Tipsport Extraliga - Základní část - 45. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Litvínov - 17. února 2019   17:00

Olomouc
17:19' Ostřížek (J. Knotek) • 24:33' Ostřížek (Jergl, Mráz) • 25:29' Laš (Holec, Skladaný) • 43:44' Handl (Vyrůbalík)
4:5
(1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Litvínov
21:29' Válek  (Ščotka, Petružálek) • 37:22' M. Hanzl  (Kašpar) • 39:03' Kašpar  (Jurčík, J. Mikúš) • 59:03' Trončinský  (F. Lukeš, J. Mikúš) • 62:41' Ščotka  (F. Lukeš)
Olomouc
Hradil, Pavlovič – Jelínek, Špringl
Zimní stadion Olomouc
Litvínov

Olomouc - Litvínov: Ščotka rozhodl v prodloužení o bodu navíc pro hosty, 4:5

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Střely na branku v prodloužení (celkem):

Olomouc – 0 (30)
Litvínov – 2 (32)
Nelepšími hráči dnešního zápasu jsou Lukáš Kašpar a David Ostřížek.
I přestože Litvínov v zápase ani jednou nevedl, bere dva body, které mu v prodloužení vystřelil Ščotka.
62:41'
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov dokázal udržet útočné pásmo a rázem se dostal do přečíslení dvou proti jednomu a JAN ŠČOTKA se po Lukešově nahrávce nemýlil. Asistence: František Lukeš.
62:29'
Trávníček po přechodu do útočného pásma vypálil, Konrád puk drží ve výstroji.
61:55'
Laš ve středním pásmu připravil Hanzla o kotouč.
61:28'
Po Jerglově ráně skončil puk v ochranné síti.
61:16'
Trončinský zkusil projít až před Konráda, Jergl ho připravil o puk.
60:46'
Galvas našel dlouhou přihrávkou Ostřížka, ten měl však již dlouhé střídání a malou rychlost, a tak se do šance nedostal.
60:20'
Ostřížek v útočném pásmu nic nevymyslel a na puku jsou hosté.
60:01'
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Olomouc – 6 (30)
Litvínov – 10 (30)
Ve třetí třetině se domácí dostali do vedení, ale Litvínov v poslední minutě vyrovnal, bude tedy následovat prodloužení.
60:00'
59:55'
Zakázané uvolnění hostů.
59:50'
Litvínov je hodně aktivní, snaží se zápas rozhodnout ještě v základní hrací době.
59:39'
Jurčíkova rána byla vytečovaná do ochranné sítě.
59:27'
Trončinský rozehrává zpoza vlastní branky.
59:03'
Domácí si vyžádali oddechový čas.
59:03'
Litvínov svou početní převahu využívá a těsně před koncem vyrovnává. Verva dlouho držela Kohouty pod tlakem, nakonec se puk dostal k MARKU TRONČINSKÉMU, který prostřelil vše. Asistence: František Lukeš, Juraj Mikúš.
58:49'
Lukešova rána byla ztečovaná do rohu.
58:17'
Petružálek to zkoušel z levé strany, ale kotouč proskákal vedle Konrádovy tyče.
57:48'
Galvas posílal puk přes celé kluziště, jeden z hostů ještě dokázal puk ztečovat.
57:33'
Litvínov hreje v šesti!
Dnešní utkání sleduje 4177 diváků.
57:24'
Velká příležitost pro Litvínov! Laš (OLO) od rozhodčích obdržel dvě minuty za sekání a putuje na trestnou lavici!
56:44'
Vyrůbalíkova rána prosvištěla těsně vedle branky.
56:37'
Holcovi se povedlo získat v útočné třetině puk, ihned vypálil, Petrásek chytá.
56:05'
Ostřížek hledal Jergla před brankou, ale kotouč k němu neprošel.
55:41'
Ostřížek vystihl rozehrávku hostů v jejich pásmu, ale nedokázal z toho nic vytěžit.
55:28'
Lukeš svou ranou od modré trefil Skladaného brusle a kotouč zamířil do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Konrádem.
54:46'
Trončinského nahození od modré čáry Konrád nedrží, ale rychle rozehrává.
54:16'
Ostřížek pouze vysokým obloučkem posílá puk do středního pásma. Litvínov je nyní hodně aktivní.
53:37'
Kašpar čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, ta k němu nakonec nedošla.
53:13'
Káňa zkusil štěstí od modré čáry, Petrásek s jeho pokusem neměl nejmenší problém.
52:40'
Mráz se Skladaným vyrazili dopředu, nicméně litvínovští je stihli dobruslit a akci jim překazit.
52:03'
Zakázané uvolnění Vervy.
51:38'
Strapáč nemířil přesně.
51:15'
Jerglovo lehké nahození od modré Petrásek vyklepává z lapačky a rozehrává.
50:36'
Jurčík s Lukešem aktivně forčekovali a málem domácí obrali o kotouč.
50:21'
Domácí hrají v plném počtu.
50:10'
