Tipsport Extraliga - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Zlín - 20. prosince 2017   17:30

Jihlava
Jihlava
23:11' Suchánek (Ulrych)
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Zlín
08:41' Okál  (Honejsek, Freibergs) • 24:27' Šťastný  (J. Ondráček)
Jihlava
Pražák, Kika – Flégl, Polonyi
Horácký zimní stadion, Jihlava
4012 diváků
Zlín

Jihlava - Zlín: Parádní únik dvou na jednoho zakončil přesně Šťastný, 1:2

Dnes rozhodly přesilovky. Dukla jich měla přímo sedm, ani jednu ale nevyužila. Ač ke konci bojovala a byla rozhodně nebezpečnější, na body to nakonec nestačilo a i díky skvělému Kašíkovi v hostující brance podlehla 1:2. Domácí hráči by si i přesto měli zasloužit větší potlesk a ne poloprázdné tribuny. Ode mě je to dnes vše, z HZS se s vámi loučí a krásné vánoční svátky přeje Tomáš Kalas.
59:39'
Šidlík nepřesnou přihrávkou vyhodil Jihlavu z pásma.
59:30'
Šidlík uzavřel tuto pasáž střelou tečovanou do ochranné sítě, bude se vhazovat po pravici Kašíka.
59:10'
Dukla se snaží, bojuje, je to ale beze střel.
58:26'
Jihlava opět v šesti, Vejmelka se musel předtím do brány rychle vrátit po odpískání ofsajdu.
58:26'
Sedláčka v nájezdu na domácí branku zastavil čistě Kajínek, Zlín navíc vyhodil z další akce na icing. Bude to ještě ohromné drama. Dukla si navíc bere time-out.
57:31'
Zlín se dostal z pásma, Dukla puk rychle získala a jede dopředu. Zbrzdil jí ale ofsajd.
57:03'
Šidlík, Zeman, oba stříleli, jenže branku prostě netrefí!
56:56'
Dukla hraje vabank, jde do šesti hráčů v poli!
56:56'
Oddechový čas pro hosty.
56:56'
Kašík puk neudržel v náruči a ke gólu na 2:2 nebylo daleko, Dukle ale dnes prostě souzeno není!
55:48'
Fořt vyhodil puk z pásma, domácí fanoušci ženou Duklu do útoku. A Jihlava chce útočit, sráží ji ale nepřesné přihrávky, Šidlík nejprve napálil z metru Ondráčka, poté střílel z mezikruží těsně vedle.
55:14'
Tak si to zopakujeme... Sedláček vystřelil puk na tribunu, pro změnu na tu protější a je vyloučen taktéž. Jihlavu dnes ty přesilovky musí určitě mrzet.
54:41'
Čachotský obral o puk Honejska, nikdo ze spoluhráčů domácího kapitána nepodpořil.
54:12'
53:29'
De La Rose neúspěšně nahrál na Kubalíka a bude muset založit útok znova. Berani, zdá se, jsou z nejhoršího venku.
53:07'
Dnešní utkání sleduje 4012 diváků. Dá se říci, taková stabilní návštěva v Jihlavě.
52:35'
Opět pálí Stříteský, ten má snad neunavitelné zápěstí, dorážky po zásazích Kašíka ale nehledají svůj cíl. Navíc jde Dukla z pásma, bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
52:11'
Žižka je dnes potřetí na trestné a nyní je to pouze a pouze jeho chyba. Napálil puk na tribunu bez teče a vyloučení ho nemine. Tak uvidíme, zda už bude ta přesilovka využita, či ne. To se dozvíme až po další komerční pauze.
51:03'
Zase střílel De La Rose a Kašík šel do rozkleku, kotouč se dostal ke Kubalíkovi, který měl prázdnou bránu, z úhlu ale poslal kotouč vedle!
