Tipsport Extraliga - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Zlín - 1. listopadu 2019   18:00

Olomouc
10:59' Kolouch  • 32:32' Irgl (P. Musil, Škůrek) • 58:36' Olesz (Ondrušek, Jaroměřský)
3:5
(1:1, 1:0, 1:4)
Zlín
02:25' Köhler  (Honejsek) • 41:15' Claireaux  (Köhler) • 45:15' Köhler   • 49:59' Nosek   • 55:49' Herman  (Šlahař)
Olomouc
Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Klimek, P. Musil, V. Tomeček – Burian, Nahodil, Irgl – Olesz, Kolouch, Skladaný – Vodný, Handl, Hecl.
Hejduk, Veselý – Hynek, Klouček
Zimní stadion Olomouc
Zlín
Čiliak (Huf) – Freibergs, Ferenc, Řezníček, Nosek (A), Gazda, Žižka (C), Buchta – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček – Köhler, Claireaux, Honejsek – Herman, Jeglič, Šlahař – Popelka, Fryšara, Navrátil.

Olomouc - Zlín: A ještě jeden! Už třígólový náskok zajistil svou ranou Herman, 2:5

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Třetí třetina byla kompletně v režii Beranů. Nejprve se krátce po začátku třetího dějství prosadil Valentin Claireaux a vyrovnal stav utkání. Krátce poté si druhý gól v utkání připsal Bedřih Köhler. Čtyři minuty před koncem se prosadil také ex-olomoucký Jakub Herman. Olomouc už pak dokázala pouze korigovat stav utkání na 3:5 zásluhou gólu Rostislava Olesze.
59:50'
Ale Olomouc se musí vracet zakládat nový útok.
59:10'
Lukáš odjíždí z brány!
58:36'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak přece jen se v utkání ještě prosadili i domácí. Jeden z nejpilnějších olomouckých útočníků dnešního zápasu ROSTISLAV OLESZ snižuje na 3:5. Asistence: Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský.
58:18'
Čiliak před přijíždějícímu hráči soupeře přikryl kotouč lapačkou.
58:00'
Běží poslední 2 minuty 3. třetiny.
57:40'
Vyrůbalík zastavil kotouč ve středním pásmu a poslal dopředu Irgla, ten se ale ke střele nedostal.
55:49'
Zlín právě vstřelil branku!
JAKUB HERMAN dostal nabídku mezi kruhy a a dává pátý gól Zlína. Asistence: Jakub Šlahař.
55:10'
Vyrůbalík zkoušel střelu od modré čáry.
54:23'
Tentokrát byla střela Olesze tečována na síť za bránou.
54:00'
Olesz se na kruhu dostal ke kotouči, vystřelit ale nestačil. Olomouc se nadále drž v útočném pásmu.
53:23'
Dujsík se za vlastní bránou ujal kotouče, ten ale končí mimo led.
52:44'
Další ofsajd hráčů v červenobílých dresech.
52:38'
Ofsajd Olomouce.
52:26'
Ondruškova střela je zblokována a končí v rohu kluziště. Zlín vyváží kotouč a střídá.
52:03'
Chybí tomu však střelba.
51:40'
Olomouc operuje v útočném pásmu.
50'
Obrana domácích inkasovala potřetí během chvíle, gól na 2:4 připsán Noskovi
50:50'
Po delší době zase musel zasahovat také Čiliak, ale oba střelecké pokusy soupeře pokryl.
49:59'
Deset minut před koncem základní hrací doby se Zlín ujímá dvoubrankového vedení. Gól si připisuje DAVID NOSEK. Bez asistence.
49:45'
Dujsík nastřelil jen Kubiše, ten navíc mohl jít s kotoučem dopředu, ale neprošel přes střední pásmo.
49:00'
Herman zbavil Tomečka Kotouče a před olomouckou bránou je opět nebezpečno.
48:31'
Jaroměřský vložil svou hůl do střely Hermana, rozhodčí však zároveň pískají ofsajd.
48:17'
Hosté jsou v plném počtu a Jeglič se navíc může zapojit do útoku. Jeho střela skončila nad olomouckou bránou.
47:35'
Dujsík si na modré čáře nepohlídal kotouč, jeho tým musí vyklidit útočné pásmo.
46'
Köhlerovo nahození skončilo až v síti a hosté šli do vedení 2:3
46:45'
Zlín vyváží kotouč na druhou stranu kluziště.
