Tipsport Extraliga - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Mountfield - 18. října 2019   18:00

0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Mountfield
10:55' Rákos  (Jergl, Červený) • 55:26' R. Pavlík  (Cingel, F. Pavlík)
Olomouc
Pešina, Šír – Lederer, Zíka
Zimní stadion Olomouc
3771 diváků
Mountfield

Olomouc - Mountfield HK: Hosté navyšují své vedení, čímž si pravděpodobně zajišťují tři body, 0:2

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou!
V poslední třetině se Olomouc ještě snažila dobýt královéhradeckou svatyni, ale marně. Naopak v 56. minutě zpečetil vítězství hostů Radovan Pavlík a olomoucká černá série se tak natáhla už na pět zápasů.
Střely na branku ve třetí třetině:
Olomouc – 7 (celkem 28)
Hradec Králové – 10 (celkem 25)
59:33'
Vyhození hostů jen o vlas minulo olomouckou branku!
59:09'
Hradci se daří ihned vyhodit puk.
59:07'
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Rudolf Červený – 2 min., hákování).
59:07'
Burian se dostával k dorážce v bezprostřední blízkosti, ale byl faulovaný!
58:58'
Oddechový čas pro domácí.
58:54'
Olomouc se vrátila do útočného pásma, musí však bojovat o puk u mantinelu.
58:24'
Olomouc se provinila dalším zakázaným uvolněním.
57:52'
Cingel s Radovanem Pavlíkem se drali do útoku, přihrávka na druhého jmenovaného ale neprošla.
57:37'
Filip Pavlík zamířil vedle branky.
57:21'
Úspěšnější byli domácí, ale Dujsík puk neprotlačil přes soupeře ve středním pásmu.
57:03'
Hráči svádí urputný boj o puk za Konrádovou brankou.
56'
Hosté navyšují své vedení, čímž si pravděpodobně zajišťují tři body, 0:2
56:14'
Nahodil s Burianem vyrazili do útoku, ale vracející se obránci jim znemožnili zakončení.
55:58'
Domácím mnoho nepomůže ani to, že se provinili dalším zakázaným uvolněním.
55:26'
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! RADOVAN PAVLÍK tečoval Cingelovu střelu mimo dosah Konráda a dostal Olomouc do prekérní situace. Asistence: Lukáš Cingel, Filip Pavlík.
55:04'
Jaroměřský si položil dva obránce a udělal si prostor na střelu mezi kruhy, jeho pokus ale směřoval vedle.
54:50'
Ondrušek jen nahodil do útočného pásma.
54:17'
Po střele Červeného mezi betony se Konrád starostlivě ohlížel přes rameno, puk ale udržel ve své moci.
54:03'
Vyrůbalíkovi střela nesedla, ale díky tomu se dostal ke střele Klimek. Mazanech včas zareagoval a jeho pokus vyrazil.
53:22'
Před Allenovým nahozením Konrád sklapl betony.
52:45'
Smoleňák se pokusil ukrýt střelu za nohy bránícího hráče, Konrád mu nastavil do cesty lapačku.
52:17'
Chalupa vyrazil za vyhozeným pukem, ale Konrád k němu měl blíž.
51:28'
Olomouc za modrou čárou ztratila puk a Zámorský tak může opět vyklidit prostor u své branky.
51:15'
Hradec opět vyhazuje.
50:44'
Burian zavezl puk, ale jeho bekhendový pokus skončil jen na boční síti.
50:26'
Hosté opět vyhazují.
50:11'
Rosandič vyvezl puk a bekhendem poslal oblouček na branku.
50:00'
Irgl trefil jen obránce Pavlíka.
49:44'
Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za držení hole si odpyká Jordann Perret (HKM).
49:38'
Další Zámorského ránu zastavil beton Konráda.
49:13'
Červeného odzbrojil Dujsík. Kohouti pak poslali puk aspoň do středního pásma.
48:51'
Nahodil poslal dělovku vedle branky.
48:30'
Ondrušek zasáhl brusle Rosandiče a od nich se puk odrazil mezi diváky.
48:00'
Irgl hledal zadovkou Koloucha, který měl rychlost, puk mu ale poslal nepřesně.
47:54'
Koukal nabil Zámorskému na osu, Konrád si však jeho střelu dokázal najít a ukryl ji v náručí.
47:37'
Olomouckou akci zastavuje postavení mimo hru.
47:20'
Jergl vybojoval puk proti Švrčkovi, ten ho vzápětí složil k zemi a puk si vzal Škůrek.
46:43'
Klíma poslal puk za Konrádovu branku. Domácí brankář pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
46:06'
Radovan Pavlík zamířil jen do bránícího hráče.
45:45'
Olesz poslal nahození až na Mazance, ten s pukem neměl nejmenší práci.
45:30'
Následnou akci Hradce Králové navíc přerušuje ofsajd.