Krátkou kombinaci Litvínova zakončoval od modré Ščotka, domácí brankář měl dobrý výhled a puk drží.
49:46'
Káňa vyváží puk do útočného pásma.
49:28'
Graborenko při ráně zlomil hůl, a tak Konrád nemusel zasahovat.
49:16'
Ščotkovu ránu Konrád drží v lapačce.
48:55'
A znovu domácí posílají puk daleko od své branky.
48:33'
Domácí se osvobozují.
48:24'
Litvínov vyhrál vhazování.
48:21'
Hosté si zahrají přesilovou hru, Knotek (OLO) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
48:18'
Kašpar se hnal po levé straně dopředu, ale na Ondruška si nepřišel a o kotouč přišel.
47:52'
Po vhazování se dopředu prodral Jergl, Petrásek vyrazil puk nahoru a ten doplachtil nahoru na branku.
47:43'
Knotek vypálil od modré čáry, Ostřížek se ještě snažil clonit, ale Petrásek si na kotouč počkal a skryl ho v lapačce.
46:58'
Jurčík při přechodu do útočné třetiny zapomněl puk za sebou, a tak se k němu dostávají Kohouti.
46:34'
Kašpar to zkoušel z pravé strany, ale ani on nenalezl recept na Konráda.
45:55'
Lukešovu dělovku z levého kruhu si Konrád pohlídal.
45:27'
Trončinský s Válkem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný po přihrávce netrefil branku!
45:02'
Trávníček byl v signalizovaném ofsajdu, a tak kotouč sbírají domácí.
44'
Tobiáš Handl krásným gólem poslal domácí do vedení, 4:3
44:35'
Šesták těsně nezachytil puk v útočném pásmu a Litvínovu je odpískán ofsajd.
43:44'
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, mladičký TOBIÁŠ HANDL se rozhodl nepřihrávat Káňovi a vzít to na sebe a posílá svůj tým do vedení! Asistence: Martin Vyrůbalík.
43:28'
Hübl vypálil z otočky, Konrád byl připraven.
43:17'
Handl protečoval puk ještě před červenou čárou, a tak je Kohoutům odpískáno zakázané uvolnění.
43:05'
Jeden z hlavních rozhodčích byl zasažen kotoučem do hlavy, nicméně po krátké pauze se zvedá a bude se pokračovat ve hře.
42:44'
Olomoučtí jsou v signalizovaném ofsajdu, a tak musí vyklidit útočné pásmo, což hraje do karet hostům.
41:56'
Jurčík se snažil dorážet před Konrádem, neúspěšně.
41:35'
Lukeš protečoval pro Válka do útočného pásma.
41:07'
Nakonec je hra přerušena a vhauje se před Konrádem.
40'
Gól a spoustu krve! Kašpar vyrovnal, Hunkes dostal bruslí do obličeje, 3:3
40:56'
Za Konrádovou brankou probíhá souboj asi pěti hráčů o kotouč, rozhodčí nechávají hru plynout.
40:34'
Knotek s Ostřížkem kombinovali za Petráskovou brankou, ale o kotouč přišli.
40:13'
Jergl nahazuje do útočného pásma.
40:01'
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Olomouc – 7 (20)
Litvínov – 10 (14)
Ve druhé třetině diváci viděli pět branek. Litívnov nejprve srovnal, posléze dokázali Kohouti odskočit do dvoubrankového náskoku, ale v závěru hosté vyrovnali a do třetí třetiny se tedy půjde za vyrovnaného stavu. Třetí třetina začne přibližně v 18:48.
40'
40:00'
39:55'
Trávníček ve středním pásmu protečovává kotouč, v této třetině se již nestane.
39:40'
Ščotka nahazuje na Konráda ze středního pásma.
39:08'
39:03'
Po vstřelené brance se z ledu dlouho zvedal Jiří Hunkes, který byl jedním z hráčů, kteří se účastnili srážky před brankou.
39:03'
Před olomouckou brankou se velmi nepříjemně srazili dva hráči, puk posléze zůstal ležet před brankou, kam ho dorazil LUKÁŠ KAŠPAR, čímž vyrovnává na 3:3. Asistence: Ondřej Jurčík, Juraj Mikúš.
38'
Hanzl poslal puk pod horní tyč a snížil stav utkání, 3:2
38:14'
Konrád nyní musel zasahovat nejprve proti jedovaté ráně Hübla, následně to od modré čáry zkoušel Trončinský.
37:57'
Zakázané uvolnění domácích.
37:22'
Litvínovští díky svému důrazu snižují na rozdíl jediné branky. MARTIN HANZL se dostal k puku blízko brankoviště a okamžitě ho poslal pod horní tyč. Asistence: Lukáš Kašpar.
37:03'
Z protiútoku Holec nastřeluje tyč Petráskovy branky!
36:44'
Hüblův pokus o přechod modré čáry zastavuje Strapáč.
36:27'
Poté, co Konrád ukryl kotouč v lapačce, se na hranici jeho brankoviště strhla menší strkanice, ale rozhodčí ji již v zárodku zastavili. Následuje vhazování před Konrádem.
36:15'
Konrád pomáhá za vlastní brankou s rozehrávkou.
