Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sparta - 3. listopadu 2017   18:00

Brno
05:07' Nečas (Mallet) • 25:16' H. Zohorna (Mallet) • 61:49' Hruška (H. Zohorna, Nečas)
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Sparta
17:28' Kudrna  (P. Vrána, Rousek) • 34:54' Forman  (Z. Michálek)
Brno
Kubuš, Šír – Lhotský, Ondráček
DRFG Arena, Brno
7 700 diváků
Sparta

Kometa Brno - Sparta: Je rozhodnuto! Hruška vystřelil bod navíc pro domácí

Ode mne je to pro dnešek z brněnské DRFG Areny vše, a tak vám přeji příjemný zbytek večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.

Martin Nečas (KOM) – David Honzík (SPA)
Duel je u konce! Kometa nakonec ve šlágru kola svého odvěkého rivala přetlačila v prodloužení a slaví zasloužený zisk svou bodů za výhru 3:2 v prodloužení. Brňané mají po dnešním zápase na druhém místě stejný bodový zisk, tedy 37 bodů, jako vedoucí Plzeň. Sparta je na desáté pozici.
61:49'
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Kometa bere bod navíc a dnes vítězí! Lví podíl na brance má H. Zohorna, který převzal puk od Nečase v rohu hřiště a s ním na holi obkroužil celé pásmo, i prosto za brankou, aby počkal na JANA HRUŠKU, který skočil do hry jakožto čerstvý ze střídačky, do jízdy dostal přesný pas, octl se nám před Honzíkem a kotouč mu po rychlé kličce do forhendu poslal mezi betony – 3:2! Asistence: Hynek Zohorna, Martin Nečas.
61:30'
I další akci brněnská obrana přestála, oba celky jdou rychle střídat.
60:55'
Následně se při velmi opatrné hře neprosadil ani pronikající Vrána, kterého dobře zastavil právě Zaťovič.
60:19'
Kometa se po vyhraném buly vydala dopředu a Zaťovič zahrozil z levého kruhu, ale branku netrefil.
60:01'
Šedesát minut vítěze neurčilo, a tak nás čeká prodloužení. Ve třetí třetině jsme branku, ani žádnou snad vážnější šanci neviděli. Čeká nás pětiminutové prodloužení 3 na 3, přičemž pro Brno se bude jednat o třetí nastavený čas v řadě.
60:00'
59:41'
Při její akci ale byla Čiliakova svatyně vychýlena ze své pozice, a tak je hra přerušena.
59:21'
Erat po Malcově pasu z modré čáry nedokázal procpat od levého mantinelu kotouč na brankoviště Hruškovi, Sparta ještě jednou otáčí hru.
59:06'
Honzík poté musel skákavý kotouč nahozený ze středního pásma udržet svém náručí, a tak Kometa vybojovala ještě jedno vhazování v útočné třetiny.
58:36'
Zdá se, že duel směřuje do prodloužení. Kometa ještě jednou zkusila vyrazit dopředu, ale Dočekal se na levé straně neprosadil a hosté vyhazují.
58:01'
Hosté v plném počtu a zároveň probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30'
Sparta znovu vyhazuje a přesilovka domácí se chýlí ke svému konci.
56:47'
Po dalším vyhození Forman přesprintoval Krejčíka a nadvakrát prověřil Čiliaka, ale ten napoprvé dobře zasáhl betonem a napodruhé utěsnil mezeru u levé tyče.
56:23'
Krejčík po buly poslal kotouč na Erata, ten jej v pravou chvíli předložil na střed T. Svobodovi, ale hokejka brněnského křídelníka byla zablokována.
56:01'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., hrubost).
56:01'
Vrána nyní atakoval hodně nevybíravě u mantinelu Nečase a bude se vylučovat. Na ledě se strhává další potyčka, ale o nic vážného se nejedná.
55:17'
Po vyhraném buly pálil nejprve příklepem od modré čáry Ondřej Němec, vzápětí nebezpečně nahazoval Erat, ovšem s oběma pokusy si Honzík poradil.
