošáka a zleva vystřelil do horní části branky, tu ale přestřelil!!
38:40'
Bartošák za svou brankou rozehrál puk, ale domácí o něj museli v rohu bojovat.
38:20'
Třinečtí posílají kotouč na zakázané uvolnění.
38:05'
Puk znovu končí u hostujícího gólmana, vhazuje se po jeho levici.
38:00'
K brance si najel Dej, ale Hrubec drží puk pevně mezi svými betony.
37:42'
Vítkovičtí rozehrávají od své branky.
37:15'
Stránského formace se dostala do pásma lehce, ale po chvíli jí uniká puk do středního pásma.
36:41'
Zbrklá rozehrávka míří na zakázané uvolnění Vítkovic.
36:10'
Poletín využil špatně odehraného puku a vyrazil k brance, jeho střela zápěstím končí na Hrubcovi.
35:36'
35:32'
Ofsajd pro domácí borce.
35:23'
Další vyhození hostů kazí domácím jejich koncentraci.
35:01'
Ocelářům se podařilo poslat puk až k Bartošákovi.
34:41'
Lev dostal rychlou přihrávku, ale hráč před ním spadl, a tak nemohl vystřelit.
34:19'
Puk prošel přes modrou, sprintuje za ním Kucsera aby se domácí mohli znovu co nejrychleji usadit v pásmu.
34:02'
Kucsera dostal nabito na modrou, ale mířil mimo.
33:36'
Za držení bude pykat hostující Hrňa.
33:05'
Domácím se nepovedl přechod do pásma, následuje komerční přestávka.
32:13'
Vítkovice se snaží dostat do pásma, ale přes hostující červenou času je to těžké.
31:37'
31:31'
Vítkovičtí vyhazují kotouč až k Hrubcovi.
31:15'
Hosté se stále drží před Bartošákem, ten neví, kam dříve skočit.
30:49'
Od modré to zkusil Musil, ale Bartošák měl dobrý výhled.
30:23'
Zleva dobře pálil Werek, ale Bartošák instinktivně zakročil.
30:00'
Hosté se usazují v pásmu a rozjíždějí přesilovkový kolotoč.
29:37'
Jeden z třineckých se dostával do šance, vjel mezi dva bránící hráče a vysloužil si faul, Na trestnou lavici usedá domácí Hrabal za sekání.
28:50'
Vrána se protáhl až před branku, ale přihrávka jeho spoluhráče byla hodně nepřesná.
28:06'
Hra se přelévá ze strany na stranu, hosté jsou ve svých akcích přece jen nebezpečnější.
26:47'
Výtisk u mantinelu vybojoval puk a posílá ho do pásma.
26:21'
Ofsajd pro Oceláře.
26:11'
Výtisk našel skulinku u mantinelu a posílá puk do útočného pásma.
26:06'
Odpískaný ofsajd pro domácí, následuje komerční přestávka.
25:45'
Vítkovice mohly zužitkovat špatnou rozehrávku hostů, Roman ani Tybor nadvakrát ale na Hrubce vyzrát nedokázali.
25:03'
Perné chvilky pro domácí hráče, ale hosté nebyli přesní, hra se přesouvá k Hrubcovi.
24'
Michal Kovařčík pálil do prázdné brány a otevřel skóre, 0:1
24:24'
Lev u Hrubcovy klece, ale mířil mimo.
23:50'
Vítkovičtí v útočném pásmu, snaží se najít co nejlepší pozici.
23:26'
Hosté se dostali do pásma, Doudera viděl u branky MICHALA KOVAŘČÍKA, který se odpoutal od Bartošáka a křižnou přihrávku poslal z pozice klečícího střelce pod víko – 0:1. Asistence: Milan Doudera, David Cienciala..
22:55'
Krenželok sice za svou brankou vybojoval puk, ale posílá ho na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Bartošáka.
22:28'
Vítkovickému Hrabalovi poskočil puk na modré a domácí musejí vycouvat z pásma.
21:50'
Vítkovičtí se i nadále drží v pásmu a hledají cestu do třinecké klece.
21:23'
Domácí se rozjeli od své klece do šance, ale Romanova střela končí na lapačce Hrubce, který puk rozehrává.
20:48'
Vítkovičtí se dostávají do ofsajdu.
20:31'
Olezs kroužil pásmem, ale puku se nedočkal.
19:58'
První část se dohraje v útočném pásmu Třince.
19:53'
Svačina si dobře najel do volnějšího prostoru, přihrál na Růžičku, jeho střela skončila na betonech Bartošáka, který bleskově puk přikryl.
19:20'
Krenželok zdržel puk v pásmu, ale třinečtí jej zpracovali jako první a přenášejí hru.
18:58'
Třinečtí se drží u domácí klece, ale Bartošák je pozorný.
