Tipsport Extraliga - Základní část - 50. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Litvínov - 3. března 2019   15:00

Sparta
14:34' Klimek (T. Pavelka) • 18:37' Forman (Pech) • 22:12' Roberts Bukarts (Klimek, T. Pavelka) • 39:59' Černoch (Sill, Smejkal) • 44:42' Smejkal
5:3
(2:0, 2:2, 1:1)
Litvínov
25:50' J. Mikúš  (Kašpar) • 36:06' V. Hübl  (F. Lukeš, Myšák) • 54:38' Petružálek  (F. Lukeš)
Sparta
Šír, Hejduk – Gebauer, Lederer
O2 arena (Praha - Vysočany)
Litvínov

SESTŘIH: Sparta - Litvínov 5:3. Pražané zvládli přímou bitvu o předkolo play off

Sparťané si tedy připisují důležité tři body, Litvínov naopak zůstane na jedenácté pozici. Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se s Vámi, na počtenou!
Utkání je u konce. Dneska tady v O2 areně jsme byli svědky gólových hodů, které nakonec lépe vyzněly pro domácí Spartu. Ve třetí třetině se prosadil na domácí straně Jiří Smejkal a za hosty Jakub Petružálek, který udělal pomyslnou tečku na gólové listině.
59:31'
Litvínovští nezvládli vhazování v útočném pásmu a sparťané ho posílají zpátky mimo své obranné pásmo. Jiří Černoch ještě brzdí hostující rozehrávku.
59:07'
Litvínovští trenéři ještě zkouší hru bez brankáře, ale sparťané hosty k ničemu nepouštějí. Teď puk klouzal do opuštěné klece, na poslední chvíli zasáhl Trončinský.
58:35'
Miroslav Forman kroužil s pukem na holi a na záda mu dýchal jeden z hostujících obránců. Nakonec se k puku přeci jen dostali hosté, kteří puk vyváží.
58:24'
Mikúš sprintoval jak mohl, ale dalšímu zakázanému uvolnění litvínovského týmu nezabránil. Sparťané se tak opět stěhují před brankáře Jaroslava Januse.
58:04'
Zápas se už pouze jen dohrává. Sparťané mají závěr zápasu ve svých rukou. Nyní je pískáno zakázané uvolnění, když si hosté neporozuměli v rozehrávce.
57:24'
Domácí hokejisté ujeli do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval z levého kruhu pro vhazování Klíma, jenž trefil svou ranou tyčku!
57:01'
Voráček si musel dávat pozor ve svém obranném pásmu na chybu, kterou nakonec neudělal, a sparťané tak mohli v klidu dostřídat své čerstvé síly na ledové ploše.
56:16'
Litvínovští chtěli zaútočit po modré čáře, do jejich souhry se jim ale vložil domácí útočník Roberts Bukarts, který jen jemně poslal kotouč podél mantinelu ven.
55'
Petružálek bekhendem překonal Machovského, 5:3
55:36'
Lukáš Rousek dobře vystihl hostující rozehrávku u mantinelu a snažil se hledat na druhé straně Silla. Ten měl ale k puku moc daleko a nemohl ho zpracovat.
55:03'
Sparťané ale nemají dost a snaží se přidat další gólový zářez do litvínovské klece. Lukáš Pech byl nyní v dobré pozici před brankou, Janus zmenšil střelecký úhel.
54:38'
Litvínov právě vstřelil branku!
Po vyhraném vhazování se k puku dostal Košťálek, který však vyhodil pouze na modrou čáru k JAKUBU PETRUŽÁLKOVI, který propálil Machovského. Asistence: František Lukeš.
54:32'
Sparťané udělali menší chybu v obranném pásmu po levici Machovského, čehož chtěla využít dvojice litvínovských hráčů. Domácí svou klec nakonec uhájili.
54:12'
Bukarts dobře vybojoval kotouč u mantinelu a snažil se najít někoho ze svých kolegů. Petr Kalina byl sám v mezikruží, svou střelu nasměroval těsně nad.
53:23'
Hraje se téměř bez přerušení. Lukáš Rousek si najel na dobrou přihrávku od svého spoluhráče, proti jedinému obránci mu ale scházela větší rychlost.
