SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 5:2 (semifinále play off, 2. zápas)

To je ode mě pro dnešek vše. Série mezi Libercem a Mladou Boleslaví se nyní na dva dny odmlčí, už v pondělí a v úterý však bude ve středních Čechách pokračovat další dvojicí duelů. Bude se ještě stěhovat zpět pod Ještěd? Těším se s vámi na viděnou u dalších přenosů.
Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Urban (MBL) a Radim Šimek (LIB)
A je dobojováno! Bílí Tygři dokázali ve třetí třetině třemi brankami v rychlém sledu rozhodnout o své výhře 5:2, která je v této sérii už druhou. Do Mladé Boleslavi se tak semifinálová série přesune za vedení Bílých Tygrů 2:0 na zápasy.
59:55
Kotouč je ve středním pásmu.
59:20
Klimenta dostal přihrávku do jízdy, Lašák se však dokázal včas přesunout a ramenem kotouč vyrazil!
59:01
Liberečtí okamžitě po buly vyhazují do bezpečí.
59:00
Ve stejném čase se na ledě strhla potyčka, po níž Michal Řepík (LIB) dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí a další dvě minuty za hrubost.
59:00
Hosté hrají v plném počtu.
58:12
Michal Řepík z první vypálil, jeho pokus však dokázal chytit přesouvající se David Rittich.
57:25
Nahození Branka Radivojeviče minulo boleslavskou branku, hosté následně vyhazují.
57:00
Jakub Klepiš (MBL) zbytečně podrazil Petra Vampolu a a míří na trestnou lavici.
56:44
Na druhé straně vyzkoušel pozornost Davida Ritticha Jakub Valský. Rittich ovšem dokázal puk zachytit a přerušil hru.
56:30
Hyka obral Dernera o puk, před branku se ovšem neprocpal.
55:56
Mladá Boleslav kombinuje uvnitř obranného pásma, nedaří se jí přejít do ofenzivy.
55:15
Řepíkovo nahození od modré čáry Rittich raději skryl ve své rukavici.
54:33
Birner vyvezl kotouč do útočného pásma a spolu se svými spoluhráči míří na střídačku.
53:48
Liberec je v posledních minutách i díky vstřeleným brankám jasně lepším týmem a znovu obléhá branku soupeře.
53:04
Liberec právě vstřelil branku!
Během přesilové hry si před brankoviště sjel LUKÁŠ KRENŽELOK, který dostal milimetrový pas od Michala Birnera a z první uklidil puk do sítě.
Asistence: Michal Birner a Petr Vampola.
52:08
A další komplikace pro Mladou Boleslav. Lukáš Pabiška (MBL) odpyká dvouminutový trest za krosček.
51:41
Tak to byla paráda v podání MARTINA BAKOŠE! Dlouho si hrál v útočném pásmu s pukem, až s ním vyrazil do mezikruží a přesnou ranou dává Bílým Tygrům dvoubrankový náskok!
Asistence: Petr Vampola a Branko Radivojevič.
51:15
Řepíkovu střelu nyní Rittich srazil do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho pravici.
50:58
Bulíř obkroužil branku a nachystal puk Birnerovi, jeho střelu a následnou Mojžíšovu dorážku však kryl Rittich.
50:30
A hned nato se domácí prosazují! Únik tři na jednoho zakončil BRANKO RADIVOJEVIČ nekompromisní ranou pod víko Rittichovy branky a vrací svému celku vedení!
Asistence: Dominik Lakatoš a Radim Šimek.
50:19
Liberec hraje v plném počtu.
49:50
Liberečtí se opět osvobozují.
49:43
Puk byl sražen do ochranné sítě za Lašákovou brankou, bude se vhazovat v libereckém pásmu.
49:33
Valský vyrazil s pukem do útočného pásma a střelou z úhlu vyzkoušel Rittichovu pozornost, mladoboleslavský gólman si však poradil.
48:45
Střelu Tomáše Hyky zblokoval Radim Šimek, který následně vyhazuje přes všechny čáry.
48:28
Lašák vytáhl další úspěšný zákrok a nadále drží vyrovnané skóre.
48:19
Dominik Lakatoš (LIB) podrazil pronikajícího Urbana a dostává dvouminutový trest. Dokáží hosté tuto příležitost využít?
47:17
Sledujeme sérii nepřesností na obou stranách, hra poněkud ztratila na tempu.
46:05
Valského zblokovaná střela prosvištěla pouze kolem levé tyče Rittichovy branky.
