Tipsport Extraliga - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Mountfield - 26. listopadu 2017   17:00

Pardubice
18:38' Marosz (Trončinský, Cardwell) • 24:41' Rolinek (Mojžíš, Marosz) • 57:06' P. Sýkora (Marosz, Rolinek)
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Mountfield
27:23' Dragoun  (Červený) • 44:01' Dragoun  (Pláněk, Berger)
Pardubice
Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel
Tipsport arena
10 194 (vyprodáno) diváků
Mountfield

Pardubice - Mountfield HK: Čáslava dostal od Cingela bruslí do obličeje a zamířil na střídačku

Je konec! Petr Sýkora se ještě v samém závěru pustil do Petra Koukala, ale to nemění nic na faktu, že Dynamo přetrhlo šestizápasovou šňůru Hradce a vítězí ve dvaadvacátém derby! Skvělý zápas plný šancí, osobních soubojů a všeho, co nesmí chybět na kvalitním hokejovém utkání rozhodl v padesáté osmé minutě miláček domácích Petr Sýkora, když využil čtyřminutovou přesilovku Dynama. Pro domácí je jedinou kaňkou na výhře nepříjemné zranění Davida Tomáška, který byl odvezen na nosítkách. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek s přáním příjemného vstupu do nového týdne loučí Marek Votke.
59:35'
Mountfield zamkl svého soupeře v jeho obranném pásmu.
59:24'
Hradec Králové si vyžádal oddechový čas a Rybár zůstává na střídačce!
59:06'
58:30'
Nedorozumění domácích na útočné modré znamená ofsajd.
58:08'
Přesilovka Dynama sice pokračuje, ale přesto se do zakončení dostal Hradec. Nájezd dvou jeho hráčů ale řeší Kacetl.
57:06'
V témže čase inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování Martin Pláněk z Hradce Králové.
57:06'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Po sedmnácti vteřinách domácí nabídnutou možnost využívají a dostávají se do vedení! Kotouč do hradecké sítě uklidil PETR SÝKORA! Asistence: Rostislav Marosz a Tomáš Rolinek.
56:49'
V závěru je tu další přesilovka pro Dynamo a rovnou čtyřiminutová! Dvě + dvě minuty za vysokou hůl dostává Lukáš Cingel.
56:35'
Ján Sýkora pálil z otočky příklepem, ale Rybár vyráží.
55:52'
Oskars Cibulskis posílal do ohně kotouč od modré čáry, ale Kacetl jej ukryl ve výstroji.
55:47'
Kacetl ukrývá do lapačky střelu od mantinelu.
55:30'
Dynamo velmi přitvrdilo ve snaze pomstít Tomáška.
54:35'
54:19'
K velké nelibosti všech hráčů i fanoušků Dynama se ale rozhodli za tento zákrok nevylučovat. Nepochopitelné.
David Tomášek na nosítkách nehybně opouští hřiště za mohutného potlesku tribun.
David Tomášek se vůbec nemůže postavit na nohy a je v péči lékařů.
54:19'
David Tomášek byl tvrdě atakován u mantinelu. Na ledě je hodně krve a pro domácího útočníka přijíždějí nosítka.Velmi nehezký moment.
53:52'
V oslabení se do zakončení znovu dostal Michal Dragoun, tentokrát byl ale úspěšnější Ondřej Kacetl.
53:13'
Z první pálil také Jacob Cardwell, ale i s jeho pokusem si Rybár poradil.
52:40'
Ostrý příklep Trončinského kryje Rybár.
Dnešní derby sleduje vyprodaná Tipsport arena! Dorazilo 10 194 diváků.
52:35'
Další přesilovka pro Dynamo! Blaž Gregorc inkasuje dvě minuty za krosček. Přesilovka začne po komerční přestávce.
51:12'
Po rychlém pohybu v útočném pásmu se ke střele od mantinelu dostal Dominik Graňák, Kacetl ji ale zastavil.
50:24'
49:54'
Přesilovka se Dynamu příliš nedaří, Hradec potřetí vyhazuje kotouč až ke Kacetlovi.
