Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : K. Vary - 2. listopadu 2018   17:00

K. Vary

Třinec - Karlovy Vary: Obrovská příležitost na vyrovnání! Nikým nehlídaný flek ztroskotal na Hrubcovi

My se s onlajn přenosem z utkání Tipsport extraligy z třinecké Werk areny přihlásíme již v neděli, kdy Oceláři doma hostí liberecké Bílé Tygry. Do té doby příjemný víkend!
Statistiky utkání:

Střely na branku 37:16
Střely mimo 9:4
Zblokované střely 7:17
Hity 16:6
Vhazování 37:35
Třetí třetina utkání už žádný gól nepřinesla. Hosté se snažili o útočnou produkci, měli několik velice nebezpečných akcí a závarů. Na konci čtvrté minuty závěrečné třetiny měl dobrou šanci Kohout. Rychlou akci dva na jednoho se rozhodl zakončit sám, ale buď s přispěním třineckého brankáře, nebo přímou střelou pouze orazítkoval zadní skla. Velký tlak měli hráči Karlových Varů zhruba čtyři minuty před koncem. Vše odstartovala šance Grígera, který měl trochu místa na pravém křídle a jeho štiplavou ránu odrazil Hrubec jen nad sebe. Následoval několik desítek sekund dlouhý závar a mimo jiné bomba Podlipnika od modré do chumlu těl před brankou.