52:37'
Litvínovští opět na výletu v útočném pásmu a mohlo z toho být pro domácí zle. Juraj Mikúš byl sám před Machovským, kterého ale nedokázal překonat.
51:13'
Richard Jarůšek se vydal napadat do hloubky útočného pásma, z čehož ještě mohl těžit Lukáš Pech. Toho ale hosté zdvojili a nepustili do přesného zakončení.
50:16'
Sparťané přišlápli ve středním pásmu a rychle najeli před Januse, kde však dlouho nepobyli. Michal Trávníček obrací hru zpátky před sparťanskou branku.
49:53'
Litvínov je také v plném počtu, a domácí tak nevyužili svou první početní výhodu. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíže k brankáři Jaroslavu Janusovi.
49:06'
Juraj Mikúš při vlastním oslabení chtěl zaútočit na Machovského branku, ale poslední obránce domácích znemožnil hostujícímu útočníkovi zakončit.
48:24'
Sparťané jsou již v plném počtu a snaží se udělat další rozruch v útočném pásmu. Blain vyčkal, až mu dostřídají spoluhráči, ale Litvínovští se dobře vrátili.
47:38'
Přesilová hra Litvínova však rychle končí. Viktor Hübl (SPA) musel nedovoleně bránit, jelikož sparťané ujížděli dopředu. Následuje hra ve čtyřech hráčích v poli.
47:06'
Litvínovští jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Lukeš se snažil kombinovat s Lukášem Kašparem, jehož střelu Machovský se štěstím chytá.
46:22'
Sparťané se budou muset znovu bránit. Jeremie Blain (SPA) dostává od sudích dvě minuty za hrubost. Litvínovští mají možnost se zvednout v přesilové hře.
46:09'
Sparťané zvládli toto oslabení dobře a ještě se jim v něm podařilo vstřelit další gól do sítě hostí. Následuje další komerční přestávka, po níž budeme pokračovat.
44:42'
Sparta právě vstřelila branku!
A hned poté přichází již pátý gól v Janusově síti! JIŘÍ SMEJKAL využil hrubou chybu Marka Trončinského a bekhendovým blafákem rozjásal domácí publikum! V hale zní podruhé v této sezoně známí píseň Pátá. Bez asistence.
44:29'
Litvínovští dosáhli gólu, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nemůže být gólu dosaženo. Další klíčový moment tohoto zápasu.
44:17'
Až teď se to povedlo. Petružálek obkroužil branku domácích a nabízel kotouč na modrou jednomu ze svých spoluhráčů. Machovský bez problémů zasahuje.
43:55'
Sparťané se zatím brání velmi obstojně. Nyní dokázali poslat dva puky za Janusovu klec. Litvínovští zatím nevědí, kudy by pronikli skrz modrou čáru do útoku.
43:40'
Po litvínovském oslabení a hlavně tlaku je tu vyloučení také na straně domácích. Jan Košťálek (SPA) inkasoval od rozhodčích dvouminutový trest za zdržování hry.
42:06'
Jan Košťálek dostal přihrávku na modrou čáru a ihned vypálil na branku Januse, který byl připraven chytat, ale střela šla nakonec těsně vedle levé tyčky.
41:51'
Teď se dokonce sparťané provinili zakázaným uvolněním. Hra se vrací před jejich brankáře, který bude muset být ve střehu, kdyby náhodou přišlo ohrožení.
41:16'
Domácí se okamžitě snažili rozehrát svou útočnou akci v útočném pásmu. Košťálek všemi silami držel kotouč na modré čáře, ale nakonec se hosté osvobodili.
40'
Černoch procpal puk za Januse v poslední vteřině druhé třetiny, 4:2
40:45'
Domácí hokejisté si zahrají další přesilovou hru. Lukáš Válek je vyloučen na dvě minuty za sekání. Litvínovští se trochu zlobí, ale rozhodčí svůj verdikt nehodlá měnit.
40:35'
Domácí po vyhraném vhazování ve středním pásmu se vrhli do útočné akce, ale hostující hráči se nenechali vyvézt z míry a dostávají kotouč mimo nebezpečí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:50 hodin.
Druhá třetina nabídla hodně gólů a spoustu emocí. Domácí nejprve odskočili ve třiadvacáté minutě zásluhou premiérové trefy Robertse Bukartse ve sparťanském dresu do tříbrankového vedení, které netrvalo dlouho. Juraj Mikúš svou střelou zkorigoval a zanedlouho byli Litvínovští na dostřel už jen jediného gólu, když se prosadil Viktor Hübl. Litvínovskou euforii ale zbrzdil svým last minute gólem Jiří Černoch.
