Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Sparta - 29. listopadu 2019   18:00

Kladno
15:54' Machač (O'Donnell, Bílek) • 25:49' Zelingr (T. Kaut)
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)
Sparta
02:30' Dvořáček  (V. Růžička) • 32:10' Košťálek  (Polášek, Rousek) • 55:38' Jurčina  (Buchtele) • 59:18' Rousek  (Smejkal, Tomášek)
Kladno
Jeřábek, Pešina – Pešek, Malý
ČEZ stadion, Kladno
5 200 diváků
Sparta

Kladno - Sparta: Těsně před koncem zápasu pojistil výhru hostů Rousek, 2:4

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 5 200 diváků.
Střely na branku: 20 – 38
Je dobojováno. Hosté nakonec dvěma góly ve třetí třetině odmítli prodloužení a po výhře 4:2 tak zapisují už jedenáctý úspěch v řadě za sebou na ledě soupeře. Lídr extraligové tabulky tak potvrdil roli favorita a na výsluní tak svou pozici upevnil. Domácí dlouho sahali minimálně po bodu, nakonec to nevyšlo.
59:45'
Domácí pokračují ve hře bez brankáře a nyní pálil Melka, jenž na Machovského nevyzrál. Kotouč pak převzali hosté a ještě míří do útoku. Už se ale spíše nikam nehrnou a vyhlížejí konec utkání.
59:18'
Sparta právě vstřelila branku!
Je hotovo. Smejkal posunul puk na LUKÁŠE ROUSKA který s ním nabruslil na pravý kruh, poté si sjel blíže prázdné kleci a bez problémů zakončil – 2:4. Asistence: Jiří Smejkal a David Tomášek.
59:07'
Kladenská lavička si vyžádala oddechový čas.
59:07'
Po ráně Davida Stacha zakročil Matěj Machovský a poté nechal raději hru přerušit.
58:48'
Godla je na střídačce a domácí celek to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:07'
Domácí nebyli daleko od vyrovnání. Ladislav Zikmund svou střelou orazítkoval tyč hostující branky!
55:38'
Sparťané strhávají vedení na svou stranu a v tuto chvíli mají k výhře blíže, než Kladno. MILAN JURČINA si zastavil puk na modré čáře a poté nechytatelnou střelou propálil Godlu, který nemohl vůbec nic dělat – 2:3. Asistence: Jan Buchtele.
54:32'
Kladenští se usadili v pásmu hostů, z mezikruží pálil Vítězslav Bílek, ale jeden z beků Sparty zaklekl a kotouč zachytil. Výrazně tak pomohl Machovskému.
53:36'
Koncovka základní hrací doby se pomalu blíží, oba týmy stále se snaží o strhnutí vedení na svou stranu, zatím tomu tak není a můžeme se tak klidně dočkat prodloužení. Ale ještě samozřejmě nepředbíhejme.
52:56'
Dvořáček zblízka vystřelil na Godlovu branku, ale jeho pokus byl nepřesný. Puk tak mají domácí hráči a míří s ním před branku Sparty.
52:15'
Následuje komerční přestávka.
51:19'
Jsme za polovinou třetí třetiny a stále je stav nerozhodný. Tento prozatímní výsledek hraje do karet spíše domácímu týmu, který bere každý bod.
50:26'
Buchtele se snažil zasunout puk za Denise Godlu, jeho tah mu nevyšel a kotouč poté končí ve středním pásmu a do akce jdou domácí hráči.
49:47'
Souboj o puk ve středním pásmu. Poté se k němu dostali hosté a Kudrnova střela končí mimo tři tyče.
49:31'
Sparta se ubránila a už je v plném počtu.
48:43'
Další akce domácích, sparťané ale vyškrábli puk do středního pásma a poté ho ještě posunuli dále před branku Denise Godly.
