Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Třinec - 25. listopadu 2018   15:00

Sparta
09:40' Buchtele (Kudrna, Piskáček)
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
Třinec
02:55' Roth   • 53:20' Martin Růžička  (Hrňa, Krajíček) • 59:51' Adamský  (Dravecký)
Sparta
Pešina, Pražák – Lučan, Pešek
O2 arena, Praha 9 (Libeň)
10 589 diváků
Třinec

Sparta - Třinec: Adamský posílá puk do prázdné klece, 3:1

Loučím se s Vámi a dobrý vstup do nového týdne!
Třinec ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství trefou v přesilové hře z hokejky Martina Růžičky, v závěru pak zpečetil triumf gólem do prázdné Martin Adamský. Třinec tak obhájil své vedoucí místo v tabulce dalším ziskem tří bodů, Sparta naopak znovu padla na vlastním ledě.
Střely na bránu ve 3. třetině (celkem): 7:7 (26:26).
Nejlepší hráči utkání:
Jan Piskáček (SPA) – Martin Růžička (TRI)
59:51'
Třinec právě vstřelil branku!
Tak nakonec se to hostům povedlo. Domácí pozorovatelé sice houfně opouštění arenu, je to ale spíše kvůli frontám na parkovišti, Sparta dnes předvedla bojovný výkon. Každopádně Třinečtí úspěšně ubránili hru domácích v šesti a do prázdné brány zpečetil vítězství Ocelářů MARTIN ADAMSKÝ. Asistence: Vladimír Dravecký.
59:44'
Dravecký mířil do prázdné, ale trefil jen padajícího Vránu!
59:29'
Pražané bojují za bránou Třince.
58:40'
Oceláři předvádí velikou porci obětování, když padají, lehají do střel, Sparta se zatím k vážnému pokusu neprokousala.
58:17'
Rychle se však před Hrubce vrátila a je nebezpečná, jak tohle skončí...
57:49'
Třinec vyprovodil soupeře z pásma, Sparta musí začít od začátku.
57:33'
Pražané opravdu vyrážejí na led v šesti mužích v poli.
57:33'
Po zakázaném uvolnění Třince si trenér Sparty Uwe Krupp vyžádal oddechový čas. Zůstane Machovský na střídačce?
Dnešní utkání sleduje 10 589 diváků.
57:10'
Exsparťan Martin Gernát předvedl samostatný únik, ze vzájemného souboje ale vyšel lépe Machovský, jenž zneškodnil zvednutý bekhendový blafák.
56:53'
Erik de la Rose vystřelil od modré, puk ještě zkoušeli jeho spoluhráči dorážet, Hrubec ale černou pryž podržel.
56:15'
Pražané se konečně probojovali přes střední pásmo, ale Oceláři je nechtějí pustit od zadního mantinelu.
55:05'
Jakoby sparťané ztratili cestu k Hrubcovi, Třinec vedení nakoplo a má hlavní slovo na ledové ploše.
53:20'
A hostům se snažení vyplácí, za sparťanskou bránou vlají třinecké šály. Z levého kruhu propálil vše před sebou MARTIN RŮŽIČKA a zajišťuje svému celku opětovné vedení. Asistence: Erik Hrňa, Lukáš Krajíček.
52:57'
Nicméně i nadále Oceláři ohrožují sparťanskou bránu, Spartě se nedaří osvobodit.
52:17'
Erik Hrňa nevyzrál na Machovského střelou z pravého kruhu, puk domácí strážce svatyně vykopl koncem betonu.
52:04'
Sparta půjde do čtyř, David Dvořáček trefil jednoho z hostů do obličeje hokejkou a odsedí si dvě minuty.
51:15'
Sražená střela končí v ochranné síti za Machovského brankou a znovu se vhazuje.
50:20'
I když je to trochu klišé, tak nyní se hra opravdu přelévá z jedné strany na druhou. Každou půl minutu se hráči nacházejí na opačném konci hřiště.
49:43'
Dvořáček se svými spoluhráči předvedli rychlý výpad do třineckého pásma, jediné, co tomu chybělo, byla zdařilá koncovka.
49:33'
Icing Pražanů vystavuje Machovského dalšímu vhazování v jeho blízkém okolí.
48:50'
I přes dotírání bránícího hráče se prodral Jarůšek k zakončení, s jeho bekhendem si Hrubec bez větších obtíží poradil.
48:01'
Následuje přestávka na úpravu ledové plochy.
47:35'
Marcinko ukázal i svůj střelecký um kromě toho bojovného, Machovský jeho pokus z pravého kruhu vyrazil na druhou stranu hřiště.
46:47'
Domác fanoušci se snaží svůj tým povzbudit, neboť se mu nedaří dostat do útočné třetiny, i když se drží na puku.
46:18'
Sparta nechtěně poslala puk k Machovskému, před kterého se stěhuje hra.
45:52'
Lukáš Pech tak clonil Hrubcovi, až ho nedopatřením zasedl. Nicméně rozhodčí pískají jen postavení v brankovišti a nevylučují.
45:28'
Kudrna si najel na hranu mezikruží a vystřelil zápěstím, jenže puk se mu postavil na hranu a rána nedostala potřebnou razanci.
44:28'
Oceláři jsou v plném počtu.
43:43'
