Tipsport Extraliga - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Liberec - 18. prosince 2019   18:00

Mountfield
Mazanec (28.–29. Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandić, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa – Jergl, Klíma, Červený (A) – Paulovič, Koukal, Miškář – Rákos, Kubík, R. Pavlík (A).
Šír, Micka – Hlavatý, Tošenovjan
ČPP Aréna, Hradec Králové
4097 diváků
Liberec

Mountfield HK - Liberec: Radan Lenc se prosadil v nájezdech, dva body pro Liberec

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Po dlouhém tříhodinovém mači se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů z hokejové extraligy se těším na počtenou.
Cenu pro nejlepšího hráče si převzali liberecký útočník Libor Hudáček a hradecký brankář Marek Mazanec.
Napínavý zápas je u konce, body jsou rozděleny. Hradečtí se dostali ve druhé části jako první do vedení, ještě před přestávkou ale Liberec srovnal a ve třetí části dokonce domácím odskočil. Východočeši však zvládli na poslední chvíli vyrovnat na 2:2 a emotivní duel plný vyloučení dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž vyhráli Bílí Tygři 3:0 a celkově si tak připsali dvoubodovou výhru 3:2 po nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
Nájezdy byly poměrně rychlou záležitostí. Hradečtí se netrefili ani jednou, Liberečtí třikrát a je tak jasno – bonusový bod bere Liberec! Vítězný nájezd zaznamenal hned z prvního nájezdu RADAN LENC, jenž propálil brankáře mezi betony – 2:3sn.
Rostislav Marosz propálil kolem vyrážečky a je rozhodnuto!
Lukáš Cingel trefil jen výstroj brankáře.
Libor Hudáček prostřelil Mazance a Liberec vede 2:0!
Aleš Jergl zkusil vypálit mezi betony, tam Hrachovina mezeru neměl.
Jan Ordoš vystřelil na vyrážečku a nedal.
Petr Koukal zkusil bekhendové zakončení, neúspěšně.
Radan Lenc prostřelil Mazance mezi betony.
Samostatné nájezdy začínají.
V poslední vteřině ještě vypálil Rudolf Červený, jeho střelu ale Hrachovina bez problémů pokryl. Prodloužení tedy o vítězi nerozhodlo a po suché úpravě ledové plochy nás čekají samostatné nájezdy!
Střely na branku po prodloužení (celkem):