40'
40:00'
39:59'
Tak tohle je neuvěřitelné! Sparťané byli minutu uzamčeni ve vlastním pásmu, ale nakonec se prosazují právě oni v poslední vteřině druhé třetiny! Smejkal zablokoval střelu jednoho z hostí na modré a poslal do brejku Silla, který ještě našel lépe postaveného JIŘÍHO ČERNOCHA, jenž svou hokejkou procpal kotouč do litvínovské branky. Asistence: Zach Sill, Jiří Smejkal.
38:06'
Domácí borci opět na výletu před Janusem. Blain dostal přihrávku na modrou čáru, rozhodl se vystřelit příklepem, Jaroslav Janus jeho střelu kryje.
37'
Janus podržel hosty při trestném střílení Černocha!
37'
Hübl snížil na rozdíl jediného gólu, 3:2
37:49'
Zmatky ve středním pásmu se snažil vyřešit svou akcí Miroslav Forman, který hledal své spoluhráče na modré čáře, tam byli pouze hráči ve žlutých dresech.
37:13'
Jakub Petružálek vyvážel kotouč přes střední pásmo po pravé straně mantinelu před Matěje Machovského, kam ho však domácí beci už nepustili.
36:49'
Litvínovští se osmělili a snaží se přidat další smrtící úder sparťanské obraně. Machovský nyní musel zlikvidovat dva velmi ostré projektily od modré čáry.
36:22'
Důvěru na trestné střílení dostal mladý útočník Jiří Černoch, který si najel pomalu zleva a zkoušel najít mezeru mezi betony Januse. Neúspěšně!
36:22'
Richard Jarůšek ujel litvínovské obraně a mířil sám na Januse. Při svém zakončení byl však faulován a Sparta pojede trestné střílení!
36:06'
Přeci jen je tu už kontaktní gól hostí! Litvínovští najeli do útočného pásma a Machovský musí lovit další puk ze své sítě. Lukeš našel svou přihrávkou veterána VIKTORA HÜBLA, který zamířil přesně. Asistence: František Lukeš, Jan Myšák.
35:52'
Válek byl blízko druhému litvínovskému gólu. Matěj Machovský chvíli nevěděl, kde má kotouč, nakonec ho našel mezi svými betony. Velké štěstí pro Spartu.
35:16'
Zach Sill skvěle nabral rychlost před celé střední pásmo, čímž se dostal do situace dva na jednoho a zkusil vypálit. Jaroslav Janus jeho střelu chytá svou lapačkou.
35:12'
Lukáš Kašpar udržel kotouč za brankou soupeře a snažil se nahrávat na kruhy svým spoluhráčům. Přihrávku nikdo nezpracoval, dopředu tak opět míří domácí.
35:02'
Jeden z hostujících hráčů nyní zůstal po tvrdém hitu ležet na ledové ploše. Nyní se už zvedá po svých, doufejme, že bude všechno v pořádku. Pokračujeme.
34:47'
Jaroslav Hlinka vyhrál vhazování v obranném pásmu a posílal svou přihrávkou dopředu své spoluhráče z formace. Ti ale jeho přihrávku nezpracovali.
34:34'
Po vhazování v útočném pásmu domácích se k puku dostal Michal Trávníček, který po přejezdu do útočného pásma vystřelil, puk ale končí v ochranné síti.
34:26'
Domácí opět v zajímavém pobytu v útočném pásmu před litvínovským brankářem. Lukáš Pech zpoza branky už nahrával před branku hostí, nahrávka neprošla.
34:02'
Smejkal s pukem na hokejce si počkal, až mu najednou spoluhráči v útočném pásmu. Mezitím zkusil zakončit sám, jeho střelu si litvínovský Janus pohlídal.
33:49'
Machovský si po delší době sáhl na kotouč, když ho jen svými betony poslal zpátky do rohu kluziště. Sparťané nyní zvládají obrannou činnost velmi dobře.
32:33'
Jan Košťálek nyní musel hodně sprintovat, protože rozhodčí zrušil signalizované zakázané uvolnění. Domácí bek vše zvládl a bez obtíží rozehrál na své spoluhráče.