55:04'
Po krkolomné rozehrávce V. Němec přihrál mezi nohama obránce puk Dočekalovi, ten okamžitě pálil švihem od modré čáry, ale branku přestřelil.
54:26'
Po nahození jednoho z hostů se strhla s brankovišti Čiliaka velká mela, rozhodčí však všechny zápasící kohouty včas odtrhl od sebe a vylučovat nebude.
54:06'
Dnešní utkání sleduje 7 700 diváků, v Brně je vyprodáno!
54:06'
A hra se opět přelila do útočné třetiny Brna. Zaťovič do tandemu přesunul kotouč na hůl Bartejse, ten pálil úplně sám z mezikruží, ale podobně jako Němec před malou chvílí také on branku minul!
53:44'
Na druhé straně nejprve Malec dobře odzbrojil soupeře, ale Černoch pálil osamocen z bekhendu, nicméně také on branku těsně minul.
53:01'
A zkusili to velmi dobře! Po pasu z pravé strany vyplaval s pukem v druhé vlně Vojtěch Němec, který z mezikruží pálil sám před obránce, nicméně vzdálenější tyč těsně minul!
52:30'
Hra stále plyne a oba celky působí, jakoby se bály pořádně zaútočit. Domácí to nyní zkusí z levé strany.
51:52'
Nejprve na jedné straně Erat dobře nahazoval opět k Zaťovičovi, ten tečovat znovu nedokázal, a na té druhé se Malec dobře vrátil a nepustil dopředu Vránu.
51:18'
Jenže Sparta se do pásma vrátila velmi rychle a jeden z domácích musel kotouč takticky zašlápnout v rohu hřiště, a tak bude útok hostů po buly pokračovat.
50:51'
Domácí měli poté co dělat, aby kotouč vydolovali v rohu hřiště obranné třetiny, ale nakonec se jim to povedlo a Krejčík dokázal vyhodit.
50:10'
Třetí třetina se překlenula do své poloviny. Svoboda po dobré práci Dočekala poslal kotouč na modrou O. Němcovi, jenže jeho nahození bylo hodně nepřesné.
49:36'
Zakázané uvolnění Komety, hra se stěhuje před Marka Čiliaka.
49:20'
Kometa ve svém útoku zkusila pokračovat, zpoza branky se vytočil Haščák, jenže ke střele jej hosté ani nepustili a sami poté vyvezli černou pryž do bezpečí.
48:47'
Hruška šikovně ze středu hřiště poslal kotouč žabičkou do jízdy Eratovi, ten svému kolegovi vracel kotouč do mezikruží, ovšem centr první lajny vystřelit nedokázal.
48:17'
Sparťané se po vyhraném buly dostali k puku, ale poslali jej jen na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Honzíka.
48:04'
Následně následuje pochopitelně komerční přestávka.
48:04'
Dlouhou pasáž bez přerušené hry nakonec ukončil ofsajd domácích na útočné modré čáře, a rozhodčí tak dle pravidel musel zapískat.
47:20'
Mallet se dobře vrátil do obrany, odzbrojil hostující hráče, aby poté sám založil útok, ale nikdo v modrém se k ráně na modré čáře neprobojoval.
46:39'
Stále se pokračuje bez přerušení a oba celky pokračují v urputné hře, co jim jen síly stačí. Domácí se snaží uklidnit hru a drží puk za svou brankou.
45:46'
Opačným směrem se opět vydali domácí hokejisté. Erat podržel kotouč na levé straně a nabízel jej stříleným pasem na zadní tyč, ale Nečas na něj nedosáhl.
45:05'
V útočném pásmu naopak Sparta zahrozila, a to když kotouč propadl po přihrávce zpoza branky na modrou čáru k Pavelkovi, jehož ránu musel Čiliak reflexivně vyrážet svým tělem!
44:28'
To na opačné straně hřiště chtěl pálit z levého kruhu H. Zohorna, ale jeho pokus byl zablokován a Sparta rychle vyhodila.
