Tipsport Extraliga - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 4. října 2019   18:00

0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Plzeň
05:53' Pour  (Gulaš, Mertl) • 19:52' Čerešňák  (L. Kaňák, Indrák) • 27:29' Gulaš  (Moravčík, Čerešňák) • 46:17' Pour  (Gulaš, Rob)
Olomouc
Hradil, Stano – Bryška, Rožánek
Zimní stadion Olomouc
4120 diváků
Plzeň

Olomouc - Plzeň: Gulaš nahodil puk do brankoviště, kde byl nejúspěšnější Pour, 0:4

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou!
V poslední třetině už si Plzeň v poklidu výsledek uhájila a v přesilové hře přidala pojistku v podobě čtvrté branky, když vyražený puk pohotově dorazil Jakub Pour.
Střely na branku ve třetí třetině:
Olomouc – 11 (celkem 31)
Plzeň – 10 (celkem 29)
59:29'
Hecl nabízel puk spoluhráčům před brankou, tam ale byli jen Plzeňští.
59:10'
Indiáni vyhazují za branku Lukáše.
58:48'
Škůrkovi puk přeskočil hokejku a Olomouc musí vyklidit útočné pásmo.
58:34'
Strapáčova střela z první končí ve výstroji Frodla.
58:04'
Plzeň okamžitě vyhazuje puk. Eberle si sjížděl pro přihrávku, ale nezpracoval.
57:56'
Roman Vráblík (PLZ) při kličce podrazil Irgla a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
57:30'
Gulaš zkoušel střílet hned po buly, ale nezamířil přesně.
57:25'
Olomouc se provinila úmyslným ofsajdem a tak se bude vhazovat před Lukášem.
57:17'
Prudkou přihrávku Ostřížka Ondrušek nezpracoval.
56:27'
Olesz vybojoval puk proti Houdkovi, ten ho ale zdržel za brankou, dokud mu nepřijeli spoluhráči a nesebrali olomouckému hráči puk.
55:59'
Hned vzápětí se ale provinili hosté. Vhazovat se bude před Frodlem.
55:53'
Olomoucké vyhození bylo tečované, takže zakázané uvolnění se nepíská.
55:36'
Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.
55:29'
Klimek protečoval na brankáře Plzně, Frodl se rozhodl rozehrát.
55:06'
Ondrušek nahodil puk do útočného pásma pro Strapáče, ten však proti dvěma soupeřům neobstál.
Dnešní utkání sleduje 4120 diváků.
54:41'
Koloucha v cestě do útočného pásma předběhli spoluhráči a píská se ofsajd.
54:24'
Další Vyrůbalíkovu ránu zastavila Frodlova vyrážečka.
53:59'
Ostřížkova přihrávka nebyla přesná a vyhnala kohouty z útočného pásma.
53:43'
Vyrůbalíkovo nahození se otřelo o beton Frodla a zamířilo do rohu.
53:11'
Po Ostřížkově střele se dostal k dorážce Nahodil, proti tomu ale dobře zakročili bránící hráči.
53:05'
Vyrůbalíkovu ránu vyrazil Frodl před sebe, nikdo z olomouckých hráčů se však nezorientoval rychleji než sám brankář, který si puk přihrnul blíž a ukryl ho pod lapačku.
52:48'
Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Petr Kodýtek (PLZ).
52:18'
Burian nabízel puk na střelu Dujsíkovi, tomu však puk proklouzl pod hokejkou i pod nohama a Olomouc se připravila o útočné pásmo.
51:47'
Burianova střela mířila jen vedle branky.
51:18'
Heřman dostal krásnou nabídku, ale ještě předložil puk Mertlovi, který z první nastřelil horní tyč!
50:41'
Před Irglovou ránou Frodl sklapl betony.
50:22'
Moravčíkův pokus zastavil Lukáš vyrážečkou.
49:54'
Puk se odrážel nebezpečně před branku Frodla, Vlach ho ale sebral dříve než domácí.
49:38'
Čerešňák zamířil těsně nad beton, ale Lukáš předvedl pohotový zákrok lapačkou.
49:14'
Klimek vyhnal Němce až za jeho branku.
48:32'
Valenta složil k zemi plzeňského útočníka a Burian tak dostal prostor, aby chvíli podržel puk daleko od své branky.
