Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Olomouc - 29. prosince 2018   15:00

Olomouc

Mountfield HK - Olomouc: Sudí schytal ránu pukem, s rozseknutou bradou zamířil na šití

Ode mě je to pro dnešek všechno. Pěkný vstup do nového roku a u dalších onlajnů na počtenou.
Střely ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 12 (34)
HC Olomouc – 9 (26)
Nejlepší hráči zápasu jsou Branislav Konrád a Matej Paulovič.
Ve velmi vyrovnaném duelu nakonec vítězí domácí tým Mountfield HK. Ten dlouho nemohl vyzrát na perfektně chytajícího Branislava Konráda, ale nakonec jej překonal v 50. minutě Matej Paulovič. Východočeši tak udrželi čisté konto v ČPP Aréně podruhé v řadě.
59:59'
Olomouc v poslední vteřině nastřelila puk na hradeckou bránu, ale s tím si Jaroslav Pavelka poradil. Je dobojováno.
59:41'
Ofsajd zastavil Kohouty. Vhazuje se ve středním pásmu.
59:37'
Další důležitý zákrok Jaroslava Pavelky. Ten vyrážečkou poslal kotouč až do středního pásma.
59:08'
Jerglova střela byla tečovaná, ale proskákala mimo. Olomouc je s pukem u sebe v pásmu.
59:04'
Ledovou plochu pomáhají uklízet bruslemi také Koukal s Paulovičem. Už se bude pokračovat.
59:04'
To se teď náramně hodí Olomouci. Ta totiž svůj oddechový čas vyčerpala už v polovině zápasu, nicméně teď dostala dobrou příležitost na oddech a poradu.
59:04'
Hlavní rozhodčí teď dostal tečovanou ránu přímo do krku či tváře. Na ledě je dokonce krev, ale sudí vydržel snad 10 vteřin a čekal, až celá akce skončí. Nakonec se puk dostal pod lapačku Pavelky a jeden z hlavních arbitrů odchází na ošetření.
58:49'
Na druhé straně předvedl důležitý zákrok proti bombě od modré Jaroslav Pavelka.
58:15'
Hanáci to zkouší v šesti a navíc ještě beci teď chytili jasný gól!
58:09'
Paulovič dobře trefil puk ve vzduchu.
57:30'
Teď to vypadalo s královéhradeckou rozehrávkou hodně kostrbatě, ale nakonec puk proskákal po hraně prakticky přes celé hřiště. Olomouc začíná další útok za svojí bránou.
57:09'
Tentokrát se Jaroslav Pavelka nechtěl pouštět do větších akcí a pouze přidržel puk pod rukavicí. Sám cítí, že teď už není prostor na chyby.
56:08'
Kohouti nahodili do útočného pásma a přišla nebezpečná střela Aleše Jergla. Ta ale skončila sražena těsně mimo.
55:45'
Mora je z nejhoršího venku. Přečkala další oslabení a navíc se po zakázaném uvolnění bude vhazovat v pásmu Hradce.
55:15'
Domácí mají dobře postavený útočný zámek, ale nemohou se dostat k nebezpečné střele.
53:57'
FIlip Pavlík výborně vypálil a část diváků už zvedala ruce nad hlavu. Kotouč se možná dostal za Konráda, ale v bráně neskončil.
53:36'
Jiří Ondrušek se ve středním pásmu položil, protože chtěl zabránit brejku. Při tom trefil Tomáše Vincoura a je vyloučen za podrážení.
53:08'
Patrik Miškář si nevšiml, že za sebou má ještě spoluhráče a bekhendem střílel z ostrého úhlu.
52:50'
Smoleňák nezvládl z rohu hřiště poslat přihrávku na Rákose. Poté sudí zapískali přihrávku rukou a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
52:00'
Oba týmy už jsou kompletní, Paulovič měl ještě zajímavou příležitost, ale také neuspěl.
51:15'
Hradec měl šanci v přečíslení, ale Zámorský vyjel z ideální střelecké pozice a z úhlu Konráda nepropálil.
50'
Bijec Nedomlel! Sundal Skladaného, poradil si i s Ondruškem
50'
Paulovič přihrávku od Cingela parádně umístil pod horní tyč, 1:0
50:00'
Poté se ještě strhla před bránou pořádná mela, za kterou pykají Richard Nedomlel a Jiří Ondrušek. Oba za hrubost a hraje se ve čtyřech na obou stranách.
50:00'
Konrád předvedl špatnou rozehrávku a vzešla z toho velká šance Radka Smoleňáka. Olomoucký brankář svoje zaváhání ale napravil.
