Tipsport Extraliga - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Sparta - 16. září 2018   17:30

Vítkovice
04:29' Lev (Olesz, Trška) • 13:45' Schleiss (Trška, Dej) • 16:12' Lev (Trška, Dej)
3:2
(3:2, 0:0, 0:0)
Sparta
11:11' Jarůšek  (Blain, Košťálek) • 13:53' Forman  (T. Pavelka, Kalina)
Vítkovice
Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, de la Rose, Šidlík, Trška, Výtisk (A) – Tybor, O. Roman, Szturc (A) – Schleiss, Lev, Olesz (C) – D. Květoň, Mahbod, Dej – P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera – Pytlík.
Šír, Lacina – Bryška, Špírek
Ostravar aréna
7 121 diváků
Sparta
Machovský (Honzík) – Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Piskáček (A), Gregorc, Delisle – Smejkal, Sill, Černoch – Říčka, P. Vrána (C), Jarůšek – Pšenička, Pech (A), Forman – Buchtele, Klimek, Kudrna.

SESTŘIH: Vítkovice - Sparta 3:2. Lev rozhodl dvěma góly, první porážka pro Kruppa

Z Ostravy je to ode mne vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit znovu někdy brzy na počtenou.
Premiérový zápas na domácím ledě v této sezóně je za námi. Vše podstatné se dnes odehrálo v první třetině, kdy se oba týmy přetahovaly o skóre. Posledním úspěšným střelcem byl vítkovický Jakub Lev. Vítkovičtí podali disciplinovaný výkon a předvedli nasazení, jaké by si fanoušci přáli vidět po celou sezónu. Sparta byla výborným soupeřem, a i když několikrát zahrozila, před brankou to nebylo úplně ono. Domácí si tak připisují zcela po zásluze do tabulky další tři body a mohou se připravovat na další zápas.
Ještě Vám dlužím informaci o počtu diváků – dnešní utkání sledovalo 7 121 diváků.

59:59'
Sparťané se vrátili včas, skóre se už měnit nebude.
59:55'
Květoň se pustil s pukem k osamocené brance, najížděl mu i Mahbod.
59:49'
Domácím nevyšla střela na branku, je z toho zakázané uvolnění.
59:41'
Machovský ujíždí na střídačku.
59:33'
Hosté vyhráli vhazování a nahazují puk směrem na vítkovickou klec.
59:30'
Časomíra se nám během oddechového času posunula, je třeba to konzultovat s videorozhodčím a vrátit čas zpět.
59:30'
Oddechový čas pro hosty.
59:30'
Zakázané uvolnění pro Spartu.
58:58'
S obtížemi, ale přece jen se Bartošák srovnal s dvěma sparťanskými hráči u své branky a neposedným kotoučem.
58:43'
Lev se ve středním pásmu přihrávky nedočkal.
58:08'
Gregorc nerozehrál přesně, puk se odráží od hole Baranky.
58:00'
Hraje se od branky k brance v rychlém sledu.
57:18'
57:09'
Sparťanský gólman je ve střehu, hosté odesílají puk do středního pásma.
56:43'
Olesz zavezl kotouč do pásma a přesunuje se před Machovského.
56:21'
Vítkovičtí zpět v pásmu, ale jen na chvíli.
56:01'
Romanovi od modré střela nesedla, hosté puk odpalují do bezpečí.
55:41'
Roman hledá, komu by v pásmu přihrál.
55:18'
Forman brzdil vítkovického hráče v rozletu a je vyloučen na dvě minuty za držení.
55:10'
55:07'
Sparta se stále drží před Bartošákem.
54:54'
Stránský se může zapojit do hry, Sparta hraje přesilovku 5 na 4.
54:44'
Vítkovičtí vyhazují.
54:35'
Výtisk předvedl další ze svých klasických obranných zákroků, díky kterým je (nejen) domácími fanoušky tak ceněn. Hra je přerušena.
53:54'
Domácí vyhazují, Machovský sprintuje až za kruhy a rychle rozehrává.
53:40'
Další pokus Říčky od modré, ale puk míří hodně nad branku.
53:32'
Říčka nastřelil padajícího Výtiska.
53:20'
Sparta rozjela přesilovkový kolotoč.
53:10'
Za nedovolené bránění je potrestán domácí Bartošák, trest odpyká Szturc. Sparta má dvojnásobnou přesilovku.
53:06'
Sill se k dorážce nedostal, Bartošák sbalil puk včas.
52:54'
Za katr odjíždí Stránský za držení hole, hosté mají přesilovku.
52:51'
Sparta v pásmu za, bojuje o kotouč v rohu.