48:07'
Moravčíkovu střelu přizvedl do ochranné sítě jeden z domácích hráčů.
47'
Gulaš nahodil puk do brankoviště, kde byl nejúspěšnější Pour, 0:4
47:35'
Plzeň si zahraje další přesilovku. Matěj Kořenek (OLO) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.
47:16'
Eberle horlivě dorážel u tyčky, ale Lukáš mu nenechal místo.
46:50'
Skladaného pokus srazil bránící hráč.
46:17'
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň přesilovku bleskurychle využila! Střela Gulaše se odrazila nad Lukáše a poté chvíli poskakovala brankovištěm, než ji JAKUB POUR dorazil do nechráněné sítě. Asistence: Milan Gulaš, Luboš Rob.
46:01'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rostislav Olesz – 2 min., nedovolené bránění).
45:49'
Nahodil se dokázal za Frodlovou brankou uvolnit, jeho přihrávku na Škůrka ale přizvedl bránící hráč.
45:21'
Eberleho ránu tečoval jeden z domácích hráčů do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Lukášem.
45:07'
Také Houdek mířil jen vedle branky.
44:33'
Dujsíkova rána zamířila vedle branky.
43:55'
Kořenek poslal puk před branku na Klimka, zvedl ho ale kousek nad led a jeho spoluhráči se nepodařilo kotouč usměrnit do branky.
43:03'
Hecl zabojoval o puk za brankou Frodla, přes veškerou jeho snahu ale Moravčík kotouč udržel.
42:32'
Tomeček z vrcholu kruhu mířil mezi betony, Frodl zasáhl hokejkou.
42:03'
Burian našel před brankou zcela nehlídaného Nahodila, ale ten v obrovské šanci minul branku!
41:33'
Nahodil se protáhl před Frodlovu branku, ale puk mu příliš ujel a brankář hostů ho vypíchl.
41:17'
Ondrušek vyvezl puk do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů byl však rychlejší a píská se postavení mimo hru.
40:36'
Škůrek se vrací pro puk za svou branku.
40:19'
Klimkova zadovka mířila příliš daleko před Kořenka.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:44.
Střely na branku ve druhé třetině:
Olomouc – 10 (celkem 18)
Plzeň – 10 (celkem 20)
Druhou třetinu už začali kohouti lépe, ale v přesilové hře přišla trestuhodná chyba a vzápětí i trest. Milan Gulaš ujel do samostatného úniku a ačkoliv kličkou na Lukáše nevyzrál, měl dost času dorazit puk do sítě. Olomouci se stále odpovědět nepodařilo, naopak v samotném závěru měla dost co dělat, aby udržela "jen" tříbrankovou ztrátu.
40:00'
39:59'
Straka u mantinelu vybojoval puk a najel si na osu ke střele. Domácí hráči ho zblokovali, ale Plzenští se dostávali do dalších a dalších dorážek, které neskončily v brance jen díky spoustě štěstí a spojenému úsilí Lukáše a jeho spoluhráčů!
39:15'
Další Moravčíkova rána už mířila do vyrážečky Lukáše.
38:54'
Moravčík vystřelil jen do hokejky Koloucha.
38:31'
Gulaš neprošel kolem Ostřížka, podklouzla mu brusle. Plzeň se ale drží na puku.
37:50'
Kolouch se pokusil překvapit Čerešňáka zadovkou, ale ten puk zastavil.
37:42'
Vyrůbalík se položil do střely a schytal ránu do obličeje, zdá se ale být v pořádku a míří na střídačku.
37:31'
Straka zmátl obranu kohoutů a poslal puk mezi kruhy na volného Kodýtka, ten ale našel jen připraveného Lukáše.
37:03'
Postavení mimo hru zastavuje pro změnu Plzeň. Vhazovat se bude před Frodlem.
36:50'
Burian na modré čáře vybojoval puk, ale Nahodil mu mezitím stihl přejet do útočného pásma a kohouty zastavuje ofsajd.
36:18'
