Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Olomouc - 29. září 2017   17:00

Třinec
05:33' Roth (Dravecký, Svačina) • 12:17' Roth (Linhart, Cienciala) • 47:25' Martin Růžička (Marcinko, Roth)
3:4
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

0:3 (SN)

Olomouc
11:33' Eberle  (J. Galvas, Laš) • 23:31' Sundher  (L. Galvas, J. Galvas) • 46:19' Laš  (Vyrůbalík, J. Knotek) • ' Sundher
Třinec
Adam Kika, Ondřej Kalina – Rudolf Tošenovjan, Lukáš Rampír
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5200)
Olomouc

Třinec - Olomouc: O bodu navíc pro hosty rozhodl v samostatných nájezdech Kevin Sundher, 3:4

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji hezký zbytek večera!
Nejlepší hráči zápasu:

Vladimír Roth (2+1) – Marek Laš (1+1).
Utkání končí výhrou Olomouce po nájezdech, Oceláři tak přicházejí o svou domácí neporazitelnost a získávají pouze bod. Hanáci se naopak mohou radovat z velmi cenných dvou bodů!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.

Rozhodující branku vsítil KEVIN SUNDHER!
David Ostřížek povedeným bekhendovým blafákem rozhoduje o vítězi!
Vladimír Dravecký zkusil střelu k pravé tyči, Konrád byl připraven.
Vilém Burian jel hodně pomalu, před Hrubcem pořádně rozpohyboval kotouč a bekhendem jej poslal pod horní tyč!
Rostislav Marosz a jeho klička na levou stranu. Vedle.
Druhý za hosty jel Jan Eberle, který zkusil střelu mezi Hrubcovy betony. Domácí brankář byl úspěšný.
Za Oceláře odpovídal Martin Růžička. Třinecký útočník zkusil střelu k pravé tyči, puk ale minul branku.
Jako první se na Hrubce rozjel Kevin Sundher. Hostující útočník střílel na levou stranu, puk po Hrubcovou lapačkou zapadl do sítě!
Samostatné nájezdy začínají.
Ve WERK ARENĚ je vše připraveno, nájezdy zahájí hostující Olomouc.
Dnešní utkání sleduje 4 279 diváků.
Prodloužení skončilo, stav je stále nerozhodný. Po krátké úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
Hrňa vyzval Rotha k další střele, třineckému obránci ale kotouč utekl z čepele a hosté se osvobodili.
64:02'
Další Rothův pokus, tentokráte vedle branky. Třinec stále u kotouče.
63:44'
Oceláři drží útočné pásmo. Střela Rotha byla sražena, kotouč je však stále na holích domácích hokejistů.
63:21'
U hrazení zůstal ležet Zbyněk Irgl, kterého na mantinel poslal Marek Laš. Ten od sudích inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovka čtyř proti třem pro Oceláře.
62:57'
Olomoucké přečíslení dvou proti jednomu nedopadlo dobře, akci zhatila nepřesná přihrávka.
62:31'
Růžička s Draveckým dlouho motali hostující hráče, ke střele se ale nedostali. Na druhé straně Roth zastavil unikajícího Vyrůbalíka.
61:51'
Marosz poslal kotouč Musilovi, třinecký bek si však nepohlídal modrou čáru a vystavil se do ofsajdu. Pokračovat se bude ve třech na obou stranách.
61:12'
Adámek v rohu hostující třetiny čistě zboural Jakuba Galvase, na Lukáše Galvase si pak v opačném rohu nepřišel Adamský.
60:37'
Martin Růžička je dnes střelecky velmi aktivní. Domácí útočník na Konráda vyslal další dva pokusy, oba skončily na výstroji olomouckého brankáře.
60:10'
