Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Brno - 29. září 2017   18:00

Pardubice
19:11' Vondráček (Tomášek) • 25:10' Treille (Tomášek) • 29:59' Quenneville (P. Sýkora, Rolinek) • 41:26' J. Sýkora (Rolinek, Bojko)
4:5
(1:0, 2:2, 1:3)
Brno
31:47' Haščák  (T. Svoboda, O. Němec) • 36:48' T. Svoboda  (Zaťovič, M. Erat) • 45:23' Zaťovič  (M. Erat) • 54:32' H. Zohorna   • 57:19' Mallet  (Nahodil, Malec)
Pardubice
Šír, Sýkora – Gerát, Hynek
Tipsport arena
7 755 diváků
Brno
Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, D. Mikyska – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – Vincour, L. Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Nahodil, Mallet.

Pardubice - Kometa Brno: Kometa skvěle zvládla obrat, v závěru se strhla hromadná bitka

Kometa dnes v Pardubicích prohrávala už 3:0, ale přece jen odváží z Pardubic tři body, a to zcela zaslouženě! V poslední třetině to ještě bylo 4:2 pro Dynamo, ale domácí družinu nakonec třemi góly dokonale rozložili Martin Zaťovič, Hynek Zohorna a Alexandre Mallet, kteří rozhodli o vítězi dnešního utkání. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Tomáš Vondráček – Tomáš Svoboda.
Souběžně s koncem utkání se do sebe pouští obě družiny v útočném pásmu domácích, ale rozhodčí stihli vše zažehnat včas.
59:53'
Cardwellovu střelu se snažil ze vzduchu dorážet Vondráček, ale kotouč netrefil.
59:19'
Od modré létá na Čiliaka jedna střela za druhou a domácí se opravdu snaží, ale brněnský brankář drží těsné vedení svého týmu!
58:41'
Kacetl na střídačce, Dynamo v šesti!
58:41'
Oddechový čas pro domácí.
58:41'
Patrik Poulíček sám před brankou netrefuje!
57:56'
První pardubická formace operuje v útočném pásmu na plné obrátky. Přihrávku zpoza branky promáchl před Čiliakem Cardwell.
57:19'
Kometa právě vstřelila branku!
Zasloužený obrat je dokonán! Zaskočenou obranu Dynama rozložili Lukáš Nahodil a ALEXANDRE MALLET, když byli oba úplně sami před Kacetlem a druhý jmenovaný bez problému zakončil za bezmocného Kacetla! Asistence: Lukáš Nahodil a Tomáš Malec.
55:51'
Přes obránce to zkoušel Jiří Hunkes, ale střela neprošla.
54:52'
54:32'
Ondřej Kacetl navíc inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Na trestnou lavici za něj míří Jan Ščotka.
54:32'
V oslabení Kometa nakonec dokázala vygumovat pardubické vedení a vyrovnává stav zápasu na 4:4! HYNEK ZOHORNA vystřelil na pardubickou branku a kotouč propadl Kacetlovi hodně smolně těsně za brankovou čáru. Bez asistence.
53:51'
Kometa dostává puk ven ze třetiny.
53:20'
Nabídku na teč dostal před brankou stojící Tomáš Rolinek, ale nedokázal umístit kotouč mezi tři tyče.
52:52'
Jordann Perret se snažil v útočném pásmu a vykoledoval si faul na svou osobu. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Malec.
51:53'
David Tomášek v útočném pásmu míchal s pukem a nakonec se rozhodl pro střelu přes obránce, ta ale Čiliaka příliš neohrozila.
51:16'
51:05'
Martin Kaut číhal na útočné modré a pořádně zahrozil ve vlastním oslabení! Jeho příklep ovšem skončil na betonu Marka Čiliaka.
50:30'
Dynamo zatím oslabení zvládá skvěle a nepouští Kometu do větších příležitostí.
49:16'
Teď navíc Kometa dostává výhodu přesilové hry. Sacha Treille odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
48:41'
Domácí, zdá se, začínají zuby nehty bránit výsledek a posílají za Čiliaka jeden kotouč za druhým.
48:01'
Kometa se drží v útočném pásmu, Dynamo znovu vyhazuje na zakázané uvolnění.
47:24'
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
46:42'
Patrik Poulíček se snažil vymyslet přihrávku pro Jordanna Perreta, ale kotouč byl nakonec sražen dojíždějícím obráncem do ochranné sítě.
45:23'
Znovu je to o jednu branku! Po vhazování v útočném pásmu Kometa zatáhla kotouč za branku a po přihrávce z rohu hřiště se přesnou střelou mezi Kacetlovy betony prosadil MARTIN ZAŤOVIČ! Asistence: Martin Erat.
45:07'
Kacetl podržel kotouč ze středního pásma a hra je přerušena.
44:07'
Druhé zakázané uvolnění Komety Brno v krátkém časovém sledu.
43:14'
Nahozený kotouč do útočného pásma domácích stíhal Sacha Treille, ale v rohu hřiště byl od puku odstaven.
