Tipsport Extraliga - Základní část - 42. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Zlín - 21. ledna 2018   15:00

Liberec
24:56' Ordoš (Bližňák, M. Kvapil) • 30:21' Jašek (Lakatoš) • 33:50' Lakatoš (Jánošík, Jašek) • 34:53' Bližňák (M. Kvapil, Ševc) • 36:57' Šmíd (Vantuch, J. Vlach) • 40:45' Bakoš (L. Krenželok) • 47:41' Lakatoš (Jašek, Šmíd)
Zlín
Kašík (37. Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek (A), Padrnos, Řezníček, Valenta – Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts – Okál, Honejsek, O. Veselý (C) – Kubiš (A), P. Sedláček, Klhůfek – Fryšara, Popelka, Illo.

Liberec - Zlín: Tygři demolují soupeře ze Zlína, na 7:0 se trefil Lakatoš

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek neděle.
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 8 (32)
Aukro Berani Zlín: 12 (32)
Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Dominik Lakatoš (LIB) a Tomáš Fořt (ZLN).
Bílí Tygři o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině, ve které vsítili pět branek. Zlínští sice dnes nebyli o moc horší, jenže se jim ani jednou nepodařilo prostřelit Romana Willa.
59:53'
Dnešní utkání sleduje 5 638 diváků.
59:20'
Zápas už se spíše jen dohrává. O vítězi je rozhodnuto.
58:23'
Berani se na chvíli usadili v útočném pásmu, všechny problémy Severočechů ale vyřešil Roman Will.
57:57'
Po nepřesné rozehrávce Liberce doputoval puk až na zakázané uvolnění.
55:58'
Po střele Martin Ševce se kotouč kutálel za brankovou čáru. Na poslední chvíli ho ale jeden z obránců odpálil do bezpeční
55:00'
Lukáš Jašek přihrál z rohu do středu levého kruhu Tylerovi Redenbachovi, jenž svou nekompromisní ranou orazítkoval tyč Štůralovy brány.
54:24'
Domácí už hrají zcela uvolněně a nikam se neženou.
52:09'
Svižný projektil Tylera Redenbacha z pravého kruhu vyrazil Tomáš Štůrala do rohu.
51:33'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
50:16'
Aukro hraje v plném počtu.
49:37'
Týmu z města pod Ještědem se zatím početní výhoda moc nedaří.
49:09'
Ševci vyhazují, Tygři musí začít ve své obranné třetině.
48:42'
Liberečané se nepřesnou přihrávkou sami připravili o útočné pásmo.
48:16'
Zdeněk Okál (ZLN) se provinil hákováním a odsedí si dvě minuty.
47:41'
Zlín si bere oddechový čas.
47:41'
Liberec právě vstřelil branku!
Berani opět ztratili kotouč ve svém obranném pásmu, načež se jej chopil Lukáš Jašek. Ten přihrál úplně volnému DOMINIKU LAKATOŠOVI, jenž z první překonal marně se přesouvajícího Tomáše Štůralu. Asistence: Lukáš Jašek, Ladislav Šmíd.
47:17'
Ofsajd v podání Zlína.
46:30'
Nyní nebezpečně pálil z otočky Ondřej Veselý, jehož střelu strážce liberecké svatyně mrštně vyrazil betonem.
45:36'
Zlínští se stále snaží o první gól, Roman Will ale dneska působí neprůstřelně.
44:43'
Puk se ocitl v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:06'
Tomáš Fořt přihrál v přečíslení Robertsi Bukartsovi, který vypálil z první. Fantastický Will si ovšem poradil i s tímto problémem.
41:59'
S dalekonosnou střelou Pavla Klhůfka neměl Roman Will žádné problémy.
40:45'
Po chybě ve zlínské rozehrávce se k puku dostal Lukáš Krenželok, který jej poslal před bránu úplně zapomenutému MARTINU BAKOŠOVI, jenž si pohrál s Tomášem Štůralou a překonal ho kličkou mezi betony. Asistence: Lukáš Krenželok.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 16:48.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 15 (24)
Aukro Berani Zlín: 12 (20)
Ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. O všechny přesné trefy se postarali Bílí Tygři, kteří během dvanácti minut nastříleli pět branek a vyhnali z brány Zlína Libora Kašíka. Berani mají nyní dvacet minut na to, aby zápas aspoň zdramatizovali.
40:00'
39:16'