35:59'
Trávníčkova rána končí po teči v ochranné síti a Kohouti míří vystřídat.
35:33'
Verva nyní svírá Kohouty, Nebezpečně se před Konráda prodral Petružálek, ale domácí brankář si se situací poradil.
35:06'
Kašpar se snažil nahrávat zpoza Konrádovy branky, jeho pokus však vystihl Dujsík.
34:46'
Mikúš hledal Jurčíka před brankou, ten však netrefil kotouč.
33:49'
Jergl zaváží pro Ostřížka do útočného pásma, následně však domácí kotouč ztrácí a hosté otáčí hru.
33:38'
Po střetu u modré čáry zůstal na ledové ploše ležet Strapáč, následně se ale bez pomoci zvedá a odjíždí na střídačku.
33:12'
Gaborenkovo nahození ze středního pásma Konrád vyráží do rohu.
33:06'
Trončinského útočnou akci zastavuje ofsajd.
32:46'
I Káňa to zkoušel velkého úhlu, ale ani on si na Petráska nepřišel.
32:29'
Handlova rána z velkého úhlu mířila vysoko nad bránu.
32:18'
Galvas krásně našel volného Káňu v mezikruží, ale Perásek si stihl proti jeho ráně povyjet a chytil ji do lapačky.
31:48'
Mrázovu ránu z pravé strany Petrásek betonem vyráží do rohu kluziště.
31:17'
Následně byl před Petráskem Jergl, ale nevystřelil, objel branku, ale svou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.
30:54'
Ostřížek našel Vyrůbalíka v mezikruží, jeho pokus byl ztečován.
30:04'
Na druhé straně nebezpečně ujel Petružálek, ale mířil nad branku.
29:30'
Galvas vyslal dlouhou přihrávkou dopředu Holce, ale ten musel o kotouč bojovat s Kašparem, takže Petráska neohrozil.
29:04'
Na druhé straně v obdobné pozici zakončoval Tomeček.
28:25'
Hosté měli přečíslení dvou proti jednomu, Hübl počkal na dojíždějícího Lukeše, ale tomu střela vůbec esedla.
28:03'
Petružálek se prosmýkl po levé straně, na vrcholu kruhu vypálil, Konrád kotouč drží.
27:26'
Na druhé straně to zkoušel Ostřížek, ale mířil pouze Petráskovi do náruče.
27:12'
Ani Kašpar od modré čáry nebyl úspěšný.
26'
Laš zařídil vedení domácích o dvě branky, 3:1
26:38'
Válkova rána prosvištěla těsně vedle Konrádovy svatyně.
26:10'
Trončinský pálil hned po vhazování, ale kotouč až ke Konrádovi neprošel.
26:07'
Ščotkova rána od modré čáry končí po teči vysoko v ochranné síti.
25'
Ostřížek procedil kotouč mezi betonem a tyčí, 2:1
25:50'
25:29'
Po Švrčkově ráně, kterou zblokoval jeden z litvínovských, byli hosté před svou brankou nedůslední, kdežto Kohouti si šli za svým cílem. A byli korunování úspěchem, když MAREK LAŠ dostal kotouč před Petráska a nad betonem ho poslal do branky. Asistence: Miroslav HOlec, František Skladaný.
24:33'
Domácí se znovu vrací do vedení! Z rychlého protiútoku jeli čtyři olomoučtí hráči proti dvěma litvínovským. Jergl našel přihrávkou DAVIDA OSTŘÍŽKA, který procedil kotouč mezi betonem a tyčí. Asistence: Aleš Jergl, Bruno Mráz.
24:08'
Trončinského vyhození zastavuje ještě před modrou čárou Dujsík.
23:41'
Konrád musel být pozorný i ve vlastní přesilovce, neboť Válek se u jeho pravé tyče dostal k puku.
23:28'
Trončinský ve spolupráci se Ščotkou vyhazují puk daleko od své branky.
23:23'
Uvidíme další přesilovou hru, Graborenko (LIT) si počínal nedovoleně proti Holcovi a putuje na trestnou lavici za podrážení.
22'
Vyrovnáno! Válek doklepl puk za Konráda, 1:1
22:42'
Vyrůbalík ve vlastní třetině nezpracoval kotouč, těžit z toho mohl Trávníček, ale puk mu odskočil.
22:13'
Po strkanici v rohu kluziště je hostům odpískána přihrávka rukou, následuje vhazování ve středním pásmu.
21:51'
Knotkova rána Petráska nezaskočila a kotouč drží ve své výstroji.
21:29'
Hosté trestají Švrčkovo vyloučení. Po nezištné nahrávce LUKÁŠ VÁLEK doklepl puk za Konráda. Asistence: Jan Ščotka Jakub Petružálek.
20:59'
Litvínov motá domácí v jejich obranném pásmu.
20:43'
Puk končí mimo ledovou plochu, vhazuje se před Konrádem.
20:35'
Trončinského rána až ke Konrádovi nedoputovala.
20:17'
Znovu byl Hübl úspěšnější na buly.
20:16'
Jenomže jejich přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.
20:04'
Hosté vyhrávají vhazování a rozjíždí útok.
20:01'
Střely na branku v první třetině:

