Tipsport Extraliga - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : M. Boleslav - 18. října 2019   17:30

K. Vary
04:21' O. Beránek (Raška I, T. Mikúš) • 31:07' Koblasa (Kohout, T. Knotek) • 33:20' T. Rachůnek (Gríger, Flek) • 50:59' T. Mikúš (T. Rachůnek, Graňák) • 59:33' Vondráček (Skuhravý)
5:3
(1:0, 2:2, 2:1)
M. Boleslav
30:07' Hrbas  (Skalický, Zbořil) • 38:40' R. Zohorna  (Hrbas, Najman) • 42:30' Skalický  (Zbořil)
K. Vary
Svoboda, Pražák – Hynek, Gerát
KV Arena, Karlovy Vary
3531 diváků
M. Boleslav

Karlovy Vary - Mladá Boleslav: Trefená prázdná branka potvrzuje vítězství domácích, 5:3

A je tu konec! V napínavé poslední části ve třetí minutě srovnal Pavol Skalický. Od té doby se hrál velmi vyrovnaný hokej a nerozhodně bylo až do půle třetiny, kdy krásnou karlovarskou kombinaci zakončil Tomáš Mikúš. Bruslaři měli častokrát velmi blízko ke gólu, další se jim vsítit už nepodařilo. Naopak, když riskovali v šesti, tak do prázdné branky zakončil Tomáš Vondráček a Energie si připsala další důležité body.

