Liberečtí zvedají Pohár TGM nad hlavu a jejich radost propuká naplno. Extraligový ročník 2015/2016 je u konce, já děkuji za pozornost a těším se zase někdy u online přenosů na shledanou.
A nyní už je na řadě samotný vrchol, na ledové ploše je Pohár TGM pro vítěze Tipsport extraligy. Jako první si pro medaili přijel kapitán Jan Výtisk, následují jej jeho spoluhráči.
Sparťané jsou nyní odměněni také potleskem fanoušků, kteří skandují "Hoši, děkujem!".
Jako první přeberou stříbrné medaile a pohár pro vicemistra sparťané...
Oba týmy nyní absolvují závěrečný ceremoniál. chystá se předávání cen.
Nejlepší hráči zápasu

Pöpperle (SPA) – Lašák (LIB)
Extraligový kolotoč tedy zná svého dalšího mistra, je jím tým Bílých Tygrů Lberec, který celou sérii ovládl poměrem 4:2, když zejména v dnešním rozhodujícím zápase předvedl výborný výkon a ačkoli šlo utkání až do druhého prodloužení, byl dnes očividně lépe připraveným týmem. Na ledě již probíhá závěrečné zdravení obou týmů a Liberečtí se pouštějí do oslav se svým kotlem.
85:09
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! O historicky prvním titulu pro Liberec rozhodl MARTIN BAKOŠ, jenž utešenou střelou z křídla zaskočil Pöpperleho a zavěsil pod horní tyč! Asistence: Radim Šimek.
84:25
Ale ozvali se i sparťané, ve velké šanci byl po přiťuknutí do jízdy Kumstát, ale bekhendem na Lašáka nevyzrál.
83:37
Sparta přestála další tlak Liberce, ale už se na její branku valí další akce...
82:28
Ale přesto je tu zakázané uvolnění Liberce, vhazuje se před Lašákem.
82:08
Sparta vyhazuje puky, do útoku se stále více tlačí Liberec.
80:48
Liberecký tečovaný pokus končí mimo ledovou plochu.
80:26
Buchtele zkoušel vystřelit z křídla, ale trefil jen bránícího hráče.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
V prvním prodloužení jsme branku neviděli a na rozuzlení si budeme muset počkat minimálně do další části. Oba týmy přitom měly i možnost přesilové hry, gól však nepadl, a tak jdeme do druhého prodloužení. To začne ve 20:58.
80:00
Prodloužení skončilo.
79:00
Kudrna to zkusil od mantinelu, ale trefil jen bránící hráče Liberce...
77:58
Pöpperle drží svůj tým, když likviduje Radivojevičovu dělovku z křídla, i následnou dorážku!
77:13
Pöpperle byl pod palbou střel, ale s vypětím všech sil a ve spolupráci s obránci svoji branku uchránil, ale teď už to skutečně "smrdělo" brankou!
76:27
Vypadalo to na střeleckou možnost Sparty, ale akci zastavil ofsajd.
75:51
Liberec oslabení v pohodě přestál a je v pěti.
75:31
Mezitím se hra přesunula před Pöpperleho, na kterého hosté zle dotírali.
75:05
Sparta sice držela puk, ale nevymyslela vůbec nic...
73:51
Uvidíme další vyloučení, tentokrát však na druhé straně. Přesilovku si zahraje Sparta. Radivojevič dostává dvě minuty za hákování.
73:04
V šanci byl po přesné přihrávce na modrou čáru rozjetý Buchtele, ale beci se k němu stihli stáhnout a měl tak zakončení těžké. Jeho bekhend si Lašák pohlídal.
72:14
K vidění je teď hodně neurovnaná hra s množstvím chyb na obou stranách.
70:57
Hosté protečovali puk ještě před červenou čarou, zakázané uvolnění.
70:17
Sparta přestála oslabení, bude se ale vhazovat před Pöpperlem.
69:51
Liberečtí se teď sami zastavují při přechodu do útoku. Ofsajd.
69:07
Tečovanou ránu z levé strany vyráží Pöpperle na poslední chvíli betonem!
68:17
Bude se vylučovat na sparťanské straně. Možná osudovým mužem utkání je Juraj Mikuš, který rukavicí vyhodil puk mimo led. Dvě minuty za zdržování hry.
67:23
Po čištění ledu se bude vhazovat před Pöpperlem.
66:51
V krátkém čase po sobě ujížděli na Lašáka Netík a po něm Kumstát, ale gólman Liberce si pokaždé věděl rady. Nuto podotknout, že zakončující hráči byli pod tlakem a nestříleli příiš důrazně.
65:54
Hra se přelévá ze strany na stranu, zápas zdá se graduje...
