Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Kladno - 20. října 2019   16:00

M. Boleslav
31:21' Flynn (Dlapa) • 37:18' Klikorka (J. Stránský, Klepiš) • 42:31' Ševc (Klepiš) • 48:03' Hrbas (Zbořil) • 54:30' Dlapa (Pláněk) • 55:58' Klepiš
6:3
(0:1, 2:0, 4:2)
Kladno
18:11' Valský  (Jágr, Nash) • 42:42' Jágr  (Zelingr, Lakos) • 46:04' Austin  (Zikmund, Stach)

Jaromír JÁGR (KLA)
Utkání končí vítězství Mladé Boleslavi, která Kladno nakonec zlomila ve třetí třetině. Melka po závěrečné siréně nezvládl emoce a stáhnul protihráče rukou na zem.

Jinak jsme sledovali na ledě velmi atraktivní souboj.

Děkujeme, že jste sledovali náš přenos a přejeme hezký zbytek večera.
59:50'
Kurka ještě nadchnul domácí fandy ukázkovým bodyčekem.
59:35'
Všechny tři body dnes zůstanou v Boleslavi, to je jisté.
59:07'
Skalický s Lakosem ztratili na chvíli puk z dohledu. Ten celou dobu ležel na hraně mantinelu.
58:45'
Dlapa napnul hůl, Godla připraven.
58:23'
Hraje se u Godly. Bruslaři by rádi přidali další branku.
58:07'
Musil to měl před Godlou na dlouhou hůl, přesto se snažil zamést špičkou hole puk do brány. Godlova noha byla však dostatečně dlouhá.
57:37'
Stach byl odstaven dvojicí Klepiš – Pabiška.
56'
Klepiš v závěru zápasu zvýšil na 6:3
56:55'
Se třemi minutami do konce už zápas nevypadá tolik dramaticky, Kladno ale rozhodně nepřestane kousat.
55'
Godla inkasoval kuriózní gól po nahození ze středního pásma, 5:3
55:58'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Dnes pošesté explodovala ŠKOENERGO Aréna zelenobílou radostí. JAKUB KLEPIŠ se nesmířil s prohraným vhazováním svého centra, nenechal hrát Austina a přes beka zaskočil Denise Godlu. Bez asistence.
55:27'
Ševcova rána se odrazila Godolvi od betonu, Vondrka se ale dostal k puku až poté, co se Godla připravil na další pokus.
54:47'
Romančík odpaluje golfovým úderem podél mantinelu a ven z pásma.
54:42'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., hákování).
54:30'
ONDŘEJ DLAPA překvapil Godlu nahozením od mantinelu až z červené čáry. Mladá Boleslav tak odskakuje na dva góly po dosti kuriózní brance. Asistence: Martin Pláněk.
54:23'
Krošelj chytá Romančíkovo nahození do lapačky a rychle rozehrává.
53:58'
Je trochu škoda, že náš čeká další komerční přestávka. Sledujeme totiž aktivní a vyrovnaný hokej.
53:21'
Valský z první jen těsně minul poloodkrytou branku z protiútoku, Krošelj by se zřejmě nestihl včas přesunout od druhé tyče.
52:36'
Domácí se ubránili, ale Rytíři opět na svého oponenta tlačí.
52:26'
Ševce obtěžuje u mantinelu Stach.
51:41'
Nadějná střela Hajného z ostrého úhlu končí na rameni Krošelje.
51:19'
Celá situace nakonec končí přerušením hry, Godla pozoruje další vhazování u své brány.
50:54'
Lakos nečekal, že bude Vondrka tak aktivní při pressingu. Zkušený boleslavský útočník přebírá kontrolu.
50:32'
Godla se zapotil proti nájezdu Pabišky zprava, kotouč letí do ochranné sítě.
50:25'
50:08'
Posrážená přízemní střela Nashe se poodrážela těsně vedle tyče.
49'
Marek Hrbas vrátil domácím vedení, 4:3
49:41'
Bruslaři sebrali Rytířům puk a Zohorna šetří čas v útočném pásmu.
49:16'
Ofsajd Kladna, po němž hosté vyhráli vhazování.
49:09'
Fillman odvrací kladenskou ofenzivu.
48:43'
O'Donnell skoro švihl do puku mezi kruhy. Krošeljovy betony tentokrát sklaply velmi rychle.
48:27'
Domácí publikum je teď hodně emotivní. Jaromír Jágr jel po boleslavském gólu něco reklamovat za rozhodčím, navíc jsou teď nespokojeni i s vyloučením Ondřeje Dlapy.
48:24'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Dlapa – 2 min., držení).
48:16'
Velká šance první kladenské formace, která ale končí nad břevnem.
48:03'
Opět se nám mění skóre. MAREK HRBAS využívá přesilovou hru, jeho nahození prošlo uličkou těl až do sítě. Asistence: Adam Zbořil.
47'
Brady Austin vyrovnal na 3:3
47:48'
Zbořil viděl nehlídaného Stránského na protější tyči, puk k němu však nedopravil.
47:25'
I přes prohrané vhazování zůstávají Bruslaři u kotouče.
47:19'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Zelingr – 2 min., podrážení).
47:11'
Žejdl tečoval Ševcovu střelu, kotouč však odskakuje jen do rohu.
46:30'
Pláněk pouze na Zikmunda, Rytíři ale akci nedotáhli do konce.
46:11'
Odbydeme si další komerční přestávku. Kladno opět ukazuje, že se jen tak nevzdává a pokouší se o další obrat, což se mu v poslední době často daří.
46:04'
Kladno právě vstřelilo branku!

