To je z letošního posledního utkání Bílých Tygrů vše, budu se s vámi těšit na další sezónu Liberce.
Pro Liberecké sezóna končí, nedokázali ani jednou v předkole zvítězit a mohou se tak připravovat pouze na následující ročník. Tipsport aréna ještě svým hráčům děkuje za odehranou sezónu.
Nejlepší hráči: Petr Nedvěd – Peter Húževka.
Vítkovice díky povedené třetí třetině vítězí v sérii i potřetí a postupují tak do čtvrtfinále play-off.
60:00
59:52
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tohle je kruté, Liberečtí si nepohlídali volného MICHAELA VANDASE před Lašákem, který dokázal na dvakrát vsítit puk do volné branky. Asistence: Erik Němec, Petr Kolouch.
59:30
Je konec, Liberečtí už nemají šanci dát tři branky.
59:02
Vlach našel Valského, který z kroku nedokázal přehodit Šindeláře.
58:42
Domácí pálí, jak se dá, Gřegořek nyní přestřelil branku.
58:37
Ještě Nedvěd osamocen číhal na modré, ale puk schoval Šindelář ve výstroji.
58:12
Bartek se uvolnil v útočném pásmu, ale branku netrefil.
57:28
Liberec v plném počtu.
57:27
Huna z dobré pozice promáchnul před odkrytou klecí.
57:04
Domácí už jsou ve čtyřech.
56:35
Vampola vyváží kotouč až za branku hostů a Liberec zatápí i ve třech.
55:57
Vítkovice dále hrají pět na tři, běží ještě Hunkesův trest.
55:28
Hosté využívají přesilovku pět na tři a dávají zřejmě už pojišťující branku. Barinka posunul na RICHARDA STEHLÍKA, který dokázal přesnou střelou uklidit puk za Lašáka. Asistence: Michal Barinka, Jiří Burger.
54:46
Jiří Hunkes (LIB) srazil Slobodu a jde sedět za vražení na hrazení. Jaroslav Vlach (LIB) dostává dvě minuty za sekání. Na liberecké trestné je plno, rozhodčí rozdává trestné minuty jako housky na krámě.
54:30
Liberec ve čtyřech.
54:19
Za deset vteřin končí Voráčkův trest, ale nahradí ho tam Petr Vampola (LIB) za vysokou hůl.
53:57
Vampola posunul na Čakajíka, ten ještě oslovil Bulíka, ovšem přihrávka nevyšla a Tygři se nedostanou k zakončení.
53:34
Barinkova střela se odráží k Húževkovi, který trefil tyčku!
52:44
Domácí jsou ve čtyřech.
52:34
Liberec posouvá puk do středního pásma.
52:29
A ještě jedno vyloučení na straně domácích, Tomáš Voráček (LIB) půjde na dvě minuty ze hry za držení protihráče. Vítkovice budou hrát 15 sekund pět na tři, poté klasickou přesilovku.
51:58
Vyloučení na obou stranách, vyloučen je Vladimír Svačina (VIT) za sekání, na straně domácích Petr Gřegořek (LIB) za hrubost. Tresty se vyruší.
51:30
Gřegořkova dalekonosná střela ze středního pásma jen orazítkovala mantinel za brankou.
51:03
Húževka proplul do pásma a oslovil své spoluhráče, ti ale v rohu kotouč nevybojovali.
50:44
Na domácí straně se vylučuje, za podražení bude sedět Tomáš Urban (LIB).
50:28
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude na vítkovické straně.
50:21
Bulík nechal puk Bartekovi, ten mířil mezi betony, ale Šindelář semknul nohy a kotouč udrží.
49:54
Hra se uklidnila, oba týmy se k ničemu moc netlačí.
49:36
Střelu Húževky koriguje Lašák lapačkou.
48:28
Němec se dostal mezi kruhy, Lašákovi poskakuje puk v klíně, ale posílá ho mimo dosah Vítkovic.
48:10
Urbanovu chybu ve středním pásmu potrestal Svačina, střela ale jde mimo branku.
47:57
Dnešní utkání sleduje 4 936 diváků.
47:57
Zakázané uvolnění domácích, následuje komerční přestávka.
