Tipsport Extraliga - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Mountfield - 2. prosince 2018   16:00

Vítkovice
12:53' Výtisk (Š. Stránský) • 29:31' Tybor (O. Roman) • 40:19' Tybor (O. Roman, Lev) • 40:54' P. Zdráhal (Kucsera, Baranka)
4:5
(1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)

2:3 (SN)

Mountfield
04:21' Rákos  (Zámorský) • 08:59' Vopelka  (Dragoun) • 51:43' Koukal  (M. Chalupa, Smoleňák) • 59:52' Paulovič  (Zámorský, F. Pavlík) • ' Paulovič
Vítkovice
Bartošák (9. Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Baranka, Šidlík, Mrázek, Černý – Szturc (A), Lev (A), Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – D. Květoň, Pytlík, Baláž – Toman.
Mrkva, Šír – Tošenovjan, Hlavatý
Ostravar aréna
4 139 diváků
Mountfield

Vítkovice - Hradec Králové: Je dobojováno! Klíčovým nájezdem rozhodl utkání hostující Paulovič, 4:5

Z Ostravy je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera i víkendu a budu se těšit již v úterý v předehrávaném utkání dvaačtyřicátého kola na počtenou.
Je dobojováno.V divácky atraktivním duelu vítkovičtí po první třetině sice prohrávali o jednu branku a navíc došlo i ke střídání brankářů, ve druhé třetině ale srovnali a ve třetí části dvěma góly obrátili skóre ve svůj prospěch. Hosté se však nevzdali a i nadále hráli svou hru, díky které dokázali osm vteřin před třetí sirénou srovnat stav na 4:4. Prodloužení vítěze nenašlo, proto musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější Mountfield, a tak si hosté odvážejí domů na východ Čech dva body.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK díky úspěšné střele MATĚJE PAULOVIČE – 4:5.
K puku se v dalším pokusu staví Roman, jeho střela ale míří doprostřed braky, kde je připraven Maxwell – 2:3.
Hosté posílají na led Pauloviče, ten si počkal a zamířil nad Dolejšův beton – 3:2.
Vítkovičtí posílají do boje znovu Lva, ten se rozjel na branku, ale dostal se příliš blízko, Maxwell mu kotouč vypíchl – 2:2.
Také Koukal to zkusí podruhé, čekal na pohyb Dolejše, ale ten jeho úmysl vystihl – 2:2.
Domácí Kucsera se rozjel hodně zeširoka, jeho pokus ale těsně minul hostující branku – 2:2.
Znovu v akci Smoleňák, znovu poslal puk nahoru, ale na Dolejše tentokrát nevyzrál – 2:2.
Následuje další série.
Za hosty se rozjíždí Smoleňák, jeho střela využívá prostor horní části branky – 2:2.
Za vítkovické pojede Szturc, ten poslal puk prudce na gólmana, kotouč se po chvíli sesunul ze vzduchu, kam byl vyražen a rovnou mezi betony, které Maxwell rychle sklapl – 2:1.
Kukumberg se rozjel zeširoka na branku, ale ani on nedokázal zasunou puk k tyči – 2:1.
Schleiss jako čtvrtý v pořadí, nic nevymýšlel a přesnou střelou překonává Maxwella – 2:1.
Za hosty si nájezd vyzkouší Koukal, ten si počkal na pohyb Dolejše, ale puk poslal k tyči do gólmanova betonu – 1:1.
Vítkovický Roman pojede jako třetí, jeho střela nad lapačku končí na zadním plexiskle -1:1.
Za Mountfield se na branku rozjíždí Filip Pavlík, jeho střela nad lapačku také prošla – 1:1.
Za vítkovické se jako druhý staví k puku Lev, jeho střela nad lapačku byla úspěšná – 1:0.
Jako první za hosty pojede Bičevskis, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný – 0:0.
Jako první za vítkovické pojede Stránský, jeho pokus nad lapačku neprošel – 0:0.