Mertl dostal přihrávku mezi kruhy, domácí mu ale stihli zablokovat hůl.
35:39'
Kořenek dostal přihrávku na útočnou modrou čáru, ale kolem Houdka neprošel.
34:56'
Další snahy Plzeňských zastavuje ofsajd.
34:41'
Němec z levé strany mířil mezi betony Lukáše, tam ale nezůstalo místo.
34:22'
Olomouc má potíže dostat se z obranného pásma, puk ale drží na holích.
34:02'
Pour zkoušel vystřelit po buly, ale trefil blokujícího hráče.
33:59'
Vyhození domácích se sotva doklouzalo za prodloužení brankové čáry, ale stalo se tak a proto se píská zakázané uvolnění.
33:49'
Ondrušek se pokusil vyslat vysokým obloučkem Hecla do brejku, ale ten přejel do útočného pásma dřív, navíc hlídaný obráncem Plzně. Postavení mimo hru vrátí hru před Lukáše.
33:01'
Domácí hráči zůstali u branky Frodla tři proti jedinému obránci, Nahodil vzal akci na sebe a Frodl jeho pokus vyrazil ramenem.
32:43'
Nahodil se snažil zakončit z otočky před brankou, ale hosté mu zblokovali střelu.
32:00'
Vyrůbalík za svou brankou vybojoval puk a založil akci, na jejímž konci střílel Ondrušek a Frodl musel vytáhnout zákrok levým betonem.
31:18'
Kořenek alespoň vyvezl puk do útočného pásma.
31:06'
Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.
30:45'
Dujsík na sebe navázal trojici hráčů a předal puk Strapáčovi, ten však za modrou čárou nepřihrál Kolouchovi přesně.
30:16'
Dujsík na modré čáře nezachytil vyhození Plzně a musí se vracet ke své brance.
29:50'
Hecl poslal nezjištnou zadovku před branku, kde puk proklouzal neškodně kolem dvojice soupeřících hráčů a dostal se až k Ondruškovi. Ten pálil z první, ale Frodl vytáhl další zákrok vyrážečkou!
29:17'
Ondrušek od modré čáry minul branku.
28'
V oslabení ujel Gulaš a přidal další gól zápasu, 0:3
28:30'
Plzeň opět posílá puk do středního pásma, kde ho sbírá Vyrůbalík.
27:46'
Burian horečnatě dorážel před brankou, ale Frodl drží nulu.
27:29'
Škůrek od modré čáry poslal puk jen do Petera Čerešňáka, od kterého si vzal puk Moravčík a vyslal do brejku MILANA GULAŠE. Ten rychle zkontroloval, že má dost času na zakončení a na dvakrát poslal puk do sítě. Asistence: Michal Moravčík, Peter Čerešňák.
27:05'
Kohouty čeká další přesilovka. Dvě minuty za podrážení si odpyká Bohumil Jank (PLZ).
26:32'
Kořenek poslal odražený puk na branku, Frodl zakročil okrajem betonu.
26:28'
Skladaný si nabruslil do útočného pásma a poslal puk na branku. Frodl bez větších potíží zasáhl lapačkou.
26:09'
Heřmanovi utekl kotouč, ale Valenta toho nedokázal využít.
25:17'
Kolouch tvrdě pálil zleva, ale jen do připravené hrudi Frodla.
24:54'
Strapáč u mantinelu nestihl puk a Olomouc musí začít opět od své branky.
24:44'
Kolouch nastřelil bránícího hráče.
24:14'
Po dalším nahození od obránce se tlačili k dorážce dva z kohoutů, ale Frodl jim nedovolil poslat puk do sítě.
23:58'
Vyrůbalík zkusil nahodit od modré čáry, ale těsně minul.
23:20'
Indiáni okamžitě vyhazují puk přes všechny čáry.
23:14'
Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za hákování si odpyká Martin Heřman (PLZ).
23:11'
Skladaný vyrazil po křídle, ale při prudké brzdě mu utekl puk.
22:56'
Dlouhé vyhození olomouckých hráčů končí až za brankou Frodla a píská se zakázané uvolnění.
22:33'
Olomouc šla do přečíslení tří proti dvěma, Hecl ale přihrál Skladanému na paty.
21:52'
Straka vystihl Burianovu přihrávku, ale vystřelit se mu nepodařilo.