Ode mě je to pro dnešek vše a na počtenou se s vámi loučí Vlastimil Mourek.
59:33'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hostům se risk nevyplácí, TOMÁŠ VONDRÁČEK výhozem z vlastního obranného pásma pečetí na 5:3. Asistence: Václav Skuhravý.
59:12'
Krošelj spěchá z branky a hosté riskují v šesti!
59:04'
Oddechový čas pro hosty.
58:51'
Boleslav vyčkává s rozehrávkou v obranné třetině.
57:53'
Kotouč si opět převzali hosté a zásobují Novotného střelami.
57:19'
Vondráček bravurně zastavil Bruslaře ve středním pásmu a Západočeši mohou zaútočit.
56:16'
Energetikům se nedaří udržet se v útoku.
55:44'
Domácí se provinili dalším icingem a nemohou vystřídat.
54:52'
Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění domácích, což se fanouškům moc nelíbí.
54:13'
Boleslavští drží stále kotouč na svých holích.
53:14'
Pláňkovu střelu od modré zblokovala obrana.
52:18'
Zohorna ujel obraně, Novotný byl na jeho kličku však připravený.
50:59'
Karlovarští rozebrali obranu Bruslařů, krásnou kombinaci zakončil po Rachůnkově přihrávce střelou z první TOMÁŠ MIKÚŠ. Asistence: Tomáš Rachůnek a Dominik Graňák.
50:01'
Přesilovky si boleslavští moc neužili, hákováním se totiž provinil Zbořil (MBL).
49:43'
Za držení usedá na trestnou lavici Tomáš Vondráček (KVA).
49:07'
Zohorna z levého kruhu prověřil Novotného.
48:52'
Je odpískán ofsajd pro hosty a vhazuje se ve středním pásmu.
48:22'
Dnešní utkání sleduje 3531 diváků.
48:09'
Graňák to zkusil od modré, se střelou si poradil Krošelj.
47:31'
Z pravého kruhu pálil Mikúš, střela však šla do ochranné sítě.
46:53'
Emingerovi se nepovedlo zpracovat skákavou přihrávku a kotouč doklouzal až k Novotnému.
46:03'
Na dvě minuty za hrubost na trestnou lavici usedne Stránský (MBL).
45:26'
Po osobním souboji zůstal na ledě Lukáš Pabiška, už se ale zvedá a odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.
45:08'
Musil našel před brankou Najmana, který Novotného však nepřekonal.
44'
Domácí Dávid Gríger inkasoval trest na 2+10 minut
44:20'
Mladoboleslavští se vyhnali ven z pásma a budou muset začínat ze středu kluziště.
43'
Hosté srovnávají krok se svým soupeřem, uspěl Skalický, 3:3
43:49'
Vondráček vyhazuje a osvobozuje Energii.
43:15'
Dávid Gríger (KVA) si vysloužil dvě minuty za podrážení soupeře. Výrok sudích se ale karlovarskému útočníkovi nelíbil, rozhodčí tak přidal ještě desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Adam Raška.
42:30'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Po vyhraném vhazování si kotouč uzmul PAVOL SKALICKÝ, jenž svou přesnou střelou do rohu branky srovnává stav. Asistence: Adam Zbořil.
42:16'
Mikúš nahazuje do útočné třetiny a energetici zkouší něco na hostujícího gólmana vymyslet.
41:06'
Kohout ujel obraně a dostal se až před Krošelje, na toho však svou kličkou nevyzrál.
40:12'
Hra se stěhuje k domácím, ti totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
40:01'
Druhá dvacetiminutovka u konce! V té se až do poloviny nic moc na ledě nedělo, gólové hody odstartoval ve 31. minutě Matěj Hrbas, rychlou odpověď si však přichystal Petr Koblasa. Karlovarští měli jasně navrch, což svým gólem o tři minuty potvrdil Tomáš Rachůnek. Na konci třetiny stihli hosté zásluhou Radima Zohorny ještě alespoň snížit. Další třetina začne přibližně v 19:19.
40:00'
38:40'
Hrbasovu střelu od modré ztečoval přesně mezi Novotného betony RADIM ZOHORNA, který využil výhodu přesilovky. Asistence: Marek Hrbas a Ondřej Najman.
38:17'
Šenkeřík (KVA) jede za hákování zpytovat svědomí na trestnou lavici.
38:09'
Novotný měl plné ruce se střelami hostů, se všemi si však poradil.
37:19'
Flynnovu ránu sráží obrana mimo karlovarskou svatyni.
36:10'
Kotouč si k moci přebírají Bruslaři a chystají se k útoku.
35:07'
Šenkeřík prosprintoval až ke Krošeljovi, ten si však jeho střelu pohlídal.
34'
Domácí odskakují díky Rachůnkovi na rozdíl dvou branek, 3:1
34:30'
Hokejisté Mladé Boleslavi úspěšně vyhazují.
33:46'
Emingerovu střelu vyrazil Krošelj do ochranné sítě.
33:30'
Za sražení k zemi brankáře Novotného si kapitán Mladé Boleslavi, Michal Vondrka (MBL), vysloužil dvě minuty na trestné lavici za nedovolené bránění brankáři.
33:20'
TOMÁŠ RACHŮNEK potvrzuje skvělou formu, když si mezi kruhy si počkal na puk a přesnou střelou navyšuje vedení domácích.
32'
Petr Koblasa velmi rychle posílá svůj celek opět do vedení, 2:1
32:47'
Bruslaři vyhazují a mohou střídat.
32:14'
Na trestnou lavici putuje za podrážení Skalický (MBL).
31'
V polovině zápasu mladoboleslavští Hrbasem vyrovnávají, 1:1
31:58'
Západočeši už chtěli střídat, jejich cestu ale přerušuje zakázané uvolnění.
31:07'
Do přečíslení se dostal Kohout, na druhé straně mu najížděl připravený PETR KOBLASA, který pohotovou střelou vymetl pravou šibenici v Krošeljově svatyni. A Energie si přebírá vedení. Asistence: Martin Kohout a Tomáš Knotek.
30:07'
Nedáš, dostaneš! Po nevyužité přesilovce domácích se svou střelou prosazuje MAREK HRBAS a srovnává stav. Asistence: Pavol Skalický a Adam Zbořil.
29:51'
Energetici měli opět po Flekově střele zblízka hodně blízko ke gólu.
29:03'