Jak se ve třetí části hry hosté prezentovali aktivní hrou a snahou se zápasem něco udělat, závěr se jim nepovedl. Poslední minutu zahájili s pukem na holi, dostali se do útočného pásma a odvolali brankáře. Po vhazování před Hrubcem se už ale vůbec nedostali do zakončení, naopak Třinečtí několikrát vyhodili puk mimo svou třetinu a uhájili nejtěsnější náskok. Šnůra výher Karlovarských se tak přetrhla po šestém korálku, Oceláři si připisují na své konto další tři body a celkově sedmou výhru za tři body s tímto soupeřem v řadě.
Nejlepší hráči: Ethan Werek – Filip Novotný
59:50'
Buly vyhrál Třinec, hosté se dostali několikrát k puku, ale vůbec se už nedostali do ofenzivní akce. Naopak Ocelářům se povedlo několikrát dostat puk z vlastního pásma a už to asi dobojují.
59:27'
Oddechový čas pro hosty.
59:27'
Werekův pokus do prázdné branky končí vedle, hra se stěhuje před Hrubce. Hosté si vzali time out.
59:14'
Novotný na střídačce, hosté hrají v šesti!
59:00'
Puk zpoza vlastní branky rozehrávají Energetici.
58:39'
Adamský střílí z pravého kruhu do Novotného masky.
58:01'
Do útoku se dral Beránek, ale puk mu uzmul Chmielewski. Následně z první střílel Ondřej Kovařčík a Novotný měl co dělat, aby puk ramenem vytěsnil.
57:11'
Hrňovu střelu schoval do lapačky Novotný a zakládá další útok spoluhráčů.
56:44'
Gríger po otočce střílí těsně vedle. Následně zblokoval Flekovu střelu Matyáš.
56:10'
Pokračuje tlak Energie. Podlipnikova bomba skončila těsně vedle.
55:51'
Gríger byl na pravém křídle celkem osamocen a jeho štiplavou přihrávku vyrazil Hrubec jen nad sebe.
55:32'
Oceláři se snaží forčekovat, puk je ale na holích Energie, momentálně za brankou Novotného.
55:00'
Chmielewského přihrávku nesebral Ondřej Kovařčík na pravém křídle, Oceláři ale získali pásmo.
Dnešní utkání sleduje 4 614 diváků.
54:33'
Kombinace Werekovy formace ukončila dlouhá přihrávka Skuhravého na Gorčíka. Tu sebral za brankou Hrubec.
53:56'
Polanský nahrál na střelu Galvinšovi. Jeho ránu Novotný chytil, ale nepřikryl. Rozhodčí omylem hru přerušil a je zde tak poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
53:30'
Situace s nestandardním počtem hráčů na ledě skončila bez gólů. O útok se snaží Oceláři.
52:35'
Karlovarští tlačili, ale po nepřesné kombinaci získali puk domácí a vyvážejí jej směrem k Novotného brance.
51:38'
Rychlou akci Energie zhatila nepřesná přihrávka. Hrňa ukořistil puk a na druhou stranu pílili Oceláři. Werekovu střelu z pravého kruhu ztečovali do ochranné sítě Karlovarští.
51:26'
Musilovu střelu od modré betony vytěsnil Novotný.
51:18'
Přesilovka Varů ale trvala přesně pět sekund. Rozhodčím se nelíbilo, jakým způsobem zpracovával Musila Mikúš a vykázali jej za držení.
51:13'
Šance pro hosty! Gernát se provinil vysokou holí a Energie bude mít dvouminutovou přesilovku.
50:55'
Svačina zpoza branky nahrával Adamskému, ale jeho střela byla zblokovaná.
50:25'
Na druhou stranu spěchal Ondřej Kovařčík, ale nebezpečnou situaci nevymyslel.
50:10'
Matyáš ztratil v nebezpečném prostoru u vlastní branky puk, ale hosté se k nebezpečné situaci nepropracovali.
49:38'
Kotouč mimo hřiště, bude se vhazovat před Hrubcem.
49:27'
Gorčík v útočném rohu dělá problémy Musilovi a Galvinšovi.
48:28'
Doudera na modré promáchl a rychlou akci tři na jednoho u Hrubce nedokončil Mikúš. Jeho přihrávku na Vlacha zhatil Matyáš.
48:12'
Šenkeříkovo nahození od modré vykopl Galvinš, následně protiútok zakončil střelou do Novotného Marcinko.
47:25'
Hrubcem vyraženou střelu zkoušel baseballově dorazit do branky Rohan, ale promáchl.
47:12'
Werek se před brankou Energie natahoval po dalšímu gólu, ale Rohan jej odzbrojil.
46:40'
Adamský napřáhl od levého mantinelu a jeho schovanou střelu odrazila zpět do hřiště buď tyč, nebo Novotného hůl.
46:02'
Tlak Energie pokračoval ještě pár chvil, ale přerušila jej následně přihrávka rukou. Máme tady předposlední komerční přestávku utkání.
45:40'
Vlach nabil na modrou Šafářovi, ale ten trefil jen bránícího třineckého hráče.
45:04'
Hra se po icingu Energie vrací před Novotného.
44:44'
Rachůnek se do zakončení nedostal, puk do středního pásma vyvezl Werek.
43:53'
Rychlou akci dva na jednoho zakončoval přímou střelou na branku Hrubce Kohout. Puk buď přímo, nebo s lehkým přispěním třineckého brankáře skončil na zadních sklech.
43:00'
Oceláři kombinují, do střeleckých pozic se ale nedokáží propracovat.
42:27'
Chmielewski špatně rozehrál, puk na modré čáře zachytil Rohan a jeho střelu schoval Hrubec pod betonem. Následně na třineckého brankáře padla tíha několika těl hokejových hráčů, což neudělalo domácímu gólmanovi úplně dobře. Pokračuje naštěstí pro Třinecké ve hře.
41:49'
Werek se rychle obtočil zpoza branky kolem brankové konstrukce a poslal puk před ní, ale Hrňovi prošel mezi nohama do středního pásma.
41:16'
Oceláři neprošli do útočného pásma, ztratili puk a pro ně naštěstí si hosté při přechodu do protiútoku nepřihráli dobře.
41:00'
Máme tady kompletní počty hráčů na ledě a vhazuje se u Hrubce.
40:35'
Cienciala střílel z levého křídla mimo.
40:01'
Začátek třetí třetiny se ponese ve hře čtyř proti čtyřech, která – pokud nedojde k dalšímu vyloučení – bude trvat 41 sekund a po ní bude následovat 18sekundová přesilovka Energie.

