Tipsport Extraliga - Základní část - 52. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Třinec - 4. března 2018   16:20

M. Boleslav
20:29' Orsava (Valský, Žejdl) • 58:04' Pacovský (Lenc, Klepiš) • ' Lenc
3:2
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

2:0 (SN)

Třinec
28:57' Polanský  (Adamský) • 56:45' Martin Růžička  (Hrňa)
M. Boleslav
Hribik, Úlehla – Kis, Rampír
ŠKOENERGO Aréna
1 226 diváků
Třinec

Mladá Boleslav - Třinec: Úspěšný nájezd Radana Lence, 3:2 po nájezdech

Z Mladé Boleslavi přejeme klidný nedělní večer. Na počtenou.
Napjaté a velice bojovné utkání je u svého konce. Mladá Boleslav v neděli večer na domácím ledě překvapila a třetí Třinec zdolala v samostatných nájezdech. Domácí hokejisté poděkovali svým fanouškům na tribunách, stejně jako ti třinečtí.
Nejlepší hráči zápasu
Jan Růžička (MBL)
Šimon Hrubec (TRI)
V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
Rozhodující gól vstřelil RADAN LENC.
Dalším exekutorem byl Lukáš Žejdl. Ten se trefil mezi tělo a vyrážečku a rozhodl.
Martin Růžička tentokrát proti Janu Růžičkovi neuspěl a minul.
Radan Lenc se trefil po zemi ke vzdálenější tyči.
Jakub Petružálek také neuspěl.
Dále se rozjel na Hrubce Vojtěch Němec, jenže tomu chyběly milimetry. Brankář Třince zastavil puk špičkou betonu u tyče.
Roman Vlach zkusil blafák, jenže nakonec minul.
Dominik Pacovský chtěl překonat gólmana mezi betony, to mu ale nevyšlo.
Dalším exekutorem byl Jiří Polanský. Tomu se nepovedl rozhodit Jana Růžičku a nakonec zakončil kličkou jen do jeho betonu.
Jako první se proti Šimonu Hrubci rozjel Jakub Orsava, jemuž se nepodařilo přehodit brankářův beton.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou nájezd domácí.
Pětiminutové prodloužení gól nenabídlo. Po úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy. Na střely na branku toto utkání nakonec ovládli hokejisté Mladé Boleslavi poměrem 48:45.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
V závěru prodloužení má Třinec tlak v útočném pásmu.
63:48'
Oba týmy vystřídaly, Mladá Boleslav zakládá útok za vlastní bránou.
63:33'
Domácí jeli dva na jednoho, jenže Jakub Orsava trefil brankářův beton.
63:10'
Tvrdou střelu Lukáše Žejdla od modré čáry Šimon Hrubec zvládl pokrýt a puk vykopl betonem.
62:39'
Oceláři mají puk na hokejkách, domácí je ale zatím nepustili do pásma.
62:05'
Kotouč skončil v ochranné síti za třineckou brankou.
61:44'
Vojtěch Němec přenechal puk Jiřímu Polanskému, který jel sám na bránu, ale nakonec Jana Růžičku nepřekonal.
61:02'
Puk je v obranném pásmu Mladé Boleslavi.
60:42'
Vladimír Eminger nezachytil odražený puk, domácí se musejí vracet k vlastnímu gólmanovi.
60:08'
Třinec vyhrál vhazování a zakládá útok.
60:01'
Vyrovnané, bojovné a pohledné utkání nakonec dospělo do prodloužení. Boleslavští ve třetí třetině značně zabrali a ačkoliv se Třinec dostal do vedení, domácí v posledních minutách ještě vyrovnali. Za několik chvil začne prodloužení. Pokud nabídne i to pohledný a strhující hokej plný bojovnosti, mají se diváci na co těšit.
60:00'
59:40'
Středočeši dostali kotouč do středního pásma, vystřídat však ani jeden tým nestihl.
59:28'
Po střele od mantinelu je znovu přerušena hra. Slezané i nadále setrvávají v útočné třetině. Napětí by se dalo skutečně krájet.
59:13'
V posledních sekundách mají Oceláři obrovský tlak před mladoboleslavskou brankou. Z mezikruží vyslal prudkou střelu na Jana Růžičku Vladimír Dravecký, mladoboleslavský jedenadvacetiletý odchovanec ale předvedl pohotový zákrok a přerušil hru.