64:53
Není to gól! Ležící Pöpperle jej udržel před brankovou čarou.
64:53
Liberečtí hráči po závaru na brankovišti už zvedali ruce nad hlavu! Napětí graduje, bude prohlížet záznam hry!
63:40
Hosté vyhráli buly, a střelu ihned poté, která mířila do horního rohu, reflexivně vyráží Pöpperle mimo!
63:34
Obdobná situace na druhé straně...
63:22
Puk končí mimo ledovou plochu. Vhazuje se před Lašákem.
62:40
Hra se odbývá převážně ve středním pásmu. Oba týmy střeží své modré čáry.
61:43
Mezitím byl na kostce v opakovaném záběru k vidění faul na Barinku za brankou, ale trestat se nebude.
61:40
Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.
61:22
Liberec je v úvodu prodloužení jasně aktivnějším týmem.
60:45
Liberečtí nastřelují od modré čáry tyč!
60:01
Napínavá bitva o titul nabídne další dějství, žádný z týmů se totiž ve třetí třetině neprosadil. Příští gól rozhodne o tom, jestli se série protáhne, nebo Liberec získá mistrovský titul. Žádné nájezdy, bude se hrát po dvaceti minutách dokud neuvidíme gól. Zápas pokračuje ve 20:02.
60:00
59:50
Puk je za brankou Sparty...
58:54
Tečovaný puk je v ochranné síti. Vhazuje se v pásmu Sparty.
58:31
Na libereckém brankovišti byl v obrovské šanci Dragoun, na kterého zívala prázdná branka, ale nesrovnal si hokejku a nedokázal zakončit!
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:41
Dragoun vyvezl puk za libereckou branku, ale byl od něj rychle odstaven.
56:08
Další zakázané uvolnění v podání Sparty.
56:02
Sparťanské vyhození minulo branku, a tak se hra vrátí po zakázaném uvolnění před Pöpperleho.
55:00
Pech se prodíral středním pásmem a byl zastaven zákrokem na hranici, ale v této fázi utkání už se asi tresty rozdávat nebudou.
53:38
Oblouček ze středního pásma ukryl Lašák v lapačce.
53:29
Další sparťanský ofsajd.
53:05
Kudrna dobře bojoval o puk v útočném pásmu, ale Liberečtí nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.
51:35
Buchtele byl v náznaku šance rychlejší než puk a Spartu zastavuje ofsajd.
51:01
Sparťané nemohli dlouho vyhodil puk, nakonec má po střele z otočky Pöpperle puk v lapačce.
50:25
Další jednoduché zavezení puku do pásma v podání hostů. Následnou střelu do modré si Pöpperle pohlídal.
49:40
Bulíř pálil na Pöpperleho z levého křídla, ale byla to spíše propagační střela. Gólman Sparty kryje.
49:20
Tempo hry se zvyšuje, ale zejména sparťané mají velké problémy s přechodem středního pásma.
47:46
Radivojevičova nepřesná přihrávka vyhnala Bílé Tygry z útočného pásma.
47:00
Oba týmy teď trochu otevírají hru a k vidění jsou náznaky šancí na obou stranách.
46:08
Sparta se po delší době usadila v útočném pásmu na delší čas.
45:33
Na druhé straně to zkusil z levého křídla Netík, jeho pokus si pohlídal Lašák vyrážečkou.
44:25
V dobré palebné pozici byl znovu mezi kruhy Radivojevič, ale ani tentokrát z toho nebylo ze strany hostů nic.
44:05
Zakázané uvolnění Sparty a buly opět před Pöpperlem.
43:58
Radivojevič vystřelil z pravého křídla, ale Pöpperle má puk v pohodě v lapačce.
42:50
Střela sparťanů od modré čáry, ale Lašák se stihl přesunout...
42:05
Sparťané propadli ve středním pásmu a Liberečtí se řítili ve dvou na Pöpperleho, ale Bulíř, který nakonec zvolil střelu, minul. Následné nahození od modré Pöpperle kryl.
41:22
Netík se zpoza branky protlačil až mezi kruhy, ale jeho střela byla tečována vysoko nad branku.
40:48
Zakázané uvolnění Sparty.
40:06
Hned po šesti vteřinách je puk tečován do ochranné sítě nad Pöpperlem. Vhazování ve středovém kruhu.
40:01
Ve druhé třetině Liberec vyrovnal a je třeba říci, že to bylo vyrovnání zasloužené. Sparta působí poněkud unaveným dojmem a Tygři ji převyšují ve všech ohledech. Pražané mohou děkovat svému gólmanovi, že stále drží svůj tým ve hře. Utkání pokračuje v 19:07.
