Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Chomutov - 26. října 2018   18:00

Olomouc
15:52' Irgl (Burian) • 46:03' J. Káňa (Škůrek)
2:3
(1:3, 0:0, 1:0)
Chomutov
Chomutov
02:29' J. Havel   • 04:38' Marjamäki  (Knot) • 17:03' Marjamäki
Olomouc
Lukáš (20. Konrád) – Švrček, Škůrek, Ondrušek (C), J. Galvas, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Laš, J. Knotek (A), V. Tomeček – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, J. Káňa – Ostřížek, Mráz, Skladaný.
Pešina, Kubičík – Jindra, Zíka
Zimní stadion Olomouc
4013 diváků
Chomutov

Olomouc - Chomutov: Jan Knotek dorazil puk za Lukeše a snížil na rozdíl jedné branky, 2:3

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké Plecharény, na viděnou!
Střely na branku ve třetí třetině:
Olomouc – 14 (celkem 32)
Chomutov – 2 (celkem 16)
Dnešní utkání je u konce a tři body si z něj především díky fantastickém vstupu do zápasu odnášejí Chomutovští. Ti už si ve třetí třetině příliš šancí nevytvořili, spíše bránili a čekali na mezery v obraně soupeře. Zato Mora dobývala branku soupeře a ostřelovala ji, za což si vyloužila ve 47. minutě kontaktní branku, o níž se postaral Jan Knotek. Vyrovnání už se však Hanáci ani přes závěrečný tlak při hře bez brankáře nedočkali.
Nejlepší hráči utkání:
Olomouc – Jan Knotek
Chomutov – Masi Jalmari Marjamäki
59:57'
Hanáci si ještě vytvořili jeden obrovský tlak na hranici brankoviště, ale nikdo z hráčů nedokázal poslat puk do branky.
59:44'
Galvasův pokus se snažil mezi kruhy tečovat Ondrušek.
59:40'
Chomutov posílá puk přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Lukeše.
59:32'
Irgl z otočky vystřelil jen do hráče.
59:13'
Vantuch s Marjamäkim dobře napadali a pozdrželi olomouckou rozehrávku.
58:56'
Situaci ale předcházel zákrok na Škůrka, který zůstává ležet na ledě. Nakonec za podpory spoluhráčů míří na střídačku. Vylučovat se nebude.
58:48'
Mrázovo nahození zastavil jeden z bránících hráčů.
58:27'
Puk skončil mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Konrád se tak musí vrátit do branky.
58:20'
Domácí se nedohodli na modré čáře a sami se vyhnali z pásma.
58:14'
Burian hledal před brankou Knotka, který ale nedokázal vystřelit.
58:06'
Konrád zůstává na střídačce! Olomouc bude hrát v šesti!
58:06'
Oddechový čas pro domácí.
58:06'
Kolouch neprošel přes střední pásmo, ale Chomutovští vzápětí poslali puk na zakázané uvolnění.
57:46'
Jejich pokus zastavuje postavení mimo hru.
57:33'
Knotkova přihrávka nenašla žádného obránce a Hanáci musejí opět začít ze středního pásma.
57:03'
Olomouc má zatím potíže dostat se do útočného pásma.
56:29'
Stránský poslal před branku přihrávku na Marjamäkiho, který ale nedokázal usměrnit puk za přesunujícího se Konráda.
56:08'
Škůrek zakládá akci od své branky.
55:40'
Irgl dostával puk na modrou čáru, ale pouze ho tečoval bruslí na Lukeše.
55:35'
Na druhé straně Chomutov zahrál v postavení mimo hru a hra je přerušena.
55:24'
Jaroměřský neprotlačil puk do útočného pásma.
55:07'
Úspěšnější byli Kohouti, kteří vyrazili do útoku, ale po jejich nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění.
55:02'
Týmy teď bojují o puk na hranici útočného pásma Chomutova.
54:34'
Do další šance se tlačil Káňa, ale puk nakonec skončil pod betony Lukeše.
54:23'
Burian se snažil před brankou tečovat Irglovu střelu, ale Lukeš byl na místě.
53:25'
Knotek za Lukešovou brankou vybojoval puk a předložil ho Káňovi! Ten byl ale moc z úhlu a nepodařilo se mu překonat soupeřova brankáře.