18:32'
Zakázané uvolnění pro hráče v bílém, bude se vhazovat u Bartošáka.
18:20'
Szturc posílá z rohu puk do středního pásma.
17:47'
17:43'
Vítkovičtí znovu posílají puk do bezpečí.
17:28'
Doudera vystřelil na domácí branku, ale nepřesně.
17:11'
Třinec zpět v pásmu, ale domácí jim nedávají žádný prostor zadarmo.
16:47'
Vítkovická čtveřice se drží v útočném pásmu poměrně zdařile.
16:22'
Domácím se podařilo vyhodit puk do bezpečí.
16:06'
Oceláři rozjeli přesilovkový kolotoč, Bartošák je v pohotovosti.
15:47'
Za držení bude pykat domácí Lev.
15:42'
Hostující trenéři urychleně odvolávají Hrubce z klece, bude se vylučovat na straně Vítkovic.
15:26'
Růžička už na své obranné modré signalizuje zakázané uvolnění Vítkovic.
15:13'
Hostující gólman si připisuje další úspěšný zákrok, vhazuje se po jeho pravici.
14:44'
Puk je v útočném pásmu hostů, ale ti o něj musejí nejprve svést boj.
14:03'
14:01'
Rychlá akce Květoně, který prudce nahrával zpoza branky na Tybora, ale druhý z domácích útočníků napálil zblízka jen Hrubce.
13:49'
Domácí chtěli u třinecké kelce dorážet, Schleiss se dostal do souboje s bránícím hráčem ale vše se obejde pro tentokrát bez trestu.
13:35'
Hrubec má vítkovické pokusy zatím pod kontrolou.
13:14'
Vítkovický Trška si najel do výhodnější pozice, ale pálil až po nápovědě publika.
13:07'
Domácí se drží v pásmu, ale příliš nestřílejí.
12:16'
Kotouč končí mezi diváky, vhazuje se znovu po Hrubcově levici.
12:07'
Hned po vhazování vypálil Lev, ale Hrubec byl ve střehu.
12:03'
Za podrážení bude potrestán hostující Adámek, to vše až po komerční přestávce.
11:39'
Zdráhal se dostal do dobré pozice, ale puk se mu tečovat do branky nepodařilo.
11:35'
10:58'
Domácí se drží v pásmu, ale Hrubec příliš práce nemá.
10:39'
Třinec znovu posílá kotouč do bezpečí.
10:17'
Vítkovičtí usazeni v pásmu, Olesz se snaží clonit před brankou Hrubce.
09:49'
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
09:35'
Hostující Werek si svým chováním vykoledoval dvě minuty na trestné lavici za nesportovní chování.
09:35'
Krenželok s Werekem sprintovali pro kotouč do rohu k domácí kleci, je z toho ale zakázané uvolnění a Werek se hodně zlobí.
09:09'
Od své klece rozehrává Výtisk, Třinec číhá na útočné modré.
08:39'
Oceláři čekají za svou brankou na dostřídání a budou rozehrávat.
07:56'
Olesz posílá žabičkou puk do útočného pásma.
07:46'
Je pískáno zakázané uvolnění pro Vítkovice, Schleiss ani Poletín příliš nechápou důvod, a tak od třinecké klece odjíždějí zpět ke své brance.
07:20'
Domácí Tybor byl přistrčen, v hale se zvedá vlna emocí.
06:45'
Puk končí u Hrubce, po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho klece.
05:48'
Lev vyslal dělovku ze středního pásma, puk ale zamířil mimo branku a navíc je z toho zakázané uvolnění.
05:22'
Jednotlivé strany útoku se mění téměř pravidelně.
04:20'
Vítkovičtí se dostávali do pásma, ale Tybor skončil u mantinelu na ledě.
04:09'
Domácí gólman se dobře roztáhl podél brankové čáry, nedal Draveckému šanci propasírovat puk.
03:39'
První třinecká formace zavezla puk do pásma, ale Bartošák zasahovat nemusel.
03:06'
Mrázek si sjíždí pro nahozený puk ke své brance.
02:45'
Zakázané uvolnění pro hosty.
02:30'
Hosté se dostali do pásma díky Michalu Kovařčíkovi, který ale jen nahodil puk nad Bartošákovu klec.
1'
Problémy v Ostravě! Ve vítkovické aréně nejde časomíra
01:50'
Třetí vítkovická lajna zavařila hostujícímu gólmanovi, ale ten je ve střehu.
01:18'
Vítkovičtí se drží na své útočné polovině.
01:00'
Třinečtí odpalují kotouč na zakázané uvolnění.
00:20'
Hra je přerušena, upravuje se časomíra, která se nerozjela se začátkem zápasu.
00:17'
Vítkovičtí v pásmu, bojují o puk u mantinelu.