Nyní musel na druhé straně po dlouhé době zasahovat Roman Will. Zmatky v jeho brankovišti ale i za pomoci svých spoluhráčů nakonec vyřešil.
38:37'
Šelmy jsou při chuti, Tomáš Štůrala se má v bráně co ohánět.
36:57'
Pět gólů během dvanácti minut už bylo na Libora Kašíka opravdu moc. Zlínský brankář zamířil do kabiny, do svatyně Beranů se staví Tomáš Štůrala.
36:57'
Tak tohle už je debakl! LADISLAV ŠMÍD dokonale využil skrumáže před hostujícím gólmanem, připravil si střelu a poté přesnou ranou od modré čáry zvýšil na 5:0 pro Tygry. Asistence: Lukáš Vantuch, Jaroslav Vlach.
34:53'
Už to vypadalo, že Libor Kašík přenechá po čtvrté inkasované brance své místo Tomáši Štůralovi. Nakonec ale zůstává v bráně.
34:53'
A je to 4:0! Tvrdá rána Martina Ševce sice neprošla až do brány, jenže puk se dostal k Marku Kvapilovi, který objel hostující svatyni a přihrál do brankoviště MÁRIU BLIŽŇÁKOVI, jenž kotouč poslal za bezmocného Kašíka. Asistence: Marek Kvapil, Martin Ševc.
33:50'
Adam Jánošík obdržel puk na modré čáře, sjel si do ideální střelecké pozice a vypálil. Jeho dělovku sice Libor Kašík pokryl, jenže kotouč se odrazil na hůl DOMINIKA LAKATOŠE, který jej pohotově dorazil za záda zlínského gólmana. Asistence: Adam Jánošík, Lukáš Jašek.
32:54'
32:48'
Puk se nyní hned třikrát v krátkém sledu ocitl mimo hrací plochu.
32:35'
Libor Kašík měl nyní dobrý výhled a bez větších problémů ukryl do své lapačky nahození Martina Ševce od modré čáry.
32:16'
Marek Kvapil objel dokola celé útočné pásmo a poté přihrál na modrou Patriku Maierovi, jehož střela byla tečována do ochranné sítě. Hra je přerušena a nás čeká komerční přestávka.
30:21'
A je to o dvě branky! Dominik Lakatoš přihrál ve středním pásmu LUKÁŠI JAŠKOVI, který nabral rychlost, ujel všem svým pronásledovatelům a v samostatném úniku překonal Libora Kašíka bekhendovou kličkou mezi nohy. Asistence: Dominik Lakatoš
30:04'
Přečíslení čtyři na dva se rozhodl David Šťastný řešit individuálně. Svou střelou ale mířil vedle.
29:49'
Další zakázané uvolnění Zlína.
29:41'
Icing v podání Aukra. Buly proběhne před Liborem Kašíkem.
29:22'
Další střelecký pokus Zlína vyrazil dnes velmi jistý Roman Will do ochranné sítě.
28:26'
Tygři jsou kompletní.
27:55'
Liberečtí se opět osvobozují.
27:40'
Vzápětí si gólman domácích poradil i s dělovkou Antonína Honejska.
27:32'
Po nahrávce Martina Padrnose od modré čáry nakonec vypálil z levého kruhu Antonín Honejsek. Roman Will se stihl přesunout a jeho tvrdou ránu zlikvidoval.
27:06'
Zlín je zpět v útočném pásmu a roztáčí přesilovkový kolotoč.
26:29'
Domácí vyhráli buly v obranné třetině a okamžitě poslali kotouč na druhou stranu kluziště.
26:24'
Ševci si zahrají přesilovku. Menší trest za vysokou hůl si odsedí Lukáš Derner (LIB).
24:56'
Domácí otevírají skóre! Marek Kvapil přihrál zpoza brány Máriu Bližňákovi, jehož zakončení vyrazil Libor Kašík přímo na hůl JANA ORDOŠE, kterému už jen stačilo dorazit kotouč do sítě. Asistence: Mário Bližňák, Marek Kvapil.
23:53'
O chvíli později nahazoval do brankoviště Martin Bakoš, jehož pokus vyrazil svým betonem Libor Kašík. Dorážet poté mohl Lukáš Krenželok, na vyražený puk ale těsně nedosáhl.
22:45'
Martin Ševc zkoušel využít vydatné clony před Kašíkem, kterou sice prostřelil, jenže kotouč si to nakonec zamířil mimo tři tyče.
22:20'
Puk se ocitl na hostující střídačce, buly proběhne ve středním pásmu.
21:15'
Svižný projektil Davida Šťastného z mezikruží vyrazil liberecký gólman vyrážečkou nad břevno.
20:44'
Štěpán Fryšara to zkusil z ostrého úhlu, Roman Will se ale natlačil na svou levou tyč a vyrazil jeho střelu do ochranné sítě.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 15:49.
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