45:38
Liberec může děkovat Jánu Lašákovi! Nejprve se vytáhl proti střele Tomáše Klimenty, následně vychytal také dva pokusy Jakuba Klepiše!
45:23
Řepíkovo nahození bez potíží zblokovala hostující obrana.
44:59
Zakázané uvolnění také na druhé straně. Vhazovat se bude před Rittichem.
44:33
Sledujeme jiný obraz hry, než v předchozích třetinách, na ledě ubylo šancí a přibylo soubojů.
44:18
To se jim ovšem nedaří, následuje zakázané uvolnění.
44:05
Tygři se zmocňují puku a budou se snažit rozehrát z vlastního obranného pásma.
43:08
Po ztrátě Michala Řepíka zakončoval zblízka Richard Jarůšek, na Lašáka však nevyzrál.
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků, je vyprodáno.
42:43
Derner se ocitl v hostujícím brankovišti, hra je přerušena a vykázána do středního pásma.
42:05
Rodící se hostující akci zastavil ofsajd.
41:46
Výtisk rozehrává zpoza branky, zatímco jeho spoluhráči střídají.
40:56
K Pacovskému směřoval dobrý pas, mladoboleslavský forvard však nedokázal puk zpracovat a vypálit.
40:32
Po prudké ráně Michala Řepíka opět zasáhl David Rittich.
40:28
Ševcova přihrávka byla sražena do ochranné sítě, bude se vhazovat před Rittichem.
40:01
Oba týmy se vracejí na ledovou plochu, zápas bude již co nevidět pokračovat třetí třetinou.
Máme za sebou 40 odehraných minut, které nám o výsledku dnešního duelu zatím příliš nenapověděli. Také po druhé třetině je totiž stav vyrovnaný. Liberec šel po šťastné trefě Radima Šimka opět do vedení, hosté však dokázali využít dvojnásobnou početní převahu a srovnali na 2:2. Přinese rozuzlení třetí dějství? To se dozvíme zhruba od 19:22.
40:00
39:45
Po úmyslném ofsajdu Mladé Boleslavi se hra opět stěhuje před Ritticha.
39:27
Šimkův pokus byl sražen a skončil vedle branky.
39:14
Hra je přerušena, bude se vhazovat před Davidem Rittichem.
38:55
Jonák hledal před brankou Vlacha, ten se však k puku neprocpal.
38:28
Tečovaná střela Tomáše Mojžíše skončila těsně vedle hostující branky.
38:01
Útok hostujícího celku přerušil ofsajd.
37:57
Bruslaři hrají v plném počtu.
37:27
Radivojevič vypálil z pravého kruhu, jeho střela však skončila přímo v lapačce Davida Ritticha.
36:54
Šimkovu ránu vykopl Rittich betonem.
36:31
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
36:19
Ševcova dělovka prolétla pouze nad Rittichovou brankou.
35:57
Liberec si opět zahraje přesilovku. Tomáš Voráček (MBL) se provinil krosčekem a míří na dvě minuty za katr.
35:37
Valský hledal před brankou bekhendem v dobré pozici postaveného Krenželoka, ten však promáchl.
35:11
Michal Bulíř si vybruslil do útočného pásma, jeho přihrávka však skončila na holích hostujícího týmu.
34:18
Tomáš Klimenta z mezikruží pouze minul libereckou branku!
34:01
Vitásek vyvezl puk do útočného pásma, zde o něj ovšem přišel.
33:38
Hosté jsou nyní aktivnější a tlačí Bílé Tygry.
33:20
Před Lukášem Pabiškou po rychlé akci dva na jednoho zela takřka prázdná brána, mladoboleslavský forvard však přestřelil!
33:16
Až teď hrají domácí v plném počtu.
32:59
Mladá Boleslav navíc i nadále hraje v početní převaze.
32:31
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tentokrát už byl ovšem Lašák bezmocný. MAREK TRONČINSKÝ napřáhl k prudké ráně a propálil vše, co mu stálo v cestě.
Asistence: Tomáš Urban.
32:19
Hosté si vyžádali oddechový čas.
32:19
Také proti Klimentovi se skvělým zákrokem prezentoval Ján Lašák, který během dvojnásobného oslabení svůj tým drží nad vodou.
32:06
Mojžíš opět vyhazuje do bezpečí.
32:01
Klepišova rána z levého kruhu skončila pouze v náruči brankáře Lašáka.
31:31
Domácí vyhazují a osvobozují se.
31:28
Trončinský předložil puk do skvělé pozice Tomáši Hykovi, ten však trefil pouze přesouvajícího se Jána Lašáka!