43:54'
Třetí třetina plyne velmi svižně a oba celky se stále soustředí výhradně na bránění. Dopředu chtěli přejít opět hosté, ale ke střele se nedostali.
43:19'
Oba celky vystřídaly a Haščák na pravé straně vybojoval puk, z úhlu se prodral až před Honzíka, ale ten jeho pokus zastavil, když utěsnil mezeru u své levé tyče.
42:43'
Elitní lajna Komety poté ještě pokračovala ve své kombinaci, ale další šanci na zakončení si nevypracovala.
42:16'
První útočná formace domácích se probila dopředu. Erat na útočné modré posunul kotouč na střelu Zaťovičovi, ale ten se k zakončení nedostal, a byl od puku odzbrojen.
41:44'
Nakonec jako první mohli zahrozit hosté, když se několik hráčů přetahovalo o kotouč v mezikruží, ale nikdo v bílém se ke střele nedostal, a domácí se osvobodili.
41:14'
Začátek třetí části je zatím hodně opatrný a oboustranně neurovnaný, oba týmy jsou si vědomy, o co jim jde.
40:47'
Na druhé straně první útok Pražanů ve třetí části zastavil ofsajd.
40:38'
Erat nakonec pod tlakem u modré čáry nahodil za branku. Jeho spoluhráči za ní sice ještě o kotouč zabojovali, ale ke střele se nedostali.
40:10'
Úvodní vhazování třetí části ovládla Kometa a z obranné třetiny se žene do útoku.
40:01'
Druhá třetina je minulostí a stále je skóre nerozhodné. Domácí se dostali nejprve podruhé v duelu do vedení, když Hynek Zohorna s Alexem Malletem skvěle vyřešili svůj únik a první jmenovaný dostal kotouč jako na podnose před prázdnou branku. Pražané se svého vyrovnání dočkali v přesilovce 5 na 3, v níž po pasu od Michálka pálil naprosto přesně z mezikruží Miroslav Forman. Strhující bitva tak pokračuje i do třetí třetiny a my se můžeme jen a jen těšit, co nám závěrečná dvacetiminutovka přinese.
Další třetina začne přibližně v 19:42.
40:00'
39:44'
V následné akci Erat kolmicí našel na levé straně Haščáka, ten se opřel do puku z první, ale také proti jeho ráně se Honzík přesunul a helmou kotouč vyrazil!
39:13'
Erat nakonec po vyhraném buly našel z pravého kruhu na středu Svobodu, jeho ránu z první ale Honzík vyrazil.
38:49'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Zbyněk Michálek – 2 min., držení protihráče).
38:49'
Domácí měli ponechanou výhodu. Při ní Erat přenechal kotouč Nečasovi, ten nabil Štencelovi, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
38:05'
Stejný prohřešek je ale vzápětí pískán také na opačné straně, když na Gulašiho rozehrávku nedosáhl Nahodil, a tak se hra stěhuje před Čiliaka.
37:40'
První lajna Brna byla na kotouči v pásmu, ale vystřelit nedokázala, nicméně také hosté chybovali, a puk odpálili jen na zakázané uvolnění.
36:58'
Hra se po delší době uklidnila, Kometa drží puk za svou svatyní a snaží se najít další cestičku do útočné třetiny.
36:26'
Obrovský souboj o kotouč sváděla pětice hráčů v rohu útočné třetiny hostů, domácí nakonec vyvezli puk, ale darovali jej zpět jen na hokejky sparťanů.
36:02'
35:44'
Domácí hokejisté po buly vyhodili a oslabení se chýlí ke svému konci.
35:30'
Přesilovka celku z hlavního města pokračovala další šancí, ale Čiliak celou situaci ustál, navíc se na něj navalili v brankovišti hned dva hráči, a tak zakončení Vrány bylo zbytečné. Hra byla přerušena.
34:54'
Sparta právě vstřelila branku!
Ale nyní už je přeci jen vyrovnáno! Po Vránově přihrávce zavezl puk na kruh po pravé straně Michálek, který v pravý čas uvolnil v mezikruží úplně volného MIROSLAVA FORMANA a ten pohodlně střelou zápěstím zamířil přesně k levé tyči mimo dosah Čiliakovy vyrážečky – 2:2! Asistence: Zbyněk Michálek.