58:45'
Vhazuje se před Janem Růžičkou, do prodloužení zbývá ještě 75 sekund.
58:04'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Ve ŠKOENERGO Aréně moc diváků není, ale nyní propukla veliká radost. DOMINIK PACOVSKÝ využil velký mladoboleslavský tlak a z pravého kruhu překonal Šimona Hrubce. Je tedy vyrovnáno. Asistence: Radan Lenc, Jakub Klepiš.
57:54'
Oceláři vyhodili puk do středního pásma, týmy vystřídaly.
57:27'
Domácí stále drží pásmo a střílejí, puk zatím ale maximálně prolétl brankovištěm.
57:06'
Bruslaři vyhráli buly, byli blízko dorážce do prázdné brány, jenže to se jim nakonec nepodařilo.
57:03'
Vhazuje se v útočném pásmu Mladé Boleslavi. Ta hraje power play a zkusí uspět při hře šest na pět.
56:45'
Domácí protestují, gólu měl předcházet ofsajd, Jan Hanzlík i Jakub Klepiš jsou značně rozhořčení. Ale rozhodčí si stojí za svým, gól platí.
56:45'
Třinec právě vstřelil branku!
Velice aktivní MARTIN RŮŽIČKA přeci jen svého jmenovce překonal, když dostal prostor v levém kruhu a zakončil do odkryté brány. Asistence: Erik Hrňa.
56:25'
Proti tvrdé ráně Martina Růžičky předvedl znovu perfektní zákrok Jan Růžička.
56:08'
Oceláři mají tlak v útočném pásmu, domácím se zatím daří blokovat střela
55:52'
Středočeši vyhráli buly, už hrají ve čtyřech.
55:48'
Oddechový čas pro hosty.
55:16'
Martin Růžička při střele z levého kruhu zlomil hokejku, díky tomu se domácí osvobodili.
55:14'
55:04'
Hosté vyhráli buly a přihrávají si v pásmu.
54:56'
Mladá Boleslav jde do tří. Menší trest za hákování dostal Jakub Klepiš (MBL).
54:02'
Hned po buly vypálil z levého kruhu Jan Hanzlík, Šimon Hrubec byl i tentokrát úspěšný.
53:57'
Na střely na branku Mladá Boleslav poprvé v zápase vede – aktuálně 38:37.
53:57'
Probíhá komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v útočném pásmu Mladé Boleslavi, která má v posledních sekundách velký tlak.
53:51'
Tomáš Marcinko je na ledě, hraje se čtyři na čtyři.
53:29'
Oldrich Kotvan (MBL) dostal za podražení dvouminutový trest. Aktuálně by tak Středočeši měli hrát ještě 14 sekund čtyři na tři, poté se počet hráčů na ledě srovná na 4 na 4.
53:14'
Dvouminutový trest za zlomenou hůl nahrazení dostal Bohumil Jank (TRI).
53:07'
Domácí ve výhodě, dokonce hrál jeden z třineckých chvíli bez hokejky, ale stejně zatím bez gólů.
52:34'
Středočeši jsou i nadále v útočném pásmu, pokaždé ale zatím trefili buď bránící hráče nebo gólmana.
52:22'
Domácí byli vykázáni z buly, nahrazuje se jedna sekunda.
52:20'
Boleslavští udrželi pásmo, vhazuje se po Hrubcově levici.
52:20'
Po střele z pravého kruhu vyprášil betony třineckého brankáře také Jakub Klepiš.
52:09'
Z mezikruží trefil Oldrich Kotvan jen rameno Šimona Hrubce.
51:49'
Domácí vyhráli buly a přihrávají si v pásmu.
51:43'
Oddechový čas pro domácí.
51:43'
Bruslaři by měli hrát 102 sekund pět na tři. Dvouminutový trest za faul vysokou holí obdržel Tomáš Marcinko (TRI).
51:42'
Domácí hrají výhodu.
51:25'
Za vysokou hůl byl na dvě minuty vyloučen Vladimír Svačina (TRI).
51:15'
Ondřej Kovařčík nejspíš dostal hokejkou nebo pukem do ruky, chvíli trvalo, než se zvedl z ledu a odjel na střídačku.
50:35'
Davidu Němečkovi se v tomto utkání příliš nedaří. Kromě toho, že byl u inkasované branky domácích, před několika chvílemi při střele na modré čáře zlomil hokejku.