Aukro Berani Zlín: 8
Máme za sebou ne moc výraznou první třetinu. V ní byli o něco aktivnější Liberečtí, kterým se ale zatím nepovedlo prostřelit jistého Libora Kašíka. Berani se do největší šance dostali paradoxně v oslabení, Tygry ovšem spasil skvělým zákrokem Roman Will. Po úvodním dějství se tak obě mužstva rozchází za bezbrankového stavu.
20:00'
18:53'
Jedovatý pokus Radoslava Illa vyrazil Roman Will svou vyrážečkou.
17:32'
Domácím se přesilovka moc nepovedla, Zlín je kompletní.
17:16'
Hosté jeli dva na jednoho! Ralfs Freibergs přihrál přes obránce Davidu Šťastnému, který z voleje poslal kotouč na bránu, proti jeho zakončení se ovšem stačil přesunout Roman Will, jenž fantastickým zákrokem podržel svůj tým.
16:29'
Od modré nyní tvrdě vypálil Filip Pyrochta, jenže trefil pouze clonícího Dominika Lakatoše.
15:58'
Po nepřesné přihrávce Lukáše Jaška se Tygři sami připravují o útočné pásmo.
15:32'
Uvidíme první přesilovou hru. Za podražení byl vyloučen Dalibor Řezníček (ZLN).
14:59'
Ladislav Šmíd nyní obětavě zblokoval dělovku Radoslava Illa a poté v bolestivé grimase odjel na střídačku.
13:34'
V přečíslení dva na jednoho přihrál Jan Ordoš puk Marku Kvapilovi, jenž si jel až do brankoviště. Jeho kličku do forhendu ale Libor Kašík skvěle vystihl.
13:02'
Kotouč vylétl na zlínskou střídačku, kde jej pohotově chytil do lapačky náhradní brankář Beranů, Tomáš Štůrala.
12:06'
Michal Popelka se skrz dva obránce proháčkoval až před bránu, v ideálním zakončení ho však stačil vyrušit Filip Pyrochta a Roman Will neměl s jeho pokusem neměl žádné problémy.
11:30'
Zakázané uvolnění Beranů, hra se přesune před Libora Kašíka.
10:30'
Střelu Zdeňka Okála vyrazil Roman Will přímo na hůl Tomáše Fořta, který mohl zakončovat do napůl odkryté brány. Strážce liberecké svatyně ale proti jeho dorážce stačil vykopnout svůj pravý beton.
09:54'
Martin Ševc zavezl puk do útočného pásma a zadovkou jej přenechal Lukáši Jaškovi, jenž v plné rychlosti vyslal střelu směrem na Kašíka. Nakonec ale mířil těsně nad břevno.
08:55'
Dalibor Řezníček to zkusil z ostrého úhlu, jenže Romana Willa nepřekvapil.
07:18'
Libor Kašík vyjel proti vyhozenému puku, který ale odpálil přímo na Daniela Špačka, jenž mohl zakončovat do zcela opuštěné brány Zlína. Kašíkovi spoluhráči ovšem jeho chybu napravili.
06:39'
Další postavení mimo hru v podání Severočechů. Následuje komerční přestávka.
05:33'
Lukáš Krenželok přihrál na modrou Ladislavu Šmídovi, jenž si sjel až mezi kruhy a vypálil. Jeho dělovka zamířila těsně vedle.
04:58'
Liberečtí se provinili ofsajdem, který byl navíc posouzen jako úmyslný. Vhazovat se bude po pravici Romana Willa.
03:38'
Zatím se nehraje moc pohledný hokej, oba týmy spíše vyčkávají, co udělá ten druhý.
02:40'
Lukáš Krenželok zavezl puk do útočného pásma a vypálil od levého mantinelu. Libor Kašík jeho projektil vyrazil do ochranné sítě.
02:15'
První střelu Tygrů má na svědomí Lukáš Jašek, s jeho pokusem z ostrého úhlu ale neměl Libor Kašík žádné problémy.
01:33'
Kubiš posílal bekhendem kotouč před bránu na najíždějícího Pavla Lhůfka, který ovšem na jeho přihrávku nedosáhl.
00:45'
Jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:05'
Zlín ovládl úvodní buly a zakládá první útok.
00:01'
Zápas co nevidět začne!
Oba týmy jsou na ledě, zazní státní hymna.
Bílí Tygři dnes oblékli modré dresy, Zlín nastoupí ve své tradiční žluté barvě.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Maier, Šmíd (A) – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek (A), Padrnos, Řezníček, Valenta – Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts – Okál, Honejsek, O. Veselý (C) – Kubiš (A), P. Sedláček, Klhůfek – Fryšara, Popelka, Illo.

Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Ondráček, Špůr.
Další obrat?

Není bez zajímavosti, že hned při dvou letošních střetnutích musel pozdější vítěz dotahovat dvoubrankové manko. V září dlouho tahal za kratší konec Liberec, přesto se po vynikající třetí třetině radoval z vítězství. O měsíc později se prakticky stejný kousek povedl Zlínu, jenž na domácím ledě ještě tři minuty před koncem prohrával 0:2, nakonec ale vyrovnal a obrat dokonal v prodloužení. Dočkáme se podobného dramatu i dnes?
Bílí Tygři Liberec

Význam dnešního utkání podporuje fakt, že oba týmy s ohledem na play-off nemají nic jistého. Berani se sice tlačí do první šestice, avšak musí se dívat také pod sebe. Tam mimo jiné číhají dvanáctí Bílí Tygři, kterým do elitní desítky chybí dva body.

V pátečním utkání se šelmám podařilo utnout sérii tří extraligových proher. Svěřenci Filipa Pešána využili v zápase s Litvínovem hned tři přesilové hry, a po výhře 5:1 si tak spravili chuť po vyřazení v semifinále CHL.
Aukro Berani Zlín

Berani sbírají důležité body především v domácím prostředí, v posledním kole si ale připsali důležitou výhru na hřišti soupeře. V přímém souboji dvou tabulkových sousedů přetlačili Pardubice poměrem 3:2.

Zlínská hra se výrazně opírá o kvalitní defenzivu v čele s gólmanem Liborem Kašíkem. V brankářských statistikách patří Kašíkovi čtvrté místo s úspěšností blížící se k 93 %, což je pro Tygry zdvižený prst.
Přeji pěkné nedělní odpoledne, vítám vás u textového přenosu z dvaačtyřicátého kola hokejové extraligy. Dnes se proti sobě v poněkud brzký čas postaví týmy Bílí Tygři Liberec a Aukro Berani Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.