Hradec – 2 (34)
Liberec – 2 (34)
65'
Radan Lenc se prosadil v nájezdech, dva body pro Liberec
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:43'
Proti pokusu z mezikruží nemusel Mazanec zasahovat, šel totiž mimo.
64:21'
Lukáš Derner obkroužil branku, nenašel ale nikoho, komu by nahrál.
63:46'
K puku se však nakonec u mantinelu dostali domácí a černý předmět se proletěl až k Hrachovinovi.
63:24'
Teď už Tygři krouží v pásmu a připravují střeleckou pozici.
62:51'
Hradec se nedomluvil při zavezené puku a hrozil samostatný únik na druhou stranu, Liberečtí ale neměli rychlost.
62:27'
Marek Mazanec použil hokejku, aby vyrazil pryč křižnou střelu Petra Jelínka.
62:16'
Filip Pavlík dostal nabito na levý kruh, proti jeho pokusu se však přemístil Dominik Hrachovina.
61:32'
Až teď se dostali domácí k útočení, Rudolf Červený ale z pravé strany nevyužil volný prostor a trefil zadní hrazení.
61:08'
Rudolf Červený dostal puk do středního pásma, u kotouče jsou ale i nadále Liberečtí.
61:05'
Radan Lenc nakonec udělal pár rychlých kroků a mířil na delší tyč, tam se však mihla Mazancova lapačka.
60:40'
Teď už Tygři krouží před Mazancem, ke střele se ale zatím nedostali.
60:21'
Východočeši ale dobře brání a zatím soupeře nepustili do útoku.
60:05'
Liberec získal puk a zacouval ke svému brankáři, odkud zahájí akci.
60:01'
Začalo prodloužení.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 16 (32)
Liberec – 10 (32)
Je tomu skutečně tak, jdeme do nastavení! Liberečtí využili ve třetí části přesilovku a dostali se do vedení, Hradec ale dokázal po hostující chybě odpovědět v 59. minutě a za stavu 2:2 je tak nyní už jisté, že dnes se budou body dělit. Otázka však je, kdo si odnese vod navíc.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59'
Hradec vyrovnal, trefil se Cingel, 2:2
59:56'
Lukáš Krenželok nepřesně vystřelil a vypadá to, že půjdeme do prodloužení.
59:35'
A další příležitost měl Chalupa po buly, Hrachovina vykopl proti střele levý beton.
59:30'
Matěj Chalupa měl na holi rozhodnutí, z otočky ale jeho střela podjela pod betonem a vyplula vedle levé tyčky!
59:23'
Na druhé straně byla střela přizvednuta až do domácího kotle.
59:12'
Kevin Klíma se vrhl bruslemi proti střele od modré lajny a udělal z hradeckého pohledu dobře, protože se puk odrazil do neutrální zóny.
58:56'
Pokus Jana Ordoše, který napřahoval v mezikruží, byl přizvednut do ochranné sítě.
58:24'
Hradec právě vstřelil branku!
Oslabení sice Tygři přestáli, krátce po jeho skončení je ale přeci jen srovnáno! Severočeši udělali ohromnou chybu v rozehrávce, kterou vystihl LUKÁŠ CINGEL a bleskurychlým švihem z pravého kruhu rozvlnil hostující síť – 2:2. Bez asistence.
58:18'
Liberec je v plném počtu, oslabení tedy přestál.
58:07'
Hradecký brankář ale nakonec mezi třemi tyčemi ještě zůstal, vhazovat se bude před Hrachovinou.
57:56'
Marek Mazanec je napůl venku z brány!
57:29'
Rána Patra Zámorského skončila v bezpečí Hrachovinovy lapačky.
57:15'
Mislav Rosandič zlomil při střele hokejku, ještě se ale stihl sklouznout a nahrát bruslí puk spoluhráči, takže domácí neztratili pásmo.
56:56'
Aleš Jergl vzal při rychlém útoku střelu na sebe, puk se však odrazil k zadnímu mantinelu.
56:46'
V oslabení měl dopředu našlápnuto Jaroslav Vlach, jeho střelu z levého kruhu ale Marek Mazanec stihl schovat ve výstroji.
56:27'
Hradec se drží v pásmu, zatím ale kombinuje pod hostujícím tlakem jen kolem mantinelů.
56:18'
Teď už je hra přerušena a na trestnou lavici usedá za podrážení Lukáš Krenželok. Přesilovka pro Mountfield.
56:09'
Po střele z pravé strany se rozvlnila jenom boční síťka.
55:30'
Ale Hradec se nakonec k hracímu předmětu přeci jen dostal, vybojoval faul a teď hraje v ponechané výhodě.
55:15'
Adam Kubík bojoval o puk v rohu útočného pásma, skončil ale na ledě a touš nevybojoval.
54:26'
První formace Liberce si vytvořila luxusní šanci, rychlou střelu z mezikruží ale poslal Mazanec do ochranné sítě!
53:49'
Kevin Klíma byl přibrzděn při zavezení kotouče a jeho spoluhráči se mezitím dostali do ofsajdu. Přichází čas poslední komerční přestávky.