41:26'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Nástup do třetí třetiny ale nakonec lépe vychází Východočechům! JÁN SÝKORA si vybruslil od mantinelu mezi kruhy a taháčkem překonal brněnského brankáře! Asistence: Tomáš Rolinek a Vladislav Bojko.
41:09'
Krejčíkův příklep od modré čáry byl tečován jen těsně mimo!
40:39'
Kometa začíná velmi aktivně. Do jedné ze střel skočil Jacob Cardwell.
40:01'
Druhá, na góly výrazně bohatší, třetina taktéž došla ke svému konci. Na Vondráčkův zásah z poslední minuty prvního dějství navázal ve 26. minutě po další přesné přihrávce Davida Tomáška Sacha Treille a na 3:0 pro domácí zvýšil svým prvním gólem za Dynamo zhruba v polovině utkání Peter Quenneville. Poté ovšem začala úřadovat Kometa! Ve dvaatřicáté minutě se nejprve nenápadnou střelou prosadil Marcel Haščák a o pět minut později v přesilovce na 2:3 snížil Tomáš Svoboda. Před poslední třetinou tak zůstává vše otevřené. Začínáme zhruba v 19:44.
40:00'
39:48'
Kacetlovi vypadla z lapačky tvrdá střela od modré a jen těsně mimo dorážel Martin Erat! Obrovská šance Komety na vyrovnání v posledních vteřinkách druhé části!
38:45'
Dynamo je pod zámkem ve vlastním obranném pásmu a Kometa pálí na Kacetla odkud to jen jde!
37:37'
Tomáškovu střelu z mezikruží vyráží Marek Čiliak.
36:48'
V Pardubicích dnes ještě vůbec nic není jasné! Přesilovou hru totiž Kometa využívá! Kontaktní gól vstřelil po trochu krkolomné přihrávce do druhé vlny těsně před Kacetlem TOMÁŠ SVOBODA! Asistence: Martin Zaťovič a Martin Erat.
35:47'
Kometa Brno si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za podražení odjíždí na trestnou lavici domácí Ty Wishart.
35:24'
Kacetl kryje nepříjemné nahození přes obránce od modré čáry.
34:39'
Marcel Haščák byl v další velké šanci, když se ocitl sám před Kacetlem! Přes domácího brankáře ale přepadl a nedokázal zakončit.
33:04'
Lukáš Nahodil, tentokráte už v barvách Komety posunul kotouč přímo před prázdnou Kacetlovu branku, naštěstí pro domácí ji ale zametl jeden z obránců Dynama!
32:08'
Mohlo to být 4:1, ale Jordann Perret ani podruhé tváří v tvář Čiliakovi neuspěl.
31:47'
Pozor! Z nenápadného protiútoku Kometa Brno snižuje zpět na rozdíl dvou branek. Přesnou přihrávku ve středním pásmu přijal MARCEL HAŠČÁK a přesnou střelou k tyči překonal Kacetla. Asistence: Tomáš Svoboda a Ondřej Němec.
29:59'
Nabídnutou šanci Pardubice využívají bleskově! Petr Sýkora našel před přihrávkou zpoza branky dobře postaveného PETERA QUENNEVILLA, který procedil kotouč za Čiliaka – 3:0! Asistence: Petr Sýkora a Tomáš Rolinek.
29:45'
Kometa na chvíli zamkla svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale vinou špatného střídání půjde do čtyř. Menší trest pro hráčskou lavici odpyká Tomáš Vincour.
28:01'
27:19'
Tomáš Vondráček se z otočky snažil o svižnou přihrávku před branku, ale puk neprošel.
26:58'
Dělovka z první z hole Petra Sýkory pořádně otřásla s Markem Čiliakem, brankář Komety ovšem kryje.
26:21'
Kometě se už podruhé daří vyhodit kotouč alespoň do středního pásma.
26:01'
Aktivně hrající Dynamo si vykoledovalo další přesilovku. Dvě minuty za podražení si odsedí Jakub Krejčík.
25:10'
2:0 pro domácí! SACHA TREILLE se po další přesné přihrávce od Davida Tomáška ocitl úplně volný před brankou Komety a s překonáním Čiliaka neměl problém. Asistence: David Tomášek.
24:47'
Ondřej Kacetl ukrývá do lapačky vysoký puk ze středního pásma.
24:26'
24:06'
Martin Dočekal v oslabení pálí mimo.
23:19'
David Tomášek byl v dobré pozici před Čiliakem, ale v pádu zakončil přímo doprostřed branky!
22:59'
Kometa dostává kotouč ven ze třetiny.
22:26'
Domácí si zahrají přesilovku. Tomáš Bartejs dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
22:06'
Dynamo za potlesku tribun motá svého soupeře v útočném pásmu, tři pokusy o gól ale Čiliak zneškodnil.
21:11'
Ján Sýkora se proháčkoval a před Čiliaka, ale nadvakrát nedokázal kotouč procedit do sítě!
20:01'
První třetina končí. Oba celky se prvních pár minut na ledě hledaly, o šance ovšem nebyla nouze. Hned na začátku třetiny mohl rozjásat domácí příznivce Jordann Perret, který ovšem nedokázal zakončit do takřka prázdné branky. Na druhé straně mohla namátkou zase za Kacetlem skončit nebezpečně tečovaná střela Bartejse od modré. Ujala se tak až střela Tomáše Vondráčka z poslední minuty, kterému krásným bekhendem namazal David Tomášek. Druhá třetina začne zhruba v 18:51.