50:27'
Středočeši jsou v útočném pásmu, ale po jedné z lehčích střel přerušil třinecký gólman hru. Hlavní rozhodčí si po přerušení pozval na krátký pohovor Jakuba Valského.
50:02'
Říhovu střelu zblokoval na modré velice obětavě Roman Vlach.
49:54'
49:36'
Mladé Boleslavi početní výhoda nejde, Třinec drží bez problémů kotouč daleko od svého gólmana.
48:57'
Po skončení svého osobního desetiminutového trestu se vrátil na led kapitán domácích Jan Hanzlík.
48:57'
U pravé tyče zakončoval Lukáš Žejdl, místo však netrefil.
48:43'
Boleslavští hokejisté jsou v útočné třetině. Od modré čáry vystřelil Oldrich Kotvan, ale nepřesně.
48:24'
Jakub Orsava vůbec neprošel přes modrou čáru, prohrál další osobní souboj.
48:03'
Utkání sleduje 1 226 diváků.
47:58'
Jakub Orsava trefil krátce po vhazování od modré čáry jen betony Šimona Hrubce.
47:54'
Třinec hrál v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká po skončení komerční přestávky Martin Růžička (TRI).
47:38'
Znovu nepřesný Jakub Orsava. Po bleskové přihrávce namířil kotouč z mezikruží do rohu.
47:16'
Radan Lenc trefil z otočky z pravého kruhu tyč.
46:52'
Boleslavští mají puk častěji na svých hokejkách, ale nedaří se jim usadit se v útočném pásmu.
46:09'
Oceláři se dopustili zakázaného uvolnění.
45:22'
Neskutečná smůla Jakuba Valského v situaci dva na jednoho. Po dobře mířené přihrávce, trefil Valský pouze Šimona Hrubce.
44:55'
Šimon Hrubec situaci zvládl, následuje buly po jeho pravé ruce.
44:53'
Radan Lenc se u levé tyče dostal k odražené střele, ale puk jen škrtl o tyč.
44:37'
Zakázané uvolnění ze strany Mladé Boleslavi.
44:03'
Vyloučený Bohumil Jank se právě vrátil po skončení svého osobního desetiminutového trestu do hry.
43:44'
To bylo velmi těsné. Třinečtí doráželi poskakující puk, Jan Růžička měl zčásti odkrytou bránu, přesto však u kotouče byli dříve domácí.
43:16'
Hlavní rozhodčí ještě něco řešil s vedoucím boxu, hra už ale opět pokračuje.
43:16'
Mezi kruhy se k bezprostřední střele dostal Erik Hrňa, Jan Růžička však kotouč pohotově chytil a přerušil hru.
41:40'
Mladoboleslavští byli chvíli v útočném pásmu, posléze se ale ke kotouči dostali hosté.
41:30'
Bojuje se o puk podél mantinelu.
40:01'
V samotném závěru druhé třetiny měla Mladá Boleslav solidní tlak na to, aby se dostala opět do vedení, ale to se nepodařilo. Celkově měli ve druhé třetině ale více ze hry Oceláři, kteří však, vyjma jednoho gólu, mnohokrát ztroskotali na mladoboleslavském brankáři. Co se střel na branku týče, výrazně vedou Třinečtí, a to 21:33.
Další třetina začne přibližně v 18:08.
40:00'
39:33'
Domácí se usadili v pásmu a nakonec střílel u pravé tyče Jakub Orsava. Ačkoliv měl šanci, puk ideálně netrefil.
39:00'
Z levého kruhu vystřelil Radan Lenc, puk však nakonec branku poměrně výrazně přestřelil.
38:48'
Lukáš Pabiška přenechal v útočném pásmu také puk Ocelářům.
38:19'
Tomáš Urban nedokázal obejít jednoho z třineckých hráčů, a tak jsou u kotouče znovu Slezané.
38:13'
37:24'
Boleslavským se podařilo dostat puk do středního pásma.
36:45'
Třinečtí mají velký tlak v předbrankovém prostoru, k tomu také dobře stíní. Mladou Boleslav však svými parádními zákroky drží teprve jednadvacetiletý gólman Jan Růžička.
36:23'
Erik Hrňa se v pravém kruhu tvrdě opřel do puku, Jan Růžička s obtížemi dokázal kotouč vyrazit.
