Tipsport Extraliga - Základní část - 44. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Vítkovice - 23. ledna 2018   18:00

Pardubice
17:45' Rolinek (Trončinský, T. Svoboda) • 23:34' P. Sýkora (Marosz, Beran) • 32:45' Beran (Trončinský) • 37:59' T. Svoboda (Tomášek, Treille) • 58:40' Trončinský (Marosz, P. Sýkora)
5:3
(1:1, 3:1, 1:1)
Vítkovice
06:58' Dej  (Lev, Olesz) • 34:13' Kucsera  (O. Roman, Sloboda) • 55:23' Sloboda  (O. Roman, Kucsera)
Pardubice
Sýkora, Šír – Kis, Rampír
Tipsport arena
6 360 diváků
Vítkovice

Pardubice - Vítkovice: Je rozhodnuto, Trončinský poslal puk do prázdné brány, 5:3

Je to tak. Domácí Dynamo vítězí 5:3 a zastavuje nepříznivou sérii vzájemných zápasů s dalším soupeřem. V padesáté šesté minutě využil přesilovku Karol Sloboda a Vítkovice prohrávaly o jednu branku, potom ale hostující trenéři sáhli ke hře bez brankáře a gólem do prázdné branky osud dnešního utkání zpečetil Marek Trončinský. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
59:21'
Dynamo nahazuje kotouče směrem k Dolejšovi a dnešní zápas v pohodě dohraje.
58:40'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A o pár chvil později potvrzuje výhru domácích gólem do prázdné branky obránce MAREK TRONČINSKÝ, kterému kolegiálně přenechal kotouč Rostislav Marosz, který se před tím krásnou kličkou zbavil posledního obránce Vítkovic. Asistence: Rostislav Marosz a Petr Sýkora.
58:01'
Dolejš odjíždí na střídačku a Vítkovice to budou zkoušet v šesti.
57:09'
Radoslav Tybor dostal přihrávku do brejku a mohl vyrovnat stav dnešního utkání, branku ale netrefil!
56:57'
Jordann Perret dostal přihrávku do jízdy, s jeho následnou střelou si ale Dolejš v pohodě poradil.
55:23'
Vítkovice právě vstřelily branku!
KAROL SLOBODA si dobře najel do mezikruží, kam z rohu hřiště dostal přesnou přihrávku a propálil Ondřeje Kacetla střelou na lapačku. Využívá tak přesilovku a zajímavě promluvil do závěru dnešního zápasu! Asistence: Ondřej Roman a Lukáš Kucsera.
54:31'
Dynamo ihned po vhazování dostává kotouč až k Dolejšovi.
54:25'
Martin Kaut chtěl v obranném pásmu vyhodit kotouč, ale přehnal to s razancí a míří na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry – vyhození puku.
53:12'
Trška nahazoval od modré čáry, ale kotouč znovu prolétl mimo branku.
52:18'
Karol Sloboda se dostal ke kotouči na pravém kruhu pro vhazování, ale jeho střela jen prolétla kolem pardubické branky.
50:55'
Do volného prostoru před Kacetla se dostal Lukáš Klok, ale domácí brankář jeho pokus vykryl.
50:29'
50:03'
Další vyhození a rozehrávat musí Dolejš.
49:30'
Dynamo vyhazuje přes všechný čáry.
49:03'
Vítkovice krouží v útočném pásmu, ale Kacetl je bezchybný. Po kotouči v tuto chvíli sáhl lapačkou a hra je přerušena.
48:29'
Vítkovice si zahrají přesilovku. Rostislav Marosz usedá na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole.
48:06'
Od mantinelu nepříjemně nahazoval Wishart, Dolejš stihl zareagovat včas a jeho pokus vyrazil.
47:21'
Martin Kaut měl před sebou trochu volného prostoru, ale branku střelou zápěstím netrefil.
46:45'
Například Petr Čáslava parádně zastavil postup vítkovických hráčů na branku.
46:23'
Oba týmy hledají cestičky do útočného pásma, ale obě obrany jsou neprostupné.
45:15'
Ofsajd Vítkovic.
44:33'
Přes obránce vypálil Roman Szturc, Kacetl proti jeho střele vymrštil svou lapačku a přerušil hru.
44:05'
Ve velké šaci byl na druhé straně rozjetý Treille, Dolejše ale nepřekonal.
43:42'
Velkou hrubku za vlastní brankou udělal Ondřej Kacetl a nabídl hostům kotouč přímo před svou svatyni. Dojíždějící Petr Kolouch ale kotouč nezasáhl. Dohrál ovšem Ondřeje Kacetla, který chvíli zůstal ležet otřesený.
43:00'
Vystřelit na modré zkusil Petr Sýkora, ale příklep se mu nepovedl.
42:28'
Na Kacelta nahodil kotouč Rostislav Olesz, domácí brankář vyráží kotouč do rohu hřiště.
42:01'
Rozhodčí píská úmyslný ofsajd Vítkovic a vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
40:37'
Oba celky jsou v plném počtu.
40:07'
Do třetí třetiny jdou Vítkovce v brance s Danielem Dolejšem.