Třetí třetina začne cca v 18:53.
Druhá třetina utkání mezi Oceláři Třinec a Energií Karlovy Vary nepřinesla úchvatný hokej, ale zdramatizování zápasu. Optickou převahu a větší počet dobrých střeleckých pozic nebo gólových šancí měli sice domácí hokejisté, ale jediný gól padl do Hrubcovy branky. Již ve třetí minutě sice Karlovarští nevyužili akci dvou na jednoho, ale vyražený puk dostal za bezmocného třineckého brankáře z druhé vlny dojíždějící Stanislav Balán. Hned o patnáct sekund později se v mezikruží zjevil zcela volný Flek, ale tentokrát se Hrubec překonat nenechal. V dalším průběhu diváci viděli hned pět vyloučení, ale přesilovky se na obou stranách konaly bez využití. To před závěrečnou kompletní dvacetiminutovkou přineslo nejtěsnější možný stav.
40:00'
39:46'
Puk se dostal ke Stloukalovi na modrou čáru. Zkoušel střílet z první, což se mu nepodařilo, ale kotouč se dostal k Beránkovi operujícímu v mezikruží. Domácí vytečovali mimo hřiště.
38:59'
Při úniku hostů zatáhl za brzdu Vladimír Svačina. Hraje se tak čtyři na čtyři.
38:59'
Chyba v útočném pásmu a rychlý protiútok tři na dva hostů. Hrubec kryje, ale domácí budou vyloučeni.
38:41'
Hosté dostávají v tomto utkání druhý menší trest za nesportovní chování. Tentokrát je vykázán Tomáš Rachůnek a Třinec má početní výhodu.
38:34'
Třinec pokračoval v útočném pásmu, ale žádnou gólovou šanci nevytvořil.
37:58'
Domácí teď byli chvilku po presinkem Karlovarských, ale rychle vyvezli puk do útočného pásma a z mezikruží střílel Chmielewski. Opět vítězí Novotný!
37:17'
Domácí Třinec teď měl velký tlak, několik desítek sekund tlačil Vary v jejich pásmu. Tuto pasáž zakončila Adamského střela z vrcholu kruhu, kterou schoval Novotný v náručí.
35:49'
Čtvrtý třinecký útok pokračoval v ofenzivě, hosté se ale ubránili.
35:22'
Cienciala střílel z mezikruží, Novotný betony zastavil.
35:09'
Skuhravého bombu od modré ztlumil betony Hrubec.
34:31'
Domácí jsou kompletní. Svačina hledal před brankou Adamského, Novotný vytečoval mimo.
34:05'
Karlovarští se zatím nedostali k přímému ohrožení Hrubcovy branky.
33:25'
Gríger se v dobré pozici před Hrubcem do zakončení nedostal, Třinečtí opět vyhodili.
32:51'
Hosté byli v útočném pásmu, ale domácí opět vyhodili zásluhou Draveckého.
32:22'
Domácí vyhráli buly a puk z obranného pásma vyhodil brankář Hrubec.
32:19'
Polanský následně v útočném pásmu fauloval Gorčíka a hosté tak mají další přesilovou hru.
32:14'
Chmielewski se prokličkoval až před Novotného, ale místo zakončení hledal Polanského, kterému se nepodařilo dopravit puk za karlovarského brankáře.
31:51'
Chmielewski tečoval puk těsně vedle Novotného tyče. Následně se nepříjemně udeřil o mantinel Ondřej Kovařčík. Za doprovodu kolegů naštěstí po svých odchází na střídačku.