Celkem: 40:37
65'
Je dobojováno! Klíčovým nájezdem rozhodl utkání hostující Paulovič, 4:5
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:50'
Dolejš je ve své kleci koncentrovaný, hosté jeho konto nezatížili.
64:24'
Vítkovickým se u branky příliš nedařilo, hosté předvádějí další výpad.
63:50'
Hosté s pukem míří k brance, ale Dolejš je v pohotovosti.
63:17'
Domácí Tybor krouží pásmem.
62:59'
Hosté předvedli pěknou kombinaci, Rosandič poslal puk před branku na jednoho ze svých spoluhráčů, který vložil u branku jen hůl do cesty kotouče, ale odpálil jen nad branku.
62:41'
Hraje se v rychlém sledu na obě strany.
62:07'
Domácí se dostali do pásma, ale Lev mířil mimo.
62:00'
Bičevskis se dostal až za domácí branku, ale tam o puk přišel.
61:40'
Schleissova rána orazítkovala zadní mantinel.
61:28'
Vhazování před brankou Mountfieldu.
61:15'
Vítkovičtí se prodrali až před hostující klec, Baranka vystřelil, ale Maxwell zalehl kotouč na poslední chvíli.
60'
3/3 – 9:13
60'
60:00'
59:52'
Hradec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno!! Hostům se buldočí urputnost vyplatila, po nahrávce Zámorského srovnává stav přesnou střelou MATĚJ PAULOVIČ – 4:4. Asistence: Petr Zámorský, Filip Pavlík.
59:41'
59:30'
Romanovi se u mantinelu přes veškerou snahu nepodařilo vyhodit kotouč, ten se ale nakonec ocitá ve středním pásmu.
59:19'
Vhazování po levici Dolejše.
59:05'
Hostující gólman sprintuje na střídačku, královehradečtí jsou v útočném pásmu.
58:57'
Hraje se ve středním pásmu.
58:48'
Hosté rozehráli do pásma, Maxwell ale váhá s opuštěním branky.
58:42'
Oddechový čas pro Mountfield.
58:42'
Síly na ledě srovnává po sekání přes Dejovy ruce Rákos, oba týmy budou hrát ve čtyřech.
58:11'
Kotouč zašlápnutý za domácí klecí nakonec vydolovali hosté, kteří již rají bez gólmana.
57:41'
Lvovi nahození puku z pásma nevyšlo, je potrestán za zdržování hry, vystřelení puku mimo ledovou plochu.
57:15'
Šidlíkova žabička ze středního pásma proletěla těsně kolem tyče Maxwellovy branky, který kotouč bedlivě sledoval.
57:07'
Dnešní utkání sleduje 4 139 diváků.
57:00'
Rákos se dostal do pásma podél levého mantinelu, odkud také střílel, ale přesně na Dolejšovu lapačku.
56:43'
Královehradečtí prověřovali znovu Dolejše, ale ten znovu schovává puk v lapačce.
56:27'
Dej narušoval hostující rozehrávku marně.
56:07'
Mountfield nastřelil puk do pásma a přesunuje se.
55:40'
Hosté střídají, do pásma si najeli jen Radovan Pavlík s Vopelkou, ale Dolejš puk bez problémů lapá.
55:06'
Krenželok byl v dobrém postavení, ale zvolil přihrávku na Šidlíka, který nastřelil jen náruč gólmana. Menší strkanice po odpískání se obešla bez trestu.
54:49'
Šidlík si sjel za svou branku pro puk a rozehrává.
54:18'
Mountfield si jde za vyrovnáním velmi důrazně, domácí musejí zvýšit své obranné prvky.
53:39'
Filip Pavlík ujížděl do pásma, na modré přenechal puk Smoleňákovi, který nadvakrát trefil hráče před sebou, napotřetí se ale dostal puk až k Dolejšovi, kde hosté vytvořili závar, domácí jej však dokázali přes těžkosti ustát.
53:07'
Zdráhal nebezpečně u hostující klece.
53:02'
Domácí v pásmu, pokus Romana končí na Maxwellovi. Následuje komerční přestávka.