Forman nahodil puk před bránu, kde bylo několik clonících a bránících hráčů, kotouč se ke gólmanovi nedostal, naopak hosté vyhazují.
43:17'
Po opuštění útočné třetiny musla Sparta založit nové tažení, které přidělalo nemálo vrásek Hrubcovi. Pražané několika dorážkami chtěli procpat puk do sítě, marně.
42:28'
Svůj tým oslabuje Ethan Werek (TRI) a Sparta může prolomit svou smůlu v přesilových hrách.
42:06'
Bukarts okazál podobnou střelu jako Buchtele, ale s tím rozdílem, že se nacházel na pravé straně.
41:07'
Buchtele obdržel přihrávku u modré čáry, pojel s kotoučem přes střední pásmo až do útočného, sjel si do levého kruhu, odkud vystřelil. Kotouč skončil za bránou Ocelářů.
40:28'
Třinec začíná zostra, rychle se dostává k Machovskému a Pražanům se nedaří dostat ze svého pásma.
40:01'
Celky už přijíždějí na hrací plochu, brzy budeme pokračovat.
Třetí třetina odstartuje zhruba v 16:53.
Střely na bránu ve 2. třetině (celkem): 6:9 (19:19).
Spartě se i přes tlak v poslední minutě v rámci přesilové hry nepovedlo jít do vedení. Druhá třetina byla mírnější než úvodní dějství, tempo bylo klidnější, góly žádné nepadly a ani bitky se neopakovaly. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina...
40:00'
39:59'
39:46'
Sparta zakončuje třetinu v útočném pásmu a tlačí.
39:07'
Nejprve v přečíslení zahrozili hosté, Machovský předvedl další parádní zákrok, ale vzápětí se blýskl také Hrubec, který zlikvidoval tutovku domácích.
38:34'
Pražanům se znovu přesilovka nedaří, hosté vyhazují puk k Machovskému.
37:59'
Tomáš Marcinko (TRI) složil v útočné třetině Matěje Beran a od rozhodčích za to dostává dvouminutový trest za podrážení.
37:28'
Galvinš z levého kruhu vyslal puk na bránu, kotouč byl však lehce ztečován do rohu hřiště.
37:20'
Sparťané se dopouštějí zakázaného uvolnění a Machovský bude čelit vhazování.
36:48'
Krajíček zavezl puk po levé straně, křižnou přihrávkou hledal u brány spoluhráče, nahrávka byla příliš rychlá.
35:58'
Polanský padl s tváří v dlaních na led v útočném pásmu po kontaktu s jedním ze sparťanů, rozhodčí však situaci vyhodnotili jako čistou a Ocelář tak musí jen odbruslit na střídačku.
35:16'
Pražané jsou již v plném počtu a přečkali krušné chvíle.
35:07'
Za jásotu domách fanoušků se sparťané osvobozují již za oslabení čtyři na pět.
34:38'
Machovský ukázal, jakou má cenu pro svůj tým, kdy zakročil proti dalšímu z nebezpečných pokusů Třineckých.
34:05'
Hosté dusí domácí v jejich pásmu, posílají na bránu jednu střelu za druhou a nenechávají Spartu se osvobodit.
33:16'
Sparta jde do tří poté, co Jan Buchtele atakoval rozehrávajícího Hrubce za bránou. Domácí tábor píská na obranu Buchteleho, druhý kotel zase kvůli provedení samotného faulu. Každopádně Voráček má společnost na trestné a Třinec má přes minutu dlouhou dvojnásobnou početní převahu.
33:02'
Třinečtí nekompromisně doráželi puk za Machovského, ten se však nenechal rozhodit a odmnou mu bylo to, že se k puku dostal jako první a přikryl ho.
32:32'
Třinec si zahraje přesilovou hru, Tomáš Voráček dostává dvě minuty za podrážení.
32:08'
Puk rychlé skákal na druhou stranu k Hrubcovi, Dvořáček se za ním vydal, když ho ale strážce brány viděl, radši si kotouč přivlastnil. Následuje komerční pauza.
31'
Jarůšek nepotrestal minelu Hrubce, zaskočil za něj obránce
31:57'
Hosté se hnali k Machovskému, poté co však domácí obránce odstavil od puku Oceláře, Machovský se vrhnul po kotouči a pozastavil hru
31:24'
Třinečtí mohou na chvíli schladit hlavy po infarktovém okamžiku, vhod jim přijde i vlastní zakázané uvolnění.
30:14'
Šimon Hrubec asi začaroval svou bránu! Vyjel proti střele Formana, ale třinecká svatyně zívala dál, jeden z bránících hráčů se pokusil nahradit brankáře a vyblokoval Formanovu střelu, puk se následně odrazil k Jarůškovi, ale přestřelil!
29:42'
Martin Adamský vystřelil z vrchu mezikruží, i když měl domácí brankář zakrytý výhled, puk podržel.
28:42'
Machovského překvapil puk z tupého úhlu, ale své tělo měl správně postavené a kotouč se od něj odrazil zpět do pole.
28:02'
Oceláři hrají v plném počtu, Sparta kombinuje v útočném pásmu.
27:37'
Nicméně Třinečtí jsou dnes úspěšní v defenzívě, znovu vyprovodili Spartu do středního pásma a Pražané se vzápětí prohřeili ofsajdem.