52:53'
Dujsík s Mrázem vyvezli puk až k Lukešovi, ale tam je zastavila obrana Pirátů.
52:05'
Olomouc se dlouho držela u soupeřovy branky, až teď vyrazil dopředu Stránský, který ale minul branku.
51:42'
Ondrušek zavezl puk do útočného pásma.
51:14'
Domácí šli do přečíslení tří proti dvěma, ale Káňova střela mířila příliš vysoko.
51:04'
Síly na ledě se ale vzápětí vyrovnají. Jen o tři vteřiny později putuje na trestnou Jan Knotek (OLO), na dvě minuty za podrážení.
51:01'
Olomouc si zahraje další přesilovku! Dnes už využila dvě. Dvě minuty za pozdní dohrání si odpyká Jan Havel (CHO).
50:39'
Humlovu střelu zblokoval Nahodil.
50:26'
Chomutovští vyhráli buly přímo na Lukeše, který měl co dělat, aby stihl zakročit.
50:22'
Střelu Hanáků srazili hostující obránci do ochranné sítě.
50:13'
Švrček se dobře vrátil a nedovolil Vantuchovi zmocnit se puku.
49:59'
Škůrkovu ránu vyrazil Lukeš betonem.
Dnešní utkání sleduje 4013 diváků.
49:57'
Mráz se pokusil vyslat do útoku Ostřížka, ale před ním puk ukryl Lukeš.
49:31'
Klhůfek hledal před brankou spoluhráče, ale tam byli jen hráči v bíločervené.
49:03'
Hanáci se nepřesnou přihrávkou vyhnali z pásma, drží se ale na puku.
48:25'
Na druhé straně se tlačil za brejkem Havel, ale domácí obrana jej zastavila.
48:07'
Strapáč zkusil vystřelit z nulového úhlu, Lukeš byl na místě.
47:38'
Útočnou akci Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.
47:08'
Vantuch hledal před brankou Marjamäkiho, ale ten nedokázal zasáhnout puk.
46:37'
Laš na vysoký oblouček nedosáhl, puk má opět Chomutov.
46:26'
Chomutov se tlačí do branky a snaží se co nejrychleji soupeři vrátit gól, Konrád je ale proti.
46:03'
Olomouc právě vstřelila branku!
Škůrek dostal fantastickou přihrávku do jízdy a vyslal projektil na Lukeše. Ten vykopl jeho pokus k JANU KNOTKOVI, jenž mířil do prakticky nehlídané branky. Asistence: David Škůrek.
45:49'
Švrčkovu střelu Vantuch zastavil a ukryl někde ve své výstroji. Hosté jsou ve čtyřech.
45:41'
Pět vteřin budou hrát Chomutovští ve třech hráčích. Dvě minuty za sevření puku si odpyká Ronald Knot (CHO).
45:24'
Další prudký pokus Hanáků vyklouzal z útočného pásma ven.
44:03'
Galvas zachytil vyhození soupeře a udržel útočné pásmo.
43:46'
Vzápětí si týmy prohodí roli a přesilovku mají Kohouti. Dvě minuty za sekání si odpyká Ivan Huml (CHO).
43:37'
Galvas si vybruslil přes celé kluziště a prověřil Lukeše střelou z úhlu.
43:23'
Chomutovští se pokusili vyvézt puk před branku, ale Konrád byl připravený a přikryl puk pod lapačku.
43:03'
Marjamäkiho střela zamířila nad horní tyč.
42:28'
Strapáč vystihl rozehrávku soupeře a pošetřil několik vteřin, než poslal puk před branku Zbyňku Irglovi. Ten v obrovské šanci minul branku.
41:58'
Irgl vyvezl puk a nahodil na Lukeše, který s pomalým pukem neměl potíže.
41:49'
Svoboda dostal nabídku na střelu z první, ale Konrád se proti němu stihl přesunout.
41:31'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Jaroměřský – 2 min., nedovolené bránění).
41:21'
Vantuchovi utekl puk do středního pásma, stále se na něm však drží.
40:42'
Ondruškovu střelu srazil bránící hráč k Irglovi, který měl před sebou napůl odkrytou branku, ale chtěl ještě předat puk Strapáčovi, který to nečekal a prudkou přihrávku nezpracoval.
