Tipsport Extraliga - Základní část - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : K. Vary - 19. ledna 2020   16:00

0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
K. Vary
27:24' Flek  (Gríger, T. Rachůnek) • 45:20' Kohout  (M. Rohan) • 56:49' V. Polák  (Kohout)
Vítkovice
Śír, Úlehla – Lederer, Gebauer
Ostravar aréna
4 325 diváků
K. Vary

Vítkovice - Karlovy Vary: Polák pojistil Energii vítězství trefou ve vlastním oslabení, 0:3

Přestože vítkovičtí svého soupeře hlavně ve třetí třetině přestříleli, Novotného se jim překonat nepodařilo a tak bez gólu, stejně jako bez bodu opouštějí led Ostravar arény. Karlovarští předvedli sehraný výkon, po kterém zatížili Svobodovo konto třemi góly a stejný počet bodů si také přivalí na dalekou cestu domů. Nyní hostující hráči slaví výhru s hrstkou věrných fanoušků, kteří je přijeli podpořit. Pro domácí se situace v tabulce nevyvíjí nejlépe, ale možnost nápravy budou mít už v úterý, kdy v dohrávce přivítají Liberec. Získat body ale bude rovněž těžké.
Mějte příjemný zbytek večera, já se s Vámi z Ostravar arény loučím a budu se těšit brzy na počtenou.

59:39'
Zápas se spíše jen dohrává, i když na útočné polovině Energie.
59:18'
Svobodovu pozornost zkouší Rachůnek, ale míjí.
58:51'
Hosté nemají kam spěchat, rozehrávají svou přesilovku v poklidu.
58:26'
Domácí vyhazují kotouč do bezpečí.
58:04'
Také Karlovy Vary si ještě zahrají v přesile, na trestnou lavici usedá domácí Lakatoš.
57'
Polák pojistil Energii vítězství trefou ve vlastním oslabení, 0:3
57:26'
Energie v plném počtu.
57:05'
Domácím se nedaří rozehrávka, mají ale ještě před sebou přesilovku.
56:49'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté se uvolnili do středního pásma, Kohout našel VOJTĚCHA POLÁKA, který poslal puk přesně na to samé místo jako při druhém gólu Kohout – 0:3. Asistence: Martin Kohout.
56:30'
Na led naskakuje Polák. Vítkovice mají klasickou přesilovku 5 na 4.
55:59'
Vítkovice se drží před hostující brankou, ale nedaří se jim karlovarského gólmana, kterému spoluhráči pomáhají ze všech sil, překonat.
55:26'
Energie jde do tří, za podrážení je vyloučen také Skuhravý,
55:04'
Bukarts pálil přímo do Novotného.
54:58'
Hosté bojují u své klece jako lvi, domácím se nedaří prorazit jejich obranný val.
54:37'
Rohan odpálil puk jen ke Stránskému, který ho za odměnu bolestivě nastřelil.
54:10'
Za podrážení je vyloučen hostující Polák.
53:28'
Lakatoš s Romanem se snažili protlačit puk na Novotného, ale marně.
53:00'
Rachůnek prověřil Svobodu zleva, puk se tak dostává na hole domácích.
52:37'
Hosté posílají puk na branku, Svoboda je ve střehu. Následuje komerční přestávka.
52:25'
Karlovy Vary v plném počtu.
52:22'
Vítkovičtí si přihrávají, ale hosté k nim přistupují velmi rychle.
51:46'
Hosté v poklidu posílají už podruhé kotouč do bezpečí a střídají.
51:01'
Vítkovičtí se drží v pásmu, Bukarts to zkoušel na dvakrát, do kruhu si sjel i Trška, ale ani Roman na Novotného nevyzrál.
50:25'
Za podrážení míří na trestnou lavici hostující Šik.
50:07'
Šik se protáhl lehce do pásma, ale střela mu nesedla.
49:29'
Domácí zbytečně odpalují puk na zakázané uvolnění.
49:12'
Oba týmy ztrácejí puky ve středním pásmu.
48:29'
Svoboda raději přikrývá puk lapačkou, vhazuje se po jeho pravici.
48:01'
Černoch se prosmýkl do pásma podél mantinelu, v rohu jej zastavil Výtisk.
47:31'
Vítkovičtí odpalují puk do pásma a rychle střídají.
46'
Hosté zdvojnásobili své vedení, Kohout zamířil k bližší tyčce, 0:2
46:59'
Bukartsova střela po vhazování mířila jen do bránících hráčů.
