Tipsport Extraliga - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Třinec - 3. listopadu 2017   18:00

Liberec
01:37' Bakoš (L. Krenželok) • 11:36' Lakatoš (Ordoš, Jašek) • 26:36' Lakatoš (Bakoš) • 28:25' P. Jelínek (Kolmann) • 41:27' J. Stránský
5:3
(2:1, 2:1, 1:1)
Třinec
07:53' M. Doudera  (Krajíček) • 26:19' Mikulík  (Martin Růžička) • 50:34' Adámek  (Mikulík)
Liberec
Hodek, Pavlovič – Barvíř, Blümel
Home Credit Arena
5 849 diváků
Třinec
Hrubec (29. Strmeň) – Krajíček (C), M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička (A), Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, Rákos – Irgl, Mikulík, Cienciala.

Liberec - Třinec: Gól v oslabení, prosadil se Marián Adámek, 5:3

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:
Milan Mikulík (TRI) a Dominik Lakatoš (LIB)
A je dobojováno. Bílí Tygři zaskočili druhý tým tabulky a vítězí 5:3. Ve třetí třetině Tygři odskočili na rozdíl tří branek, následně však inkasovali ve vlastní přesilové hře a rázem mohlo nastat drama. Liberec se však vzpamatoval a náskok už ubránil.
59:48'
Liberečtí odklidili puk do bezpečí, už se pouze dohrává.
59:18'
Ciencala se prodral před Januse, ten však parádním zákrokem puk vykopl do bezpečí.
58:33'
Domácí tým se svědomitě brání a hlídá si vedení.
57:52'
Následuje další tygří zakázané uvolnění.
57:29'
Po ráně od modré poskakoval po brankovišti kotouč v nebezpečném prostoru, ale Liberečtí nakonec odklidili puk na zakázané uvolnění.
57:12'
Pozor, Strmeň zůstává na střídačce! Třinec hraje v šesti!
57:12'
Marcinkova rána byla tečována do sítě. Následuje oddechový čas pro Třinec.
57:02'
Bakoš s Lakatošem se snažili vyrazit do protiútoku, byl z toho však pouze ofsajd.
56:36'
Bartovičova rána z velkého úhlu Strmeně nezaskočila.
56:01'
Tentokrát přichází zakázané uvolnění Třince.
55:34'
Tygři se zmocnili puku a místo bezhlavého útoku šetří čas.
54:32'
Tentokrát Třinečtí pokazili rozehrávku a přišli o kotouč. Liberečtí se vymaňují ze sevření.
53:48'
A následuje další zakázané uvolnění Libereckých.
53:11'
Tomáš Havlín rozehrál pouze na zakázané uvolnění.
52:44'
Nenápadná Adamského rána skončila až v Janusově lapačce.
52:23'
Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.
51:55'
Třinečtí jsou v plném počtu.
51:21'
Libereckým se nedaří udržet se u kotouče, přesilovka Tygrů pomalu končí.
51:02'
Mikulík stanul sám před brankářem a pokusil se Januse překonat kličkou, slovenský brankář však parádně vykopl puk do bezpečí!
50:34'
Třinec právě vstřelil branku!
A Oceláři se v oslabení prosazují! Po přihrávce od zadního mantinelu stanul MARIAN ADÁMEK sám před Janusem a z první brankáře propálil.
Asistence: Milan Mikulík
49:55'
Vladimír Svačina (TRI) oslabuje svůj tým, na dvě minuty míří na trestnou lavici za hákování.
49:32'
Po libereckém ofsajdu se za modrou čárou strhla pošťuchovaná, kterou rychle utli rozhodčí.
49:23'
Následuje liberecké zakázané uvolnění.
49:13'
Nahození z pravé strany Januse nerozhodilo, bude se vhazovat po pravici slovenského gólmana.
48:18'
Rána Arona Chmielewského byla zblokována a k Janusovi nedošla.