Dnešní utkání sleduje 4097 diváků.
53:06'
A Liberec je nyní už v plném počtu.
53:04'
Aleš Jergl se proháčkoval individuálně mezi kruhy, střelu ale poslal jenom vedle pravé tyče.
52:42'
Lvům se pořád nedaří usadit v útočném pásmu, tahle přesilovka jim moc nevychází.
52:17'
A chvíli se ještě neodhodlá, Liberec se totiž znovu osvobodil.
51'
Obrat ve skóre. V přesilovce se trefil Hudáček, 1:2
51:58'
Po boji u mantinelu zachytil puk Filip Pavlík a Hradec pokračuje v útoku, ke střele se ale neodhodlal.
51:30'
Severočeši se dostali ke kotouči a vyhodili ho až k Marku Mazancovi.
51:06'
Aleš Jergl se po průnikové nahrávce dral do samostatného úniku, byl ale podražen a poslán ke ledu Ronaldem Knotem. Mountfield tak bude hrát přesilovku.
50:47'
Radek Smoleňák prodloužil do středního pásma, Tygři byli ale brzy zpět a Jan Ordoš prověřil zprava Mazancovy betony.
50:05'
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři přesilovku po deseti vteřinách využívají a jdou do vedení! Kotouč se rychle dostal na levou stranu modré čáry, kde napřáhl LIBOR HUDÁČEK, který i s přispěním teče od blokujícího hráče trefil prostor u pravé tyče – 1:2. Asistence: Ladislav Šmíd, Lukáš Krenželok.
49:55'
Matej Paulovič poslal puk do boxu časoměřičů, za což si vysloužil trest pro zdržování hry. A tak si Liberec zahraje přesilovou hru.
49:16'
Aleš Jergl nabízel na teč Kevinu Klímovi, jenž se do puku na brankovišti sice šikovně trefil, Hrachovinu ale neoklamal!
48:46'
Matěj Chalupa se dostal za severočeskou obranu, zkusil si roztáhnout brankáře a zakončit mezi betony, Dominik Hrachovina však jeho úmysly přečetl!
48:24'
Lukáš Cingel poslal touš na bránu z téměř nulového úhlu, Hrachovina měl levou tyč pokrytou dobře.
47:45'
Po sérii odrazů se ke kotouči dostal Petr Koukal a dovezl jej do útočné třetiny, tam však Lvi nic velkého nevymysleli.
47:26'
A Marek Mazanec musel připravit svou lapačku k dalšímu zákroku, tentokrát lapil pokus ze střední vzdálenosti.
47:15'
Rudolf Červený ve spolupráci s Kevinem Klímou obral soupeře o puk a poslal ho do středního pásma, Tygři se však brzy vrátili zpět.
46:48'
Touš se ocitl na liberecké střídačce, a tak se bude vhazovat v neutrální zóně.
46:27'
Po pokusu Petra Jelínka si Mazanec rychle přechytil hůl a stihl ještě rozehrát útočnou akci.
46:17'
Tomáš Hanousek vypálil tvrdě od modré lajny krátce po vhazování, Marek Mazanec ale letící puk dobře viděl a poslal mu naproti svou lapačku.
46:11'
Radan Lenc poslal pozadu kotouč brankovištěm a Jan Ordoš mohl zakončovat do odkryté brány, kotouč mu ale přeskočil hůl. Následně dostal Ordoš šanci na reparát, jeho pokus z mezikruží ale zlikvidoval Mazanec. A je tu komerční pauza.
45:28'
Už to vypadalo, že na hradeckém brankovišti budou nerušeně zakončovat dva hráči, Filipa Pavlík se ale na poslední chvíli přikradl zezadu a puk získal do své moci.
44:54'
Matěj Chalupa měl našlápnuto do samostatného úniku, jenže nad mezikružím ho liberecký soupeř poslal k ledu.
44:24'
Rána Petra Jelínka prolétla z poměrně velkého úhlu jenom nad bránu.
43:40'
Richard Nedomlel podržel za bránou puk a všichni hráči na ledě mezitím vystřídali, poté se rozjel na střídačku i on.
43:08'
Rudolf Červený nabízel z levé strany kotouč do brankoviště, nikdo v bílém dresu však jeho nabídky nevyužil.
42:14'
Marek Zachar vystihl ve středním pásmu rozehrávku, zamířil k domácí bráně, kterou obkroužil a nabízel puk do mezikruží, kde jej jeden z jeho spoluhráčů poslal vedle pravé tyče.
41:46'
Petr Koukal si najížděl na hranu brankoviště na teč a kotouč za ním taky mířil, překonat Hrachovinu se mu však nepovedlo!
41:16'
Aleš Jergl si dobře stáhl puk mezi kruhy a poté švihem vystřelil na levou stranou, Hrachovina jeho pokus vykopl betonem.
40:52'
Dominik Hrachovina pro jistotu podržel pod lapačkou ležící puk, nebezpečně blízko se totiž nacházel Rudolf Červený.
40:19'
Matěj Chalupa si obhodil hráče a zavezl puk do pásma, na hraně brankoviště ale ani jeden z domácích nedokázal do kotouče šťouchnout.