40:23'
Chomutov znepříjemnil Hanákům rozehrávku aktivním napadáním, přesto se nakonec Škůrek dostal ke střele. Jeho pokus ale hosté srazili do ochranné sítě.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:44.
Střely na branku ve druhé třetině:
Olomouc – 10 (celkem 18)
Chomutov – 7 (celkem 14)
Ve druhé třetině už Hanáci hráli o třídu lépe a hra více odpovídala rozdílu v tabulce Tipsport extraligy. Spolu s aktivitou přišly i šance, nejednou na Kohouty zívala prázdná branka, ale Piráti vždy fantasticky zasáhli a nedopustili soupeři skórovat. V závěru dvacetiminutovky už Chomutov srovnal tempo hry a také si chvílemi dokázal vypracovat tlak v útočném pásmu. Ani jedna strana však branky nedosáhla a Moru tak od bodů dělí stále ještě dvě branky. Piráti se oproti tomu potřebují ubránit ještě dvacet minut.
40:00'
39:25'
Nahodil našel křižmou přihrávkou Káňu, který ale zpracovával puk a Lukeš se stihl přesunout.
39:04'
Nahodil se ocitl v ofsajdu a hra je tak přerušena. Vhazovat se bude na hranici obranného pásma Chomutova.
38:43'
Galvasův pokus skončil také až na zadním mantinelu.
38:12'
Burian jel sám na Lukeše, ale jeho bekhendový pokus zamířil mimo branku.
37'
Jan Knotek dorazil puk za Lukeše a snížil na rozdíl jedné branky, 2:3
37:55'
Hosté se ale téměř ihned osvobozují.
37:51'
Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za držení si odpyká Stanislav Dietz (CHO).
37:49'
Irgl fantasticky dobruslil puk a zabránil zakázanému uvolnění.
37:14'
Knotův pokus zamířil mimo tři tyče.
36:44'
Mráz s Ostřížkem nakonec vyvezli puk, ale hostující obrana je nepustila ke střele.
36:19'
Mrázek nahodil za branku, kde byl jen Skladaný. Přesto se Chomutov drží v útočném pásmu.
36:14'
Skladaný nestihl puk před brankovou čárou a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Konráda.
35:58'
Vantuch od modré minul branku.
35:50'
Další střelu srazili olomoučtí hráči do ochranné sítě.
35:42'
Chomutov se záhy vrátil do útočného pásma a Konrád si musel připsat další zákrok.
35:31'
Dietz zaklekl na červené čáře a zhatil tak domácím další přečíslení.
35:20'
Na druhé straně se Piráti řítili do přečíslení tři na dva, ale jejich akci ukončila nepřesná přihrávka, po níž puk doputoval ke Konrádovi. Olomoucký gólman raději přerušil hru.
34:18'
Laš s Knotkem šli do přečíslení dvou proti jednomu! První z nich se pokusil přihrát, ale o nohu obránce se k němu odrazil puk zpátky. Ke škodě domácích fanoušků to olomoucký útočník nečekal a nedokázal tak zakončit než Lukeš přitiskl beton k tyčce.
33:54'
Stránský protečoval do útočného pásma. Tam budou dříve domácí obránci.
33:25'
Mráz těžkou přihrávku srazil pouze k soupeři.
33:05'
Nakonec v pádu přistrčil puk spoluhráči a píská se přihrávka rukou.
33:01'
Káňa dostal přihrávku do jízdy, ale stále měl před sebou jednoho obránce, přes kterého neprošel.
32:44'
Další útok Chomutova končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po pravici Lukeše.
32:24'
Hned po buly střílel Koblasa, Konrád jeho střelu vyrazil betonem.
32:23'
Buchtelovu střelu už Konrád ukryl do výstroje.
32:15'
Tomica nabídl puk ke střele Štichovi. Ten ale bekhendem přestřelil branku.
31:58'
Hanáci si teď otevřeli v útočném pásmu střelnici a Lukeš se musel hodně ohánět. Poslední pokus Knotka navíc někdo tečoval, ale chomutovský brankář nakonec ukryl kotouč do výstroje.