52:35'
Domácí musejí vycouvat ke své brance.
52:11'
51:51'
Barankova prudká rána byla zblokována mimo branku.
51:33'
Mahbodovi pokus nevyšel, dostal za to přátelský šťouchanec od soupeře.
51:22'
Tybor si objel útočné pásmo a jeho spoluhráči si zatím našli dobré pozice.
51:02'
Hosté vyhazují kotouč a střídají.
50:37'
Domácí krouží pásmem a hledají co nejvýhodnější pozici ke střele.
50:28'
Sparta posílá puk před Bartošáka.
50:11'
Vítkovičtí se nahrnuli před branku, ale Košťálek se provinil podrážením a bude pykat.
49:43'
Pšenička se vydal sám do pásma, ale mířil hodně nepřesně.
49:23'
Sparta útočila, jeden z vítkovických hráčů zůstal ležet před brankou, hra je po chvíli přerušena a proběhne komerční přestávka.
49:02'
Jarůšek si objel branku a z otočky před ní vystřelil, Bartošák byl ale na správném místě.
48:20'
Do pásma se rozjel Tybor, probojoval se podél mantinelu, jeho zakončení se ale od gólmana odráží.
47:35'
Olezs ani Schleiss se u Machovského neprosadili.
47:24'
Bartošák se má na pozoru, týmy se přetahují o puk u jeho branky.
46:56'
Na opačné straně střílel od mantinelu Klimek, ale nastřelil jen Výtiska kousek od sebe.
46:27'
Dej stínil před brankou, Trška pálil zprava, ale minul.
46:08'
Spartě se nedaří rozehrát, i když hraje svižně.
45:50'
Kucsera se zničehonic objevil až za hostující brankou, ale je pískání zakázané uvolnění.
45:43'
Oddechový čas pro domácí.
45:30'
Říčka se prosmýkl vítkovickým brankovištěm, ale Bartošák puk za svá záda nepustil.
45:07'
Hraje se v útočném pásmu Vítkovic, ale je to spíše boj o puk.
44:22'
Smejkal je zpět ve hře, tato přesilovka domácích nic zajímavého nepřinesla.
43:49'
Košťálek zavezl kotouč do pásma, propagační střelou Bartošáka nepřekvapil.
43:19'
Olesz našel před brankou Schleisse, ale ten byl v obležení soupeře.
42:49'
Sparta se osvobozuje z tlaku.
42:22'
Za hákování bude pykat hostující Smejkal.
42:06'
Sill nahodil puk za Bartošákovu klec, Říčka jej poté nezpracoval.
41:49'
Vítkovice znovu rozehrávají.
41:20'
Dej našel v pásmu Mahboda, ten byla ale mimo střeleckou pozici.
41:06'
Hosté v ofsajdu.
40:38'
Domácí zahajují od své branky, Sparta číhá v útoku.
40:08'
Boj o kotouč v rohu u domácí klece.
40:01'
1/3 – 12:10
2/3 – 15:16
Druhá třetina svého vítěze nenašla, viděli jsme ale několik přesilovek, jedno trestné střílení a dobré šance na obou stranách. Vítkovice stále těsně vedou o jednu branku a zdá se, že hrají v o něco větší pohodě než jejich soupeř. Sparta je ale silný tým, který udělá pro úspěch maximum, a to znamená, že i třetí třetina bude maximálně zajímavá. A u toho nesmíte v žádném případě chybět.
Další třetina začne přibližně v 19:27.
Sudí si ještě zvou na kobereček oba kapitány a domlouvají jim.
40:00'
39:58'
Vyhození Sparty. ale není z toho zakázané uvolnění.
39:50'
Dělovka Deje označila betony Machovského.
39:46'
Sparta v plném počtu.
39:25'
Ofsajd Vítkovic.
39:04'
Hosté se osvobozují, domácí budou rozehrávat od své klece.
38'
Jakub Lev měl možnost zkompletovat hattrick. Trestné střílení ale neproměnil
38:43'
Lev ani Trška nemířili přesně.
38:17'
Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu, Machovský v pohotovosti.
37:46'
Na trestné lavici je dnes živo, za nedovolené bránění bude pypat Blain.
37:39'
37:20'
Lev se rozjel na sparťanskou klec, jeho střela pod břevno skončila nad brankou.
37:20'
Za sekání Košťálka je nařízeno trestné střílení – to si vyzkouší vítkovický Lev.
37:20'
Po levém křídle ujel Zdráhal, najel si před branku, ale klička mu nevyšla.
37:04'
Sparta usazena v pásmu, ale nemíří přesně.