31:59'
Domácí se dostali do útočného pásma a Pech hledal na druhé straně své spoluhráče z formace. Jeho pas ale dobře vystihl Myšák, který okamžitě obracel hru.
31:36'
Neuvěřitelné. Litvínovští nyní trochu zapomněli na Lukáše Pecha, který dorážel na brankáře Januse, ale svou střelou nastřelil pouze jeho pevné betony.
31:03'
Sparťané po chvilce jsou opět v tlaku a hosté mají s jejich pohybem problémy. Jeremie Blain dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, střela šla vedle.
30:23'
Litvínovští se snaží ohrozit Machovského klec, ale Lukáš Rousek na modré čáře vybojoval kotouč a poslal ho alespoň do středního pásma, aby uklidnil hru.
29:50'
Po delší době se do útočného pásma podívali také hosté. Střela jednoho z nich skončila na hrudi Matěje Machovského, který okamžitě přerušuje hru.
29:08'
Domácí byli v dalším dobrém tlaku v útočném pásmu a hosté se museli pořádně ohánět. Tomáš Voráček dostal kotouč na modrou čáru, Janus jeho projektil chytá.
28:40'
Další dobrá možnost domácího týmu. Jarůšek se dostal k opuštěnému puku na pravém kruhu a střílel. Janus vyrazil pouze před Silla, který na puk ale nedosáhl.
28:15'
Sparťané byli blízko dalšímu gólu. Lukáš Pech ale překombinoval situaci a už v nouzi posílal kotouč před branku, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
27:44'
Oba týmy jsou již v pěti a v útočném pásmu jsou momentálně Litvínovští. Jeden z hostujících obránců vypálil od modré čáry, střela mu nesedla podle představ.
26'
Kašpar nahrál na Mikúše, který uklidil puk k pravé tyči, 3:1
26:40'
Sparťané se snaží o rychlou odpověď. Rychlík Kevin Klíma dostal přihrávku do útočného pásma, kde však postrádal podporu od svých kolegů. Puk mají Litvínovští.
25:50'
Litvínovští se při hře čtyři na čtyři dostávají svému soupeři na dostřel a kazí Machovskému čisté konto. Kašpar nahrál na JURAJE MIKÚŠE, který svou střelou překvapil sparťanského brankáře. Asistence: Lukáš Kašpar.
25:25'
Další vyloučení v tomto zápase. Tentokrát na straně Litvínova. Marek Trončinský (LIT) dostává dvě minuty za držení, litvínovská přesilovka tak rychle končí.
25:15'
Velká šance domácích! Jiří Smejkal nabral rychlost ve středním pásmu a pádil sám na brankáře Januse. Zkusil bekhendový blafák, který si však Janus bez problémů pohlídal.
25:06'
Obránce Jan Piskáček (SPA) dostal od rozhodčích dvě minuty za vystřelení puku mimo hřiště, čehož si rozhodčí všiml a okamžitě vylučuje. Přesilovka hostí.
24:37'
Po ofsajdu hostí Dvořák musel svádět sprinterský souboj se svým protihráčem, který zvládl. Litvínov se pak ještě udržel v pásmu, Machovského branku ale neohrozil.
24:20'
Miroslav Forman sice neudržel kotouč v mantinelu, o chvíli poté se ale přeci jen domácí dostali zpátky do útočného pásma a Litvínovští jen vyhodili puk ven.
23'
Z rychlého útoku se z první trefil Bukarts, 3:0
23:06'
Litvínovští po delší době zavítali do útočného pásma, ale dál než za modrou čáru se nedostali díky pozorné obraně. Sparťané nyní mají hru pod kontrolou.
22:57'
Další dobrá možnost pro domácí celek. Tomáš Dvořák dostal nabito na modrou čáru, odkud okamžitě se rozhodl vypálit. Janus si našel výhled a střelu kryje.
22:40'
Sparťanům narostla křídla a pány na ledě jsou v těchto chvílích právě oni. Lukáš Rousek se snažil objet branku Januse, kterého ale svou střelou neohrozil.
22:12'
Tak tohle rozhodně stálo za to! Domácí se rychle vydali do přečíslení tři na dva, v němž Klimek našel na druhé straně v jízdě ROBERTSE BUKARTSE, který se trefil náramně nad Janusovo rameno! Asistence: Lukáš Klimek, Tomáš Pavelka.