Hosté jsou kompletní, do prvního přerušení se bude hrát ve čtyřech.
60:01'
Oceláři zahájí prodloužení v početní výhodě čtyř proti třem, z té zbývá ještě deset vteřin.
Šedesát minut hry tedy nenabídlo vítěze, o tom bude muset rozhodnout pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.
Olomoucký hrdina posledních vteřin třetí třetiny se jmenuje Branislav Konrád! Slovenský brankář musel v závěru základní hrací doby hasit několik velmi dobrých pokusů domácího celku. Velmi blízko k rozhodující trefě byli Roth, Martin Růžička i Marcinko, ve všech případech se však zaskvěl olomoucký brankář!
60:00'
59:32'
Slezané se velmi rychle rychle dostali do olomoucké třetiny, na Konráda vyslali několik střel, skóre se ale zatím nehnulo.
59:10'
Oceláři jsou kompletní a začíná jejich přesilovka. Kotouč je ale v pásmu domácího týmu.
58:42'
Svačina zavezl puk do útočné třetiny, udělal zpětnou kličku a namazal najíždějícímu Draveckému. Ten pálil nad branku.
58:11'
Poměr sil na ledě se srovná, Jiří Ondrušek podrazil pronikajícího Douderu. Za čtyřicet tři vteřin se na led vrátí Rákos a Oceláři budou hrát v početní výhodě.
58:00'
Poslední dvě minuty třetiny, skóre je stále vyrovnané. Hosté hrají v početní výhodě, nemohou se však dostat do útočné třetiny.
57:32'
Dravecký se s Marcinkem dostali do přečíslení, první jmenovaný ale akci zakončil nepřesným pasem.
56:54'
Daniel Rákos byl až příliš aktivní v útočné třetině, třinecký útočník se tři minuty před koncem šedesáté minuty dopustil útočného faulu. Přesilovka pro Olomouc.
56:23'
Oceláři pokračovali v tlaku, Konráda se jim ale ohrozit nepovedlo.
55:35'
Oceláři se velmi rychle dostali do pásma u Konrádovy branky, Cienciala s Adamským připravili pozici pro Adámka. Třinecký mladík mohl pálit z první, kotouč však nebyl schopen trefit.
55:01'
Sundher uzmul kotouč útočícímu Maroszovi a vydal se do protiakce. Hostující útočník se chtěl vyhnout couvajícímu Krajíčkovi, třinecký bek nakonec Sundhera vytlačil k hrazení, kde jej poslal k ledu. Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
54:10'
Další akce hostujícího celku již zaměstnala brankáře Hrubce, ten musel chytit lehké nahození od modré čáry.
53:51'
Hosté se na druhé straně rovněž pokusili ohrozit soupeřova brankáře, Olomoučtí ale prohráli přetlačovanou v rohu kluziště, ze které kotouč vydoloval Doudera.
53:17'
Daniel Rákos projel středním pásmem jako nůž máslem, před Konrádem pak přenechal kotouč Musilovi. Třinecký bek pálil z první, puk těsně minul pravou tyč hostující branky.
52:34'
Hosté se nedohodli při rozehrávce a poslali kotouč na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje ke Konrádovi.
52:15'
Další střela na třineckou branku, další zákrok domácího brankáře. Komerční přestávka.
51:55'
Olomoučtí zastavili útočné snažení Ocelářů a vydali se do svého útočného pásma. Vyrůbalík kombinoval s Holcem, Hrubec nakonec našel kotouč ve své lapačce.
51:13'
Oceláři pokračovali v aktivní hře v útočném pásmu a donutili Konráda k dalšímu zákroku. Hostující brankář si s Růžičkovou střelou poradil.
50:45'