47:52
Hosté vyhodili přes všechny čáry a už jsou v plném počtu.
47:31
Vítkovice posouvají puk do středního pásma.
47:20
Liberec má ještě půl minuty přesilovky.
47:02
Bartek počkal na puk za brankou, ale z těžké pozice se mu ho nepodařilo dostat za záda gólmana hostů.
46:21
46:11
Nedvědova střela byla zblokována.
45:52
Síly na ledě se srovnají, Petr Strapáč (VIT) půjde sedět za napadení.
45:40
Strapáč dlouho váhal se střelou, nakonec ji blokuje Výtisk.
44:56
Bulíkova střela z mezikruží je vyražena betonem Šindeláře. Vítkovicím se přesilovka nedaří.
44:36
V oslabení se dokázal utrhnout Filippi, ale na puk dosáhl až za brankou.
44:21
Vyloučení na straně Liberce, na trestnou půjde Tomáš Voráček (LIB) za nedovolené bránění.
44:13
V pásmu přišel o puk Nedvěd a domácí tak nemohou zkoušet ohrožovat klec Šindeláře.
43:29
Kolouchovo nahození z úhlu nikdo nesebral a do útoku může Liberec.
43:09
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Lašákem.
42:52
Svačina unikal domácí obraně, ta se nakonec vrátila a odstavila hostujícího útočníka od puku.
42:11
Hosté dávají již čtvrtou branku a získávají velkou výhodu do poslední periody. Húževka od tyče našel volného JIŘÍHO BURGERA mezi kruhy, a ten nebráněn bez problémů zavěsil do branky. Asistence: Peter Húževka, Petr Strapáč.
41:48
Hunkesovo nahození se odráží zpět na modrou, puk poté poslal obránce na další pokus před branku a tam chtěl dorážet Nedvěd, hosté však nedovolili Tygrům srovnat.
41:37
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude před Šindelářem.
41:01
Výtisk hledal své spoluhráče ve středním pásmu, ale vítkovická obrana zasahuje a nedovoluje domácím rozjet akci.
40:15
Húževkův pokus byl pouze lehký a Lašák jenom usměrňuje puk mimo brankoviště.
40:01
Ke konci druhé periody dokázal Výtisk srovnat na 2:2, ale hosté šli o chvilku později opět do vedení, když se trefil Huna. Třetí třetina tak rozhodne o tom, zda se série protáhne do zítra, nebo jestli Vítkovice dokážou postoupit. Poslední část začne v 20:12.
40:00
39:50
Burger se ještě dral do pásma, byl však odstaven hned na modré.
39:43
Domácí akci zastavuje ofsajd.
39:26
Strapáč se ocitnul mezi kruhy, ale bránící Tygři ho ke střele nepustili.
39:04
Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se před Šindelářem.
38:38
Euforie domácích ze srovnání je pryč, hosté jdou opět do vedení. RUDOLF HUNA zkoušel střelu z velmi ostrého úhlu, která Lašákovi propadla u tyčky. Asistence: Vladmír Svačina, Ondřej Roman.
38:16
Nedvědova jedovka od modré jde těsně vedle branky.
37:21
Liberec právě vstřelil branku!
Tak se konečně Liberec dočkal vyrovnání! Bartek zkoušel střelu z pravé strany, kotouč se dostal k JANU VÝTISKOVI a ten dokázal přestřelit Šindeláře. Liberec má tak stále naději na natažení série a do kabin půjde s větším klidem. Asistence: Martin Bartek, Jiří Hunkes.
36:48
Na modré chyboval Hunkes a Strapáč tak může vyhodit.
36:31
Hunkes od modré hned prudce vystřelil, ale beton gólmana hostů je proti srovnání domácích.
36:25
Přesilovka pro Liberec, za podražení půjde pykat Jiří Burger (VIT).
36:19
Valský se zjevil před Šindelářem, ten je u tyčky připraven.
36:12
Urban unikl hostující obraně, jeho klička nevyšla, ale ještě mohl dorážet Vampola. Ten pohrdl odkrytou klecí a Tygrům se stále nedaří vyrovnat.