49:43'
Hradec právě vstřelil branku!
Diváci už nečekají, diváci se dočkali! Kouzlo Branislava Konráda odčaroval MATEJ PAULOVIČ. Ten zužitkoval výbornou práci Lukáše Cingela za bránou. Jeho příhrávku usměrnil perfektně pod horní tyčku. Asistence: Lukáš Cingel, Filip Pavlík.
48:47'
Dnešní vyrovnané utkání, které stále čeká na gól, sleduje 5897 diváků.
48:27'
Ani nahození Jaroměřského nemohlo slavit úspěch.
48:22'
Dva na jednoho se řítili Hanáci, Jan Knotek se to rozhodl vzít na sebe a mířil na lapačku, jenže přesně to vytušil Jaroslav Pavelka a šanci mu sebral dobrým zákrokem.
47:53'
Kotouč je zaseknutý v rohu a rozhodčí odmítá přerušit hru.
46:55'
Koukalova zadovka našla pouze Jergla, který se ihned vydal dopředu. Olomouc už je kompletní a domácí svoji přesilovku opět nevyužili.
46:24'
Zámorský teď na poslední chvíli zažehnal rodící se brejk hostů.
45'
Originální! Fanoušci Mory fandili v červených a bílých pláštěnkách
45:36'
Dobře sehraná kombinace, na jejímž konci byl znovu Radovan Pavlík. Ten střílel bez přípravy a trefil opět pouze skvělého Konráda.
45:19'
Zámorského dělovka z vrcholku pravého kruhu opět bezpečně zůstala ve výstroji slovenského gólmana.
45:00'
Chyba Jana Švrčka, který vyhodil puk bekhendem přes plexisklo až do ochozů. Dostává dvě minuty za zdržování hry a je tu šance pro Mountfield.
44:41'
Opět senzační Branislav Konrád. Tentokrát si stihl povyjet proti střele Daniela Rákose a ikdyž netušil, kde puk skončil, bylo to někde v jeho výstroji.
44:23'
Konrád si našel schované nahození Petra Zámorského.
44:20'
Olomoučtí fanoušci, kterých přijelo opravdu hodně, teď vytáhli červeno-bílé pláštěnky a ozvláštnili tím své fandění.
43:50'
Patrik Miškář střílel od mantinelu na bližší tyč, ale byla to spíše střela z nouze. S tou nemohl mít Konrád v současné formě žádné problémy.
43:28'
Na druhé straně si přihrávku letící zpoza brány pohlídal Pavelka a sebral ji do lapačky.
43:00'
Nedomlel nahodil ze středního pásma přímo na bránu, ale Konrád nechtěl vhazování u sebe a rychle rozehrál.
42:35'
Domácí už jsou kompletní a snaží se přitopit pod kotlem.
42:00'
Další rána Hanáků bránu také netrefila a navíc po ní puk vyletěl ven z pásma.
41:27'
Obrovský dynamit vyletěl z hole Škůrka, ale letěl vedle brány.
41:03'
A znovu ten stejný hráč uzmul kotouč soupeři a poslal jej do bezpečí.
40:30'
Vopelka poslal puk přes všechny čáry.
40:25'
Petr Koukal se hodně zlobí, ale mimo hru se údajně provinil nedovoleným bráněním a už sedí na trestné lavici.
40:10'
Třetí třetina začala, tak doufejme, že se dočkáme i nějakých gólů.
40:01'
Třetí třetina začne v 16:48.
Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 11 (22)
HC Olomouc – 11 (17)
Druhá třetina opět nabídla hokej plný šancí, ale oba brankáři se zřejmě domluvili, že gól nepustí. Občas až žasnu, co všechno dokáží pochytat. Více práce měl v dosavadním průběhu Konrád, ale i Kohouti zatopili Východočechům a klidně mohli být ve vedení. Rozseknout to tak bude muset až třetí třetina, případně prodloužení a nájezdy.
40:00'
39:44'
Střela na hradeckou bránu byla hodně zpomalená, takže ji Jaroslav Pavelka chytil bezpečně do rukavice.
39:18'
Nečekané nahození Lukáše Cingela málem překvapilo Branislava Konráda. Ten ale betony sklapl k sobě včas.
38:32'
Pavelka v pohodě vyrazil nahození do rohu brány a dopředu už zase jedou domácí.
38:07'
Smoleňák se sice dohaduje s rozhodčím, že puk protečoval, ale ten si to nemyslí. Icing a vhazuje se po pravici Pavelky.
37:48'
Jako na malině si teď pochutnal Konrád na puku, který se vznesl do vzduchu.