34:30'
Speciální sparťanské komando se usadilo v pásmu, a nakonec pálil Michálek, ale branku netrefil a hosté poté přišli o kotouč.
34:02'
A pozor! Tři sekund nato se provinil faulem ihned po buly také Michal Gulaši, a to vysokou holí, a hosté mají téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3!
33:59'
Hosté mají šanci na vyrovnání. Dvouminutový trest za hákování si odpyká Lukáš Nahodil.
33:40'
Velká šance Komety! Nahodil od pravého mantinelu našel přihrávkou zcela volného Haščáka, ale ten z mezikruží z první trefil jen beton přesunujícího se Honzíka!
33:22'
No a akci hostů zastavuje taktéž zakázané uvolnění, vhazování po pravici Honzíka.
33:07'
Erat se jako vítr prohnal do pásma, kde přenechal kotouč do tandemu Zaťovičovi, ale ten se kličkou nezbavil soupeře a následně navíc nedokázal Barinka udržet pásmo.
32:38'
Hra je v těchto minutách hodně kouskována, akci domácích zastavil pro změnu ofsajd.
32:25'
Útočná snaha svěřenců Libora Zábranského pokračovala i následně, ale po přihrávce rukou je hra přerušena a opět nás čeká komerční brejk.
32:00'
Nakonec v akci pokračovala i čtvrtá lajna, když Haščák nahodil za branku, kde Nahodil přenechal puk V. Němcovi, a ten se skvěle proháčkoval zpoza ní až před Honzíka, ale vystřelit nakonec nedokázal.
31:27'
Nečas se vydal dopředu, s kotoučem obkroužil celé pásmo a na modré předložil puk Gulašimu, ten se dostal dopředu, ale z levého kruhu trefil jen clonícího hráče.
30:55'
Brněnští hokejisté opět pod tlakem, a tak jejich kapitán Leoš Čermák raději vyhodil kotouč znovu jen na zakázané uvolnění.
30:38'
Nakonec si o pas o mantinel klepl Hynek Zohorna, nicméně přihrávka byla o trochu delší. Střelec druhé branky domácích jej sice za brankou jako první dojel, ale rozhodčí i přesto odpískal zakázané uvolnění.
29:58'
Je za námi polovina duelu a oba celky pokračují stále v aktivním pojetí hry, Kometa drží kotouč za svou brankou a snaží se rozjet další akci směrem dopředu.
29:15'
První lajna domácích, jmenovitě Erat nakonec kotouč vyvezli, brněnský křídelník dal puk do mezikruží Hruškovi, ale ten z bekhendu netrefil branku.
28:44'
Brňané se pod tlakem druhé formace Sparty osvobodili, oba celky rychle vystřídaly, ale hostující hokejisté už jsou opět v útoku v útočné třetině.
28:15'
Následuje komerční pauza.
28:15'
Hra je přelévá ze strany na stranu. V. Němec projel sám po pravé straně, přes obránce vypálil prudce příklepem, ale jeho pokus Honzík efektně a efektivně ukryl ve své rukavici.
27:46'
Ovšem ani v tomto případě z toho nic kloudného nebylo. Říčka poté ve středu hřiště odzbrojil od puku Zohornu, a projel do pásma, ale rána tahem se mezi tři tyče nevešla.
27:03'
Na ledě se začíná přiostřovat, nicméně hra plyne dál. Sparta se opět neprosadila, naopak Dočekal s Čermákem zavezli kotouč do útočné třetiny a třetí formace kombinuje.
26:25'
Jenže dopředu po vyhraném buly přešla opět Sparta. Mikúš zachytil na modré čáře vyhození soupeře a rychle vypálil, ovšem branku těsně minul.
25:56'
Domácí následně opět vyrazili dopředu, ale rána jednoho z beků od modré čáry byla sražena na tribunu. Vhazuje se před Honzíkem.