Oceláři získali kotouč u vlastní branky, probojovali se do útočného pásma a málem se opět dostali do vedení! Vladimír Roth poslal střílenou přihrávku pro Martina Adamského, útočník Ocelářů z mezikruží tečoval kotouč těsně nad hostující branku!
50:04'
Olomoučtí se ale velmi rychle vrátili ke kotouči a donutili Hrubce k zákroku. Hra bude pokračovat vhazováním v pásmu Ocelářů po komerční přestávce.
49:44'
Vlach dostal dobrou přihrávku do jízdy, hostující útočník se pokusil přejít skrz dvojici bránících hráčů. Roth s Linhartem ale olomouckému forvardovi zatarasili cestu a obrali jej o puk.
48:41'
Olomouc je kompletní. S příchodem Mráze na led se ještě k závěrečné střele odhodlal Svačina, puk ale netrefil branku.
48:22'
Oceláři pokračují v přesilové hře, další střela na Konráda ale zatím nevyslali.
47:25'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři nakonec přeci jen využívají početní výhodu a srovnávají krok! Kotouč se přes Vladimíra Rotha a Tomáše Marcinka dostal k brankové čáře, kde číhal MARTIN RŮŽIČKA! Třinecký snajpr udělal pár kroků směrem k brance a poté poslal kotouč do horního růžku Konrádovy branky! Asistence: Tomáš Marcinko, Vladimír Roth.
46:56'
Oceláři si nerozumí s kotoučem, po Marcinkově pasu puk přeskočil Hrňovu hůl a dostal se do střední třetiny.
46:19'
Olomouc právě vstřelila branku!
A Oceláři navíc inkasují při vlastní přesilovce! Domácí hokejisté nevyřešili dobře situaci ve středním pásmu, Martin Vyrůbalík poslal kotouč rozjetému MARKU LAŠOVI, který v úniku propálil brankáře Hrubce! Asistence: Martin Vyrůbalík, Jan Knotek.
45:48'
Polanský s Adamským a Svačinou pořádně zatopili pod hostujícím kotlem, Konrád musel likvidovat hned několik střel a dorážek. Hostující gólman byl úspěšný ve všech případech.
45:25'
Domácí se po dlouhé době dostali do útočného pásma, Třinečtí si ale zatím jen přihrávají.
44:41'
Slezanům se přesilovka nedaří, hráči s drakem na hrudi se nemohou dostat do útočné třetiny.
43:57'
Oceláři se s kotoučem dlouho pohybovali za hostující brankou, Hrňovi nakonec puk utekl a odkutálel se do střední třetiny.
43:36'
Oceláři budou hrát v početní výhodě. Na trestnou lavici usedá Petr Strapáč, který v útočném pásu poslal k zemi Linharta. Přesilovka domácích bude pětiminutová, Strapáč je navíc vyloučen do konce zápasu!
42:44'
Oceláři dotírají na Konráda, brankář Olomouce ale zatím další kotouč za svá záda nepustil. Marně se o vstřelení branky pokoušeli Svačina, Musil a Polanský.
42:01'
Marosz zavezl puk do útočné třetiny, za modrou čarou jej přenechal Musilovi, který namazal Draveckému. Slovenský útočník v třineckých barvách vyslal prudkou střelu, puk ale zamířil vedle branky.
41:30'
Marcinko se u levého hrazení opřel do Rákosovy pobídky, kotouč skončil v Konrádově lapačce.
41:05'
Slezané jsou kompletní, Hrubec nemusel při hostující přesilovce zasahovat.
40:50'
Oceláři zvládají oslabení velmi dobře, Kohouti se nemohou dostat do útočné třetiny.
40:15'
Olomouc zahájila poslední dvacetiminutovku v početní výhodě. Sundher si nahodil kotouč do rohu třinecké třetiny a spěchal za nám, rychleji u puku však byl třinecký Krajíček, který jej poslal do střední třetiny.