35:55
Vampola vybojoval puk za brankou a oslovil Gřegořka, ten pálí mimo.
35:13
Nedvěd z pravé strany prudce vypálil, Šindelář schovává puk v náručí.
34:49
Liberec je v plném počtu.
34:34
Roman na ose hřiště prověřil Lašáka, ten si pomáhá holí.
33:57
A opět Barinka, tentokrát přestřelil branku a navíc kotouč putuje přes celé hřiště až k Šindelářovi.
33:24
Znovu Barinka v akci, jeho lehká střela je sražena gólmanem domácích.
32:55
Barinkův pokus od modré končí v chlumlu hráčů před Lašákem.
32:49
Tygři se dopustili hry v šesti, trest odpyká Tomáš Urban (LIB).
32:40
Kolouch se prodíral k Lašákovi, ale byl zblokován domácí obranou.
31:56
Nedvěd zkoušel oslovit své hráče v brankovišti, ale nikdo z nich na puk nedosáhl.
31:25
31:05
Vítkovice stále mají problém v útočné fázi, hraje se na středu hřiště.
30:40
Až teď se jim podařilo ohrozit branku domácích, Strapáč však nemířil přesně.
30:22
Hosté se téměř nedostávají ke kleci Lašáka a v oslabení se mesí bránit.
29:51
Vítkovice v plném počtu, mají minutu a půl přesilové hry.
29:25
Petr Nedvěd (LIB) jde ze hry za podražení, síly na ledě se na chvíli srovnají.
29:24
Několik šancí Liberce před prázdnou brankou! Bartek s Výtiskem nedokázali snad napětkrát dostat puk za čáru, ani Vampola od modré nebyl úspěšný. V jednu chvíli byl kotouč centimentr od brankové čáry.
28:20
Hunkesova dělovka od modré šla těsně mimo branku.
27:51
Vyloučen je Petr Kolouch (VIT) za hákování. Liberec měl v posledních minutách dobrý tlak, a možná jim přesilovka pomůže k vyrovnání.
27:51
Bartek našel rozjetého Bulíka, kterému puk poskakoval na holi a nevystřelil ideálně, navíc byl i faulován.
26:57
Filippi servíroval kotouč před branku, ale tam na něj žádný ze spoluhráčů nedosáhl.
26:05
Urban dostal puk téměř do samostatného úniku, situaci vyřešil střelou, kterou odráží Šindelář betonem.
25:47
Bartek nahrával Víškovi do jízdy, tomu se ale puk odráží od hole a nemůže tak vystřelit.
25:31
Pastor hned za modrou vystřelil, puk má Lašák v lapačce, ale akci předcházel další ofsajd Vítkovic.
25:13
Po souboji ve středním pásmu se dopouštějí hosté ofsajdu.
24:30
Derner dlouho váhal se střelou a Šindelář dokázal směr puku vystihnout, poté ještě Vlach oslovil Nedvěda před brankou, ten ale netrefil puk v dobré pozici.
24:05
Bartek trefil z úhlu boční síťku branky.
23:40
Do pásma zavezl kotouč Hunkes a nyní o něj bojuje v rohu.
23:05
Barinka ukořistil Tygrům puk, ale rozehrává na své obránce. Liberečtí se stahují do středního pásma.
22:48
Už i hosté jsou v pěti.
22:36
Filippi si vyměnil puk s Nedvědem, ale nedokázal přes bránící hráče vystřelit.
21:55
Liberec je v plném počtu a má asi minutu přesilovky.
21:41
Hra ve čtyřech se odbývá především v pásmu Liberce, ale domácí obránci mají puk pod kontrolou.
21:07
Od modré vyslal nepříjemnou střelu Derner, Šindelář zasahuje betonem.
20:48
Síly na ledě se srovnají, Ondřej Roman (VIT) fauloval Vlacha a jde sedět za vysokou hůl.
20:43
Valský v oslabení zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, spíše ale pošetří sekundy.
20:23
Hosté dohrávají ještě přesilovku z první třetiny.
20:18
Vítkovický útočník je ošetřován na střídačce, není to nic vážného.