Krošeljovi vypadla Zikmundova střela, puk před brankářem stihl uloupit BRADY AUSTIN, počkal si na správný okamžik a vyrovnává utkání. Asistence: Ladislav Zikmund, David Stach.
45:47'
Jágr z otočky posílal před bránu, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.
45:23'
Krošelj si věděl rady s kladenským nahozením. Po jeho levé straně se bude ale vhazovat.
45:00'
Dobrá práce Žejdla, který se zbavil na své polovině dvou hráčů a s pomocí kolegů dorazil až do útočné třetiny.
44:31'
Nejprve pálil zprava Pláněk, poté zleva Dlapa. Godla chytá Dlapův pokus do lapačky.
44:25'
Zbořil udržel Zikmunda na zádech a zamezil kladenským v získání kotouče v útočném pásmu.
Dnešní zápas je vyprodaný.
43'
Jágr projel domácí obranou jako nůž máslem a snížil na rozdíl jediné branky, 3:2
43'
Ševc střelou od modré zvýšil na rozdíl dvou gólů, 3:1
43:26'
Tísněný Stach to zkoušel sám před mezikružím. Krošelj zasahuje.
42:42'
Rytíři bleskově reagují. JAROMÍR JÁGR převzal odpovědnost, projel do útočného pásma a na druhý pokus prostrčil puk mezi betony Krošelje. Asistence: Matyáš Zelingr, André Lakos.
42:31'