46:55'
Útok domácích končí na Novotném, následuje komerční přestávka.
46:12'
Hraje se ve středním pásmu, hosté mají kotouč pod kontrolou.
45:35'
Vítkovice v pásmu, rána Výtiska od kruhů končí na zadním plexiskle.
45:20'
Hosté se rozjeli do pásma, Šenkeřík našel u mantinelu MARTINA KOHOUTA, který nevyužil pomoci najíždějícího spoluhráče a poslal puk mezi Svobodu a tyč – 0:2. Asistence:Martin Rohan.
44:59'
Vítkovičtí v pásmu, Kovář vystřelil od mantinelu, ale Novotný byl pozorný.
44:35'
Karlovarští bojují u domácí branky, Svoboda je v pohotovosti.
43:52'
Gríger poslal při rozehrávce puk jen do Lakatoše, ale hned svou chybu napravil.
43:41'
Zakázané uvolnění pro hráče v zelenočerných dresech.
42:58'
Gríger rozehrává znovu ze svého pásma, vítkovičtí jsou teď všude.
42:33'
Domácí stále bojují v pásmu, ale hosté jsou soustředění.
41:45'
Veselý na opačné straně kroužil rameny, aby zmátl soupeře, zajel k mantinelu, odtud ale stačil nahrát, Dej ale před brankou mířil jen do bránících hráčů.
40:54'
Svoboda má puk pod kontrolou, Koblasova střela byla lehká.
40:39'
Vhazování u domácí branky, hosté mají kotouč pod kontrolou.
40:16'
Oba týmy hrají v plném počtu.
40:14'
Roman si vybruslil do pásma a nastřelil puk na branku. Novotný byl ale v klidu.
40:01'
Ještě patnáct vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
40:01'
Po této části mohou do kabin odcházet spokojeněji hosté, kteří vedou díky brance Fleka. Energie mohla vést už o dvě branky, když puk propadl za Svobodu a mířil za brankovou čáru, ale pohotový Bukarts navýšení stavu odmítl. Vítkovičtí se poté dostali z části do útlumu a jen se bránili, ale nakonec se dokázali vymanit a znovu začít hrát. Dokázali přežít aktivně své oslabení a taky v samotném závěru této třetiny, při hře čtyři na čtyři se jim dařilo. Uvidíme, jestli hosté své těsné vedené ubrání a navýší, nebo jestli se domácí ještě více semknou a vyrovnají stav. Buďte u toho s námi.
1/3 – 7:11
2/3 – 13:8
Další třetina začne přibližně v 17:50.
40:00'
39:44'
Domácí se drží v útočném pásmu, ale bojují i puk.
39:13'
Bukarts kličkoval mezi kruhy, ale nevystřelil, puk se dostal k Romanovi, ale ten mířil mimo.
38:28'
Zakázané uvolnění pro Energii.
38:16'
Na trestnou lavici usedají domácí Stránský a hostující Kohout, oba za hrubost. Oba týmy hrají ve čtyřech.
38:16'
Fanoušci za brankou hostů začali jásat, ale sudí ukazuje pohyb útočícího hráče v brankovišti.
38:02'
Novotný neměl velký výhled, Gregorc vypálil, ale jen do klubka hráčů,
37:42'
Vítkovičtí u Novotného, Trška mířil jen do gólmana.
37:21'
Dlouhou přihrávku do pásma Koblasa nestihl.
37:01'
Hosté mají puk pod kontrolou, ale nedokáží se dostat z pásma.
36:30'
Vítkovice v plném počtu.
36:06'
Domácí brání aktivně střední pásmo.
35:53'
Vítkovičtí v pásmu, Werbik měl prostor, ale kotouč mu odskočil.
35:35'
Od modré pálil Graňák, puk se odrazil do Svobody, ale Polák nedokázal zareagovat.
35:15'
Hosté nahazují puk za branku, ale domácí o něj bojují.
34:48'
Trška míří s pukem k Novotnému, vítkovičtí se zatím brání úspěšně.
34:30'
Energie má k dispozici přesilovku, Schleiss se provinil držením.
34:22'
Vhazování u Novotného.
34:19'
Domácí rozehrávají od své klece.
33:50'
Romanovi střela nesedla, Novotný ji má pod kontrolou.
33:43'
Karlovarští rozehrávají nepřesně na zakázané uvolnění.