40:00
39:13
Liberec je v pěti.
39:01
Z kruhu pálil po přesné přihrávce Netík, ale netrefil ideálně puk a Lašák plachtící puk vyrazil. Po zmatku na brankovišti pak puk z dorážky zamířil těsně vedle.
38:11
Po souboji u mantinelu se hosté osvobozují. Sparťanská přesilovka dnes kromě jednoho případu vypadá velmi špatně.
37:13
Lašák teď podrazil Procházku a dostane dvě minuty. Trest odpyká Krenželok.
36:53
V nepřehledné situaci před brankou zakončoval v pádu Netík, ale Lašák se zaskočit nenechal!
36:44
Lašák neměl hůl, ale sparťané vůbec této situace nedokázali nijak využít a hosté se osvobodili.
35:54
Liberečtí hráli ve sparťanském brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
35:20
Řepík dostal skvělou přihrávku, do jízdy na modrou čáru, jel sám na Pöpperleho, ale sparťanský gólman jeho pokus mezi betony předvídal!
34:45
Po delší době Sparta vyrazila do útoku, ale zastavuje ji znova ofsajd.
33:38
Pöpperle kryje další střelu od modré čáry.
33:32
Sparta byla pod tlakem, ale zatím i za cenu obětavého pádu Saboliče drží vyrovnaný výsledek.
32:03
Začíná zkrácená výhoda Liberce.
31:51
Navíc Mikuš fauluje a poměr sil na ledě se vyrovná. Dvě minuty za nedovolené bránění.
31:07
Liberec se v pohodě brání, Sparta není schopna vymyslet vůbec nic.
30:03
Po velmi diskutabilním souboji ve středním pásmu bude hrát Sparta přesilovku. Na trestnou lavici míří Vampola, který dostává trest za podražení. Faktem ale je, že faulu se asi dopustil i domácí hráč.
28:37
Je vyrovnáno! Od mantinelu si vybruslil do lepší střelecké pozice PETR VAMPOLA a trefuje přesně nad Pöpperleho beton. Asistence: Lukáš Krenželok.
27:45
Spartě teď vůbec nepomáhá další faul Barinky. Ten dostává dvě minuty za podražení.
27:34
Tečovaný puk teď nebezpečně zamířil mezi diváky, ale zdá se, že se celá věc obešla bez zranění.
27:22
Nahození od mantinelu si i teď Pöpperle pohlídal.
27:08
Pražané jsou v pěti. Tlaku Bílých Tygrů odolali i tentokrát.
25:49
Sparta se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
25:08
Nahození od modré čáry, Pöpperle na brankoišti s vypjetím všech sil vyrazil, ale sparťané se provinili fulem. Dvě minuty dostává Barinka za hrubost.
24:43
Po zásahu jednoho z hráčů končí puk na trestné lavici. Vhazuje se ve středním pásmu.
23:56
Sparta byla pod tlakem Liberce ve vlastním pásmu, ale podařilo se jí osvobodit, aniž by čelila šanci soupeře.
23:05
Pöpperle ukryl nahození v lapačce, vhazuje se po jeho pravici.
22:56
Už to vypadalo, že se sparťané dostanou do přečíslení dva na jednoho, ale jejich akci zastavil ofsajd.
22:10
Krenželok míchal pukem v útočném pásmu, až se probil ke střele z kruhů, ale Pöpperle byl na místě.
22:01
V neurovnaném úvodu druhé třetiny je tu další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Sparty.
21:51
Nahození od mantinelu si Pöpperle pohlídal.
21:20
Sparta se snaží být aktivní v útočném pásmu, ale teď už aktivitu převzal Liberec.
20:35
K Hrbasovi se odrazil vyražený puk, ale sparťanský obránce dorážkou netrefil branku!
20:31
Liberečtí se provinili zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Lašákem.
20:01
Z první třetiny měli více hosté, ale gólově se urodilo na druhé straně. Juraj Mikuš potrestal vyloučení hostů a do druhé třetiny bude vstupovat domácí tým s náskokem jedné branky. Zápas pokračuje v 18:12.
20:00
19:50
Liberec má tlak, ale třetina se dohraje za brankou Sparty.
18:19
Jedno z takových nahození si Lašák teď raději pohlídal. Vhazuje se v pásmu Liberce.
17:39
Sparta teď hájí vlastní modrou čáru a nahazuje puky do útočného pásma.
17:03
Zakázané uvolnění Sparty stěhuje hru před Pöpperleho.
16:34
Sparta právě vstřelila branku!
Ale Sparta se přece jen prosazuje. Obránce JURAJ MIKUŠ se nerozpakoval, od mantinelu sám vyrazil v přesilovce vstříc brance a trefuje přesně k tyči branky. Lašák neviděl nic. Asistence: Miroslav Forman a Lukáš Pech.