trestné minuty: 2:8 (8:10).
Druhá třetina je u konce, na kostce třinecké WERK ARENY svítí vyrovnaný stav. Druhá třetina nabídla jednu branku, několik přesilovek na obou stranách a především velký boj o každý kousek ledu. Hostující Olomouci se v čtyřiadvacáté minutě povedlo srovnat krok, když Kevin Sundher přebruslil Linharta a natlačil jej i s kotoučem do třinecké branky. Oceláři mohli odpovědět v několika přesilovkách, Konrád ale zastavil všechny pokusy domácích střelců.

Třetí třetina začne přibližně v 18:41.
40:00'
39:40'
Oceláři se již dvakrát osvobodili, hosté se zatím nedostali k žádné střele.
39:06'
Začala poslední minuta druhé dvacetiminutovky, Olomoučtí ji dohrají v početní výhodě. Na trestnou lavici usedá Tomáš Linhart, který za Hrubcovou brankou nedovoleně zastavil jednoho z protihráčů.
38:50'
Icing domácích, hra se stěhuje před Hrubce.
38:25'
Další šance pro Martina Růžičku, třinecké útočník ani tentokráte nenašel recept na dobře chytajícího Konráda. Kotouč mířil k pravé tyči hostující branky, našel ale pouze beton olomouckého brankáře.
37:38'
Konrád zachytil třinecké nahození ze středního pásma, před dotírajícím Marcinkem si ale nedovolil rozehrát.
37:22'
Oceláři se s kotoučem nedostali za útočnou modrou čáru, podobně se ale vedlo také Olomouci.
36:27'
Vlach je na ledě, hosté hrají v plném počtu. Vlach se hned po návratu zapojil do útočné akce, za třineckou brankou ale byl rychleji Hrubec, který rozehrál puk pro Douderu.
35:42'
Slezanům se další fáze početní výhody příliš nepovedla, Olomoučtí dobře brání svou modrou čáru a posílají kotouč za domácí branku.
35:01'
Od modré pálil Roth, kotouč se odrazil k Martinu Růžičkovi. Třinecký útočník okamžitě posílal puk zpět na hostující branku, bránící hráči Olomouce ale pomohli svému brankáři a nepustili kotouč do jeho blízkosti.
34:26'
Další přesilová hra pro domácí Oceláře, faulem v útočné třetině se provinil Roman Vlach, který ve snaze získat kotouč hákoval Douderu.
34:04'
Krajíček nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se k němu nejrychleji dostali Irgl s Adamským. Druhý jmenovaný pak z levé strany poslal propagační střelu na hostující branku, Konrád byl připraven.
33:10'
Konrád opět zasahuje, tentokráte proti rychlé střele obránce Krajíčka z vrcholu kruhu pro vhazování. Třinecký kapitán se opřel do Draveckého přihrávky, puk skončil v Konrádově lapačce.. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
32:35'
Olomouc je kompletní. V závěru početní výhody ještě Konráda otestoval Martin Růžička, jeho dělovka z levého kruhu pro vhazování ale trefila jen vyrážečku Konráda.
32:01'
Růžičkovi se nepovedly dva pokusy o přechod modré čáry, akce Marcinka s Rákosem pak skončila střelou vedle hostující branky a odrazem puku do středního pásma.
31:27'
Oceláři mají problém se vůbec dostat do útočné třetiny. Domácí hokejisté zatím s kotoučem hrají převážně ve středním pásmu.
30:52'
O prudkou střelu z voleje od modré čáry se pokusil Zbyněk Irgl, Konrád byl připraven. Hosté se poté osvobodili.
30:34'
Oceláři se poté vydali do rychlé protiakce, kterou nedovoleným způsobem musel likvidovat Marek Laš. Hostující útočník poslal k zemi Draveckého.