33:19'
Vítkovičtí se vymanili z obranného pásma a rozjíždějí se k Novotnému.
33:13'
Zpoza branky nahrával Polák na Beránka, ale ten kotouč nezachytil.
32:41'
Domácím se nepodařilo vyhodit, hosté tak nadále zkoušejí najít skulinku ve Svobodově kleci.
32:27'
Koblasa bojuje za domácí brankou o kotouč.
32:19'
Svoboda lapačka má puk pevně pod kontrolou, následuje komerční přestávka.
31:19'
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
31:05'
Hosté znovu v pásmu, puk propadl po jedné ze střel za Svobodu a jen duchapřítomnost Bukartse, který urychleně odpálil puk od brankové čáry, uchránila domácí od dvougólového manka.
30:28'
Karlovarští kombinují v pásmu, domácím se nedaří vyhodit kotouč do bezpečí.
30:00'
Energie doslova zatlačila svého soupeře k brance a nenechává ji vydechnout.
29:16'
Kohout si připravil dvě poměrně slušné šance, ale Svoboda byl ve střehu.
28'
Hosté se ujali vedení, nabídku Grígera tečoval Flek, 0:1
28:51'
Domácím se nepodařilo u branky prosadit, hosté se ujímají kotouče.
28:04'
Vítkovičtí okupují útočné pásmo, ale souhra jim trochu vázne.
27:24'
Domácí Gregorc při vyhození poslal puk přímo na Rachůnka, ten našel mezi kruhy volného Grígara, jehož střelu před brankou tečoval za Svobodu JAKUB FLEK – 0:1. Asistence: Dávid Gríger, Tomáš Rachůnek.
27:10'
Hra se nám kouskuje, teď je pro změnu domácím odpískán ofsajd.
27:06'
Energie posílá kotouč zbrkle na zakázané uvolnění.
26:57'
Před boxem časoměřičů se srazili dva karlovarští hráči.
26:32'
Plexiskla za domácí brankou jsou v pohotovosti, puk mizí ve středním pásmu a hosté byli příliš natěšeni. Je pískán ofsajd. hrát se začne až po komerční přestávce.
26:20'
Veselý s Dejem si najeli do pásma, ale jejich souhra se zakončení nedočkala.
25:44'
Hra na opačné straně, puk se odrazil od Novotného betonu ke Schleissovi, ale ten to nečekal.
25:26'
Zakázané uvolnění vítkovických.
25:22'
Rachůnek si objel domácí branku, ale nahrávka na Grígera neprošla.
24:47'
Hosté drží puk za svou brankou.
24:27'
Na led naskakuje Polák, hosté hrají v plném počtu.
24:02'
Energie posílá puk do bezpečí a rychle střídá.
23:07'
Hosté přicházejí o kapitána Skuhravého, který si vykoledoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
22:53'
Na led naskakuje Gríger, ve stejném čase pálil od modré Bukarts, vyražený puk umisťoval Trška, ale Novotný je na místě.
22:40'
Domácí hráči u branky už zvedali ruce nad hlavu, ale Novotný má puk přece jen pod kontrolou.
22:27'
Šestadvacet vteřin budou hrát domácí přesilovku pět na tři, za sekání je potrestán Polák.
22:11'
Vítkovicím vázne rozehrávka, znovu zahajují od své branky.
21:51'
Další vyhození karlovarských, kteří se přesunují do středního pásma.
21:30'
Na modré nebyl nikdo, hosté vyhazují kotouč až ke Svobodovi.
21:17'
Vítkovičtí v přesilovkovém kolotoči.
20:53'
Za hákování odjíždí za katr hostující Gríger.
20:46'
Karlovarský Flek se protáhl k brance podél mantinelu, ale poslal puk jen ke Gregorcovi před branku..
20:26'
Zakázané uvolnění pro hráče Energie.
20:21'
Lakatoš se prosmýkl do pásma, hledal Bukartse, ale karlovarští byli ve střehu.
20:03'
Úvodní vhazování tentokrát vyhrávají hosté.
20:01'
Diváci zde v hale žádnou branku v této třetině neviděli, i když si oba týmy vypracovali několik slibných šancí. Nejblíže gólu byli hosté, po jejichž závaru museli o situaci v brance rozhodovat videorozhodčí, ale ti branku potvrdit odmítli. Do druhé části tedy oba týmy nastoupí s čistým štítem.
1/3 – 7:11
Další třetina začne přibližně v 16:57.