31:16
Tak to pro liberecké hráče není dobré! Jan Výtisk (LIB) dostává dvouminutový trest za podražení a posílá svůj tým do tří!
31:06
Hosté si zahrají přesilovou hru. Jan Stránský (LIB) totiž vyhodil puk z vlastního obranného pásma až mezi diváky.
30:47
Po Stříteského nahození mohl před brankou dorážet Dominik Pacovský, také s jeho pokusem si však dokázal poradit Ján Lašák!
30:40
Další zakázané uvolnění libereckých hráčů.
30:27
Puk byl za libereckou brankou sražen do ochranné sítě, bude se vhazovat.
30:19
O chvíli později to z úhlu zkusil Bakoš, na Ritticha si však nepřišel.
30:14
Radivojevič od modré jen těsně minul mladoboleslavskou branku.
29:55
Následuje další zakázané uvolnění domácích hokejistů.
29:50
Klepišova rána od modré neprošla až k Lašákovi.
29:38
Nepřesná rozehrávka Liberce končí zakázaným uvolněním.
29:08
Mojžíš obkroužil hostující branku a servíroval puk na hranici brankoviště, zde však nikdo v bílém nečíhal.
28:42
Po úniku Radima Šimka měl dobrou možnost Michal Birner, ten však těsně přestřelil hostující branku.
28:18
28:13
Bárta se nedokázal probít domácí defenzivou.
27:46
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
27:37
Klimentovu přihrávku dokázala liberecká obrana zastavit.
27:02
Mladá Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.
26:39
Liberečtí mohli v oslabení vyrazit kupředu do přečíslení, ale nedohodli se a o puk přišli.
26:18
Radim Šimek (LIB) musel zatáhnout za záchranou brzdu a za podražení dostává dvě minuty.
25:55
Robarova tečovaná střela nakonec neprošla až k Lašákovi, obrana ji dokázala zblokovat.
25:30
Valský vybojoval puk v útočném pásmu, jeho následná přihrávka však nebyla přesná.
24:51
Mojžíš pod tlakem dokázal odehrát kotouč do bezpečí.
24:07
Urputná domácí čtvrtá lajna opět drží kotouč v útočném pásmu.
23:22
Rychlý protiútok domácím nevyšel, přesto budou moci znovu vyrazit kupředu.
22:53
Radivojevičova střela mířila do dobrého prostoru, Rittich se však přesunul včas a dokázal puk vyrazit.
22:38
Další zakázané uvolnění domácích.
22:24
Urban se nedokázal prosmýknout libereckou obranou a přišel o puk.
22:05
Vstřelená branka Tygry nakopla a hned se nastěhovali zpět před Ritticha. Ten si musel připsat další úspěšný zákrok.
21:37
Přestože se přesilová hra domácím vůbec nedařila, nakonec ji využívají! Už se zdálo, že si Rittich s nahozením RADIMA ŠIMKA poradil, kotouč však místo toho prošel gólmanovi mezi betony až do branky!
Asistence: Martin Bakoš a Branko Radivojevič.
21:14
Rittich vyhazuje puk do bezpečí.
21:08
Zmar v liberecké přesilovce podtrhuje zakázané uvolnění.
20:59
Tygrům se nedaří znovu nastěhovat do útočného pásma.
20:37
Martin Rýgl zůstal ležet na ledové ploše, v doprovodu masérů hostujícího týmu je odváděn na střídačku.
20:37
Další dvě šance Michala Řepíka! Také tyto projektily však dokázal skvělý David Rittich zlikvidovat.
20:22
Řepíkův pokus skončil na betonu Davida Ritticha.
20:05
Za hru vysokou holí míří na trestnou lavici Jakub Klepiš (MBL), uvidíme druhou libereckou přesilovku.
20:01
Oba celky se vracejí na ledovou plochu, druhá třetina brzy začne.
A první třetina je minulostí. Bílí Tygři byli po většinu úvodní dvacetiminutovky aktivnějším týmem a zaslouženě šli do vedení. Stačilo však jedno nevydařené střídání, v němž hosté své soupeře zatlačili, a bylo po trefě Richarda Jarůška vyrovnáno. Liberec teď mohou mrzet neproměněné šance, kterých měl v úvodním dějství přehršel. Druhá třetina začne zhruba v 18:22.
20:00
19:55
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
19:29
Liberečtí zakládají útočnou akci z vlastní poloviny.
19:00
Po úmyslném ofsajdu domácích je hra vykázána před Lašáka.