40:01'
Ta končí za Kacetlem, když kotouč na holi držel Tomáš Mojžíš. Po čtyřiceti minutách vedou domácí 4:2, kteří ve druhé třetině nasázeli tři góly. Prosadili se Petr Sýkora, Matěj Beran a Tomáš Svoboda. Za Vítkovice v přesilovce skóroval Lukáš Kucsera. O bojovou vložku se v závěru třetiny postarali Poulíček s Trškou, když domácí útočník poslal svého soupeře k zemi. Třetí třetina začne hrou čtyři na čtyři zhruba v 19:49.
40:00'
39:44'
Dynamo chce v klidu dohrát druhou třetinu.
38:37'
Po Kautově střele dojížděl před Bartošáka Patrik Pouláíček a to se nelíbilo Peteru Trškovi, který vzal domácího útočníka do kravaty. Poulíček se ovšem jen tak nenechal a poslal vítkovického obránce na zem. Oba dostávají po dvou minutách za hrubost. Deset minut osobního trestu za nesportovní chování dostává také Marek Trončinský.
37:59'
TOMÁŠ SVOBODA si ale spravil chuť hned v následující akci, když dostal přesnou přihrávku přímo před Bartošáka a v klidu zakončil. Asistence: David Tomášek a Sacha Treille.
37:44'
Svoboda hledal před brankou postaveného Treilleho, přihrávku ale zastavil hostující obránce.
36:58'
Kacetl parádně vyrazil pokus Radoslava Tybora, který byl sám před pardubickým brankářem! V síti neskončila ani následná dorážka.
36:34'
Do dobré pozice dostal od Rolinka přihrávku Marek Trončinský, Bartošák ale jeho pokus vyrazil betonem.
35:46'
Roman Szturc posílal nabídku před branku, ale přihrávku si nikdo nevyzvedl.
35:07'
Poulíček ve snaze nahodit kotouč do útočné třetiny poslal kotouč ze hřiště a hra je přerušena.
34:13'
Další podobný pokus ale už končí za Kacetlem! Ranou z pravého kruhu pro vhazování se prosazuje LUKÁŠ KUCSERA. Asistence: Ondřej Roman a Karol Sloboda.
33:52'
Karol Sloboda pálil od modré čáry, kotouč byl tečovaný jen těsně mimo!
33:22'
Vítkovice budou znovu hned po gólu hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Rostislav Marosz.
32:45'
Domácí se dočkali a zaslouženě odskakují do dvoubrankového vedení! Od modré čáry nahodil kotouč Marek Trončinský a za záda Patrika Bartošáka, který puk nejdříve vyrazil, jej doklepl MATĚJ BERAN! Asistence: Marek Trončinský.
31:26'
Dopředu po delším čase vyrazily Vítkovice. Konkrétně od mantinelu zakončoval Rastislav Dej, ale jeho příklep minul branku.
30:57'
Dynamo drží útočné pásmo, Bartošák ale odolává.
30:18'
Dušek se dostal do bekhendového zakončení z pravé strany, Bartošák byl ale u tyčky připravený se svou lapačkou.
29:38'
Bartošák měl zakrytý výhled, když od modré čáry nahazoval kotouč Ty Wishart, kotouč ale v brance neskončil.
29:21'
Další zákrok Bartošáka přerušuje hru a následovat bude komerční přestávka.
29:06'
Přímo před Bartošákem neúspěšně dorážel Tomáš Rolinek!
28:27'
Už to vypadalo, že Rostislav Marosz pustí do brejku Romana Szturce, ale dokázal se zkoncentrovat a vítkovickému útočníkovi v šanci zabránit.
27:04'
Kaut s Duškem ujížděli dva na jednoho! První jmenovaný vzal celou akci na sebe a vystřelil, puk se sice odrazil na Duška, ten ale zakončit nedokázal.
26:44'
26:21'
Do úniku se dokonce vydal Patrik Poulíček, ale byl dostižen obráncem a nic z toho nebylo.
25:54'
Dynamo zatím oslabení zvládá dobře a už po několikáté dostává kotouč ven ze třetiny.
25:35'
Příklep Tršky byl tečován mimo branku.
25:02'
Tomáš Rolinek na chvíli udržel kotouč za Bartošákem a našetřil pár vteřin pro Dynamo.
24:44'
Vítkovice mohou odpovědět v přesilovce. Dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostává Sacha Treille.
23:34'
PETR SÝKORA nejprvě obětavým skokem ve středním pásmu vybojoval kotouč pro Dynamo a nakonec se sám dostal až do zakončení! Jeho střela prošla přes Bartošáka až do sítě a Dynamo vede 2:1! Asistence: Rostislav Marosz a Matěj Beran.
22:23'
Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Radoslav Tybor a zavezl jej do útočné třetiny, dlouho se ovšem rozmýšlel se zakončením a do šance se nakonec nedostal.
21:14'
21:03'
Od modré pálil z první Jakub Lev, Kacetl jeho střelu vyrazil betonem.
20:21'
Vítkovice ihned vyrazily dopředu, zastavil je ovšem ofsajd.
