Tipsport Extraliga - Základní část - 41. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Zlín - 19. ledna 2018   18:00

Pardubice
34:23' Tomášek (Treille) • 52:40' Marosz (Rolinek)
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Zlín
09:34' Šťastný  (Fořt, Roberts Bukarts) • 24:16' P. Sedláček  (Kubiš, Žižka) • 53:57' Ferenc  (Freibergs, Fořt)
Pardubice
Hejduk, Sýkora – Pešek, Rampír
Tipsport arena
Zlín

Pardubice - Zlín: Jakub Ferenc střelou z velkého úhlu vrátil hostům vedení, 2:3

Utkání končí. Dynamo sahalo po bodech, když ve třiapadesáté minutě v přesilovce vyrovnal svým desátým gólem za Dynamo Rostislav Marosz, ale Berani se dostali do vedení hned za dvě minuty, když kotouč od mantinelu nenápadně nahodil Ferenc a puk skončil až za Kacetlem. Ten poslední minutu a pár vteřin strávil na střídačce, ale Dynamu se už vyrovnat nepodařilo. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
59:55'
Roberts Bukarts se hnal na prázdnou branku, ale nedokázal dostat kotouč za čáru.
59:06'
Kacetl je znovu na střídačce.
58:54'
Pardubický brankář se ovšem může vrátit zpět do branky. Marek Trončinský fauloval ve snaze zabránit gólu do prázdné brány a dostává dvě minuty za držení.
58:40'
Kacetl odjíždí na střídačku a Dynamo bude hrát v šesti!
58:01'
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Po vyhraném Tomáškově vhazování se úplně sám před Kašíkem objevil Jacob Cardwell, ale nedokázal překonat zlínského brankáře!
57:15'
Zakázané uvolnění Zlína.
55:41'
Po pardubickém nahození od modré čáry se kotouč od Kašíkova betonu odrazil přímo před Marosze, kterému stačilo doklepnout kotouč do branky, ale domácí útočník puk nezasáhl!
53:57'
Zlín právě vstřelil branku!
Krátce po Maroszově vyrovnání se ovšem Zlín velmi nenápadnou akcí dostává zpět do vedení! JAKUB FERENC od mantinelu píše nahodil kotouč po zemi směrem na Kacetla a kotouč skončil až u levé tyče pardubické branky. Asistence: Ralfs Freibergs a Tomáš Fořt.
52:40'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Přesně po půl minutě početní výhody Pardubice vyrovnávají stav utkání na 2:2! ROSTISLAV MAROSZ si na pro něj typickém místě počkal na přihrávku od mantinelu a pověsil kotouč za Kašíka! Asistence: Tomáš Rolinek.
52:10'
Na trestnou lavici tedy může odjet Ralfs Freibergs, který dostává dvě minuty za faul kolenem.
52:10'
Petr Sýkora dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ale Kašík jeho příklep vyrazil!
51:27'
Rozhodčí signalizují vyloučení, bude to přesilovka pro Dynamo.
51:04'
Rozjetý Treille posílal bekhendovou přihrávku před branku, ale zlínský obránce ji zastavil.
49:05'
Do konce zápasu zbývá bez mála jedenáct minut a na ledě sledujeme opravdu pořádnou bitvu o každý centimetr hrací plochy. Oba týmy se tlačí dopředu, ale obrany jsou bezchybné.
48:00'
Petr Sýkora dostal přihrávku a už mířil do volného prostoru, rozhodčí ale píská ofsajd.
47:08'
Rozjetý Jiří Ondráček pálil z pravého křídla, Kacetl jeho pokus vyrazil betonem.
46:01'
Zakázané uvolnění také na straně Zlína.
45:12'
Jiří Ondráček vypálil tvrdě od levého mantinelu, ale Kacetl schoval kotouč do lapačky.
44:58'
Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude před Kacetlem.
44:36'
Treille měl v útočném pásmu dobrou pozici pro rozehrávku, ale akci mu znemožnil rozhodčí, který mu zablokoval cestu.
43:41'
Sacha Treille si přijel pro kotouč až k rozehrávajícímu brankáři, puk získal, ale rozhodčí píská ofsajd.
43:02'
Čáslava napřáhl na modré, ale kotouč se odrazil pouze od zadního mantinelu a ihned jej zpracovali hosté.
41:44'
Poulíček to vzal středem hřiště, ale těsně za modrou přišel o kotouč.
40:42'
Dynamo zatím nenašlo cestu do útočného pásma Zlína a do útoku se vydávají také hosté.
40:01'