30:17'
Olomoučtí se vydali do útočné třetiny, kde chvíli zaměstnávali třineckou defenzívu. Akce vrcholila střelou Vyrubalíka od modré čáry, puk ale skončil jen u pozorného Doudery.
29:21'
Hosté jsou kompletní, v závěru početní výhody ještě zahrozili Rákos s Marcinkem. Druhý jmenovaný na Konráda posílal kotouč po přihrávce Rákose, hostující brankář vyrazil puk betonem.
28:25'
Lukáš Krajíček rozvážným krokem projel střední pásmo, natlačil se za útočnou modrou čáru, kde přenechal kotouč Adamskému. Ten pálil od modré, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
27:48'
Oceláři se pokusili zakončit přesilovku svou tradiční kombinací od Martina Růžičky ke střílejícímu Eriku Hrňovi a dorážejícímu Tomáš Marcinkovi, akci ale chyběl jeden podstatný aspekt. A to ten, že Konrádovi z lapačky nevypadl kotouč.
27:18'
Oceláři si svým dobrým pohybem vybojovali alespoň početní výhodu. Na trestnou lavici usedl Tomáš Houdek, který si odsedí dvě minuty za podražení.
26:58'
Kovařčík s Ciencialou se snažili vydolovat kotouč zpod dvojice protihráčů na levé straně hostujícího pásma, Kohouti ale nakonec byli úspěšnější a poslali puk do střední třetiny.
26:17'
Oceláři zastavili útok hostujícího celku a mohli se vydat do protiakce. Rákos měl namířeno do olomoucké třetiny, u modré čáry ale udělal kličku a vystavil tak najíždějícího Růžičku do ofsajdového postavení.
26:00'
Vstřelená branky dodala hostům do žil novou krev. Olomoučtí jsou aktivnějším týmem, Hrubce ale zatím neohrozili.
25:12'
Olomoučtí ve středním pásmu zachytili třineckou rozehrávku. Hosté se následně vydali do přečíslení tří proti dvěma, které střelou zakončil Strapáč. Hrubec vykopl puk betonem.
24:45'
Lukáš Krajíček se od modré čáry vydal podpořit své spoluhráče u Konrádovy branky. Třinecký kapitán si sebral kotouč, obkroužil hostující branku a pokusil se zavěsit puk pod horní tyč. Brankář Olomouce byl připraven.
23:31'
Branka platí, Olomouc opět srovnává krok! KEVIN SUNDHER doslova natlačil kotouč, Tomáše Linharta i brankáře Hrubce do třinecké branky, kotouč však zcela viditelně přešel před brankovou čáru do sítě! Asistence: Lukáš Galvas, Jakub Galvas.
23:31'
Kevin Sundher se dal do sprinterského souboje s Tomášem Linhartem, situace skončila natlačením Linharta, Hrubce a kotouče do třinecké branky, která se okamžitě vychýlila ze svého obvyklého postavení. Rozhodčí celou situaci kontroluje u videa!
22:59'
Olomouc je kompletní. V závěru přesilovky se ještě o brankovou střelu pokoušeli Růžička s Marcinkem, Konrád byl pokaždé připraven.
22:28'
Oceláři se po dlouhé době dostali do útočné třetiny, domácí již vyslali dvě střely od modré čáry. První pokus Rotha byl zblokován, Růžičky pak vychytal Konrád.
21:34'
Pokus Ocelářů o přechod do olomoucké třetiny zastavuje ofsajd, buly ve středním pásmu.
21:13'
Hráči s drakem na hrudi se v úvodních vteřinách přesilovky dost trápí. Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny, Olomoučtí jednoduše posílají kotouče za Hrubcovu branku.
20:41'
Oceláři si hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky zahrají početní výhodu, na trestnou lavici usedl Marek Laš, který se provinil sekáním.