27:18'
Poté, co se hosté na nějakou dobu osvobodili, už opět musí hájit své území.
26:02'
Jan Hladonik (TRI) se dopustil hákování a oslabí svůj tým na dvě minuty, Sparta si zahraje další přesilovku.
25:08'
Třinec dlouho hrál na hraně, když se jen tak tak vymotal z ofsajdu, nakonec mu těsné přihrávky u modré nevyšly a vhazuje se.
24:22'
Machovský zastavil tažení Třineckých, když podržel puk a vynutil si další vhazování.
24:07'
Obdbná situace se odehrála i na druhé straně, také Oceláři jdou dopředu.
23:42'
Třinec se snaží udržet ve třetině domácích, zatím však marně, Pražané rozehrávají zpoza své brány.
22:28'
Beran u tyče zkoušel dorážet, hostující brankář si místo u konstrukce pohlídal.
22:20'
Erik de la Rose tvrdou ránou od modré nepřekonal Hrubce, puk je nadále ve hře, pokračuje se dál.
21:59'
Vladimír Roth však ohrozil Machovského, když si najel zprava a střelou zápěstím mířil bližší tyči, střážce pevnosti drží puk ve své moci.
21:50'
Hra je o něco klidnější a vyrovnanější než v první třetině. nikdo nemá jasnou převahu.
20:50'
Už oba dva brankáři museli prokázat svou pozornost po krátkých výletech obou celků, pokračuje se v pásmu Sparty.
20:01'
Hráči se staví okolo středového kruhu, začínáme.
Střely na bránu po 1. třetině: 13:10.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla velice pohledný hokej, ve kterém nechyběly góly, zvraty, tresty ani bitky. Sparta měla ve většině dějství převahu, nicméně vedení se jako první ujali hosté po gólu Vladimíra Rotha. Domácí však nepřestávali tlačit na Hrubce a dočkali se vyrovnání trefou Jana Buchteleho. Poté přišla hromadná bitka, po které rozdali rozhodčí 12 trestů pro čtyři hráče, domácí si zahráli čtyři minuty přeilovou hru pět na čtyři, nicméně ji nezužitkovali. Do druhé části se půjde za nerozhodnutého stavu 1:1 přibližně v 15:58.
20:00'
19:27'
Třinečtí mají silný závěr třetiny, domácí maskovaný muž má zatím nejvíce práce z dosavadního průběhu utkání.
19:04'
Chmielewski zespodu pravého kruhu střílel, střela se odrazila za bránu domácích.
18:41'
Oceláři zahrozili rychlým výpadem, kdy kotouč letěl těsně nad břevno Machovského svatostánku, hra pokračuje dál.
18:17'
Rousek dostal přihrávku na pomezí modré čáry, v levém kruhu chtěl nejprve střílet z první, puk mu ale nesedl a musel ho zpracovat.
17:58'
Jenže rázem vyhazují na zakázané uvolnění, Hrubec bude čelit vhazování, která mají domací silná.
17:51'
A Třinec už je v pěti na ledě.
17:24'
Už toho moc nezbývá z dlouhé přesilovky, Pražané ale znova začínají od své vlastní brány.
16:42'
Hosté zatím nenechali Hrubce stracho vat se o svou bránu, Sparta se těžko dostává přes střední pásmo.
15:57'
Třinci se zatím daří dobře hájit své oslabení, Sparta se těžko dostává do zakončení.
13:51'
Rozhodčí opravdu nešetřili, Marcinka, Krajíčka a Silla doplnil Richard Jarůšek, Sparta bude hrát čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři.
13:51'
Tam zůstáva zatím Sill sám, ale rozhodčí už si jedou pro dalšího sparťana...
13:51'
Jedním z Ocelářů je Lukáš Krajíček, společnost mu bude dělat Tomáš Marcinko. A jak to vypadá na straně Sparty?
13:51'
Nebude samozřejmě jediný na hanbě, oba kapitáni čekají na verdikt rozhodčích.
13:51'
S potleskem domácího publika odjíždí na trestnou Zach Sill, spoluhráči mu postupně dováží všechny rekvizity.
13:51'
Vypadalo to jako drobná strkanice, no nakonec je z toho hromadna bitka za Hrubcovou bránou!
13:19'
Šikovné ruce předvedl David Dvořáček, který pro dnešní utkání posílil Spartu z Prostějova. Pohrál si s pukem, aby přelstil dotírajícího obránce, proskotačil se do útočného pásma, až zakončil zespodu pravého kruhu. Hrubec však opět pozorný.
12:44'
Petr Vrána se na led vrátil ve velkém stylu. V nájezdu do útočného pásma získal puk, prokličkoval třineckou obranou a lišácky mířil mezi betony Hrubce bekhendem, ten ho však vybruslil a uhájil stav 1:1. Následuje komerční pauza.
12:21'
Do úniku se dostal Kumstát, který sice spěchal za kotoučem, černá pryž však byla rychlejší a nezakončil.
11:39'
Třinec dlouho vařil Spartu před vlastní bránou, domácí svou urputnou obranou úspěšně uhájili Machovského a vyhazují.
10'