15:38
Sparta vůbec nedokáže dovézt puk do útočného pásma. Liberec se v pohodě brání.
14:47
Mezi beky se tlačil na druhé straně Kudrna a byl faulován. Dvě minuty za hákování pro Mojžíše.
14:30
Pöpperle teď na druhé straně čelil několika pokusům bez hole, kterou ztratil po jednom ze soubojů, naštěstí pro sparťany liberečtí tuto situaci nevyužili.
13:48
Po křídle unikl Radivojevič a postupoval sám na branku, protáhl kličku do forehandu, ale puk do branky nedotlačil.
13:20
Liberečtí dobře napadají sparťanskou rorzehrávku, Pražané mají problémy.
11:10
Před Kudrnou na brankovišti poskakoval volný puk. Ale byl příliš daleko a sparťanský útočník jej nezasáhl...
10:00
Liberec už je kompletní a z křídla prověřil Pöpperleho navrátilec Vampola. Sparťanský gólman krotí puk.
09:10
V oslabení se před branku prodral Vitásek, ale zakončit pod tlakem nestihl a akce končí posunutou brankou.
09:00
Poláškova rána z mezikruží jen trefila Lašáka.
08:27
Liberec se v pohodě brání a vyhazuje puk.
08:02
Dragoun byl u mantinelu seknut do obličeje a bude se vylučovat. Dvě minuty dostává Vampola.
06:32
O chvíli později pálil Krenželok, ale jeho střela tahem minula těsně tyč Pöpperleho branky!
06:22
Řepík zkoušel tečovat nahození před Pöpperlem, ale netrefil puk.
06:03
Oba týmy jsou kompletní.
05:32
Teď se do stejné pozice dostal na drhé straně Hlinka, a tak se vhazuje ve středním pásmu.
05:17
Ofsajd teď zastavuje rodící se přečísení Bílých Tygrů.
05:02
Vampola byl tvrdě, ale čistě odstaven za sparťanskou brankou.
04:18
Nahození z nulového úhlu si Pöpperle pohlídal.
04:03
To byla hodně krátá výhoda. Sabolič se provinil rovněž podražením a hraje se ve čtyřech na obou stranách.
04:01
První vyloučení zápasu. Potrestaným je Birner, který dostává dvě minuty za podražení.
03:23
Pech našel před brankou skvěle Hrbase, ale ten trefuje jen tyčku!
02:25
Liberec je aktivnější, za sparťanskou brankou bylo rušno, ale domácí dokázali situaci vyřešit.
01:21
Sparta se snaží dostat do útku nahozeními, ale Liberec si dobře kryje střední pásmo.
00:42
Odražený puk trefil boční síť sparťanské branky a vystrašil Pöpperleho.
00:16
Po ofsajdu Sparty je tu první vhazování ve středním pásmu.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Polášek, Piskáček, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Hlaváč, Hlinka (C), Buchtele – Forman, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Dragoun, Sabolič – Procházka, Černoch, Kudrna – Netík. Trenér: Josef Jandač.

Bílí Tygři Liberec: Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk (C), Plutnar – Radivojevič, Vampola (A), Bakoš – Řepík, Bulíř, Birner – Krenželok, Jelínek, Stránský – Valský, Lakatoš, Vlach – Ordoš. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Při pohledu do předpokládaných sestav obou týmů je na sparťanské straně otazníkem start obránce Vladimíra Emingera, který po jednom ze soubojů utkání nedohrál a zamířil na vyšetření do nemocnice. V Liberci již naopak budou moci využít služeb útočníka Dominika Lakatoše, který po faulu na Adama Poláška ve třetím zápase série dostal stopku na dva zápasy.
Současný výsledek stanovil pátý duel na ledě Liberce, ve kterém sice sparťané dvakrát v utkání vedi, ale domácí Bílí Tygři pokaždé dokázali dorovnat a sami nakonec ve třetí třetině zásluhou Michala Řepíka vstřelili vítězný gól. Klíčový okamžik zápasu ale nastal v poslední vteřině utkání, kdy faulovaný Jaroslav Hlinka dostal možnost trestného střílení. To však neproměnil, a výsledek 4:3 tak přinesl třetí bod v sérii Liberci.
Pošesté změří mezi sebou síly ve finálové sérii týmy Sparty a Liberce. A vyprodaná O2 arena bude s napětím očekávat rozluštění finálové tajenky. Zvedne Liberec nad hlavu pohár T.G. Masaryka, nebo Sparta dokáže prodloužit sérii a vynutit si sedmý zápas?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.