Tipsport Extraliga - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Sparta - 11. října 2019   17:30

Vítkovice
26:37' Roberts Bukarts (O. Roman, Výtisk)
1:5
(0:0, 1:3, 0:2)
Sparta
27:06' Polášek  (Košťálek, Dočekal) • 30:44' Smejkal  (Tomášek, Polášek) • 39:22' V. Růžička  (Říčka) • 47:56' Kudrna   • 55:21' Kudrna  (Ďaloga, Pech)
Vítkovice
Šír, Kubičík – Gebauer, Lederer
Ostravar aréna
6 255 diváků
Sparta

SESTŘIH: Vítkovice - Sparta 1:5. Pražané vyhráli počtvrté v řadě, Kudrna dal dva góly

Deváté kolo je v Ostravě už definitivně minulostí. Sparta vstoupila do utkání lépe, častěji měla puk pod kontrolou, ale v první třetině toho nevyužila a oba týmy odcházely do šaten za nulového stavu. Ve druhé části se vítkovičtí osmělili a začali srovnávat hru, jako první také překonali Sedláčka v brance Sparty díky Bukartsovi. Sparta ale záhy srovnala, i když domácí reklamovali faul na svého hráče. Do konce druhé části přidali hosté ještě dvě branky a do kabin odcházeli rozhodně spokojeněji. Ve třetí třetině se domácím příliš nedařilo, jejich přihrávky nebyli přesné a i souhra poněkud drhla. Hosté přidali další dvě branky a část diváků začala svá místa opouštět. Vítkovičtí však nesložili zbraně a zkoušeli překonat Sedláčka do poslední možné chvíle, dnes jim ale nebylo přáno. Sparta si tedy zaslouženě odváží z Ostravy všechny tři body.

Mějte příjemný zbytek večer, užijte si nadcházející víkend a já se budu těšit znovu brzy na počtenou.

59:41'
Sparta je usazena v útoku, domácí se už jen brání.
59:19'
Hostující gólman je ve střehu, nedal se zastrašit ani pokusem Stránského.
59:02'
Směr útoku se rovnoměrně měnil, Kalina se vrací do hry.
58:47'
Vítkovičtí v pásmu, Kvasničkova pruská střela končí v Sedláčkově lapačce.
57:38'
Domácí se musejí bránit u své branky, Dolejš má plnou lapačku práce.
57:02'
Za sekání odjíždí za katr hostující Kalina.
56'
Kudrna poslal puk nad rameno Dolejše, 1:5
56:44'
Mallet měl blízko ke snížení, ale Sedláček je v pohotovosti.
56:11'
Vítkovičtí se rozjíždějí do pásma, ale nepříliš důrazně.
55:57'
Domácí diváci houfně opouštějí svá místa.
55:21'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta se dostala do přečíslení, Pech nahrál křižně na Ďalogu, po jeho střele se puk odrazil k najíždějícímu ANDREJI KUDRNOVI, který poslal puk nad Dolejšovo rameno – 1:5. Asistence: Marek Ďaloga, Lukáš Pech.
55:01'
54:30'
Domácí v pásmu, Sedláčkova klec ale příliš v ohrožení není.
54:03'
Vítkovickým se přesilovka příliš nedaří, tráví ji ve svém obranném pásmu.
53:01'
Za sekání je potrestán hostující Kudrna. Po komerční přestávce budou domácí zahrávat přesilovku.
52:29'
Oba týmy hrají v plném počtu.
52:25'
Sparta krouží kolem vítkovické branky, Dolejš je v pohotovosti.
51:42'
Vítkovičtí v pásmu, Stránský váhal se střelou, nakonec si objel branku a nahrával na Šidlíka, ten ale skóre nemění.
51:08'
Za šarvátku před sparťanskou brankou jsou na 2+2 minuty vyloučeni domácí Mallet a hostující Kalina. Oba za hrubost.
51:08'
Šidlík si sjel do kruhu a vypálil na branku, Sedláček kotouč lapá.
51:00'
Sparta má puk pod kontrolou.
50:29'
Současně jsou vyloučeni domácí Roman za hrubost a hostující Dvořák za hákování. Oba týmy hrají ve čtyřech.
50:10'
Dnešní utkání sleduje 6 255 diváků.
49:32'
Nepřesnosti v domácí hře zvedají ze sedadel nejednoho fanouška.
49:08'
Vítkovice v pásmu, ale jejich hra není příliš uspořádaná.