36:13'
Za podražení dostal dvě minuty Jan Hanzlík (MBL), když se ještě vulgárně pustil boleslavský kapitán do rozhodčího, přidal mu dalších deset minut jako osobní trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Vojtěch Němec.
35:12'
Před přijíždějícím Ondřejem Kovařčíkem přikryl Jan Růžička kotouč. Opět se vhazuje v útočném pásmu Třince.
34:38'
Slibná šance Martina Adamského u levé tyče. Při střele však upadl, a tak puk nenasměroval tak, jak chtěl.
34:31'
Po Douderově střele od modré čáry chytil Jan Růžička puk a přerušil hru.
34:14'
Buly vyhráli hosté, kteří tak mohou vystřídat.
33:59'
Je tu icing na straně slezského celku. Oceláři tak nemohou vystřídat. Využijí toho Bruslaři? Jejich úspěšnost na vhazování je horší než třinecká.
33:53'
Poté, co Šimon Hrubec chytil do lapačky puk a přerušil hru, probíhá komerční přestávka.
33:42'
33:26'
Šimon Hrubec přerušil hru, a tak se vhazuje po jeho levici.
33:18'
Domácí přesilovka nevypadá moc jako přesilovka, Oceláři jsou u puku poměrně často a soupeře ke svému gólmanovi pouštějí minimálně.
33:07'
David Musil se dostal k puku a opět svůj celek osvobodil.
32:45'
Lukáš Žejdl trefil na modré čáře jen jednoho z Ocelářů, ti následně vyhodili puk na druhou stranu ledové plochy.
32:29'
Jakub Valský vybojoval pro domácí útočné pásmo, Středočeši zatím ještě nevystřelili.
32:11'
Po přihrávce rukou následuje buly ve středním pásmu.
32:02'
Oldrich Kotvan nedokázal udržet útočné pásmo, Třinečtí jsou opět poblíž Jana Růžičky.
31:42'
Hlavní rozhodčí vyloučil na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku Bohumila Janka (TRI). Menší trest odpyká Ondřej Kovařčík.
31:03'
Zakázané uvolnění mladoboleslavského týmu. Vhazuje se po pravé ruce Jana Růžičky.
30:21'
Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.
30:02'
Třinečtí jsou opět v útočném pásmu, boleslavští obránci se je zatím marně snaží obrat o puk.
28:57'
Po velkém kolapsu mladoboleslavské obrany si Oceláři v podstatě pohráli s Janem Růžičkou, kterého vyšachovali a následně zakončil do prázdné brány JIŘÍ POLANSKÝ. Asistence: Martin Adamský.
27:37'
Ve střední části kluziště přenechal Radan Lenc kotouč protihráčům, kteří tak znovu několik sekund strávili v útočném pásmu. Většinu střel však Středočeši dokázali zblokovat.
27:21'
Po jedné z tečí skončil kotouč v ochranné síti. Nyní probíhá komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:53'
Extřinecký Jakub Klepiš vypálil z pravého kruhu, ale úspěšnější byl jeho někdejší spoluhráč v bráně.
26:30'
Jakub Valský dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, jenže místo, aby rychlou střelou překvapil Šimona Hrubce, přihrál kotouč na hokejku protihráče.
25:51'
Po nahození ze středního pásma přerušil mladoboleslavský gólman hru.
25:06'
Hosté se dostali do rychlého přečíslení, Martin Růžička si bleskově najel k pravé tyči boleslavské brány, kde vystřelil, jenže perfektním zákrokem jej vychytal znovu jeho jmenovec Jan Růžička. Zklamaný Martin Růžička pak bouchl hokejkou o plexisklo.
24:52'
Radan Lenc se s pukem tlačil až do brány, ten ale nikudy za Hrubcova záda nepropadl.
24:32'
24:07'
Mladé Boleslavi prozatím v početní výhodě chybí důraz.
23:41'
Jakub Orsava vypálil z mezikruží, jenže bránu o dost minul. Puk se posléze dostal díky hostům opět na druhou stranu kluziště.
22:55'
Boleslavští si chvíli pouze přihrávali v pásmu, ale ke střele na branku se nedostali.
22:32'
Oceláři za boleslavskou brankou faulovali. Za držení byl vykázán na dvě minuty Daniel Rákos (TRI). Mladá Boleslav si tak poprvé v zápase vyzkouší hru v početní převaze.
21:34'
Nyní už ano. Slezané se usadili, alespoň na chvíli, před Janem Růžičkou.