31:10'
Plutnar od modré nabíjel před brankou stojícímu Rachůnkovi, ale jeho křížný pokus Hrubec vytěsnil.
30:40'
Karlovarským zatrnulo, když se Novotnému nepovedla přihrávka. Hrňa ale prováhal ideální přihrávku do gólové pozice.
30:25'
Třinečtí drží puk na holích a spoří čas.
29:49'
Podlipnikova střela prolétla těsně vedle, puk se pak po mantinelu vyvezl do středního pásma.
29:26'
Kovačevičovu střelu z první od modré vytěsnil Dravecký mimo hřiště.
29:21'
David Cienciala to přehnal s napadáním a ve středním pásmu sekl Kovačeviče přes ruce. Přesilovka pro Karlovy Vary.
28:43'
Podlipnikovu bombu od modré vykopl Hrubec betonem.
28:34'
Hosté se ubránili a na druhé straně přerušuje hru před dotírajícími hráči Energie Hrubec.
28:01'
Bukarts v dobré pozici v mezikruží promáchl, následně pálil od modré Krajíček. Novotný chytá a rychle rozehrává.
27:22'
Oceláři kromě úvodní čtvrtminutky zatím hledají cestu do útočného pásma.
26:17'
Sebastian Gorčík vyloučen za nesportovní chování a Třinec hraje další přesilovku.
26:17'
Rychlý protiútok Energie zastavil ofsajd.
26:10'
Werekova formace držela puk v útočném pásmu, ale k zakončení se nedostala.
25:28'
Werek to zkoušel z levého křídla, ale Novotný je ve druhé třetině pozorný.
25:19'
Vlach se zjevil s pukem na pravém kruhu, ale před přihrávkou byl odzbrojen Douderou.
25:03'
Chmielewski si nabruslil do útočného pásma, ale na vrcholu kruhů puk ztratil.
24:26'
Domácí si nerozuměli při rozehrávce a zakázané uvolnění stěhuje hru před třineckého brankáře.
23'
Obrovská příležitost na vyrovnání! Nikým nehlídaný flek ztroskotal na Hrubcovi
23'
Je sníženo! Balán dorazil kotouč za Hrubce, 2:1
23:50'
Třinečtí se snaží o útok, ale hosté je jinam než na obvod svého obranného pásma nepustí.
23:10'
Gorčíkovu střelu z pravé strany ukryl Hrubec do klína.
22:36'
Protiútok Polanského formace zastavil ofsajd.
22:22'
A mohlo být vyrovnáno! Mezi kruhy dostal puk Flek a nikdo jej při tom nebránil. Hrubec kotouč lapil na hrudi.
22:07'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté ve středním pásmu ukořistili puk a akci dva na jednoho ještě betony zachránil třinecký brankář. Na dorážku třetího hráče, kterým byl XX, již ale byl krátký. Asistence: Martin Kohout, Michal Plutnar. Stav utkání 2:1!
21:30'
Hosté postupovali vpřed, ale puk skákal tak moc, že jej nemohli ani vést hostující hráči, ani odpálit ti domácí.
21:07'
Svačina obkroužil celé útočné pásmo a servíroval mezi kruhy Polanskému, který promáchl.
20:55'
Adamského střela ze středního pásma vytečovaná do ochranné sítě.
20:41'
Grígerova přihrávka byla tečovaná a stala se z ní střela. Hrubec se štěstím lapil.
20:34'
Po kombinaci prvního třineckého útoku střílel Musil, Novotný vytěsnil, i když střelu neviděl.