47:47'
Rozhodčí sice původně zahlásili faul na Dominika Lakatoše, ten však byl nakonec po Lakatošově debatě s rozhodčím odvolán a bude se tedy hrát v pěti na obou stranách.
47:36'
Ocelářům se stále nedaří najít recept na libereckou obranu a čas jim pomalu utíká.
46:51'
Šmídova přízemní rána nemohla Strmeně nachytat.
46:32'
Dernerovu skrytou ránu od modré nadvakrát zlikvidoval brankář Ocelářů.
46:14'
Po Pyrochtově ráně od modré zastavil puk Strmeň, následuje komerční přestávka.
45:28'
Krenželok mohl postupovat kupředu, Jelínek však uspěchal postup do pásma a jeho spoluhráč musel před modrou zabrzdit, aby se vyhnul ofsajdu.
44:38'
Třinci se nedaří proniknout libereckým obranným blokem, Tygři hrají v klidu a drží si své vedení.
43:51'
Zato tentokrát už se icing píská. Hra se stěhuje před Januse.
43:26'
Špaček přidal do kroku a dostihl vyhozený puk, liberečtí hokejisté se tak vyhnuli zakázanému uvolnění.
42:50'
Tentokrát už sice ano, ale Janus mohl zůstat v klidu, neboť byl puk tečován mimo ledovou plochu.
42:33'
Hostům se nepodařilo prodrat do pásma.
41:56'
Jelínkovo nahození od modré skončilo mimo branku.
41:27'
Liberec právě vstřelil branku!
To bylo sólo! JAN STRÁNSKÝ se chopil puku, pláchl obraně a tváří v tvář Strmeňovi vysekl parádní blafák!
Bez asistence.
41:01'
Třinec hraje v plném počtu.
40:37'
Liberci se nedaří usadit v útočném pásmu.
40:01'
Jan Ordoš (LIB) a Tomáš Linhart (TRI) míří za vzájemnou potyčku v závěru druhého dějství na trestnou lavici.
40:01'
Hokejisté jsou zpět na ledě, budeme moci pokračovat.
Střely na branku ve druhé třetině (celkem): 10:7 (23:16)
V závěru se ještě strhla krátká potyčka, po níž se bude vylučovat. Tresty se však přenesou až do třetího dějství. Mezitím platí, že po dvou třetinách Bílí Tygři vedou nad Třincem 4:2. Oceláři sice nejprve vyrovnali, Liberečtí však během dvou minut odskočili na rozdíl dvou branek. Udrží své vedení? To uvidíme ve třetí třetině, která začne přibližně ve 20:00.
40:00'
39:37'
Pyrochtova rána od modré končí u připraveného Strmeně.
39:01'
Třinečtí jdou opět do čtyř. Aron Chmielewski (TRI) dostává menší trest za podražení.
38:33'
Nyní se sice Oceláři dostali do útoku, ale po postavení útočícího hráče v brankovišti je hra vykázána do středního pásma.
38:13'
Liberec však zůstává u puku a nepouští Třinec do šancí.
37:40'
37:31'
A znovu, hostující oslabení pomalu končí.
36:57'
Oceláři však vyhazují.
36:31'
Liberečtí zatím obléhají třinecké pásmo.
35:55'
Bakošova sražená rána se sotva došourala ke Strmeňovi. Ten neměl se zásahem sebemenší potíže.
35:40'
Milan Doudera (TRI) nedovoleně zastavil Špačka a míří na trestnou lavici za podražení.
35:00'
Puk skončil mezi diváky, bude se vhazovat ve středním pásmu.
34:31'
Kolmannova rána od modré skončila těsně nad třineckou brankou.
33:53'
Ciencalův bekhendový pokus srazila obrana do ochranné sítě.
33:29'
Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění.
33:21'
Na druhé straně pláchl po levém křídle Bakoš, který zleva prověřil Strmeně, ten ale puk vyrazil.
33:07'
Třinečtí pouze protečovali puk do pásma a střídají.