MARTIN ŠEVC kousek před modrou čárou napřáhl a trefuje horní roh nad Godlovým ramenem. Kladenskému brankáři ztížil situaci clonící Žejdl. Asistence: Jakub Klepiš.
42:16'
Kladenští Rytíři dvakrát za sebou vyhazují kotouč mimo nebezpečí.
41'
Godla se po zákroku proti Vondrkovi těžce zvedal z ledu
41:47'
Zbořilova střela zamířila doprostřed přímo na Godlu.
41:15'
Hrbas střílí vedle. Bruslaři posouvají puk podél rohu.
41:10'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., vysoká hůl).
40:42'
Boleslav prohrála buly v útočné třetině, poté zachytil puk Žejdl a vrací ho alespoň zpět do pásma.
40:34'
Kaut, Strnad a Jágr se sjeli ke svému brankáři. Naštěstí to vypadá, že po konzultaci s týmovým lékařem bude schopný pokračovat.
40:34'
Vondrka překombinoval situaci a posouval do prostoru, aby spoluhráči mohli zakončit do prázdné brány. Přitom navíc zřejmě zranil brankáře Godlu, který teď klečí u své tyčky.
40:17'
Kotouč má kladenský Nash, rozehrává dopředu.
40:01'
Mladá Boleslav během druhé části dokázala otočit vývoj utkání. Nejprve se trefil Oscar Flynn, poté injekci radosti vstříkl Boleslavi Karel Klikorka. Kladno bude muset v následující periodě, která bude zahájena kolem 17:50, dotahovat.
40:00'
39:39'
Nepřesná zadovka Machače vyhání Kladno až dozadu.
38'
Klikorka po obrovském tlaku otočil stav utkání, 2:1
38:52'
Kaut pomohl Valskému za bránou. I tak ale Kladenští nakonec ztrácejí kontrolu nad kotoučem.
38:25'
Krošeljova lapačka znamená přerušení hry.
38:18'
Zikmund ale přebírá kotouč a čeká na podporu v útočném pásmu.
37:41'
Lakosův výstřel odřel zadní mantinel, puku se nyní ujmou domácí.
37:30'
Kladenští mohou využít útočného vhazování.
37:18'

Tohle byl výjev jak z akčního filmu. Bruslaři tlačili svého soupeře a zasypávali Godlu nekonečnou palebnou salvou. Nakonec se při signalizované výhodě ujal projektil KARLA KLIKORKY, pro něhož je to první extraligový gól. Asistence: Jan Stránský, Jakub Klepiš.
36:46'
Kladenský strážce vykopává Stránského střelu.
36:29'
Godla odklonil Klikorkovo nahození do rohu.
36:00'
Krošelj využil své hole k další příležitosti Austina z dálky.
35:10'
Vondrka se uvolnil na pravé straně, bohužel pro Boleslav se mu nepovedlo vměstnat puk mezi tři tyče.
34:37'
Protiútok Boleslavi teď zhatila Najmanova špatná přihrávka přes dva bránící hráče Kladna.
34:18'
Flynn trefil projíždějící Najmana před bránou do nohy.
33:47'
Větší závar tentokrát před Krošeljem, který ale nakonec nalezl puk ve své blízkosti a uklidňuje situaci.
33:31'
Po kolizi s protihráčem zůstal na ledě chvíli Zohorna, ale pokračuje se ve hře.
32'
Oscar Flynn přesnou střelou vyrovnal na 1:1
32:48'
Bruslaři dlouho drželi útočné pásmo, poté ale Pláněk nedosáhl na klouzající puk a musí se vrátit ke Krošeljovi.
32:19'
Po Godlově zákroku následuje reklamní brejk.
31:37'
Stadionem zní jméno boleslavského střelce Flynna, zatímco Vondrka tečuje těsně vedle tyče. Boleslav se snaží využít své momentum.
31:21'