Vhazování 16:14
Prostřední hrací doba začne cca v 18:00.
Úvodní třetina prvního utkání mezi Třincem a Karlovými Vary, které se ve Werk areně odehrálo jednak v této sezóně a jednak poprvé od prosince 2016, nabídla celkem pět vyloučení a dvě branky. V polovině šesté minuty měl jít za katr hostující kapitán Skuhravý, ale při výhodě domácích se dopustil druhého faulu a místo jednoho menšího trestu dostal hned dva. Třineckým se přesilovka bůhvíjak nezdařila, ale po zadovce Polanského zpoza branky, která byla ztečovaná přes branku k úplně volnému Ethanu Werekovi, se ujali vedení. Werekova střela se do branky dostala odrazem o tyče a Novotného záda. Třinečtí využili i druhou přesilovkovou pasáž a byl to opět Ethan Werek! Ten vypálil z levého křídla, Novotný jeho střelu vyrazil, ale před brankou operující obránce Rohan si puk nešťastně srazil za vlastní záda.

V polovině desáté minuty pokračovala pasáž Ocelářů v přesilových hrách. Vyloučen byl Gríger a ani tady moc nechybělo, aby Třinec v početní výhodě skóroval. Růžičkův pas skrz obranné pásmo Energie nepřetavil ve třetí gól sjíždějící obránce Matyáš. Třinečtí pak nevyužili ještě část čtvrté přesilovky, následně dostali šanci hrát proti čtyřem soupeřům i Energetici. Drtivý tlak nepředvedli, ale jedna ošemetná situace vznikla – Šenkeříkovi rána z první od modré nesedla, ale o to větší starosti domácím nadělala. Flek nebyl daleko od toho, aby zasunul za rozhozeného Hrubce. Po první třetině tak vedli Oceláři 2:0.
20:00'
19:55'
Hrubec schoval nahození ze středního pásma do lapačky a diváci budou svědky minimálně ještě jednoho vhazování.
19:38'
Hrubec vyhodil o skla tak šikovně, že se puk ani nedostal za brankovou čáru u Novotného branky. Hosté tak musí hru vyvézt.
19:18'
Cienciala si najel s pukem před Novotného z pravé strany a pokus z jeho hole se od tyče odrazil mimo hřiště.
19:02'
Rozháranou pasáž uklidnil s pukem na holi za svou brankou Doudera.
18:28'
Po odrazu od Matyášovy přilby na karlovarskou střídačku se bude vhazovat ve středním pásmu.
18:17'
Puk se před Matyášem tak tak došoural za brankovou čáru, ale hosté se přeci jen provinili icingem a do útoku se po buly před Novotným dostanou Oceláři.
17:47'
Galvinš nadvakrát vyhazuje a Oceláři se už ubrání.
17:14'
Nebezpečná situace před Hrubcem! Šenkeříkova nepovedená rána nadělala třinecké obraně starosti, Flekovi stačilo zasunout za rozhozeného Hrubce. Oceláři se ubránili a vyhodili puk z obranného pásma pryč.
16:53'
Hosté jsou ve vlastní třetině, zatím se k přesilovkovému zámku nedostali.
16:36'
Doudera šetří čas v útočném pásmu, pak poslal puk kolegům k vlastní brance.
15:54'
Podlipnikovu střelu viděl Hrubec na poslední chvíli, ale dokázal ji zastavit.
15:50'
Třinecký centr Tomáš Marcinko zaváhal při rozehrávce a když se svou chybu snažil napravit provinil se vysokou holí. První trest pro Třinec, oba týmy budou hrát 17 sekund ve stejném počtu, pokud nepřijde další trest.
15:30'
Hosté se nadvakrát osvobodili, Třinec začíná od Hrubce.
14:51'
Werek sahal po hattricku, ale přihrávka na něj byla v poslední chvíli tečovaná. Následně šikovně na teč dával z vrcholu kruhů Gernát, ale puk skončil mimo.
14:08'
Čtvrtý trest pro hosty. Marcinko u karlovarské střídačky tvrdě, ale čistě dohrál Kovačeviče, to se ale nelíbilo Petru Stloukalovi, který Marcinko srazil zezadu. Dostal menší trest za napadení.
13:22'