40:09'
Z hole Petra Zámorského doletěla rozehrávka až k Hrachovinovi a třetí část tak začala zakázaným uvolnění.
40:01'
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 6 (17)
Liberec – 14 (23)
Čtyřicet minut hry je za námi a i když jsme viděli v prostřední části dvě branky, o tom, kdo dnes zvítězí, máme pramálo informací. Východočeši se totiž dostali ve 24. minutě zásluhou bomby Filipa Pavlíka do vedení a dlouho těsný náskok drželi, tři minuty před přestávkou však Bílí Tygři využili početní výhodu a srovnali díky dorážce Radana Lence se soupeřem gólový krok. I nadále jsou na ledě ČPP Arény cítit emoce a uvidíme, co s nimi udělá třetí třetina, která začne za vyrovnaného stavu 1:1 přibližně ve 20:01.
40:00'
39:51'
Po libereckém icingu se bude ještě 9 vteřin před sirénou vhazovat po Hrachovinově pravici.
39:35'
Kevin Klíma poslal puk do útočné třetiny, jenže tam byl jako první Dominik Hrachovina, který Mountfieldu nedovolil pokračovat v tahu na bránu.
39:14'
Marek Mazanec nejprve přibrzdil a poté přikryl lapačkou touš, který k němu přiletěl z pravého bodu pro vhazování.
38:58'
Početní výhoda domácích zůstala bez využití, Jelínek je zpět na ledě.
38:46'
A tentokrát dokonce hradecký gólman pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
38:18'
Tomáš Linhart nastřelil prvního bránícího hráče a Lvi byli nuceni zacouvat až za Mazancovu klec.
37'
Pavlíkova dělovka otevřela skóre zápasu, 1:0
37:44'
Východočeská přesilovka působí neučesaným dojmem, čehož nyní Tygři využili a osvobodili se.
37:11'
Matej Paulovič udržel na modré útočné pásmo a Radek Smoleňák se zblízka snažil zvednou puk pod horní tyč, ale přestřelil.
36:56'
Emoce pracují, je tu další vyloučení. Z libereckého kádru si na dvě minuty za sekání jde odpočinout Petr Jelínek.
36:19'
Krátce poté, co se Tygři dostali do plného počtu, srovnávají skóre zápasu! Ronald Knot střílel od modré a odražený puk sebral na brankovišti RADAN LENC, jenž jej dopravil až za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Ronald Knot, Ladislav Šmíd.
35:58'
Liberec se vymotal z rohu útočného pásma a Ronald Knot střílel od modré, Mazanec jeho pokus pokryl.
35:28'
Síly na ledě se srovnávají, protože Rudolf Červený nedovoleně bránil únik soupeře.
34:54'
Liberec vyhodil a drží Východočechy u jejich brankáře.
34:22'
Paulovič chtěl brankáře překvapit po otočce zpoza brány, trefil ale hůl hostujícího hráče.
34:15'
Roman Graborenko je potrestán za hákování Mateje Pauloviče a už sedí v boxu trestoměřičů. Liberec se tedy bude bránit v oslabení. Dominik Hrachovina ještě k tomu vyfasoval desítku za nesportovní chování, kterou odpyká Ondřej Chrtek.
33:55'
Protečování do pásma Hradci nevyšlo, chvíli nato se ale dostal do pásma Paulovič. A byl při tom faulován, Hradec má ponechanou výhodu!
33:47'
Richard Nedomlel přibrzdil hostující útočnou akci a výsledkem je ofsajd Severočechů.
32:58'
A na druhé straně se také děly věci! Nejprve přestřelil osamocený Zámorský, jenž pálil z voleje, chvíli po něm ztroskotal na gólmanovi také Rudolf červený.
32:22'
Pokus Ronalda Knota se pro Mazance nepříjemně odrazil a rázem z toho byl závar v jeho brankovišti, domácí brankář jej ale vyřešil.
32:02'
A znovu se dostala píšťalka sudího do akce, tentokrát po hostujícím ofsajdu. Ten zároveň odstartoval čtvrtou komerční přestávku.
31:56'
Ronald Knot měl vymyšlenou průnikovou nahrávku, byla ale příliš prudká a z liberecké akce tak je jenom zakázané uvolnění.
31:45'
Puk zmizel po odrazu od Filipa Pavlíka za plexisklem, hra je tak přerušena a vhazovat se bude po Hrachovinově pravačce.
31:22'
Mazanec pomohl s rozehrávkou a Adam Kubík postupoval až do útočného pásma, jenže tam byl poslán k ledu a obrán o kotouč.
31:06'
A další technický přestupek Tygrů, tentokrát z jiného soudku. Zastavil je ofsajd.
30:56'
Liberečtí vyhodili z úrovně své brankové čáry až na druhý konec hřiště, je jim tak pískán icing.
30:39'
První střela Aleše Jergla byla zablokovaná, puk se mu ale vrátil zpět na hůl a podruhé už hradecký forvard vystřelil z mezikruží přesněji. Dominik Hrachovina stihl proti jeho ráně švihnout lapačkou.