36:37'
Domácí vyhazují.
36:33'
Kudrna se od modré neprosadil.
36:12'
Hra je vykázána z pásma pro útočícího hráče ve vítkovickém brankovišti.
36:01'
Bartošák má plné ruce práce.
35:44'
Tybor naskakuje do hry, Sparta hraje přesilovku 5 na 4.
35:39'
Za krosček je potrestán Trška.
35:28'
Sparta znovu v pásmu, Bartošák je bez hokejky a sudí signalizuje další vyloučení vítkovického hráče.
35:04'
Vítkovičtí posílají puk daleko do bezpečí.
34:55'
Hosté zahájili přihrávkový kolotoč.
34:27'
Sparta v pásmu, ale puk končí na její střídačce.
34:15'
Domácí se drží v útočném pásmu a šetří vteřiny z oslabení.
33:44'
Po dalších diskuzích odjíždí na trestnou lavici Tybor, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
33:44'
Bude se vhazovat u domácí branky, sudí ale ještě diskutují v Oleszem.
33:10'
Pavelka zapomněl kotouč v pásmu před sebou, ale ani Tyborovi se nedařilo dostat jej na svou stranu.
33:01'
Probíhá komerční přestávka.
32:46'
Dlouhá přihrávka do pásma sice hostujícího Kudrnu minula, ale Bartošák přesto musel zasáhnout.
32:19'
Zdráhal se dostal do pásma, ale musel počkat na spoluhráče.
32:12'
32:03'
Sparta se znovu usadila v pásmu, Bartošák po dalším pokusu přikrývá puk a kolem něj se strhává menší mela.
31:40'
Po střele Kaliny se Bartošák za pukem jen otočil.
31:33'
Závar před domácí brankou ukončuje až hvizd sudího.
31:06'
Vítkovičtí by rádi vyhodili, ale hosté jsou v pásmu pozorní.
30:42'
Další pokus hostující obrany končí na zadním mantinelu.
30:30'
Střela jednoho ze sparťanských beků byla tečována těsně kolem tyče.
30:12'
Mezi trestoměřiče odjíždí domácí Šidlík, který se provinil podrážením.
29:42'
Oba týmy si korektně vyměňují kotouče a mění směr útoku, Roman se tentokrát dostal na dostřel branky, ale Machovský byl ve střehu.
28:46'
Klimek ujížděl za nahozeným pukem, Bartošák byl ale za brankou dříve a odehrává puk do bezpečí.
28:23'
Puk za sparťanskou brankou.
27:48'
Pražané u domácí klece, Bartošák si stahuje kotouč pod lapačku.
27:36'
Říčka vtrhnul do pásma, ale bez puku.
26:58'
Vítkovičtí u Machovského, Mahbod puk do branky neprohodil.
26:35'
Domácí rozehrávají od Bartošáka, ale nedaří se jim.
26:18'
Kudrna se dostal až k brance, ale zamířil do Bartošákovy výstroje, domácí gólman rychle kotouč přikrývá. Následuje komerční přestávka.
26:07'
Trška neudržel kotouč na modré, Sparta útočí.
25:42'
Vítkovičtí znepříjemňovali život hostů před jejich brankou, Sparta posílá puk na zakázané uvolnění.
24:33'
Zdráhal ujel svým soupeřům a mířil k Machovskému, zakončení se mu ale nepodařilo.
24:19'
23:57'
Sparta vyhazuje, ale vystřídat nestihne.
23:38'
Tybor měl před sebou odkrytou klec, ale minul.
23:20'
Baranka se natlačil před branku, ale nebyl úspěšný.
23:10'
Olesz se propracoval mezi kruhy, ale pálil vedle.
23:01'
Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu.
22:19'
Hostující Klimek je vyloučen na dvě minuty za pozdní dohrání, trest odpyká Pšenička.
22:03'
Forman se sám prodíral do pásma, de la Rose si jej vzal pod kontrolu a hostující útočník nemohl nijak zakončit.
21:47'
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Sparty.
21:32'
Domácí se kostrbatě dostali z pásma, Kuscerova střela mezi betony neprošla.
21:16'
Přetahovanou o pásmo vyhrála Sparta, Pšeničkova střela končí v bleskurychlé lapačce Bartošáka.
20:57'
Branka Sparty se skácela na led, Machovský ale pod ní naštěstí neuvízl.
20:46'
Vítkovický Šidlík rozehrává od své klece.
20:30'
Natěšení domácí končí v ofsajdu.
20:05'
Po vhazování míří puk k Machovskému, který v klidu rozehrává.