20:01'
Vítkovickou přesilovku na necelou půl hodinku přeťal signál na znamení konce první třetiny. Skóre je v Pardubicích vyrovnané 1:1. Do vedení šly dnes jako první Vítkovice, když se bombou z první prosadil v sedmé minutě Dej, Dynamo potom zápas vyrovnalo při přesilovce, když se po pěkné kombinaci zaradoval Tomáš Rolinek. Druhá třetina začne zhruba v 18:52.
20:00'
19:50'
Po chybné rozehrávce hostů u vlastní branky se do velké šance dostal Tomáš Svoboda! V pádu ovšem nedokázal Bartošáka příliš ohrozit.
19:39'
Nepřesně od modré čáry pálil Ivan Baranka.
19:19'
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
19:14'
Přesilovku si zahrají také Vítkovice. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Mojžíš.
18:28'
Jordann Perret měl před sebou kus volného prostoru a posledního obránce, s pokusem o kličku ale neuspěl.
17:45'
Do třetice všeho dobrého! Pěknou přesilovkovou kombinaci domácích dorazil pod víko Bartošákovy branky TOMÁŠ ROLINEK! Asistence: Marek Trončinský a Tomáš Svoboda.
17:15'
V závěru první třetiny přichází třetí přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za podražení dostává Karol Sloboda.
16:41'
Po skrumáží před vítkovickou brankou se k bekhendové střele dostal Matěj Beran, ale kotouč opět letí mimo!
15:42'
Ondřej Roman se středem hřiště dostal do útočného pásma, jeho přihrávka ale nenašla adresáta a hrají domácí.
14:34'
Další Treilleho pokus kryje Bartošák a hra je přerušena.
14:00'
Rolinek hledal před brankou dobře postaveného Sýkoru, ten se ale do zakončení nedostal. Dynamo hraje o poznání aktivněji!
13:05'
Matěj Beran šikovně tečoval střelu od modré čáry, ale kotouč letí těsně mimo.
12:55'
12:50'
Prostor se otevřel také před Sachou Treillem, ale Bartošák se prostřelit nenechal.
11:52'
Další nájezd do útočného pásma už ovšem pořádně zaváněl vyrovnávací brankou! Tomáš Rolinek ze vzduchu sklepával kotouč do prázdné branky, ale kotouč za brankovou čáru nedoklouzal!
11:31'
Domácí kombinace je ovšem bez střely a Vítkovice vyhazují kotouč.
10:55'
Další přesilovka pro Dynamo, protože vítkovický Sloboda inkasuje dvě minuty za podražení.
10:55'
Na druhé straně neúspěšně do poloodkryté branky mířil Martin Kaut a bude se vylučovat!
10:28'
Úplně sám před Kacetlem se zjevil Patrik Zdráhal, bekhendem ale netrefil branku!
08:43'
Nabídku na teč posílal od modré čáry Cardwell, kotouč ovšem prolétl do rohu hřiště.
08:37'
Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostů.
08:23'
Další kombinace Dynama vyústila v příklep Martina Kauta, kotouč ovšem skončil v ochranné síti.
07:57'
07:40'
Po vhazování v útočném pásmu Dynama pálil z první také Jacob Cardwell, ale Bartošák kotouč vyrazil.
06:58'
Hosté jdou do vedení! Ve středním pásmu rukou zpracoval kotouč Jakub Lev a poslal přihrávku RASTISLAVU DEJOVI, který bombou z první nedal Kacetlovi žádnou šanci. Asistence: Jakub Lev a Rostislav Olesz.
05:51'
Trška se po návratu z trestné lavice vydal do zakončení, Kacetl si jej ale pohlídal.
05:46'
05:04'
Po přihrávce od modré střílel Petr Čáslava, Bartošák ale kryje a přerušuje hru.
04:10'
Wishart to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, Bartošák ale jeho pokus vyrazil a hosté dostávají kotouč ven ze třetiny.
03:46'
Dynamo bude mít možnost využít přesilovku. Za podražení odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici Peter Trška.
02:51'
Až ve třetí minutě přichází první střela domácích na branku. Rolinek ji tečoval jen těsně mimo!
02:07'
Dynamo se zatím vůbec k ničemu nedostalo, Vítkovice zahájily utkání velmi aktivně.
01:33'
Přes obránce to teď zkoušel Roman Szturc, Kacetl znovu vyráží.
01:04'
Od mantinelu pálil Trška, Kacetl vyráží.
00:18'
Hned na úvod veliká šance Vítkovic! Jakub Lev bekhendem nahazoval kotouč před branku a nepříjemně jej přímo před Kacetlem tečoval Dej, pardubický brankář ovšem kotouč udržel.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, D. Krenželok – Dej, Lev, Olesz – Tybor, O. Roman, Pytlík – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský – Baláž.