31:44'
Třinec nezvládl přechod do útoku a po ofsajdu se bude opět vhazovat.
31:04'
Svačina se po pravé straně probil až před Jaroslava Januse, ten však předvedl další úspěšný zákrok a Svačinovu střelu vytěsnil.
30:39'
Lukáš Jašek, který byl v průběhu druhé třetiny nepříjemně trefen pukem do obličeje, je zpět na střídačce a bude pokračovat ve hře.
30:34'
Třinečtí však zkazili rozehrávku a po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Strmeně.
30:14'
Janus si připisuje další úspěšný zákrok, bude se vhazovat po jeho levici.
30:05'
A pozor! Třinec ztratil kotouč a Jelínek rázem upaloval sám na brankáře, Strmeň ho však vychytal!
29:33'
Havlínova dělovka skončila nad brankou.
29:11'
Redenbachovo nahození kryje prvním zákrokem Jan Strmeň.
28:30'
Kovarčík hned po buly prověřil Januse, ten chytá.
28:25'
Střídání v týmu HC Oceláři Třinec: ze hřiště odchází Šimon Hrubec, přichází Jan Strmeň.
28:25'
A domácí vedou už o dvě branky. Po pravé straně ujel PETR JELÍNEK, který sice měl na levé straně připraveného protihráče, ale situaci nakonec zakončil přesnou ranou mezi Hrubcovy betony.
Asistence: Petr Kolmann
27:50'
Douderova dělovka od modré prosvištěla podél pravé tyče.
27:30'
Liberečtí vyhazují puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.
27:04'
Nyní jsou na tahu opět hosté, kteří vyrážejí kupředu.
26:36'
To je blesková odpověď! Kotouč poskakoval před brakou Třince, až se jej ujal DOMINIK LAKATOŠ a zblízka propálil bezmocného Šimona Hrubce.
Asistence: Martin Bakoš.
26:19'
Oceláři bleskově využívají přesilovou hru. Po střele Martina Růžičky nakonec dorazil do branky MILAN MIKULÍK.
Asistence: Martin Růžička.
26:06'
Daniel Špaček (LIB) v útočném pásmu dohrál soupeře a dostává z libereckého pohledu vcelku zbytečný dvouminutový trest za vražení na hrazení.
25:50'
Ordoš se dral před branku, pozorný Krajíček ho však kupředu nepustil.
25:08'
Posledních 25 sekund se o puk bojovalo v rohu kluziště, až to rozhodčího přestalo bavit a po nepřehledné situaci raději přerušil hru.
24:21'
Po Lakatošově přiťuknutí najel do pásma Stránský a zleva vypálil, Hrubec vyrazil puk betonem.
23:55'
Marcinko podle libereckých obránců až příliš dotíral na Januse a dostal tak pořádně vyčiněno. Rozhodčí však strkanici rychle učinili přítrž.
23:38'
Po Jaškovi zůstala na ledě výrazná krvavá stopa, která koresponduje s halloweenským tématem utkání. Po vyčíštění ledové plochy budeme moci pokračovat ve hře, a co je hlavní, zdá se, že také Lukáš Jašek by měl být po ošetření v pořádku a snad bude pokračovat ve hře.
23:38'
Jašek byl sestřelen do hlavy nahozením jednoho z třineckých hráčů a s bolestivou grimasou opouští led za pomoci maséra.
23:10'
Šmíd byl sice zezadu zatažen hokejkou, ale rozhodčí posoudili souboj jako čistý.
22:22'
Libereckým přechod do pásma nevyšel, Hrabík přišel o kotouč.
21:38'
Chmielewského rána skončila mimo prostor Janusovy branky, hra se stěhuje do středního pásma.
21:26'
Dominik Lakatoš si nyní spravil chuť alespoň povedeným hitem na Davida Musila.
20:45'
Po protiútoku se snažil pálit Lakatoš, trefil však pouze bránícího hráče.
20:19'
Třinečtí se rychle usazují v útočném pásmu.