20:00'
19:49'
Z úhlu to ještě nebezpečně zkoušel nabuzený Petr Sýkora, ale Čiliak vyráží!
19:11'
Gólem v poslední minutě první třetiny se domácí ujímají vedení! Ve středním pásmu zachytil kotouč David Tomášek, krásnou zadovkou na TOMÁŠE VONDRÁČKA se zbavil brněnského obránce a je to 1:0! Asistence: David Tomášek.
19:00'
Ten si po střele Bojka připisuje další zásah a hra je přerušena.
18:28'
Treille s Vondráčkem si v útočném pásmu na pravém křídle rychle vyměnili kotouč a první jmenovaný se jej ještě snažil posunout před branku najíždějícímu Tomáškovi, puk ale neprošel přes připraveného Čiliaka.
17:58'
17:47'
V oslabení se o úprk snažil Patrik Poulíček, ale těsně za hranicí útočného pásma byl od kotouče odstaven.
17:23'
Nepřesná kombinace znamená ofsajd moravského celku.
17:07'
Kometa už ale kombinuje zpět v útočném pásmu.
16:35'
Východočechům se daří dostat kotouč až za branku Marka Čiliaka.
16:29'
Dynamo je ve čtyřech.
16:17'
Martin Erat nahazoval kotouč od modré čáry. Kacetl kryje a hra je přerušena.
16:12'
15:58'
Domácí se znovu provinili proti pravidlům a Kometa si zahraje čtvrt minutky proti třem! Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Mojžíš.
15:27'
Marek Trončinský se natahoval po dlouhé přihrávce, ale nedokázal zpracovat.
14:29'
Navíc byl faulovaný. Sacha Treille odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
14:29'
Leoš Čermák se ve vlastním oslabení probojoval až před Kacetla a jen těsně neskóroval!
14:12'
Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovku. Michal Barinka dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
14:04'
Patrik Poulíček vlétl do útočného pásma, obkroužil branku a nalil Petru Sýkorovi, tomu jeho střela ale vůbec nesedla.
13:13'
Dočekal se dostal k další střele, tentokráte od mantinelu. Kacetl vyrazil puk na druhou stranu hřiště.
12:38'
Martin Dočekal dostal nabito zpoza branky, ale jeho střela z první netrefila branku.
12:01'
Michal Gulaši se dostal k příklepu, ale Ondřej Kacetl kotouč krásně zastavil svou lapačkou.
11:02'
Od modré čáry pálil Tomáš Bartejs a jeho pokus byl tečován jen těsně vedle!
10:27'
Tomáš Vincour se na hranici útočného pásma natahoval po přihrávce ze střední třetiny, na kotouč ale nedosáhl.
09:39'
Do útoku se vydal také David Tomášek, ale sám toho proti dvěma obráncům Komety příliš nezmohl.
08:53'
Tomáš Vondráček v útočném pásmu bruslí zpracoval skákavé přisunutí od Treilleho, ale jeho následný bekhend byl nepřesný.
07:55'
Další nebezpečná brněnská přihrávka před branku prosvištěla Kacetlovým brankovištěm bez povšimnutí.
06:52'
Bojko v obranném pásmu blokoval střelu, zachytil kotouč a okamžitě mířil dopředu, neměl ovšem dostatek sil a postarali se tak o něj dojíždějící obránci Komety.
05:39'
Teď ovšem na útočné modré hosté zachytili další špatnou rozehrávku Pardubic a mezi kruhy dostal přesnou přihrávku Martin Erat! Zkoušel to z první, ale Kacetlův beton byl připravený.
04:35'
Dynamu se vůbec nedaří rozehrávka z vlastní poloviny hřiště. Kometa ovšem na puku taky zatím není kdovíjaká.
03:22'
Trončinský hledal dlouhou přihrávkou Jána Sýkoru, ve středním pásmu ji ale zachytil hostující útočník a ihned vyrazil na branku Kacetla. Ten jeho příklep vytěsnil.
03:03'
Martin Zaťovič kroužil v útočném pásmu a nakonec vymyslel šikovnou zadovku bekhendem přímo před Kacetla, kotouč ale obrana Dynama nepropustila.
01:43'
Do útoku se ale dostali také domácí a hned z toho byla pořádná šance! Jordann Perret stál úplně sám před takřka prázdnou brankou, ale nedokázal zakončit!
00:19'
Martin Erat hned v úvodu zatáhl kotouč do útočného pásma Komety a snažil se směřovat svou přihrávku před Kacetla, domácí obránce ale kotouč dostal do středního pásma.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Cardwell, Wishart, Hunkes, Trončinský, Mojžíš, Čáslava, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Quenneville, Dušek, M. Kaut.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – Vincour, L. Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Nahodil, Mallet.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Gerát, Hynek.
HC Dynamo Pardubice