50:33'
Přesilovku hraje Jihlava stylem: všechno z nápřahu a děj se vůle boží. Dvakrát to napálil Stříteský a udělalo to velké problémy před Kašíkovou klecí. Je to zřejmě jediná cesta.
49:25'
Hosté vyhodili a Dukla musí začít od znova. Šidlík z nápřahu trefil plexi za hostující brankou a nechybělo moc, aby Čachotský dorážel. Jihlava poté vyvinula tlak, zejména Hamill byl před bránou velice aktivní, Kašík je ale dnes ve výborné formě.
49:02'
Rozhodčí si plní zodpovědně funkci ledařů, neb v ledu vznikla zřejmě menší díra a dva čároví pilně pracují, dělnící na D1 by mohli závidět jejich pracovní tempo. Opraveno, jdeme na hru.
49:02'
Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ondřej Veselý – 2 min., vysoká hůl).
49:02'
Po komerční přestávce bude oznámen trest pro jednoho ze zlínských hráčů za vysokou hůl, Jihlava se tak bude moci dostat do utkání, ač, jak víme, přesilovky jí prostě nejdou.
48:16'
Zeman spálil tutovku! Čachotský mu servíroval před branku kotouč a Zeman ho poslal před poloprázdnou brankou trestuhodně úplně mimo brankoviště křižně na druhou stranu! Zlín rychle kontroval a bylo štěstí pro Jihlavu, že jeden z hostí nechal vyniknout Vejmelku.
47:01'
Hubáček se pokusil vrátit puk na Šidlíka, Šidlík puk vracel zase Hubáčkovi, bylo to hlavně nedorozumění mezi dvěma hráči a hosté jsou v plném počtu, Žižka vyjel z trestné.
45:26'
Ondráček osvobodil tým od tlaku, který začala Jihlava vyvíjet. Kubiš se následně dostával ke střele, kterou mu zarazil vracející se Suchánek. Ani tato přesilovka není pro Jihlavu žádná sláva.
45:11'
Žížka zanechal nohu v pohybu Hubáčkovi během obranné fáze domácích a je vyloučen za podražení.
44:24'
Kajínek vypálil od hostující střídačky, kde měl moře místa, Kašík je dnes nepřekonatelný, chytá dobře, a proč nedostal pozvánku do reprezentace, zůstává spoustě lidí záhada.
44:01'
Jeden ze Ševců zahrál vysokou holí a Dukla v útočném pásmu zůstane déle. Celé to típnul De La Rose, který naznal, že ochranná síť nebyla dnes v permanenci a trefil, za přispění teče hostujícího obránce, tak pět metrů nad břevno.
43:40'
Icing Dukly, Berani se moc dopředu netlačí, každý takový přestupek je pro ně vítaný.
43:09'
Čachotský byl ve veliké tísni a puk tak odehrával spíše na náhodu, tím pádem ho pro sebe získala zlínská obrana, vyjela dopředu a zaměstnala Vejmelku, který dnes nechytá špatně, bohužel v jeho případě inkasoval vždy do prázdné branky.
42:33'
Domácí v plném počtu. Moc těžká práce to pro domácí v oslabení nebyla.
41:55'
Hamill vybojoval puk od Noska na modré čáře, neměl ale potřebnou rychlost, puk vyhodil a jel střídat.
41:23'
Jihlava zatím oslabení hraje výborně, vyhazuje ven jeden puk za druhým.
40:54'
Bukarts si krásně zajel před Vejmelku a střílel, domácí gólman si hlídal pozici a puk vyrazil.
40:33'
Jiránek je vyloučen za sekání, připravil totiž Honejska o hokejku nečistým způsobem.
40:12'
De La Rose zkoušel ihned prostrčit puk do útoku, nepochodil nejlépe. Navíc půjde Jihlava do oslabení.
40:01'
Hostující Freibergs si zřejmě čichl čpavku pár sekund před koncem přestávky a jde na to.