00:01'
Ostravská aréna hlásí téměř vyprodáno, atmosféra bude tedy bouřlivá a podporovány budou s velkou vervou oba týmy. Prostě utkání play-off jak se patří. Buďte u toho s námi.
Do druhého zápasu hned následující den chtěli vítkovičtí vstoupit poučení z chyb v předchozím utkání, ale už po deseti vteřinách hry inkasovali z hole Svačiny. Třinec své další góly rozložil rovnoměrně do všech tří částí, kdy ještě skóroval Chmielewski a Polanský. Vítkovicím se pro tentokrát nepodařilo odčarovat Hrubcovu klec, a tak si domácí připsali druhý bod v sérii za výhru 3:0.

Ohlasy trenérů:
Václav Varaďa (trenér Třince): „Očekávali jsme větší vzdor Vítkovic, ale pomohla nám rychlá branka už po deseti sekundách. Zápas byl velmi vyrovnaný, měli jsme spoustu příležitostí, ale i Vítkovice měly ve druhé třetině pasáž, kdy si vypracovaly nějaké možnosti. Tam to smrdělo brankou, ale ubránili jsme vše a signálem po buly si pomohli ke druhé šťastné brance, která nám dodala klid. Pak jsme si to v zásadě už jen hlídali a došli pro další skvělé vítězství. Je to dobrý start do série, ale bude ještě dlouhá. Čekám, že ve Vítkovicích to nebudeme mít jednoduché.“

Jakub Petr (trenér Vítkovic): „Podali jsme oproti středě zlepšený výkon, už tam byly věci, které nám v prvním duelu chyběly, nicméně výsledek je stejný, respektive ještě horší. Ale myslím, že jsme našli cestu, jak favoritovi série vzdorovat. Jediné, co mi v naší hře zatím chybí, a co je v průběhu celé série markantní, je rychlost rozhodování hráčů. Je to znát v důležitých fázích zápasu a tam je diametrální rozdíl mezi námi a Třincem. Nicméně od tohoto výkonu, přístupu hráčů a jejich herního projevu se můžeme odrazit k domácím zápasům. Po dvou vystoupeních v Třinci je vedení soupeře zcela zasloužené.“
V prvním utkání letošního čtvrtfinále vyhrál Třinec poměrem 3:2, i když měl jasnou převahu. V páté minutě zápasu otevřel skóre Adamský, v polovině zápasu, tedy ve 30. minutě zvyšoval v přesilovce na rozdíl dvou branek Růžička, ale vítkovičtí po dalších třech minutách odčarovali třineckou klec, když Hrubce překonal Tybor. Ve třetí třetině se znovu v přesilovce trefil třinecký Růžička a za Vítkovice znovu snižoval Tybor, Přes závěrečnou hru bez Bartošáka se Vítkovicím ale nepodařilo stav utkání srovnat, a proto si první výhru v sérii připsali Oceláři.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Klukům bych chtěl poděkovat. Po dlouhé pauze jsme do utkání vstoupili velmi dobře, měli jsme výborný pohyb, vytvářeli jsme si šance, jezdilo nám to. Přidali jsme druhý gól, ale potom jsme se malinko zadrhli a lacině inkasovali. V ten moment Vítkovice srovnaly hru a měly dobré šance, při kterých nás podržel gólman. Ve třetí části to bylo o třetí brance, která zápas zlomila. Jsme rádi, že se nám povedlo skórovat a rozhodnout. Šli jsme za výhrou a první bod máme zaslouženě."

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): "Kdo se podívá pouze na výsledek, může si říct, že to byl vyrovnaný zápas, ale je to jednoznačně zasloužené vítězství Třince. Po první i druhé třetině mohl být výsledek výraznější, nepovedlo se nám navázat na výkony z předkola proti Spartě. Proti týmu jako je Třinec nás atributy, které nás zdobily v předkole, dnes prostě nebyly vidět. Dostali jsme lekci z přesilových her. Třetí gól jsme sice inkasovali z přesilovky, která nebyla, ale na tohle se nechci vymlouvat. Třinec vyhrál naprosto zaslouženě."
Po dvou zápasech, které se odehrály v třinecké Werk aréně, se Oceláři ujali vedení 2:0 v sérii a domácí se dnes musí hodně snažit, aby se jim podařilo snížit nepříznivý stav a případně dalším zápasem srovnat sérii. Proti soupeři, jakým Třinec bezesporu je, to bude hodně těžké, ale v letošní sezóně svěřenci trenéra Petra hodně těžili z domácího prostředí a to by je mohlo nakopnout k tomu, aby se celá série vrátila na led Třince.
A je to tady!! Třetí zápas čtvrtfinálové série mezi moravskoslezskými rivaly se stěhuje do Ostravy, kde budou o první výhru bojovat domácí Vítkovice s třineckými Oceláři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.