Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 29. listopadu 2018   17:00

Třinec
05:55' Martin Růžička (Roberts Bukarts, D. Musil) • 26:55' Cienciala (M. Doudera, Kváča) • 31:19' Gernát (Werek, Polanský) • 36:33' Hrňa (Martin Růžička, Marcinko)
4:1
(1:0, 3:0, 0:1)
Pardubice
59:23' Skokan  (Štindl, Welsh)
Třinec
Kváča (Hrubec) – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Hladonik.
Hejduk, Obadal – Brejcha, Jelínek
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
Pardubice
Kacetl (32. Klouček) – Děrvuk, Hrabal, Wishart, Cardwell, Mikuš, Štindl – Machala, Marosz, Vondráček – Rolinek, Welsh, Martin Procházka – Treille, Bubela, Skokan – Perret, Dušek, Mandát – Kusý.

SESTŘIH: Třinec - Pardubice 4:1. Kváča přišel o čisté konto až v závěru zápasu

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na shledanou!
Oceláři tak potvrdili své vedoucí postavení a zlepšili se na čtyřicet šest bodů. Dynamo zůstává předposlední.
Nejlepší hráči zápasu

Martin Růžička (1+1) – Tomáš Rolinek (0+0).
Utkání mezi Oceláři a Pardubicemi končí, z vítězství se radují domácí hráči Třince! Hráči s drakem na prsou si v prvních dvou třetinách vypracovali čtyřbrankové vedení, které hosté dokázali pouze v poslední minutě korigovat na konečných 4:1. Radost Petru Kváčovi z první vychytané nuly zmařil David Skokan.
59:23'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubičtí se nakonec přeci jen prosadili a kazí Kváčovi radost z první vychytané nuly v extralize. Značně unavená třinecká čtveřice si v předbrankovém prostoru nepohlídala dorážejícího DAVIDA SKOKANA, který bekhendem poslal kotouč na Kváčovo rameno! Asistence: Petr Štindl, Jeremy Welsh.
59:14'
Hosté stále drží kotouč v útočné třetině.
58:40'
O chvíli později to Wishart zkusil znovu, Kváča vyrazil puk do rohu kluziště.
58:29'
Wishart pálil od modré, trefil však jen bránícího Draveckého.
58:01'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté drží kotouč v útočném pásmu, Kváču ale zatím nijak neohrozili.
57:48'
Dravecký ve středním pásmu nepřesně sklepával kotouč pro Wereka, protiakce Dynama pak byla zastavena faulem Ethana Wereka. Přesilovka pro Pardubice.
57:06'
Dušek se chtěl prosadit mezi pěticí bránících hráčů, Třinečtí si s jeho akcí poradili.
56:44'
Galvinš kontroluje kotouč ve vlastním pásmu, Oceláři se nikam neženou.
56:17'
Dynamo je kompletní. Do útoku se pustil Welsh, Oceláři ale jeho akci zastavili již v zárodku.
55:52'
Roth pálil do Kloučkovy vyrážečky, Hrňa pak vedle branky. Hosté se osvobodili.
55:34'
Nepřesná Rothova přihrávka na Růžičku vyhnala domácí do středního pásma.
55:14'
Slezané jsou v pásmu Dynama, Klouček ale zatím nemusel zasahovat.
54:30'
Ocelářům se po vhazování nepovedlo udržet kotouč v útočném pásmu, Mandát jej odpálil za Kváčovu branku.
54:03'
Petr Štindl ve vlastním pásmu podrazil pronikajícího Kovařčíka, Oceláři si zahrají další přesilovku.
53:40'
Martin Růžička si dvěma kličkami za hostující brankou povodil obránce Dynama, jeho následný pas na Hladonika však hosté vystihli.
52:49'
Bubela se po návratu z trestné lavice zapojil do útočné akce svého týmu, jeho pokus ale našel cestu jen do Kváčovy lapačky. Komerční přestávka.
52:40'
Hosté hrají v plném počtu, domácí se v závěru přesilovky ke střele nedostali.
52:17'
Polanský z rohu hostujícího pásma poslal pas na Gernáta, jeho rána od modré ale Kloučka nepřekvapila.
51:36'
Buakrts při pošťuchování s Procházkou přišel o hůl a nemohl zachytit Marcinkovu přihrávku, puk je ve středním pásmu.
51:00'
Hrňovi se nepovedla přihrávka na Růžičku, domácí se musí vrátit do vlastního pásma.
50:37'