30:25'
Libor Hudáček najížděl na Mazance z levé strany, nezamířil ale přesně a kotouč skončil jenom na zadním mantinelu.
29:51'
Rychlá kombinace domácích vedla ke střele Radima Šaldy, jenž ale v rychlosti nezamířil přesně a přestřelil horní tyč.
29:36'
Jeden z libereckých hokejistů vyhodil puk do hlediště a celý stadion včetně hradeckých hráčů se zlobí, dle verdiktu rozhodčích byl ale puk tečovaný.
29:20'
Time-out zřejmě domácím pomohl, teď totiž zavezli puk do útočné třetiny, kde se o něj nějaký čas prali.
29:04'
Hradečtí trenéři zareagovali na nastalý liberecký tlak oddechovým časem, pokračovat ve hře tak budeme za půl minuty.
28:55'
Tomáš Hanousek teď schoval hlavu do rukou, byl totiž vlásek od vyrovnání! Kotouč se po jeho střele povaloval u levé tyčky kousek od brankové čáry, hradečtí beci ale byli u situace jako první a odpálil touš pryč.
28:27'
Pokus Tomáše Hanouska byl ztečovaný a skončil jenom v rohu hřiště.
28:15'
A to byl také prozatím jeho poslední zákrok, do brány se místo Lukeše vrací zase Mazanec.
28:15'
Oldřich Kotvan vyslal svižnou ránu od modré a Štěpán Lukeš si připsal zákrok lapačkou.
27:48'
Jeden z hradeckých hráčů byl za hostující bránou poslán k ledu, rozhodčí ale zůstali v klidu a nevyloučili.
27:29'
Tak Mazanec je zpátky na kluzišti, teď se ale nemůže vrátit do brankoviště.
27:29'
V komerční přestávce dochází ke změně hradeckých brankářů, Marek Mazanec nejspíše utrpěl nějaký šrám a zamířil rovnou do kabiny. Mezi tři tyče domácích se tak nově staví Štěpán Lukeš!
27:18'
Z boje o puk za Mazancovou brankou vyšli vítězně hosté a Rostislav Marosz se následně snažil prostřelit hradeckého gólmana kolem levé tyče, domácí brankář ale zasáhl.
26:56'
Tahle rozehrávka nebyla od Libereckých přesná. Puk si totiž udělal výlet z jejich obranného pásma přes všechny čáry.
26:23'
Severočeši teď dlouho dotírali u Mazancovy tyče a hradecký gólman byl bez hole s rukama nahoře, Tygři však situaci nevyužili.
26:05'
Petr Jelínek poslal jedovku z levého kruhu a Marek Mazanec vsadil na univerzální rozklek, který mu pomohl nebezpečně vyhlížející situaci zažehnat.
25:46'
Na druhé straně se ukázali Tygři v rychlém protiútoku, ten ale také rychle skončil – v ochranné síti.
25:35'
Lukáš Cingel si obhodil hned trojici protihráčů a zavezl puk do pásma, tam o něj však v rohu rychle zase přišel.
25:12'
Ronald Knot střílel od modré čáry, jeho pokus ale skončil jenom v ochranné síti.
24:52'
Severočeši nemohli postupovat dál kvůli signalizovanému ofsajdu, Lvi ale této mini výhody nevyužili. Rozehráli totiž přes všechny čáry na icing.
24:35'
K Marku Mazancovi se odrazil puk z vrcholu pravého kruhu, domácí muž v masce jej však před dojíždějícími hráči pro jistotu podržel pod lapačkou.
23'
23:57'
Radovan Pavlík se dostal na vrchol pravého kruhu, jeho pokus byl však zablokován prvním bránícím libereckým hokejistou.
23:03'
Mountfield se ale udržel v pásmu a z další akce už otevírá gólový účet utkání! FILIP PAVLÍK využil na modré čáře clony před brankářem a poslal na klec svou dělovku, která zapadla mezi gólmanovy betony – 1:0. Asistence: Petr Koukal, Radek Smoleňák.
22:37'
Petr Zámorský si najel na pravý kruh a vystřelil, Hrachovina kotouč jen vyrazil před sebe. K dorážce se ale nikdo z domácích nedostal.
22:30'
Početní výhodu si teď zahrají domácí hráči, Jaroslav Vlach si totiž vysloužil trest za krosček.
22:11'
Oldřich Kotvan už nedokázal zastavit ránu od modré a Mazanec musel provětrat beton, ve chvíli, kdy měl liberecký bek napřaženo, totiž sudí odpískali ofsajd.
21:54'
Kotouč skončil v rohu kluziště pod sedícím Tomášem Linhartem, vhazovat se tak bude po levici Mazance.
21:12'
Radek Smoleňák se snažil vypíchnout puk, obejít protihráče a zamířit do rychlého protiútoku, to se mu však ve střední třetině nepovedlo.
20:59'
Nahrávka Lvů na dlouhou vzdálenost se neujala, je z toho jenom icing.
20:24'
A už je Mountfield v plném počtu.
20:15'