47:51'
Domácí už rozvíjejí přesilovkovou akci, O'Donnell poté pálil z pravého kruhu, ale odražený puk poté hosté poslali až před branku Denise Godly.
47:31'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Milan Jurčina – 2 min., podrážení).
47:31'
Nyní následuje další komerční přestávka.
47:09'
Další kladenský útok zakončil další střelou Jakub Strnad, ale trefil pouze obránce před sebou. Nicméně Rytíři zrychlují hru a prahnou opět po vedoucím gólu.
47:00'
Zakázané uvolnění Kladna stěhuje hru před Denise Godlu, kde se bude za chvíli vhazovat.
46:32'
Blain střílel přes obránce Kladna, ten puk zachytil a na druhé straně se do zakončení dostával Tomáš Redlich, ale obrana Sparty byla proti.
45:33'
Pech uvolnil na pravé straně Davida Dvořáčka, ten přehodil Godlu, ale Brady Austin mu pomohl a dostal puk pod kontrolu.
45:14'
Košťálek sebral domácím puk ve středním pásmu a okamžitě se dostal do teritoria Kladna. Ovšem je pískáno, neboť se Sparta dopustila ofsajdové pasti.
44:22'
Jakub Strnad si nabruslil do prostoru mezi kruhy a svižnou ranou orazítkoval tyč hostující brány! Domácí tak nebyli daleko znovu od vedoucí branky.
44:00'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou a vhazovat se bude ve středním pásmu blíže brance Kladna.
43:26'
Rytíři se na chvíli usadili v hostujícím teritoriu, ale Machovský nemusel zasahovat, neboť domácí celek na něho nevyslal žádnou nebezpečnou střelu.
42:58'
David Tomášek táhlou střelou z levého kruhu posílal puk ke vzdálenější tyči, ten však skončil jen vedle ní.
42:34'
Andrej Kudrna zachytil rozehrávku domácích a poté svižnou střelou vystrašil Denise Godlu, který srazil puk do rohu kluziště.
41:36'
V mezikruží padl do střely hostů jeden z beků Kladna a poté se na druhé straně dostal do zakončení Tomáš Redlich, proti jehož pokusu zakročil Machovský.
41:05'
Po vhazování před hostující brankou pak hosté vyrazili do útočného pásma, ale před Godlou nic nevymysleli.
40:25'
Rytíři se dostali před branku soupeře a David Stach poslal střelu z levé strany, proti které zakročil Matěj Machovský.
40:01'
Střely na branku: 11 – 24
Třetí třetina nabídne jistě znovu zajímavou podívanou a začne přibližně v 19:52.
Druhá třetina je také za námi. Tu lépe začali domácí hráči, kteří si vypracovali tlak před brankou hostů a v šestadvacáté minutě se prosadil Matyáš Zelingr, jenž poslal Kladno poprvé do vedení. Ovšem Pražané ve třiatřicáté minutě využili přesilovou hru a srovnali zásluhou Jana Košťálka. I po druhé třetině tak na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav.
40:00'
39'
Pomsta za zákrok na Jágra? Mezi domácím Nashem a hostujícím Formanem se strhla bitka
39:55'
Pět vteřin před vypršením prostřední části hry se ještě bude vhazovat po pravé ruce Godly, už to ale spíše vypadá, že se nic nestane.
39:26'
Redlich nestihl puk u pravého hrazení a neprošel tak do útočného pásma. Hosté vrátili hru zpět před Godlu, ale před jeho brankou nezahrozili.
39:03'
Domácí tým je už v plném počtu.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:29'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).
38:29'
Forman s Nashem se do sebe pustili a došlo na bitku. Oba kohouti tak půjdou na trestnou lavici.
38:08'
Godla zakročil proti pokusu hostů a hned poté se domácí celek osvobozuje. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
37:32'
Košťálkova rána byla zablokována, puk ale skončil znovu u hráčů Sparty a ti rozvíjejí přesilovkovou akci před domácí brankou.