Trenér Vlk ještě vyzval sudího Pražáka na debatu a probrali spolu pár věcí ohledně řízení utkání. Druhá třetina skončila a rozhodně nebyla tak jednostranná, jako ta první, hra se mnohem více vyrovnala a Jihlava dokázala srovnat, jenže o minutu a pár sekund později skóroval po chybě Stříteského Šťastný a Jihlava o gól prohrává. Další třetina začne cca v 19:21.
40:00'
39:35'
Sedláček udržel pásmo pro Zlín, domácí obrana ale Berany zase z pásma vyhodila. Puk se ve středním pásmu ztratil z dohledu pruhovaným a vhazuje se ve středovém kruhu, kterému vévodí logo Generali.
38:07'
Proti střele Suchánka vyjel Illo a dobře udělal, domácí obránce měl před Kašíkem dálnici.
37:49'
Šidlík urval puk na modré čáře na těsné hranici ofsajdu, sudí se rozhodl ho odpískat a domácí se do pásma tak rychle nedostanou.
37:39'
Vejmelkovi odražený puk nadělal velmi problémů, nakonec ho pod betonem udržel a Hubáček se poté jal Okálovi vysvětlit pár věcí o tom, že do brankáře se při přerušené hře píchat holí nemá.
36:37'
Jiránek nechal puk za sebou a o pásmo Jihlava opět přišla. Vyjma té první přesilovky se Jihlavě početní výhody nedaří a trápí se v nich.
35:07'
Domácí kombinují a dumají, jak přidat další gól. Čachotský jako poslední měl puk, Kubiš mu vyjel naproti a vytlačil ho za modrou čáru, útok se tak musí založit znova. A bude se muset opět založit, odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
34:54'
Žižka ve snaze zachytit Anděla použil svoji hůl a mírně ho zahákoval, je tak vyloučen a Dukla má další početní výhodu.
33:33'
Pokus o nahrávku Rabbitovi skončil již v prvopočátku, Rabbit byl totiž odstaven Freibergsem. Zlín toho využil a zatlačil mírně v útoku, avšak nevytěžil z toho vůbec nic. Hra upadla, už i emoce šly dolů a utkání se hraje v klidné atmosféře.
32:13'
Vyhozený kotouč mířil vysokým obloukem na Kašíka, který pokojně rozehrál a v útoku se snažil prosadit Fořt, neuspěl. Dukla kontrovala a přihrávku dostal zpoza brány Hamill, který je zatím dnes účastníkem konkurzu do Klubu neviditelných, jenže musel střílet ze záklonu, navíc upadl, takže vlastně ani nevystřelil. Komerční přestávka.
30:51'
Bukartse zarazil Kajínek a poslal puk Žálčíkovi, ten se pokoušel o individuální průnik a dělal slalom mezi hokejkami soupeřů, ke střele se už nedostal. Přesto ale Jihlava v útoku zůstane, bude se vhazovat po Kašíkově levici.
30:01'
Domácí v plném počtu. Přesilovky tedy ani jednomu týmu nyní vůbec nešly. Jihlava ale dokázala zůstat v útoku, vše řeší Kašík dalším zákrokem.
28:41'
Domácí hrají již v plném počtu a snaží se kombinovat, nynější přesilovková pasáž je spíše hrou v plném počtu na obou stranách.
28:01'
Skořepa vybojoval kotouč a vydal se do úniku, na samém počátku ho přidržel Valenta, o trestném střílení nemůže být řeč, ale o vyloučení ano.
27:21'
Zlín přesilovku nehraje nijak oslnivě, snaží se spíše prosadit individuálně.
26:14'
Jiránek přitvrdil hru a trefil Okála u modré čáry, za veliké nelibosti je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
26:05'
Pozor na Skořepu! Kubalík si na pravé straně našel kotouč a přihrával před bránu Skořepovi, tomu puk uskočil, jinak by to gól zřejmě byl.
25:33'
Vše je ve starých kolejích, domácí jsou opět horším týmem a Zlín tlačí.
