Tipsport Extraliga - Základní část - 40. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Vítkovice - 14. ledna 2018   18:20

Zlín
40:38' Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs) • 56:37' Šťastný (Freibergs)
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Vítkovice
36:04' Tybor  (O. Roman, Sloboda)
Zlín
Vítkovice

Zlín - Vítkovice: Emoce ve Zlíně! Zlínští trenéři si nenechali pogratulovat od Jakuba Petra

Zlínští to v závěru ubojovali, již to vypadalo, že se půjde za remízového stavu do prodloužení, ale skvělou trefou překvapil Bartošáka David Šťastný a všechno se rázem změnilo. Zlín si po skalpu vedoucí Plzně zapisuje další tři body do tabulky.
59:44'
Olesz napálil střelou zápěstím horní tyčku.
59:12'
Bartošák je opět na střídačce.
58:35'
Dnešní duel sleduje pouze 3 011 diváků.
57:53'
Daniel Kurovský (VIT) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
57:49'
Hosté zároveň nechávají Bartošáka na střídačce.
57:49'
Střídačka z Vítkovic si bere oddechový čas.
56:37'
Zlín právě vstřelil branku!
Nádherná trefa v podání DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který dostal geniální nahrávku od Freibergse, poté si přibrzdil a přesnou střelou zápěstím jen zacinkal na konstrukci Bartošákovy branky. Asistence: Ralfs Freibergs.
54:32'
Berani stále obléhají branku Vítkovic.
53:39'
Nejprve Žižka vzápětí i Ferenc nedokázali svými střelami překvapit brankáře z Vítkovic.
51:48'
Szturc střílel z levého křídla pouze do jeho betonů.
50:35'
Oba celky se neustále tahají o kotouč. Nyní jsou v útočném pásmu hráči z Vítkovic.
48:50'
Skvělý Libor Kašík předvedl v rozštěpu hbitý zákrok proti jedovce Rastislava Deje.
47:26'
Bartošák schoval kotouč do lapačky, bude se vhazovat u branky Vítkovic.
46:35'
Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.
44:25'
Berani stále napadají rozehrávku Vítkovic.
43:36'
Kolouch našel Kucseru, který z první nedokázal trefit odkrytý prostor u Kašíkovy tyčky.
42:30'
David Šťastný byl při střelecké chuti. Bartošák však dobře zakročil.
41:26'
Zlínští jsou po vyrovnávací brance hodně aktivní.
40:38'
Máme srovnáno! První extraligovou trefu ve své kariéře si připisuje vysoký obránce JAKUB FERENC. Přerovský odchovanec vložil hůl do střely Bukartse a rozjásal zlínské publikum. Asistence: Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs.
40:38'
Ivan Baranka (VIT) dostává dvě minuty za hákování.
40:01'
Vítkovický celek si ponese do třetí třetiny těsné vedení 1:0, které hostům zařídil úspěšnou tečí pozorný Radoslav Tybor. Beranům se tento stav v závěru třetiny moc nelíbil, tak uvidíme, jaká bude jejich taktika ve třetině číslo tři.
40:00'
39:25'
Poslední půl minutka druhé části.
38:29'
Lvova formace kombinuje v útočném pásmu.
37:08'
Fořtův nahozený kotouč od levého mantinelu končí v lapačce Patrika Bartošáka.
36:42'
Vítkovičtí se nyní musí bránit menšímu tlaku domácích, kterým se tento stav utkání nelíbí.
36:04'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí využívají přesilovou hru pět na čtyři a jdou do těsného vedení! Nahrávku Ondřeje Roman elegantně nasměroval čepelí do šibenice osamocený RADOSLAV TYBOR. Asistence: Ondřej Roman, Karol Sloboda.
35:39'
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty sekání.
33:43'
Antonín Honejsek mohl poslat Zlín do vedení, ale nedokázal dopravit kotouč do odkryté sítě.
32:17'
Radoslav Tybor opět v další dobré šanci, ale ani tentokrát Kašíka nepřekvapil.
30:28'
Rastislav Dej se ocitl sám mezi kruhy, ale bohužel pro hosty brankáře Beranů nepřelstil.
29:39'
Kašík efektivně chytá do lapačky nebezpečný pokus jednoho z vítkovických útočníků.
28:22'
Kubiš a ani Honejsek nedokázali ve svých šancích překonat brankáře z Vítkovic.