49:07'
Hradec Králové dostává kotouč ven ze třetiny.
48:24'
Dynamo si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za faul kolenem odjíždí na trestnou lavici Jan Berger.
47:50'
Od zadního mantinelu se odrazila střela Jacoba Cardwella, Treilleho dorážka letí mimo.
47:36'
Zakázané uvolnění Hradce Králové.
46:33'
Dušek poslal kotouč před Rybára, kde se snažil dorážet Matěj Beran, ale neúspěšně!
44:01'
Hradec právě vstřelil branku!
Ve dvaadvacátém východočeském derby je vyrovnáno! Kacetl měl zakrytý výhled, když po vhazování od modré čáry vystřelil Martin Pláněk a tečovaný kotouč proklouzl smolně Kacetlovi mezi betony. Střelcem branky je dnes podruhé MICHAL DRAGOUN. Asistence: Martin Pláněk a Jan Berger.
43:56'
Ondřej Kacetl si připisuje další zákrok a hra je přerušena.
43:32'
Úplně volný Jan Berger se dostal ke kotouči přímo před Kacetlem, ale nedokázal dostat kotouč za jeho záda!
42:50'
Dynamo vytvořilo velký závar v obranném pásmu Hradce, ale Patrik Rybár nakonec zastavil kotouč před brankovou čárou!
42:21'
Kotouč znovu na hradecké střídačce, hra je přerušena.
41:36'
K velmi ostré střele napřáhl René Vydarený, ale obětavě ji zastavil obránce Dynama.
40:33'
40:01'
Končí i druhá třetina. Do ní nastoupil úplně jiný Hradec Králové. Od začátku hrál velmi aktivně a jestli v první části Kacetla nezaměstnal, tak mu to v té druhé dokonale vynahradil. Na pardubického brankáře letělo hned osmnáct pokusů! Přesto ale Dynamo dokázalo vstřelit i druhý gól, když Mojžíšovu tečovanou střelu od modré doklepl za Rybárova záda Tomáš Rolinek. Na aktuálních 2:1 potom v oslabení snížil Michal Dragoun. Třetí třetina začne zhruba v 18:55. Mountfield ji zahájí přesilovou hrou, ze které zbývá třiatřicet vteřin.
40:00'
39:45'
Hradec Králové dostává kotouč nepovedenou přihrávkou na zakázané uvolnění po předešlém vyhození Dynama.
39:14'
Z protiútoku zakončoval Petr Zámorský, ale Kacetl přerušuje hru.
38:54'
V oslabení dokázal ujet kapitán Dynama Tomáš Rolinek, ale když už se chystal zakončit, tak byl skvěle zastaven hradeckým obráncem!
38:33'
Hradec je v tlaku a zahraje si přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jacob Cardwell.
37:19'
Na Petra Sýkoru zívala odkrytá branka, ale domácí útočník příklepem z první minul!
36:09'
Další příklep od Pavlíka a k dorážce se už dostával Michal Dragoun, na poslední chvíli byl ale jeho pokus zablokován!
35:39'
Mountfield zasypává Kacetla jedním příklepem od modré za druhým. Ten Cibulskisův ale končí v náruči domácí brankáře.
35:16'
V Pardubicích sledujeme velmi urputný hokej se spoustou osobních soubojů, v závěru třetiny Dynamo zuby nehty brání těsný náskok.
34:37'
V útočném pásmu úřadovalo také Dynamo a nepříjemnou teč Duška Rybár vyrazil na poslední chvíli!
34:03'
Hradec nebezpečně kombinoval v útočném pásmu a nakonec se ke střele na dostal Andris Džerinš, domácí brankář ovšem jeho pokus vytěsnil.
32:49'
Oba týmy jsou v plném počtu.
32:34'
Po souboji v rohu hřiště srazil Rhett Holland k zemi Petra Koukala.
32:09'
Z pravé strany po přesné přihrávce pálil Petr Zámorský, ale Kacetl byl připravený.
31:45'
Z úhlu to zkoušel Petr Čáslava, ale jeho střela neprošla.
31:32'
Nepříjemně mezi dva obránce vypálil Dominik Graňák, ale bývalý hradecký brankář neměl problém a přerušuje hru.
30:49'
