Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Vítkovice - 17. listopadu 2017   17:00

Brno
07:17' Mallet (Štencel, H. Zohorna)
1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
Vítkovice
21:15' Sloboda  (O. Roman, Baranka) • 31:21' Kurovský   • 58:54' Szturc  (Baranka)
Brno
Hejduk, Pavlovič – Ganger, Hanzlík
DRFG Arena
7700 diváků
Vítkovice

Kometa Brno - Vítkovice: Roman Szturc rozhodl o výhře Vítkovic, 1:3

Dnešní utkání je u konce. Vítkovičtí ve třetí části přidali ještě jednu branku, když minutu před koncem prostřelil Karla Vejmelku Roman Szturc a pojistil tak výhru svého celku. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Patrik Bartošák a Alexandre Mallet. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalšího onaljnu opět na počtenou.

Střely na branku

Kometa 39
Vítkovice 23
59:36'
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků. V Brně je vyprodáno!
58:54'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté odskakují o dvě branky a nejspíše rozhodují o osudu utkání. ROMAN SZTURC se dostal do útočného pásma, udělal dva rychlé kroky mezi kruhy odkud vypálil, kotouč se k němu vrátil odrazem od brankáře a vítkovický útočník bekhendem poslal puk mezi betony domácího gólmana. Asistence:
58:31'
Hosté vyhazují puk do středního pásma.
58:07'
Hosté hrají v plném počtu.
57:32'
Kotouč je ve středním pásmu, kam jej hosté dotlačili.
57:19'
Odražený puk letěl nad vítkovickou klec, Bartošák si pro něj sáhl lapačkou a opět přerušil hru.
57:15'
Krejčíkovo nahození od modré čáry končí v Bartošákově lapačce.
57:06'
Vyloučeni Lukáš Klok a Alexandre Mallet, oba dva na dvě minuty za hrubost.
56:58'
Mallet našel Hrušku před brankou a puk se odrazil těsně vedle levé tyče hostující brány.
56:36'
Zohorna při střele zlomil hokejku.
56:08'
Dvě minuty z přesilové hry domácích jsou už pryč.
55:49'
A hosté opět vyhazují. Vítkovice se dobře brání.
55:35'
Vincourovi utekl puk až za modrou čáru.
55:06'
Hosté se osvobozují.
54:57'
Čermák s Malletem bojují o puk za Bartošákem.
54:30'
Karel Vejmelka přerušil hru, Vítkovičtí dobře kombinovali v útočném pásmu.
54:18'
Szturc tváří v tvář Vejmelkovi neuspěl!
54:10'
Hosté rychle vyhazují.
54:07'
Přesilová hra pro domácí. Peter Trška (VIT) zasáhl Erata hokejkou do obličeje a odjíždí na trestnou lavici. Domácí mají čtyřminutovou přesilovou hru.
53:54'
Od Květoně se odráží puk na střídačku. Vhazovat se bude před Bartošákem.
53:25'
Krenželokovu střelu od modré čáry vyrazil Vejmelka. Následně se domácím nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
53:17'
Hosté jsou v útočném pásmu, nahození od modré čáry zachytil Vejmelka a chtěl hned rozehrát, rozhodčí ale zapískal. K nelibosti diváků se bude vhazovat v obranném pásmu Komety.
52:10'
Zaťovičovi nesedla střela na levém kruhu, následná teč Krejčíkovy střely se také neujala.
