Tipsport Extraliga - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Mountfield - 29. září 2019   15:00

Třinec
00:20' Stránský (Roth, Gernát) • 09:41' Adamský (Chmielewski, Polanský) • 25:09' Nestrašil (Roth) • 29:24' Gernát (M. Kovařčík)
4:0
(2:0, 2:0, 0:0)
Třinec
Bartošák (21. Kváča) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Krajíček (C), M. Doudera – Stránský, P. Vrána, Nestrašil – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Chmielewski – Kofroň.
Hradil, Staňo – Gebauer, Lederer
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400)
4 249 diváků
Mountfield
Š. Lukeš (26. Mazanec) – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Perret, Bičevskis, Miškář – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Koukal, Paulovič.

Třinec - Mountfield HK: Gernát krásně vykombinoval obranu hostí, 4:0

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou!
Nejlepší hráči zápasu

Petr Kváča – Marek Mazanec.
Utkání mezi Oceláři a Mountfieldem je u konce, z vítězství 4:0 se radují úřadující mistři! Hráči s drakem na prsou dali Hradci lekci z produktivity, když z prvních osmi střel hned čtyřikrát skórovali. Vše začal ve dvacáté vteřině Matěj Stránský, v desáté minutě pak druhou trefu přidal Martin Adamský. Další branky přišly po změně stran ve druhé třetině, kdy nejprve v sólu skóroval Andrej Nestrašil, po krásné přihrávce Michala Kovařčíka pak konečný stav stanovil Martin Gernát.
59:52'
Kotouč po střele Tomáše Vincoura poskakoval v brankovišti, Třinečtí v čele s Petrem Kváčou jej dokázali udržet před brankovou čárou!
59:33'
Tak hosté si ještě jednou v zápase zahrají v pěti proti třem, krosčekem se provinil Guntis Galvinš. Hosté si vybírají oddechový čas.
59:16'
Hosté se až po půl minutě dostali do útočného pásma, Kváču ale zatím nijak neohrozili.
58:40'
Ještě jedna přesilovka pro Hradec, na trestnou lavici usedá Patrik Hrehorčák, který z vlastního pásma vyslal kotouč až do hlediště.
58:08'
Radovan Pavlík s Mislavem Rosandičem připravili vylouženou šanci pro Lukáše Cingela, který stál před Kváčou zcela osamocen! Cingel zkusil zakončit po kličce, třineckého brankáře ale nepřekonal.
57:42'
Michal Kovařčík se chtěl natlačit do útočného pásma, zastavil ho však ofsajd.
57:17'
Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat, třinecká defenzíva je však neprostupná a Mountfield se do větších šancí nemůže dostat.
56:27'
Perret vjel do otevřenější obrany domácích, Kváču ale nepřekonal. Hra je přerušená, při zákroku třineckého brankáře došlo k posunutí jeho branky.
55:29'
Hrehorčák si nabruslil k útočné modré a pouze nahodil puk za hostující branku, Oceláři potřebovali střídat.
54:54'
Galvinš s Nestrašilem zastavil hradeckou akci a pak se sami vydali do protiútoku. Vše zakončil Galvinš, 4 249 diváků sledovalo další Mazancův zákrok.
54:03'
Michal Kovařčík dostal nabídku od svého bratra a namířil si to před Mazance. Kovařčík se už už dostával ke střele, hosté jej však na poslední chvíli zastavili.
53:36'
Hradečtí se po vyhraném vhazování dostali ke dvěma střeleckým pokusům, Kváča ale i nadále drží neprůstřelnost.
53:05'
Kotouč se od domácích odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Petra Kváči, ale až po poslední komerční přestávce zápasu.
52:51'
Smoleňák se z rohu kluziště tlačil do předbrankového prostoru, hostující kapitán se ale k zakončení nedostal.
52:19'
Krajíček je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. Slezané ještě v závěru oslabení dokázal poslat hru do středního pásma.
51:59'
Hosté opět kombinovali v útočném pásmu, po Cibulskisově tečované střele se k dorážce dostával Rákos, Kváču ale neohrozil. Hra je přerušená pro posunutí třinecké branky.
51:09'
Po Zámorského pumelici od modré se před Kváčou strhla mela o kotouč. K puku se dostal Daniel Rákos, který však z bezprostřední blízkosti opět orazítkoval tyč třinecké branky!