46:19'
Oleszova dělovka se odrazila od Čiliakova hrudníku.
45:57'
Olomoučtí u rozhodčích úspěšně reklamovali faul a na trestnou lavici usedá Jeglič (ZLN).
45:45'
Na druhé straně se Irgl zkoušel prosmýknout mezi zlínskými beky, bez úspěchu.
45:15'
Krátce po vypršení Jaroměřského trestu se podruhé v zápase prosazuje BEDŘICH KÖHLER. Bez asistence.
45:12'
Jaroměřský je na ledě.
44:40'
Hosté rozestavěli přesilovkový zámek.
44:05'
Jan Lukáš kryje další střelu vyrážečkou.
43:32'
Ovšem Olomouc je zkraje oslabení dokázala vyhodit kotouč a ukrojit tak cenné vteřiny.
43:15'
Tohle není pro domácí celek dobré. Zlín povzbuzený vyrovnáním si zahraje přesilovku.
42'
Berani se nevzdali, Claireaux šikovou tečí srovnal na 2:2
42:45'
Žižka podpírán svými spoluhráči odjíždí za potlesku ochozů z ledu.
42:45'
Na ledě zůstává ležet jeden z zlínských hráčů a drží se za koleno. Na ledovou plochu je přivolán lékař.
42:40'
Škůrek si sjel pro odražený kotouč ke kruhů, jeho střela ale neprošla přes beky. Poté po ráně jednoho z Olomouckých kotouč prolétl kolem brankoviště.
41:15'
A je vyrovnáno. VALENTIN CLAIREAUX dokázal za záda Lukáše sklepnout odražený kotouč a začíná se zase od nuly. Asistence: Bedřich Köhler.
40:54'
Fanoušci Zlína se po úvodním buly třetího dějství dožadují vyrovnání. Tým jejich výzvy evidentně nebere na lehkou váhu a Lukáš si tak už zapsal dva zákroky.
40:01'
Střely na bránu po druhé třetině: 22/21.
Ve druhém dějství jsme byli svědky jen jedné branky, hra je přitom velmi vyrovnaná. Olomouc se podruhé v zápase prosadila v přesilové hře a díky Zbyňku Irglovi se dostala do vedení. Šanci srovnat měl ve 37. minutě Honejsek, ten však nedosáhl na prudkou přihrávku. Třetí třetina začne přibližně v 19:52.
40:00'
39:45'
Ale domácí dokázali vybojovat kotouč na své hokejky.
39:27'
V útoku jsou pro změnu hráči v modrých dresech.
38:54'
Skladaného střela končí v náručí brankáře Zlína.
38:20'
Burian na modré čáře neprošel přes Köhlera a za hlasitého pískotu ochozů oba skončili na ledě.
37:39'
Klimkova střela Čiliakovi vypadla z náručí, ale slovenský brankář se pro ni natáhl a přikryl ji svou lapačkou.
36:29'
Honejsek si teď najel před Lukáše a byla před ním odkrytá brána, jak se olomoucký gólman přesouval, naštěstí pro domácí ale zlínský útočník na přihrávku nedosáhl,
35:55'
Jan Lukáš včas sklapl betony před dorážejícím Claireauxem. Ten se následně dostal do potyčky s domácím hráčem a skončil na ledě. Vylučovat se ale nebude.
35:41'
Noskova střela od modré skončila na mantinelu.
35:18'
Zlín operuje v útočném pásmu, ale nedaří se mu vystřelit. Poté, co hráči bojovali o puk u mantinelu rozhodčí přerušili hru a vykázali je do středního pásma.
34:25'
Vhazuje se pro změnu na druhé straně kluziště.
34:25'
Vypadá to, že řemínek z Claireauxovy helmy bude potřebovat menší opravu.
34:16'
Jan Lukáš zlikvidoval střelecký pokus Zlína. Vhazovat se bude po jeho pravici.
34:12'
Škůrek teď tvrdě ale čistě srazil Claireauxe a tomu odletěla helma.
33'
Irgl se trefil v přesilovce a Hanáci tak otočili průběh zápasu, 2:1
33:19'
Zakázané uvolnění Zlína.
32:32'
ZBYNĚK IRGL vymetl pavučiny z rohu Čiliakovy brány a posílá Olomouc do vedení! Asistence: Pavel Musil, David Škůrek.
32:11'
Zlínským se podařilo vyvézt kotouč až k soupeři.
31:45'
Jakub Herman (ZLN) se provinil nedovoleným bráněním.
31:40'
Dujsík by si potřeboval srovnat mířila, jeho střela mířila vedle brány. Škůrek už byl trochu přesnější, v jeho případě zasáhl Čiliak.