51:35'
Kucsera se nedostal přes Štencela ke střele, domácí jsou opět u kotouče.
50:56'
Do úniku se málem dostal Kurovský, v rozhodující chvíli mu ale puk přeskočil čepel.
50:25'
Krejčík přebírá puk ve vlastním pásmu a čeká až mu dostřídají spoluhráči.
49:58'
Gulašiho bombu vyrazil Bartošák.
49:42'
Dočekalova střela vypadla Bartošákovi a prokutálela se kolem levé tyče. Obrovské štěstí nyní stálo při hostujícím celku.
48:56'
Szturc našel úplně volného Lva před Vejmelkou, tomu ale puk přeskočil hokejku!
48:46'
Další střelu nyní kryje Vejmelka. Vhazovat se bude po jeho pravici.
48:13'
Hosté jsou v útočném pásmu nyní aktivní, Němec ale posílá kotouč do střední třetiny.
48:00'
Erat našel napříč pásmem Krejčíka, tomu ale puk odskočil od hokejky. Kometa tlačí soupeře, zatím se jí ale nedaří překonat výborného Bartošáka.
47:01'
Haščák chtěl rychle poslat puk do středního pásma, jeho přihrávku ale vystihl Jáchym.
46:10'
Štencel za vlastní bránou sbírá puk a hledá najíždějící spoluhráče.
45:40'
Na druhé straně opět zasahuje Bartošák a přerušuje hru.
45:30'
Szturcova střela mířila vysoko nad brněnskou bránu.
45:06'
Gulaši sbírá puk v obranném pásmu.
44:40'
Hosté hrají ve vlastním pásmu, jejich rozehrávku nyní zastavil Zaťovič.
44:29'
Opět aktivní Mallet se natlačil před Bartošáka, jeho bekhendová střela po ledě ale nepřekvapila gólmana hostujícího celku.
44:05'
Stejně tak Bartejsův pokus od modré čáry.
44:00'
S Barinkovou střelou si Bartošák poradil a vyrazil ji do ochranné sítě.
43:34'
Bartošákovi nyní nadělal problémy pomalý kotouč ze středního pásma a před Nahodilem jej nakonec pokryl. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
42:48'
Zaťovičovi utekl v útočném pásmu kotouč, dopředu se tak řítí Szturc.
42:33'
Haščák střílel z pravého kruhu, Bartošák opět zasahuje a přerušuje hru.
42:05'
Zdráhal si klepal o led před brněnskou bránou, nakonec dostal přihrávku z rohu kluziště, střela mu ale nesedla.
41:38'
Štencelova střela končí v náručí vítkovického brankáře.
41:20'
Barinkovu ránu od modré čáry chtěl tečovat Mallet, ta nakonec došla až k Bartošákovi.
40:35'
Ondřej Němec trefil pouze bránícího Kloka a hosté jsou již v plném počtu.
40:24'
Kotouč zamířil do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:20'
Kometa se usazuje v pásmu soupeře.
40:05'
Olesz proti Vincourovi úspěšnější.
40:01'
Hráči už jsou na ledové ploše. Kometa si do třetí třetiny přenese ještě 35 sekund přesilové hry.
Dvě třetiny pátečního duelu jsou za námi a do kabin se tentokrát jde lépe Vítkovicím. Ostravané dokázali ve druhé části otočit stav utkání zásluhou Daniela Kurovského a Karola Slobody. Domácí měli před koncem druhé třetiny dvě velké šance na vyrovnání, Krejčík ani Vincour ale na skvělého Bartošáka recept nenašli. Třetí část začne přibližně v 18:52.