50:35'
Nestrašil v rohu pásma zastavil hostující pas a poslal kotouč za Mazancovu klec.
50:17'
Lukáš Krajíčkovi na modré utekl kotouč a třinecký kapitán musel unikajícího Miškáře zastavil nedovoleným způsobem. Přesilovka pro hosty.
50:03'
Hradci se nepovedl pokus o rychlou rozehrávku a puk končí na zakázaném uvolnění.
49:45'
Oceláři jsou zpět v útočném pásmu. Od modré nahazoval Galvinš, kotouč se ale od třineckých bruslí odrazil za hostující branku.
49:20'
Hradečtí oslabení nakonec přečkali, Rosandič se již vrátil na led.
48:49'
Na ledě je první přesilovková formace domácích a rozdíl je okamžitě znatelný. Slezané drží útočné pásmo, Gernát, Hrňa a Vrána ale stříleli nepřesně.
48:09'
Ocelářům se v přesilovce zatím vůbec nedaří. Ondřej Kovařčík ztratil kotouč za hostující brankou, Mountfield jej tak bez obtíží mohl poslat do třinecké třetiny.
47:31'
Krajíček na modré přiťukl Douderovi, ten ale netrefil branku a vyhnal svůj tým do středního pásma.
47:19'
David Musil ve středním pásmu zastavil hostující rozehrávku a z pozice beka se vydal do úniku. Musilovi však cestu zakřížil Mislav Rosandič, hostující bek to však udělal nedovoleným způsobem. Přesilovka pro domácí.
47:00'
Na jedné straně se proti soupeřově obraně nedokázal prosadit Daniel Rákos, na druhé pak Matěj Stránský.
46:23'
Gernátovi při kličce na útočné modré utekl kotouč, hosté toho ale nedokázali využít, když Smoleňák dostal příliš prudký pas. Icing Hradce.
46:11'
Po rána Michaela Gaspara od modré Kváčovi vypadl kotouč před volného Petra Koukala, který chtěl zasunout kotouč za ležícím třineckým brankářem. Koukal byl velice blízko, puk do sítě ale hostující útočník nedostal!
45:59'
Hradečtí se po ubráněných oslabeních osmělili a znovu zahrozili. Do dobré šance se po rychlé kličce dostal Radovan Pavlík, Kváča ale kotouč za svá záda nepustil.
45:28'
Po souboji za hostující brankou mezi Martinem Adamským a hostujícím Mislavem Rosandičem chtěli sudí vylučovat napadajícího Adamského, hradecký obránce ale přiznal, že spadl sám, trest je tudíž zrušen. Krásné gesto fair-play!
45:15'
Polanský se dral za nahozením Adamského, třinecký matador se dostal za hostující beky, Mazance ale nepřekonal.
44:48'
Třinečtí dlouho drželi puk v útočném pásmu, pokusy Hrni, Stránského, ani Vrány ale úspěch nepřinesly. Hosté hrají v plném počtu.
44:16'
Z ideální pozice o chvíli později pálil také Hrňa, ani on ale soupeřovu svatyni netrefil.
43:55'
Gernátova střílená přihrávka od modré Marcinkovu hůl nenašla. Gernát to proto později zkusil sám, jeho rána ale branku netrefila.
43:19'
Hradečtí odrazem o tvrzené sklo poslali puk mimo hrací plochu, buly před Mazancem.
43:03'
Oceláři z rohu kluziště dostali puk do prostoru mezi kruhy, odkud pálil Lukáš Krajíček. Tvrdá rána třineckého kapitána se zastavila na levé tyči hradecké branky!
42:45'
Petr Vrána za hostující brankou napadal rozehrávajícího Tomáše Vincoura, hostující útočník nakonec vyhodil kotouč až mezi diváky. Přesilovka pro domácí.
42:19'
Hradci se povedlo bleskově přenést hru do třinecké třetiny, nahození od modré končí ve Kváčově lapačce.
42:11'
Ondřej Kovařčík zavezl kotouč za hostující branku, jeho bratr Michal pak ale nedokázal přesně nahrát na najíždějícího Hrehorčáka.
41:39'
Hradec je opět v útočném pásmu. Červený to zkoušel z levého kruhu pro vhazování, Kváča pouze sledoval jak kotouč letí nad jeho branku.
41:07'
Hradečtí se natlačili do útočné třetiny, hosté se ale k zakončení nedostali. Na druhé straně pak po pasu Chmielewského střílel Adamský, Mazanec vyrazil puk do rohu.
40:30'
Koukal je na ledě, hosté hrají v plném počtu. Oceláři se v přesilovce vůbec nedostali do útočného pásma.
40:01'
Oceláři zahájí třetí třetinu v početní výhodě, do jejího konce zbývá 30 vteřin.