Hradeckým se daří držet Liberec mimo střelecké příležitosti, hostující přesilovka rychle ubývá.
20:01'
Teď už ale vystřídali mladé naděje ostřílení extraligoví hokejisté, kteří vyjeli na led ke druhé třetině. Ta začne za vyrovnaného stavu 0:0 a se zbytkem liberecké přesilovky.
Během přestávky mohli diváci sledovat hradecké hokejisty ročníku 2012, kteří dostali k dispozici tři kotouče a zahráli si na celé kluziště. A teď si ještě užívají tradiční děkovačku s celým kotlem Mountfieldu, který zvedl šály do vzduchu a mladým hráčům zatleskal.
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 11
Liberec – 9
První třetina je za námi a jak už je v zápasech mezi Hradcem a Libercem nepsaným pravidlem, také tentokrát doprovázejí duel už od první dvacetiminutovky emoce. Rozhodčí totiž zvedli pravici do vzduchu rovnou šestkrát, ve čtyřech případech přitom vylučovali na domácí straně a ve dvou na té hostující. Jenže ani jedno z mužstev nedokázalo svou výhodu přetavit v otevření skóre, a tak do další části půjdeme za počátečního stavu 0:0 a uvidíme, zda Severočeši využijí zbývajících 22 vteřin z početní převahy.
20:00'
19:47'
Adam Musil si najížděl přes pravý kruh na odražený puk od Mazancových betonů, jenže ten ale nakonec skončil jenom v rohu.
19:33'
Jenže v pásmu tentokrát nevydrželi dlouho a Hradečtí se dokonce vydali na chvíli dopředu, čárový sudí jim ale odpískal ofsajdové postavení.
19:14'
Severočeši přišli o kotouč během nahrávek na modré čáře a další akci musejí založit od svého brankáře.
18:45'
Hradečtí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
18:31'
Lukáš Krenželok si sjel na vrchol kruhů a prudce vystřelil, jeho projektil se ale netrefil do vymezeného prostoru.
18:23'
Tygři hráli chvíli v ponechané výhodě, teď už přichází regulérní přesilovka. Na trestnou lavici usedá za držení bek Richard Nedomlel.
18:04'
Lapačku musel vytáhnout do vzduchu Marek Mazanec, první útočná lajna Liberce si totiž vypracovala nebezpečnou šanci z vrcholu levého kruhu.
17:32'
Filip Pavlík chtěl nastřelit puk na protečování do útoku, v neutrální zóně se ovšem ke kotouči dostal hostující hráč a jeho úmysly zhatil.
16:48'
Bílí Tygři krouží útočným pásmem, jenže Lvi rovněž jako Severočeši ukazují dravost a dobře forčekují.
16:12'
Lukáš Cingel protečoval puk do pásma a výsledkem byla dělovka Mislava Rosandiče, která se od levé tyčky odrazila za bránu!
15:23'
Nakonec Liberec dopředu přeci jen vyjel, jeho útočný výlet ale tentokrát netrval příliš dlouho. Lvi vrzy získali puk do moci.
14:58'
Ladislav Šmíd dlouhou dobu kroužil obranným pásmem, protože skrz vytažené hradecké hráče neměl komu rozehrát.
14:29'
Tenhle útok libereckým hokejistům nevyšel. Nenačasovali totiž přechod modré čáry a jejich akce skončila jenom postavením mimo hru.
14:11'
A velká šance také na druhé straně! Rovněž na pravý kruh dostal nabito Radek Smoleňák, proti jehož golfáku byl Hrachovina donucen vyjet z brány a schovat prudkou ránu v náručí.
13:59'
Tomáš Hanousek se objevil na pravém kruhu nehlídán a mířil na vzdálenější tyč, Marek Mazanec ale ukázal rychlou výstroj a poslal puk do rohu!
13:41'
Po pauze je Východočechům znovu odpískán technický přestupek, tentokrát zakázané uvolnění.
13:36'
Lvi se snažili rychle zaútočit, přerušil je ovšem ofsajd. A tak je na řadě další komerční přestávka.
13:33'
A Mountfield nakonec vyhodil a už je na ledě v kompletní sestavě.
13:04'
Libereckým se teď daří držet v útoku, Hradec v čele s gólmanem se ale zatím dokáže bránit.
12:36'
Mazanec musel dolů do rozkleku a následně k tyčce, aby vytěsnil i dorážku Petra Jelínka.
12:07'
Lukáš Cingel vybojoval na obranné modré kotouč a vyhodil ho až k Hrachovinovi, následně týmy vystřídaly.
11:57'
Do střely Radana Lence vložil hůl hradecký bránící hráč a puk tak minul Mazancovu bránu a skončil v ochranné síti.
11:50'
Hned po jejím startu vytáhl Marek Mazanec lapačku, aby v ní schoval kotouč letící k němu od modré čáry.
11:46'
Liberec už je kompletní a začala tedy jeho přesilová hra.
11:31'
Síly na ledě se vyrovnávají, rozhodčí totiž i přes nelibost domácího publika vyloučil Filipa Pavlíka za držení.