21:03'
Třinečtí se chtějí usadit v pásmu, zatím se jim to nepodařilo.
20:29'
Po pohledném protiútoku se domácí dostávají do vedení. Přímo před gólmana si najel JAKUB ORSAVA, zvedl kotouč a namířil jej pod břevno. Asistence: Jakub Valský, Lukáš Žejdl.
20:01'
Zpočátku Boleslavští měli nad svým soupeřem mírnou převahu, zbývající minuty ale spíš nabídly pohled na bránící se domácí hráče proti často střílejícím Slezanům. Ti zatím vedou na střely poměrem 18:13.
Další třetina začne přibližně v 17:15.
20:00'
19:50'
Boleslavští absolutně nezvládli uhlídat rychlého Vladimíra Svačinu, kteří se zničehonic objevil před Janem Růžičkou. Střílejícího třineckého útočníka ale nakonec natlačili do brány, hra byla přerušena.
19:29'
Bruslaři jeli dva na jednoho, jenže ani tentokrát nedokázal Lukáš Žejdl vystřelit ideálně. Trefil se přímo do připraveného Šimona Hrubce.
19:02'
Lukáš Žejdl nedokázal projít přes střední pásmo, u kotouče jsou znovu Třinečtí, kteří střílejí na mladoboleslavského brankáře.
18:36'
Zakázané uvolnění boleslavského týmu.
18:00'
Hra byla přerušena, následuje buly ve středním pásmu.
17:40'
Dominik Pacovský nebyl příliš důrazný a po přihrávce se vůbec nedokázal dostat ke střele.
16:58'
Boleslavští nahodili puk pouze na připraveného Šimona Hrubce. Ten přerušil hru.
16:33'
Vhazuje se v třineckém obranném pásmu po zakázaném uvolnění hostujícího celku.
16:27'
16:01'
Nápor slezského týmu je enormní, boleslavským hráčům se zatím nedaří znovu vyhodit puk.
15:44'
Po Svačinově střele puk jen těsně minul mladoboleslavskou bránu.
15:27'
Mladou Boleslav podržel značně Jan Růžička. Další dorážku z bezprostřední blízkosti dokázal zlikvidovat.
15:08'
Boleslavští se osvobodili, předcházel tomu skutečně velký nápor třineckých hráčů.
14:38'
Vladimír Roth vystřelil od modré čáry, puk jen těsně přelétl nad břevnem.
14:27'
Na dvě minuty byl vyloučen za nedovolené bránění Lukáš Žejdl (MBL).
14:14'
Mezitím hra pokračuje, domácí se několik sekund drželi v útočném pásmu, před chvílí však faulovali.
13:18'
Zatímco se hraje zbytek první třetiny, přišel do prázdného kotle Mladé Boleslavi sportovní manažer Jaromír Látal strhat transparent s názvem "Hráči, kteří nebojují a neváží si fanoušků? Takové tu nechceme!" Hned za ním přiběhlo několik skalních fanoušků, s nimiž se manažer dal do horlivé diskuze. Už před zápasem dával Jaromír Látal najevo, že se mu transparent vyvěšený v kotli nelíbí.
12:23'
Úplně sám se mezi kruhy ocitl Jakub Petružálek, z dobré střelecké pozice však přestřelil.
12:01'
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka. Aktuální statistika střel na branku vyznívá ve prospěch Třince – 6:10.
11:32'
Třinečtí trefili břevno mladoboleslavské branky.
11:16'
10:44'
Jakub Valský byl sám před bránou, ideálně ale nezpracoval puk, který téměř ani netrefil.
10:29'
Bruslařům se podařilo po chvíli poslat puk přes všechny čáry.
10:12'
Vhazování vyhráli Oceláři, ti se tak pomalu chystají na opětovné obsazení útočného pásma.
10:05'
Domácí si v oslabení vybojovali útočné pásmo a mezi kruhy se dokonce dostal ke střele zapomenutý Lukáš Pabiška. Trefil ale pouze připraveného Šimona Hrubce.
09:50'
Martin Růžička byl před odkrytou boleslavskou brankou, střela mu však nesedla a o hodně minul.
09:24'
Slezané vyhráli buly a jsou v útočném pásmu. Střelu Martina Růžičky z levého kruhu zvládl jeho jmenovec v boleslavské bráně vyrazit.
09:16'
Hosté si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal David Němeček (MBL).