využití: 1:0 (1:0).
Druhá třetina končí, Oceláři v ní zdvojnásobili své vedení a po čtyřiceti minutách tak vedou 4:0. Ve dvacáté šesté minutě se po krásném pasu Rotha a individuální akci prosadil Andrej Nestrašil, za další čtyři minuty pak Martin Gernát využil ideální pas Michala Kovařčíka. Hosté měli ve druhé třetině několik šancí ke skórování, také několik přesilovek, včetně hry v pěti proti třem. Hráčům Mountfieldu ale dnes nepřeje štěstí, když několik jejich slibných pokusů končilo buď na tyči nebo zákroky na poslední chvíli.

Třetí třetina začne přibližně v 16:47
40:00'
39:20'
Poslední minuta druhé třetiny, Oceláři se dostali do útočného pásma. Vránovi se ale nepovedl pak na Stránského, hosté se tak mohli osvobodit.
38:38'
Rudolf Červený v oslabení získal kotouč a natlačil se do útočného pásma. Červený si nakonec troufl i na bránícího Hrňu, při zakončení ale srazil brankáře Kváču. Hra je přerušena, k třineckému gólmanovi se okamžitě seběhli týmoví lékaři, když se Kváča dlouho nezvedla. Vypadá to však, že je gólman Ocelářů v pořádku.
38:28'
David Musil byl v rohu vlastního pásma tvrdě atakován Matějem Chalupou, což se nelíbilo Patriku Hrehorčíkovi, který šel svého beka mstít. Sudí celou šarvátku rychle rozpustili, Oceláři si v následujících minutách zahrají přesilovku. Chalupa byl potrestán dvouminutovým trestem a osobním trestem na deset minut za naražení zezadu. Menší trest odpyká Petr Koukal.
38:19'
Michal Kovařčík se marně tlačil do předbrankového prostoru, Hehorčákova přihrávka se k němu totiž nedostala.
37:50'
V rohu hostujícího pásma se do sebe pustili Tomáš Marcinko s Radovanem Pavlíkem. Souboj to byl vyrovnaný a férový, sudí tudíž ani nepřerušoval hru.
37:08'
Nestrašilovi se nevedlo v souboji o kotouč se Zámorským, hosté pak znovu zatáhli hru do jejich útočného pásma, Kváča si však připsal další úspěšný zákrok.
36:40'
Hra se velmi rychle přelévá z jedné strany kluziště na druhou. U hostující branky neuspěl Stránský, na Kváču pak nevyzrál Rákos.
35:47'
Hradečtí se opět drželi v útočném pásmu, k dalšímu ohrožení třinecké branky ale nedošlo. Chmielewski pak zatáhl hru do třetiny Mountfieldu, ani zde se ale nic nedělo.
35:12'
Po rychlém přechodu středního pásma se do dobré šance dostal Koukal, Kváča ale vyrazil kotouč k Musilovi, který jej odehrál do neutrální zony.
34:24'
S koncem hostující přesilovky se před Kváčou děly velké věci! Třinecký gólman si nebyl jistý při zákroku proti Smoleňákově pokusu, k dorážkám se tak dostali Rákos a Červený, ani jeden ale Kváču nepřekonal! Komerční přestávka.
33:55'
Kotouč se od bránícího Doudery odrazil do ochranné sítě, buly před Kváčou.
33:35'
Koukal je na ledě, hosté hrají přesilovku. Oceláři zahajují oslabení vyhozením za Mazancovu branku.
33:12'
Kváča raději kryje nahození ze střední třetiny, vhazovat se bude po levé ruce třineckého brankáře.
33:05'
Oceláři dlouho kontrolovali kotouč, dělo se tak však pouze v jejich vlastním pásmu. Stránskému se přechod středního pásma nepovedl.
32:18'
Přesilovka Ocelářů je u konce, ve vlastním pásmu se proti pravidlům provinil Vladimír Roth. Minuta a třináct vteřin hry ve čtyřech na obou stranách.
32:10'
Roth nepřesně hledal Nestrašila, sám Nestrašil pak za hostující brankou přišel o puk a hosté se mohou osvobodit.
31:31'
Matěj Stránský si drzým průnikem středem kluziště řekl o faul, Stránského nedovoleně zastavil Petr Koukal, Oceláře tak po komerční přestávce čeká druhá přesilovka.
30'
Gernát krásně vykombinoval obranu hostí, 4:0
30:50'
Nestrašil ve středním pásmu přišel o puk, najíždějícího Cingela ale dobře křižoval Musil a znemožnil mu akci.
30:00'
Oceláři se opět dostali do útočného pásma, Polanského přihrávka zpoza Mazancovy branky ale Chmielewského nenašla.
29:24'