Teď už ale druhá dvacetiminutovka opravdu skončila. V její páté minutě Zlín vedl 2:0, když se v přesilovce přízemní střelou z mezikruží prosadil Pavel Sedláček. Dynamo poté takřka bez ustání ušilo na hostující obranu a nakonec se dočkalo snížení. David Tomášek tak dlouho kroužil s kotoučem po útočném pásmu, až mezi kruhy vystřelil zápěstím a puk zapadl až za Kašíka. Třetí třetina začne zhruba v 19:45.
40:00'
39:58'
Už jsem chtěl kliknout na konec druhé třetiny, ale v samém závěru rozhodčí pro přihrávku rukou vrací hru o dvě vteřiny zpět a uvidíme ještě jedno vhazování.
39:55'
Z levé strany tvrdě vypálil Cardwell, ale Kašík vyráží.
39:47'
Zakázané uvolnění hostů.
39:44'
Dynamo ze všech sil bojuje v útočném pásmu a hledá dobré pozice, ale Zlín urputně brání.
38:14'
Roberts Bukarts už si myslel, že to je 3:1 pro jeho tým, když stál úplně sám u prázdné brány a odrazil se k němu kotouč. Lotyšský útočník ovšem trefil břevno Kacetlovy klece!
36:44'
Šťastný uháněl dopředu, ale ve středním pásmu přišel o kotouč a Zlín musí znovu rozehrávat od vlastní branky.
35:14'
Poulíček dvakrát dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale tísněn obráncem ani jednou nedokázal přihrát svým spoluhráčům.
34:37'
Přihrávku do jízdy dostal Martin Kaut, ale po jeho střele kotouč letěl vysoko nad branku.
34:23'
DAVID TOMÁŠEK dobře kroužil v útočném pásmu, a když už nevěděl co s kotoučem, tak v mezikruží vypálil zápěstím a puk nakonec skončil až za Kašíkem! Asistence: Sacha Treille.
33:57'
Po Tomáškově přistrčení pálil Sacha Treille, Kašík ale našel kotouč v lapačce.
33:28'
Zlín se drží u kotouče a krouží po útočném pásmu, nedaří se mu ale dostat se do šance.
32:48'
Dušek střílel přes obránce, ale Kašík si kotouč našel a přerušil hru.
32:14'
Oba týmy v plném počtu.
31:42'
Cardwellovo nahození od modré zpracoval Perret a bekhendem mířil mezi Kašíkovy betony, ale neúspěšně.
31:04'
David Tomášek dostal dobrou přihrávku od Treille přímo před Kašíka, ale nedokázal jej překonat!
30:36'
Tomášek zkusil vypálit přes obránce, ale kotouč neprošel.
30:14'
Krátce na to ovšem rozhodčí znovu vylučuje, a to na straně Dynama, takže se bude hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty pro Marosze za vysokou hůl.
30:05'
Dynamo si zahraje přesilovku. Tomáš Fořt dostává dvě minuty za držení.
30:00'
Rostislav Marosz dostal přihrávku před prázdnou branku, ale přes obránce nedokázal zakončit!
29:05'
Cardwell vypálil od modré čáry, Kašík vyráží kotouč do ochranné sítě a hra je přerušena.
28:19'
David Tomášek zamíchal s kotoučem v útočném pásmu a přihrál dobře postavenému Hrabalovi, který okamžitě vypálil, Kašík ale jeho pokus zneškodnil!
27:40'
Kotouč znovu v ochranné síti nad Kacetlem, tentokráte zakončoval David Šťastný.
27:05'
Michal Popelka to vzal středem hřiště až ke Kacetlovi, kotouč ale po jeho zakončení skončil v ochranné síti.
26:41'
Také Cardwell to zkoušel od modré, tentokrát ale kotouč ke Kašíkovi nedošel.
25:59'
Wishart nahodil kotouč na Kašíka přes několik hráčů, zlínský brankář si ale kotouč pohlídal a vyrazil.
25:49'
25:31'
Treille operuje v útočném pásmu, ale se dvěma zlínskými obránci si poradit nedokázal a přišel o kotouč.
24:16'
Berani využívají přesilovku a odskakují do dvoubrankového vedení! PAVEL SEDLÁČEK dostal nabito v mezikruží a z první přízemní střelou překonal Ondřeje Kacetla. Asistence: Pavel Kubiš a Tomáš Žižka.
23:54'
Pro puk si na levý kruh pro vhazování sjel Zdeněk Okál a vypálil z první, jeho střela ale nebyla ideální a netrefila branku.
22:47'
Poulíček s Rolinkem ujížděli dva na jednoho! Poulíček vypálil a kotouč se odrazil od Kašíka do jízdy Rolinkovi, domácí kapitán ale nebyl v dobré pozici a nedokázal zakončit.
22:24'
Zlín si zahraje další přesilovku. Petr Čáslava inkasuje dvě minuty za krosček.
21:14'
21:00'
Petr Sýkora v mezikruží vypustil svoji bombu z první, ale Kašík kotouč zastavil.
20:50'
Trončinský střílel od modré čáry, ale kotouč letěl nad branku.
20:16'
Hned na úvod doklepával kotouč Tomáš Rolinek, ale trefil pouze Kašíka!
20:01'