26:17'
Hra je přerušena, máme tu komerční přestávku.
24:26'
Na druhé straně kluziště pálil Kubiš, ale Bartošák byl na místě.
22:49'
Szturc to zkoušel dvakrát, ale brankáře Kašíka ani v jednom případě nepřelstil.
22:15'
Kotouč končí na střídačce Beranů, hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
20:48'
Veselého nahozený kotouč Bartošák raději schoval do výstroje. Buly u branky Vítkovic.
20:01'
Oba brankáři zatím nepropustili za svá záda jediný kotouč a po dvaceti minutách se jde do šaten za nerozhodného stavu 0:0. Blízko ke gólu měl hostující Tybor, ale Kašíka nakonec zachránila tyčka. Druhá perioda začne v cca 19:15.
20:00'
19:16'
Poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:35'
Petr Kolouch to zkusil z první, Kolouch byl na místě.
17:24'
Hra je přerušena, další buly ve středním pásmu.
16:16'
Sedláčkovo nahození si brankář Vítkovic pohlídal.
15:36'
Zakázané uvolnění hokejistů Vítkovic. Nyní se bude vhazovat před Bartošákem.
14:29'
Aktivní Radoslav Tybor se prodral až do zakončení před Libora Kašíka, který ho na poslední chvíli vychytal betonem.
13:17'
Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
12:29'
Klokova rána poskočila těsně před Kašíkem, který bravurně lapačkou zasáhl.
10:46'
Klhůfek hledal křižným pasem Sedláčka, ale nic z toho nebylo.
10:18'
Hrbas hledal v zakončení Kucseru, který z dorážky branku Zlína přestřelil. Následně se svatyně domácích dostala mimo své obvyklé postavení a hra je přerušena.
9:29'
Šlahař dobrým pasem našel před brankovištěm Ondráčka, který z dorážky nezakončil.
8:48'
Zlínký celek uzamkl Vítkovice v jejich pásmu. Nejprve se neujala střela Šťastného a posléze těsně nad branku pálil Ferenc.
7:26'
Šlahař nahazoval kotouč podél hrazení, kde o něj Fořt přišel. Další akci domácích zakládá Freibergs.
6:39'
Ferenc dalekým pasem vybídl do šance Šťastného, který ale střílel pouze z boku do sítě branky Bartošáka.
5:52'
Zakázané uvolnění hokejistů Zlína.
4:39'
Vítkovice mají více ze hry, nyní pálil Klok a v akci se předvedl opět brankář žlutomodrého celku.
4:19'
Dej se procpal k levé tyči, kde byl opět pozorný brankář Beranů.
3:37'
Přečíslení Beranů zkazil David Šťastný, který nevystřelil a posléze ani nepřihrál.
2:29'
Další šance Vítkovic, Kašík byl opět na správném místě.
1:37'
Vítkovičtí se protlačili před Kašíka, ten nakonec zasahovat nemusel.
0:48'
Na druhé straně to zkoušel Tomáš Valenta. Brankář Vítkovic byl na místě.
0:20'
Do první šance se propracovali hokejisté z Vítkovic, Kašík úspěšně zasáhl.
00:01'

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Žižka, Řezníček – O. Veselý, Fořt, Kubiš – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – Šlahař, Popelka, J. Ondráček – Klhůfek, P. Sedláček, Fryšara.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Urbanec, Trška – Dej, Lev, Olesz – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Szturc..
Tipsport extraliga vstupuje v neděli 14. ledna do poslední čtvrtiny základní části. Hokejisté Aukro Berani Zlín se utkají v rámci 40. kola na domácím ledě s týmem HC Vítkovice Ridera. Berani urvali v letošní sezoně s Ostravany ze vzájemných zápasů pouhé dva body, nicméně chtějí navázat na páteční tříbodovou výhru doma s lídrem extraligy z Plzně. „Hrajeme sérii tří zápasů v rychlém sledu na domácím ledě. Začali jsme s Plzní velmi dobře a věříme, že uspějeme i proti Vítkovicím. Soupeř je velmi silný protivník, o čemž svědčí i aktuální pohled do tabulky, kde mu patří druhá příčka,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín. Utkání začíná na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v 18:20 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.