Domácí jsou kompletní. Chmielewski se po návratu z trestné lavice okamžitě zapojil do útočení a svým barvám vybojoval přesilovku. Jacob Cardwell musel polského forvarda zastavit nedovoleně, hostující obránce navíc za následné protesty od sudích obdržel osobní desetiminutový trest.
50:04'
Ani další akce Dynama úspěch nepřinesla, Adámek obloučkem poslal puk do soupeřovy třetiny.
49:43'
Hladonik získal kotouč u modré čáry a poslal jej za Kloučkovu branku.
49:20'
Dynamo se vrátilo do útočné třetiny, Kváča si připsal těžký zákrok proti pokusu Marosze.
48:52'
Tomáš Marcinko vypíchl kotouč do středního pásma a s Martinem Adamským se vydal do přečíslení dvou proti jednomu. Marcinko před brankou posílal žabičku Adamskému, ten ale nedokázal trefit puk!
48:27'
Aron Chmielewski ve středním pásmu podrazil pronikajícího protihráče, Dynamo si zahraje první početní výhodu.
48:05'
Dynamo rychle přeneslo hru na druhou stranu kluziště, se střelou Štindla z vrcholu kruhu pro vhazování si Kváča věděl rady.
47:55'
Werek zavezl puk do útočné třetiny, po jeho nepřesné střele se kotouč dostal k Adámkovi, který však také minul Kloučkovu branku.
47:27'
Polanský z rohu kluziště namazal na modré stojícímu Adamskému, ten ale svou ránu poslal přímo do ochranné sítě.
47:09'
Puk z hostující třetiny vyletěl mimo hrací plochu, vhazovat se bude u Kloučka.
46:50'
Růžička se ze středního pásma protlačil do útočné třetiny, jeho zpětná přihrávka na Rotha ale byla hosty zastavena. Dynamo ale pouze odevzdalo domácím kotouč do střední třetiny.
46:16'
Kotouč se odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu po komerční přestávce.
45:44'
Cienciala zkusil překvapivou střelu od modré, kotouč ale netrefil branku. Na druhé straně se snažil prosadit Mandát, hostující útočník ale proti dvojici bránících hráčů neuspěl.
45:16'
Icing Dynama, hra se vrátí před Kloučka.
44:54'
Vondráček se podél levého hrazení protáhl až před Kváču, toho ale nepřekonal. Na druhé straně nepřesně pálil Bukarts.
44:28'
Adamský se marně natahoval po volném kotouči ve středním pásmu, hrát tak mohou hosté, ti ale kontrolují puk ve vlastním pásmu
43:59'
Růžička pokračoval v kličkované v útočné třetině, po jeho přihrávkách ale nepřesně pálili Marcinko a Hladonik.
43:27'
Hladonik ve středním pásmu přiťukl kotouč rozjetému Růžičkovi, ten ale nedokázal trefit branku.
43:00'
Kovařčík se neprosadil v rohu pardubického pásma, na druhé straně pak Dušek marně stíhal rozehrávajícího Douderu.
42:28'
Hostům utekl kotouč do středního pásma, Mikušovo zpětné nahození by tak znamenalo ofsajd. Hrát mohou domácí.
42:00'
Hosté jsou opět před Kváčou, kterého zleva ohrožoval Mikuš, zprava pak Treille. Ani jeden z hostujících hráčů ale netrefil branku.
41:31'
Dynamo se dostalo do třinecké části kluziště, Rolinek ale v rohu prohrál souboj se Svačinou.
41:02'
Adamský dostal dlouhý pas do jízdy, třineckému kapitánovi se ale puk zamotal do výstroje a Adamský se vystavil do ofsajdu.
40:46'
Domácí se podívali do útočné třetiny, Doudera od modré ale Kloučka nepřekonal. Třinci je následně pískán ofsajd.
40:21'
Slezané se v přesilovce do útočné třetiny nedostali, Dynamo je kompletní.
40:01'
Oceláři zahájili třetinu v početní výhodě, do jejího konce zbývá ještě jednadvacet vteřin.
40:01'
Druhá třetina je u konce, Oceláři po čtyřiceti minutách vedou 4:0. Slezané v prostřední periodě přidali tři branky. Ve dvacáté sedmé minutě se prosadil David Cienciala, o pět minut později pak v přesilovce skórovat Martin Gernát. Na 4:0 pak v sedmatřicáté minutě zvyšovalo Erik Hrňa. Hosté hrozili především z brejků, Kváča ale zatím žádný kotouč za svá záda nepustil.