24:27'
Zlín právě vstřelil branku!
Co dodat, další individuální chyba domácích. Stříteský nahrával souběžně s modrou čárou a kotouč si našel Ondráček, vyměnil si puk s DAVIDEM ŠŤASTNÝM, který zakončil pohodlně v přečíslení do prázdné branky. Asistence: Jiří Ondráček.
23:11'
Dukla právě vstřelila branku!
Z ničeho nic je srovnáno a stadion bouří! Od modré po přihrávce nahrál Ulrych na JAKUBA SUCHÁNKA, který propálil Kašíka. Hosté reklamují postavení útočícího hráče v brankovišti, byla to velmi sporná situace. Asistence: Petr Ulrych.
22:34'
Kašík podržel kotouč a bude se vhazovat po jeho levici. Buly vyznělo lépe pro Zlín, který pokračuje v celkem sebevědomém výkonu.
21:28'
Fořt vyvezl puk z pásma a nahrával na druhou stranu, kde stál Valenta, kterého zradilo zpracování kotouče a opět je na puku Jihlava, konkrétně Stříteský. Anděl si jeho přihrávku našel a distribuoval před bránu, tam ale nikdo z domácích nebyl.
20:15'
Kotouč má po tradiční úvodní sérii strkanic o puk Jihlava a vyjíždí dopředu. Kdo dnes nebude vůbec oblíben, je hostující Okál, schytává to od domácích fanoušků pěkně.
20:01'
Bude to dnes evidentně hodně vyostřené. Po odpískání konce třetiny ještě menší hit a menší strkanice. Skončila první třetina utkání, která nabídla jednak emoce a jednak herní převahu Zlína, Dukla hlavně hořela v obraně. Domácí tak mohou být místy rádi, že prohrávají jenom o jednu trefu. Další třetina začne cca v 18:28.
20:00'
18:53'
Domácí kapitán má tampóny v nose, z dálky vypadá dýchací nástroj velmi natekle. Na hřišti aktivní Anděl se dostal ke střele z mezikruží, Kašík zatím drží skvěle.
18:17'
Čachotský volil střelu mezi betony, Kašík si jí ale pohlídal!
18:17'
Domácí stadion dští síru a oheň na Okála, tohle hostující útočník hodně přestřelil. Čachotský jede nájezd.
18:17'
Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Antonín Honejsek – trestné střílení, podražení).
18:17'
Trestné střílení! Čachotský jel sám na bránu a byl jasně podražen. Logicky pak zajel do brány a naprosto nepochopitelně ho Okál jel, nebojím se říci, zmlátit. Proč?
17:02'
Ulrych dokázal najít puk a z velmi ostrého úhlu vystřelil, puk se mihl v brankovišti a skončil v protějším rohu. Vysoké nahození domácích do útočného pásma sebral Kašík s ledovým klidem, což i dává logiku, pokud je na ledě a bude se vhazovat po jeho pravici
16:20'
Souběžně s upadající hrou Dukly se začíná přiostřovat. Suchánek po odpískání zbytečně krosčekoval Šťastného a být rozhodčí přísnější, tak jde domácí hráč na trestnou.
15:53'
Odražený puk po střele se dostal ke Kubišovi, který z otočky těsně míjí pravou tyč!
14:55'
Kotouč venku ze hřiště, malí fanoušci si tak domů odnesou cenný suvenýr z utkání.
14:25'
Po vhazování v obranném pásmu Dukly se bude vhazovat znova, Vejmelka puk ihned lapil. Následné buly nepřineslo větší vzruch, Berani ale začínají postupně dominovat.
13:56'
Kajínek dostal kotouč na modré a vypálil šouravou střelu, kterou Kašík vykryl a položil základ situaci 2 na 1 na druhé straně, puk si převzal Bukarts zřejmě již v ofsajdu a vzal celou situaci na sebe, Vejmelka tým podržel!