30:56'
V akci znovu Olesz. Tentokrát dostal přihrávku po vyhraném buly a zkoušel se prosadit z otočky.
30:38'
Olesz obral o kotouč jednoho ze zlínských beků, tváří v tvář Čiliakovi ale nedokázal nic moc vymyslet. Olomouc tak alespoň získala vhazování v útočném pásmu.
29:54'
Hráči bojují o kotouč v rohu zlínského obranného pásma.
29:12'
Zlín teď špatně vystřídal a do útoku mohl Irgl s Burianem, ale ani tahle akce nevyšla.
28:12'
Zakázané uvolnění Olomouce.
27:53'
Hosté jsou v plném počtu.
27:50'
Klimek vjel do útočného pásma a přenechal kotouč Tomečkovi. Oba hráči pak měli co dělat, aby černou pryž uhájili před soupeři.
26:54'
Zlín vyhazuje.
26:30'
Škůrek zkoušel prokličkovat kolem obránců, jeho střela ale neměla razanci, navíc mířila vedle bránu.
25:55'
Kotouč se po střele do mantinelu odrazil až za modrou čáru domácích.
25:41'
Velká příležitost pro Olomouc. Na trestnou lavici odjíždí Jakub Ferenc (ZLN).
25:38'
Zajímavou střeleckou šanci si připsal Klimek.
25:32'
Čtvrté olomoucké lajně se na chvíli podařilo zatlačit Zlín do obranného pásma.
24:21'
Nepříjemná střela Petra Koloucha. Čiliak ji však vyráží.
23:45'
Švrčkova střela končila v ochranné síti.
23:22'
Jaroměřský nedokázal zpracovat prudkou přihrávku ve středním pásu a kotouč mají v držení hosté.
21:50'
Marek Hecl s Tobiášem Handlem se dostali do přečíslení, Čiliak zasahuje betonem.
21:22'
Po ofsajdu Zlína se vhazuje ve středním pásmu.
21:02'
Noskovu dělovku od modré schytalo tělo před ním stojícího obránce.
20:48'
A Lukáš raději opět skryl kotouč pod svou výstrojí.
20:31'
20:29'
Tahle útočná akce domácím nevyšla, puku je v držení Zlína.
20:26'
Buly vyhráli domácí a Zbyněk Irgl může jít dopředu.
20:12'
A Jan Lukáš si připisuje prví zákrok ve druhé třetině. Vhazovat se bude po jeho levici.
20:10'
Kotouč mají v drežní hosté.
20:01'
Střely na bránu v první třetině: 11/10.
Po první dvacetiminutovce je stav utkání nerozhodný 1:1. Do vedení se hned zkraje utkání dostali hosté, kteří dokázali využít dvojnásobnou přesilovku, pod kterou se gólem podepsal Bedřich Köhler. Prvních deset minut byli Zlínští aktivnějším týmem, Olomouc se probudila ve vlastní přesilovce, v níž srovnal stav zápasu Petr Kolouch. Poté si domácí dokázali vypracovat několik zajímavých šancí, ty už však gólem neskončily. Druhá třetina začne přibližně v 19:58.
20:00'
19:30'
Gazdova střela od modré čáry skončila na Skladaného chráničích holeně.
19:00'
Honejsek byl u kotouče mířícího za bránu domácích rychlejší, Zlín tak může v závěru první třetiny opět zaútočit.
18:05'
Lukáš Nahodil s bolestivou grimasou odjíždí z ledu a míří do útrob stadionu.
17:41'
Pavel Musil objel bránu a přihrál Klimkovi, jeho střela ale skončila vysoko nad bránou soupeře.
17:09'
Sedláčkovu ránu vytlačil Lukáš svým ramenem do ochranné sítě.
16:56'
Po Čiliakově zákroku opět dochází k menšímu pošťuchování. Na ledě to začíná jiskřit emocemi.
16:27'
Rozhodčí nařídili vhazování ve středním pásmu, ale ještě než k němu došlo se začali Skladaný s Köhlerem pošťuchovat a muži v pruhovaných dresech je museli zklidnit.
16:22'
Ofsajd Zlína. Po odpískání ale jeden ze Zlínských vystřelil na bránu, což se domácím hráčům vůbec nelíbí.
15:44'
Olomouc se dostala do útoku, ale Jaroměřský na modré čáře ztratil kotouč.
15:06'
A další perní chvilky pro slovenského brankáře ve službách Beranů. Tentokrát však Čiliak raději přerušil hru.