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
40:00'
39:45'
Se střelou Svačiny si Klouček poradil, domácí zůstávají v útočném pásmu.
39:19'
Oceláři si dlouho přihrávali, od modré to pak zkusil Roth. Jeho rána ale byla sražená mimo hrací plochu.
38:44'
Hosté zastavili kotouč vysokou holí, vhazovat se bude před Kloučkem.
38:22'
Polanského formace udělala v útočném pásmu pořádný vítr, Adamský ale Kloučka nepřekonal. Domácí si nicméně zahrají přesilovku, Polanského nedovoleně bránil Petr Štindl.
37'
Další gól v síti Dynama. Trefil se Hrňa, 4:0
37:37'
Mandát se prosmýkl kolem bránícího Chmielewského, hostující útočník pak ale přestřelil branku. Kotouč se následně odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:33'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se rozjeli a přidávají čtvrtou branku! Martin Růžička na útočné modré zachytil hostující rozehrávku, posunul si kotouč do útočné třetiny a následně přesným pasem ke skórování vyzval najíždějícího ERIKA HRŇU! Tomu stačilo pouze správně nastavit hůl před odkrytou pardubickou brankou! Asistence: Martin Růžička, Tomáš Marcinko.
35:51'
Oceláři se velmi rychle vrátili do útočného pásma, Gernátova sražená střela ale pouze doskákala do Kloučkovy lapačky.
35:27'
Domácím se nakonec vystřelit nepovedlo, na druhé straně pak v protiakci neuspěl Rolinek, kterého od kotouče odstavil Bukarts.
35:11'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, Klouček ale zatím nemusel zasahovat.
34:25'
Pardubičtí se na chvíli podívali do útočné třetiny, Kváču ale neohrozili. Oceláři následně poslali puk na icing.
33:50'
Polanský chtěl u modré čáry poslat kotouč Hladonikovi, přihrávka ale směřovala na opačnou stranu, než kam se Hladonik díval.
33:21'
Oceláři se snaží dostat do útočného pásma, domácím se ale zatím nedaří.
32'
Bomba Gernáta od modré skončila v bráně, 3:0
32:43'
Růžička s Adamským jednoduše prošli do útočné třetiny, po snažení třineckých útočníků se ke střele dostal Werek, který ale trefil jen připraveného Kloučka.
32:01'
Rolinek se chtěl středem kluziště protáhnout do útočné třetiny, zastavil ho však ofsajd. Komerční přestávka.
31:19'
Hosté reagují výměnou brankářů, Ondřeje Kacetla pro zbytek zápasu v brankovišti nahradí Milan Klouček.
31:19'
Vondráček na trestné pobyl jen pět vteřin, Oceláři skórují potřetí! Domácí vyhráli buly, Ethan Werek na modré posunul kotouč MARTINU GERNÁTOVI, který svou ránu poslal přesně do horního růžku Kacetlovy branky! Asistence: Ethan Werek, Jiří Polanský.
31:14'
Hosté si nepohlídali střídání a hráli v šesti. Trest pro hráčkou lavici odsedí Tomáš Vondráček.
30:30'
Pardubičtí jsou v posledních chvílích aktivnější, Kváča musel zasahovat proti pokusu Duška. Hosté se ale do vážnějších šancí nejsou schopni protlačit.
29:53'
Pozornost třineckého brankáře od modré otestoval Treille, Kváča byl připraven. Puk se následně odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:08'
Ocelářům se nepovedla rozehrávka u útočné modré čáry, což Tomáši Rolinkovi umožnilo jít do protiakce! Hostující kapitán se natlačil až před Kváču, toho ale bekhendově nepřekonal!
28:44'
Adámek se v útočném pásmu neprosadil proti bránícímu Rolinkovi, domácí se tak musí pro kotouč vrátit do středního pásma.
28:11'