Stloukal šikovně projel až do útočného pásma, dal kotouč na hůl Skuhravému, ale jeho střelu zblokoval Polanský do ochranné sítě.
12:14'
Po reklamní přestávce a buly ve středním pásmu se puk vrátil na hole Třineckých, kteří kombinují před Novotným.
12:02'
Hned po buly se zjevil s pukem sám před Novotným Hrňa, byl ale příliš blízko na to, aby ohrozil Novotného. Následně přerušená hra pro přihrávku rukou.
11:56'
Hosté se ubránili, ale pozorný musel být jejich brankář. Galvinšova střela od modré byla dobře schovaná, Novotný si ji ale ve změti těl a holí našel.
11:22'
Marcinkovu svižnou střelu od levého mantinelu schoval Novotný v lapačce.
11:10'
Růžička vymyslel výborný pas z rohu křížně na sjíždějícího Matyáše, ale ten trefil pouze střed terče.
10:17'
Třinečtí vyhozeni z útočného pásma, Polanský stál v brankovišti.
10:08'
Domácí se usadili v pásmu a snaží vymyslet útočnou akci.
09:34'
Potřetí v první třetině trest pro hosty za podrážení. Gríger podtrhl Polanského a Třinečtí hrají další přesilovku.
8'
Werek zařídil i druhý gól, Rohan poslal puk do vlastní brány, 2:0
08:57'
Werek je při choti, ale na Hrňovu přihrávku na levé křídlo nedosáhl.
08:38'
Po komerční přestávce následuje vhazování před Hrubcem.
7'
Kotouč se dostal za čáru odrazem od zad Novotného, 1:0
07:46'
Oceláři stoprocentně využili čtyřminutový trest hostující kapitána a vedení mohli navýšit. Akci tři na dva zakončil po pasu Chmielewského nepřesnou střelou z pravého křídla Cienciala.
07:17'
Třinec právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné! ETHAN WEREK vypálil v pokračující přesilovce z levého křídla, Novotný puk vyrazil před sebe, kde dojížděl obránce Energie. Situace vypadala pro hosty zažehnána, ale Martin Rohan při pokusu odpálit puk jej poslal do vlastní branky. Bez asistence. Stav utkání 2:0!
06:48'
Oceláři se přeci jen prosazují. Diváci i hráči zvedali ruce hned po střele ETHANA WEREKA, který napálil puk ze vzduchu po Polanského přihrávce zpoza branky, ale kotouč se za čáru dostal až odrazem od Novotného zad. Bez asistence. Stav utkání 1:0!
06:19'
Ocelářům se zatím přesilovka moc nedaří, puk je za Hrubcovou brankou.
05:37'
Krajíček střílel od modré, ale Novotný schoval puk do lapačky dřív, než do něj stihl sáhnout Marcinko.
05:24'
Vyloučen kapitán karlovarských hokejistů Václav Skuhravý. Provinil se dvojím podrážením. Dostal tak celkem čtyřminutový trest.
05:10'
Hosté se dopustili faulu a domácí Třinec má výhodu.
05:01'
Na Plutnarovu ztečovanou střelu nedosáhl u pravé Hrubcovy tyče Skuhravý.
04:07'
Rychlý kontr Energie skončil nepřesnou přihrávkou Vlacha na Beránka.
03:48'
Pískán icing Karlovým Varům, i když to vypadalo, že Beránek bude u puku dřív než Doudera.
03:18'
Martin Růžička střílel na Novotného z velkého úhlu, na vyraženou střelu nikdo z domácích nedojel.
02:51'
Úmyslný ofsajd, kterým se provinil Ondřej Kovařčík, vrací hru před Hrubce.
02:25'
Dravecký dal puk mezi kruhy úplně volnému Hrňovi, ale tomu kotouč v poslední chvíli trochu poskočil, a tak nezamířil přesně.
02:15'
Po Draveckého akci u tyče Novotného branky vysunul Werek puk z útočného pásma.
01:39'
Extřinecký Vlach našel mezi kruhy úplně volného Mikúše a toho v poslední chvíli zablokoval Galvinš.
01:05'
Puk se dostal k třineckému brankáři a ten po předchozí zkušenosti raději přerušil hru.
00:37'
Šenkeříkova střela od modré prolétla vedle levé tyče Hrubcovy branky.
00:15'
Energetici se hned po úvodním buly zabydleli v útočném pásmu.
00:01'