45:25'
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.
45:16'
Pokus od modré čáry mířil jen za Konrádovu branku.
44'
Šance na obou stranách pokryli výbornými zákroky gólmani
44:41'
Cingel se tlačil k dorážce, ale sotva vystřelil, ozval se zvuk píšťalky. Jeden z hostů se nacházel v brankovišti a Hradec Králové je vykázán do středního pásma.
44:28'
Filip Pavlík nastřelil brusli jednoho z hráčů před brankou.
44:18'
Hosté kombinují v útočném pásmu.
43:55'
Hradec Králové si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Zbyněk Irgl.
43:39'
Královéhradečtí vyhazují, ale puk se nedoklouže až za brankovou čáru.
43:13'
Tomeček za brankou hostů přišel o puk.
42:31'
Škůrek srazil puk pro Tomečka rukavicí a tak je odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude před střídačkou domácích.
42:20'
Skladaného pokus srazil hostující hráč do hlediště.
42:01'
Domácí se tlačí dopředu, ale ne a ne se dostat k zakončení.
41:10'
Allen zůstal volný na levé straně, ale rozhodl se pro přihrávku, která neprošla přes domácí hráče.
40:51'
Domácí nakonec dostali puk od své branky jen za cenu zakázaného uvolnění.
40:39'
Pavlík aktivně napadá a dostal Ondruška pod tlak, ten zatím drží kotouč pod bruslí.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině:
Olomouc – 8 (celkem 21)
Hradec Králové – 4 (celkem 15)
Třetí třetina začne přibližně v 19:40.
Ve druhé třetině branka nepadla, ačkoliv si obě strany připsaly několik zajímavých akcí. Za domácí zahrozil například Irgl, který předvedl povedenou kličkovanou. Ostrou střelou se zase prezentoval Tomeček, Mazanec je však stále neprůstřelný. Za hosty zahrozil nejvíce asi Klíma, který se dostal až za olomouckou obranu, k zakončení se ale nedostal.
39:39'
Nakonec Hradec Králové musel vyklidit útočné pásmo a Filip Pavlík poslal puk za Konrádovu branku.
39:14'
Chalupa ve středním pásmu obral Skladaného a zavezl puk za modrou čáru. Tam ho ale domácí přitlačili k mantinelu.
38:56'
Královéhradecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
38:27'
Chalupa dostal nabídku mezi kruhy, ale nestihl zareagovat.
38:00'
Pavlík zaútočil po pravém křídle, ale když si srovnal puk na střelu, vyrušil ho vracející se obránce, takže nezamířil přesně.
37:35'
Rosandič trefil jen bránícího hráče.
36:44'
Tomečkův ostrý pokus Mazanec v lapačce nezkrotil, tečoval však puk mimo tři tyče.
36:31'
Allen o Škůrkovu hokejku vyhodil puk do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:10'
Paulovič mířil do "teploměru", ale Konrád přitiskl ruku k tělu.
35:53'
Nahodil vypíchl puk do středního pásma, ale tam byl Zámorský.
35:03'
Irgl se prokličkoval před branku, ale jeho bekhendový pokus zastavil Mazanec betonem.
34:28'
Další snahu hostů zastavuje postavení mimo hru.
34:17'
Zámorského střela mířila jen do zadního mantinelu.
33:44'
Ani napodruhé Vincour nic nevymyslel a jen poslal puk do rohu.
33:10'
Vincour byl sám proti třem a tak nahodil puk za branku Konráda. Tam si ho sebral Jaroměřský.
32'
Klíma se pěkně natlačil před branku, ale Konrád šanci obětavě zlikvidoval
32:40'
Hosté vyhazují ale přímo na Konráda, takže zakázané uvolnění z toho nebude.
32:19'
Irgl neprošel přes Nedomlela, Olomouc se ale drží v útočném pásmu.
32:00'
Klimek se vyřítil do útoku, ale obrana hostů ho rozhodila a jeho závěrečná střela neměla potřebnou razanci.
31:26'
Smoleňák z otočky minul branku.
31:14'
Klíma se natlačil před branku, ale vracející se obránce ho přinutil najet až do Konráda, čímž se uvolnila cesta pro Zámorského. Ten však byl příliš z úhlu a zamířil jen do boční síťky. Gól by zřejmě ani neplatil, neboť postavení hráče v brankovišti posílá puk do středního pásma.
30:45'
Zámorského nahození zastavil Konrád betonem.
29:53'
Rosandič od mantinelu zamířil jen vedle branky.
29:33'
Chalupa natlačil puk před branku a v Konrádově brankovišti rozpoutal zmatek. Domácí brankář nakonec puk našel a přerušil hru.
29:00'