21:31'
Kodýtek svou střelu ukryl za změť hráčů a Lukáš puk vyrazil se štěstím před sebe. V nastalé situaci se zorientoval nejlépe právě olomoucký brankář, který puk ihned přikryl.
20'
To byla bomba! Další gól hostů přidal Čerešňák, 0:2
20:59'
Indrák vybojoval puk za brankou kohoutů, ale neměl poblíž nikoho, komu by přihrál do střelecké pozice.
20:34'
Irglovu přihrávku tečoval jeden z hostů a ta proto zamířila za záda Klimka.
20:11'
Klimek se vrhl za branku soupeře pro puk, Mertl mu ho ale sebral.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:43.
Střely na branku v první třetině:
Olomouc – 8
Plzeň – 9
První třetina je u konce a zásluhou dvou využitých přesilových her může být spokojenější Plzeň. Ta nejprve využila chvíle, kdy v početní nevýhodě ztratili dva olomoučtí hráči hůl a Jakub Pour z bezprostřendí blízkosti vymetl šibenici. V samotném závěru pak Peter Čerešňák zamířil do stejného místa od modré čáry.
20'
20:00'
19:52'
Kaňák jen tak tak popíchl nepřesnou přihrávku přímo na PETERA ČEREŠŇÁKA, jenž se nijak nerozpakoval a napálil puk. Ten zamířil přesně tam, co Pourova střela v šesté minutě. Asistence: Lukáš Kaňák, Miroslav Indrák.
19:24'
Škůrek za svou brankou vybojoval puk a také on ho posílá přes všechny čáry.
19:03'
Kolouch uklízí puk do bezpečí za branku Frodla.
18:56'
Gulaš opět pálil z první, tentokrát však do blokujícího Klimka.
18:40'
Gulaš dostal nabito na střelu z první, ale Lukáš se stihl přesunout!
18:17'
Domácí jsou ve čtyřech a odvážně se vydávají napadat do útočného pásma, čímž ušetřili několik vteřin z Burianova trestu.
17:58'
Vilém Burian (OLO) vyhodil puk přes mantinel a rozhodčí po krátké debatě usoudili, že to bylo bez doteku plexiskla. Tři vteřiny tak bude Plzeň hrát přesilovku 5 na 3.
17:30'
Mora opět vyhazuje do středního pásma.
17:27'
Rob pálil z první, ale Lukáš byl připraven a udržel puk ve výstroji.
17:02'
Mertl našel před brankou Gulašovu hokejku, plzeňský ostrostřelec ale tečoval puk nad branku.
16:42'
Domácí se ihned po buly osvobozují.
16:38'
Mertl se pokusil nahodit puk do útočného pásma, ale jeden z olomouckých hráčů srazil puk do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude před Lukášem.
16:01'
Je to ale právě Rostislav Olesz (OLO), kdo putuje na trestnou lavici na devě minuty za podrážení.
16:01'
Plzeň měla výhodu a roztočila v olomouckém pásmu kolotoč. Nepřesná přihrávka ovšem trefila Olesze, který tak mohl přerušit hru.
15:06'
Valentovo nahození mířilo jen do bočního oblouku branky.
14:27'
Gulaš se pokusil udělat si prostor ke střele, domácí obránci jeho pokus ovšem zblokovali.
14:07'
Další akce už ovšem domácím nevyšla podle představ a píská se zakázané uvolnění.
13:52'
Klimkovi se puk odrazil od brusle do útočného pásma, olomoucký útočník bude první, kdo jej u mantinelu dojede.
13:28'
Eberleho bekhendový pokus skončil na hrudi Lukáše.
13:20'
Ostřížek vyslal do brejku Kořenka, který ale neměl mnoho času k zakončení a jeho střela zamířila příliš vysoko. O plexi se puk odrazil ke Švrčkovi, který se pokusil ještě zakončit bruslí, ale minul.
12:46'
Skladaného prudkou ránu vyrazil Frodl bleskurychlou vyrážečkou.
12:17'
Gulaš na prudkou přihrávku nedosáhl a tak má puk v moci Vyrůbalík.
11:56'
Nahodilovu ránu tečoval Houdek mimo branku.
11:38'
Irgl opět jen protečoval do útočného pásma.
11:03'