52'
Hosté to nevzdávají! Kontaktní branku trefuje Petr Koukal, 4:3
52:56'
Vítkovičtí jakoby nevěděli, co hrát, hosté naopak okupují útočné pásmo.
51:43'
Hosté snižují na rozdíl jediné branky, po nahrávce Chylupy se z pozice klečícího střelce s vydatnou pomocí tyče trefuje PETR KOUKAL – 4:3. Asistence: Matěj Chalupa, Radek Smoleňák.
51:22'
Vítkovický gólman má na svém kontě další úspěšný zásah, vhazuje se po jeho levici.
51:08'
Domácím se nedaří rozehrát od své klece, pokus Linharta končí v Dolejšově náruči.
50:33'
Bude se vhazovat ve středním pásmu, královehradečtí se dostali do ofsajdu.
50:12'
Hosté se v pásmu zdrželi, ale výraznější šanci si nepřipsali.
49:28'
Dragoun s Vopelkou se dostali do pásma, jejich spolupráce ale ovoce nakonec nepřinesla.
49:00'
Mountfield v plném počtu.
48:52'
Domácí začínají od své branky, hosté jim ve čtyřech narušují rozehrávku.
48:40'
Maxwellova náruč kryje další z domácích pokusů.
48:30'
Hraje se před brankou hostů, Cibulskis je momentálně bez hole.
48:10'
Vopelkovi se podařilo dostat puk z pásma, Rákos si najel až k Dolejšovi, ale mířil mimo.
47:47'
Dej před hostující klecí nadskočil, aby uvolnil cestu kotouči, ten ale mířil přímo do lapačky Maxwella.
47:14'
Domácí kombinují před Maxwellem, Kucsera vyslal puk před branku, ale Schleiss stál trochu dál.
47:00'
Na trestnou lavici usedá Dragoun, který se provinil hákováním. Po komerční přestávce budou hrát domácí další přesilovku.
46:32'
Hosté se drží na své útočné polovině, ale puk nemají zcela pod kontrolou.
45:49'
Útok domácích byl zastaven ofsajdem.
45:14'
Do útoku vyrazil domácí Kucsera, ale mezi dva hráče se nedokázal propasírovat.
45:03'
Hra se přesunula k domácí brance.
44:14'
Závar před Maxwellem, Tybor si chtěl vystřelit hattrick, ale hostující gólman zapracoval neuvěřitelně rychle lapačkou.
43:49'
Vítkovičtí krouží středním pásmem s pukem.
43:18'
Tato přesilovka hostům příliš nevyšla, Lev naskakuje na led.
42:45'
Mountfield se přesunuje do útoku.
42:16'
Vítkovičtí vyrazili do pásma, Zdráhalovu střelu zprava vytěsnil Maxwell ramenem.
41'
Domácí zvyšují své vedení na dvě branky díky trefě Zdráhala, 4:2
41'
Dokonalý obrat! Z kraje třetí třetiny podruhé pálí Tybor, 3:2
41:57'
Hosté v pásmu, přesunuli se těsně k brance, Filip Pavlík poslal zblízka puk na Dolejše a chtěl dorážet, ale neuspěl.
41:24'
Při přerušení hry se mohou na střídačky vrátit Schleiss se Zámorským.
41:18'
Za držení si dvě minuty odpyká domácí Lev.
40:54'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí zvyšují své vedení na dvě branky, po nahrávce Kucsery se střelou po ledě trefil PATRIK ZDRÁHAL – 4:2. Asistence: Lukáš Kucsera, Ivan Baranka.
40:19'
Oba týmy hrají ve čtyřech.
40:19'
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Roman vyslal puk k RADOSLAVU TYBOROVI, který nastřelil tyč, ale od ní se puk odrazil do branky, poskakující po brankové čáře se nedodařilo ani Maxwellovi ani jeho spoluhráčům dostat jej mimo branku – 3:2.Asistence: Ondřej Roman, Jakub Lev.
40:01'
Domácí pokračují v přesilovce 4 na 3.