Nakonec kohouti poslali puk na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Konrádem.
28:53'
Hra se přelévá přes střední pásmo, ani jedna strana nedokáže dojít přes obranu soupeře.
28:19'
Smoleňák jel sám proti Švrčkovi, ale ten jeho kličku přečetl.
27:35'
Perret ve středním pásmu připravil Skladaného o puk a ten pak zametl zpět za branku Konráda.
27:15'
Heclův pokus tečoval Rosandič do ochranné sítě.
27:03'
Další olomoucké vyhození končí zakázaným uvolněním.
26:37'
Zkusil to i Vyrůbalík, ale jeho pokus neprošel na branku a Nahodilovi se nepodařilo skákavý puk zasáhnout.
26:34'
Škůrkova dělovka mířila jen do mantinelu.
26:10'
Olomouc se drží více na puku, ale hosté ji nepouštějí do žádných zakončení.
25:48'
Kolouchovo nahození postrádalo razanci a tak je Mazanec jednoduše ukryl do lapačky.
25:25'
Olesz podle názoru sudích netečoval vyhození svého týmu a tak se píská zakázané uvolnění.
24:59'
Nahození Filipa Pavlíka na branku neprošlo.
24:49'
Ostřížek zůstal ležet u mantinelu po střetu s jedním z hostů. Na střídačku míří podpírán dvěma spoluhráči. Doufejme, že bude v pořádku.
24:36'
Mountfield vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
24:26'
Irgl to zkusil z úhlu. Puk škrtl o Mazancův rukáv a zamířil do rohu.
23:51'
Tomečkova rána mířila jen nad branku.
23:22'
Tomeček poslal puk spoluhráči příliš prudce a ten doklouzal až za branku Mazance. Po zakázaném uvolnění se tak hra stěhuje k olomoucké brance.
22:57'
Jerglovi ve středním pásmu utekl puk, ani domácím však rozehrávka nevyšla.
22:20'
Burian poslal puk před branku na Pekra, ten však byl příliš blízko a Mazanec mu nenechal místo u tyčky.
21:38'
Olomoučtí mají potíže dostat se od své branky. Vincour opět hledal Pavlíka na protější tyči, ale tentokrát mu puk poslal na brusle.
21:08'
Vincour zachytil rozehrávku domácích a servíroval puk mezi kruhy Radovanu Pavlíkovi, jeho pokus však skončil v ochranné síti.
20:33'
Chalupa sebral Vyrůbalíkovi puk, toho se však okamžitě zmocnil jiný z domácích hráčů a tak se hosté zatím do útoku nedostali.
20:07'
Ostřížek se vrhl do útoku, ale na modré čáře ztratil puk. Vyrůbalík nakonec aspoň nahodil za branku Mazance.
20:01'
Střely na branku v první třetině:
Olomouc – 14
Hradec Králové – 11
Dvacet minut dnešního zápasu je za námi a o zlomek spokojenější mohou jít do šaten hosté. Ti si v první třetině připsali o něco více šancí a hlavně brejk Daniela Rákose, který přinesl dosud jedinou branku utkání. Uvidíme, co přinese další třetina, která začne přibližně v 18:50.
20:00'
19:48'
Rosandičovu dělovku Konrád vytěsnil vyrážečkou.
19:43'
Cingel si rychlou otočkou udělal prostor a zakončil. Konrád dokázal včas zasáhnout ramenem a poslal puk do ochranné sítě.
19:17'
Zámorský našel jen hůl Hecla, následně však opět obral o puk Skladaného.
18:59'
Přesto se hosté dál drží v útočném pásmu.
18:40'
Chalupa se vydal na útočný výlet, ale Vyrůbalík ho tvrdě přimáčkl na mantinel.
17:20'
Zámorský vyvezl puk až ke Konrádově brance a vystřelil z úhlu. Domácí brankář bez potíží zasáhl, ale od Švrčkovy brusle se puk ještě nebezpečně odrážel zpět.
16:58'
Nahodil nezpracoval přihrávku od obránce a puk tak mají opět hosté.
16:30'
Červený neprošel přes domácí obranu, rozehrávku kohoutů zase zachytil jeden z hráčů hostů.
15:55'
Kořenkovu střelu tečoval těsně před Mazancem Skladaný, puk se ale odrazil do betonu brankáře.
15:15'
Ostřížek si najel mezi kruhy a bekhendem zamířil do Mazancovy hrudi. Hostující brankář puk vyrazil, ale téměř ihned ho našel a ukryl pod lapačku.
14:43'
Zámorský po buly orazítkoval zadní mantinel.
14:40'
Královéhradečtí aktivním napadáním pořádně přitopili v brankovišti domácích! Konrád ale dokázal puk najít a ukryl ho pod lapačku.
14:25'
Irglovu přihrávku vystihl Rosandič, dokázal ji však jen tečovat do středního pásma.
13:23'
Jergl objel olomouckou obranu a poslal puk na protější tyč Rákosovi! Olomouc teď zachránil jen bleskurychlý beton Konráda!
12:59'