Oceláři se velmi rychle vrátili do útočné třetiny, Gernátův pokus ale Kacetlovi problémy nenadělal. Kotouč se následně odrazil mezi diváky, vhazovat se bude po komerční přestávce poblíž pardubické branky.
27'
Nepovedený zákrok. Cinciala prostřelil Kacetla, 2:0
27'
Skokan měl velkou šanci na gól, ale Kváča ho vychytal
27:40'
Dravecký zpoza branky hledal nehlídaného Hladonika, hosté ale přihrávku zachytili a poslali hru do středního pásma.
27:16'
Nepřesná hostující rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce brankáře Kacetla.
26:55'
V početní výhodě domácí neskórovali, v rovnovážném počtu hráčů na ledě už však ano! Nenápadně vypadající akce DAVIDA CIENCIALY po levé straně ledové plochy nakonec končí druhým gólem domácích, když Kacetl nedokázal zareagovat na Štindlovu teč střely třineckého forvarda! Asistence: Milan Doudera, Petr Kváča.
26:41'
Hosté jsou kompletní, Ocelářům se jejich druhá přesilovka vůbec nepovedla.
26:16'
David Skokan si počkal na Werekův nepřesný pas a vydal se do protiakce. Hostující útočník se natlačil před třineckého brankáře, po behkendové kličce ale poslal puk jen do připraveného Kváči!
26:00'
Oceláři drží kotouč v útočném pásmu, Kacetl ale zatím nemusel zasahovat.
25:24'
Domácím nevyšel ani další útok, při kterém Růžičkovi u hrazení utekl kotouč. Hosté se opět osvobodili.
25:00'
Růžičkova střela od modré byla sražena, hosté následně dostali hru do třinecké třetiny.
24:42'
Růžička se po pravé straně prosmýkl do útočné třetiny, jeho pokus ale Kacetla nevystrašil. Domácí si nicméně zahrají přesilovou hru, třineckého Musila ve středním pásmu fauloval Sacha Treille.
24:18'
Růžička z rohu vlastního pásma rozjel rychlou protiakci, kterou ale na útočné modré zastavil čárový sudí. Galvinš poslal pas na Marcinka o chvíli později, než by bylo potřeba.
23:58'
Dynamo nahodilo vyšší rychlostní stupeň a drží Oceláře pod tlakem. Na Kváču to zkoušeli Vondráček a Mikuš, ani jeden ale neuspěl.
23:27'
Rothovi se nepovedlo odehrát kotouč z rohu kluziště, čehož mohl využít Mandát. Hostující útočník se natlačil před Kváču, střelou na lapačku ale neuspěl.
23:06'
Treille velmi jednoduše přešel do útočné třetiny, jeho pokus ale Kváča zneškodnil.
22:31'
Ihned po buly se do střely opřel Treille, jeho pokus ale byl příliš vysoký. Oceláři se poté dostali do soupeřova pásma, Doudera s Rothem ale zakončit nedokázali.
21:52'
Střelecky se o chvíli později nevedlo ani Adasmkému, kterému v rozhodujícím okamžiku kotouč sjel z čepele. Oceláři se následně museli vrátit do svého pásma, jejich rozehrávka na Draveckého skončila na zakázaném uvolnění.
21:23'
Slezané již drží puk v útočném pásmu. Galvinš od hrazení posílal pas do mezikruží, odkud mohl střílet Svačina, tomu ale střela nesedla.
20:50'
Po levé straně do zkoušel Marcinko, ani on ale do pardubických vod nepronikl.
20:20'
Hrňa se chtěl středem kluziště propracovat do útočné třetiny, vracející se Vondráček ale třineckého útočníka před Kacetla nepustil.
20:01'
Úvodní třetina je u konce, do kabiny s jednobrankovým vedením jdou domácí Oceláři. Hráči s drakem na hrudi se prosadili v šesté minutě, kdy Bukartsovu střelu za Kacetlova záda dorazil Martin Růžička. Oceláři mohli své vedení navýšit po Chmielewského pokusu, ten ale skončil jen na tyči. Hosté se do hry dostali v závěru dvacetiminutovky, Kváča ale dokázal zneškodnit všechny pokusy Dynama.

