Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Liberec - 5. října 2018   17:30

K. Vary
27:30' Kohout (Šenkeřík, Stloukal) • 47:44' O. Beránek
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Liberec
07:49' Lenc  (M. Kvapil, Bulíř) • 30:33' M. Kvapil   • 41:14' Lenc  (P. Jelínek)
K. Vary
Petružálek, Pražák – Malý, Lhotský
KV Arena, Karlovy Vary
3007 diváků
Liberec

Karlovy Vary - Liberec: Beránek vymetl horní roh Willovi branky, 2:3

Ve třetí třetině se podařilo oběma týmům přidat po jedné brance. Ve 42. minutě poslal Liberec do dvoubrankového vedení Radan Lenc. Šest minut poté se podařilo Ondřeji Beránkovi snížit na rozdíl jedné branky. Energie tak prodlužuje sérii porážek.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Radan Lenc (LIB) a Martin Kohout (KVA).
Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Ströerová.
59:48'
Krejčí pálil od modré, ale trefil vlastního bránícího hráče.
59:08'
Filip Novotný opustil brankoviště a domácí to zkouší se šesti bruslaři!
58:46'
Liberec kotouče posílá zpět k brance Energie. Karlovarským se nedaří projít přes střední pásmo.
58:28'
Domácí se ještě pokouší o útok.
58:07'
Zakázané uvolnění Energie.
57:46'
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
57:29'
Šenkeřík pálil od hostující střídačky, gólman Tygrů puk schoval.
56:49'
Za velkého nesouhlasu domácích fanoušků je odpískán ofsajd Energie.
56:22'
Martin Rohan za vlastní brankou s kotoučem čeká, až se vystřídá. Následně se puku ujímá Stloukal, který jej zaváží do útočné třetiny.
56:04'
Liberec hraje v plném počtu.
55:21'
Liberec se osvobozuje, ale domácí se znovu zastavují až před Willem.
54:27'
Ačkoli se energetici drželi v útočné třetině, po nepřesné přihrávce musí pásmo opustit.
54:03'
Ladislav Šmíd (LIB) odehrál vysokou holí a zasáhl Sebastiana Gorčíka, který se v průběhu komerční přestávky zvedá a odjíždí na střídačku.
53:53'
Lapšanského šance byla zastavena betonem Romana Willa.
52:49'
Karlovarským se podařilo zbavit se dotěrných hráčů Liberce a pokouší se rozjet útok.
52:16'
Kohoutova nahrávka nenašla svého majitele v podobě Petra Stloukala.
51:53'
Petr Jelínek pálil z levého kruhu, ale Novotný se okamžitě přesunul a předvedl zákrok lapačkou.
51:42'
Hosté hrají v plném počtu.
50:47'
Zřejmě jedna z nejlépe sehraných přesilových her v podání Energie. Kdy Karlovarští několikrát těsně minuli branku hostů. Nakonec se ke střele dostal Šenkeřík, jehož střelu si už mohl Will schovat pod svá křídla.
Dnešní utkání sleduje 3007 diváků.
50:02'
Jakub Flek vypálil z levé strany ledové plochy na Willa, kotouč mu propadl a zastavil v předbrankovém prostoru a Skuhravý si volného puku nevšiml.
49:43'
Za nedovolené bránění si vysloužil dvě minuty Petr Jelínek (LIB).
49:34'
Od modré čáry prověřil pozornost Novotného Tomáš Havlín.
48'
Beránek vymetl horní roh Willovy branky, 2:3
48:23'
Hra se přelévá z jednoho konce na druhý. Liberec nechce zbytečně chybovat, aby se nemusel obávat o bodový zisk.
47:44'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Kotouč do třetiny se podařilo zavést Lapšanskému. Volného puku se v útočném pásmu ujal ONDŘEJ BERÁNEK, který tváří tvář Willovi, snižuje na rozdíl jediné branky. Bez asistence.