40:01'
Ve druhé třetině byl k vidění jen jediný gól, ten padl do sítě Mountfieldu po nacvičeném signálu dvojice Roman – Tybor. Stále se hraje ofenzivní hokej, otázkou je, zda v tomto tempu dokážou oba týmy odehrát i následující část zápasu. Věřme, že ano, a že k tomu přibudou na světelné tabuli také další branky.
1/3 – 12:14
2/3: 16:7
Další třetina začne přibližně v 17:48.
40:00'
39:56'
Za podrážení je vyloučen hostující Koukal, domácí mají přesilovku 4 na 3.
39:37'
Vítkovice se derou do pásma, ale hosté se nenechávají přetlačit.
39:24'
Současně jsou vyloučeni domácí Schleiss a hostující Zámorský, oba za hrubost. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
39:24'
Vítkovičtí se dostávali do pásma, Roman s pukem se dostal ke střele, před hostujícím gólmanem se do křížku dostali dva hráči, Romanovu střelu tedy neviděl, ale ani neskončila v síti.
39:00'
Ofsajd odpískán domácímu týmu.
38:36'
Vhazování po pravici Maxwella, puk letěl okamžitě do jeho náruče, z které mu vypadl, domácí toho ale nedokázali využít.
38:07'
Hosté se až příliš snadno dostávají do pásma.
37:58'
Vítkovice na skok v pásmu, u branky to zkusil Szturc, ale neuspěl.
37:30'
Královehradečtí se usadili v pásmu a Dolejš je v pohotovosti.
36:42'
36:26'
Domácí krouží pásmem, Šidlík si počkal na pohyb Smoleňáka, který se z lehu zvedal a zase ulehal na led a podařilo se mu poslat puk pod jeho tělem, Maxwell byl ale připraven.
36:03'
Vítkovice musí znovu zahájit útok od své klece.
35:34'
Hosté se brání aktivně, odjíždějí střídat a nahazují puk k Dolejšovi.
34:55'
Domácí se rozjíždějí do pásma.
34:42'
Za hru vysokou holí je na trestnou lavici odeslán hostující Rosandič.
34:13'
Hraje se v útočném pásmu Vítkovic, Maxwell je pozorný.
33:56'
Lev zakládá útočnou akci domácích.
33:27'
Dolejš má plné ruce práce, ale pokusy hostů nejsou příliš přesné.
33:03'
Hosté se dobrou kombinací dostali do pásma, Vopelka nastřelil jen Výtiska.
32:15'
Šidlík si u modré zastavil puk, napálil jej na branku, chvíli to vypadalo, že jej Maxwell neudrží, ale puk naštěstí pro hosty nakonec posílá vedle branky.
32:04'
Vítkovičtí se vymanili od své klece a usadili se před Maxwellem, Lev ani Dej puk do branky nedostali, od mantinelu to ještě zkusil Szturc, ale puk končí v náručí hostujícího gólmana, Následuje komerční přestávka.
31:14'
Dolejš byl vyjetý před brankou, za jeho zády se proháněl Kukumberg, ale ten přihrávku nedostal.
31:02'
Hráči Mountfieldu se stále drží v pásmu, domácí se brání.
30'
Srovnáno! Tybor poslal kotouč nad vyrážečku Maxwella a srovnává účet, 2:2
30:22'
Hosté se usadili v pásmu, ale vítkovičtí jim veškeré snahy o střelbu zatím kazí.
29:31'
Vítkovičtí využívají přesilovku, Roman nahrával RADOSLAVU TYBOROVI před branku, ten poslal kotouč přímo nad vyrážečku Maxwella – 2:2. Asistence: Ondřej Roman.
29:12'
Maxwell si poradil s několika pokusy domácích hráčů.
28:45'
Vítkovičtí v přesilovkovém kolotoči.
28:11'
Domácí v plném počtu, sehrají zkrácenou přesilovku.
28:03'
Mrázek ve spolupráci s Barankou drží puk na svých hokejkách.
27:58'
Mountfield se dostal do pásma, střela Rákose ale končí na zadním mantinelu.