20:01'
Oba celky se vracejí na led, brzy budeme moci pokračovat.
Střely na branku v první třetině: 13:9
Máme za sebou první třetinu. Liberečtí v ní měli mírně navrch a už ve druhé minutě se po parádním sólu prosadil Martin Bakoš. Třinečtí sice zásluhou Milana Doudery srovnali, ale následně využil přesilovku Dominik Lakatoš a vrátil Tygrům vedení. Stav 2:1 platí také po první třetině. Uvidíme, jak se změní ve druhém dějství, které odstartuje přibližně v 18:57.
20:00'
19:28'
Janus si poradil s nahozením od modré, hra je opět přerušena.
18:57'
Liberečtí hrají v plném počtu.
18:52'
Třinečtí tak dlouho kombinovali v útočném pásmu, až o puk přišli.
17:51'
Janus ovšem vyhazuje až do středního pásma.
17:25'
16:57'
Poměr sil na ledě se vyrovná. Petr Jelínek (LIB) nejprve selhal v zakončení a vzápětí hákoval protihráče, za což míří na trestnou lavici.
16:20'
Ani Jaškova střela Hrubce nezaskočila.
16:11'
Pyrochtova rána od modré byla tečována těsně mimo.
15:57'
Jánošíkovu ránu od modré nadvakrát zneškodnil Hrubec.
15:25'
Opět se vylučuje na straně Třince. Tomáš Marcinko (TRI) dostává dvě minuty za držení protihráče.
14:49'
Draveckého střela z mezikruží skončila pouze u připraveného Januse.
14:15'
Jašek se probíjel vpřed, puk mu však ujel a skončil až u Hrubce.
13:59'
Bartovičova střela od levého mantinelu skončila v náručí brankáře Hrubce.
13:47'
Hra se postupně přesunula před Hrubce, po souboji v rohu však byla přerušena.
13:10'
Třinečtí se ujímají puku a vyrážejí kupředu.
12:36'
Jankova střela z pravé strany skončila na Janusově betonu.
12:10'
A po dalším přerušení, tentokrát vinou ofsajdu, následuje komerční pauza.
11:47'
Následuje třinecký icing.
11:36'
A přesilovka je využita. Jan Ordoš vyslal vpřed DOMINIKA LAKATOŠE, který si sjel před branku a procedil kotouč mezi Hrubcovými betony.
Asistence: Jan Ordoš, Lukáš Jašek.
10:59'
Ordošova střela z otočky byla tečována a vystrašila Hrubce. Třinecký brankář však zareagoval včas.
10:10'
A máme tu první přesilovou hru. Jiří Polanský (TRI) dostává dvouminutový trest za sekání.
09:41'
Krenželok se snažil proniknout do pásma, ale marně. Na modré čáře byl odzbrojen.
09:12'
Jaškovo nahození opět zlikvidoval Hrubec.
09:06'
Třinečtí vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
08:22'
Stránský šikovně tečoval Jánošíkovo nahození, ale Hrubec stihl zareagovat a puk lapil.
08:16'
Rozjetý Bartovič vypálil z levé strany, trefil však pouze Hrubcovu hruď.
08:08'
Po nahození ze středního pásma Janus raději skryl puk v lapačce.
08:02'
Hra je opět přerušena, následuje komerční přestávka.
07:53'
A je srovnáno. Třinečtí zamkli první libereckou formaci v jejich vlastním pásmu. MILAN DOUDERA nakonec vypálil od modré a puk prošel obranným blokem až do sítě.
Asistence: Lukáš Krajíček.
07:11'
Jelínek se pokoušel najít před brankou Jaška, obrana Ocelářů však kotouč odklidila do bezpečí.
06:34'
Třinec pouze vyhazuje do středního pásma, Ordoš zakládá další útočnou akci.
05:53'
Tygři opět vyrážejí do útoku, zatím mají nad Oceláři mírnou převahu.
05:32'
Libereckou akci nyní přerušil ofsajd.