Ondřej Dlapa utekl podél levého mantinelu a umístil přesně puk na čepel OSCARA FLYNNA, který z mezikruží prostřeluje Denise Godlu. Asistence: Ondřej Dlapa
30:40'
Godla likviduje další kotouč vyslaný Hrbasem.
30:38'
30:29'
Hrbas poslal těžkou nahrávku Zbořilovi, kterému se při zpracování rozjely nohy, přesto dokázal předat spoluhráči.
30:06'
Další ofenzivu zahajuje Zbořil z vlastní obranné zóny.
29:18'
Klepiš připravil dobrý kotouč Vondrkovi, který to velmi dobře zkoušel z pravého kruhu. Godla si dokázal poradit. K dorážce se Bruslaři neprocpali.
28:44'
Godla neviděl Pláňkovu střelu, kotouč ale přeletěl bránu.
28:38'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Redlich – 2 min., podrážení).
28:29'
Vyviklaná boleslavská klec zastavuje další ofenzivní výpad kladenských Rytířů.
28:01'
Rytří ostřelují Krošelje z dálky. Domácí brankář si poradil i s razantním projektilem Austina.
27:42'
Pláněk sbírá střelu odraženou od zadního mantinelu a vyhazuje.
27:14'
Kladenští byli na chvíli vyhnáni z poloviny Boleslavi, ale teď už mohou znovu zaútočit.
27:00'
Nyní čeká Bruslaře další vhazování v obranném pásmu.
26:37'
Po zahájení hry Fillman osvobozuje Boleslav.
26:26'
Začíná další komerční pauza.
26:26'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., podrážení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Oscar Flynn.
26:17'
Rytíři nadále okupují útočné pásmo.
25:52'
Lakos dojel k odraženému kotouči na levém kruhu, jenže nezamířil přesně.
25:27'
Zikmundova střela šla vysoko nad břevno.
25:18'
Romančíkova svižná rána by se možná vešla k vnitřní tyči, Gašper Krošelj ale vytasil rukavici.
24'
Stach trestné střílení neproměnil
24:38'
Flynn se po sérii odrazů dvakrát dostal do nadějné situace, ale neměl čas na řádné zakončení.
24:15'
Musil nechtěně nabil Austinovi, ale jeho šance končí mimo hrací plochu.
23:59'
Závar před bránou Krošelje, překvapit se ho snažil opět David Stach. Krošelj nakonec našel kotouč na boční síti.
23:28'
Ševcův pas byl na Klepiše příliš prudký, píská se zakázané uvolnění.
23:07'
Trestného střílení se ujal David Stach. Přijel až ke Krošeljovi, ale puk mu sjel z čepele a vůbec nezakončil. Kladno stále vede o jeden gól.
23:07'
Na rychlý výlet se vydal Patrik Machač a byl faulován – uvidíme trestné střílení!
22:45'
Skalický v situaci 2 na 1 nedostal puk na volného Vondrku.
22:14'
Vondrka dobře přečetl hru a odebral puk v útočném pásmu, následně ale stejně musí zpět do středního pásma.
21:55'
Fillman vypálil od modré čáry, Godla vytěsnil letící puk špičkou betonu.
21:28'
Krošelj přidržel kotouč po střele od modré čáry, bude se vhazovat v jeho pásmu.
20:55'
20:47'
Zaútočil naopak Strnad, ale Krošelje nepřekvapil.
20:23'
Boleslav zatím opatrně operuje v útočném pásmu, ale chybí střelba.
20:01'
Po první třetině vedou hosté z Kladna, když v přesilové hře překonal Krošelje tečí Jakub Valský po přihrávce Jágra. Před tím měli Boleslavští optickou převahu, jenže z ní gól nevytěžili.