20:01'
1/3 – 12:10
První třetina prvního domácího zápasu v nové sezóně vyšla lépe domácím, kteří vedou těsně o jednu branku. Nejprve otevřel skóre Lev, ale hosté po několika minutách srovnali Jarůškem. Po zhruba dvou minutách hry strhl vedení na stranu domácích Schleiss, ale po chybě domácích, kterou trestal Forman, bylo za osm vteřin znovu srovnáno. Před koncem první části hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, kterou využili díky Lvovi. Následující mnuty patřili vítkovickým, kteří se usadili v pásmu a ohrožovali Machovského svými pokusy. Nebyla by to ani Sparta, kdyby se vzdala, takže závěrečné chvíle se usadila před Bartošákem a zkoušela srovnat. Druhá třetina bude jistě stejně napínavá, určitě se k nám po přestávce vraťte.
Další třetina začne přibližně v 18:28.
20:00'
19:57'
Roman s Tyborem se přesouvali do pásma, ale Sparta byla proti.
19:48'
Vhazování u Bartošáka.
19:40'
Sparta se drží v pásmu, střela nenápadného Buchteleho končí v klubku hráčů.
19:05'
Hosté se dostali do pásma, ale Trška se postaral o to, aby se puk nedostal do bezprostřední blízkosti branky.
18:41'
Machovský raději přikryl kotouč před případnými dorážkami.
18:29'
Vítkovice uzamkly Spartu před Machovským, zkoušely střílet ze všech pozic a hostující gólman se měl co otáčet.
17'
16:41'
Od modré pálil Baranka, ale puk míjí sparťanskou klec.
16:12'
Vítkovice pokračují v klasické přesilovce.
16:12'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku, po přesné nahrávce Tršky se rozmáchl JAKUB LEV a poslal puk na Machovského lapačku – 3:2. Asistence: Peter Trška, Rastislav Dej.
16:02'
Vítkovičtí se snaží dostat co nejblíže k brance.
15:50'
Sparta posílá puk do pásma před Bartošáka.
15:39'
Hosté se budou bránit ve třech, sekáním se provinil Delisle.
15:12'
Za nedovolené bránění Schleisse v pásmu odjíždí za katr hostující Blain.
14'
Tvrdou ránu Tršky tečoval do brány Schleiss, 2:1
14'
Forman potrestal chybu Bartošáka a vyrovnal na 2:2
14:48'
Sparta za domácí brankou, ale vítkovičtí se ujali kotouče.
14:09'
Závar u hostující klece končí posunutou brankou – následuje komerční přestávka.
13:53'
Sparta právě vstřelila branku!
Tak to byla rychlovka, znovu je vyrovnáno!! MIROSLAV FORMAN dostal rychlou přihrávku, ujížděl sám na branku, Bartošák si vyjel až mezi kruhy, ale sparťanský útočník jej přehodil – 2:2. Asistence: Tomáš Pavelka, Petr Kalina.
13:45'
Také domácí využívají přesilovku, po tvrdé ráně Tršky od modré umístil puk do branky JAN SCHLEISS – 2:1. Asistence: Peter Trška, Rastislav Dej.
13:39'
Dobrý zákrok pro Machovského, bude se vhazovat po jeho pravici.
13:20'
Roman si sjížděl za hostující branku pro kotouč, ale Piskáček byl proti, přesto domácí udrželi pásmo.
12'
Jarůšek tečoval před bránou Bartošáka a vyrovnal na 1:1
12:58'
12:31'
Síly na ledě se vyrovnávají, za držení je vyloučen Klimek.
11:50'
Hosté se drží v pásmu, vítkovičtí se ale brání poměrně dobře.
11:11'
Sparta pokračuje v klasické přesilovce 5 na 4.
11:11'
Je vyrovnáno!! Blain střílel na branku, RICHARD JARŮŠEK tečoval puk za Bartošáka – 1:1. Asistence: Jérémie Blain, Jan Košťálek.
10:58'
Domácí se budou bránit ve třech, za podrážení je vyloučen Trška.
10:37'
Domácí Szturc dokázal ujet, ač tísně, stačil vystřelit, ale jen doprostřed branky.
10:18'
Po změti hráčů a hokejek po bully ujíždí puk ven z pásma, ale hosté jej stačili zpracovat ještě před modrou.
10:11'
První přesilovku si vyzkoušejí hosté, Baranka se provinil držením.
09:34'
Perní chvilky pro hostujícího gólmana, nejprve jel na něj sám Dej, ten byl těsně u branky zadržen, následně to zpoza branky zkoušel Květoň a další, ale skóre se nemění.