47:56'
Domácí se dostali do přečíslení, ale situaci nevyužili, z následného protiútoku posílá ANDREJ KUDRNA.puk nad Dolejšovu lapačku – 1:4. Bez asistence.
47:33'
Domácí bojují u své klece o puk, ale nejsou příliš důslední.
47:09'
Krenželokova ráda od modré skončila na Sedláčkovi, odražený puk si vzal Bukarts, ale i on pálil do hostujícího brankáře. Následuje komerční přestávka.
46:55'
Bukarts sice zavezl puk až do pásma, ale nikdo mu nenajížděl, Hosté hrají v plném počtu.
46:36'
Návrat hráčů v bílém dresu do útoku překazil ofsajd.
46:23'
Po úspěšném vhazování míří sparťanská čtveřice do pásma k Dolejšovi.
45:52'
Hostující gólman si připisuje dva úspěšné zákroky, vítkovičtí by potřebovali zrychlit distribuci puku mezi svými hokejkami.
45:24'
Dvořák se před svou brankou začal pošťuchovat s jedním z domácích hráčů, vylučovat se ale nakonec nebude.
45:24'
Sedláček má pokusy domácích zatím pod kontrolou.
44:55'
Vítkovičtí mají k dispozici přesilovku, za hákování je potrestán Rousek.
44:26'
Roman vletěl do pásma jako velká voda, poslal puk na branku, ten se d Sedláčka odrazil k Bukartsovi, jehož střela z brankové čáry se přes Košťálka svezla za branku.
43:46'
Vítkovickým se nedaří přihrávky, přesto se drží v útočném pásmu.
43:16'
Hosté se usazovali před domácí brankou, Pech střílel zblízka na Dolejše, ale nepřekvapil ho.
42:52'
Domácí se protáhli do pásma, Guman střílel přes obránce od mantinelu, Sedláček raději kotouč drží.
41:42'
Sparta nahodila kotouč do pásma a rychle vystřídala, s jedním útočícím hráčem si ale zachovala pozici, aby mohla pokračovat v ataku domácí branky Sukeľ projížděl kolem branky, ale Dolejš ztlumil puk na hrudi.
41:02'
Hostům ujel kotouč na zakázané uvolnění.
40'
Růžička po krásné přihrávce od Říčky navýšil vedení hostů, 1:3
40:50'
Šidlík si sjel podél mantinelu, jeho nápřah ale končí v Sedláčkově náručí.
40:35'
Bukarts nahazuje puk do modré obloučkem, ale hosté jsou u něj jako první.
40:02'
Sparta vyhrává vhazování a míří do pásma.
40:01'
Ve druhé části se vítkovická hra zlepšila, domácí dokázali připravit jak dobré šance, tak zamotat hlavu svému soupeři, nic než vedoucí branku z toho nevytěžili. Spartě se podařilo téměř bleskově srovnat a od té chvíle začala přebírat otěže hry. po třech minutách strhla vedení ve prospěch svého týmu čtvrtá formace, která doslova zamotala hlavy jak hráčům, tak gólmanovi, před druhou sirénou pak přidali hosté ještě třetí branku, kdy se vítkovickým nedařilo opravdu vůbec nic. Domácí už několikrát dokázali, že jsou schopni bojovat až do posledního hvizdu píšťalky, uvidíme, jestli na případný obrat najdou sílu.
1/3 – 9:9
2/3 – 12:16
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40'
40:00'
39:48'
Sparta má i nadále puk pod kontrolou.
39:22'
Domácí potřebovali tuto část hry ukončit nejméně před třemi minutami, Dolejš se připravil na střelu Říčky, ale neměl před brankou moc prostoru, VLADIMÍR RŮŽIČKA posílá puk do otevřené části klece u opačné tyče – 1:3. Asistence: Robert Říčka.
38:57'
Říčka za sebou u kruhu zapomenul kotouč, domácí ho tak mohli uklidit do středního pásma.
38:30'
Vítkovice konečně posílají puk do bezpečí, Dej jej ale nedožene.
37:44'
Domácí se nedaří pořádně přihrát, Smejkal tak přišel velmi levně k puku, ale Dolejše přestřelil.
36:50'
Puk proletěl kolem sparťanské klece, hosté jej berou pod svá ochranná křídla.
36:27'
Hráči obou týmů bojují za vítkovickou brankou u mantinelu o puk.
35:42'
U prostoru levého kruhu střílel Ďaloga, Dolejš tentokrát kotouč přidržel v lapačce
35:19'
Kalina pálil od modré, Dolejš jen vyráží před sebe, ale spoluhráči mu pomohli poslat puk do rohu.