25:16'
Domácí opět vedou a celá akce hodně připomínal vyrovnávací branku Sparty! HYNEK ZOHORNA ujel do úniku dvou na nikoho s Malletem, kterému poslal puk do jízdy vpřed. Kanadský útočník naznačil kličku, položil si Honzíka a vrátil puk před prázdnou branku Zohornovi, jenž měl již snadnou úlohu – 2:1! Asistence: Alexandre Mallet.
24:55'
Hosté se poté osvobodili, ale domácí se ženou opět v hojném počtu dopředu.
24:20'
Sparťané nakonec utehovali ofenzivní šrouby i nadále, ale domácí se vymanili. Dočekal po pravé straně projel dopředu, zasekl a nabil na modrou čáru Bartejsovi, jehož ránu zápěstím Honzík se štěstím vyrazil.
23:56'
Ihned po buly pak pálil prudce od modré příklepem volný Jan Švrček, Čiliak jeho pokus vyrazil levým betonem.
23:32'
Na druhé straně operovala v pásmu Pechova lajna, a nakonec to byl Forman, kdo prudce nahodil kotouč od levého hrazení, ale Čiliak na puk viděl, a ztlumil jej na své hrudi.
23:06'
Nakonec Sparta v akci přešla do brejku 3 na 2, Smejkal posunul puk doprava na Černocha, jehož štiplavou ránu vytáhl Čiliak svou vyrážečkou.
22:35'
Presink domácí pětice pokračoval i vzápětí, Sparta se však alespoň za cenu vyhození osvobodila a oba celky střídají.
21:59'
Hruška na levé straně dobruslil vyhozený kotouč a z první jej hned nabízel na brankovišti dojíždějícímu H. Zohornovi, který byl ustrážen, a tak nestihl puk nasměrovat na branku.
21:30'
Druhá třetina zatím začíná oboustranně velmi opatrně, v útoku je opět Sparta, která se snaží kolem branky Čiliaka něco vymyslet, nicméně hráči soupeře si plní své obranné povinnosti.
20:49'
Erat nakonec poslal kotouč doleva Zaťovičovi, který mu střílenou přihrávku vracel puk na teč, ale domácí kanonýr ji minul.
20:24'
Po další akci sice už hostů přišli dopředu, ale Pechova přihrávka zpoza branky kolem Němce nenašla nikoho v bílém a domácí otáčejí hru.
20:05'
Sparta úspěšné zvládla i úvodní buly druhé třetiny a po pravé straně se žene do pásma.
20:01'
První třetina je minulostí a zatím je skóre nerozhodné. Do vedení se dostala v šesté minutě Kometa, když Martin Nečas z vrcholku levého kruhu vymetl povedenou ranou zápěstím šibenici branky Sparty. Vzápětí měla Kometa i další šance včetně rány Malce do tyče, ale po chybě obrany dvě a půl minuty před koncem periody ujel Andrej Kudrna a svůj únik zakončil povedeným blafákem do forhendu. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
20:00'
19:39'
T. Svoboda zůstal po zákroku soupeře ležet v rohu útočného pásma, a hra musela být přerušena, ovšem domácí útočník se zvedl zpět na nohy a je v pořádku.
19:16'
Další chyba mohla přijít domácí opět draho! Hosté vybojovali kotouč a po přihrávce ze středu zakončoval napravo volný Forman, ovšem Čiliaka se proti jeho ráně včas přemístil!
18:47'
Akci Sparty nejprve zastavil ofsajd a domácí po buly rychle přešli dopředu. Nečas se snažil vysunout Erata, ale ten na jeho pas nedosáhl.
18:20'
Kometa po vyhraném buly zůstala v pásma a dokonce ohrozila gólmana Spartu, ale tomu spadla po zákroku helma, a tak akce musela být přerušena.
18:00'
Hosté jsou pochopitelně živější, ale jejich další akci, po levé straně, zbrzdilo další zakázané uvolnění. Hra míří před Honzíka.