13:06'
Suchánek namazal puk Kubišovi, částečně domácí obránce zachránil situaci blokem, kotouč ale stejně mířil mimo tři tyče.
12:04'
Domácí evidentně na přesilovkách zapracovali a makají, několikrát střílel Stříteský, jednou provětral Kašíka, zbytek střel šel mimo a Zlín se po minutě a čtvrt osvobodil.
11:17'
Bukarts ostře naremploval Čachotského na mantinel a je vyloučen. Otázka, co bláznil Kubiš, když se chtěl po přerušení prát a reakce Bukartse byla taktéž zvláštní.
10:10'
Rabbit hraje zatím velmi důrazně, nějaký takový impuls by teď Dukla potřebovala. Třeba jí nakopne vhazování v útočném pásmu po icingu Zlína. Paradoxně to mohlo být 2:0, Honejsek se dostal k puku a čekal velmi dlouho, co Vejmelka udělá. Domácí gólman si ale poradil, s Jihlavou to je nyní velmi špatné.
09:18'
Další zakázané uvolnění domácích, Jihlavě se nyní nedaří. Dokázala vyhrát buly v obranném pásmu, jenže rozehrávka činí potíže a Zlínu to vyhovuje.
08:41'
Kde byla domácí obrana? Hosté předvedli krásnou akci na jeden dotek. Vše spustil Freibergs na modré čáře a jeho přihrávka na Honejska, hostující forvard ještě vyšperkoval celou akci na úplně volného ZDEŇKA OKÁLA, který zakončil již do prázdné branky. Celá přesilovka tak trvala pouhých 9 sekund. Asistence: Antonín Honejsek, Ralfs Freibergs.
08:32'
Kajínkovi se trest úplně nelíbí, jenže je platný a domácí obránce jde ven na 2 minuty za vysokou hůl.
08:11'
Rabbit předvedl pěkný hit, odzbrojil Žižku u jeho vlastní branky.
07:30'
Anděl pokoušel křižnou přihrávku, kterou ale zastavil jeden z hostujících hráčů. Anděl poté dal základ šanci Dukly, z mezikruží vypálil Hubáček a Kašíkovi se kotouč převalil přes rameno, dokázal ho ale zalehnout a zklidnit hru!
06:49'
Berani budou dnes nepříjemným soupeřem a bude to hlavně boj, jak jsem před pár příspěvky avizoval, žádný strhující hokej to dnes nebude. Ofsajd hostí, následuje komerční pauza.
06:08'
Suchánek výborně zastavil přečíslení 2 na 1 Illa a Fryšary špičkou hole! Doslova v poslední chvíli.
05:26'
Další icing Dukly, čárový sudí hned vyjel a vytáhl ze střídačky hráče, kteří zrovna jeli střídat a samozřejmě na ledě vůbec nebyli.
05:18'
Domácí se zlobí, Jiránek byl minimálně na úrovni Žižky v honbě za pukem, přesto je pískán icing a hra se přesune na druhou stranu, hosté tak mají výhled na Pivní bar a novou Škodu Karoq na rampě.
04:22'
Dukla opět na útoku a pokus o usazení se na útočné polovině. Po těch 5 minutách to nevypadá na nějaké závratné utkání, spíše to bude boj o každý kus ledu.
03:20'
Zeman to měl nyní hodně těžké, na zádech obránce, před ním rozhodčí a Okál se tak dostal ke střele, kterou Vejmelka vyrazil dopředu, z čehož těžil Čachotský a z levého křídla najížděl na bránu, mezi Kašíkovými betony ale místo nebylo.
02:38'
Gazda musel vyhodit puk a ještě v útočném pásmu ho zachytil Jiránek, jeho přihrávka před bránu nikoho nenašla. Hosté spáchali zakázané uvolnění a bude se vhazovat na druhé straně hřiště.
01:40'
Anděl navážel puk zpoza brány do útočného pásma, dva obránci mu problém nedělali, ten třetí ale ano a Zlín je na kotouči. Dukla brání velmi vysoko a bojuje s dobrým pohybem domácích.