46:19'
Karlovy Vary příliš dlouho čekají na střelu. Spíše hledají cestu přihrávkami, do kterých jsou nakonec vloženy hole soupeře nebo se podaří hostům zachytit puk a bleskově osvobodit z možného sevření Energie.
45:41'
Kverka se dostal před Willa a Energie se alespoň chvíli drží ve třetině hostů.
45:04'
44:20'
Ačkoli přesilovou hru má Energie, aktivnější je rozhodně Liberec, který se dere do útočné třetiny. Pokud se nějaký puk objeví v blízkosti Romana Willa, bez problému vyhazují a nepouští energetiky do šance.
43:24'
Než se ovšem dostalo na vyloučení, Karlovarští měli rovnou několik pokusů ke snižovací brance. Kverka se nestačil zorientovat, jinak by se trefoval do prázdné sítě, Kohoutovi se nepovedlo nadzvednout kotouč, aby se trefil nad betonem libereckého gólmana.
43:04'
Jan Ordoš (LIB) zpytuje svědomí na trestné lavici. Provinil se hákováním soupeře.
42'
Novotný bez šance, Lenc vstřelil svůj druhý gól, 1:3
42:24'
Martin Kohout se postaral o další šanci, která zvedla nejednoho fanouška Karlových Varů ze sedadla. Ovšem trefil se jen do betonu Willa.
41:14'
Liberec právě vstřelil branku!
Skvěle rozebraná obrana v podání Tygrů. Jelínek měl na hokejce kotouč, těsně před Novotným nahrál na RADANA LENCE, který bez problému zakončil do prázdné brány. Brankář Energie se totiž nestačil přesunout. Asistence: Petr Jelínek.
40:48'
Daniel Krejčí (KVA) opouští ledovou plochu, provinil se hákováním, za což si vysloužil dvě minuty na trestné lavici.
40:15'
Balán byl opravdu blizoučko k vyrovnávací brance, kotouč o milimetry minul brankovou čáru.
40:06'
Po vhazování je ihned odpískáno zakázané uvolnění Liberce.
40:01'
Ve druhé třetině se podařilo Energii vyrovnat. Ve 28. minutě se ke kotouči dostal Martin Kohout. Ovšem tři minuty poté šel Liberec opět do vedení díky gólu Marka Kvapila. Oba týmy si vytvářely rovnoměrný počet šancí, ale chybovaly v koncovce. Třetí perioda začne zhruba v 19:14.
40:00'
39:38'
39:20'
Liberec vyhazuje všechny puky do bezpečné vzdálenosti.
39:13'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:46'
Sabahudin Kovačevič vypálil od modré, v mezikruží ještě tečoval letící kotouč Beránek, puk těsně prolétl nad brankou Liberce.
38:23'
Šance Jakuba Fleka zůstala nevyužita.
37:49'
Bílí Tygři z Liberce napadají karlovarské rozehrávky a nechtějí pustit domácí blízko k brance Willa.
37:37'
Energie si zahraje další přesilovou hru. Za podrážení odchází zpytovat svědomí Taylor Doherty (LIB).
36:57'
Sražený kotouč po střele Ševce skončil v ochranné síti za Novotným.
36:28'
Novotný bez hokejky jednoduše zalehl levitující kotouč, když se ho pokoušel Libor Hudáček dostat za brankovou čárou.
36:13'
Plutnarova nahrávka našla jen hokejku soupeře, díky čemuž se Liberec dostal do útočné třetiny.
35:37'
Rachůnek pálil z pravého kruhu, ale liberecký gólman střelu zlikvidoval.
35:08'
Zato Stanislav Balán má menší obtíže. Nedaří se mu najít hokejku svého spoluhráče a když se dostane do šance, není z toho nic, s čím by si gólman Liberce neporadil.
34:48'
Kovačevič se připojil zpět k týmu z trestné lavice.
34:07'
Ondřej Beránek kličkoval přes obránce a bekhendovou střelou nepřekvapil Romana Willa.