34:39'
Vítkovickým se nedaří dostat hru dál od své branky, sparťané jejich nepřesné rozehrávky jistí.
34:09'
Lakatoš ve spolupráci s Vopelkou posílá puk do středního pásma, tam už byl ale připraven Pech.
33:38'
Sparta v útoku, Smejkal se dostal sám až do kruhu, ale vítkovickou klece přestřelil.
33:08'
Hostující gólman raději přikrývá puk lapačkou, domácí zklamaně odjíždějí na střídačku.
32:05'
Sedláček chytá velmi pozorně, domácím se nedaří najít lepší mušku. Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici hostujícího gólmana.
31'
Smejkal poslal Pražany do vedení, 1:2
31:50'
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí se snaží prodrat do pásma.
30:44'
Čtvrtá sparťanská formace slušně ohrožovala domácí branku, Dočekal poslal puk na Dolejše, dorážet chtěl Tomášek, ale zdálo se, že domácí gólman má puk pod kontrolou. Ten ale vyjel a hosté tam pokračovali v nátlaku, nakonec se rychle trefil JIŘÍ SMEJKAL – 1:2. Asistence: David Tomášek, Adam Polášek.
30:17'
Domácí mají puk pod kontrolou a ohrožují sparťanskou klec, ale ta odolává.
29:38'
Sparta se také dostala do útoku, Dolejš musel zasahovat proti pokusům Pecha i Formana.
28'
Vyrovnáno! Po šanci Košťálka se prosadil Polášek, 1:1
28:53'
Vítkovičtí krouží svým útočným pásmem, dobře to zkoušel Kurovský, ale Sedláček byl na místě.
27'
Bukarts ujížděl sám na branku a otevřel skóre, 1:0
27:06'
Je vyrovnáno!! Domácí sice reklamují faul, který předcházel vyrovnávací brance, ale sudí jsou neoblomní. Dočekal poslal puk do branky, ten se ale odrazil od Dolejše a pohotový ADAM POLÁŠEK dorazil kotouč do odkryté branky – 1:1. Asistence: Jan Košťálek, Martin Dočekal.
26:37'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Roman se ve svém pásmu dostal k puku, našel volného ROBERTSE BUKARTSE, který ujížděl sám na branku, počkal si na pohyb Sedláčka a poslal puk do jeho protipohybu pod lapačku – 1:0. Asistence: Ondřej Roman, Jan Výtisk..
26:18'
Dolejš zastavil u branky puk, poslal jej ke Gregorcovi, který jej o plexisklo posílá na střídačku Sparty. Po komerční přestávce se bude vhazovat u domácí klece.
25:19'
Pech se rozjel se svými spoluhráči k Dolejšovi, byl přinucen nahrát dozadu, ale ani následné převzetí puku mu žádnou šanci nepřipravilo.
25:05'
Krenželok si u mantinelu v útočném pásmu převzal puk, najel si do výhodnější pozice, ale Sedláček byl připraven.
24'
Ďaloga po střetu zůstal ležet na ledě! Na pomoc musel přispěchat doktor
24:40'
Šidlík drží puk za svou brankou, bude rozehrávat.
24:10'
Vítkovičtí se dostali do situace dva na dva, Bukarts našel Schleisse, ale jeho jízda končí v rohu.
23:31'
Z ledu se těžce za pomoci zvedá sparťanský hráč, vylučovat se ale nebude.
23:31'
Změna směru útoku, Kurovský se řítil na branku, ale své šance nevyužil.
22:41'
Košťálek si najel k brance v tandemu se spoluhráčem, vzdálenější část branky ale netrefil.
22:16'
Vítkovičtí byli u hostující branky velmi důrazní, Němec ale puk do branky nepropasíroval.
22:01'
Domácí rozehrávají od Dolejšovy klece.
21:22'
K Lakatošovi před brankou se odrazil puk, vítkovický útočník byl ale k brance zády a puk měl na patách.
21:04'
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, ale jejich útok je přerušen ofsajdem.
20:31'
20:23'
Po hrubce domácích ve středním pásmu se k brance vydal Dočekal, Dolejš musel hodně povyjet, aby mu vypíchl kotouč.
20:01'
Domácí mají ještě třicet vteřin přesilovky.
20:01'
Po první třetině je stav na světelné tabuli nerozhodný, oba gólmani zatím pokusům soupeře odolávají. Hosté začali aktivněji a měli lepší držení puku, domácí jako by se nemohli dostat do tempa. Přesilovky z konce třetiny jim ale trochu pomohly, uvidíme, s jakou taktikou oba týmy vjedou do druhé části.