11:21'
Mountfield se nadále drží v pásmu a Zámorský se dostal už ke dvěma ranám, obě však skončily na prvním bránícím hráči.
10:51'
Petr Zámorský našel zadovkou Filipa Pavlíka, ten byl ale příliš překvapen na to, aby stihl vystřelit.
10:20'
Liberecký Lukáš Derner i hradecký Matej Paulovič obdrželi dvě minuty za hrubost, pokračovat se tak i nadále bude ve východočeské přesilovce.
10:20'
Střela Mateje Pauloviče se odrazila do ochranné sítě, v Hrachovinově brankovišti následně došlo k výměně názorů. A sudí budou vylučovat.
09:57'
Tentokrát se po vhazování zmocnili hracího předmětu Severočeši a poslali jej přes všechny čáry.
09:52'
Petr Zámorský krátce po startu výhody pálil od modré a po jeho pokusu se ještě strhla v brankovišti menší mela, nikdo z domácích ale puk do brány dopravit nedokázal.
09:46'
Potrestaným hráčem je liberecký Adam Musil, jenž vyfasoval dvouminutovku za držení a Mountfield si zahraje přesilovku.
09:40'
Daniel Rákos byl při svém útočném počínání faulován a Hradec má ponechanou výhodu.
09:21'
Rudolf Červený přešel s kotoučem modrou čáru, vyměnil si ho krátce se spoluhráčem a nakonec vystřelil z levého kruhu, Hrachovina jeho pokus bezpečně schoval ve výstroji.
08:40'
Jan Ordoš zavezl puk na zadní mantinel, proti dvojici hradeckých bránících hráčů jej ale ve své moci neudržel.
08:26'
Až teď musel vytáhnout zákrok Dominik Hrachovina, jenž si počíhal na pokus z pravého kruhu a vystavil mu stopku lapačkou. Následuje komerční přestávka.
07:59'
A znovu se hra jen přelila z jednoho konce na druhý a zpátky. Brankáři v posledních minutách pouze kontrolují hru očima.
07:25'
Patrik Miškář zavezl kotouč do pásma, rychle o něj ale přišel a na druhou stranu obrátili hosté. Těm se však před Mazancem vedlo velmi podobně.
06:32'
Poté, co domácí ubránili přesilovku soupeře, se ujali aktivity v utkání a jsou častěji útočícím celkem, zatím si však nevypracovali vylouženou "tutovku".
05:54'
Na druhé straně se ke střele dostal znovu Radek Smoleňák, Tentokrát zkoušel od levé tyčky ránu křížem, Hrachovina však pro puk vytáhl svou lapačku.
05:25'
Janu Ordošovi byla po nepovedené nahrávce Hradce adresována přihrávka mezi kruhy, liberecký forvard ji však nezpracoval tak, aby lépe vystřelil.
04:56'
Filip Pavlík udělal od modré lajny pár kroků a vypálil golfákem, Hrachovina měl však na jeho pokus dobrý výhled.
04:31'
U kotouče jsou Východočeši, kteří od vlastní brány založili rychlý útok a ve dvou hráčích se ocitli před Dominikem Hrachovinou. Zakončující Radek Smoleňák místo mezi pravou tyčí a tělem gólmana nenašel.
03:46'
Hradečtí jsou kompletní a hned zahrozili – Petr Zámorský prověřil od modré Hrachovinův levý beton.
03:38'
Teď už byli Tygři zpět v útoku a Ronald Knot si sjížděl na střelu z první, puk ale šel jen za jeho záda.
03:11'
Sražená rána skončila v rohu a domácí se osvobodili. Oba celky ještě k tomu vystřídaly.
02:39'
Severočeši krouží v útoku, přes hradecký forčekink se ale nedostali k další střele.
02:25'
Radan Lenc vystřelil po buly od modré čáry, netrefil ale prostor mezi třemi tyčemi.
01:46'
Sudí v důsledku zákroku vylučují Marka Mazance na dvě minuty za sekání, trest za něj odpyká Radek Smoleňák. Přesilovka pro Liberec!
01:37'
Kevin Klíma nezpracoval na středovém kruhu puk a dopředu se vydal na druhou stranu Petr Jelínek. Ten se probil až na brankoviště a Mazanec musel schovat puk v náručí!
01:22'
Tentokrát měl Marek Mazanec pohodovější zákrok. Lapačkou přikryl po ledě se blížící kotouč, který k němu putoval z poměrně uctivé vzdálenosti.
00:52'
Sotva jsem to dopsala, přišla rána od modré lajny. A stadionem to po Mazancově zákroku betonem zašumělo!
00:31'
Na druhé straně se usadil v útoku tým Tygrů, zatím ale hraje jen podél mantinelů.
00:09'
Lukáš Cingel nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale jako první dojeli liberečtí hráči.
00:01'
Rozhodčí jsou rozbrusleni, hokejisté obou celků právě nastupují na led a rovnají se na modré čáry. Start utkání je na spadnutí!