33:25'
Výborně se předvádí Martin Kohout, který nejen, že se stal autorem prvního gólu Energie, ale také během oslabení skvěle napadá Tygry a dostává se do velkých šancí.
32:46'
Dvě minuty za podrážení si vysloužil Sabahudin Kovačevič (KVA). Následuje komerční přestávka.
31'
Špatné rozehrávky domácích využil Kvapil, 1:2
31:47'
Skuhravý se marně pokoušel střelecky prosadit.
31:27'
Kovačevič vypálil od modré, ale trefil se hloučku bránících hráčů.
31:11'
Flekova šance skončila v ochranné síti za brankáře Liberce.
Probíhá úklid ledové plochy.
30:33'
Do Krejčího přihrávky, která byla mířena na Rohana, vložil hokejku MAREK KVAPIL, ten jel sám na Filipa Novotného a bez problému ho překonal. Bez asistence.
30:23'
Bulíř se snažil obtočit karlovarské brankoviště. Chtěl zastrčit puk za Novotného, ve chvíli, kdy se domácí gólman měnil pozici. Ovšem brankář Energie byl rychlejší.
30:08'
Lapšanského střela byla vyražena Willem až do ochranné sítě.
30:04'
29:35'
Jakub Flek se pokoušel zasunout puk do volného místečka v brance Willa.
28'
Domácí vyrovnali, prosadil se Kohout, 1:1
28:42'
Liberec se osvobozuje, ale domácí se znovu tlačí do útočné třetiny.
28:05'
Po vstřeleném gólu Karlových Varů se trochu zvedla atmosféra v KV Areně, která do teď byla spíše komorní.
28:00'
Taylor Doherty (LIB) odpyká dvě minuty na trestné lavici za držení.
27:30'
Tak tohle byla dávka šancí v podání Energie. Prvně Kverka minul úplně volnou bránu, kdy Will vyjel z brankoviště. Z předbrankového prostoru se potom trefil k pravé tyči MARTIN KOHOUT, který tak vyrovnává skóre klání. Asistence: Petr Šenkeřík. Petr Stloukal.
27:09'
Komerční přestávka.
26:52'
Vágner pálil od modré čáry, kotouč byl zastaven mezi kruhy jedním z beků Liberce.
26:23'
Dělovka od Plutnara byla vyražena Willem.
25:30'
Krejčí nahodil do útočné třetiny, Karlovarským se povedlo získat obranné pásmo Liberce. Ale domácím se nepodařilo dostat si soupeře pod tlak.
24:46'
Na nahrávku od Rachůnka byla hokejka Balána krátká.
24:30'
Do akcí se nyní více pouští hosté.
24:13'
Ordoš se snažil prostřelit Novotného, ale marně.
23:25'
Lakatoš pálil od kruhů, ale minul bránu domácích.
22:48'
Po mantinelu se snažil vyhodit Novotný.
22:10'
Liberec poslal puk za bránu Novotného. Následně si ho na hokejky převzali Karlovarští, kteří vyhodili na zakázané uvolnění.
21:15'
Energie se dostala do obranného pásma Tygrů, ale všechny pokusy energetiků končí ještě před bránou Willa, kdy do střel obětavě padají liberečtí obránci a napadají karlovarské rozehrávky.
20:50'
Karlovarští se dopustili ofsajdu při přechodu do útočné třetiny.
20:08'
Ačkoli se dalšího úvodního kotouče opět ujal Liberec, před brankou energetiků se nedělo nic zásadního.
20:01'
Během první periody se gólově radoval pouze Liberec. V osmé minutě poslal Tygry do vedení Radan Lenc. Karlovarští měli také šance, ale nepodařilo se jim prostřelit zatím bezchybného Willa. Druhá třetina začne v 18:19.
20:00'
19:14'
Pobyt Sebastiana Gorčíka na ledě způsobil Libereckým menší obtíže. Mladík, který v Energii působí již od dob MHL, totiž zatočil s libereckou obranou a nebral si žádné servítky. Ke střele se však nedostal.