01:13'
Vhazování v útočném pásmu Zlína bude opakováno, Hlinka nesplnil kritéria pro zahájení buly.
00:50'
Kajínek chtěl odpálit puk ven z obranného pásma, dobře se to ale nepovedlo a Jihlava chvíli zůstala v obraně, než kotouč ztratil Honejsek a vyjela do útoku. Opět další vhazování, hra je zatím velmi rozkouskovaná.
00:34'
Valenta nahodil puk na Vejmelku, který kotouč raději podržel a bude se vhazovat po jeho levici.
00:10'
K puku se po ztrátě hostí dostala Dukla a rozjíždí první útok. Ke střele se dostal Jiránek, Dukla začíná tradičně aktivně.
00:01'
V dnešním utkání se také poprvé představí nová posila Dukly, Zach Hamill. Do hry se navíc vrátil i další hráč, Kanaďan Wacey Rabbit.

HC Dukla Jihlava: Vejmelka (Volden) – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Šidlík, Bryhnisveen, Ulrych – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Zeman, Hamill, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – F. Seman (A), R. Hubáček, Rabbit.
trenér: Petr Vlk

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Žižka (A), Řezníček, Valenta, M. Novotný, Nosek, Gazda – O. Veselý (C), Fořt, Kubiš (A) – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – J. Ondráček, P. Sedláček, Šťastný – Illo, Fryšara, Klhůfek.
trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Pražák, Kika – Flégl, Polonyi.
V dnešním utkání se dostal na soupisku Jihlavy poprvé brankář Karel Vejmelka, který přišel z Komety na hostování za chybějícího Škarka a Vejmelka si hned zachytá, neboť pro dnešní utkání je jedničkou.
HC Dukla Jihlava

Jihlava zarazila sérii čtyř porážek a vyrovnala ji čtyřikrát ziskem bodů v řadě. Nejdříve doma porazila Olomouc 3:2 po prodloužení, poté Boleslav doma 3:0 a tým měl tak první nulu v sezoně. Poté zajížděla ven na Spartu, kde dokázala ze stavu 1:4 otočit na 5:4, na výhru ale utkání nedotáhla a musela se tak spokojit s bodem za prohru 5:6 v prodloužení. Následně doma přivítala Třinec a zaskočila ho, Oceláři odjížděli domů s prohrou 0:1 v prodloužení.

Poslední utkání sehrála Dukla v Chomutově, velmi důležitý zápas ale nezvládla a prohrála 2:4. Jihlava tak zůstává v tabulce poslední, tři body ztrácí na předposlední Litvínov.
Aukro Berani Zlín

Zlín prožívá, ač se to před sezonou nečekalo, solidní sezonu. Dolů ho ale sráží turbulentní výsledky. Za všechny mluví příklad z listopadu, kdy Zlín prohrál tři utkání v řadě proti Hradci, Třinci a Boleslavi s nelichotivým skóre 3:14, aby v dalším utkání vymazal Spartu na jejím ledě 3:1, Plzeň fantasticky obral na západě Čech o dva body po výhře 2:1 v prodloužení a Piráty doma přejel 4:1. Následně sice Aukro Berani padli na ledě Vítkovic 0:5, což byl jediný případ z posledních sedmi zápasů, kdy Zlínští nebrali body. Poté totiž z třech domácích utkání vytěžili sedmibodový zisk – porazili Pardubice, brali bod za porážku v prodloužení proti Mountfieldu HK a skolili zvedající se Liberec. i díky tomu mu patří 7. místo se 43 body na kontě, 11 bodů od Jihlavy.
Dobrý večer všem příznivcům extraligového hokeje. Ve středu 20. prosince 2017 se na jihlavském zimáku od tradičních 17:30 odehraje poslední utkání před Štědrým dnem mezi HC Dukla Jihlava a Aukro Berani Zlín
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.