37:35'
A další zakázané uvolnění Kohoutů.
37:25'
Olomouc se z obrovského tlaku dostala jen za cenu zakázaného uvolnění. Hostující lavička si vyžádala oddechový čas.
36:14'
Bojuje se skutečně o každý kousek ledu a často rozhodují centimetry. Ty teď třeba chyběly Paulovičovi k tomu, aby trefil bránu.
35:50'
Radovan Pavlík nedokázal udržet svoji brusli na modré čáře, takže je z toho ofsajd.
35:13'
Velký tlak Kohoutů, kteří odmítají opustit útočné pásmo. Na Pavelku napršelo snad pět střel za sebou, ale hradecký brankář se chce nechce nechat zahanbit svým sokem na druhé straně hřiště.
34:23'
Hraje se snad pět minut bez přerušení. Další skvělý zákrok předvedl Pavelka, který se nenechal překvapit střelou do protipohybu.
33:38'
Konrád si pohlídal ránu od modré čáry. Poté se puk odrazil k Filipu Pavlíkovi, který ale prováhal ideální moment na střelu.
32:06'
Teď se hraje opravdu nahoru – dolů ve vysokém tempu. Zatím se však nenašel nikdo, kdo by zacílil přesně. Naposledy to zkusil Miroslav Holec, ale opět jej zastavil Pavelka.
31:34'
Série velmi těžkých soubojů o puk, ten ale nakonec je na olomouckých hokejkách.
30:20'
Nádherný lob teď vyslal do úniku jednoho z olomouckých útočníků, který ale nechal opět vyniknout Jaroslava Pavelku.
29:59'
Olomouc hraje poslední minutu hodně aktivně a snaží se střílet ze všech pozic. Hradecký brankář ale zatím působí jistě.
29:30'
Tentokrát navíc Pavelka svůj zákrok proti střele Robina Staňka patřičně prodal.
29:21'
Po dlouhé době musel do pokleku také Jaroslav Pavelka, který to neměl úplně jednoduché. Nakonec ale kotouč našel ve své výstroji.
28:49'
Konrád ale zasahovat nemusel, protože mu pomohla obětavá obrana. Olomouc už je v pěti.
28:27'
Druhá část přesilovky je z hradecké strany o poznání lepší.
27:55'
Tahle přesilová hra se zatím domácím vůbec nedaří. Olomouc brání bez problémů.
26:50'
Hosté byli na hřišti asi v sedmi lidech, takže teď budou ve čtyřech. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Aleš Jergl.
26:15'
Radovan Pavlík z mezikruží bekhendem mířil výborně, ale Konrád reflexivně stihl zasáhnout vyrážečkou.
26:06'
Tomáš Vincour šel proti hráči bez hokejky, kterého pohodlně obehrál a přihrál Dominiku Graňákovi, který neprocedil puk na správné místo! Aby tohle Hradec nemrzelo...
25:39'
Až ofsajd teď vysvobodil Kohouty. Ti odjíždějí na lavičku v předklonu, protože přestáli hodně dlouhé dvě minuty.
25:00'
Hradec neskutečně mačká Olomouc, ale Konrád všechno hasí. Tentokrát se dobře přesunul proti ráně Vopelky.
24:21'
Zámorský poslal nabídku na teč do klubka těl. Teč sice přišla, ale šla vedle brány.
23:30'
Olomoučtí už jsou kompletní a mohou opět pomýšlet na útočení.
23:00'
Radovan Pavlík nahrával před bránu a jeden z obránců si puk málem srazil do vlastní sítě.
22:37'
Mora se osvobodila a rychle odjela střídat.
22:13'
Tentokrát střela Filipa Pavlíka Konrádovi vypadla z lapačky, ale na dorážku už nedošlo.
21:49'
Nádherná akce, na jejímž konci stál Filip Pavlík. Jeho střelu ale naprosto senzačním přesunutím zlikvidoval olomoucký brankář, který deptá domácí střelce.
21:34'
Od modré stříleli Petrové Zámorský a Koukal, ale na Konráda ani jeden z nich nevyzrál.
21:20'
Robin Staněk v obranném rohu zasáhl vysokou holí zřejmě Michala Dragouna. Odchází k trestoměřičům a bude doufat, že zde posedí celé dvě minuty.
21:07'
Nedomlel postavil strom svému soupeři, který od něj ve středovém kruhu doslova odletěl.
20:44'
Extrémně rozkouskovaná první minuta druhé třetiny. Tentokrát se Mora dopustila icingu.
20:36'
Tentokrát skončil kotouč v hradeckém kotli po sražené střele.