Proti ráně Buchteleho neměl Hrubec nárok, 1:1
10:52'
Bukarts se osamostatnil a chopil se odraženého puku v mezikruží, jeho střela šla jen těsně mimo bránu.
10:32'
Máme tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici za sekání usedl sparťanský kapitán Petr Vrána.
10:26'
Domácí posílají puk až na druhou stranu kluziště, po zakázaném uvolnění bude buly čelit Matěj Machovský.
09:40'
Sparta právě vstřelila branku!
Jenže další buly se mu stalo soudným. Pražané vyhráli vhazování, kotouč se dostal k JANU BUCHTELEMU, který využil toho, že Hrubec měl před sebou zhoršenou viditelnost, nemazal se s tím a propálil hostujícího gólmana. Asistence: Andrej Kudrna, Jan Piskáček.
09:36'
Pražané se vracejí do úvdoního tempa, Hrubec se nyní musí pořádně ohánět ve svém brankovišti. Další pokus Sparty kryje.
09:10'
Pěkná akce Petra Kumstáta, který nabruslil do útočného pásma s pukem na hokejce, nenechal si ho vypíchnout nikým z hostů a bekhendem vystřelil pod břevno.
08:34'
Sparta rozehrává zpoza své svatyně, Oceláři ji nepouštějí z jejího pásma, i když sami se nedostávají ke střele na bránu.
07:54'
Machovský vyjel za branku rozehrát, chvíli byl nejistý kvůli dotírajícímu Třineckému, nakonec ale nezaváhal a puk posla na hůl spoluhráče.
06:39'
Nejprve po vhazování zahrozili sparťancé, jenže kotouč se odrazil v jejich neprospěcha hosté vyrazili do přečíslení dva na jednoho. Střílejícímu hráči však střela nesedla a puk mu přeskočil hranu hokejky.
06:24'
Máme tu první úpravu ledové plochy.
06:20'
Třinec vyhazuje kotouč až na zakázané uvolnění a hra se vrací zpet před Šimona Hrubce.
05:46'
Oceláři vedoucím gólem oslabili nátlak Pražanů, nicméně hokejisté z hlavního města mají stále dominantní iniciativu na ledě.
04:58'
Forman nadvakrát zkusil nalézt místo mezi tyčí brány a Hrubcovým betonem, hostující gólman ale nijak nezaváhal.
04:18'
Háči se ve středním pásmu přetlačovali o kotouč, až se Třinečtí dopustili ofsajdu, dnes se zatím hodně často přerušuje hra.
3'
Roth z úhlu nachytal Machovského, Oceláři vedou 1:0
03:32'
Záhy mohlo být srovnáno, když Lukáš Pech clonil před Hrubcem a snažil se kotouč tečovat, jeho úmysl mu však nevyšel a puk končí za bránou Třince.
02:55'
Krátké vypadnutí z tempa se domácím nevyplatilo. Po nepřesné rozehrávce a snaze dostat kotouč ze třetiny se ujal černé pryže VLADIMÍR ROTH, který za jásotu hostujících fanoušků otevírá skóre utkání. Bez asistence.
02:40'
Erik Hrňa předvedl první nebezpečnou akci zápasu, Machovský chytá.
01:56'
Rychlá cesta sparťanů kupředu byla až příliš, když předstihli i puk, je pískán ofsajd a opět se vhazuje.
01:45'
Nakonec si ale domácí brankář připisuje první zákrok po rychlém výpadu Ocelářů, nicméně Machovský přikryl kotouč a bude se vhazovat.
01:24'
Pražané jsou jednoznačně aktivnější, Třinec k ničemu nepouštějí a Machovský se zatím nedostal do bezprostředního ohrožení, jeho protivník v bráně Ocelářu totéž říct nemůže.
00:43'
Třinec sice Spartu dostal ze svého území, domácí však rychle hru otočili a Erik de la Rose tvrdě vypálil od modré čáry, Hrubec drží puk.
00:14'
Na začátek úvodního dějství se dostali domácí do útočné třetiny, ke kotouči se probojoval Sill, který vystřelil zespodu levého kruhu.
00:01'
Týmy se už střetávají na ledové ploše, za několik málo okamžiků zápas odstartuje.
Krásné nedělní odpoledne u sledování české hokejové extraligy, utkání mezi domácí Spartou a hosty z Třince začně přibližně za osm minut.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Piskáček (A), Delisle, T. Voráček, Blain, Tomáš Dvořák, de la Rose, M. Jandus – Forman, Sill, Jarůšek – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Rousek, Pech (A), Kumstát – Beran, Pšenička, Dvořáček.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Hladonik.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Lučan, Pešek.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První letošní střetnutí mezi dnešními soupeři mělo grády. Třinecká WERK ARENA viděla devět branek (z toho hned sedm ve druhé třetině), dvacet vyloučení a dva vyšší tresty. Z dvoubodové výhry se nakonec radovala Sparta, o jejímž úspěchu v nájezdech rozhodl Andrej Kudrna. Skolí Pražané slezského soka i dnes?