Střely na branku po druhé třetině

Kometa 22
Vítkovice 15
40:00'
39:58'
Vincour sám před Bartošákem, hostující gólman opět odolává! Obrovská šance pro domácí na konci druhé třetiny.
39:47'
Olesz opět vyhazuje puk.
39:20'
Svobodova střela byla zablokována, následně hosté vyhazují.
38:51'
Domácí jsou v plném počtu a začíná zkrácená přesilová hra pro Kometu.
38:46'
Krejčík se prokličkoval až před Bartošáka, bekhendem se mu ale uspět nepodařilo.
38:35'
Leoš Čermák vybojoval puk v útočném pásmu a dostával se před Bartošáka. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Jakub Lev (VIT), který je vyloučen na dvě minuty za hákování.
38:05'
Domácí se osvobozují.
37:40'
Olesz s Trškou kombinují v útočném pásmu.
37:16'
Romanovu střelu si Vejmelka pohlídal.
37:05'
Aktivní Mallet se dral do zakončení, nakonec pouze podržel puk v rohu kluziště a ušetřil tak cenné vteřinky.
36:51'
Komplikace pro Kometu. Michal Barinka (KOM) vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Vítkovice.
36:46'
Vincourova střela mířila nad hostující bránu.
36:37'
Bartošák si pohlídá střelu od modré čáry v lapačce.
36:20'
Alexandre Mallet se nedostal přes bránícího Tršku, který byl hodně důrazný v souboji s bývalým spoluhráčem.
35:55'
Trška rozehrává další akci z vlastního pásma.
35:37'
Haščák nahazoval puk rovnou do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:05'
Haščákova střela mířila nad Bartošákovu bránu.
34:55'
Haščák chtěl dorážet a opřel se do něj Krenželok. Utkání je nyní hodně vyhecované jak na ledě, tak v hledišti.
34:51'
Zohorna chtěl překvapit Bartošáka střelou zpoza obránce, Vítkovický gólman ale dobře viděl a přerušil hru.
34:16'
Roman se prokličkoval mezi obránci a zakončoval, Vejmelka puk kryje a přerušuje hru. Na led se vrací Barinka se Szturcem.
34:10'
Hruška v útočném pásmu podklouzl a hosté se vydávají do protiútoku.
33:28'
Kucsera střílel z levého kruhu, jeho pokus ale minul brněnskou bránu.
33:10'
Erat zakládá další akci z vlastního pásma.
32:42'
Nahodilův pokus byl zblokován, u puku jsou ale opět domácí.
32:30'
Hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.
32:16'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Szturc – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., hrubost).
32:16'
Barinka se Szturcem se do sebe pustili a rozhodčí je dlouho nemohl od sebe odtrhnout. Bude se vylučovat.
32:01'
Výtiskova střela byla tečována mimo tři tyče.
31:44'
Roman s Květoněm jeli dva na jednoho, Vejmelka si ale pohlídal odraženou přihrávku i následnou dorážku.
31:21'
Nakonec to jsou hosté, kteří se radují z druhé branky. DANIEL KUROVSKÝ dostal kotouč mezi kruhy, odkud rychlou střelou prostřelil Vejmelku mezi betony. Ten na jeho rychlý pokus nestačil zareagovat. Bez asistence.
31:12'
Obrovské šance na obou stranách. Nejprve jeli dva na nikoho hostující hráči, Kurovský se rozhodl pro střelu a minul. Na druhé straně vybídl Nahodil Svobodu, který neprostřelil Bartošáka!
30:48'
Hosét jsou v plném počtu.
30:04'
Nečasovi střela nesedla podle představ, Kometa je ale stále v pásmu.
29:53'
Domácí okupují pásmo soupeře.
29:25'
Hosté odvrací další akci Komety.
29:01'