19:04'
Do konce prvního dějství zbývá jedna minuta.
18:48'
Kohoutovi se podařilo vyhodit až k Willovi.
18:11'
Domácí však aktivně napadají přihrávky hostů, posílají puky daleko od své branky.
17:45'
Tygři se zabydlují ve třetině energetiků.
17:16'
Ještě před komerční přestávkou opustí ledovou plochu Stanislav Balán (KVA), jenž si vysloužil dvě minuty na trestné lavici za podrážení Ordoše.
16:35'
Po chvilkovém tlaku, který si Energie vytvořila, se ale dostává do hry opět Liberec.
15:59'
K šanci se dostal Šenkeřík, kterou střelou od modré trefil jen plexisklo za hostující bránou.
15:05'
Liberci se zřejmě v útočné třetině hodně líbí. Domácí pustili nejdále do středního pásma, ale následně se hra opět odehrává před Filipem Novotným.
14:49'
Energie se pokouší dostat z vlastní třetiny a přejít do útoku, ovšem hosté výborně napadají karlovarské rozehrávky.
14:01'
Liberec bez následků přečkal první přesilovou hru energetiků.
13:47'
Všechny puky hosté vyhazují do bezpečné vzdálenosti.
13:24'
Přesilová hra v podání Karlových Varů není zrovna chválihodná.
12:46'
Karlovarští se dostali do útočné třetiny. Od modré čáry pálil až Šenkeřík, střela byla ale vyražena Willem před sebe, kde již čekala připravená hokejka Tygrů, kteří odpálil puk k Novotnému.
11:55'
Přichází také přesilová hra Energie. Na trestnou lavici míří Petr Jelínek (LIB), který se provinil nedovoleným bráněním.
11:06'
Lapšanský nahodil do útočné třetiny, kde se Energie snaží znovu vybojovat kotouč. To se domácím ale nepovedlo a hra se přesouvá do útočného pásma Liberce.
10:38'
Energie hraje v plném počtu.
10:14'
Ordoš se pokoušel dostat kotouč do volného prostoru za Novotným, ovšem brankář domácích skočil po letícím puku a nepustil ho za svá záda.
09:46'
Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Mikúš, jehož pokus byl vyražen ramenem Willa.
09:24'
Karlovy Vary za sebou mají další úspěšná vyhození kotouče do bezpečné vzdálenosti.
8'
První gól zápasu, Lenc posla puk za Novotného, 0:1
08:58'
Karlovarským se podařilo prvotní nápor libereckých hokejistů ustát. Ovšem Tygři se bleskově vrhají do obranného pásma Energie.
08:26'
Staronový hráč Karlových Varům Roman Vlach (KVA) si vysloužil dvě minuty odpočinku na trestné lavici za vysokou hůl.
07:49'
Před Novotným byl hlouček hráčů, najednou se záhadně u kotouče objevil RADAN LENC, který vymetl betony Filipa Novotného. Asistence: Marek Kvapil, Michal Bulíř.
07:21'
Ačkoli se Balán zbavil jednoho dotěrného hráče Liberce, následně se mu nepodařilo překonat Willa.
06:51'
Martin Kohout se snažil propasírovat kotouč za Willa, ten si skulinku pohlídal.
06:28'
Hosté se pokouší dobýt karlovarskou svatyni, v cestě jim však stojí dobrá obranná práce energetiků.
06:16'
Lehkou střelu Ševce raději ukryl Novotný do lapačky. Následuje komerční přestávka.
06:08'
Kovačevič vyhazuje až na zakázané uvolnění.
05:48'
Doherty pálil od modré, střelu vyrazil karlovarský brankář betonem.
04:50'
Vlach našel před brankou volného Tomáše Mikúše, kterému se nepodařilo zkrotit neposedný kotouč.
04:40'
Do ofsajdu vjel Roman Vlach.