31:28'
Mráz se hnal do brejku, ale bránící hráč byl příliš blízko u něj a tak zvolil střelu.
30:59'
Škůrek nahodil puk do útočného pásma, tam ale pomohl s rozehrávkou Lukeš.
30:10'
Ten vzápětí prověřil tvrdou ránou levý beton Lukeše.
30:00'
Stránský zachytil rozehrávku, ale vystřelil jen do Dujsíka.
29:44'
Galvas zastavil puk až za modrou čárou.
29:09'
Další Irglovu střelu vyrazil Lukeš ramenem.
29:05'
Irglův pokus zastavil bránící hráč.
28:45'
Kolouch zachytil puk ještě v útočném pásmu. Hanáci dál kombinují.
28:33'
Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Lukáš Vantuch (CHO).
28:16'
Dujsík rozehrává od své branky.
27:44'
Galvas hledal na druhé straně Irgla, kterému ale sjel puk po holi a ke střele se nedostal.
27:12'
Irgl nezpracoval Burianovu přihrávku a Chomutov otáčí hru.
26:38'
V Lukešově brankovišti bylo opět pořádně horko, ale Ondrušek nedokázal najít puk včas, aby ho poslal do odkryté branky.
26:15'
Tvrdá rána hned po buly našla jen hráče Olomouce.
26:12'
Staněk hledal přihrávkou Knotka, který ale mířil na střídačku a tak se píská další zakázané uvolnění.
25:52'
Další pokus o útok Hanáků končí zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před Konrádem.
25:41'
Laš dostal přihrávku zpoza branky, ale puk mu skočil přes hokejku.
25:20'
Tomeček hledal před brankou Knotka, který si ale sjel na jiné místo a puk tak našel jen hostující hráče.
24:41'
Švrček dobře zakročil proti Flemmingovi a zabránil mu ve střele.
24:19'
Po rychlém protiútoku končí puk někde ve výstroji Lukeše. Vhazovat se bude po jeho levici.
24:08'
Skladaný z obtížemi dostal puk za modrou čáru, ale Knot jej vrátil za Konrádovu branku, kde mohou hrát kvůli postavení mimo hru jen Hanáci.
24:00'
Piráti se vydali do protiútoku a na konci pohledné akce se dostal ke střele Knot, který ale na Konráda nevyzrál.
23:38'
Další Dujsíkův pokus skončil na tyči.
23:09'
Dujsíkovu ránu vyrazil Lukeš jen k Nahodilovi, ale proti jeho dorážce se stihl přesunout.
22:47'
Ani napodruhé to nevyšlo. Dujsík má puk za svou brankou.
22:25'
Hanákům se nepodařilo projít do útočného pásma a musejí začít opět od své branky.
22:05'
Irglovu přihrávku zachytil Stránský, který ihned poslal puk ke Konrádovi.
21:44'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Bohumil Jank – 2 min., hákování).
21:44'
Po velkém závaru v brankovišti zůstal Lukeš už jen ležet na ledě, ale puk pod kontrolou neměl a Hanáci se několikrát nebezpečně tlačili do branky. Chomutov nakonec situaci ustál.
21:26'
Ondruškova rána těsně minula branku.
21:22'
Piráti se nakonec osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
21:00'
Laš se pokusil tečovat puk mezi kruhy, ale ten až na branku neprošel.
20:43'
Přesto se Olomouc stále drží v útočném pásmu a bojuje o puk v rohu kluziště.
20:17'
Knotek pouze protečoval do útočného pásma. Za pukem se řítí Laš, ale hosté k němu mají blíže.
20:01'
Druhou třetinu začne v brance Olomouce Branislav Konrád.
Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
Střely na branku:
Olomouc – 8
Chomutov – 7
Do první třetiny vstoupili lépe Chomutovští, kteří byli v prvních minutách aktivnější a už ve třetí minutě se ujali vedení po brance Jana Havla. Na toho navíc jen o dvě minuty později navázal také Masi Jalmari Marjamäki. Olomouc poté srovnala krok a dlouho se hra přelévala ze strany na stranu, aniž by si jeden z týmů vytvořil větší převahu, a skóre se opět měnilo až v šestnácté minutě, když Mora využila přesilovou hru. Zbyněk Irgl prokázal důraz na brankovišti, vydoloval puk a dostal svůj tým opět na dostřel. Jen o chvíli později ale přišla odpověď v podobě dalšího gólu Masi Jalmari Marjamäkiho, který jel sám proti Lukášovi. Druhou třetinu tak bude muset Olomouc zabrat, pokud chce utkání vyrovnat a zabojovat o tři body.