37:12'
Hosté mají k dispozici přesilovou hru a pokusí se ji opět využít. Rádi by si své ztracené vedení vrátili zase zpátky.
37:03'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Zelingr – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
36:45'
Jaromír Jágr, jenž se v průběhu druhé třetiny zranil, to chvíli zkusil v reklamní pauze, ale na ledě se už neobjevil a nyní odchází do útrob kladenského stadionu.
36:35'
Postavení mimo hru nyní zastavilo Spartu v jejím rozletu a ta se stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude za malý okamžik vhazovat.
35:44'
Po pravé straně se do útočného pásma prodral Jakub Strnad, ale obrana Sparty ho nakonec pak obrala o kotouč a hosté otáčejí hru před branku Denise Godly.
35:15'
Jan Buchtele dostal nabito od Lukáše Pecha, ale druhý jmenovaný pak svou střelu poslal jen vedle pravé tyče Godlovy branky.
34:38'
Rousek trefil jen Nashe a rázem tak skončila další akce hostujícího celku.
34:07'
Melkova rána končí na Matěji Machovském, jenž tak zapisuje další přesný zákrok, kterým svůj tým notně podržel.
33'
Srovnáno! Košťálek svižnou ranou zpoza kruhu překonal domácího Godlu, 2:2
33:43'
A hosté zahrozili před Godlou, který musel dalším zákrokem uhasit nebezpečí před svojí brankou.
33:09'
Kladenští tak přišli o své vedení. Nyní se ale natlačili před branku hostů, kde však v souboji o kotouč tento ztratili. Následně pak do akce míří hosté.
32:10'
Hosté svou početní výhodu využívají a srovnávají stav. Polášek našel na vrcholu levého kruhu volného JANA KOŠŤÁLKA, který poté svižnou ranou prostřelil Denise Godlu a začíná se znovu od začátku – 2:2. Asistence: Adam Polášek a Lukáš Rousek.
31:36'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., podrážení).
31:36'
Blainovu střelu tečoval před Godlou Jan Buchtele, ale bylo to neúspěšné. Následně pak Melka podrazil právě Buchteleho a hosté si zahrají přesilovou hru.
30:17'
A stejný hráč pak nahodil puk před branku Sparty, kde ho raději pod lapačku ukryl Matěj Machovský a hru nechal pozastavit. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
29:41'
U mantinelu vznikl souboj o kotouč, který nakonec získali opět domácí hokejisté a šli před branku Sparty. Matyáš Filip svou přízemní střelu poslal mimo tři tyče.
28:28'
Kladenští jsou při chuti, znovu si počínali před Machovským nebezpečně, ovšem obrana Pražanů dokázala zakročit a nepustil tak Rytíře do žádného přesného zakončení.
28:01'
Jeremie Blain nahodil puk pro Buchteleho před branku Denise Godly, ale brankář Kladna vše dobře viděl a puk poté dostal pod svoji kontrolu. Hned na to pak jde Kladno na opačnou stranu.
27'
Domácí hvězda, kterou atakoval Polášek, zamířila v bolestech na střídačku
27:35'
Sparta se natlačila před branku Godly a snažila se o vyrovnání. Godla však znovu drží svůj tým a dalším pozorným zákrokem udržel vedení svého celku.
26'
Domácí ve vedení! Zelinger dělovkou pod víko branky zvýšil na 2:1
26:48'
Následuje další komerční přestávka.
25:49'
Kladno právě vstřelilo branku!
Domácí hráči od úvodních minut druhé třetiny zlepšili hru a nyní to přineslo kýžené ovoce. Rytíři totiž poprvé v utkání strhávají vedení na svou stranu. MATYÁŠ ZELINGR z vrcholu pravého kruhu vyslal střelu na Machovského a puk umístil pod víko jeho branky – 2:1. Asistence: Tomáš Kaut.