Třinec právě vstřelil branku!
Další akce Ocelářů již končí v síti, hráči s drakem na prsou tak po kritických chvílích v oslabení přidávají čtvrtou branku! Michal Kovařčík se už dostával do dobré šance, když se mu povedlo přebruslit dva bránící hráče, Kovařčík ale zabrzdil a poslal kotouč před odkrytou branku pro dojíždějícího MARTINA GERNÁTA! Ten měl velice jednoduchou práci! Asistence: Michal Kovařčík.
29:03'
Matěj Stránský se po levé straně protáhl až do předbrankového prostoru, se svou zpětnou kličkou ale neuspěl. O chvíli později pak branku netrefil Ondřej Kovařčík.
28:31'
Červený chtěl využít Zámorského nabídku na teč, Kváča však byl připraven. Stránský se vrací na led, Oceláři hrají v plném počtu.
27:56'
Hradečtí sice drželi kotouč ve své moci, k ohrožení Kváčovy branky se ale nedostali. Jedinou střelu Filipa Pavlíka totiž nad branku srazil Chmielewski.
27:20'
Chmielewski je na ledě, Oceláři hrají ve čtyřech. Hradec je zpět v útočném pásmu a drží kotouč.
27:08'
Hostům je pískán úmyslný ofsajd, buly před Mazancem.
26'
Nestrašil si povodil Lukeše a zvyšuje pro domácí, 3:0
26:49'
Rudolf Červený posílal z levé strany kotouč do předbrankového prostoru, kde jej nešťastně srazil Lukáš Krajíček, naštěstí pro Oceláře se však kotouč odrazil od tyče Kváčovy branky!
26:33'
Přesilovka Hradce bude dvojnásobná, podrážením se totiž provinil Matěj Stránský. Mountfield má k dispozici pětačtyřicet vteřin hry v pěti proti třem.
26:05'
Mountfield pokračoval v tlaku, po Zámorského střele od modré si úspěšný zákrok připsal Kváča.
25:54'
Hosté už zvedali ruce nad hlavu, zakončení Radka Smoleňáka z bezprostřední blízkosti se ale zázračným způsobem odrazilo od Petra Kváči a brankové konstrukce mimo branku!
25:18'
Hosté budou mít šanci reagovat na nepříznivý vývoj zápasu v početní výhodě, vysokou holí se totiž provinil Aron Chmielewski.
25:09'
Střídání v týmu Mountfield HK: ze hřiště odchází Štěpán Lukeš, přichází Marek Mazanec.
25:09'
Oceláři využívají přesilovku a jdou do tříbrankového trháku! ANDREJ NESTRAŠIL nejprve ve středním pásmu zachytil hostující vyhození, novic v třinecké sestavě pak přenechal puk Vladimíru Rothovi, od kterého dostal přesný pas do úniku! Osmadvacetiletý útočník zachoval chladnou hlavu a po bekhendové kličce vyhnal Lukeše z branky! Asistence: Vladimír Roth.
24:46'
Nestrašil si v útočném pásmu pohrál s kotoučem a pak jej přenechal Ondřeji Kovařčíkovi. Starší z bratrské dvojice Kovařčíků si potáhl puk do středu kluziště a zkusil své štěstí. Lukeš byl připraven.
24:01'
Stránský v útočném pásmu nepřesně hledal Michala Kovařčíka, hosté opět vyhazují.
23:44'
Ocelářům se nepovedly první dvě přesilovkové akce, hosté se již dvakrát dokázali osvobodit.
23:11'
První přesilovka pro Oceláře. Oskars Cibulskis ve vlastním pásmu nedovoleně zastavil Polanského a odsedí si dvě minuty.
22:47'
Adamský měl ve středním pásmu dobře našlápnuto, proti bránícímu Nedomlelovi se však neprosadil.
22:05'
Doudera s Krajíčkem se za vlastní brankou dostali pod velký tlak, třinečtí obránci to ale nakonec zvládli a Krajíček ještě přesným pasem vyslal do akce Ondřeje Kovařčíka. Ten střílel od modré, Lukeš vyrazil puk do rohu.
21:08'
Hradečtí drželi kotouč v útočném pásmu, Gasparovi ale na modré utekla vzduchem letící přihrávka na střídačku. Buly v neutrální zóně.
20:36'
Radek Smoleňák se vydal za vystřeleným kotoučem do středního pásma a mířil sám na Kváču. Hostujícího kapitán však křižoval Musil, Smoleňák proto musel pálit z dálky a Kváča si věděl rady.
20:15'
Po icingu domácích se bude vhazovat před Kváčou.
20:01'
Oceláři do druhé třetiny vstoupili s novým maskovaným mužem, Patrika Bartošáka vystřídal Petr Kváča. Bartošák aktuálně není ani na střídačce, zřejmě se jedná o zdravotní problém.