20:00'
20:00'
Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Jan Lukáš, přichází Branislav Konrád.
19:57'
Domácí ještě vyslali poslední střelu ze středního pásma, puk ale skončil na zadním mantinelu.
19:38'
Jaroměřskému soupeř v poslední chvíli zablokoval hůl a jeho pokus o vyhození tak skončil neúspěchem.
19:11'
Laš pozdržel puk a nakonec vyslal do útoku Knotka, který ale nezamířil přesně.
18'
Marjamäki zachytil rozehrávku domácích a s přehledem si poradil s gólmanem Lukášem, 1:3
18:54'
Burian vyhazuje puk až k Lukešovi.
18:05'
Po fantastické souhře Dietz našel volného Svobodu na druhé straně, ale Lukáš se proti jeho střele z první fantasticky přesunul!
17:43'
Chomutov má další příležitost navýšit své vedení. David Škůrek (OLO) si musí odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.
17:03'
Piráti právě vstřelili branku!
Olomoucká radost neměla dlouhého trvání. JALMARI MASI MARJAMÄKI zachytil rozehrávku domácích a šel sám na Lukáše. Na jeho střelu do horního rohu byl domácí brankář krátký. Bez asistence.
15:52'
Hanáci teď doslova dobyli Lukešovu branku. Kolouchovu střelu z první vyrazil Lukeš betonem zpět na střelce, který se pokusil poslat puk na druhou tyč Irglovi. Puk se odrazil o nohy hráčů před brankou k Burianovi, který se pokusil dotlačit ho do branky, ale Lukeš byl opět na místě. Ve změti těl si ovšem kotouč našel ZBYNĚK IRGL, který přehodil ležícího Lukeše a vstřelil kontaktní branku. Asistence: Vilém Burian.
15:00'
Kolouchovo prudké buly nesměřovalo na obránce a Hanáci musejí pro puk až ke své brance.
14:58'
Přesilovku si teď zahraje také Olomouc. Rozhodčí posílá na trestnou lavici Jaroslava Mrázka (CHO) na dvě minuty za podrážení.
14:35'
Laš zachytil puk až za modrou čárou. Olomouc musí znovu dobývat útočné pásmo.
13:51'
Švrček nahodil puk do útočného pásma, ale tam se ho zmocnili Piráti.
13:14'
Tentokrát už se Knotek dostal i ke střele, ale Lukeš včas sklapl betony.
12:51'
Knotek protečoval Ostřížkovo vyhození aspoň za modrou čáru.
12:15'
Burian dobře napadal Klhůfka, ale tomu pomohl Jank. Chomutov zůstává v útočném pásmu.
11:40'
Hned po buly poslali Hanáci puk k Lukešovi.
11:35'
Chomutov roztočil v útočném pásmu kolotoč přihrávek, na jehož konci dostal nabídku k pravé tyči Svoboda. Ten ale zamířil až do ochranné sítě a vyhnal tak svůj tým z útočného pásma.
10:52'
Růžička dostával puk před prázdnou branku, ale přihrávka na něj směřovala příliš dopředu!
10:38'
Olomouc zahájila oslabení dobře a posílá puk až k Lukešovi.
10:17'
Bruno Mráz (OLO) vyrazil za vyhozeným pukem a při snaze vybojovat jej, poslal k zemi hostujícího obránce. Rozhodčí jeho zákrok posoudili jako držení a poslali jej na dvě minuty na trestnou lavici.
09:38'
Stránský na hranici vysoké hole zachytil přihrávku domácích, podle soudu rozhodčích bylo vše v pořádku.
09:06'
Burian s Kolouchem vybojovali puk za brankou soupeře a ke střele od modré čáry se pak dostal Dujsík. Jeho pokus o vlas minul branku a Lukeš puk na zpáteční cestě raději přikryl.