Nahodilovi ve středním pásmu utekl puk, nakonec ho však aspoň prostrčil směrem k brankáři Mazanci a ten raději přerušil hru.
12:13'
Tomeček vyslal spoluhráče do útočného pásma, Ostřížek však byl ještě o něco rychlejší než adresát přihrávky a tak je odpískáno postavení mimo hru.
11'
Rákos ujel domácí defenzivě a zakončil mezi betony Konráda, 0:1
11:26'
Oleszovu přihrávku vystihl Perret, ale ten pro změnu vrátil puk zpět Oleszovi. Hra se tak přelévá ze strany na stranu.
10:55'
Hosté udeřili jako blesk! DANIEL RÁKOS ujížděl sám na brankáře, donutil ho k pohybu a poté bekhendem zasunul puk mezi jeho betony. Asistence: Aleš Jergl, Rudolf Červený.
10:41'
Kořenek se dostal ke střele z osy hřiště, ale Mazanec byl připraven i tentokrát a ukryl puk v náručí.
10:21'
Jaroměřský dvakrát prověřil pozornost Mazance, hostující brankář jeho první pokus vyrazil a ten druhý ukryl do výstroje.
10:11'
Skladaný se dostal k dorážce z těsné blízkosti, ale Mazanec jeho střelu vyrazil.
09:38'
Smoleňák zůstal zcela sám před brankou Konráda, ale domácí brankář vytáhl skvělý zákrok!
09:20'
Irgl hledal místo mezi betony Mazance, ale ten je stihl sklapnout včas.
08:45'
Olesz hledal před brankou Koloucha, ale puk se mu odrazil zpět.
08:30'
Hradec Králové vyhazuje na zakázané uvolnění.
08:17'
Paulovič se protlačil přes obranu Olomouce a snažil se přihrát mezi kruhy Červenému, ten však dostal puk příliš daleko před sebe.
07:48'
Koukalův pokus směřoval jen do zadního mantinelu.
07:22'
Chalupa se snažil servírovat puk spoluhráči před brankou, do jeho nabídky však zasáhl jeden z domácích hráčů.
06:58'
Skladaný neprošel přes obranu hostů.
06:26'
Kolouch vybojoval puk v útočném pásmu a nabídl ho před branku Irglovi. Ten byl ale tísněný jedním z hostů a nepodařilo se mu zakončit.
06:06'
Domácí opět vyhazují přes všechny čáry.
05:36'
Ostřížek se neunáhlil s vyhozením a poslal puk do prostoru Škůrkovi, který se nakonec dostal ke střele od červené. Mazanec ji bez potíží chytil do lapačky a okamžitě rozehrál.
04:58'
Dujsík po mantinelu posílá kotouč až za branku Mazance.
04:44'
Zámorského střela na branku neprošla.
04:39'
Mountfield si zahraje přesilovku! Petr Kolouch (OLO) se provinil podrážením a půjde si dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
04:04'
Hosté se na chvíli dostali do útočného pásma, ani Koukal však neprostřelil bránícího hráče.
03:45'
Ostřížkovo nahození minulo branku.
03:29'
Další dva jeho pokusy zastavili obětaví hostující hráči.
02:58'
Tomečkův pokus prošel neškodně kolem branky.
02:26'
Dvěma Královéhradeckým se otevřel prostor k přečíslení, Jergl však při kličce podklouzl.
02:05'
Pekr z úhlu trefil jen brankovou konstrukci.
01:53'
Následný olomoucký protiútok končí zakázaným uvolněním domácího týmu. Vhazovat se bude po levici Konráda.
01:46'
Napodruhé už Pavlík neprošel přes domácího obránce.
01:10'
Radovan Pavlík to zkusil bekhendem, ale minul branku.
00:54'
Mazanec chtěl pomoct spoluhráčům s rozehrávkou, ale puk sebral jako první Irgl.
00:32'
Chalupovu střelu z mezikruží Konrád vyrazil do strany.
00:08'
Zámorský se pokusil vyslat podél mantinelu Smoleňáka, který měl rychlost i prostor, ale nedosáhl na puk.
00:01'
Zápas ještě nezačal a domácí už vyvolávají jméno navrátilce Matěje Pekra, který dnes ráno přišel do Olomouce na střídavé starty z Jihlavy.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Dujsík, Švrček, Jaroměřský, Valenta – Ostřížek, Klimek, V. Tomeček – Olesz, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Pekr – Hecl, Skladaný, Kořenek.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Linhart, Zámorský, Allen, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Šalda – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – Červený (A), Rákos, Jergl – Perret, Klíma, Paulovič.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Lederer, Zíka.
Kdo se bude radovat z vítězství tentokrát? Uhájí kohouti vlastní led, nebo si Lvi odvezou body? To se ukáže už v 18:00!
Vzájemná utkání sezóny 2018/2019