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandić, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, M. Chalupa – Jergl, Klíma, Červený (A) – Paulovič, Koukal, Miškář – Rákos, Kubík, R. Pavlík (A).

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kotvan, Havlín – Ordoš, L. Hudáček, Lenc – Marosz, A. Musil, J. Vlach – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – Průžek, Chrtek, D. Špaček.

Rozhodčí: Šír, Micka – Hlavatý, Tošenovjan.
Statistické okénko

- Hradečtí jsou nejčastěji střílejícím mužstvem celé soutěže, průměrně vypálí na soupeře téměř 33,50 střel každý zápas. Liberečtí jsou na tom však jen o střelu hůře.

- Podobné statistiky platí i o střelách na vlastní branky. Mountfield jako nejlepší v extralize pustí na gólmana jen přes 25 ran za utkání, Liberec je na čísle 27,46.

- Lvům příliš nevycházejí oslabení, ubránili totiž jen 77,89 % početních nevýhod a horší je už jen pardubické Dynamo.

- Bílí Tygři jsou druhým nejslušnějším ligovým celkem, severočeští hráči totiž obdrželi zatím pouze 240 trestných minut.

- Liberec je vůbec nejlepší v ohledu vhazování, jeho úspěšnost činí přes 58 %.
Letošní vzájemné zápasy

V letošním ročníku se spolu oba celky utkaly zatím dvakrát, v obou případech přitom zvítězil hostující tým. V prvním kole sezóny si Liberec pod Bílou věží zastřílel a zvítězil 6:3, na konci října zase Hradečtí přetlačili Bílé Tygry těsně 3:2 a po šesti letech dokázal vyhrát na libereckém bodě v základní části za tři body. Jednalo se také zároveň o první triumf Východočechů po příchodu kouče Vladimíra Růžičky.
Bílí Tygři Liberec – 4. místo, 49 bodů, skóre 84:68

Po říjnové šesti zápasové šňůře proher se Liberečtí utkali s vedoucí Spartou, jíž porazili 2:0 a od tohoto mače se odpíchli k parádním výkonům. Z následujících devíti zápasů totiž pokaždé vyšli vítězně, jejich luxusní série skončila až těsně před reprezentační přestávkou. Stopku vystavily Tygrům Karlovy Vary, které dotáhly duel do prodloužení a vyhrály 3:2. Obnoví i nyní Liberečtí své předchozí výsledky?
Mountfield HK – 8. místo, 38 bodů, skóre 67:70

Východočeši zaznamenali po rozpačitých výkonech sérii tří výher, do reprezentační přestávky v extralize jim však vítězná nálada nevydržela. Vítkovicím, které do Hradce přijely s novým trenérským štábem, nedokázali Lvi vstřelit ani branku a podlehli jim 0:2. I přesto ale Mountfield přes zápasové volno nesmutnil – minulý týden totiž sehrál druhý čtvrtfinálový mač Ligy mistrů a přes švýcarský Zug postoupil po výhře 4:0 do semifinále. Pomůže Hradeckým toto vítězství v dalším pokračování extraligy?
Příjemný den z Hradce Králové! Ačkoliv nás čeká extraligové klání ledního hokeje, u ledu rozhodně chladno nebude. Proti sobě se totiž postaví mužstva Mountfieldu HK a Bílých Tygrů Liberec, jejichž mače bývají vždy nabité vroucími emocemi a oko diváka si rozhodně přichází na své. Snad nás podobně atraktivní duel jako v minulých vzájemných střetnutích čeká také v tomto předvánočním čase!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.