21:57'
Jiří Smejkal se snažil vytočit s pukem u levé tyčky Janusovy branky, ale poslední obránce před ním včas zapracoval se svou hokejkou a zamezil potížím.
21:03'
Sparťané tohle oslabení zvládli na jedničku a k ničemu litvínovské hráče nepustili. Kalina už opustil trestnou lavici a můžeme pokračovat v pěti na obou stranách.
20'
Rousek v obrovské šanci! Následný zákrok Trončinského nepotrestán
20:22'
Vhazování po pravici sparťanského brankáře vyhráli hosté, kteří se snaží kombinovat. Jejich souhru ale sparťané vystihli a obránce Trončinský musí zpátky.
20:06'
Litvínovští ještě dohrávají svoji početní výhodu z první třetiny. Lukáš Kašpar zavezl kotouč do útočné třetiny a hosté hned ohrozili Machovského, který střelu chytá.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:55 hodin.
První třetina je minulostí. Sparťané byli v ní mírně aktivnější a hned dvakrát se dokázali prosadit. Nejprve otevřel skóre tohoto zápasu svou trefou Lukáš Klimek, na kterého ještě minutu před koncem první třetiny navázal Miroslav Forman. Do druhé třetiny tak domácí hokejisté půjdou s dvoubrankovým vedením.
20'
20:00'
19'
Forman zametl puk do odkryté branky, 2:0
19:40'
V poslední minutě se do dobré šance dostal hostující Jakub Petružálek, který si vyjel zpoza branky a vypálil jen o pár centimetrů nahoru. Machovský se jen ohlédl.
19:01'
Litvínovští se dostali po sparťanském gólu do slibné šance, ale Machovský svoji branku uhájil. U brankoviště se však následně strhla mela, do které se zapojil Tomáš Dvořák a Michal Trávníček, kteří vyfasovali dvě minuty za hrubost. Navíc ještě domácí bek Petr Kalina dostal trest za nedovolené bránění, sparťané hrají ve čtyřech.
18:37'
Těsně před koncem první třetiny se domácí prosazují podruhé. Podobný gól jako při prvním případě. Lukáš Pech objel branku hostí s pukem na hokejce a naservíroval ho přesně MIROSLAVU FORMANOVI, který pohodlně uklízel kotouč už do prázdné branky. Sparťané vedou už o dva góly. Asistence: Lukáš Pech.
18:15'
Litvínovští opět hrají v plném počtu hráčů a hned se vrhali vpřed. Ve středním pásmu je ale zastavil Piskáček, který s Formanem zamezili dalšímu nebezpečí.
17:06'
Piskáček nabil na modré čáře Jeremiemu Blainovi, který bez rozmýšlení poslal puk na branku, kde se strhla velká mela o puk, který nakonec skončil až v rohu kluziště.
16:27'
Lukáš Klimek vybojoval kotouč za brankou litvínovského brankáře a sparťané se rázem dostali do dobré kombinace, která skončila jen nepřesným nahozením.
16:07'
Sparťané rozehráli svoji přesilovou hru velmi aktivně. Jeden z obránců se snažil nahazovat od modré čáry na Januse, ten si našel puk ve své rukavici a zastavil hru.
15'
Klimek otevřel skóre utkání, 1:0
15:53'
Další přesilová hra pro domácí. Viktor Hübl (LIT) u mantinelu podrazil jednoho ze sparťanských hráčů a dostává dvě minuty. Domácí mohou navýšit vedení.
15:23'
Sparťané pokračují v dobrém tlaku před litvínovskou brankou. Jarůšek se snažil dorážet na brankovišti, ale Janus si střelu od modré čáry bez problémů pohlídal.
14:34'
Teď se už však domácí hokejisté radují! Jeden z domácích hráčů nahrával do předbrankového prostoru přesně na hokejku LUKÁŠE KLIMKA, který otevírá skóre dnešního zápasu. Na tohle Janus nemohl zareagovat. Asistence: Tomáš Pavelka.
13:57'
Na druhé straně se něco pokoušel vymyslet Kevin Klíma společně s Andrejem Kudrnou, který ale jeho přihrávku nezkrotil podle představ. Škoda pro domácí.