Další část začne přibližně v 16:54. Mladá Boleslav si do ní přenáší 55 vteřin ze své přesilové hry.
20:00'
19'
Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1
19:41'
Zbořil hledal před bránou Musila, který ale přejel situaci a puk jen mírně ztlumil holí nataženou za zády.
19:24'
Machač odvrací boleslavský tlak.
19:16'
Godla teď musel sklapnout betony před střeleckou příležitostí Hrbase.
19:09'
Po Stránského ráně zleva hledali jeho spoluhráči kotouč v brankovišti, nejrychlejším řešitelem byl ale Denis Godla.
18:55'
Poprvé si zahrají přesilovku i Bruslaři.
18:55'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (André Lakos – 2 min., podrážení).
18:29'
V podobné situaci, jako před chvíli Valský se ocitl i boleslavský Vondrka, ale Godla byl v souboji úspěšnější.
18:11'
Na další Jágrovu nabídku a pohotovou teč JAKUBA VALSKÉHO už ale ani slovinský brankář nestačil. Puk končí za jeho zády. Asistence: Jaromír Jágr, Brendon Nash.
18:03'
Oči Jaromíra Jágra připravily perfektní přihrávku pro Stacha, ale Krošelj se stihl přemístit.
17:46'
Kladenští Rytíři se už ale vracejí zpět do útočného pásma.
17:26'
Klepiš po buly vyváží daleko od Krošeljovy brány.
17:24'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., nedovolené bránění).
17:08'
Nyní se vhazuje před bránou Mladé Boleslavi.
16:38'
Žejdl byl na hranici pravidel zastaven O'Donnellem při zakončení, domácí fanoušci se hodně zlobí, hra každopádně plyne dál.
16:10'
Fillman udržel O'Donnélla na zádech, ale pak se mu nepovedlo dostat puk z pásma.
15:24'
Vondrka zkoušel chytrou zadovku na Zbořila, který ale byl téměř na úrovni brankové čáry, a nemohl tak zakončit.
14:58'
Stachova střela zápěstím sražena výstrojí mimo tři tyče.
14:45'
Stach s Jágrem operují za boleslavskou bránou.
14:25'
Zelingr poslal pozdrav od mantinelu, Krošelj použil svou lapačku a přerušuje hru.
13:58'
Lakos poslal do středního pásma, kde kotouč uzmul boleslavský Dlapa.
Po komerční přestávce budeme pokračovat.
13:51'
Na druhé straně se naopak na levém kruhu dostal k nápřahu Stránský, Godla bez problémů kryje.
13:35'
13:29'
Hrbas ale Zikmundovi upálil puk ke Godlovi.
13:16'
Uvidíme, co Rytíři vymyslí teď.
12:41'
Boleslav stále drží kotouč, tentokrát odpaluje Pláněk a jede střídat.
12:09'
Stach chtěl překvapit Krošelje pasem přes brankoviště, ale brankář odráží k Hrbasovi, který odehrává puk pryč.
11:47'
Ševc vyhazuje z pásma.
11:35'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jiří Kurka – 2 min., držení).

Jiří Kurka podle rozhodčích přidržel Jaromíra Jágra u mantinelu a Kladno bude hrát první přesilovku.
11:31'
Austin vypustil puk na Krošeljovu vyrážečku.
11:01'
Dlapa může v klidu rozjet akci od svého gólmana.
10:30'
Flynn nahazuje od modré, kde stál Najman. Pokud by hrál, byla by to však stejně hra vysokou holí.
10:20'
Vhazovat se bude po levici Godly.
10:15'
Kladenští znovu ohrožovali Krošelje, vepředu byl Romančík, který pálil zblízka. Boleslavský gólman se zase musel spolehnout na své reflexy.
09:28'
Stránský vybruslil dopředu a jednoduše napřáhl. Godla rozklekl a puk zastavil.
09:16'
Krošelj musel opět předvést své umění, první střelu vyrazil před sebe, poté utěsnil cestu proti Valskému betonem.
08:54'
Nepříjemně tečovaná střela Austina prošla Krošeljovi skrz a zamířila vedle tyče.
7'
Fantastický Godla vychytal Pláňka
07:45'
Konečně se v útoku usadili i hosté. Několik dorážek ale zastavil chumel těl před Krošeljem.
06:55'
Skalický přebral uvolněný puk po buly, poslal jej Pláňkovi, který nahazuje přes bránu Godly.
06:48'
Neuvěřitelné. Vondrka narazil puk osamocenému Pláňkovi, ale obránce Boleslavi Godlu z bezprostřední blízkosti přesto nepřekonal. Pláněk si tohle bude ještě chvíli vyčítat.
06:28'
Do finiše Bruslaři svůj nápor nedotáhli, a tak mohl na druhé straně vypálit Nash. Krošelj zasáhl včas.
05:35'
Musil v klinči s Kautem drží puk za Godlou, kolem nich stojí ještě další dvě dvojice hráčů.
05:00'
Godla šel do rozkleku proti Kurkově ráně z dálky.
04:34'
Zohorna se pustil do pressingu a dokázal znovu získat puk pro Mladou Boeslav.
04:07'
Pabiškova dlouhá přihrávka na Žejdla, který přidržuje kotouč u mantinelu.
03:49'
Dlapa napálil zblízka jen bránícího Zikmunda.
03:44'
Kladenští zpomalují tlak soupeře pomocí zakázaného uvolnění.
03:24'
Vondrka stínil Godlovi při střele Hrbase, Godla vyráží.
02:55'
Kousal si povyjel do mezikruží, ale jeho pokus byl sražen mimo kladenskou bránu.
02:35'
Ševc se dostal pod nápor dvou protihráčů. Poté od modré čáry pálil Nash, Krošelj si poradil.
01:45'
Strnad zaváží do útočného pásma, Boleslavští se však pod tlak nedostali.
01:26'
Valský na středu předal Kautovi, který z dálky míří jen doprostřed brány, kde stál Gašper Krošelj.
00:37'
První šance zápasu. Vondrka nezištně tečoval po zemi u pravé tyče, jenže vedle brankové konstrukce.
00:24'
Jágr číhal za Kurkou na propadlý puk, ale boleslavský bek ho stačil odehrát.
00:16'
Kladenští se hned na úvod dopouštějí zakázaného uvolnění.
00:06'
Na úvodní buly boleslavský Zbořil proti kladenskému Stachovi. Úspěšnější byli domácí.
00:01'
Od začátku utkání nás dělí jen pár chvil. Domácí kotel zatím rozehřívá boleslavské fanoušky.
Nyní si poslechneme státní hymnu,.
Ještě jednou dobrý den z Mladé Boleslavi. ŠKOENERGO Aréna je podle očekávání výrazně zaplněná, zvláště kolem mantinelů je to dnes hodně "natěsno".