12. října – WERK ARENA, Třinec
HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 4:5sn.
Třetiny: 1:0, 3:4, 0:0 – 0:0
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 14. Bukarts (Martynek), 29. Marcinko (Bukarts, Krajíček), 32. Marcinko (Bukarts, Hrňa), 39. Werek (Svačina, Musil) – 24. Forman (Kumstát, Gregorc), 36. Vrána (Beran, Smejkal), 38. Buchtele (Vrána, Kudrna), 40. Dvořák (Sill, Delisle), rozh. náj. Kudrna.
Střely na branku: 41:30.
Zblokované střely: 11:13.
Vyloučení: 9:11, navíc Polanský (TRI) a Beran (SPA) 10 min. OT.
Využití: 2:1.
Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, Musil, Doudera, Matyáš – Bukarts, Marcinko, Martynek – Dravecký, Werek, Chmielewski – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, Kovařčík M., Kovařčík O. – Hrňa.
Sparta: Machovský – Blain, Kalina, Gregorc, Pavelka, Dvořák, Delisle, Piskáček – Smejkal, Sill, Beran – Říčka, Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Forman – Buchtele, Klimek, Rousek.
Rozhodčí: Kika, Hradil – Bryška, Gebauer.
Počet diváků: 4 563 (85% kapacity).
SESTAVY Z PÁTEČNÍHO KOLA