13:40'
Litvínovští ale opět rychle přešli do útočného pásma a možná trochu lacino. Jakub Petružálek dostal nabito na pravý kruh, odkud vyprášil Machovského lapačku.
13:13'
Jan Myšák se nyní nedohodl s Viktorem Hüblem, který mu přejel do útočného pásma dříve než měl. Rozhodčí okamžitě píská postavení mimo hru.
12:51'
Tomáš Pavelka si počkal za svou brankou, až mu najedou spoluhráči, ale ti nebyli v nejlepším najetí, a tak puk končí snadno na litvínovských hokejkách.
12:32'
Po komerční přestávce se znovu vhazovalo v útočném pásmu po boku Machovského. Kalina vyvezl puk mimo nebezpečí, nakonec puk končí na střídačce.
11:47'
Sparťané se nemohou na delší dobu usadit před brankářem Janusem, který zatím moc práce v dnešním utkání neměl. Až teď Jarůšek ho prověřil svou střelou.
10:40'
Litvínov svíral svého soka v útočném pásmu. Nicméně zanedlouho nabral rychlost Lukáš Rousek, který využil prostoru ve středním pásmu a vyvezl puk ven.
09:59'
Machovský pomáhá svým spoluhráčům za brankou s rozehrávkou. Petr Kalina dostal puk podél mantinelu na Kevina Klímu, který ale v souboji puk nečekal.
09:34'
Vhazování ve středním pásmu sice vyhrál Zach Sill, ale dále se sparťané s pukem na hokejce nedostali. Litvínov toto oslabení zvládl více než bez úhony.
09:12'
Lukáš Kašpar šetří cenné vteřinky z litvínovského oslabení, tato přesilová hra se sparťanům vůbec nedaří. Navíc nyní je pískáno postavení mimo hru.
08:33'
Sparťanům se tato přesilová hra příliš moc nedaří. Stále nemohou najít cestu pro přechod do útočného pásma. Nyní osvobodil svůj tým obránce Trončinský.
07:43'
První přesilová hra pro Spartu. Obránce Jan Ščotka (LIT) se u branky Januse provinil nedovoleným bráněním a posedí si dvě minuty na trestné lavici.
07:26'
Bukarts se natahoval po puku v útočném pásmu, ale nedosáhl na něj. Nicméně na modré čáře zapracoval jeden z domácích beků, který ještě držel pásmo.
06:48'
Domácí prohráli vhazování po levici svého brankáře a Trávníček mohl kombinovat s Martinem Hanzlem, který však neudržel kotouč na své hokejce.
06:36'
Další povedený výpad litvínovského sboru, který nyní přebruslil sparťanskou pětici na modré čáře a snažil se zaútočit. Roman Graborenko vypálil od modré vedle.
06:14'
Zach Sill vyjel čerstvý ze střídačky do útočného pásma se vydat napadat, ale přesto se domácí dlouho na kotouči neudrželi a museli nabrat zpátečku.
05:28'
Vhazování v obranném pásmu Sparty vyhrál domácí Klíma, který ve spolupráci s Kudrnou vyvezli kotouč do útoku. Tam však dobře zapracoval Trávníček.
05:06'
Domácí na chvíli dostali hru do útočného pásma, kde však dlouho nepobyli a museli se rychle vracet před svého brankáře, který střelu z pravého kruhu kryje.
04:41'
Domácí hokejisté jsou již v pěti a museli čelit dalšímu nebezpečnému ohrožení Machovského branky. Hned dva pokusy hostí ale skončily zablokovány obránci.
03:35'
Piskáček se snažil osvobodit svůj tým od dalšího tlaku, ale Litvínovští jsou na kotouči a kombinují. Hanzl udržel puk v útočném pásmu a Lukeš střílel, těsně vedle.
02:57'
Litvínovští jsou usazeni v útočné pásmu, Kašpar kombinoval z hranici pravého kruhu pro vhazování s Trávníčkem, neúspěšně. Klimek vyhazuje ven z pásma.
02:10'
Je tu první vyloučení zápasu. Kevin Klíma (SPA) si v souboji u mantinelu počínal nedovoleně, když podrazil jednoho ze svých soupeřů. Přesilovka pro hosty.