Dynamo ovšem v přesilovce nic moc nestihlo a přerušil ji tón oznamující konec první třetiny. Zlín po ní vede 1:0, když se v desáté minutě z dorážky prosadil David Šťastný. Dynamo mělo pár zajímavých šancí na vyrovnání, ale Kašík je zatím stoprocentní. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.
20:00'
19:14'
V závěru první třetiny si Dynamo zahraje přesilovku. Aktivní hrou v útočném pásmu si Sacha Treille, kterého podrazil Tomáš Fořt, vybojoval faul a výhodu pro své mužstvo.
18:35'
Petr Sýkora s Tomášem Rolinkem ujížděli dva na jednoho, ale domácí kapitán nedokázal zasunout kotouč za Kašíka!
17:47'
Rostislav Marosz předvedl skvělou práci i do obrany, když pohotově odstavil od kotouče rozjetého hráče Zlína.
16:48'
První domácí formace pořádně zatopila zlínským! Rostislav Marosz vylákal Kašíka z branky, kterou objel, ale v pádu nedokázal přihrát žádnému spoluhřáči. Další šanci Kašík raději přerušil skokem po kotouči, který skončil v jeho lapačce.
15:38'
Petr Sýkora byl opět hladový po kotouči, ale skvěle jej odstavil hostující obránce.
15:16'
15:02'
14:43'
Ščotka si udělal výlet přes celé hřiště a dostal se až do zakončení, netrefil ovšem branku.
13:49'
Okál vypálil tvrdě příklepem, ale trefil pouze obránce před sebou.
13:16'
Záhy se ale síly na ledě vyrovnají. Taktéž za podražení dostává dvě minuty Roberts Bukarts a bude se hrát čtyři na čtyři.
13:02'
Zlín si zahraje přesilovku. Josef Hrabal odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
12:34'
Další nenápadná, ale za to nebezpečná akce Zlína! Kotouč si tak poskakoval v útočném pásmu, až jej trefil jeden z útočníků a Kacetl jen tak tak vyrazil!
09:34'
Petr Sýkora už se nadechoval k samostatnému úniku, místo toho se ale kotouč odrazil na hůl Tomáše Fořta, který bez váhání vypálil na Kacetla. Tento pokus ještě dokázal domácí brankář vyrazit, ale na dorážku DAVIDA ŠŤASTNÉHO už byl krátký. Asistence: Tomáš Fořt a Roberts Bukarts.
09:17'
08:51'
Illo se chystal ke střele, ale trefil brusli před sebou stojícího obránce.
08:36'
Bojko nedosáhl na dlouhou přihrávku a máme tu zakázané uvolnění Dynama.
08:02'
Poulíček napřahoval k další střele v útočném pásmu, tentokráte mu ale těsně před zakončením kotouč vyfoukl obránce Zlína.
07:08'
Na druhé straně se do zakončení dostal Antonín Honejsek, ale Kacetl byl připravený na svém místě.
06:38'
Petr Sýkora už už zpracovával další dobrou přihrávku do volného prostoru, ale skákavý kotouč si to nakonec rozmyslel a na hokejce domácího útočníka nezůstal.
06:15'
Dobrou přihrávku do jízdy dostal Petr Sýkora, obloukem se dostal přes obránce do volného prostoru, ale zlínského brankáře nepřekonal.
05:52'
Směrem ke Kloučkovi postupoval po rozehrávce od vlastní brány Roberts Bukarts, ale rozhodčí píská ofsajd.
04:34'
Kaut krásně prošel mezi dvěma zlínskými obránci a nalil do mezikruží Patriku Poulíčkovi, ten ale netrefil bránu.
03:43'
Svoboda dostal dobrou přihrávku na kruh pro vhazování, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.
03:25'
Další zákrok pro Kašíka, když z úhlu tvrdě vypálil Rostislav Marosz.
02:56'
Petr Sýkora v nezvyklé pozici mezi kruhy tečoval nahození od modré čáry, Kašík si ale s tečí poradil a vyrazil kotouč svým betonem.
02:06'
Dušek protečoval kotouč do útočného pásma, ale hraje opět Zlín.
01:39'
Zlín začal hodně aktivně a tlačí svého soupeře. Kacetl si připisuje další zákrok, tentokráte schoval puk do lapačky a přerušil hru.
00:56'
Kacetl do rohu vyráží nahození od modré čáry.
00:08'
Hned po vyhraném vhazování se dopředu cpal zlínský Tomáš Fořt, ale neprošel přes pardubické obránce.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Holland, Hrabal, Cardwell, Wishart, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Padrnos – Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts – Okál, Honejsek, Kubiš – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Illo, Popelka, Klhůfek.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Pešek, Rampír.
Dynamo Pardubice