Olomouc – 13
Litvínov – 4
V první třetině se oba týmy spíše oťukávaly a bojovaly o každý centimetr ledu než aby diváci na olomouckém zimním stadionu sledovali pohledný hokej. V závěru třetiny dostali domácí k dispozci více než třičtvrtě minuty přesilové hry pěti proti třem, kterou dokázal proměnit Ostřížek a poslat tím domácí do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
20:00'
20:00'
Hosté začnou druhou třetinu v přesilové hře, neboť Švrček (OLO) v závěru od rozhodčích obdržel dvě minuty za podrážení.
19:59'
Hanzl ještě hledá, komu by nahrál, ale nikoho nenachází.
19:42'
Laš protečoval do útočného pásma, zde kotouč sbírá Petrásek a rozehrává.
19:25'
Ondruškovi je odpískán ofsajd a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
18'
Ostřížek trefil odkrytou část brány a otevřel skóre, 1:0
18:52'
Verva již je v plném počtu.
18:48'
Hübl ve vlastním oslabení prchl sám na Konráda, ten jeho střelu vyráží pravým betonem!
18:19'
Jergl proplus s kotoučem do útočného pásma, zde o něj však přišel a hosté ho posílají přes všechny čáry.
17:54'
Litvínov se osvobozuje.
17:37'
Olomoučtí stále pokračují v přesilové hře a svírají hosty v jejich pásmu.
17:19'
Už už se začínalo zdát, že to domácí hráči překombinovali, nicméně v závěru kombinace na DAVIDA OSTŘÍŽKA zívala odkrytá branka a domácí forvard se nemýlil. Asistence: Jan Knotek.
16:54'
Domácí vyhráli vhazování.
16:52'
Domácí budou hrát 49 vteřin přesilovou hru pěti proti třem, Šesták (LIT)vyhodil puk přes mantinel a odchází na trestnou lavici!
16:31'
Ani Strapáčova rána neměla úspěch.
16:14'
Tentokrát již Galvas vypálil, Petrásek vyráží.
15:53'
Galvas dostal puk na modrou, naznačil ránu, ale nakonec zvolil pouze přihrávku.
15:41'
Litvínovští hráli v šesti, a tak Svoboda (LIT) odchází na trestnou lavici.
15:23'
Jergl s Knotkem jeli v přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný usměrňoval Knotkovu nahrávku, puk mířil těsně vedle brány.
14:37'
Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Hanzl, když dostal trochu prostoru před Konrádem, avšak nedokázal kotouč zvednout, a tak si s ním domácí brankář poradil
14:14'
Ondruškovu dělovku od modré čáry gólman hostů vyráží až do ochranné sítě.
13:55'
Velká šance domácích, Mráz se před brankou snažil tečovat puk, ten nakonec proplul jen centimetry od Petráskovy pravé tyčky.
13:30'
Ščotka drží puk za svou brankou a nechává spoluhráče vystřídat.
12:49'
Mikúš zaváží puk do útočného pásma, kde předává Trončinskému, který ovšem bekhendem míři vysoko nad branku.
12:36'
Domácím je odpískáno zakázané uvolnění.
12:20'
Jergl s Ostřížkem sice přešli do útočného pásma s kotoučem na holích, ale obránci hostů si s nimi poradili na výbornou a puku se zmocnili.
11:34'
Do Trončinského rány se položil Vyrůbalík a kotouč se odráží až do středního pásma.
11:04'
Handl se snažil objetím branky překvapit Petráska, ale neúspěšně.
10:36'
Ščotkovo nahození ze středního pásma Konrád vyklepává z lapačky a rozehrává.
10:31'
Puk končí mimo ledovou plochu, následuje vhazování ve středním pásmu.
10:12'