1/3 – 9:9
Další třetina začne přibližně v 18:28.
20:00'
19:43'
Vítkovický Trška se teď hodně zlobí, ale je pískán ofsajd.
19:15'
Domácí musejí rozehrát ze středního pásma.
18'
Tady chyběly milimetry! Puk byl za Sedláčkem, brankovou čáru ale nepřešel
18:52'
Vítkovičtí zpět před sparťanskou klecí, Mallet byl v dobré pozici, ale z mezikruží branku minul.
18:43'
Dvořák se v obranném pásmu ujal puku, nabruslil si až k domácí kleci, kde prověřil Dolejše.
18:31'
Vítkovičtí budou znovu hrát přesilovku, za hru vysokou holí je potrestán Sukeľ.
18:03'
17:39'
Sparta posílá puk do bezpečí a přesouvá se do středního pásma.
17:18'
Bukarts si najel zprava do výhodnější pozice, jeho prudkou střelu Sedláček zpacifikoval,l ale ani on sám nevěděl, kde má puk. Domácí se snažili dorážet, kdyby puk někde vypadl, ale hra je po posunutí branky přerušena.
16:44'
Stránský si nabruslil k brance, Lakatoš číhal u tyče, ale Sedláček schovává puk pod lapačkou.
16:27'
Vítkovičtí zahájili přihrávkový kolotoč, příliš se jim ale nedaří dostat se těsně k brance.
16:03'
Sparťanská střídačka je potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Forman.
15:48'
Vítkovice v pásmu, Roman váhal se střelou, Schleiss byl tísněn u branky Sedláčka, ale přihrávky se nedočkal.
15:12'
Vítkovičtí v pásmu přenechali puk soupeři, ten se projel k vítkovické brance, ale tam si puk znovu převzali domácí.
15:00'
Hostující Tomášek si sjel k brance a vystřelil, Dolejš měl ale dobrý výhled.
14:34'
Dolejš si příliš zákroků v tomto oslabení nepřipsal, Stránský je zpět ve hře.
13:50'
Vítkovickým se teprve teď podařilo na chvíli osvobodit, puk si ale už ve středním pásmu znovu hosté zpracovávají.
13:13'
Od modré tvrdě pálil Blain, před brankou byli připraveni další hráči na dorážku, ale Dolejš drží naděje Vítkovic.
13:00'
Sparťané rozjeli rychlý přesilovkový kolotoč, domácí se mají co otáčet.
12:34'
Za podražení bude pykat domácí Stránský, po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku.
12:22'
Košťálek rozehrává útok od své branky.
11:41'
Další zásah pro Sedláčka, Gregorc poslal puk do branky, hostující gólman jen vyrazil lapačkou, ale Roman nestihl zareagovat na dorážku včas.
11:12'
Po vhazování u hostující branky se puk znovu dostal k Trškovi, jeho střela se odrazila od Sedláčkových betonů.
11:05'
Domácí Trška se prodral do pásma, dostal se až do mezikruží a vypálil, skóre se však nemění.
10:23'
Čtvrtá pětka Vítkovic to u branky a hlavně za brankou myslela dobře, ale hosté si nakonec poradili a odebrali jim kotouč.
09:50'
Pražané byli příliš rychlí, je pískán ofsajd.
08:43'
Sparta předvedla rychlý útok, po prvém křídle vyrazil k Dolejšovi Buchtele, jeho střelu těsně nad ledem ale zachytil vítkovický gólman do lapačky, sparťanský útočník přesto u branky čekal, kudy puk z gólmana vypadne.
08:00'
Hraje se rychlý hokej na obě strany, oba gólmani jsou nyní v pohotovosti.
07:20'
Guman velmi aktivně napadá hostující rozehrávku.
06:53'
Vítkovický Dolejš si připisuje další zákrok, po střele Smejkala skryl puk pod lapačku.
06:31'
Kalina nahodil obloučkem puk do pásma, vítkovický bek jej ale poslal zpět do středu kluziště.
06:24'
Sparta v rychlosti posílá puk na zakázané uvolnění, po komerční přestávce se bude vhazovat u Sedláčka.
06:14'
Sparta bojovala kolem vítkovické branky, domácí jim ale sebrali kotouč, Němec si najel před kruhy a poslal puk na branku, zatímco jeho spoluhráči střídali.
05:32'
Od modré se puk dostal k brance, ale hráči jej ve vzduchu neviděli, naštěstí pro hosty odskočil mimo hokejky vítkovických.