Oba kotle už spouští chorály, protože za malou chvíli týmy vstoupí na ledovou pllochu.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk (A), Klikorka – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Klepiš (A) – R. Zohorna, P. Musil, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Zelingr, Smetana, Barinka, Romančík – Zikmund, Stach, Jágr – J. Strnad, Machač, Redlich – O'Donnell, T. Kaut, Valský – Š. Bláha, Melka, Hajný.

Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Frodl, Komárek.
Rytíři Kladno
11. místo, 12 bodů

Podceňovaný extraligový navrátilec neměl oslnivý vstup do sezóny. Kladno tedy raději rychle přivedlo další posily. Denise Godlu do brány, Jakuba Valského do útoku, obranu pak vyztužil zkušený Michal Barinka. Do hry se mezitím zapojil i Jaromír Jágr a Rytíři se během několika kol odlepili ze dna.

Boleslav dnes nečeká jednoduchá práce. Kladenský tým ukázal charakter v působivých obratech proti Olomouci, Liberci nebo Plzni. Do výborné formy se rozehrává David Stach, z čehož těží i jeho kolegové z formace – tedy Jaromír Jágr a Ladislav Zikmund. Je třeba zmínit i příspěvek Tomáše Redlicha – 5 gólů v 9 utkáních.

Naposledy Kladno přestřílelo Plzeň výsledkem 7:5. Čeká nás dnes další ofenzivní smršť?

Nejproduktivnější hráč:
David STACH – 9 bodů (4+5)

Brankáři:
Denis GODLA – 90.91% (301 odchytaných minut)
Lukáš CIKÁNEK – 86.72% (206 minut)
Adam BRÍZGALA – 85.00% (36 minut)
BK Mladá Boleslav
3. místo, 20 bodů

Bruslaři zažívají jeden z nejlepších startů své extraligové historie. V poslední době je ale sužují četná zranění. I kvůli nim v posledních čtyřech utkáních třikrát prohráli. Znovu se zranil brankář Jan Růžička, na což vedení zareagovalo příchodem Radka Haase. Devatenáctiletý Haas se vrací do známého prostředí, jelikož prošel boleslavskou mládeží.

Zranění kosí i členy útočných řad. Proti Karlovým Varům (prohra 3:5) tak opět chyběl David Cienciala, ale i Jakub Klepiš nebo Lukáš Žejdl, který si odpykával jednozápasový distanc. Pozitivní je alespoň bodová produktivita Pavla Skalického nebo Ondřeje Najmana, pro něhož by to mohl být průlomový rok.

Vynucené míchání sestavy se projevilo na herní pohodě zelenobílých. Získají ji zpět proti kladenským Rytířům?