14:44'
Irglova rána vypadla Čiliakovi z náruče, k dalšímu olomouckému hráči, který byl poblíž, se však kotouč neodrazil ideálně.
13:49'
Ondrušek vyslal dopředu Irgla, který přihrával na najíždějícího Buriana. Čiliak kotouč přikryl a bude se vhazovat po jeho levici.
13:20'
Nahrávka na Lukáše Nahodila byla příliš dlouhá, kotouč mají v držení Zlínští.
12:59'
Kubišovu ránu zblokoval David Škůrek.
12:20'
V útoku je pro změnu Olomouc, Škůrkova střela od modré ale neprošla skrumáží těl před ním.
12:00'
Na druhé straně Bedřich Köhler vybojoval vhazování před Lukášem.
11'
A zase gól z přesilovky, vyrovnání domácím zajistil Klimek, 1:1
11:42'
Burian zkoušel obkroužit zlínskou bránu, v patách mu ale byli dva hráči v modrých dresech.
10:59'
Také Olomouc využívá svou přesilovou hru. Z podobného místa jako na začátku třetiny Köhler se prosazuje PETR KOLOUCH. Bez asistence.
10:43'
Zlínu se podařilo vyhodit kotouč.
10:31'
Vhazuje se před slovenským gólmanem.
10:23'
Musil po přihrávce od Irgla trefil Čiliakovo rameno.
09:55'
Tohle se ovšem moc nepovedlo, po nepřesné přihrávce se kotouč doklouzal až k Lukášovi.
09:31'
První přesilová hra pro domácí.
09:31'
Po vhazování před Čiliakem kotouč přeskočil modrou čáru, Olomouc tak musela vyklidit útočné pásmo.
09:05'
Škůrek nahazuje na mantinel za Čiliakem.
08:53'
Další zakázané uvolnění Zlína.
08:35'
Berani odevzdávají kotouč a jednou střídat.
08:05'
Musil vybojoval kotouč za bránou soupeře.
07:45'
Zakázané uvolnění na straně Beranů.
07:40'
Sám na bránu po špatné přihrávce jel Gazda, naštěstí pro domácí ho ale jeden z olomouckých beků dokázal včas zpacifikovat.
07:01'
06:58'
Šlahař v útočném pásmu obral o kotouč jednoho z olomouckých beků, objel bránu soupeře a zkusil to z otočky. K odraženému kotouči se pak dostal jeden z jeho spoluhráč, ale i tentokrát byl Lukáš pozorný,
06:25'
Vhazuje se ve středním pásmu.
06:25'
Na druhé straně se před Čiliakem zjevil Irgl, ale kotouč se mu zamotal pod brusle.
06:00'
Ke Kubišovi se ve středním pásmu doklouzal odražený kotouč a zlínský útočník od kruhu prověřil Lukášovu lapačku.
05:00'
Ve středním pásmu vybojoval kotouč Vodný, ale neměl poblíž žádného ze svých spoluhráčů, naopak se kolem něj koncentrovali hráči v modrých dresech, a tak z toho nic nebylo.
04:00'
Domácí jsou v plném počtu.
3'
Köhler využil po přihrávce Honejska přesilovku pět na tři, 0:1
03:50'
Kolouch to zkusil z mezikruží, ale jeho střelu vytěsnil Honejsek svou hokejkou.
03:22'
Irgl s Burianem vyvezli kotouč do útočného pásma.
02:25'
A Berany dvojnásobnou přesilovou hru přetavili v gólový úspěch! BEDŘICH KÖHLER dostal přihrávku od Honejska a z bezprostřední blízkosti prostřelil Jana Lukáše. Asistence:Antonín Honejsek.
02:01'
Po střele zlínského beka zaduněl mantinel, poté se domácím podařilo vyhodit.
01:49'
Berany čeká půlminutová přesilovka 5 na 3.
01:44'
Zlín kombinuje v útočném pásmu. Zdeněk Okál, jenž clonil před brankářem Olomouce, zůstal po útočné akci ležet na ledě a drží se za obličej.
01:00'
Olomouc vyhazuje až k Čiliakovi.
00:49'
Vhazuje se před Lukášem.
00:40'
Domácí mohli jít do brejku, ten byl však zastaven ve středním pásmu.
00:25'
Hanáky čeká krušný začátek zápasu, na trestnou lavici odjíždí kapitán Vyrůbalík (OLO) za napadení.
00:21'
První střela Zlínských byla zblokována, krátce poté rozhodčí poprvé v zápase vylučují.
00:07'
Po úvodním buly je kotouč v obranném pásmu domácích.
00:01'