25:19'
Pražané se sice dostali do útočného pásma, Formanovi ale proskočil puk nad čepel a skončil ve středním pásmu. Posléze se tam Sparta vrátila zpět, ale nic z toho nebylo.
24:24'
Je to tak. Jurčina je na ledové ploše a Sparta je kompletní.
24:18'
Další pokus o rozestavení před brankou hostů, ale ti se zase ubránili a dostali kotouč do bezpečí. Tohle oslabení už sparťané zřejmě zvládnou.
23:46'
Kladenští chybovali v rozehrávce a Sparta se málem dostala do přečíslení. Puk ale vypíchl jeden z domácích beků a dostal ho zpět na druhou stranu.
23:10'
Brady Austin neudržel puk na modré čáře a ten proskočil do středního pásma. Domácí tak musejí to útočné opustit a po chvilce se pokusí vrátit zpět.
22:47'
Hosté se následně pak osvobozují a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
22:30'
David Stach na nic nečekal, střelou z první v těsné blízkosti Machovského nechal právě hostujícího brankáře vyniknout a jeho prudká rána nekončí za jeho zády!
22:24'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Milan Jurčina – 2 min., držení).
21:46'
Domácí vstoupili do druhého dějství odhodlaně a nyní se ocitli v další akci. Ale tentokráte se ke střele před Machovským nedostali.
21:05'
Další šance domácích. Vítězslav Bílek se zbavil obránce před sebou, nabruslil si na levý kruh a poté švihl do kotouče. Ten pak nadvakrát dostal do své lapačky Matěj Machovský.
20:16'
Po souboji o kotouč se Sukel'em se na ledové ploše ocitl Jaromír Jágra a poté se Kladenští ještě dostali před Machovského. Příklepem střílel Jágr, ale Machovský byl pozorný.
20:01'
Střely na branku: 5 – 13
Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která bude znovu hodně zajímavá a začne přibližně v 18:.52
První třetina duelu mezi Kladnem a Spartou je za námi. Už ve třetí minutě otevřel účet zápasu David Dvořáček, když se trefil k bližší tyči. Hosté si poté vytvořili další velké šance, ale Kladno i díky zákrokům Denise Godly drželo šance na vyrovnání. A toho se dočkali Rytíři v šestnácté minutě. Z pravé strany se prosadil kolem lapačky Machovského Patrik Machač a začínalo se znovu od začátku. V závěru pak ještě měl obrovskou šanci Andrej Kudrna, ale kotouč dobře netrefil a před odkrytou brankou Godly se tak neprosadil.
20:00'
19:50'
Ještě se ocitli v útočném pásmu hráči Sparty, z levé strany vystřelil Jan Buchtele, ale branku Denise Godly příliš už neohrozil. První dějství se tak pomalu stává minulostí.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:19'
Další velká šance hostů. Matúš Sukel' pálil na branku Godly, puk se odrazil k Andreji Kudrnovi, který měl před sebou odkrytou domácí klec, ale puk ideálně netrefil a Godla si tak mohl pořádně oddychnout!
17:36'
Košťálek to zkusil na bližší tyč, ale jeho pokus se neujal. Sparťané se hned vracejí zase zpět do obrany, neboť útočit jde Kladno.
16'
Srovnáno! Machač chytře využil chvilkové nepozornosti domácího brankáře, 1:1
16:59'
Vhazovalo se před brankou Sparty, Jágr dostal puk na svoji hůl, objel branku soupeře a z rohu pak poslal kotouč do mezikruží, kde však byl jen obránce hostů a ten vytáhl hru ven z pásma.
15:54'
A je vyrovnáno! Brendan O'Donnell postrčil kotouč pro PATRIKA MACHAČE, jenž poté z pravé strany nachytal Machovského, který se chvíli díval jiným směrem a kolem jeho lapačky pak poslal puk do sítě – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Brendan O'Donnell a Vítězslav Bílek.