17:28'
Nyní už je vyrovnáno a opět to byla hrubice domácí obrany jako hrom! Obránci ztratili kotouč a nechali jej za sebou. Toho využil ANDREJ KUDRNA, jemuž puk přistrčil Vrána. Slovenský forvard jel sám na branku a pohlednou kličkou do forhendu vrátil po ledě puk mezi betony Čiliaka – 1:1! Asistence: Petr Vrána, Lukáš Rousek.
16:30'
Tutovka hostů! Pech skvěle zachytil rozehrávku domácích, vybruslil si s pukem sám před Čiliaka, zkusil bekhendový blafák, ale brněnský gólman fantasticky zasáhl betonem!
15:56'
Domácí už sice byli v plném počtu, ale hosté opět zahrozili, když se Reichenberg protáhl až před branku do zakončení, nicméně Čiliak s ním skvěle vybruslil a jeho šanci zastavil.
15:13'
Na závěr přesilovky pálil z pravého kruhu ostře Vrána, jeho pokus však Čiliak vytáhl nad branku ramenem.
14:50'
Alexander Reichenberg je již zpět na ledě, Sparta načala svou zkrácenou přesilovku, při níž ale ujel Nečas s Eratem, ovšem první jmenovaný nenašel přesným pasem svého kolegu.
14:20'
Domácí kapitán poté ještě jednou vybojoval kotouč, obkroužil s ním branku, ale Honzík byl u své tyče připraven.
13:54'
Domácí se i při hře 4 na 4 vydali dopředu, Barinka zavezl puk před branku, kde natřikrát zakončoval Čermák, ale ani jedna z jeho ran nebyla přesná.
13:19'
Přesilovka domácích je u konce, na trestnou lavici usedá Marcel Haščák, který si odpyká dvě minuty za podražení v útočné třetině.
13:10'
Vzápětí další nabídku Erata, tentokrát na teč, zkoušel usměrnit do sítě Zaťovič, nicméně ani on nepochodil.
12:41'
Nakonec tradiční první přesilovková pětice Brna rozjela svou kombinaci, Erat pálil z mezikruží, ale pravou tyč branky Sparty minul.
12:21'
Domácí si zahrají druhou přesilovku. Za faul na Nečase je vyloučen Alexander Reichenberg, který si odpyká dvě minuty za podražení.
12:03'
A následně po nepřesné rozehrávce přišel další icing hostující Sparty.
11:54'
Z nepřehledné situace mezi střídačkami obou celků vyšli lépe domácí, Krejčík rychle z otočky rozehrál na Štencela a ten z velké dálky prověřil Honzíka.
11:11'
Tlak Brna pokračoval a jako další pálil nebezpečně z pravého kruhu Mallet, jeho rána však těsně minula branku Sparty a Honzík ji navíc srazil do ochranné sítě.
10:54'
Ihned po buly vypálil příklepem od modré čáry Tomáš Malec, ale jeho pokus zastavila tyč!
10:45'
Hosté chtěli využít střídání Komety, ale nakonec je z toho opět jej zakázané uvolnění, a hra se stěhuje před Honzíka.
10:10'
Smejkal s Černochem po průniku na levém křídle zatopili domácí obraně, ale pas na druhého jmenovaného volného na brankovišti nakonec neprošel. Domácí vyhazují.
09:34'
Následně si hokejisté z hlavního města nerozuměli v rozehrávce a kotouč z jejich holí skončil na zakázaném uvolnění.
09:17'
Opačným směrem se za dlouhým pasem vydal Nečas, který přenechal puk do jízdy vlevo Zaťovičovi, ale ten měl nulovou podporu spoluhráčů, a tak byl od kotouče odzbrojen.
08:41'
Sparta po další buly, tentokrát vyhraném, vyrazila dopředu, ale celé útočné trio Komety se včas vrátilo a Haščák u levého mantinelu stihl vyhodit.
08:21'
V. Němec vyhrál buly na Malleta, který okamžitě posunul kotouč na modrou čáru Štenclovi, ale jeho ránu zápěstím Honzík ukryl ve svém náručí.
08:13'
Krátce poté následuje komerční přestávka.