Mountfield HK – HC Olomouc 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Olomouc – Mountfield HK 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Mountfield HK – HC Olomouc 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Olomouc – Mountfield HK 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Nejproduktivnější hráči:
Zbyněk Irgl (OLO) – 5b (4+1)
Radek Smoleňák (HKM) – 10b (5+5)

Úspěšnost brankářských jedniček:
Branislav Konrád (OLO) – 90,95 % (7 zápasů)
Marek Mazanec (HKM) – 87,27 % (10 zápasů)

Mountfield HK – 8. místo (15 bodů)
Královéhradecká sezóna se zatím poměrně podobá té olomoucké, Lvi však byli o dva body úspěšnější. V prvním zápase nové sezóny podlehli Liberci, poté ale brali tři body čtyřikrát v řadě – proti Kladnu, Plzni, Pardubicím a Spartě, čímž se dostali do horních pater tabulky. Z posledních pěti zápasů ale Moutnfield bodoval jen v předposledním zápase proti Mladé Boleslavi, kterou porazil 2:0. Naposledy Královéhradečtí prohráli doma s Karlovými Vary 1:3.

Úspěšnost v přesilových hrách: 21,74 %
Úspěšnost ubráněných oslabení: 81,58 %

HC Olomouc – 9. místo (13 bodů)
Domácí zatím prožívají poměrně vydařený vstup do soutěže. Hned na úvod vybojovali vítězství v prodloužení na ledě Vítkovic, doma poté trochu smolně prohráli s Boleslaví rovněž v prodloužení, poté ale naplno bodovali proti Zlínu i proti Karlovým Varům. Prvního zápasu bez bodu se tak „dočkali“ až při svém pátém soutěžním utkání, když v předehrávce na ledě Třince padli vysoko 3:7. S Pardubicemi pak opět brali tři body a s Kladnem jeden. Navzdory vydařenému září však přišel říjen, ve kterém kohouti tápou a ze tří odehraných utkání nevyhráli ani jedno. V posledním zápase proti Kometě se jim podařilo přerušit třízápasové čekání na gól, podlehli však 1:3.

Úspěšnost v přesilových hrách: 8,82 %
Úspěšnost ubráněných oslabení: 89,19 %
Příjemný páteční večer z olomoucké plecharény. Dnes je na programu 11. kolo Tipsport Extraligy v ledním hokeji, ve kterém se střetnou HC Olomouc a Mountfield HK!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.