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík, Valenta – Klimek, P. Musil, V. Tomeček – Burian, Nahodil, Irgl – Olesz, Kolouch, Skladaný – Vodný, Handl, Hecl.

PSG Berani Zlín: Čiliak (Huf) – Freibergs, Ferenc, Řezníček, Nosek, Gazda, Žižka, Buchta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Köhler, Claireaux, Honejsek – Herman, Jeglič, Šlahař – Popelka, Fryšara, Navrátil.

Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Hynek, Klouček.
PSG Berani Zlín

Zlínští Berani po se nepříznivých výsledcích ze začátku sezóny rozhodli pro změnu na trenérské lavičce, kam se vrátil Robert Svoboda. Tento tah se Zlínu zatím vyplácí – ze čtyř zápasů si připsali dvě výhry včetně přestřelky 5:6 v Hradci Králové. Jednou pak Berani padli v prodloužení (4:3 s Vítkovicemi) a jednou v základní hrací době s Karlovými Vary. Zlínští si tak do tabulky zapsali veledůležité body, díky nimž se odlepili ode dna tabulky, ačkoli je fakt, že od posledních Pardubic je momentálně dělí jen lepší skóre.

Nejlepším střelcem týmu je útočník Jakub Šlahař, který v letošním ročníku zaznamenal 5 gólů. Kanadské bodování pak vede Antonín Honejsek (4+6), kterému dýchá na záda právě Šlahař, jenž má o bod méně. Po zranění Libora Kašíka hájí zlínské brankoviště Marek Čiliak, jehož úspěšnost zákroků je 88, 69 %. Mladík Daniel Huf pak pokryje 90, 83 % střel.
HC Olomouc

Hanákům se v posledních zápasech vůbec nedaří. Z posledních pěti pokusů se jim podařilo vyhrát jen jednou – proti litvínovské Vervě. Velmi blízko třem bodům pak Kohouti byli v předchozím domácím zápase proti Vítkovicím, Ridera však dokázala vyrovnat a utkání dovedla v prodloužení do vítězného konce. V posledním kole si pak Olomouc odvezla vysokou porážku 5:1 z Mladé Boleslavi. Momentálně jsou svěřenci trenéru Tomajka a Motáka se ziskem 17 bodů na 10. místě.

Nejlepším střelcem Hanáků je veterán Zbyněk Irgl s 6 góly. Irgl pak zároveň vede i tabulku produktivity olomouckého týmu (6+2). Úspěšnost obou olomouckých brankářů je takřka stejná – Branislav Konrád, který zatím odchytal větší porci zápasů, se zastavil na 90, 75 % a jeho kolega Jan Lukáš na 90, 77 %.
V rámci 15. kola Tipsport extraligy ledního hokeje spolu v moravském derby změří síly domácí HC Olomouc a PSG Berani Zlín. Oba celky už se v letošní sezóně jednou potkali, a to na ledě Beranů, odkud si Hanáci odvezli výhru 4:1.