07:58'
Oceláři se po úvodním tlaku Mladé Boleslavi usadili v útočném pásmu a jsou to oni, kteří jsou aktivnější v posledních minutách.
07:22'
Slušná šance Vladimíra Draveckého. Ten vystřelil z levého kruhu, přičemž Jan Růžička zvládl udržet kotouč mezi betony.
06:43'
Po Kotvanově střele z levého kruhu se nabízel prostor pro dorážku, ale Jakub Valský s tím očividně nepočítal, proto se k dorážce ani nedostal.
06:17'
Jakub Valský poslal od modré čáry puk do chlumu stínících i bránících hráčů, puk ale nakonec někdo tečoval mimo třineckou bránu.
06:05'
Tomáš Urban mohl s pukem najet ještě do trochu jiné pozice, místo toho ale jen nahodile trefil ochrannou síť. Probíhá komerční přestávka.
05:36'
Týmy opět vystřídaly, Mladá Boleslav se žene do útoku.
04:59'
Kotouč je v útočném pásmu hostujícího týmu, po jedné z dorážek Jan Růžička stěží přerušil hru.
04:03'
Zakázané uvolnění na straně třineckých Ocelářů.
03:24'
Oba týmy vystřídaly, na branku se rozjel Martin Růžička, ale jeho střelu z blízka zvládl Jan Růžička zlikvidovat.
02:58'
Oceláři jsou v útočném pásmu, zatím se nedostali k žádné větší střele na branku.
02:41'
Tomáš Urban to zkusil od modré čáry, puk o hodně minul Hrubcovu branku.
02:22'
Boleslavští se usadili v útočném pásmu a snaží se dostat do vedení.
02:10'
Mezi kruhy mohl vystřelit Vojtěch Němec, ale hostující hráči mu neumožnili zakončení.
01:24'
Na modré čáře se do kotouče opřel Linhart, tvrdou ránu pukem do nohy schytal Nahodil.
00:47'
Po Hanzlíkově střele se dostal k puku úplně osamocený Jakub Orsava, na kterého zívala prázdná brána, jenže zkušený extřinecký útočník trefil nohu bránícího hráče.
00:30'
O puk se bojuje v obranném pásmu Mladé Boleslavi.
00:01'
Hokejisté přicházejí na led, klání může začít.
Dobré odpoledne ze sluncem zalité Mladé Boleslavi. Zatímco jsou téměř všechny rybníky nejen na Mladoboleslavsku plné nadšených bruslařů, odehraje se ve ŠKOENERGO Aréně poslední zápas základní části. Je téměř bezpochyby, že se současné výsledky domácího celku a nádherné zimní počasí odrazí na návštěvě tohoto utkání. Podle informací, které během neděle prosakují, hodlá boleslavský fanklub duel bojkotovat a zanechat prázdný kotel.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Nedomlel – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš (A) – Pabiška, V. Němec, Lenc (A) – Flynn, Urban, P. Kousal.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – D. Musil, M. Doudera, Linhart, Roth, Jank, L. Kovář – Petružálek, R. Vlach, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Rákos, Cienciala, O. Kovařčík.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Rampír.
Podle sázkových kanceláří je mírným favoritem tohoto utkání třinecký celek.
Vzájemné zápasy

15.10.2017 BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:3

26.11.2017 HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 2:4

12.01.2018 HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:1
HC Oceláři Třinec
Oceláři patří mezi největší letošní favority na zisk titulu. Třinečtí mají už dlouho jistotu přímého postupu do play off, a tak je na boleslavském ledě čeká poslední extraligové utkání, v rámci kterého budou moci vypilovat formu před vyřazovacími boji. Poslední forma Ocelářů však není příliš oslnivá – Slezané prohráli tři poslední zápasy v řadě, z toho dva v posledních dnech po reprezentační přestávce.
BK Mladá Boleslav
Pro boleslavské hokejisty skončila základní část tak, jak si ve městě automobilů snad nikdo nepřál. Bruslaři budou totiž po dlouhé šestileté odmlce hrát opět extraligové play-out. To naposledy hráli právě v sestupové sezóně. Mladá Boleslav nezvládla zatím ani jedno utkání po reprezentační přestávce, což ji odsoudilo k tomu, že se po dlouhých letech nepodívá do play off.
Poslední kolo základní části je tu. Mladá Boleslav přivítá Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:20.