01:39'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Martin Havelka nyní v útočném pásmu čistě složil u mantinelu Dvořáka, který se sbírá z ledu a rozehrává puk dopředu.
00:44'
Domácí další vhazování v útočném pásmu nevyhráli a naopak museli rychle zpátky. Juraj Mikúš se snažil střílet z hranice kruhu, Machovský bez problémů chytá.
00:38'
Hra se rychle obrátila a hosté museli rychle spěchat zpět do obranného pásma. Piskáček napřáhl na modré ke střele, před brankou clonil Jarůšek, puk šel mimo.
00:11'
Úvodní vhazování vyhráli Litvínovští a obránci se okamžitě snaží přenášet hru do útočného pásma. Tam je pouze připravený obránce Piskáček, který vyhazuje.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledě, zbývá se už jen pozdravit. Utkání začne za velmi malý okamžik.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Piskáček, T. Pavelka, Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček – Jarůšek, Pech, Forman – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Smejkal, Sill, Černoch – Kudrna, Klíma, Rousek. Trenér: Uwe Krupp.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Šesták, Trončinský, Ščotka, L. Doudera, Strejček, Graborenko – F. Lukeš, V. Hübl, Myšák – Válek, J. Mikúš, Kašpar – Jícha, M. Hanzl, Petružálek – Trávníček, M. Havelka, Jurčík – Gerhát. Trenér: Jiří Šlégr.

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Gebauer, Lederer.
Hráči obou týmů už zajeli do útrob vysočanského stadionu, do startu dnešního zápasu, který bude velmi důležitý, zbývá už necelých dvacet minut. Buďte u toho.
Sparťanští trenéři dnes pošlou do branky svou brankářskou jedničku Matěje Machovského, který v pátek úspěšně vychytal nájezdy. Záda mu bude krýt jeho kolega Jakub Sedláček. Obranné páry se oproti pátečnímu zápasu nemění. V útoku se vrací rychlík Richard Jarůšek, a to hned na křídlo první formace vedle Pecha a Formana. Druhý a třetí útok zůstává ve stejném složení, čtvrtý pak doznal změnu na levém křídle, které po Matěji Beranovi zaujal Andrej Kudrna.

Litvínovští neměli důvod měnit vítěznou sestavu z posledního zápasu proti Liberci, avšak jednu změnu trenér Jiří Šlégr přeci jen udělal. Z pozice třináctého útočníka se do hry dostane Josef Jícha, který bude hrát ve třetí formaci vedle Jakuba Petružálka a Martina Hanzla. Mimo hru tedy zůstává útočník Filip Helt. Pozici třináctého forvarda bude zastávat František Gerhát.
Ještě jednou Vás zdravím už přímo z pražské O2 areny. Za chvíli vyjedou týmy na rozbruslení a my si pojďme připomenout ty největší změny v dnešních sestavách.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Základní část Tipsport extraligy se už pomalu blíží do finiše a dnes je na programu kompletní nedělní program 50. kola naší nejvyšší soutěže. Sparťané po trochu rozpolceném domácím utkání s Karlovými Vary vyzvou na svém ledě svého souseda v tabulce Litvínov. Třaskavý duel, který může být pro oba týmy z hlediska dění v tabulce hodně důležitý, startuje ve vysočanské aréně v 15:00 hodin.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2018/2019

11. kolo: Litvínov – Sparta 0:2
24. kolo: Sparta – Litvínov 1:2
37. kolo: Litvínov – Sparta 1:4

Sparťané narazili na Litvínov v této sezoně celkem třikrát, z toho dvakrát se jim podařilo zvítězit za plnohodnotný počet šesti bodů. První vzájemný duel Pražané ovládli na soupeřově kluzišti s čistým kontem v zádech, o několik dní později v odvetě se už radoval Litvínov. Sparťané potvrdili svou dobrou bilanci venku, když porazili Vervu na jejím ledě podruhé v sezoně.
STATISTICKÉ OKÉNKO

Oba týmy v průběhu sezony spoléhají na své silné stránky. Sparťané důvěřují své brankářské jedničce Matěji Machovskému, který je týmu svými zákroky opravdovou oporou. Útočníci budou muset zapracovat na přesilových hrách, ve kterých se sparťané v poslední době trápí. Litvínovští se mohou pyšnit ve statistice na vhazování, kde jsou na sympatickém šestém místě.