trestné minuty: 6:2.
Úvodní dvacet minut zápasu máme za sebou. V prvních šesti minutách jsme sledovali poněkud vlažnější pasáž, další minuty už nabídly zajímavou hokejovou podívanou. Oceláři se nejprve zásluhou přesné střely Vladimíra Rotha dostali do vedení, za sedm minut však z brejku odpověděl Jan Eberle. Vyrovnaný stav však nevydržel ani minutu, Vladimír Roth tvrdou střelou od modré čáry podruhé rozvlnil síť Konrádovy branky. Oceláři tak do kabin odešli s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.
20:00'
19:40'
Poslední vteřiny první dvacetiminutovky, kotouč kontrolují domácí. Oceláři se však již nikam neženou.
18:35'
To na druhé straně mohou hosté hovořit o velkém štěstí! Erik Hrňa si zatáhl kotouč do útočné třetiny, žabičkou se zbavil dvou bránících hráčů a ještě ve vzduchu poslal puk na Konrádovu branku! Kotouč těsně minul pravou tyč hostující branky!
18:16'
Kohouti nakonec přenesli hru na druhou stranu kluziště, k ohrožení Hrubcovy branky se však nedostali.
17:52'
Marcinko je na ledě, Oceláři jsou kompletní. Kotouč je v moci hráčů Olomouce, hosté ale kombinují v hloubi své obranné třetiny.
17:15'
Svačina s Růžičkou vybojovali kotouč u modré čáry a vydali se do pásma soupeře. Útočníci Ocelářů se k zakončení nakonec nedostali, ušetřili však mnoho cenných vteřin.
16:23'
Oceláři se znovu dobře brání, Olomoučtí se nemohou dostat do útočné třetiny. Kromě střely Eberleho z úvodu přesilovky si Hrubec ještě nesáhl na puk.
15:51'
Adamský je na ledě, Oceláři ale v pěti moc dlouho nehráli. Na trestnou lavici totiž usedá Tomáš Marcinko, který se provinil sekáním.
15:01'
Oceláři se zatím velmi dobře brání a málem sami skórovali! Zbyněk Irgl získal kotouč u útočné modré čáry, nabruslil si do hostujícího pásma a bekhendem zkusil své štěstí! Puk se otřel o horní tyč Konrádovy branky!
13:45'
Kevin Sundher naplno rozjel své rychlé nohy, podél hrazení se prohnal kolem Adamského a zamířil k Hrubcovi. Martin Adamský však hostujícího forvarda zastavil, rozhodčí Adamskému udělil dvě minuty za sekání.
13:09'
Musil na modré čáře zastavil olomoucké vyhození, třinecký bek pak chtěl najít před brankou stojícího Adamského. Kotouč ale k útočníkovi domácího celku nedolétl.
12:17'
Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, Oceláři si berou zpět své vedení! Hráči s drakem na hrudi opanovali situaci po buly, Tomáš Linhart přiťukl kotouč VLADIMÍRU ROTHOVI, který se do něj opřel u modré čáry! Prudký projektil trefil horní roh Konrádovy branky! Asistence: Tomáš Linhart, David Cienciala.
12:14'
O kotouč se dlouho bojovalo u hostující střídačky, puk nakonec vylétl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v pásmu Olomouce po komerční přestávce.
11:33'
Oceláři se dostali do útočné třetiny, kde dlouho bojovali o kotouč. Dvojice Polanský – Irgl nebyla úspěšná, do protiakce proto vyrazila Olomouc. Jakub Galvas vyslal parádní pas na rozjetého JANA EBERLEHO, hostující útočník tváří v tvář brankáři Hrubcovi zachoval chladnou hlavu a odrazem o levou tyč poslal kotouč do sítě třinecké branky! Asistence: Jakub Galvas, Marek Laš.
10:41'
Knotek s Lašem mohli jít proti dvojici bránících hráčů Třince, první jmenovaný ale nezvládl situaci u útočné modré čáry a nechal si Draveckým sebrat puk.
10:16'
Musil v rohu třinecké třetiny chtěl od kotouče odstavit Jakuba Galvase, ten ale udržel kotouč ve své moci a namazal jej na modré stojícímu otci. Lukáš Galvas pálil z voleje, jeho střelu do ochranné sítě srazil Adamský.
09:36'
Také Olomouc již hraje v kompletu, ani Konrád nemusel při soupeřově přesilovce zasahovat.
09:01'