27:42'
Szturc byl hákován, Filip Pavlík si odpyká dvouminutový trest. Oba týmy hrají ve čtyřech.
27:32'
Vítkovičtí se dostali k puku a vyrážejí do pásma, Szturc míří k brance.
27:13'
Hosté v pásmu rozjeli přesilovkový kolotoč.
26:52'
Domácí už podruhé v krátkém sledu vyhazují puk k Maxwellovi.
26:29'
Pokus Zámorského je sražen do ochranné sítě za brankou.
26:11'
Stránský bude pykat za zdržování hry – vyhození puku mimo ledovou plochu.
26:11'
Puk končí mezi diváky, proběhne komerční přestávka.
25:50'
Královehradečtí to nevzdávají a neustále útočí, Rosandič se dostal až k brance, ale v pozici klečícího střelce těsně míjí.
25:12'
Hosté se do pásma sice dostávají, ale vítkovičtí posílají puk od branky a tak se musejí hráči Mountfieldu neustále vracet.
24:27'
Chalupa stál sám před vítkovickou brankou, přihrávka už k němu mířila, ale Výtisk ji odeslal do bezpečí.
23:50'
Romanův pokus z mezikruží skočil žabičkou mimo branku.
23:29'
Vítkovičtí rozehrávají zpoza své kelce.
23:01'
Hosté u kotouče, ale nedaří se jim dostat přes modrou.
22:27'
Vítkovičtí v útoku, Mrázek se dostal až do kruhu, ale jeho střela nebyla přesná.
22:04'
Rákos se dobíjel do vítkovické klece, ale marně.
21:29'
Tybor se rozjel podél pravého mantinelu, ale nastřelil jen betony, odražený puk se dostával k Barankovi, ale hosté se k puku dostali rychleji.
21:16'
Dragoun si na opačné straně nabruslil k brance, Dolejš vytěsnil kotouč vyrážečkou.
21:05'
Tybor se dostal do dobré pozice, ale Maxwellova náruč byla připravená.
20:38'
Vítkovičtí se znovu dostávají do pásma, ale hosté k nim přistupují na těsno.
20:11'
Domácí se ženou za pukem, směřují k hostující brance.
20:01'
K vidění je pěkný, útočný hokej, kde se jednotlivé šance střídají, a to diváky musí bavit. Po první třetině jsou spokojenější určitě hosté, protože v této chvíli vedou, navíc se jim jako prvním v letošní sezóně podařilo vyhnat Bartošáka z vítkovické branky. Domácí snížili parádní střelou Výtiska, ale o přece jen jsou o jednu branku pozadu. Uvidíme, který z týmů bude mít větší touhu po gólech, šance jsou pro oba týmy vyrovnané.
1/3 – 12:14
Další třetina začne přibližně v 16:56.
20:00'
19:49'
Vítkovický Dej se vydal sám do pásma, poradil si s dvěma hráči, ale se třetím už nikoliv.
19:18'
Dolejš je v brance pozorný, hosté na něj střílejí jen ze střední vzdálenosti.
18:46'
Jednotlivé akce se pravidelně střídají, hosté se dostali do pásma lehce, z otočky vystřelil Chalupa, ale jen do Dolejšových betonů.
18:15'
Znovu v akci domácí, kteří se dostali až k brance, Maxwell v brance kouzlil a puk vytěsnil mimo branku.
17:52'
Královehradečtí zamířili do pásma a zašlápli kotouč v rohu.
17:29'
Krenželok byl na pravém křídle sám, dostal kotouč, ale netrefil jej podle svých představ, hosté se mezitím stačili vrátit na své pozice.
17:08'
Vítkovičtí rozehrávají od své klece.
16:31'
Hosté před Dolejšem, ale ten lapil kotouč ze vzduchu a nedal tak svým soupeřům šanci.
16:06'
Domácí v pásmu, od mantinelu střílel před branku Roman, ale Tybor najíždějící si před branku na střelu nedosáhl.
15:38'
Hosté se dostali do pásma, ale Dolejš skryl puk pod lapačkou včas.