04:13'
Liberečtí se zdržují v útočné třetině a hledají recept na Novotného.
03:24'
Pokus Petra Jelínka byl zastaven zákrokem od Filipa Novotného.
03:17'
Od levého mantinelu vypálil Šmíd, jehož střelu schoval Novotný do své náruče.
02:25'
Valský se pokoušel z těsné blízkosti překonat gólmana Energie.
01:27'
Další rána v podání Michala Plutnar, na kterou těsně dosáhla brusle libereckého brankáře.
00:43'
Na druhé straně si připisuje první střelu také Michal Plutnar, jehož dělovka označkovala jen mantinel za Willem.
00:06'
Kotouče se zmocňuje Liberec, který se ihned přesouvá do útočné třetiny. Krenželok vyzkoušel pozornost Novotného střelou od modré, kterou brankář Energie vyrazil betonem.
00:01'
Tygři nastoupili na ledovou plochu a čekají také na nástup svého soupeře.
Diváci jsou seznámeni s dnešní soupiskou.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Krejčí, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík, L. Vágner – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín, Kolmann, T. Hanousek, Maier – L. Krenželok (C), P. Jelínek, Ordoš – M. Kvapil (A), Bulíř, Lenc – L. Hudáček, Redenbach, Valský – M. Zachar, Lakatoš, Teplý.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Malý, Lhotský.
HC Energie Karlovy Vary
Již od startu ligy se energetici trápí. Ze šesti odehraných zápasů se Karlovarským podařilo vyhrát pouze jednou za plný počet bodů. Už čtyři utkání za sebou se Karlovy Vary neradovaly z výhry. V předminulém zápase přijeli hráči z Litvínova. Energie měla dobře rozehráno, ovšem Vervě se podařilo otočit zápas na svou stranu a nakonec vyhrála v prodloužení. Navíc došlo ke zranění karlovarského Dávida Grígera. S Hradcem Králové sice Karlovy Vary bojovaly, ale bojovnost mladého týmu nestačila na tříbodový zisk. Nejproduktivnějším hráčem Energie je Petr Šenkeřík, který se postaral o dva góly a dvě přesné nahrávky. Motivaci do souboje s Libercem má postaráno Michal Plutnar, který je na hostování v Karlových Varech právě z Liberce. Ačkoli v úvodu se energetikům v přesilových hrách nedařilo, nakonec tuto herní disciplínu zlepšili a nyní jim patří třetí místo. Ve čtyřmi body na kontě se Energie drží na desátém místě. Pod Karlovými Vary se nachází jen Třinec se třemi body a Chomutov, který je prozatím bez bodového zisku. Karlovarští hlásí staronovou posilu, kterou je Roman Vlach. Prolomí karlovarští hokejisté sérii porážek?
Bílí Tygři Liberec
Ačkoli úvod ročníku se libereckým hokejistům zrovna nevyvedl, podařilo se Tygrům dohnat mizerný start. Liberec odjel v pátém kolem do Zlína, kde se strhla gólová smršť. Tygři vstřelili rovnou sedm branek a odvezli si tři body. Následující zápas na domácím ledě s Mladou Boleslaví nikdo nečekal, že se Liberec znovu pustí do kanonády. Opak byl ale pravdou. Fanoušci Tygrů se radovali osmkrát ze vstřelených branek od svých oblíbenců. V úterý ještě odehráli Liberečtí předehrávku 15. kola s Pardubicemi. Dynamu se povedlo zastavil gólovou aktivitu Tygrů a Liberec prohrál 1:4. Po sedmi odehraných zápasech se Liberec drží na chválihodném 5. místě v tabulce. Silnou stránkou Tygrů jsou jistě přesilové hry. Špatně si ale Liberečtí nevedou ani v oslabení. Nejlepším střelcem mezi libereckým týmem je Michal Bulíř, jenž se postaral o 8 gólů. Přijede Liberec do Karlových Varů s jasným úmyslem? Uloví tři body z ledu Energie?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.