05:24'
Proti pokusu Vopelky musel už hostující gólman opravdu zakročit.
05:12'
Sedláček se dostal do hry, když puk nahozený ze středního pásma odehrál na spoluhráče do útoku.
04:59'
Příliš zbrklá rozehrávka končí na dalším zakázaném uvolnění domácích.
04:38'
Vítkovičtí posílají puk na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Dolejše.
04:22'
Roman se ze svého obranného pásma prosadil až k brance, ale byl už mimo střelecký úhel.
03:49'
Pražané mají puk pod kontrolou, Dolejš je v pohotovosti.
03:10'
Čtvrtá vítkovická formace zamotala hlavu hostujícím bekům, ale Sedláček zasahovat nemusel.
02:32'
Blain posílá puk do rohu k Dolejšovi.
02:15'
Hosté znovu okupují svou útočnou polovinu, domácí se musejí bránit.
01:35'
Sparta se drží ve svém útočném pásmu, Tomášek se snažil těsně před Dolejšem dopravit puk do branky, ale nepodařilo se mu trefit kotouč. Vítkovice vyhazují na zakázané uvolnění.
01:00'
Stránský se chtěl protáhnout do pásma, ale přišel o kotouč.
00:32'
Sparta se natlačila do branky, hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.
00:03'
Úvodní vhazování vyhrávají hosté.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Bodák – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský (A), Vopelka – Dej, E. Němec, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman.

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Košťálek, Polášek (A), Kalina, Blain, Ďaloga, T. Pavelka, Tomáš Dvořák – Forman (A), Pech (C), Řepík – Kudrna, V. Růžička, Říčka – Rousek, Sukeľ, Buchtele – Dočekal, Tomášek, Smejkal.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, Lederer.
Vítkovice čeká silný soupeř, ale zároveň si svěřenci trenéra Petra v minulých zápasech ověřili, že hrát se dá s každým, hlavně bojovat do poslední sirény. Sparta je ve venkovních zápasech úspěšnější, než vítkovičtí doma na svém ledě, uvidíme, zda a jak se budou body zítra dělit. Určitě u toho buďte s námi.
Kanadské bodování Sparty vedou s osmi body hned tři hráči, útočníci Michal Řepík (4+4) s Vladimírem Růžičkou (2+6) a obránce Jan Košťálek (4+4), který je také nejvytíženějším hráčem s průměrným časem 22:05 na zápas. S dvaceti trestnými minutami je nejtrestanějším hráčem útočník Miroslav Forman. Patnáct bodů ve statistice Radegast indexu má obránce Jeremie Blain. Z dvojice gólmanů má více odchytaných minut Matěj Machovský s průměrem 3,28 a úspěšností 90,96 %.
Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s dvanácti kanadskými body útočník Roberts Bukarts (4+8). Nejproduktivnějším obráncem je se čtyřmi body Petr Šidlík (1+3). Nejvytíženějším hráčem na ledě je obránce Peter Trška s průměrným časem 21:07 na zápas. Nejvíce trestných minut zatím nasbíral útočník Erik Němec, kterému sudí udělili celkem 20 minut. Obránce Jan Výtisk vede bodování Radegast indexu celé extraligy se 44 body. Z vyrovnané dvojice gólmanů má o něco lepší statistiky Miroslav Svoboda s průměrem 2,81 a úspěšností 92,62 %.
Domácí vstoupili do sezóny poměrně dobře, i se silnějšími celky se jim dařilo držet krok, v posledních dvou utkáních ale vyšli bodově naprázdno, když na svém ledě hostili Třinec (4:6) a venku nestačili na Plzeň (1:4). I přesto jim patří 8. příčka v neúplné tabulce, za bilanci 3-1-2-3 a pasivní skóre 23:29 mají na svém kontě 13 bodů, stejně jako sedmá Olomouc. Spartě se hlavně v úvodu sezóny dařil střelecky, jen v prvních dvou zápasech nastřílela 14 branek. Z posledních dvou utkání vytěžila pět bodů, na ledě Mladé Boleslavi vyhrála až v prodloužení (2:1 pp), na ledě Zlína si ale znovu zastřílela (6:1). Pražané okupují 6. místo, bilance 3-2-1-2 a aktivní skóre 33:26 jim vyneslo 14 bodů. Na třetí Mladou Boleslav však ztrácejí jen tři body.
Tipsport extraliga pokračuje devátým kolem, Vítkovice v něm vyzvou tým pražské Sparty. Pro hosty je toto utkání v pořadí už šesté, které sehrají na venkovním ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.