08:40'
Laš prověřil Lukeše ostrou střelou zleva, hostující brankář včas zasáhl ramenem.
08:24'
Galvasovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů.
08:20'
Vyhození Chomutova Staněk před červenou čárou nestihl, a tak se bude vhazovat po levici Lukeše.
07:50'
Jaroměřský zakládá útok od své branky.
07:18'
Havel byl opět nebezpečně rozjetý, ale jeho střela zamířila nad branku.
07:10'
Hanáci se nakonec přece jen dostali do útočného pásma i ke střele, která ale skončila v lapačce Lukeše.
07:01'
Burian puk do útočného pásma neprovezl, ale šanci má ještě Kolouch.
06:45'
Knotek mohl jít sám na brankáře, ale rozhodčí přerušují hru. Olomoucký útočník zřejmě převzal puk v ofsajdovém postavení.
06:26'
Chomutov je opět na puku, zatím však za svou brankou.
5'
Marjamäki nahodil puk od modré čáry a puk skončil za zády Lukáše, 0:2
05:42'
Duda jel sám proti Lukášovi, a podařilo se mu si olomouckého brankáře roztáhnout, ale minul branku!
04:57'
Piráti vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Lukešem.
04:38'
Chomutov se rychle ujímá dvoubrankového vedení, když nahození JALMARI MASIHO MARJAMÄKIHO zaplulo za Lukášova záda. Asistence: Ronald Knot.
04:21'
Klhůfek si sjížděl pro prudký pas z obrany, ale podařilo se mu puk jen tečovat.
3'
Jan Havel pěknou sólo akcí překonal olomouckého gólmana Lukáše, 0:1
03:57'
Další střela už ale směřovala na Lukáše, který zakročil betonem.
03:46'
Dietz byl napadaný a tak nahodil puk za branku.
03:28'
Ondrušek nahodil puk do útočného pásma, ale tam se ho zmocnil Chomutov.
03:11'
Ondrušek zastavil na červené čáře vyhození rukou, ale po něm puk zahrál Laš a tak se přerušuje.
03:01'
Skladaný přisunul puk před branku, kam se řítil Mráz, ale Lukeš byl u puku dříve a ukryl ho pod lapačku.
02:45'
Staněk provezl puk přes polovinu kluziště a nahodil do útočného pásma.
02:29'
Hosté se vrhli do rychlého protiútoku a JAN HAVEL přesnou střelou otevírá skóre dnešního zápasu. Bez asistence.
02:11'
Káňa se Strapáčem vybojovali puk a střílet mohl Nahodil, který však minul branku.
01:44'
Irgl vyzkoušel z úhlu pozornost Lukeše.
01:30'
Galvas posouvá puk aspoň do středního pásma, ale Hanáci zatím marně hledají cestu.
01:09'
Nakonec puk doklouzal k Lukášovi, který raději přerušil hru.
01:01'
Přihrávka na Škůrka byla příliš dlouhá a ten pouze tečoval puk, který mají opět hosté.
00:37'
Tomica nastřelil jen bránícího hráče.
00:07'
Úvodní buly vyhráli domácí, ale Chomutov se dostal na puk a vyslal na Lukáše střelu z dálky. Ten nemusel zasahovat, puk těsně minul jeho branku.
00:01'
Teď už je ale vše připraveno a bitva mezi HC Olomouc a Piráty Chomutov může začít!
Česká republika letos slaví 100 let od založení První republiky a právě proto je dnes k vidění v Olomouci také nestandardní doprovodný program a před začátkem utkání zazněla Plecharénou státní hymna.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Švrček, Škůrek, Ondrušek (C), J. Galvas, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – Laš, J. Knotek (A), V. Tomeček – Burian, Kolouch, Irgl – Strapáč, Nahodil, J. Káňa – Ostřížek, Mráz, Skladaný.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Flemming, Buchtela – Tomica (C), V. Růžička (A), Duda – Sklenář, Klhůfek, T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Huml (A), J. Havel.

Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Jindra, Zíka.
Který z týmů se bude radovat tentokrát? Potvrdí Olomouc převahu z loňského ročníku, nebo se Chomutov vzpamatuje a připíše si další tři cenné body? To se ukáže v 18:00.