Rozhodčí: Sýkora, Šír – Kis, Rampír.
Vzájemné zápasy

Proti Dynamu se Vítkovicím daří. Poslední výhra Pardubic nad tímto soupeřem se datuje k 25.11.2017, kdy Východočeši vyhráli 3:0, od té doby úřadují Vítkovice. Vyhrály pětkrát za sebou a ve všech případech po základní hrací době. Dynamo ovšem už v letošním ročníku pár takových sérií zastavilo, podaří se mu to i dnes?
HC Dynamo Pardubice

V Pardubicích se musejí mít na pozoru. Po domácí prohře se Zlínem varoval své hráče trenér Holaň, že každý takový výpadek může být fatální, ale místo poučení přišel další. Sedm nevyužitých přesilovek v posledním kole znamenalo prohru 2:4 na ledě Chomutova a Východočeši jsou po minulém parádním víkendu rázem dva body od play outových pozic. Dynamo je na devátém místě se sedmapadesáti body.
HC Vítkovice Ridera

Slezané v poslední době platí za velmi neoblíbeného soupeře. Od konce listopadu do závěru loňského roku nasbírali devět výher v řadě a výrazně poskočili tabulkou. Od té doby sice Ridera drží trend střídající se výhry a prohry, stále ovšem okupuje solidní třetí místo o tři body za Hradcem Králové. Poslední bod Vítkovice přidaly v minulém utkání na Spartě, kde ještě půl minuty před koncem vedly 3:2, ale nakonec padly 3:4 po samostatných nájezdech. Celkem mají Vítkovice 77 bodů.
Hezký den z Pardubic! V předehrávce 44. kola Tipsport extraligy budeme dnes sledovat souboj mezi Dynamem Pardubice a celkem HC Vítkovice Ridera. Začínáme v 18:00.