08:13'
Na druhé straně jeden z domácích borců taktéž chytře nahazoval puk chumlem hráčů, Honzík si na první dobrou myslel, že má puk v rukavici, ale ten mu nakonec vypadl, a Dvořák jej pod tlakem odpálil na střídačku.
07:38'
Nakonec od modré čáry přišlo nebezpečné nahození jednoho z obránců Pražanů, jeho pas ale srazili Nahodil s Dočakalem, a Svoboda poté kotouč vyvezl do bezpečí.
06:59'
Ani Kometa si ale v pásmu nevypracovala při tlaku třetí formace žádnou šanci, sparťané podél mantinelu vyhazují a oba celky střídají.
06:27'
V pásmu byla po delší době také Sparta, ale ta ze své kombinace za brankou nic nevytěžila, a domácí se osovobozují.
05:46'
Domácí jsou při chuti, Erat na levé straně podél mantinelu dobruslil vyhození a rychlé nabízel puk před branku opět Nečasovi, ale ten na kotouč nedosáhl.
05:07'
Domácí jdou do vedení! Brno se v pásmu stále drželo a Mallet rozdal zpoza branky puk doleva na MARTINA NEČASE, který z vrcholku levého kruhu využil jak clony obránce, tak právě kanadského gólmana před Honzíkem a svou ránu švihem nasměroval přesně nad rameno gólmana hostů k bližší tyči do šibenice – 1:0! Asistence: Alexandre Mallet.
04:55'
Kometa se nakonec opět usazuje v pásmu a rozjíždí svou kombinaci kolem branky Sparty.
04:29'
Sparta navíc poté dokázala dvakrát v krátkém sledu vyhodit až za branku Čiliaka a první minuta celého jejího oslabení je minulostí.
03:50'
První přesilovkové komando vyhrálo buly a ihned se vytvořilo šance. Nejprve Zaťovič netrefil u levé tyče skákavý kotouč, následně Krejčík z první příklepem mířil vedle branky.
03:26'
První přesilovka utkání a zahrají si ji domácí. Vyloučen je útočník hostů Petr Kumstát, a to na dvě minuty za hákování.
02:53'
Nakonec na konci rychlé kombinace stál v mezikruží se svou střelou z první Nahodil, ale rána mu příliš nesedla, a branku tak netrefil.
02:21'
V rohu hřiště poté vznikl velký chmel, který bojoval o puk a z něj vyvezl kotouč Štencel, který obratem načíná další akci domácích.
01:52'
Švrček na modré čáře zachytil vyhození soupeře a Sparta pokračovala v obléhání útočného pásma, následně se ke střele dostal Uher, ale branku vůbec netrefil.
01:20'
Kometa se po vyhraném buly opět usadila v pásmu, jenže třetí útok se ke střele nedostal, hostující celek vyhodil kotouč a znovu oba celky střídají.
00:48'
Jenže ani domácí hokejisté se z první akce nedostali ke střele, T. Svoboda byl načapán v ofsajdu a oba celky střídají.
00:25'
Martinové Erat s Nečasem však její první akci zastavili, oba celky střídají a domácí rozehrávají zpoza branky.
00:05'
Sparta ovládla první buly dnešního utkání a po pravé straně vyráží do útoku.
00:01'
A na ledovou plochu přijíždějí už také hostující hokejisté, kteří do utkání vyrukují v bílých dresech, po nich následují domácí, jež se oděli do modrého.
V Brně se vše schyluje k začátku utkání, na zdejším stadiónu dnes bude jistojistě vyprodáno.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Štencel, Bartejs – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Dočekal – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Nahodil, V. Němec, Haščák.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Piskáček (A) – Kumstát, Pech (C), Forman – Rousek (A), P. Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Uher.

Rozhodčí: Kubuš, Šír – Lhotský, Ondráček.
První letošní vzájemný duel

Úterý 26.09.2017, 17:30 • DRFG Arena, Brno • TELH • 6. kolo
Kometa Brno – Sparta Praha 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. O. Němec, 54. Dočekal (Gulaši, Haščák) – 9. Smejkal (Kumstát, Pech)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Gulaši, J. Krejčík, Barinka, O. Němec, Bartejs, Štencel – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Gajarský.