18:50
Po další šanci domácích se v brankovišti Bruslařů strhla pořádná strkanice, rozhodčí však nebudou vylučovat.
18:41
Před Michalem Řepíkem se otevřel prostor, střelu zkušeného libereckého forvarda však dokázal Rittich efektně skrýt v lapačce!
18:23
Bakoš hledal před brankou najíždějícího Vampolu, ten však nedokázal zakončit.
17:44
Ofsajd Mladé Boleslavi.
17:38
Teď už se ale hosté radují! RICHARD JARŮŠEK se dostal zcela nehlídaný na brankovišti k puku a svou střelou překonal Lašáka. Kotouč se sice odrazil od vnitřní tyče, videorozhodčí však potvrdil, že gólu docílil už Jarůšek.
Asistence: Radan Lenc.
17:01
V dobré pozici se ke střele dostal Klimenta, ani ten však Lašáka nepřekonal.
16:34
Řepík nedokázal vyhodit a namazal puk Richardu Jarůškovi, jeho střela však Lašákovi příliš starostí nenadělala.
16:16
Po nepřesné rozehrávce domácích však následuje pouze zakázané uvolnění.
16:00
Liberečtí jsou opět u puku a zakládají útočnou akci z vlastního obranného pásma.
15:27
Bakoš z otočky nahazoval puk na branku, Rittich však skryl kotouč v náruči.
15:06
Lencova pomalá střela nedoletěla ani k brance Jána Lašáka.
14:52
Lakatoš posunul puk k Valskému, jehož slabou střelu však dokázal Rittich bez potíží krýt.
14:16
Tygři napadají rozehrávku Mladé Boleslavi a nepouštějí ji do útočného pásma.
13:52
Po strkanici u mantinelu rozhodčí raději přerušil hru, následuje komerční přestávka.
13:40
Akci tři na dva zakončil po Bakošově přihrávce Petr Vampola, který však svou ranou přestřelil hostující branku.
13:05
Dernerovu střelu zastavil beton Davida Ritticha.
12:55
Po rychlém brejku hostí prosvištěl puk libereckým brankovištěm, Lašák však zasahovat nemusel.
12:30
Mojžíšovo nahození Rittichovi vypadlo, nikdo z hráčů v bílém se však k dorážce neprocpal.
12:07
11:56
Bruslaři vyvážejí puk do bezpečí.
11:35
Po dalším jistém zákroku Davida Ritticha je hra přerušena.
11:28
Radivojevičova dělovka od modré minula hostující branku.
11:08
Hosté vyhazují a střídají.
10:43
Bulíř se objevil osamocen před Rittichem, jeho pokus však mladoboleslavský gólman dokázal chytit.
10:33
Michal Řepík vypálil a Rittich kotouč neudržel, nakonec však odolal dorážkám a dokázal přerušit hru.
10:07
Uvidíme první přesilovou hru Liberce! Jiří Kučný (MBL) dostává dvouminutový trest za podražení.
09:43
Valský poslepu našel Lakatoše, který dokázal ekvilibristicky udržet kotouč na své holi a zakládá útočnou akci.
09:09
Dobrou rodící se příležitost Bílých Tygrů nyní zastavil ofsajd.
08:45
Bakoš vyvezl puk do útočného pásma, tam o něj ovšem přišel.
08:37
Místo toho vyjeli kupředu Bruslaři a před Klimentou už se otevíral prostor, zakončit však nedokázal a Lašák přikryl puk lapačkou.
08:16
Liberecká čtvrtá formace nyní drží kotouč v útočném pásmu, vytvořit si šanci se jí však nedaří.
07:31
Hosté vyvezli puk do bezpečí a střídají.
07:01
Prudkou střelu Radima Vitáska dokázal Rittich vyrazit lapačkou! Tlak domácích pokračuje.
06:38
Vitáskovo nahození prolétlo kolem hostující branky.
06:26
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
06:01
A Tygři mohli opět zaútočit! Valského střelu však Rittich dokázal vyrazit a následná Lakatošova dorážka minula branku.
05:49
Úvodní tlak proměňují Bílí Tygři ve vedoucí gól! Radim Šimek si dobře sjel na přihrávku Martina Bakoše a okamžitě pálil. Jeho pokus dokázal Rittich vyrazit pouze k PETRU VAMPOLOVI, který kotouč doklepl do prázdné branky.
Asistence: Radim Šimek a Martin Bakoš.
05:27
Bruslaři opět vyhazují na zakázané uvolnění.