David Tomášek i Jan Berger dostávají po dvou minutách za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
30:49'
Rozhodčí museli zažehnat další bitku! David Tomášek se pustil do Jana Bergera, ale rozhodčí je od sebe odtrhli.
30:44'
David Tomášek svižným pohybem prošel půl hřiště, ale do zakončení se nedostal.
30:27'
Kacetl schovává do lapačky Köhlerovo nahození ze středního pásma.
29:12'
Ke střele se po odražení kotouče dostal Filip Pavlík, domácí gólman ale nechal vyniknout svůj beton.
28:04'
Další akce Hradce, který výrazně zlepšil svou hru! Střelu Cingela ale lapil Kacetl.
27:58'
27:23'
Pěkná akce Mountfieldu a je to 2:1! Cardwell se snažil na modré čáře posunout kotouč doleva na Petra Sýkoru, jeho úmysl ale vystihl Rudolf Červený a ujel dopředu spolu s MICHALEM DRAGOUNEM, jenž přihrávku do druhé vlny z první uklidil za Kacetla. Asistence: Rudolf Červený.
26:33'
Po svižné kombinaci střílel Cardwell, kotouč byl ale tečován mimo. Hradec vyhazuje.
25:58'
Dynamo si zahraje další přesilovou hru. Andris Džerinš je vyloučen na dvě minuty za hákování.
25:51'
Skvěle se na druhé straně uvolnil Ján Sýkora, ale nedokázal zakončit!
25:13'
Michal Dragoun posílal do brankoviště přihrávku od mantinelu a po pár odrazech kotouč prolétl jen těsně mimo!
24:41'
Hradec nevyužil svého tlaku při přesilovce a hned z prvního útoku v plném počtu Dynamo navyšuje své vedení na dvougólové! Od modré čáry vystřelil Tomáš Mojžíš a tečovaný skákavý kotouč dorazil za Rybárova záda TOMÁŠ ROLINEK! Jeho trefu ještě posvětil videorozhodčí. Asistence: Tomáš Mojžíš a Rostislav Marosz.
23:56'
23:54'
Graňákův příklep od modré čáry trefuje tyč!
23:08'
Po zmatku před vlastní brankou Dynamo znovu dostává kotouč ven ze třetiny.
22:50'
Blaž Gregorc vypálil tvrdě od modré, Kacetl jeho pokus ukryl do výstroje.
22:23'
Zámorského dělovku kontroluje Kacetl, Dynamo následně vyhazuje kotouč.
21:56'
Mountfield začal o poznání aktivněji a bude hrát přesilovku. Matěj Beran dostává dvě minuty za vysokou hůl.
21:04'
Treille zachytil hradeckou rozehrávku a v rychlosti posunul kotouč na Tomáška, který po svižné otočce střílel přes obránce, ale nebyl úspěšný.
20:22'
V útočném pásmu se do zakončení dostal Martin Pláněk, ale Kacetl jeho pokus vyrazil.
20:01'
První třetina končí. Dynamo v ní bylo jasně lepším týmem a dlouho ostřelovalo Rybárovu branku ze všech pozic. Ujala se ale až přesilovka v předposlední minutě, když Marek Trončinský našel dobře postaveného Marosze, a ten kotouč uklidil pod víko. Ondřej Kacetl byl během první dvacetiminutovky spíše v roli diváka, na jeho branku letěly jen dvě střely oproti pardubickým deseti. Druhá část hry začne zhruba v 17:55.
20:00'
19:14'
Na druhé straně hřiště po Kacetlově zákroku Rhett Holland umravňuje Andrise Džerinše, který byl v pardubickém brankovišti příliš aktivní.
18:38'
Pardubice potvrzují zvýšenou formu v přesilovkách a dostávají se do vedení! Hosté se pokusili vyhodit, na modré čáře ale kotouč zachytil Jacob Cardwell a posunul jej na Trončinského, který ještě našel ROSTISLAVA MAROSZE, a ten pověsil kotouč pod víko! Asistence: Marek Trončinský a Jacob Cardwell.
18:20'
Další jeho střela letí mimo a Hradec dostává kotouč do středního pásma.
18:05'
Cardwellova střela od modré neprošla.
17:23'
Po souboji u mantinelu kotouč končí na hradecké střídačce.