trestné minuty: 2:0.
Úvodní dvacetiminutovka je u konce, do kabiny s dvoubrankovým vedením jdou domácí Oceláři. Slezané se do vedení dostali již ve dvacáté vteřině, kdy Matěj Stránský před brankou tečoval Rothovo nahození. V desáté minutě pak na Stránského navázal Martin Adamský, který překvapil Lukeše střelou od modré. Hosté se do většího tlaku dostali až v závěru třetiny, Bartošáka ale zatím nijak vážněji neohrozili. Mountfieldu se nepovedla ani přesilová hra.

Druhá třetina začne přibližně v 15:49.
20:00'
19:42'
Hradci se velmi rychle povedlo přesunout hru na druhou stranu kluziště, Bartošák raději podržel puk před dotírajícím protihráčem.
19:36'
Stránský s Vránou nachystali střeleckou pozici pro Galvinše, ten si ale nakonec vybral nahození na teč pro Nestrašila. Osmadvacetiletý forvard však branku netrefil.
18:49'
Hradečtí v závěru třetiny viditelně přidali a jsou nyní aktivnějším týmem. Domácí ale dobře brání své území a nepouštějí Mountfield do vyloženějších šancí.
18:00'
Elitní formace Hradce držela puk v rohu třineckého pásma, Bičevskisova následná střela od modré ale byla domácími sražena do rohu kluziště.
17:18'
Michal Kovařčík ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku a spolu se svým bratrem Ondřejem se vydal do přečíslení dvou proti jednomu! Ondřej Kovařčík dostal přesný pas, svou střelu ale poslal nad hostující branku.
16:53'
Hradečtí drželi kotouč v útočném pásmu, dlouho jej ale nemohli pevně uchopit do své moci, aby rozehráli kombinaci. Domácí se nakonec ubránili.
15:52'
Hradečtí se po třinecké chybě dostali do útočné třetiny a dvakrát zaměstnali Bartošáka. Třinecký gólman si však dokázal poradit jak s pokusem Pauloviče, tak s Vincourovou tečí Gasparovy střely.
14:49'
Gernátovo tečované nahození od modré se dostalo až do předbrankového prostoru, odkud mohl dorážet Dravecký. Slovenský útočník však netrefil branku.
14:34'
Marcinko se po pravé straně natlačil do útočného pásma, jeho lehká střela ze zápěstí však Lukeše nepřekvapila. Komerční přestávka.
14:06'
Vránova formace opět držela kotouč v útočném pásmu, Stránský ani Nestrašil se ale k zakončení nedostali. Hrozbu hradeckého přečíslení dvou proti jednomu pak na červené čáře zneškodnil Musil.
12:52'
Cibulskis to zkusil z hodně překvapivého místa, hostující útočník ale z nulového úhlu Bartošáka nepřekonal.
12:05'
Filip Pavlík rozehrával ze středního pásma, když k němu doputovalo Rothovo vyhození, Pavlík ale přihrávku vůbec netrefil a poslal kotouč na icing.
11:56'
Oceláři si chvíli nevěděli rady s aktivitou hostujících hráčů, Adamský tak raději poslal kotouč na zakázané uvolnění.
11:08'
Matěj Stránský se po nenápadné akci rozhodl pro ještě nenápadnější střelu. Tento lehký kotouč nadělal Lukešovi nemalé trable, když puk proskákal těsně vedle pravé tyče hostující klece.
10'
Adamský od modré zvyšuje skóre, 2:0
10:28'
Krajíček za vlastní brankou trochu zaváhal, když za sebou nechal puk. To hostům umožnilo rychlou kombinaci, na jejímž konci měl být Perret, hostující útočník se přes Hrehorčáka ke střele nedostal.
09:41'
Čtvrtá formace domácích se usadila v útočném pásmu a po několika přihrávkách skrz celou třetinu slaví druhou branku! Aron Chmielewski od levého hrazení namazal na modré stojícímu MARTINU ADAMSKÉMU, který se nijak nerozpakoval a tvrdě vypálil! Lukešovi propadl kotouč mezi rukou a tělem! Asistence: Aron Chmielewski, Jiří Polanský.