Oceláři hrají svou zkrácenou početní výhodu. V akci byl opět Daniel Rákos, který se prokličkoval skrz střední pásmo, jeho následnou střelu ale hosté dokázal zblokovat.
08:27'
Oceláři jsou kompletní. V závěru hry ve čtyřech se o útočný výpad pokoušel Rákos, ani on ale nijak nezaměstnal soupeřova brankáře.
08:03'
Hosté se probojovali do třineckého pásma, Lukáš Galvas s Knotkem ale Hrubce ohrozil nedokázal.
07:27'
A početní výhoda hostujícího celku je u konce. Dobrým forčekinkem v útočném pásmu se prezentoval Irgl, toho u Konrádovy branky nedovoleně zastavil Jakub Galvas. Minuta hry čtyř proti čtyřem.
07:12'
Olomouci se zatím v početní výhodě nedaří, hosté ještě nedokázali ohrozit brankáře Hrubce.
06:27'
Olomoučtí mají šanci ke srovnání, na trestnou lavici totiž usedl Martin Růžička, který se provinil sekáním.
05:33'
Oceláři vyhráli buly v útočné třetině a radují se z první branky! Vladimír Svačina poslal kotouč Vladimíru Draveckému, ten zatáhl puk za Konrádovu branku, odkud hledal najíždějícího VLADIMÍRA ROTHA! Třinecký obránce se z první opřel do kotouče a procedil jej skrz Konrádovu výstroj! Asistence: Vladimír Dravecký, Vladimír Svačina.
05:11'
Čtvrtý pokus domácího celku o přechod do útočné třetiny už byl úspěšný. Polanský s Irglem zavezli kotouč do olomoucké zóny, poté jej přenechali na modré stojícímu Linhartovi. Třinecký bek ze své hole vyslal spíše propagační pokus, než nějakou gólovou střelu.
04:47'
Oceláři se nemohou vymanit z vlastního pásma, v krátkém časovém intervalu se dopustili již třetího zakázaného uvolnění v řadě za sebou.
04:26'
Martin Růžička následně ztratil kotouč u útočné modré čáry, hosté se mohli vydat do protiakce. Ta ale skončila hned na prvních metrech třineckého pásma, Olomoučtí se nedohodli a nerozehráli přesně.
03:57'
Růžička zpoza Konrádovy branky hledal najíždějícího Rákose, přihrávka ale nebyla přesná. Oceláři nicméně zůstali u kotouče a Adámek s Krajíčkem pro Rákose připravili další možnost. Útočník Ocelářů ale nedokázal letící kotouč.
02:56'
Kohouti se podél levého hrazení vydali ohrozit Hrubcovu branku. Akci vedl Skladaný, který si nabruslil do kruhu pro vhazování a pokusil se vystřelit. Rána mu ale nesedla a puk skončil za domácí brankou.
02:29'
Linhart projel s kotoučem na holi skrz střední pásmo, za útočnou modrou si ale nerozuměl s Ondřejem Kovařčíkem. Kotouče se zmocnili hosté.
01:42'
Oceláři se velmi rychle dostali skrz střední pásmo do útočné třetiny, Konráda ale ze svých dvou pokusů k zákroku nepřinutili. Tečovaný pokus Adámka mířil mimo, střelu Draveckého zastavil jeden z bránících hráčů.
01:13'
Vlach s Burianem dobře kombinovali před Hrubcovou brankou, akce vrcholila pokusem druhého jmenovaného z prostoru mezi kruhy. Kotouč ale Burianovi sjel z čepele a zastavil se u bránícího Linharta.
00:41'
Martin Růžička si v útočné třetině nerozuměl s Danielem Rákosem, hosté v poklidu zastavili rodící se kombinaci domácích.
00:11'
Úvodní buly pro Oceláře. Marcinko se pokusil přejít do útočné třetiny, za modrou čárou jej však hosté zastavili. Škůrek pak dlouhým pasem hledal rozjetého Laše, přihrávka ale byla příliš prudká. Icing Olomouce.
00:01'
Hráči jsou na ledě, utkání začne za pár okamžiků. Domácí Oceláři mají na sobě červené dresy, hosté z Olomouce oblékli bílou variantu.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Strmeň) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl – Svačina, Marosz, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas, Dujsík – Laš, J. Knotek (A), Sundher – Burian, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek.