20:31'
Koukalovo vyhození ze třetiny sice Olomouc zachytila, rozhodčí však zapískali přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:06'
Kohouti začali třetinu v přesilové hře, ale ta během pár sekund vyprší.
20:01'
Střely na bránu v první třetině:

Mountfield HK – 11
HC Olomouc – 6
První třetina je u konce. Do zápasu vstoupila lépe Olomouc, která měla na začátku několik šancí. Vybojovala si i přesilovku, se kterou však naložila bídně a to domácí nakoplo. Hradec měl několik jasných gólovek, které však Konrád výtečně zlikvidoval. Nestačil jen na dorážku Radka Smoleňáka, která však byla vysokou holí, takže nemohla platit.
20:00'
19:59'
Jaroslav Pavelka ukončil první třetinu dobrým zákrokem lapačkou proti ráně Miroslava Holce.
19:50'
Dobrý forčeking teď na dlouho zastavil Kohouty v jejich útočné aktivitě.
19:15'
Olomouc byla hodně aktivní, ale domácí s ní stíhali bruslit. Následně puk navíc vyhodili přes všechny čáry.
18:47'
Ostřížek pálil od modré čáry a Knotek na brankovišti tečoval, ale puk skončil někde pod Jaroslavem Pavelkou. Dobrý zákrok domácího gólmana.
18:09'
Jenže teď má Mora velkou šanci aktivitu domácích zastavit. Sudí totiž viděl krosček Oskarse Cibulskise a posílá jej na dvě minuty.
17:57'
Ofsajd po nepřehledné skrumáži na modré čáře. Hradec převzal otěže zápasu a na ledě je jednoznačně aktivnější.
17:45'
Linhartova rána od modré čáry byla hodně prudká, ale Branislav Konrád na ni dobře viděl a lapil ji.
17:41'
Opět si na puk sáhl hostující gólman hokejkou a opět jej kontrolovaně srazil až do hlediště.
16:44'
Neskutečný Konrád teď třikrát podržel Olomouc! Kotouče kolem něj létaly a dvakrát byly dokonce nepříjemně tečovány. Ani jeden ale za jeho záda neprošel.
16:23'
Cibulskis si mezi kruhy zpracoval puk rukou a snažil se o rychlou forhendovou kličku, při které mu ale utekl puk. To vypadalo jako hodně zajímavá příležitost, která se seběhla ve velké rychlosti.
15:42'
Jenže po nepřesné střele olomoucké obrany se do útoku opět hnali domácí. Lukáš Cingel nahazoval do brankoviště z ostrého úhlu a Konrád puk hokejkou vyrazil mimo mantinely.
15:10'
Olomouc po delší době opět navštívila útočné pásmo a brzy se tam zase vrátí. Lvi totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
14:45'
A stejný hráč si znovu vyjel z rohu do střelecké pozice. Tentokrát zamířil těsně vedle pravé tyče.
14:10'
Po buly střílel nebezpečně Lukáš Vopelka, ale puk narazil na dobře postaveného Konráda.
14:06'
Sudí ukončili souboj u mantinelu a ukazují, že se bude vhazovat ve středním pásmu. To vše ale až po druhé komerční přestávce.
13'
Au! Cibulskis střílel z mezikruží a sestřelil Švrčka
13'
Smoleňák dopravil kotouč do sítě, rozhodčí ale okamžitě rozpažil
13:24'
Hradec sehrál přesilovku lépe než Olomouc, ale také se v ní neprosadil. Tedy prosadil, ale nepovoleným způsobem.
12:49'
Radek Smoleňák nadvakrát dostal puk do sítě, ale rozhodčí okamžitě rozpažuje a ukazuje, že branka platit nebude. Smoleňák totiž kotouč evidentně trefil vysokou holí.
12:30'
Kohouti opět vyhodili alespoň do středního pásma.
12:10'
Oskars Cibulskis střílel z mezikruží a doslova sestřelil Švrčka. Následný zákrok si připsal také slovenský gólman, takže na branku stále čekáme.
11:37'
Olomouc vyhodila, ale Hradec se okamžitě nastěhoval do útočné třetiny zpátky.
11:24'
Početní výhoda také pro hradecký Mountfield. Za hákování odchází na trestnou lavici Jan Jaroměřský.
11:08'
Daniel Rákos na poslední chvíli zastavil jasnou příležitost Olomouce a rychle otáčí hru.
10:51'
Čároví rozhodčí viděli ofsajd Hradce, po odpískání se tam ještě postrkoval Cingel s Janem Švrčkem. Nebylo to však nic, za co by se muselo vylučovat.