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Kumstát, Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.
---------------------------------------------------------------------

Druhé derby mezi Kometou a Spartou tak slibuje znovu zajímavou podívanou. Oba týmy se poprvé v sezóně střetly na konci září v brněnské DRFG Areně. Hosté se v deváté minutě dostali do vedení zásluhou Smejkala a dlouho hubené vedení drželi, než se v poslední vteřině druhé části prosadil nekompromisní ranou Ondřej Němec. Ve třetí třetině poté vystřelil domácím výhru Martin Dočekal. V součtu s jarním play off vyhrála Kometa proti svému arcirivalovi pět zápasů v řadě. Prodlouží sérii v pátek?
HC Sparta Praha

Utkání bude mít zvláštní náboj i proto, že Sparta akutně potřebuje bodovat. Ambiciózní tým, který pravidelně bojuje o nejvyšší pozice, je momentálně na desáté příčce soutěže s náskokem pouhých třech bodů na poslední Liberec. Aktuálně Pražané tahají sérii třech proher v řadě. Nepřesvědčivé výkony týmu odnesl minulý pátek po prohře s Litvínovem 3:4 trenér Jiří Kalous, jehož na střídačce pražského celku nahradil František Výborný. Čtyřiašedesátiletý kouč v minulosti Spartu třikrát dovedl k mistrovskému titulu, tentokrát si od něj vedení slibuje, že posune celek do pater, kde je ambiciózní klub zvyklý hrát.

Ještě jednu velkou premiéru by měli vidět fanoušci v DRFG Areně. V pátek podle všeho prožije v dresu Sparty extraligový debut zkušený čtyřiatřicetiletý reprezentační zadák s rozsáhlými zkušenostmi z NHL Zbyněk Michálek. Rodák z Jindřichova Hradce nesehnal adekvátní angažmá v zámoří a poprvé v kariéře si zahraje českou nejvyšší soutěž. Starší z bratří Michálků se totiž hned v juniorském věku vydal do zámoří, kde se postupně propracoval až do NHL. V nejprestižnější lize světa odehrál téměř 800 zápasů.
Kometa Brno

Hokejisté Komety v dosud posledním extraligovém zápase sehráli vyrovnanou partii na ledě Chomutova, z níž si nakonec odvezli bod po prohře 2:3 v prodloužení. V úterý si poté v omlazené sestavě vyšlápli na švýcarského vicemistra Zug. V pátek čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského další bitva v české nejvyšší soutěži, tentokrát proti Spartě. „Zaměříme se na sebe, chceme se kvalitně nachystat. Oproti minulým zápasům bychom se rádi více prosazovali v koncovce,“ zmínil k pátečnímu zápasu jeden z trenérů Komety Kamil Pokorný.

Brněnští fanoušci velmi pravděpodobně v pátek uvidí jeden velký návrat. Po více než měsíci by se měl v soutěžním utkání představit obránce Ondřej Němec, jenž se 1. října zranil v duelu s Vítkovicemi, a následně svému týmu chyběl v devíti zápasech. „Ještě uvidím jak se budu cítit, ale je pravděpodobné, že nastoupím. Už mě to táhne zpátky, čtyři týdny jsem nehrál soutěžní zápas, na což nejsem zvyklý. Jsem rád, že jsem zpátky a že můžu chodit na led. Se Spartou je to pro nás vždy speciální duel. Jestli nastoupím, udělám všechno pro to, abychom vyhráli,“ zmínil namotivovaný brněnský obránce Ondřej Němec.
Vítám všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje! Dnes se v rámci dalšího kola nejvyšší české hokejové soutěže Tipsport extraligy zaměříme na skutečnou hokejovou klasiku, v niž se představí před svým vlastním publikem HC Kometa Brno, jejímž soupeřem bude odvěký rival – HC Sparta Praha. Utkáním vás provede Daniel Kinc.