Kolouch s Irglem společnými silami vyvezli puk do útočného pásma, tam o něj ovšem okamžitě přišli.
10:20'
Jank napálil jen spoluhráče stojícího před Lukášovou brankou.
09:43'
Tomeček ve středním pásmu vybojoval puk a poslal ho před branku na volného Hecla, který ale na dlouhou hůl tečoval jen vedle branky.
09:16'
Olomouc zkusila hrát puk hned po buly na Frodla, ten pohotově zakročil lapačkou.
09:00'
Švrčkovu dělovku zblokoval jeden z hostů.
08:50'
Gulaš ve středním pásmu promáchl přihrávku a píská se zakázané uvolnění.
08:10'
Strapáč dostal spoustu prostoru mezi kruhy, ale zamířil vedle! Kolouch se ještě pokoušel o dorážku, ale puk si musel srovnat a Frodl se stihl přesunout.
07:30'
Ostřížek z první zamířil vedle branky.
07:13'
Burian se snažil rychle přiťuknout puk mezi kruhy Irglovi, ale jeden z hostů jeho záměr vystihl.
06:51'
Hosté posílají puk přes všechny čáry přímo na Lukáše.
06:19'
Přesilovku si vyzkouší také domácí! Peter Čerešňák (PLZ) si odpyká dvě minuty za pozdní dohrání. Uvidíme, jak se se svou početní výhodou poperou kohouti.
05:53'
Irgl zlomil hokejku a nepodařilo se mu tak odpálit puk z nebezpečného prostoru před brankou. Tam se k němu dostal JAKUB POUR, který ho poslal přesně do šibenice. Asistence: Milan Gulaš, Tomáš Mertl.
05:45'
Po Moravčíkově střele dorážel Mertl, ale Lukáš se vytáhl zákrokem betonem!
05:27'
Martin Vyrůbalík (OLO) se provinil sekáním a uvidíme tedy první početní výhodu v tomto zápase.
04:48'
Pour přihrával mezi kruhy, ale tam byli jen Olomoučtí.
04:35'
Olomoucké vyhození nakonec doklouzalo až za prodloužení brankové čáry a píská se proto zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Lukáše.
04:06'
Dujsík ve středním pásmu nezpracoval Švrčkovu přihrávku, podvedlo se mu však přiťuknout mu puk nohou nazpět.
03:50'
Napodruhé už byl Klimek úspěšnější, udělal si prostor mezi kruhy a poslal vpřed prudkou střelu. Ta však mířila jen do ramene Frodla.
03:36'
Klimek neprošel přes střední pásmo. Plzeň zakládá akci od své branky.
03:15'
Olomoucký tým zastavuje postavení mimo hru.
03:03'
Houdek zkusil prudce nahodit od modré čáry, Lukáš zasáhl betonem.
02:49'
Škůrkovo nahození mířilo jen do bránícího hráče.
02:22'
Nahodilovi se po Škůrkově přihrávce otevíral prostor na brejk, jeden z hostujících obránců ho ale dostihl.
01:59'
Jankova střela na branku neprošla.
01:34'
Dujsík vybojoval puk a s Oleszovou pomocí ho dostal aspoň do středního pásma.
01:08'
Olomouc nahodila do útočného pásma, ale Irgl byl u puku až druhý.
00:52'
Gulaš poslal puk za branku jen na Valentu.
00:29'
Heřman našel před brankou Mertla, který z první pálil jen vedle!
00:15'
Gulaš zkusil překvapit Lukáše z úhlu, ale neuspěl.
00:07'
Úvodní buly vyhrála Plzeň a Heřman ihned poslal puk do útočného pásma. Ovšem jen na hůl Vyrůbalíka.
00:01'
Samotnému utkání předcházela ještě minuta ticha za nedávno zesnulého českého zpěváka Karla Gotta.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Valenta, Švrček, Dujsík – Ostřížek, Klimek, Kořenek – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Skladaný, Hecl.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, L. Kaňák, Jank, Vráblík, Houdek, Čerešňák – Heřman, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, V. Němec, Indrák – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Rob, R. Vlach, Kolda – Kantner.