08:48'
Na opačné straně se před branku dostal Olesz, ale Machovský kotouč odpálil do rohu.
08:20'
Nebojácně si v pásmu počínal Pech, ale při souboji u mantinelu přišel o kotouč.
07:52'
Schleiss se dral do pásma, ale Gregorc byl proti.
07:43'
Spartě přechod do pásma nevyšel, vítkovičtí jsou ve středním pásmu pozorní.
06:48'
Sparta se dostala k Bartošákovi, po pokusu Pšeničky končí puk v gólmanově lapačce. Následuje komerční přestávka.
06:39'
Zdráhal nahodil puk za branku, ale nic to neřešilo.
06:03'
Hostům se podařilo dostat puk do bezpečí, vítkovičtí musejí rozehrát znovu.
5'
Jakub Lev otevřel skóre utkání, 1:0
05:47'
Lev zatáhl kotouč podél mantinelu do pásma.
05:29'
Hraje se ve středním pásmu.
04:29'
Vítkovičtí otevírají dnešní skóre, po nahrávce Olesze se JAKUB LEV rozjel přímo středem na Machovského a trefuje branku do horní části – 1:0. Asistence: Rostislav Olesz, Peter Trška.
04:08'
Roman vybojoval kotouč, ale při přihrávce se puk od jednoho z hostujících hráčů odrazil do středního pásma.
03:40'
Výtisk si způsobem sobě vlastním poradil u mantinelu se Smejkalem.
03:10'
Dobře si u Bartošáka počínal Kudrna, ale nebyl přesný.
02:44'
Buchtele si počkal na Zdráhala a poté odpálil puk do bezpečí.
02:12'
Na opačné straně to z kruhu zkusil Mahbod, ale také nebyl úspěšný.
01:45'
Pšenička se v pásmu dostal k puku, z otočky z první pálí mimo.
01:14'
Sparta nahodila kotouč do pásma a střídá.
00:46'
Kotouč za domácí brankou, Šidlík jej má pod kontrolou.
00:29'
Tybor se podél pravého mantinelu neprosadil.
00:03'
Po úvodním vhazování míří kotouč směrem na hostující branku.
00:01'
Na čestné bully je nachystán František Černík, jako vítkovická legenda.
Česká státní hymna zazní v podání Dětského sborového studia Ostrava, a to právě teď.
Rozhodčí i hostující tým je už na ledě, čeká se pouze na příchod domácích hráčů.
Vítkovická hala se nám plní, na ledě se v tuhle chvíli představují Cheerleaders z Fit&Fun.
Slavnostní bully vhodí bývalý vítkovický hráč a legenda František Černík, česká státní hymna zazní v podání Dětského sborového studia Ostrava. Novinkou je zatažení tribuny C1, kde v minulých sezónách býval sektor hostí. Na tomto místě je nově vítkovické zákoutí, které má připomínat oslavy jubilea, v dnešním zápase se právě zde odehraje o přestávce autogramiáda Františka Černíka. Během utkání však budou na pódiu roztleskávačky z Fit&Fun Cheerleaders Ostrava.
Vítkovice chystají pro své fanoušky k oslavám 90. výročí řadu akcí, jak v Ostravar aréně během zápasů, tak formou různých promo akcí mimo ni. A že to myslí opravdu vážně ukazuje i posunutý začátek nedělního utkání – na ostravském letišti probíhají Dny NATO, kterých se každým rokem účastní na několik desítek tisíc lidí. Letos lze stihnout vše – navštívit tuto akci a poté si zajít na hokej.
Spartu povede v letošní sezóně nový kouč Uwe Krupp, od kterého si vedení klubu slibuje lepší výsledky i umístění než v loňské sezóně. Kromě nového trenéra přišly také změny v kabině, ale tým to rozhodně neoslabilo. Nejvýraznější posilou je jistě gólman Machovský, ale ani další hráči se v týmu rozhodně neztratí.
Domácí mají po prvním kole celé tři body, na ledě Pardubic je zdobila především bojovnost a výborný výkon gólmana Bartošáka, díky kterému se stal vítkovický gólman hráčem kola. Sparta vstoupila do nové sezóny také úspěšně, na svém ledě porazila Mountfield HK výsledkem 4:0 a gólman Machovský nejen vychytal čisté konto, ale připsal si rovných 45 zákroků, což je jen o jeden méně, než si připsal vítkovický Bartošák.
První kolo Tipsport extraligy je za námi, ale pro většinu vítkovických fanoušků vstup do nového ročníku teprve čeká. Jubilejní devadesátou sezónu ostravského klubu odstartují Vítkovice na svém ledě zápasem druhého kola se Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.