Po přihrávce Stříteského provětral Šenkeřík lapačku hostujícího gólmana.
28:36'
Karlovarští se usadili v útoku a vyvíjejí na hosty obrovský tlak.
27:29'
Domácí si zahrají poprvé přesilovku, kvůli tomu, že se Stránský (MBL) provinil podrážením.
27:17'
U další příležitosti byl znovu Gríger, střelu mu po Plutnarově pasu nesedla.
26:51'
Koblasa nabil před branku Grígerovi, ten pálil nad.
25:52'
Domácím se stále nedaří dostat ke slovu.
25:03'
Vondrkova nebezpečná střela se zastavila o jednoho z bránících hráčů.
24:21'
Teď se oběma celkům nedaří pořádně rozehrát.
23:39'
Nevydrželi tam ale dlouho a hosté opět zasypávají Novotného nebezpečnými střelami.
23:13'
Puku se ujmuli domácí a zkouší na Bruslaře něco vymyslet.
22:19'
Vondráček jel sám na Krošelje, toho však svou kličkou nerozhodil.
21:53'
Kohoutovi nevyšla přihrávka a puku se zhostil Kousal, kterého přihrávku Najman ztečoval těsně vedle.
21:36'
Karlovarští startovali dopředu, zastavil je ale ofsajd.
20:46'
Na druhé straně Zohornovi ujel při kličce kotouč a skončil u Novotného.
20:24'
Stříteský z mezikruží tvrdě vypálil na Krošelje, mířil však mimo.
20:01'
Je za námi první část, v té jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral v páté minutě Ondřej Beránek. Hosté se ale v polovině třetiny zvedli a energetiky téměř nepustili ke kotouči, Novotný však stále drží čisté konto. Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00'
19:41'
Ševcův pokus z kruhů zmařil Eminger.
19:05'
Plutnar to zkusil od modré, kotouč však plachtil vedle.
18:24'
Raška téměř z nulového úhlu prověřil Krošelje, ten ovšem zůstal pozorný.
17:49'
Skuhravý vyváží kotouč do útočně třetiny.
16:44'
Domácí vyhazují až za Krošelje a mohou si na chvíli oddychnout.
15:57'
A právě Graňák (KVA) si musí odpykat dvě minuty za podrážení.
15:45'
Zbořilovu střelu z mezikruží blokuje Graňák.
15:10'
Bruslaři nepouštějí Energii do pásma a stále jsou na puku.
14:16'
Energetici jsou pořád uzamčení v obranném pásmu.
13:39'
Vondrka přihrál na Zbořila, proti kterému se Novotný vytáhl parádním zákrokem lapačkou.
11:35'
Boleslavští se propracovali na útočnou třetinu a zkouší kombinovat.
10:54'
Musil jel v přečíslení dva ne jednoho, kotouč mu však ujel
10:03'
Gríger se dostal až k Krošeljovi, na něj svou bekhendovou střelou však nevyzrál.
09:11'
Blízko ke gólu měl Stránský, který zblízka trefil jen Novotného.
08:19'
Bruslařům se v přesilovce moc nedaří, domácí již potřetí vyhazují.
07:46'
Domácí hokejisté vyhazují a spěchají na střídačku.
07:12'
Podrážením se provinil domácí brankář, trest za něj odpykává Raška (KVA).
06:59'
Zohorna přebruslil celé kluziště a dostal se až před Novotného, jeho klička mu ale nevyšla a puk šel mimo.
5'
Domácí posílá do vedení Beránek, 1:0
05:54'
Zvýšit mohl Skuhravý, střelou z pravého kruhu trefil pouze tyč.
04:21'
Adam Raška vybojoval ve středu kluziště kotouč pro ONDŘEJE BERÁNKA, který krásnou střelou vymetl levý horní roh Krošeljovy svatyně. Asistence: Adam Raška a Tomáš Mikúš.
04:03'
Flek zaváží kotouč do útočného a domácí zkouší něco vymyslet.
03:03'
Dlouho tam však nevydrželi, z proti útoku se zkoušel prosadit Stříteský,jenže trefil pouze připraveného Krošejla.
02:48'
Hosté se dnes poprvé dostávají do útočného pásma.
01:44'
Ve středním pásmu Polák přihrával na Mikúše, s jeho střelou si ale nemusel Krošejl dělat starosti, jelikož šla vedle.
01:20'
Boleslavští navíc nemohou ani vystřídat, provinili se totiž zakázaným uvolněním.
00:42'
Po Raškově přihrávce tvrdě pálil Beránek, který však minul.
00:18'
Od úvodního si převzali kotouč karlovarští a spěchají do útoku, je ale odpískána hra vysokou holí a vhazuje se ve středním pásmu.
00:01'
Před úvodním vhazováním ještě proběhne dvouminutový ceremoniál na ledové ploše. Energie popřeje dlouholetému hráči Karlových Varů panu Petru Chramostovi k 60. narozeninám!

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – V. Polák, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas (A)) – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Klikorka – Skalický, Zbořil (C), Vondrka – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – Maršoun, Pabiška, Houška.

Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Hynek, Gerát.
HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští se v neděli proti Hradci poprvé po pěti zápasech vyznamenali třemi body. Utkání rozhodla třetí část, ve které se prosadil hned dvakrát nejproduktivnější energetik Tomáš Rachůnek. Energie se díky výhře posunula v tabulce na dělenou sedmou příčku. Do karlovarské sestavy se navíc vrací odchovanec Vojtěch Polák, obranu pak vyztuží Dalimil Mikyska.

BK Mladá Boleslav
Hostům se letos naopak zatím daří, z dosavadních deseti utkání ztratili body jen třikrát. V tom posledním na domácím ledě proti Vítkovicím prohrávali o dvě branky. Bruslaři však zachovali chladné hlavy a předvedli parádní obrat a zvítězili celkovým poměrem 5:3. V tabulce se usadili na průběžném třetím místě. Mladé Boleslavi se zranil brankář Jan Růžička, a tak klub povolal Radka Haase mladšího.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.