15:06'
A David Stach se dostal před Machovským ke střele, ale i hostující brankář předvedl svůj um a jeho pokus zneškodnil.
14:31'
Agilní hosté se opět natlačili do útočného pásma. Tentokráte se však nedostali ke střele a puk mají Rytíři, kteří velmi rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
13:01'
Moc nechybělo a hosté mohli vést o dva góly. Ale fantastický zákrok proti střele Miroslava Formana předvedl Denis Godla a jeho pokus z pravé strany pohotově zastavil! Následuje komerční pauza a poté se bude vhazovat po jeho levé ruce.
12:45'
Následovaly další dvě šance Sparty, ale Godla si společně s obranou Rytířů poradil a podržel svůj tým.
12:28'
A nyní jsou už v plném počtu.
12:10'
Jágr přihrával na levou stranu pro spoluhráče, ale byl tísněn obranou hostů a kotouč pak skončil jen u mantinelu. Sparťané se znovu osvobozují.
11:53'
Stach neuspěl na vhazování a Sparta se osvobozuje. Puk letí až před Godlu a Pražané ušetřili další vteřiny ze své početní nevýhody.
11:17'
Nash nahodil puk od modré čáry před Machovského, který ho raději ukryl u sebe a hned poté přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
10:49'
Smejkal se dostal ke kotouči a bez čekání ho poslal až před branku Denise Godly. Kladno tak další akci zakládá z hloubi vlastního obranného pásma.
10:28'
Také domácí tým si zahraje početní výhodu při vyloučení Piskáčka a má tak šanci na srovnání zatím nepříznivého stavu skóre.
10:28'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Piskáček – 2 min., hákování).
10:02'
Machovský si připsal první vážnější zákrok, když si před něho sjel Jaromír Jágr a v další akci Rytířů pak zastavil kotouč a podržel svj tým, který má stále jednobrankový náskok.
09:43'
Kaut je na ledové ploše a Kladno je tedy v plném počtu.
08:29'
Košťálek střílel z první na levém kruhu, ale z nápřahu pak zlomil svoji hůl. Okamžitě tak zamířil na střídačku a domácí tým se tak znovu dokázal osvobodit a pošetřil cenné vteřiny ze svého oslabení.
08:02'
Domácí se hned po vhazování v obranném pásmu dostali na kotouč, chvíli ho tam podrželi a následně pak odpálili až před branku Matěje Machovského.
07:43'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., hákování).
07:35'
Hosté mají signalizovanou výhodu a hrají v šesti bez brankáře. Pokus ji nevyužijí, tak si jako první zahrají přesilovou hru.
06:56'
Jan Buchtele měl puk sice na dlouhou hůl, ale přesto jednoruč píchl do puku, který však končí přímo na Denisi Godlovi. Hosté jsou stále hodně aktivní a domácí obrana i s brankářem si musí dávat pozor.
06:48'
Následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.
06:10'
Matyáš Zelingr udržel puk na své holi, z obranného pásma ho dostal do neutrální zóny, ale domácí celek se opět nedostal před branku soupeře. Navíc se Pražané znovu dostávají směrem dopředu.
05:44'
Denis Godla hasil další nebezpečí před svou brankou, střelu Matúše Sukel'a pak zastavil a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
05:24'
Zikmund nahodil puk před branku Machovského, ten ho holí poslal doprava a kotouč tak mají opět hosté z pražské Sparty.
04:48'
Tomáš Kaut se neprodral skrze pozornou obranu Sparty a hosté opět okamžitě míří před Godlovu branku.
04:24'
Melka vypomohl obraně Kladna a zachytil tak další střelu soupeře. Puk poté dostal do neutrální zóny. Následně pak se Rytíři dostali do ofsajdu a hra je vykázána zpět do střední třetiny.
3'
Hosté se rychle ujali vedení, když domácího brankáře překonal Dvořáček, 0:1
03:54'
Antonín Melka si sjel těsně před Machovského, ale nedokázal hostujícího brankáře ohrozit. Po ztrátě puku pak na opačnou stranu spěchali zase hosté z Prahy.