Pardubice mají za sebou víkend snů a celkově se jim v lednu hodně daří. Prozatím bodovaly ve všech utkáních v novém roce, získaly hned třináct bodů z patnácti možných. Nejvěhlasnější výhry jsou potom ty poslední dvě, když Dynamo nejprve vyhrálo druhé derby s Hradcem v řadě výsledkem 3:2 a přivezlo tři body z ledu pražské Sparty za výhru 4:2.
Aukro Berani Zlín

Po vlažném vstupu do soutěže mají Ševci aktuálně celkem solidní formu. Hokejisté Zlína mají za sebou tři domácí utkání v řadě, ve kterých získali cenných šest bodů proti vedoucí Plzni, kterou porazili 4:1 a rozjetým Vítkovicím, které musely zkousnout těsnou prohru 1:2. Do třetice to potom nevyšlo proti brněnské Kometě, která ve městě Tomáše Bati zvítězila 4:2.
Vzájemné zápasy

Proč o šest bodů? Oba dnešní soupeři jsou totiž sousedy v tabulce a mají stejný počet bodů. Sedmý Zlín je před Pardubicemi pouze o skóre. Týmy mají shodně 57 bodů a oba touží minimálně po udržení se na příčkách zaručujících předkolo play off.

Ve třech dosavadních letošních vzájemných zápasech se dvakrát z výhry radovali hokejisté Dynama. Poprvé porazili Berany ve druhém kole na jeho ledě 2:0 a poté v patnáctém kole doma vybojovali výhru 4:3 po prodloužení. Zlín potom vyhrál v posledním případě, ve dvacátém osmém kole doma 5:2.
Zápas o šest bodů dnes uvidíme v Pardubicích, kam k souboji s Dynamem přijede v rámci 41. kola Tipsport extraligy celek Aukro Berani Zlín. Začínáme v 18:00.