16:59'
Za podražení dostává dvě minuty brankář Mountfieldu Patrik Rybár. Jeho trest odpyká Martin Látal.
16:53'
Dynamo kombinuje v útočném pásmu, navíc bude hrát další přesilovku.
16:42'
Příklep od modré čáry zvolil po odražení puku také Petr Sýkora, kotouč byl ale tečován vysoko nad hradeckou branku.
15:59'
Po Trončinského bombě od modré zvoní tyč!
15:51'
15:49'
V pokračujícím oslabení se do zakončení dostal Dušek, ale Rybár si připisuje jistý zákrok.
15:38'
15:04'
Přihrávka Martina Látala napříč útočným pásmem nenašla adresáta.
14:34'
Před Rybára se cpal Jacob Cardwell, ale neprošel přes hradeckého obránce.
14:04'
Rudolf Červený střílel od modré, ale puku do cesty obětavě skočil domácí kapitán Rolinek.
13:51'
Domácí přesilovka ale hodně rychle končí. Petr Sýkora si počínal nedovoleně a dostává dvě minuty za hákování.
13:38'
Dynamo si aktivní hrou v útočném pásmu vykoledovalo faul a zahraje si první přesilovku. Dvě minuty za držení inkasuje Oskars Cibulskis.
13:12'
V útočném pásmu už je zase Dynamo, po souboji v rohu hřiště rozhodčí raději přerušují hru a řeší drobné rozmíšky. Po komerční pauze se bude vhazovat před Rybárem.
12:37'
Bedřich Köhler zavezl kotouč do útočného pásma Mountfieldu, ale jeho bekhendové nahození prolétlo pouze do rohu hřiště.
11:43'
Filip Pavlík dostal nabito před pardubickou branku, ale kotouč mu sjel z čepele a střela vůbec neměla razanci.
10:38'
Teď se ke střele od modré čáry dostal Marek Trončinský, ale jeho pokus byl zablokován.
09:57'
Dynamo se drží v útočném pásmu, kotouč ale létá podél mantinelů a šance nepřichází.
08:19'
Oba borci, jak Patrik Poulíček (PCE), tak Petr Zámorský (HKR), dostávají 2 + 2 minuty za hrubost. Poulíček navíc ještě deset minut osobního trestu za nesportovní chování. Hraje se pět na pět.
08:19'
Patrik Poulíček se po Rybárově podržení kotouče pustil do bitky s Petrem Zámorským a poslal hradeckého obránce k zemi!
07:57'
Poměrně dlouhá kombinace Dynama na vlastní polovině nakonec končí ofsajdem.
07:11'
Sacha Treille hledal před brankou dobře postaveného Tomáška, ale druhý jmenovaný vůbec nezaregistroval kotouč a Hradec jej odpálil na zakázané uvolnění.
05:49'
Petr Zámorský vyzkoušel Kacetlovu pozornost příklepem ze středního pásma, pardubický brankář kotouč bez problému vyrazil.
04:42'
Od modré čáry vypálil René Vydarený, jeho pokus ale trefil některého hráče před Kacetlem do nohy a odrazil se mimo.
04:04'
Lukáš Cingel se snažil propasírovat kotouč do útočného pásma Hradce, ale neprošel přes obránce.
03:26'
Sacha Treille dostal přihrávku přímo před Rybára, ale trefil pouze jeho beton!
03:02'
Dynamo je v úvodu lepším týmem, Rolinek vybojoval kotouč v útočném pásmu, díky drobnému háčku od soupeře ale nedokázal pořádně přihrát.
02:32'
Tomáš Vondráček před Rybárem nepříjemně tečoval střelu od modré a dotíral na hostujícího gólmana. To se vůbec nelíbilo Martinu Pláňkovi a Vondráčkovi to vysvětlil odstrčením od branky.
01:37'
Roman Kukumberg zavezl kotouč do útočného pásma, ale nevyšla mu přihrávka na modrou čáru, puk prolétl až do středního pásma.
00:30'
Tomáš Rolinek dostával mezi kruhy přihrávku od Petra Sýkory, ale mezi dvěma hradeckými obránci nedokázal zpracovat.
00:01'
Úvodní vhazování patří Dynamu.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček.