03:23'
Pražané se znovu dostali do útočného pásma a zrodila se další akce, ale Godla proti Smejkalově střele zakročil svým betonem a neinkasoval.
02:30'
Nyní už se to povedlo a hned po vhazování jdou hosté do vedení. To provedl Vladimír Růžička, posunul puk na DAVIDA DVOŘÁČKA, jenž se poté trefil k bližší tyči, kde našel volnou skulinku v domácí kleci – 0:1. Asistence: Vladimír Růžička.
01:56'
Od vlastní branky po neúspěšném útoku domácích zakládali akci sparťané, Buchtele poslal puk na Poláška, jeho nahození pak prvně jmenovaný tečoval před Godlovou tyčí, ale branku o kousek minul.
01:13'
Nicméně hosté se poté dostali znovu před Godlu, kde Jiří Smejkal vyslal přízemní střelu, ta však končí mimo tři kladenské tyče a Rytíři otáčejí hru.
00:35'
A hned na druhé straně zahrozila Sparta z prvního útoku, ale Godla nakonec nemusel hasit velké nebezpečí.
00:10'
Domácí hokejisté se hned po úvodním vhazování dostali do útočeného pásma. Nash poté vystřelil, ale trefil pouze nohu Sukel'a, jenž dostal puk na svou stranu.
00:01'

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Romančík, Kehar, Barinka (A), Zelingr – Jágr, Stach, Zikmund – Bílek, Machač, O'Donnell – J. Strnad (C), Melka, Redlich – Jelínek, T. Kaut (A), Hajný – Filip.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Tomáš Dvořák, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Smejkal, Tomášek, Rousek – Buchtele, Pech (C), Forman – Vitouch, V. Růžička, Dvořáček.

Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Pešek, Malý.
Vzájemná utkání

Oba celky se už v letošní sezóně utkaly. Na ledě v O2 aréně slavili tři body po výhře 6:2 hokejisté pražské Sparty. Kladno tak má dnes rozhodně co vracet.
HC Sparta Praha

Hosté ze Sparty Praha naopak letos zatím prožívají sezónu snů. Po několika špatných letech, kdy se sparťanům příliš nedařilo, letos doslova dominují. Vyhřívají se na prvním místě v tabulce a na své konto dosud zapsali osmačtyřicet bodů. Extraligu vedou o tři body před druhým Libercem. Nyní mají hosté za sebou sérii sedmi výher v řadě. Naposledy brali tři body na ledě Vítkovic, kde vyhráli 3:1. Dnes by tak rádi pokračovali v úspěšném tažení a na Kladně chtějí bodovat, nejlépe plně. Budou favority a uvidíme, zda tuto roli naplní. Čeká nás zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Michal Řepík – 21 bodů (10+11)
Jiří Smejkal – 18 bodů (8+10)
Andrej Kudrna – 15 bodů (8+7)
Rytíři Kladno

Kladenští hokejisté se v tabulce nacházejí na devátém místě se ziskem osmadvaceti bodů za devět výher a třináct proher. Jako nováček v extralize se tak zatím drží na místech postupu do osmifinále play-off. Cílem kladenských Rytířů je, aby nejvyšší soutěž udrželi a i dnes půjdou do zápasu, aby získali nějaký ten bod. Naposledy Rytíři prohráli 1:3 na ledě Plzně. Dnes je čeká další velmi těžký zápas, a sice proti velmi dobře rozjeté Spartě Praha.

Brady Austin – 17 bodů (7+10)
Jaromír Jágr – 15 bodů (8+7)
Ladislav Zikmund – 13 bodů (7+6)
Hezký páteční večer u Tipsport extraligy ledního hokeje. Dnes je na programu třiadvacáté kolo a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Rytíři Kladno a HC Sparta Praha.