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.
20:00'
19:31'
Dynamo se drží v útočném pásmu, na Kváču nepříjemně dotírali Rolinek s Procházkou. Domácí brankář zatím drží neprůstřelnost.
19:20'
Hosté otočili hru na druhou stranu kluziště, Procházka ale od modré trefil jen Kváčovu lapačku.
18:49'
Cienciala u vlastní modré vybojoval kotouč, po přechodu do útočného pásma pak mohl Kacetla ohrozit Chmielewski. Polský útočník ale nakonec nevystřelil.
18:22'
Děrvukovi na modré utekl puk, Dynamo se musí vrátit do vlastního pásma.
17:57'
Hosté se po ubráněném oslabení dostali do útočného pásma, Děrvuk ani Hrabal ale střelami od modré Kváču nepřekonali.
17:24'
Růžička od levého hrazení poslal kotouč na modrou, odkud pálil Musil. Ten ale trefil puk až ve středním pásmu.
17:14'
V závěru přesilovky ještě pálil Růžička, Kacetl byl připraven. Dynamo hraje v plném počtu.
16:31'
Oceláři v útočném pásmu předvedli rychlou kombinaci na jeden dotek, po které z první pálil Werek. Kacetl byl připraven, hosté se osvobodili.
16:00'
Bukartsovi za hostující brankou utekl kotouč, Dynamo se tak mohlo opět osvobodit. Hosty zastavil ofsajd.
15:29'
Růžička z levé strany hledal před brankou stojícího Marcinka, ten ale trefil jen Kacetla. Hosté se osvobodili.
15:09'
Martin Adamský se rozjel ve středním pásmu, při svém postupu ale byl k ledu poslán Jeremy Welshem. Přesilovka pro Oceláře.
14:53'
Rozjetý Adamský si na modré počíhal na dlouhý pas Galvinše, sudí ale třineckého útočníkovi odpískali ofsajd. Vhazovat se bude po komerční přestávce v třineckém pásmu.
14:28'
Oceláři mohli jít do dvoubrankového vedení, střelu Arona Chmielewského z mezikruží ale zastavila pravá tyč Kacetlovy branky!
13:54'
Bukartsova střela od modré byla hostujícími beky sražena do rohu kluziště, Dynamo následně poslalo kotouč na zakázané uvolnění.
13:32'
Werek dostal hru do útočné třetiny, jeho nahození z ostrého úhlu ale Kacetlovi problémy nenadělalo. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.
13:09'
Na jedné straně se nevedlo Růžičkovi s Hrňou, na druhé pak rychlou protiakci nepřesně zakončoval Mandát.
12:34'
Dravecký s Werekem vybojovali, kanadský forvard pak zpětným pasem hledal na modré stojícího Douderu. Ten však na puk nedosáhl a kotouč doklouzal až za třineckou branku. Sudí chybně odpískali icing, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
12:05'
Adámek si ze středního pásma nahodil kotouč do útočné třetiny, obránci Dynama ale třineckého beka do svého území nepustili.
11'
Hrabal měl šanci na vyrovnání, Kváča byl však proti
11:30'
Hra se přesunula do střední třetiny, nikomu se nedaří dostat se do soupeřova pásma.
10:45'
Oceláři špatně střídali a Josef Hrabal mohl zcela sám najíždět na Kváču! Hostující bek chtěl trefit prostor mezi Kváčovými betony, třinecký brankář ale dokázal zasáhnout!
10:18'
Slezané se ale velmi rychle vrátili do prostoru před Kacetlovou brankou. Gernát z rohu kluziště posílal kotouč na teč Marcinkovi, ten ale poslal puk jen do rohu kluziště.
09:39'
Oceláři jsou znovu v útočném pásmu. Adámek od modré hledal před brankou stojícího Hladonika, ten ale nedokázal přesně usměrnit puk. Hosté se následně osvobodili posunutím kotouče do středního pásma.
08:57'
Bukarts se chtěl po pravé straně probít do útočné třetiny, hosté ale srazili kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.