20:18
Híževka leží za brankou na ledě a má zřejmě nějaké zranění v obličeji.
20:15
Strapáč zavezl kotouč do pásma a v rohu se snaží vymyslet nějakou akci.
20:01
Hektická první perioda je za námi. Vítkovice se dostaly do vedení 2:0 po gólech Vandase a Šedivého, domácí Víšek pak korigoval na dosavadních 1:2. Hra je velmi otevřená a uvidíme, co přinese dalších 40 minut. Druhá třetina začne přibliženě v 19:18.
20:00
19:55
Vyloučen je domácí Ondřej Vitásek (LIB) za zdržování hry, vyhození puku mimo hrací plochu.
19:55
Strapáč našel zcela volného Burgera u tyčky, ten minul odkrytou branku o centimentry.
19:32
Vampolovi nevyšla souhra s Filippim, v cestě mu stálo hodně bránících ostravských hráčů.
19:00
Liberec rozjíždí další útočnou akci, Výtiskova střela je jedovatá, ale betony gólmana hostů jsou připraveny.
18:19
Další střela Barteka, tentokrát je sražená hned v zárodku.
18:16
Domácí stále aktivní, Bartek střílel na Šindeláře, ten vyrazil betonem směrem k Víškovi, ale ten nebyl dostatečně rychlý a nestihl už dorážet.
17:17
Gřegořek měl spoustu prostoru v pásmu, ale zvolil střelu z otočky, která neměla gólové parametry.
16:44
Do úniku se dral i Jass, ale byl odstrčen obranou hostů v souladu s pravidly.
16:13
Zacha chtěl do pásma po levé straně, ale byl vytlačen třemi bránícími hráči.
15:44
Němec zkoušel křižnou střelu na Lašáka, ale gólman domácích je připraven.
15:18
Filippi, Nedvěd a Šedivý jsou na ledě a oba týmy hrají v plném počtu.
15:10
Další vyloučení, Karol Sloboda (VIT) a Jaroslav Vlach (LIB) odsedí oba dvě minuty za hrubost. Tresty se však znovu vyruší.
15:09
Vampola unikl v oslabení, objel branku, ale nedokázal u tyčky zakončit.
14:43
Ještě jedno vyhození, ani Vítkovicím přesilovka moc nejde.
14:18
Další vyvezení kotouče, Víšek chtěl navíc vybídnout Bulíka k úniku, ale přihrávka se mu nepovedla.
13:47
Tygři dokázali vyhodit přes všechny čáry.
13:28
Hosté hrají přesilovku pět na čtyři, tresty za hrubost se vyrušují.
13:18
Ondrej Šedivý (VIT) dostává dvě minuty za hrubost, Petr Nedvěd (LIB) dvě minuty za krosček, a Tomáš Filippi (LIB) za hrubost.
12:50
Kontaktní gól Tygrů, kteří stahují náskok Vítkovic! Gřegořek vyslal dobrou střelu od modré, kterou před brankou dokázal protečovat JAN VÍŠEK za záda Šindeláře. Asistence: Petr Gřegořek, Martin Bartek.
11:59
Bartek proplul přes celé hřiště a střílel z pravého kruhu, odražený puk ještě sbíral Víšek, ale už poněkolikáté mu jeho pokus nevyšel!
11:43
Nahození Romana ze středního pásma schoval Lašák raději v lapačce.
11:20
Svačina byl zbaven kotouče hned za modrou a akci můžou založit domácí.
10:02
Takhle si tedy domácí první třetinu nepředstavovali. Káňovu střelu vyrazil Lašák, z druhé vlny však přijel Szturc a jeho sklepnutí propadlo brankáři Tygrů pod výstrojí. Před prázdnou brankou pak pouze už dorážel ONDREJ ŠEDIVÝ a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Roman Szturc, Jan Káňa.
09:19
Nyní se i Víšek zjevil u brankoviště, jeho sklepnutí zblízka však nechce přeskočit beton Šindeláře.
08:44
Na druhé straně Hunkes a Urban v brankovišti měli několik dobrých dorážek, ale ani jedna neskončila v síti. Na Urbana i chvíli zírala odkrytá klec, nakonec je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
08:27
Svačina s Hunou zkoušeli zavést kotouč do pásma, ale obránci domácích je k akci nepouští.