15:19'
Vítkovičtí se přesunuli před branku Mountfieldu, ale hosté jim nedovolili vystřelit.
14:30'
Maxwell tentokrát práci neměl, hosté přesouvají hru k Dolejšovi.
13'
Domácí se dočkali snížení! Tvrdou ranou po ledě skóroval Výtisk, 1:2
13:58'
Hosté vyhráli vhazování, ale Mrázek zachytil puk ještě ve středním pásmu a vítkovičtí tak mohli k hostující kleci.
13:49'
Další atak hostující klece končí vyhozením na zakázané uvolnění Mountfieldu.
12:53'
Domácí se přece jen dočkali, Stránský poslal puk na modrou k JANU VÝTISKOVI, který se napřáhl a vypálil tvrdou ránu po ledě, Zdráhal dobře clonil u branky a puk se ocitá v síti – 1:2. Asistence: Šimon Stránský.
12:47'
Hned po vhazování končí puk v Maxwellově lapačce.
12:43'
Kucserova střela do královehradecké branky neprošla.
12:32'
Probíhá komerční přestávka, po ni se bude vhazovat u Maxwella.
12:02'
Hosté mají puk pod kontrolou.
11:24'
Domácí rozvážně rozehrávají svůj další útok.
10:49'
První hostující útok znovu okupuje prostor brankoviště, ale Dolejš je pozorný.
10:17'
Vítkovičtí se dostávali do přečíslení, Zdráhal postupoval k brance se Stránským, další hostující bek se ale stačil vrátit a tak Stránský musel volit střelu, kterou ale nastřelil jen gólmana.
9'
Lvi navyšují! Vopelka svým gólem poslal Bartošáka na střídačku, 0:2
09:38'
Hosté znovu nebezpeční u domácí branky, ale Dolejš atak Rákose ustál.
08:59'
Technickou závadu na časomíře se podařilo opravit a čas je znovu odpočítáván na kostce.
08:59'
Bartošák odjel na střídačku a do branky Vítkovic se tak vůbec poprvé v letošní sezóně dostává Daniel Dolejš.
08:59'
Pravidlo "nedáš – dostaneš" se opět potvrdilo. Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, po nahrávce Dragouna poslal puk do branky LUKÁŠ VOPELKA a vyhání Bartošáka z branky!! – 0:2. Asistence: Michal Dragoun.
08:20'
Probíhá komerční přestávka.
06:00'
Romanův útok se tlačil do branky, ale Maxwell si poradil.
5'
Hosté otevírají gólový účet! Mezi Bartošákovy betony betony poslal puk Rákos, 0:1
05:18'
Vítkovičtí stále v pásmu, ale hostující gólman je pozorný.
04:50'
Dobře si na Maxwellovu klec najížděl Tybor, ale zblízka poslal puk mezi jeho betony, které neprostřelil.
04:44'
Vítkovičtí mají puk na svých hokejkách a útočí.
04:21'
Hosté jako první otevírají dnešní střelecký účet, po nahrávce Zámorského se DANIEL RÁKOS pěkně vyhnul bránící hokejce a poslal puk mezi Bartošákovy betony – 0:1. Asistence: Petr Zámorský.
03:03'
Bičevskis se dobře postavil mezi kruhy, ale Bartošáka neprostřelil.
02:38'
Lev se snažil prodrat do pásma, ale nepodařilo se mu to, musel vyčkat na spoluhráče.
02:13'
Domácím se až teď díky Mrázkovi podařilo dostat puk do bezpečí a rychle střídají.
01:50'
U vítkovické branky je rušno, hosté si zabrali výhodné pozice a zkoušejí Bartošákovu pozornost.
01:39'
Hru nahoru dolů ukončuje vítkovický ofsajd.
00:25'
Domácí poslali puk za hostující klec, ale hosté jsou u něj první.
00:13'
Na ledě bylo k vidění veřejné bruslení, technické záležitosti se vyřešit nepodařilo, a tak bude čas měřen stopkami.