Olesz se dostal do dobré šance a vystřelil z levého kruhu na Vejmelku, brněnský gólman si svým zákrokem nebyl úplně jistý, čehož hostující kapitán chtěl hned využít a dotíral na Vejmelku, následně se strhla menší potyčka v domácím brankovišti.
28:50'
Hosté vyhazují.
28:48'
Jakub Lev (VIT) vyloučen za sekání. Přesilová hra pro Kometu.
28:48'
V obrovské šanci Zaťovič, který byl sám před Bartošákem a následně puk ještě poskakoval na brankové čáře, nikdo jej ale nedokázal dorazit do prázdné brány!
28:20'
Vágner nepřesně rozehrál, zakázané uvolnění.
27:54'
Hosté jsou, stejně jako Kometa, v plném počtu. Ve hře čtyřech proti čtyřem měli domácí obrovské šance, ani Krejčík ani Haščák ale na Bartošáka nevyzráli.
27:39'
Obrovský tlak Komety ve zkrácené přesilovce, Krejčík pálí těsně nad!
27:15'
Krejčík našel před bránou Haščáka, jeho pokus kryje Bartošák!
26:25'
Bartejs se dostal s Nahodilem až před branku, brněnský obránce ale neprocpal kotouč na spoluhráče.
25:58'
Martin Erat držel puk v útočném pásmu, nakonec ale dobře zasáhli hostující obránci.
25:46'
A do čtyř jdou také hosté. Ondřej Roman (VIT) zasáhl soupeře hokejkou do obličeje a už sedí na trestné lavici.
25:25'
Domácí jsou už ve čtyřech.
25:20'
Szturc se dostal před Vejmelku a Ondřej Němec (KOM) jej dle rozhodčích zastavil nedovoleně. Dvě minuty inkasuje za podražení.
25:05'
Zaťovič s Vincourem se v oslabení vydali na útočný výlet, střela druhého jmenovaného mířila pouze do Bartošáka.
24:40'
Domácí drží puk daleko od své brány.
24:14'
Slobodova střela se od čepele jednoho z domácích odrazila až na tribunu. Vhazování před Vejmelkou.
23:56'
Sloboda zachytil puk na modré čáře.
23:23'
Jakub Lev vykázán z buly, místo něho se staví Ondřej Roman a situaci zvládl, hosté jsou u kotouče.
23:22'
Další přesilová hra pro hostující celek. Alexandre Mallet (KOM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
22:48'
Zdráhal se řítil sám na Vejmelku, tygřím skokem mu ale vypíchl kotouč Jan Štencel, to byl výborný obranný zákrok brněnského beka.
22:18'
Nečas byl tvrdě sražen v rohu kluziště v útočném pásmu, rozhodčí ale nikoho vylučovat nebude.
21:47'
Dočekalovi nesedla střela z pravého kruhu podle představ a u kotouče jsou hosté.
21:15'
Hosté využívají přesilovou hru! Na konci kombinace stál KAROL SLOBODA a proti němu pouze Karel Vejmelka. Vítkovický obránce prostřelil brněnského gólmana a raduje se z vyrovnávací branky. Asistence: Ondřej Roman, Ivan Baranka.
21:05'
Odražený puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude před Vejmelkou.
20:50'
Kometa vyhazuje přes všechny čáry.
20:44'
První přesilovou hru si zahrají hosté. Ondřej Němec (KOM) atakoval ve středním pásmu Květoně a odchází na trestnou lavici za faul kolenem.
20:20'
Kometa se drží v útočném pásmu, Zaťovič má puk na modré čáře.
20:01'
Nečas na buly úspěšnější a zakládá první útok druhé třetiny.
20:01'
Prvních dvacet minut utkání mezi Kometou a Vítkovicemi je za námi a o něco lépe jsou na tom domácí. V osmé minutě byl na brankovišti důrazný Alexandre Mallet, který dotlačil puk za brankovou čáru a stanovil tak dvacetiminutovou podobu výsledku. Více šancí měli Brňané, konkrétně Lukáš Nahodil, sám před Bartošákem ale nemířil přesně. Další třetina začne přibližně v 17:52.