20:00'
19:40'
Vítkovickou akci zastavuje ofsajd.
19:32'
Svoboda ve střehu, Mikúš ani Šik ale nemířili přesně.
19:04'
Indrák zavážel kotouč do pásma, ale byl sám a hosté jej puku zbavili.
18:55'
Domácí posílají v nouzi kotouč na zakázané uvolnění, podruhé zbrkle nahrávali, a tak se znovu vhazuje u Svobody.
18:18'
Vítkovický Schleiss zavezl puk do pásma, přenechal jen Stránskému, ale tomu útočné choutky překazil Skuhravý.
17:51'
Vhazování u Novotného vyhrávají hosté a hned se pouštějí do útoku.
17:13'
Polák byl natlačený do brankoviště, ale puk se k němu nedostal,
16:47'
Těsně před skončením své přesilovky rozehrála Energie přesilovkový kolotoč.
16:13'
Karlovarští se přece jen dokázali dostat do pásma a bojují o prostor
15:57'
Domácí si brání svou obrannou modrou na jedničku.
15:35'
Hosté začínají od své klece, Dej se snaží narušovat jejich rozehrávku.
15:18'
Domácí už podruhé posílají puk do středního pásma.
14:47'
Na trestnou lavici usedá domácí Roman, který poslal puk mimo hrací plochu.
14:45'
Flek si rychle najel před domácí branku, ale přihrávky se nedočkal.
14:36'
Domácí se drží na své útočné polovině.
13'
Skuhravý se radoval z gólu, video však potvrdilo, že puk neskončil v brance
13:42'
Dej se objevil u Novotného branky, ale i na něj byl hostující gólman připraven.
13:23'
Schleiss se dostal do pásma, prokličkoval mezi dvěma bránícími hráči, ale třetí hostující hráč jim přišel rychle na pomoc, a tak domácí útočník už nevystřelil podle představ.
12:49'
Energie se drží v útočném pásmu, Flekovi ale střela nesedla.
12:32'
Schleiss střílel hned po vhazování, ale jen do klubka hráčů.
12:30'
Stránský vletěl do pásma jako vítr, před kruhem zasekl, ale Novotným byl na jeho střelu připraven. Následuje komerční přestávka.
12:20'
Dle posouzení videorozhodčího nepřešel kotouč brankovou čáru celým objemem, a proto nemůže být gól uznán. Vhazuje se u Svobody.
12:20'
Závar před domácí brankou budou rozhodčí řešit s videorozhodčím.
11:22'
Ofsajd pro hostující hráče v zelených dresech.
10:44'
Karlovarští se drží v pásmu, Svoboda je v pohotovosti.
10:12'
Vítkovice znovu v pásmu, přímo před brankou střílel Werbik jen do Novotného, puk se odrazil znovu k Werbikovi, který ale tentokrát přestřelil.
09:50'
Hraje se rychlý hokej na obě strany.
09:34'
Hostující gólman se zdržel za svou brankou, která se ocitla zcela prázdná, Mallet na přihrávku zpoza branky nedosáhl a tak se skóre stále nemění.
09:03'
08:45'
Domácí v plném počtu, mají před sebou kratičkou přesilovku.
08:23'
Obrovská šance pro hostujícího hráče, ten jen zvedá oči k nebi po Svobodově zásahu a míří na střídačku.
08:12'
Hosté v pásmu, Dolejš je v pohotovosti.
07:25'
Domácí si najeli k hostující brance, Bukarts ale minul karlovarskou klec.
07:03'
Síly na ledě srovnává Šenkeřík, který se provinil sekáním.
06:58'
Domácí Werbik se dostával do šance, ale byl faulován a sudí zvedá pravici.
06:50'
Vítkovičtí rychle vyhazují kotouč.
06:45'
Hosté jako první vyzkoušejí přesilovku, za podrážení je vyloučen domácí Mallet.
06:26'
Ofsajd pro Karlovy Vary.
06:13'
Hosté chtějí uspět za každou cenu, puk teď končí v lapačce Svobody. Následuje komerční přestávka.
05:56'
Domácí první formace si připravila skvělou příležitost ke skórování, do situace si najel ještě Gregorc, ale netrefil kotouč, hosté se okamžitě vrhli do protiútoku, ale ani Černoch skóre nemění, Svoboda si svou levou tyč dokázal pohlídat.
05:12'
Polák sprintoval za pukem do rohu k domácí brance, Trška mu byl v patách.