00:13'
První zásah si připsal Maxwell, ale neměl příliš práce, jeho spoluhráči hned vyrazili do útoku, ale v rohu u domácí branky je hra přerušena, protože nefunguje odpočet na světelné tabuli.
00:03'
Úvodní vhazování vyhrávají domácí.
00:01'
Před samotným začátkem bude ještě domácímu obránci Janu Výtiskovi slavnostně "předána" zelená helma za vítězství v Radegast indexu za měsíc listopad. Gratulujeme!

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Baranka, Šidlík, Mrázek, Černý – Szturc (A), Lev (A), Dej – Schleiss, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – D. Květoň, Pytlík, Baláž – Toman.

Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Linhart (A), Zámorský, Graňák (C), Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, Piché – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – Rákos (A), Bičevskis, Paulovič – R. Pavlík, Dragoun, Vopelka – Bezúch, Kukumberg, J. Dvořák.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Tošenovjan, Hlavatý.
V předchozím vzájemném utkání se dařilo Mountfieldu, když na svém ledě vyhrál 4:1. Vítkovice tedy mají svému soupeři co oplácet, navíc díky pátečním prohrám obou týmů je motivace k výhře zcela jasná. Buďte u toho s námi.
Domácí posílil před minulým zápasem bek Gregorc, který se už v pátečním kole představil ve vítkovickém dresu, pro zdravotní problémy naopak nenastoupili Baranka s Hrbasem. Zdá se, že vítkovičtí trenéři budou řešit další oříšek, protože v tomto zápase nenastoupí ani jeden z výše jmenovaných beků. Dva poslední pro stávající zdravotní potíže, Gregorc proto, že utkání čtyřiadvacátého kola už odehrál v dresu Sparty.
Nejlepším hráčem Mountfieldu je s dvaceti kanadskými body obránce Petr Zámorský (5+15), nejlepším střelcem je s deseti góly útočník Tomáš Vincour (10+4). Nejvytíženějším hráčem je s průměrem stráveného času na ledě 22:51 bek Petr Zámorský, který je také nejlepším hráčem co se týče statistik Radegast indexu se čtyřiačtyřiceti body. Sedmačtyřiceti trestnými minutami potrestali sudí útočníka Petra Koukala. Vytíženějším z dvojice brankářů je Brandon Maxwell (který před třemi lety hájil také vítkovickou klec) s průměrem 2,15 a úspěšností 91,45 %.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s jednadvaceti body útočník Ondřej Roman (8+13), nejlepším střelcem je však s devíti přesnými zásahy útočník Radoslav Tybor (9+5). Nejlepším obráncem je s osmi body Petr Šidlík (1+7). Nejvyšší průměr času stráveného na ledě má obránce Marek Hrbas – 21:11. Statistice Radegast indexu stále vévodí obránce Jan Výtisk se 119 body, který si vysloužil zelenou helmu i nyní za měsíc listopad. Nejvíce trestných minut si doposavad vysloužil obránce Petr Šidlík s čtyřiadvaceti trestnými minutami. Gólman Patrik Bartošák má na svém kontě jednu vychytanou nulu, průměr 1,99 a úspěšnost 94,06 %.
V neúplné tabulce patří Vítkovicím pěkné 3. místo, za bilanci 12-1-2-8 a aktivní skóre 55:52 jim patří 40 bodů stejně jako druhému Liberci. Mountfield HK je v tabulce díky skóre na 5. místě, s bilancí 10-3-3-8 a aktivním skóre 63:60 jim náleží 39 bodů, stejně jako dvěma dalším týmům – Spartě a Olomouci.
Vítkovice se v minulém kole představili na ledě Komety, kde se jim už delší dobu nevede a nejinak tomu bylo i tentokrát. Z Brna odjížděli bez bodu s těsnou porážkou 2:3. Podobně se vedlo v předchozím kole i Mountfieldu, který na svém ledě podlehl Plzni 2:4. Oba týmy tedy mají jasnou motivaci do dnešního utkání.
Tipsport extraliga má na pořadu dne zápasy čtyřiadvacátého kola, Vítkovice přivítají na svém ledě Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.