Střely na branku po první třetině

Kometa: 9
Vítkovice: 7
20:00'
19:47'
Nahodil hned po vhazování těsně přestřelil hostující bránu.
19:41'
Hruškova rána za modrou čárou se od hokejky jednoho z bránících hráčů zvedla až na tribunu za Bartošákovou bránou. Hosté jsou už v pěti.
19:13'
Krejčík má puk za vlastní bránou a rozjíždí další akci.
19:00'
Szturc od modré čáry trefil pouze clonícího hráče.
18:51'
Hosté jsou už ve čtyřech, Brňané navíc vyhodili puk přes všechny čáry, píská se tedy zakázané uvolnění.
18:27'
Pěknou kombinaci zakončoval Krejčík, Bartošák ale dobře zasáhl.
18:05'
Hosté se po vhazování osvobozují.
17:56'
Ondřej Němec dostal dobrý pas do jízdy, mezi kruhy tvrdě vypálil na Bartošáka, který jeho pokus kryje.
17:45'
Domácí kombinují v útočném pásmu.
17:40'
Těžké chvíle pro hostující tým. David Květoň (VIT) vyloučen na dvě minuty za krosček a Kometa má k dispozici 64 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři.
17:15'
Hosté vyhazují, Vejmelka sbírá puk za bránou.
17:00'
Hruška z pravé strany zkoušel poslat puk rovnou na Bartošáka, ten jej zachytil do lapačky a přerušuje hru.
16:43'
Mallet se dostával do šance a Lukáš Klok (VIT) ho nedovoleně zastavil. Jede si tak na trestnou lavici sednout za nedovolené bránění.
16:10'
Martin Erat se za hostující brankou snaží něco vymyslet, zatím je však dobře bráněn.
15:33'
Ofsajd nyní zastavil rozvíjející se útok Ostravanů.
15:01'
Kucsera zkusil Vejmelku překvapit z velkého úhlu, brněnský gólman proti jeho střele nastavil beton a puk vyrazil.
14:44'
Hosté jsou v plném počtu. První oslabení zvládli na jedničku.
14:38'
Zdráhal vyjel s pukem do útočného pásma, kde chtěl obejít Štencla a vystřelit, to se mu ale nepodařilo a puk mají v mocí modrobílí.
14:15'
Ondřej Němec zakládá útok od vlastní branky.
13:45'
Nečasovi nesedla střela, kotouč mu odskočil od hokejky a hosté vyhazují.
13:10'
Domácí se vrací do pásma, přišli ale rychle o kotouč. Vítkovice vyhazují a střídají.
13:00'
Hosté vyhráli buly a hned vyhazují puk přes všechny čáry.
12:44'
První přesilová hra v utkání a zahrají si ji domácí. Petr Kolouch (VIT) fauloval ve středním pásmu a rozhodčí signalizuje podražení.
12:40'
Bartošák sbírá puk za vlastní bránou.
12:12'
Ondřej Němec obkroužil branku a těsně minul horní růžek Bartošákovy brány, následě tečoval před hostujícím gólmanem střelu od modré čáry Zaťovič, ani jeho pokus si cestu do sítě nenašel.
10:58'
Vítkovičtí po první obdržené brance přitvrdili a brněnští útočníci často inkasují tvrdé hity u mantinelů. To se samozřejmě nelíbí domácím faouškům, rozhodčí má ale jasno, hraje se dál.
10:25'
Krenželok nahodil na Vejmelku, který po delší době musel být na pozoru.
09:48'
Nahodil hledal před brankou Dočekala, k tomu ale kotouč přes dobrou obrannou práci hostujícího beka nedoputoval.
08:48'
Dopředu se hnal Martin Zaťovič, který se dostal až na levý kruh, odkud prověřil Barošáka. Ten si jeho přízemní střelu pohlídal.
08:22'
Ofsajd v podání domácích.
07:17'
Kometa právě vstřelila branku!
Velký důraz domácích na brankovišti znamená první branku dnešního utkání! Hynek Zohorna zpoza brány poslal puk před Bartošáka, kde číhal Jan Štencel a ALEXANDRE MALLET. Druhý jmenovaný nadvakrát procpal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Štencel, Hynek Zohorna.
06:55'
Hned po buly pálil Bartejs, jeho rána byla sražena do rohu.
06:45'
Po další akci Brňanů má puk v moci Bartošák a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.
05:37'
V obrovské šanci Lukáš Nahodil! Brněnský útočník obdržel přihrávku do jízdy od Dočekala, byl sám před Bartošákem, kterého si ještě položil, následně ale nedokázal přehodit pravý beton vítkovického gólmana.
05:07'
Zdráhal ukázal rychlé nohy a dojel kotouč v rohu kluziště dříve než brněnská obranná dvojice, svou přihrávkou už ale nenašel žádného spoluhráče v pásmu.
04:42'
Čermák se dostal v útočném pásmu ke kotouči a z pravého kruhu švihem prověřil Bartošáka, ten si s jeho střelou poradil.
04:18'
Před Bartošáka se tlačil Mallet, neprošel však přes důrazné beky. Na druhé straně po skrumáži v brankovišti zasahuje Vejmelka.
03:16'
Útočná formace Martinů, tedy první brněnská lajna, se dostala do dobré příležitosti. Zaťovič prudkým pasem z rohu kluziště našel najíždějícího Nečase na brankovišti, tomu ale kotouč přeskočil čepel.
02:44'
Kurovský pálil z nebezpečné pozice, když si najel na levý kruh a mířil na levý Vejmelkův beton. Brněnský gólman zachytil puk a přerušil hru.
02:37'
Nahodil vybojoval puk za bránou a posílal jej do brankoviště, kde obránci ostravského celku uklidili puk do bezpečí.
01:57'
Kucsera to zkoušel následně také z druhé strany a Vejmelka si připisuje první zákrok.
01:33'
Kucserova střela z levé strany proletěla nad bránou Karla Vejmelky.
01:05'
Druhá brněnská formace na chvíli zamkla soupeře v pásmu, žádná vážnější situace z toho ale nebyla.
00:25'
Barinka se pokusil projít středním pásmem, jeho přihrávku ale zablokoval Lev.
00:01'
Ondřej Roman na buly proti Nečasovi úspěšnější. Hosté zakládají první útok.
00:01'
Na led už vjíždějí oba dva celky a řadí se na modrých čarách. Utkání za pár minut začne.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – Mallet, Hruška, H. Zohorna – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, Nahodil, Haščák.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, D. Krenželok, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, Š. Stránský – Kurovský, T. Jáchym, P. Zdráhal – Tomi.

Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič – Ganger, Hanzlík.
První letošní duel obou týmů

Oba celky se utkaly letos pod Špilberkem již jednou, a sice na začátku října, kde duel vyzněl jasně pro domácí Kometu. V první třetině poslal do vedení modrobílé Zaťovič, na jehož trefu navázal na začátku druhé třetiny Vincour. Na snížení hostujícího Zdráhala našel opět odpověď druhým gólem v zápase Zaťovič, a ve třetí části pojistili výhru 5:1 pro Kometu svými brankami Mallet a po skvostném sólu také Hruška.
HC Vítkovice Ridera

Ani Vítkovice na tom po rozpačitém startu do sezóny nejsou špatně a v tabulce jim patří pátá příčka s mankem osmi bodů právě na svého pátečního soupeře. Z týmu Ridery vyčnívají zejména dva šestnáctibodoví hráči, a to Jakub Lev (10+6) a jeho útočný parťák Ondřej Roman (6+10). Jen o bod zpět je pak třetí člen úderného útoku, a to Radoslav Tybor (8+7). Brankář Vítkovic Patrik Bartošák je co do úspěšnosti v tabulce TELH na 7. místě s procentuální úspěšností 91,65.

Hosté z Ostravska ztratili ve středu doma dobře rozehraný duel s Jihlavou a nakonec po brance hostujícího Čachotského padli 3:4, a odešli z duelu bez bodu.
HC Kometa Brno

Kometa se v tabulce i nadále drží na 2. místě, a to se ziskem s 41 body a dvoubodovou ztrátou na vedoucí Plzeň, která však má zápas k dobru. Obhájce titulu před svým publikem padl ve středečním bojovném utkání a získal jen bod, když v prodloužení prohrál s pardubickým Dynamem 1:2.

„Musíme zlepšit náladu hlavně fanouškům, protože jsme jim toho proti Pardubicím moc nepředvedli. Pokusíme se to odčinit v pátek,“ přeje si před nacházejícím utkání Martin Zaťovič.
Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje! Extraliga dnes pokračuje po jednodenní pauze dalším hracím kole, v rámci nějž se na domácí půdě představí opět HC Kometa Brno, jejímž soupeřem bude tentokrát celek HC Vítkovice Ridera. Duelem vás provede Matěj Laža.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.