Sparta: Machovský – Piskáček, Delisle, Voráček, Blain, Dvořák, de la Rose, Jandus M. – Jarůšek, Sill, Forman – Buchtele, Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Rousek – Jandus T., Pšenička, Beran.

Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, Musil, Doudera, Roth – Hrňa, Marcinko, Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, Kovařčík O. – Hladoník.
HC OCELÁŘI TŘINEC
1. místo v tabulce
21 Z, 12-1-2-6, 61:44, 40 b.

Oceláři jsou v listopadu k nezastavení. Za celý měsíc ještě neprohráli, a vezou se tak na dlouhé vlně vítězství, kterou v posledním kole úspěchem v derby proti Vítkovicím prodloužili už na sedm utkání. Výborné výkony je katapultovali až na samotnou špici tabulky, kterou se 40 body na kontě okupují doteď.

Utkáním s Ostravany pro Třinecké skončila dlouhá šňůra domácích zápasů, venku nehráli bezmála měsíc. Naposledy na led soupeře vyjeli 30. října, když se představili v Olomouci, který se jim nakonec po výhře 6:3 podařilo vyrabovat. Budou svěřenci Václava Varadi podobně úspěšní i dnes a odvezou si z hlavního města všechny body?

22 Z, 9-4-1-8, 66:59, 36 b.

Páteční výhra 4:0 na ledě Zlína znamenala pro Kruppovi svěřence vůbec první body od reprezentační přestávky. Zároveň jim pomohla zastavit do té doby nekontrolovatelný pád tabulkou – aktuálně jsou usazení na pátém místě, na čelo ligy, které shodou okolností okupuje právě Třinec, ztrácí všeho všudy čtyři body.

Co stojí za bídnými výsledky Pražanů z poslední doby? Hlavně rozsáhlá marodka, která čítá až deset hráčů. Ze hry jsou například beci Košťálek a Kalina nebo útočnici Černoch a Říčka. Pozitivní zprávou pro fanoušky Sparty však může být návrat Jana Piskáčka, který utkání s Berany odehrál v první obranné formaci, nebo příchod Erika de la Rose z Vítkovic. Ten se ve svém debutu blýskl dvěma asistencemi.