07:54
Čtvrtá formace domácích dobře zatlačila, Zacha nyní našel Jasse u branky, ale ani tento puk za Šindeláře nepůjde.
07:32
Liberec tlačí, Derner místo střely zvolil přihrávku na Jasse, jenž promáchnul.
06:57
Nedvěd oslovil Vampolu v brankovišti, ten se snažil protečovat do branky, ale měl málo prostoru a nedokázal puk dobře usměrnit.
06:22
Na druhé straně útočí Vítkovice, po několika střelách mimo branku však musejí střídat.
05:46
Víšek zkoušel z ostrého úhlu ohrozit Šindeláře, kotouč však projel pouze přes brankoviště.
05:31
Vitásek hned po vhazování zkoušel vystřelit, ale puk končí za brankou.
05:03
Hosté jsou v plném počtu, oslabení přečkali bez újmy.
05:00
Zakázané uvolnění domácího celku, to by se v přesilovce nemělo stávat.
04:28
Tygři získávají pásmo, ale dlouho se v něm neudrželi, hra se přesouvá na střed.
03:41
Libereckým přesilovka nejde, Svačina spěchal za pukem k Lašákovi, ten pouze odehrál na Stehlíka, který vystřelil a pošetřil tak cenné sekundy.
03:18
Hostům se daří vyhodit přes všechny čáry.
03:03
Nebude. Vyloučen je Michal Barinka (VIT) za hákování, Liberec má "pouze" přesilovou hru.
03:03
Víšek v úniku faulován před brankou, bude to nájezd?
02:01
Hosté otevírají skóre po dvou minutách a jdou do vedení! Střelu Koloucha odrazil Lašák zpět k exekutorovi, ten si tentokrát zvolil přihrávku na MICHAELA VANDASE, který z blízkosti doklepl za záda domácího brankáře. Vítkovice tak nyní mají velkou výhodu a naději na ukončení série na libereckém ledě. Asistence: Petr Kolouch, Erik Němec.
01:24
Víšek si několikrát vyměnil kotouč s Bartekem a nakonec zkoušel uplatnit svůj důraz před brankou, puk se však odráží až do středního pásma.
00:50
Na druhé straně zavezl kotouč do pásma Huna a nechal ho Slobodovi, ten se svou střelou nepochodil.
00:07
Domácí vyhráli buly, Nedvěd si sjel do pásma, kde hledal před brankou Vampolu, ten ale nedokázal protečovat.
00:01
Družstva už jsou na ledě a za chvíli začínáme!
Vše už je připraveno pro nástup hráčů na led, včetně tradiční tygří hlavy pro domácí tým.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Melicherčík) – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Vampola, Nedvěd, Filippi – Víšek, Bulík, Bartek – J. Vlach, Urban, Valský – Bulíř, Zacha, Jass

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Dolejš) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Vandas – Šedivý, Szturc, Káňa

Rozhodčí: Hribik, Souček – Brejcha, Suchánek.
Hosté z Ostravy si naopak nemohli přát lepší vstup do vyřazovacích bojů. Dva duely na svém ledě vyhráli 2:0 a 3:1, a mají tak i psychickou výhodu. Navíc jsou na jejich straně tři mečboly, první už mohou proměnit dnes. Venku se Vítkovicím daří, ovšem oproti tomu se daří i Liberci doma. Čeká nás tak velmi vypjatý duel a těžko můžeme hádat favorita.
Liberečtí nevstoupili do předkola zrovna dobře. Ze dvou střetnutí na vítkovickém ledě dvakrát prohráli a série se tak domů vrací v jejich neprospěch. Domácí budou potřebovat nutně vyhrát, pokud chtějí pomýšlet na další střetnutí, a kdyby se jim to dnes podařilo, čekal by je v pátek další duel, ve kterém by museli vítězství strhnout na svou stranu. Pro Tygry to tak není jednoduchá pozice.
Dobrý večer z Liberce, dnes budeme svědky třetího střetnutí Tygrů a Vítkovic v rámci předkola play-off.