V domácím táboře je titul asi to poslední, na co zdejší myslí. Východočeši mají za sebou hodně krušný minulý týden. Během víkendu sehráli zápasy s jihlavskou Duklou, kterou před domácím publikem přestříleli 7:5 a v neděli musely Pardubice zkousnout hodně krutou porážku 2:10 na ledě rozjeté Plzně.

„Vysokou porážku v Plzni bylo potřeba si důkladně rozebrat. Deset obdržených branek je i o osobní hrdosti, já takový výsledek považuji za ostudu. Měl jsem v plánu něco jiného, program jsem ale přepracoval. Zrušil jsem pondělní volno a rozebrali jsme si všechny naše chyby na videu. Beru v potaz, že tři branky padly po velké souhře náhod, kdy se kotouč odrazil přímo na hůl, ale i tak jsme obdrželi mnoho gólů a to se nesmí stávat. Pojmenovali jsme si chyby, okomentovali důležité momenty, aby se neopakovaly. Od pondělí se připravujeme na to, abychom vše promítli v pátečním utkání s Kometou Brno.“ vyhlíží jeden z tradičních soubojů Miloš Holaň.
HC Kometa Brno

Moravský celek vloni získal extraligový titul a i letos míří vysoko. Pořádně nabitý kádr Komety aktuálně okupuje čtvrtou příčku s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Chomutov. Jihomoravané mají za sebou dva domácí zápasy s Duklou Jihlava a Spartou Praha. Z obou zápasů vyšli vítězně a po výsledcích 4:2 a 2:1 si připsali důležitých šest bodů do tabulky.

Kometa se naposledy v Pardubicích představila 30. prosince loňského roku, kdy na východě Čech zvítězila 3:1. V jejím kádru se objeví hned trojice hráčů, která v loňské sezoně oblékala, byť v některých případech jen chvíli, dres Dynama Pardubice – Lukáš Nahodil, Hynek Zohorna a Alexandre Mallet.
S osmým kolem přichází další víkend plný hokejové Tipsport extraligy. Do Pardubic zajíždí úřadující mistr z jihu Moravy Kometa Brno. Úvodní buly bude vhozeno tradičně v 18:00.