09:55'
Branislav Konrád zastavil nahození od Miškáře za svojí bránou a obě mužstva pošlou na ledovou plochu čerstvé síly.
09:01'
Koukal dostal přihrávku zpoza brány, ale měl ji za sebou, takže z ní nemohl vypálit.
08:30'
Hradec první oslabení zvládl bez větších problémů. Ihned po jeho skončení ale vyletěl puk až na zakázané uvolnění, takže domácí nemohou vystřídat.
07:33'
První minuta přesilovky je minulostí a zatím si v ní Jaroslav Pavelka připsal jeden těžší zákrok.
06:43'
Oskars Cibulskis teď na modré čáře přišel o hokejku, ale puk zašlápl a vysunul jej šajtlí, nebo možná bodlem, do střední třetiny.
06:32'
První přesilovka zápasu je tu a zahraje se ji Olomouc. Lukáš Cingel totiž nohou podrazil rozjetého soupeře a po právu už sedí na trestné.
06:07'
Mora ale nerozehrála, takže se puku chopil Matej Paulovič, jehož křižnou střelu z pravého kruhu vyrazil Konrád do ochranné sítě.
5'
Obrovská hrubice Konráda! Pavlík vystihl jeho rozehrávku, prázdnou bránu ale netrefil
05:35'
Bezúch opět prokázal svoje perfektní bruslařské schopnosti, ale nakonec nevěděl, co s pukem v útočném pásmu, a tak hodil zpátečku.
04:55'
Radovan Pavlík vystihl rozehrávku Konráda a mohl střílet do úplně prázdné brány, kterou však minul!
04:21'
Nejprve střílel Vilém Burian, který ale hodně minul. Puk se však dostal znovu na modrou čáru, odkud nahazoval David Škůrek a jeho střela změnila směr. Pavelka měl plné ruce práce, ale poradil si.
03:33'
Pěkná akce Juraje Bezúcha, který našlápl z vlastního pásma a dojel si až pro střelu, kterou nasměroval nejspíš do masky olomouckého brankáře.
02:43'
Maris Bičevskis střílel zpoza obránce a Konrádovi kotouč vypadl z výstroje. Nebyl tam ale nikdo, kdo by mohl dorážet.
02:10'
V prvních minutách je na kotouči mnohem více hostující mančaft, který výborně bruslí.
01:26'
Teď už to však vypadalo nebezpečněji. Jiří Ondrušek dostal pas přes celou šířku hřiště a byl v dobré pozici, jenže hradecký brankář proti němu skvěle vyjel a zmenšil mu střelecký úhel.
01:12'
Nejmladší hráč na hřišti, Matúš Hlaváč, poslal od modré čáry nahození, které však přistálo přesně v náručí Jaroslava Pavelky.
01:01'
Následná rozehrávka však Východočechům nevyšla a je z toho icing.
00:33'
Petr Strapáč poslal oblouček do útočného pásma a sám si dojel puk. Postarali se o něj ale Tomáš Linhart s Danielem Rákosem.
00:10'
Jako první se do útočného pásma podívali domácí. Ti se však od mantinelu nedostali a do útoku může jet Olomouc.
00:01'
Během vánočního duelu proběhla v Hradci Králové charitativní akce Fanoušci dětem. Během jediného zápasu se v ČPP Aréně vybralo krásných 118 583 korun. Symbolický šek předali zástupci hradeckého fanklubu.
Domácí hokejisté už vyjeli na ledovou plochu, budou hrát v bílo-červené kombinaci. Hráči Olomouce obléknou červené dresy.

Mountfield HK: J. Pavelka (D. Dvořák) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Nedomlel, F. Pavlík, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, Rákos (A) – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Cingel, Bezúch – M. Chalupa.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Škůrek, Jaroměřský, Švrček, Staněk, Hlaváč, Ondrušek (A), Dajčar – V. Tomeček, J. Knotek (A), Ostřížek – Matiaško, Strapáč, Burian – Jergl, Nahodil, Holec – Mráz, Skladaný (C), Laš.

Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Kis, Rampír.
Mountfield HK – 3. místo, 52 bodů

Východočeši si stabilně drží svoji dobrou výkonnost. Skončila jim však úspěšná prosincová série pěti výher v řadě, a to na ledě Zlína. Přitom Hradec měl utkání skvěle rozehrané a vedl 4:2, jenže Ševci čtyřmi góly v řadě otočili a uzmuli všechny tři body. Mountfield je však na svém ledě velmi silný, takže se bude chtít na vítěznou vlnu ihned vrátit.