08:50'
Matěj Stránský se po levé straně natlačil do útočné třetiny, se zpětnou kličkou do středu kluziště ale neuspěl. Hradečtí posílají kotouč do třineckého pásma.
08:25'
Mountfieldu se povedlo dostat hru do blízkosti Bartošákovy branky, strážce třinecké svatyně si ale pochutnal na pokusu Radovana Pavlíka.
07:53'
Galvinšovo nahození od modré bylo hosty sraženo do ochranné sítě, buly před Lukešem.
07:31'
Michal Kovařčík využil Zámorského zaváhání a vydal se do útočné třetiny. Oceláři pak přes Musile kombinovali na tečujícího Hrehorčáka, tomu se ale zakončení nepovedlo.
07:12'
Dlouhá Musilova rozehrávka středem kluziště sice svého adresáta našla, Draveckému ale na útočné modré kotouč utekl a doklouzal až do Lukešovy lapačky. Komerční přestávka.
06:29'
Hradečtí otočili hru na druhou stranu kluziště. Do dobré šance od levého hrazení se tlačil Rákos, jeho pokus ale před Bartošákem srazil jeho vlastní spoluhráč.
05:52'
První formace domácích se velmi rychle dostala do útočné třetiny a sehrála na chlup stejnou kombinaci, jako při úvodní brance! Roth opět od modré servíroval kotouč do předbrankového prostoru, Vrána tentokráte tečoval těsně nad!
05:37'
Nepřesná rozehrávka domácích končí na jejich vlastní střídačce, další buly před Bartošákem.
05:25'
Marcinko je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. S koncem oslabení ještě kotouč do neutrální zóny vyvezl Galvinš.
05:07'
Vyhození domácích z vlastního pásma skončilo na hradecké střídačce, vhazovat se bude před Bartošákem.
04:53'
Paulovič se po pravé straně nahnal do útočné třetiny, hostující útočník pak ale netrefil branku a kotouč se od zadního mantinelu odrazil do neutrální zóny.
04:30'
Hradci se nepovedla série křížných přihrávek, Mountfield musí zpět do vlastní třetiny.
03:48'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, od modré nakonec přišlo nahození Zámorského, které před brankou ještě chtěl usměrnit Smoleňák. To se ale hostujícímu kapitánovi nepovedlo a Bartošák vykopl puk ke svým obráncům, ti jej pak vyexpedovali do střední třetiny.
03:13'
Uvidíme první početní výhodu utkání, k dispozici ji budou mít hosté. Tomáš Marcinko se ve středním pásmu provinil podrážením.
02:45'
Akci Mountfieldu po pravé straně kluziště táhl Bičevskis, hostující útočníka ale zastavil ofsajd.
02:29'
Vrána se v rohu hradeckého pásma dostal ke kotouči, přihrávka do předbrankového prostoru na Hrňu ale byla příliš prudká. Hrají hosté.
1'
Stránský se prosadil hned v první minutě, 1:0
01:49'
Polanského řada se na chvíli usadila v útočném pásmu, k ohrožení hostující branky se ale domácí útočníci nedostali.
01:09'
Mountfieldu se povedlo dostat hru do třinecké třetiny, střelu od modré z Cibulskisovy hole ale do středního pásma srazil Hrehorčák.
00:45'
Po icingu Hradce se bude vhazovat před Lukešem.
00:20'
Oceláři mají skvělý vstup do utkání, již po dvaceti vteřinách se totiž ujímají vedení! První útok domácích vklouzl do útočné třetiny, kde Matěj Stránský předal kotouč na modrou čáru. Po kombinaci mezi oběma obránci přišlo nahození Vladimíra Rotha, které do sítě tečoval právě MATĚJ STRÁNSKÝ! Asistence: Vladimír Roth, Martin Gernát.
00:01'
Hráči jsou na ledové ploše, utkání začne za pár okamžiků! Premiéru v TELH dnes absolvuje útočník Andrej Nestrašil, Ocelářům se také po osmi měsících vrací kapitán Lukáš Krajíček. Na straně Mountfieldu se zase do sestavy vrací Petr Koukal.

HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Krajíček (C), M. Doudera – Stránský, P. Vrána, Nestrašil – Dravecký, Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (A), Polanský, Chmielewski – Kofroň.

Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Nedomlel, Zámorský, Gaspar, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, T. Voráček – Perret, Bičevskis, Miškář – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – M. Chalupa, Koukal, Paulovič.

Rozhodčí: Hradil, Staňo – Gebauer, Lederer.
Mountfield Hradec Králové

Hradečtí v minulém ročníku přímo postoupili do čtvrtfinále, v prvním kole play off ale nedokázali vyzrát na Kometu a v nejkratším možném čase se s vyřazovací fází rozloučili. V součtu se závěrem základní části Hradec na konci minulého ročníku prohrál devět zápasů v řadě. V letním období se nejvíce změn v hradeckém týmu událo v brankovišti. Tým opustili oba gólmany, tedy Brandon Maxwell s Jaroslavem Pavelkou, novou jedničkou nyní je Marek Mazanec, jemuž záda kryje Štěpán Lukeš.

Obranné řady, po odchodech Dominika Graňáka a Sébastiena Pichého, posílili Radim Šalda, Philip Samuelsson a Tomáš Voráček. V útoku by nejvíce měl zářit Aleš Jergl, který loni v Olomouci zažil skvělou sezonu. Z konkurenčních Pardubic Hradec posílil Jordann Perret, do Mountfieldu se pak vrátil Rudolf Červený. Útok rozšířil ještě Adam Kubík z Kladna.