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, R. Pavlík – Cingel, Džerinš, Kukumberg – Berger, Tuominen, Miškář.

Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel.
Poslední vzájemný zápas

Dynamu se proti Hradci dlouhodobě nedaří. Svého soka Pardubice porazily naposledy 24. ledna 2016 na domácím ledě výsledkem 3:2. Od té doby úřaduje Hradec Králové, který ovládl derby hned šestkrát v řadě. Naposledy si proti Pardubicím zastřílel doma 15. října 2017, když zvítězil 6:0. Dvě asistence si v utkání připsal Petr Koukal.
Petr Koukal

I v dnešním utkání se bude po ledě prohánět jeden velmi ostře sledovaný hráč. Mistr světa z roku 2010 Petr Koukal bude sice od svého pikantního přestupu do Hradce Králové hrát proti Dynamu už potřetí, poprvé ovšem vstoupí v cizím dresu na led arény, ve které prozatím prožil možná nejlepší roky své hokejové kariéry. Hodně těžce to nesou domácí příznivci a ve všech vzájemných zápasech častovali Koukala nepříjemnými urážkami.

"Nečekal jsem, že rozvinou transparent "Vítej doma, Péťo," to si nebudem nalhávat. Ale to k tomu patří. Už jak jsem to podepsal, tyhle komentáře přišly. Dalo se to čekat. Samozřejmě to ještě uslyším v extralize, ale hrajeme tam až 26. kolo, tak doufám, že fanoušci nevychladnou...", nechal se po srpnovém utkání s Dynamem v rámci Mountfield Cupu slyšet Koukal. Zmíněné 26. kolo je tady!
Dynamo Pardubice

I v táboře hokejistů ze sousedního města panuje před pikantním soubojem dobrá nálada. Pardubičtí hokejisté sice v posledním utkání prohráli na ledě Třince 2:3 po samostatných nájezdech, dokázali ovšem vymazat dvougólový náskok soupeře a jeden bod z ledu těžkého protivníka je tak velmi cenný. Po třech předešlých výhrách tak Pardubice bodovaly i počtvrté. Dynamo je na desátém místě s jednatřicetibodovým ziskem a statečně se drží v kontaktu s příčkami zajišťující předkolo play off.

Zvláštní situaci prožil v den tohoto utkání Rostislav Marosz. Hraje sice prvního centra v Dynamu, patří ovšem právě Ocelářům a původně proti nim neměl v rámci hostování vůbec nastoupit. Do Třince mířil po vlastní ose, když se dozvěděl, že se oba týmy domluvily na prodloužení jeho hostování do konce sezony s tím, že odpadne zákaz hrát proti "svým". Marosz tedy musel rychle začít konat. Výstroj mu přivezli deset minut před utkáním a útočník Dynama do něj zasáhl bez absolvování předchozího rozbruslení.
Mountfield HK

Po nepříliš povedeném vstupu do sezony Hradec Králové aktuálně oplývá skvělou formou. Úhlavní rival Dynama zvítězil v posledních šesti utkáních v řadě, z toho třikrát v základní hrací době. Naposledy si Mountfield doma poradil s jihlavskou Duklou, kterou porazil 5:2. Hradečtí hokejisté jsou na druhém místě extraligové tabulky se ziskem 49 bodů, na vedoucí Plzeň potom ztrácejí bodů 5.
Je to tady! v Pardubicích dnes v 17:00 odstartuje velmi ostře sledované a očekávané dvaadvacáté východočeské derby mezi Dynamem Pardubice a Mountfieldem HK!