05:20
Nahození Bílých Tygrů z vlastního obranného pásma končí až u Ritticha, který přerušil hru.
04:54
S Lencovou slabou střelou neměl Lašák sebemenší problémy.
04:43
Vampolův bekhendový pokus srazil Rittich až do ochranné sítě. bude se vhazovat po jeho pravici.
04:18
04:05
Po rychlém protiútoku se dostal Valský až do samostatného úniku, tváří v tvář Rittichovi však nedokázal zakončit přesně!
03:58
Trončinského ránu od modré zastavil Lašák betonem.
03:48
Po lehkém nahození od modré čáry si svůj první dnešní zákrok připisuje také Ján Lašák.
03:31
Po delší době se ke kotouči dostali také hosté, Bárta o něj ovšem přišel za útočnou modrou čarou.
03:08
Kotouč se odrazil do prostoru před Davidem Rittichem, ten si tak raději povyjel z branky a přerušil hru.
02:44
Vít Jonák za brankou vybojoval puk a hned ho přihrával do nebezpečného prostoru, obrana však srazila kotouč do bezpečí.
02:22
Další zajímavá šance Tygrů! Radivojevič obkroužil branku a naservíroval puk rozjetému Radimu Šimkovi, ten však svou střelu namířil pouze do náruče Davida Ritticha.
01:57
Vampola v útočném pásmu přišel o kotouč, následný protiútok ovšem zastavil ofsajd, v němž se nacházel Martin Látal.
01:42
Valského přihrávku před branku raději Rittich ukryl v lapačce a přerušil hru. Mezitím došlo mezi Valským a Voráčkem ke krátké rozmíšce, ta se však obejde bez vyloučení. Rozhodčí znesvářeným kohoutům pouze domluvil.
01:33
První velká šance domácích! Lukáš Krenželok vypálil zpoza kruhů a brankář David Rittich puk pouze vyrazil před sebe, Lakatoš však zblízka dorážel pouze do gólmana!
01:22
Puku se ovšem zmocnil Michal Bulíř, který neváhal a vyrazil kupředu. Protlačil se až k brance, jeho přihrávka však žádného spoluhráče nenalezla.
01:06
Boleslavští drží kotouč na hokejkách a zakládají útočnou akci z vlastní poloviny.
00:43
Nepřesná rozehrávka Mladé Boleslavi končí zakázaným uvolněním, hra se přesune před brankáře Ritticha.
00:16
Hosté se hned vrhli do útoku, Klepiš však o kotouč brzy přišel.
00:01
Centři prvních formací jsou nastoupeni ve středovém kruhu, úvodní buly bude vhozeno co nevidět.
Dnešní soupeři nastupují za bouřlivých ovací na ledovou plochu vyprodané Home Credit Areny.
Oba celky jsou již v kabinách. Zhruba za dvanáct minut druhý semifinálový duel mezi Bílými Tygry a Mladou Boleslaví odstartuje.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Radivojevič, Vampola, Bakoš – Birner, Bulíř, Řepík – Krenželok, Lakatoš, Valský – Vlach, Jonák, Stránský – Ordoš.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar – Lenc, Klepiš, Klimenta (C) – Pacovský, Urban, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Látal – Ďurač.

Rozhodčí: Fraňo, Hradil – Lhotský, Svoboda.
Jedno je však po prvním semifinálovém utkání jisté. Opět se jistě máme na co těšit. Dokáže Mladá Boleslav vyrovnat sérii, nebo Bílí Tygři po domácích duelech odskočí na rozdíl dvou vyhraných zápasů? To se dozvíme v pátek od 17:20.
V prvním duelu se lépe dařilo domácím Bílým Tygrům. Hosté šli sice do vedení, když se v přesilové hře prosadil Richard Jarůšek, jenže Liberec s odpovědí dlouho neváhal. Už o minutu později rovněž v přesilovce napřáhl z pravé strany Bulíř a bylo vyrovnáno.

Ještě ve druhé třetině se dokázal prosadit také domácí kapitán a jinak sváteční střelec Jan Výtisk. V závěrečném dějství pak náskok domácích vyrostl dokonce na rozdíl tří branek, Středočeši však v závěru zaveleli k náporu a dokázali snížit na 3:4.

Třetí branka ovšem přišla až devět sekund před koncem a ani v power-play už vyrovnání nepřineslo.
V pátek nás čeká už druhý duel semifinálové série mezi Bílými Tygry Liberec a mladoboleslavskými Bruslaři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.