Rozhodčí: Adam Kika, Ondřej Kalina – Rudolf Tošenovjan, Lukáš Rampír.
Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné utkání v Tipsport extralize proběhlo v rámci šestačtyřicátého kola minulého ročníku. Oceláři doma hostili Olomouc, hráči s drakem na hrudi se radovali po těsné výhře 3:2. Naposledy se však oba soupeři utkali na začátku srpna, když Slezané zavítali na Hanou, aby zde sehráli svůj první přípravný duel. Družina trenérů Varadi a Zadiny zvítězila 4:2.

3. srpna 2017 (příprava): HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:3, 1:0).

Branky a nahrávky: 8. Herman (Buc, Strapáč), 52. Herman (Buc, Vyrůbalík) – 19. Hrňa, 24. Doudera (Polanský), 25. Marek Růžička (Haman, Doudera), 28. Svačina (Hrňa).

HC Oceláři Třinec

Oceláři si uplynulé dvě kola vždy předehráli o den dříve, oba zápasy, hrané ve WERK ARENĚ, pro svěřence trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny dopadly výborně. Hráči s drakem na hrudi si nejprve poradili s Libercem, v sobotu pak přehráli Litvínov. Slezané v obou duelech nastříleli shodně pět branek, po Plzni, která v úvodu sezóny zapsala již dvě desítky, mají Oceláři nejlepší útok.

“Těší nás jak výsledek, tak i předvedená hra. Od začátku jsme za to vzali, dělali jsme Litvínovu hlavně v jejich obranném pásmu velké problémy. I když hostující gólman podal srdnatý výkon, dokázali jsme střílet branky. Těší mě tři přesilovkové góly, které zápas zlomily na naší stranu. Odehráli jsme parádní třetí třetinu, kdy jsme se neustále drali do zakončení. Z toho pramenily další šance,“ hodnotil Václav Varaďa duel s Litvínovem.

Oceláře čeká v pátek poslední ze série tří domácích zápasů v řadě. Hráči s drakem na hrudi si v úvodu ročníku z WERK ARENY udělali nedobytnou tvrz. Čtyři zápasy – čtyři výhry – skóre 18:7. To hráče s drakem na hrudi řadí na druhé místo tabulky domácích zápasů, před Oceláři je pouze Plzeň, která má lepší skóre na domácím kluzišti. Podaří se Slezanům opanovat také pátý duel před svými fanoušky?

Poslední zápas Ocelářů

23. září 2017: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Svačina (Dravecký, Marosz), 29. Hrňa (Rákos), 32. Rákos (Marcinko, Martin Růžička), 42. Dravecký (Svačina), 56. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička) – 46. Válek.

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

HC Olomouc

Olomouci se poslední sezóna příliš nepovedla, družina trenéra Zdeňka Venery zakončila ročník šesti zápasy ve skupině play-out. Kohouti se Zlínem svá utkání zvládli, bojovat do baráže společně poslali Pardubice a Karlovy Vary. Hanáci v předsezónním období nebyli moc aktivní na přestupovém trhu. Z týmu odešla šestice hráčů, do Olomouce zamířili jen Lukáš Galvas s Romanem Vlachem.

Mora v letních měsících absolvovala devět přípravných duelů s bilancí pěti výher a čtyř porážek. V Tipsport extralize se Hanákům zatím příliš nedaří. Olomoučtí nejprve třikrát prohráli (s Chomutovem, Vítkovicemi a Plzní, od které schytali desítku), pak se ale Kohoutům povedlo vynuloval Liberec s Litvínovem a shodně zvítězit 3:0. Pak ale přišly další dvě prohry, konkrétně doma s Hradcem i Zlínem v prodloužení.

“Věřil jsem, že Zlín porazíme i v základní hrací době. Myslím si, že objektivně řečeno jsme byli lepším týmem, ale na to se nehraje, bohužel. Jsme naštvaní, já teda nejvíc sám na sebe, ale nedá se nic dělat. To je sport,“ hodnotil útočník Roman Vlach poslední duel.

Poslední zápas Olomouce

24. září 2017: HC Olomouc – Aukro Berani Zlín 3:4 prodl. (2:1, 0:0, 1:2 – 0:1).

Branky a nahrávky: 5. Laš, 10. Burian (Eberle, R. Vlach), 51. Ostřížek (Ondrušek) – 3. Roberts Bukarts (Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (Honejsek, Šťastný), 61. Honejsek (Šťastný).

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Dujsík – Buc, J. Knotek (A), Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Ostřížek, Mráz, Strapáč.

Hezký páteční podvečer z třinecké WERK ARENY! Hokejová Tipsport extraliga pokračuje osmým kolem, Oceláři Třinec na svém ledě přivítají HC Olomouc. Duel startuje v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.