04:51'
Vhazování u Novotného vyhráli karlovarští a míří do pásma.
04:29'
Vítkovičtí v pásmu, do branky se dobýval Dej, ale ani Štencel o chvíli později neuspěl. Hosté vyhazují do středního pásma.
03:50'
Zásah také pro Svobodu na opačné straně, Flek jej ale v nedbalkách nenachytal-
03:34'
Schleiss vystihl nepřesnou přihrávku hostů a z první vystřelil na branku, ale těsně minul.
03:23'
Domácí se rozjeli do pásma, z pravého kruhu pálil Bukarts, ale Novotný skryl puk ve výstroji.
02:50'
Vítkovičtí si nerozumějí v rozehrávce, Energie si bere puk pod kontrolu.
02:05'
Domácí sprintují za pukem ke své brance, ale vzápětí jej posílají znovu na zakázané uvolnění.
01:46'
Novotný byl ve střehu, Veselý se prosmýkl kolem jeho klece.
01:18'
Vhazování před útočnou modrou hostů.
00:47'
Od modré pálil Gregorc, ale nastřelil zadní mantinel.
00:40'
Schleiss bojoval se Šenkeříkem o kotouč, nakonec dokázal nahrál směrem k Novotnému.
00:18'
Třetí vhazování v krátkém čase u domácí branky.
00:10'
Úvodní vhazování vyhrávají vítkovičtí, ale kotouč jim utekl na zakázané uvolnění.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Štencel, Gregorc, L. Kovář, R. Černý, Šidlík – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kašpar) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, Šik – Koblasa, Černoch, Kohout – O. Beránek, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Śír, Úlehla – Lederer, Gebauer.
Vítkovičtí mají rozhodně svému dnešnímu soupeři co oplácet, vždyť v letošní sezóně sehráli na jejich ledě dva zápasy a oba prohráli – první 1:4, a druhý 1:9. To byla také jejich dosavadní nejtěžší porážka v této sezóně, po které byli s definitivní platností odvolání trenéři Petr a Trnka. Karlovarští z posledních pěti utkání ještě plně nebodovali, připsali si bod za prohru v prodloužení s Třincem (1:2 pp) a dva body za výhru po prodloužení nad Litvínovem (3:2 pp). Který z týmů se bude na ostravském ledě radovat? Na to si musíme počkat.
Kanadské bodování Energie vede s osmatřiceti body útočník Tomáš Rachůnek (18+20), nejlepším obráncem je s devatenácti body Petr Šenkeřík (4+15), který v minulosti oblékal i vítkovický dres. Je také nejvytíženějším hráčem, s průměrným časem na ledě 21:02. Ve statistice Radegast indexu se nejvíce daří obránci Martinu Rohanovi se 74 body. Nejvíce trestných minut – 54 – si v dosavadním průběhu vykoledoval útočník Václav Skuhravý. Místo v brance pevně zaujímá gólman Filip Novotný s jednou asistencí, jednou vychytanou nulou, průměrem 2,57 a úspěšností 92,23 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je i nadále s jednatřiceti body útočník Roberts Bukarts (11+20). Nejproduktivnějším bekem je s devatenácti body Peter Trška (3+16) a posunul se už na třetí příčku v týmovém bodování. Zároveň je také s průměrným časem na ledě 20:50 nejvytíženějším hráčem týmu. Nedostižným pro ostatní spoluhráče je v bodování Radegast indexu obránce Jan Výtisk se 137 body a patří mu také druhé místo mezi v celé Tipsport extralize. Nejtrestanějšími hráči týmu jsou se 40 trestnými minutami útočníci Roberts Bukarts a Dominik Lakatoš. Jedničkou v brance je Miroslav Svoboda se třemi asistencemi, dvěma čistými konty, průměrem 3.02 a úspěšností 91,99 %.
Vítkovicím patří i nadále 12. místo, bilance 8-6-4-18 a pasivní skóre 91:128 jim zatím vynesla 40 bodů. O jeden zápas více mají odehráno Karlovy Vary, s bilancí 13-6-3-15 a aktivním skóre 122:108 mají na svém kontě 54 bodů, a to jim stačí na 7. místo v neúplné tabulce.
Vítkovické hokejisty čeká další těžký zápas, po páteční důležité výhře nad Litvínovem je nyní čeká celek Karlových Varů, který jim rozhodně nedá nic zadarmo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.