Hosté hrají v plném počtu.
10:08'
Dujsíkovu ránu se snažil tečovat Laš, následně se hosté osvobozují.
10:01'
Dujsík po přechodu modré čáry vypálil, avšak puk byl vytečován až do ochranné sítě.
09:40'
Jurčík znovu posílá kotouč až za Konrádovu branku.
09:25'
Petrásek vyjetím z branky pomohl s rozehrávkou a hosté posílají puk do středního pásma.
09:09'
Po třesku hokejek ve středním pásmu končí puk na domácí střídačce, následuje vhazování ve středovém kruhu.
08:56'
08:45'
Ani Vyrůbalíkova rána až k Petráskovi neprošla.
08:30'
Jerglova rána z pravé strany postrádala razanci.
08:15'
Domácí vyhráli vhazování a rozestavují se v útočné třetině.
08:12'
Jergl si u modré čáry prohodil puk Trončinskému (LIT) mezi nohami, ten vzápětí zatáhl za záchrannou brzdu a domácího forvarda podrazil, a tak odchází na dvě minuty na trestnou lavici.
07:27'
Několik sprintujících litvínovských hráčů dokázal přebruslit Káňa, který rybičkou odvrátil přečíslení soupeře.
06:48'
Domácí se drží v útočném pásmu, Lašova střela od modré čáry byla ztečovaná a jen těsně minula branku.
06:11'
Domácí jeli v přečíslení dva na jednoho, Skladaný vzal zakončení na sebe, Petrásek dokázal špičkou betonu kotouč vyrazit!
05:28'
Hübl znovu dostal trochu prostoru v útočném pásmu. Před Konrádem clonil Válek, nicméně domácí brankář dokázel kotouč polapit.
04:54'
Petružálek byl v útočném pásmu odstaven od kotouče Galvasem a hra se přelévá na druhou stranu.
04:24'
Ondrušek si sám dojíždí nahozený puk do útočného pásma, kde však o něj musí bojovat.
03:52'
Lašova rána od modré čáry až k Petráskovi nedoputovala, skončila na chráničích jednoho z litvínovských hráčů.
03:24'
Nyní se Olomouc držela chvíli v útočné třetině, nicméně si nedokázala vypracovat žádnou střeleckou pozici.
02:48'
Hübl se ocitl sám v mezikruží, vypálil, Konrád si stihl povyjet a puk ukrýt pod sebou.
02:32'
Ležícím hráčem byl Piche, který za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.
02:32'
Jeden z litvínovských hráčů zůstal ležet na ledové ploše, takže rozhodčí přerušuje hru.
02:04'
První zákrok si připisuje Petrásek, když vyrazil Káňovu střelu z pravého kruhu.
01:44'
Galvas uklidňuje za vlastní brankou hru a nechává vystřídat spoluhráče.
01:33'
Skladaný nedobruslil Mrázovo nahození a Olomouci je znovu odpískán icing.
01:21'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
01:04'
Hüblovu střelu ztečoval jeden z domácích obránců, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.
00:26'
Trávníček s Hanzlem se při přechodu do útočného pásma nedomluvili a zastavuje je ofsajd.
00:03'
Úvodní buly vyhrál Knotek až za Konrádovu bránu.
00:01'
Účastníci dnešního utkání jsou již na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Hlaváč – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Laš, Skladaný, Mráz – J. Káňa, Handl, V. Tomeček.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Ščotka, Trončinský, Piché, Graborenko, L. Doudera, Hunkes, Šesták – Trávníček (C), M. Hanzl, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Svoboda, J. Mikúš, Kašpar – Helt, M. Havelka, Jurčík.

Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Jelínek, Špringl.
Který z týmů si v boji o předkolo vybojuje body? Souboj tabulkových sousedů začíná na olomouckém zimním stadionu v 17 hodin.
Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných duelech v letošní sezoně je úspěšnější Olomouc, která z nich získala šest bodů z devíti možných. Úvodní vzájemné utkání sice vyšlo lépe Litvínovu, když na svém ledě vyhrál 2:1. Další zápasy už byly v režii Hanáků.

HC VERVA Litvínov:

Severočeši jsou tabulkovými sousedy Hanáků, nachází se na 10. příčce a s odehranými 44 zápasy mají na svém kontě 63 bodů a jsou jedním z týmů, které se nachází v tuhém boji o účast v předkole. Po reprezentační přestávce Verva odehrála dvě utkání, nejprve podlehla Chomutovu, posléze v prodloužení získala bonusový bod nad Karlovými Vary.

Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je František Lukeš, který je sedmnáctým nejproduktivnějším hráčem extraligy. V 39 zápasech získal 30 bodů (13+17). Lukeš je zároveň i nejlepším střelcem Severočechů. V brance je jistotou Jaroslav Janus, jehož úspěšnost zákroků je 91,90%.

HC Olomouc:

Hanácký tým se v letošním ročníku extraligy pohybuje na hraně předkola. Sezonu sice začali Kohouti dobře, nicméně i kvůli velké marodce se dostali až do pozic zajišťujících předkolo. Po odehraných třiačtyřiceti zápasech mají na svém kontě 64 bodů, což jim v tabulce stačí na deváté místo. Avšak na 11. místo mají náskok pouhých dvou bodů a o předkolo budou muset bojovat. Po reprezentační pauze odehráli olomoučtí hráči jediné utkání, a to s hradeckým Mountfieldem, kterému podlehli.

Nejproduktivnějším hráčem Hanáků je matador Zbyněk Irgl, který se nachází na chvostu elitní dvacítky bodování celé extraligy. Za 35 odehraných zápasů získal 27 bodů (19+8). Irgl je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu. V brance Olomouc spoléhá na Branislava Konráda, který si drží úspěšnost zákroků přes 91%.
Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z 45. kola Tipsport extraligy, ve kterém se mezi sebou utkají celky HC Olomouc a HC VERVA Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.