05:22'
Kotouč skončil mimo kluziště, bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:56'
O puk se však posledních deset sekund bojovalo pouze u mantinelu. Následně Třinečtí vyvážejí.
04:27'
Domácí se opět usazují v třineckém pásmu.
03:46'
V mezikruží se k Lakatošovi odrazil puk po Pyrochtově nahození a mladý forvard okamžitě pálil, ovšem minul třineckou svatyni.
02:53'
Ani Jankova dělovka od modré Januse nepřekvapila.
02:38'
Po Irglově pokusu si svůj první zásah v libereckém dresu připsal brankář Jaroslav Janus.
02:03'
Liberečtí opět spěchali kupředu, ale Špaček se k puku nedostal.
01:37'
Tak to byla ovšem paráda! MARTIN BAKOŠ si zkrátka vzal puk, projel mezi všemi hráči Třince a tváří v tvář Hrubcovi zavěsil do šibenice!
Asistence: Lukáš Krenželok
01:04'
Hra se zatím velmi rychle přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden z brankářů dosud nezasahoval.
00:37'
Na druhé straně z levého křídla pálil Stránský těsně vedle pravé tyče.
00:19'
Třinečtí vyráželi kupředu, o puk ale brzy přišli.
00:01'
Vše je již připraveno k úvodnímu buly.
Oba celky již nastupují na ledovou plochu, Martin Ševc skutečně Bílým Tygrům bude chybět.
Zdá se, že na poslední chvíli vypadl z liberecké sestavy kapitán Martin Ševc. Ještě na rozbruslení se na ledě pohyboval, v utkání by ho však měl nahradit jako kapitán Petr Jelínek. Uvidíme, kdo se posune na jeho místo v sestavě.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Pyrochta – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Lakatoš – J. Stránský, D. Špaček, Ordoš – Bartovič, Vantuch, Hrabík.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Krajíček (C), M. Doudera, Adámek, D. Musil, Jank, Linhart – Martin Růžička (A), Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Chmielewski, O. Kovařčík, Rákos – Irgl, Mikulík, Cienciala.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Barvíř, Blümel.
Bílí Tygři se v pátek budou snažit odčinit porážku z ledu Ocelářů, kde v září prohráli 2:5. V uplynulém ročníku se jim proti Třinci přitom dařilo, hned třikrát zvítězili. Jak dopadne utkání čtrnáctého s druhým celkem tabulky? To se dozvíme od 18 hodin.
V zápasech 18. kola Tygři i Oceláři shodně prohráli. Liberečtí nestačili na Mladou Boleslav, na Třinec si pro změnu počíhal Hradec Králové. Oba týmy si ale mohly spravit chuť v prestižní Lize mistrů, která dospěla do osmifinálové fáze.

Jak Liberci, tak Třinci los přisoudil švédského protivníka. Druhý tým extraligy uspěl, když si z Malmö odvezl cennou výhru 2:1. Celek z podještědské metropole zažil výsledkově zrcadlově opačné utkání. Těsná prohra 2:3 s Frölundou však stále znamená, že dveře k postupu jsou dál otevřené.
V posledních sezónách opravdu nebývalo zvykem, aby byla situace třineckých Ocelářů a Bílých Tygrů tak výrazně odlišná, jako je tomu letos. Zatímco Slezané hrají podle očekávání o špici a momentálně se nacházejí na druhém místě těsně za vedoucí Plzní, Severočeši se krčí na poslední čtrnácté příčce.

Rozdíl mezi oběma týmy? Propastných šestnáct bodů, aktuální forma a především koncovka. Ocelářům ofenziva šlape, svěřenci Filipa Pešána se v zakončení naopak trápí. Šelmy nevstřelily v posledních deseti zápasech více než dvě branky ze hry, což rozhodně není nic, čím by se dalo chlubit.
V pátečním 19. extraligovém kole na sebe narazí Bílí Tygři Liberec a třinečtí Oceláři.