V předsezonním období Hradečtí, spolu s Ligou mistrů, sehráli jedenáct klání, z nichž sedm dokázali vyhrát. V Champions Hockey League drží Mountfield postupové naděje, když na třetím místě skupiny H ztrácí pouhé dva body na první Cardiff. Do nového ročníku Tipsport extraligy pak Hradec vstoupil porážkou s Libercem, následující čtyři duely ale dokázali hokejisté zpod Bílé věže vyhrát. Naposledy si Mountfield poradil se Spartou. „Jsme šťastní, že jsme porazili takhle silný tým. Myslím, že tady Sparta hrála dvě třetiny velmi dobře, ukazovala se její kvalita v útoku. Dělala nám velké problémy a zejména ve druhé třetině nás dostávala pod velký tlak, tam byl jen díky Marku Mazancovi stav nerozhodný. Ve třetí části jsme odvedli asi nejlepší výkon, Spartu jsme přehrávali. Moc si výhry vážíme, ale dál zůstáváme pokorní do dalších zápasů,“ řekl trenér Tomáš Martinec po posledním klání.

Poslední utkání Hradce Králové

27. září 2019: Mountfield HK – HC Sparta Praha 4:2 (0:0, 1:1, 3:1).
Branky a nahrávky:
26. Smoleňák, 48. R. Pavlík (Zámorský, F. Pavlík), 51. Perret, 60. Smoleňák – 38. Forman (Ďaloga, T. Pavelka), 54. V. Růžička (Ďaloga, T. Pavelka).

Sestava Hradce Králové v posledním utkání: Mazanec – Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič – Miškář, Bičevskis, Perret – Smoleňák, Rákos, Červený – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Kubík, Chalupa – Pilař.
HC Oceláři Třinec

Oceláři se naposledy představili v Mladé Boleslavi, kde však nedokázali navázat na domácí vítězství s Olomoucí. Hráči s drakem na prsou prohráli i ve čtvrtém letošním venkovním utkání, opět to byla velmi těsná bitva. Úřadující mistři v závěrečné třetině stáhli své manko na rozdíl jediné trefy, srovnat již však nedokázali. „Nechali jsme si dát tři laciné branky, které hodně ovlivnily výsledek. Ve druhé a třetí třetině už to bylo hodně urputné, domácí si dnes počínali hladověji a důrazněji, ať už v obranném či útočném pásmu,“ řekl hlavní trenér Václav Varaďa po pátečním klání.

Slezany nyní čeká návrat do vlastní arény, kde dosud zvládli zvítězit ve všech třech utkáních. Nyní svěřence trenérského tria Varaďa – Zadina – Raszka čeká těžký souboj s hradeckým Mountfieldem. K dispozici by již měla být nová akvizice Ocelářů, útočník Andrej Nestrašil. „Andrej je hráč v ideálním hokejovém věku, navíc je zdravě hladový, poté co mu nevyšla snaha dostat se zpátky do NHL. Má výborné fyzické parametry, a proto od něj očekáváme, že přinese i potřebný důraz do předbrankového prostoru,“ komentoval sportovní manažer Jan Peterek novou posilu.

Nestrašil u Ocelářů zůstane nejméně do první reprezentační přestávky, jeho další setrvání pod Javorovým bude záležet na případných nabídkách z KHL pro reprezentačního útočníka. „Plán je takový, že bychom si v této chvíli navzájem rádi pomohli a já udělám vše proto, dokud tady budu, aby se týmu co nejvíc dařilo, udělali jsme co nejvíc bodů a byli co nejvýš v tabulce. Neřeším teď, co bude třeba za měsíc. A pokud bych zůstal v Česku, tak je pro mě Třinec top týmem,“ řekl sám Andrej Nestrašil.

Poslední utkání Ocelářů

27. září 2019: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:3 (3:2, 1:0, 0:1).
5. P. Musil (R. Zohorna, J. Stránský), 7. Najman (Pláněk, Kousal), 17. Skalický (Vondrka), 39. Najman (J. Stránský) – 1. Marcinko (Hrňa), 9. Hrehorčák (P. Vrána, D. Musil), 48. Dravecký (Hrňa).

Sestava Ocelářů v posledním utkání: Bartošák (21. Kváča) – Roth, Gernát, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, M. Doudera – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – D. Kofroň, Hladonik, Adamský – Polanský.
Hezký den z Třince! Tipsport extraliga v neděli pokračuje šestým kolem, program otevře duel dvou účastníků Champions Hockey League. Úřadující mistři Oceláři Třinec na svém ledě přivítají Mountfield Hradec Králové. Duel startuje v 15 hodin, nenechte si jej ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.