Rozhodčí: Hradil, Stano – Bryška, Rožánek.
Kdo se bude radovat tentokrát? Vrátí kohouti Plzni porážku ze čtvrtfinále? Nebo Indiáni vyplení plecharénu? To se ukáže už v 18:00!

Vzájemná utkání sezóny 2018/2019:

9. kolo: HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Jaroměřský (Strapáč, Skladaný), 28. Ondrušek (Holec), 60. Irgl – 14. Gulaš (Straka, J. Kindl)

22. kolo: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Indrák (J. Kindl, Kratěna) – 12. Mráz (Laš), rozh. náj. J. Knotek

35. kolo: HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Gulaš (D. Kindl, Jan Kovář), 55. V. Němec, 57. Kodýtek (Eberle), 59. Eberle

48. kolo: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Jones (Preisinger, Straka) – 7. Jergl (Škůrek, J. Knotek), 20. Irgl

Čtvrtfinálová série (PLZ – OLO 4:3)
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Nedorost, Eberle), 26. Jan Kovář (Čerešňák), 36. V. Němec (Kracík), 41. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář), 46. Nedorost (Gulaš, Čerešňák), 51. Stach (V. Němec, Jones), 53. V. Němec (Kracík, Indrák), 58. Indrák (V. Němec) – 30. Jergl (Škůrek, Strapáč)

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) – 44. Holec (Kolouch, Škůrek), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. J. Galvas (Burian), 40. Strapáč (Irgl), 79. Jergl (Ostřížek) – 40. V. Němec (Kracík), 56. Indrák

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 54. Nahodil (Jergl, Škůrek), 57. Kolouch (J. Káňa) – 42. Allen (Nedorost), 51. Straka (Allen), 57. Gulaš (Čerešňák)

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. Pour (Allen, Indrák), 56. Allen (Jan Kovář, Čerešňák)

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 34. Nahodil (J. Knotek, Jergl), 38. Skladaný (Ondrušek), 43. Švrček (J. Káňa), 58. Irgl (Strapáč) – 27. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář)

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Pour (Gulaš, Moravčík), 6. Gulaš (Jones), 11. Kodýtek (Straka, Čerešňák) – 29. Nahodil (J. Knotek, Ostřížek), 58. Švrček
Nejproduktivnější hráči:
Zbyněk Irgl (OLO) – 5b (4+1)
Milan Gulaš (PLZ) – 15b (7+8)

Úspěšnost brankářských jedniček:
Branislav Konrád (OLO) – 91,10 % (5 zápasů)
Dominik Frodl (PLZ) – 87,73 % (6 zápasů)

HC Škoda Plzeň – 8. místo (10 bodů)
Plzeň se loni stala pokořitelem Hanáků ve čtvrtfinále, ačkoliv rozhodnout se jí podařilo až v sedmém zápase. Nedostatek sil ji pak možná stál i semifinálovou sérii s Třincem, kterou v sedmém zápase naopak ztratila. Letošní sezónu Indiáni předvádí zatím střídavé výkony. Na úvod padli v divoké přestřelce na Spartě v prodloužení, vyhráli s Litvínovem a v další přestřelce padli v Hradci Králové. Trápící se Zlín udolali až v poslední třetině, ale Karlovy Vary smetli 3:0. Ve svém posledním zápase prohráli doma s Mladou Boleslaví 1:4.

Úspěšnost v přesilových hrách: 24,14 %
Úspěšnost ubráněných oslabení: 69,57 %

HC Olomouc – 4. místo (13 bodů)
Domácí zatím prožívají poměrně vydařený vstup do soutěže. Hned na úvod vybojovali vítězství v prodloužení na ledě Vítkovic, doma poté trochu smolně prohráli s Boleslaví rovněž v prodloužení, poté ale naplno bodovali proti Zlínu i proti Karlovým Varům. Prvního zápasu bez bodu se tak „dočkali“ až při svém pátém soutěžním utkání, když v předehrávce na ledě Třince padli vysoko 3:7. S Pardubicemi však opět brali tři body a v posledním zápase na ledě Kladna urvali bod, ačkoliv mnoho nechybělo ani ke třem. Na začátku druhé třetiny totiž kohouti vedli 3:0.

Úspěšnost v přesilových hrách: 12,50 %
Úspěšnost ubráněných oslabení: 96,15 %
Příjemný páteční večer z olomoucké plecharény. Dnes je na programu 7. kolo Tipsport Extraligy v ledním hokeji, ve kterém se střetnou HC Olomouc a HC Škoda Plzeň!