08:29'
Z předbrankového prostoru to z otočky zkoušel Polanský, jeho pokus ale nebyl přesný. Hosté následně poslali hru do středního pásma.
08:04'
Domácí drží kotouč v útočném pásmu, Oceláři ale zatím na hostující branku střelu nevyslali.
07:28'
Oceláři velmi rychle otočili hru na druhou stranu kluziště, Kacetl musel vyrazit pokus Adamského. Hosté vyhazují na icing.
07:14'
Kváča ztlumil hostující nahození přímo pro rozjetého Vondráčka, ten ale v dobré pozici nedokázal zasunout puk za záda třineckého brankáře.
05:55'
Oceláři pokračovali v tlaku a slaví úvodní branku utkání. Domácí částečně prostřídali, takže se na led dostal odpočinutý MARTIN RŮŽIČKA, který namazal na modré stojícímu Davidu Musilovi. Jeho střelu zastavil Roberts Bukarts, který sám zkusil své štěstí. Kacetl neudržel střelu lotyšského forvarda ve výstroji, a MARTIN RŮŽIČKA měl jednoduchou pozici v podobě doklepnutí kotouče do prázdné branky! Asistence: Roberts Bukarts, David Musil.
05:32'
Werek držel kotouč v útočném pásmu, kanadský útočník ale po obkroužení celé třetiny nedokázal přesně vystřelit.
04:47'
Dynamo se dostalo do útočné třetiny, po chvilkové přetahované o kotouč v rohu kluziště od modré pálil Mikuš. Nová tvář pardubické obrany trefila Kváčovu lapačku.
04:19'
Polanský s Adamským zatáhli hru do útočné třetiny, Roth ale následně nepřesně hledal Adamského. Hosty v protiakci zastavil ofsajd.
03:55'
Oceláři drží kotouč na svých holích, Slezané ale kombinují v blízkosti vlastní branky.
03:06'
Na druhé straně to individuálně zkoušel Chmielewski, ani třinecký útočník ale na soupeřova beka nevyzrál. Úspěšnější v souboji byl Hrabal.
02:35'
Mandát nabral rychlost v neutrální zóně, hostující útočník se prokličkoval do útočné třetiny, tam ale neuspěl proti bránícímu Gernátovi.
02:05'
Bukartsovi se nepovedla ani další střela, hosté se následně po Douderově zaváhání u modré čáry dostali do středního pásma.
01:33'
Werek vyhrál buly pro Bukartse, ten své štěstí zkoušel z levé strany. Lotyšský forvard poslal kotouč do Kacetlovy lapačky.
01:26'
Oceláři se dostali do útočné třetiny, Galvinšovi ale v mezikruží nesedla střela. O chvíli později pak Svačina nedokázal trefit Polanského pas zpoza Kacetlovy branky. Hosté se osvobozují jen za cenu icingu.
00:59'
Dynamo ještě chvíli podrželo kotouč v útočné třetiny, Hrabal ale nepřesně hledal Marosze.
00:20'
Úvodní buly pro Dynamo, nahození hostujícího celku za Kváčovu branku ale úspěch nepřineslo. Následnou Gernátovu rozehrávku ale u modré zachytil Machala, který okamžitě předal kotouč Maroszovi. Ten ale pálil vedle.
00:01'
Před úvodním vhazováním ještě proběhne slavnostní ceremionál, při kterém klub HC Oceláři Třinec, ve spolupráci s Finclubem, nadací Úsměv pro tebe a Nadačním fondem Oceláři, předá šeky v celkové hodnotě 85 000 Kč pro nemocnou fanynku Ocelářů Terezku.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Hrubec) – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Hrňa, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Hladonik.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Děrvuk, Hrabal, Wishart, Cardwell, Mikuš, Štindl – Machala, Marosz (A), Vondráček – Rolinek (C), Welsh, Martin Procházka – Treille (A), Bubela, Skokan – Perret, Dušek, Mandát – Kusý.

Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Brejcha, Jelínek.
Poslední vzájemný zápas

Den po náročném měření sil se Spartou Praha nastoupili Oceláři doma proti Pardubicím do dalšího extraligového kola. Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Třince v poměru 6:1, domácí tým dávkoval fanouškům dvě branky v každé třetině.

13. října 2018: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
10. Polanský (Gernát, Svačina), 17. Roberts Bukarts (Martynek, Krajíček), 23. M. Kovařčík (Krajíček, O. Kovařčík), 30. Gernát (Marcinko, Roberts Bukarts), 46. Adamský (Polanský), 49. Galviņš (Svačina, Polanský) – 36. Bubela.
HC Dynamo Pardubice

Východočeskému celku se v letošní sezoně zatím vůbec nedaří. Dynamo v dosavadním průběhu soutěže vyhrálo pouze sedm duelů, Miloše Holaně na střídačce nahradil Břetislav Kopřiva, trenér Pardubic ale zatím nemůže z nepříznivé situace najít východisko. Východočeši aktuálně drží sérii šesti prohraných utkání v řadě, v tabulce se Dynamo propadlo na předposlední příčku, přičemž na poslední Chomutov má náskok pouhých čtyř bodů. V posledním utkání se Pardubicím nepovedlo na vlastním ledě zdolat zlínské Berany, kterým pernikáři podlehli 1:5.

”Myslím si, že je to pro nás krutý výsledek, ale jsme trestaní za každou maličkost a za individuální chyby. Nevím, jak se z toho dostat. Mužstvo pracuje, kluci se snaží, ale pak uděláme nějakou maličkost nebo se necháme zbytečně vyloučit, navíc nedáváme góly, a to je důvod, proč jsme tam, kde výsledkově jsme,“ řekl Břetislav Kopřiva po nepovedeném duelu se Zlínem.

Poslední zápas Pardubic

27. listopadu 2018: HC Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 1:5 (0:2, 1:0, 0:3).
32. Marosz (Skokan, P. Sýkora) – 6. J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 20. Žižka (Fořt, Kubiš), 45. Popelka (Werbik), 57. P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 60. Řezníček.

Sestava Pardubic v posledním zápase: Klouček – Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland – M. Procházka, Marosz, Vondráček – P. Sýkora, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Mandát, Dušek, Kusý.
HC Oceláři Třinec

Oceláři pokračují na vítězné vlně a nehodlají z ní slézt. Svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky zvítězili v posledních osmi duelech, v měsíci listopadu ještě nepoznali příchuť prohry a vyšvihli se do čela extraligové tabulky. Hráči s drakem na prsou na svém kontě majíé čtyřicet tři bodů, druhý Liberec má o tři body méně. V posledním kole se Slezané po dlouhé době představili na soupeřově ledě, ani to ale pro Oceláře nebylo překážkou. Přesilovková trefa Martina Růžičky v poslední periodě rozhodla o třineckém vítězství a exportu bodů na východ republiky.

”Tabulku moc nesleduji. Samozřejmě vnímám, že jsme první, lidé okolo se o tom baví. Nijak zásadně to ale neřeším. Koncentrujeme se vždy jen na nejbližší zápas, body se počítají až na konci. Je fajn, když se nám teď daří, ale není třeba to přeceňovat. Věřím tomu, že nikdo nejde na stadion s tím, že se vyhrálo zápas, tak budeme chodit namistrovaní. Pokud by se někdo takto choval, tak ho uzemníme. Jsme parta úplně normálních kluků, která ale chce vítězit,“ říká k aktuální situaci útočník Tomáš Marcinko.

Poslední zápas Ocelářů

25. listopadu 2018: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:0, 0:2).
10. Buchtele (Kudrna, Piskáček) – 3. Roth, 54. Martin Růžička (Hrňa, Krajíček), 60. Adamský (Dravecký).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Hladonik.
Hezký den z Třince! Tipsport extraliga pokračuje dvacátým třetím kolem, úvodní prolog obstará předehrávka mezi Oceláři Třinec a Dynamem Pardubice. Duel prvního týmu tabulky s jedenáctým v třinecké WERK ARENĚ startuje v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.