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Krajíček (C), Gernát, D. Musil, Galvinš, Matyáš, M. Doudera, Adámek – Martin Růžička (A), Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, V. Hanzlík.
Poslední vzájemný zápas

Ocelářům se na karlovarské hokejisty v poslední době daří. Když započítáme i období před sestupem Energetiků na jednu sezónu do druhé nejvyšší soutěže, vyhráli Třinečtí s Karlovými Vary již šestkrát za sebou za plný počet bodů. A to se první vzájemné utkání tohoto ročníku extraligy hrálo na západě Čech! Třinci stačily k vítězství dvě branky – vítězný gól dal v polovině utkání Chmielewski, tři body na kontě Slezanů potvrdil na začátku třetí části hry Ondřej Kovařčík.

21. září 2018: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček, Hladonik).
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie zažívá pohádkové období. Dá se říct, že do ligy vstoupila velmi špatně, ještě hůř než Třinečtí. Na výhru sice nečekala tak dlouho, poněvadž body ukořistila proti Mladé Boleslavi již ve druhém kole, ale pak následovalo kruté, téměř tři týdny trvající období sucha, které čítalo celkem sedm porážek v řadě a jediný bod na kontě. V současné době svěřenci trenéra Pešouta surfují na vítězné vlně. Vyhráli šestkrát za sebou s plným bodovým ziskem a jsou jen bod za Oceláři. Jejich vítězství jsou postavena na brilantní defenzivně – v posledních dvou utkáních Filip Novotný vygumoval jak olomoucké, tak mladoboleslavské střelce, když v těchto zápasech zastavil všech 58 puků. V posledních čtyřech zápasech Energie inkasovala pouze dvakrát! Západočeši ale umí konto soupeře pořádně zatížit – v této sérii od nich pětkrát inkasovali hráči Olomouce a Vítkovic, šestkrát Chomutovští a dokonce sedm gólů dostaly naděleno doma Pardubice.

Poslední zápas Karlových Varů

30. října 2018: BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
38. Plutnar (T. Rachůnek, Šenkeřík).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, L. Vágner, Sičák, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý, Gorčík – Lapšanský, Balán, Kohout.
HC Oceláři Třinec

Třinečtí Oceláři neměli příliš radostný vstup do tohoto extraligového ročníku. První dvě utkání prohráli. První body získali ve třetím kole právě v Karlových Varech, ale na další tři kola to byl jediný bodový zisk. Z prvních šesti zápasů pět prohráli a získali pouze zmíněné tři body s Energií. Od šestého kola a gólem v poslední minutě prohraného zápasu v Brně to vypadá, že Oceláři nalezli ztracenou výsledkovou stopu. Pouze jednou z devíti utkání vyšli bodově naprázdno, naposledy se prezentovali vítězstvím 6:3 na ledě Olomouce, kdy především první dvě třetiny odehráli ve stylu par excellence. Svěřenci trenéra Varadi by ale potřebovali trochu vylepšit bodové zisky z domácích zápasů, když ze sedmi utkání vyhráli pouze tři a získali 11 bodů. Tím spíš, že jsou na prahu šestizápasové domácí šňůry, kdy pro další průběh základní části může být bolestivá každá ztráta bodů na domácím kluzišti.

Poslední zápas Ocelářů

30. října 2018: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
21. J. Knotek, 27. Irgl, 52. Škůrek (Skladaný) – 6. Svačina (Adamský, M. Doudera), 10. Gernát (Werek, Krajíček), 13. Krajíček (Martin Růžička, Roberts Bukarts), 22. Cienciala (Galvinš, D. Musil), 26. Roberts Bukarts (Marcinko, Martin Růžička), 34. Werek (Hrňa, Krajíček).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, Gernát, D. Musil, Galvinš, Roth, M. Doudera, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.
Třinecká Werk arena bude v rámci 16. kola Tipsport extraligy sezóny 2018-19 svědkem utkání mezi domácími Oceláři a karlovarskou Energií. Utkání bude druhým vzájemným střetnutím od návratu Karlových Varů mezi elitu letos na jaře. Poslední utkání mezi slezským a západočeským týmem, které se odehrálo pod Javorovým, se datuje na 31. kolo sezóny 2016-17. To se hrálo 22. prosince 2016 a Oceláři vyhráli 4:2, třemi body se na tom podílel v současné době hráč čínského Kunlunu Cory Kane. Třineckým se ve zmíněné sezóně s Energií celkově velmi dařilo – získali všech 12 bodů při skóre 16:3 a první vzájemné utkání tohoto ročníku, které skončilo 2:0 pro Třinec, na tento trend navázalo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.