To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
První semifinále letošního play-off končí, Plzeň vítězí na Spartě v jasném poměru 7:3. Ujímá se tak vedení 1:0 na zápasy. Indiáni byli prakticky celý zápas lepším týmem, vítězí bezesporu po zásluze. Vynikající výkon podal brankář Plzně Machovský, kterému se ani jeden z domácích gólmanů na míle nepřiblížil.

Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna (PLZ) a Adam Polášek (SPA).
59:00
Do konce utkání zbývá poslední minuta, zápas se dohrává...
57:43
Útočnou snahu Sparty zastavuje ofsajd.
57:04
Plzeň právě vstřelila branku!
Desátý gól dnešního utkání střílí JAROSLAV KRACÍK. Závěr se už hraje v hodně pozvolném tempu, i proto mohl Kubalík bez větších potíží přihrát před branku volnému JAROSLAVU KRACÍKOVI, který trefil z voleje k pravé tyči. Asistence: Dominik Kubalík, Miroslav Indrák.
56:44
Sparta právě vstřelila branku!
Další lehce kuriózní gól, tentokrát do branky Machovského. ANDREJ KUDRNA vypálil z pravého kruhu, puk se odrazil nejprve na osu kluziště a odtamtud po zásahu obránce hostů putoval puk do brány. Bez asistence.
56:32
Vhazuje se před Taylorem.
55:31
Pravděpodobně nejpozitivnější stránkou sparťanské hry je nevůle domácích fanoušků opustit tribuny. Alespoň prozatím drtivá většina z nich zůstává sedět.
54:35
První semifinále patří Plzni. Od začátku do konce. Po rychlém protiútoku se s nutnou dávkou štěstěny prosadil ERIK HRŇA, puk propadl za nešťastného Taylora. Asistence: Roman Přikryl.
54:04
Vhazovat se bude před Machovským.
53:36
Polášek na útočné modré nevystřelil, místo toho se skácel k zemi a mohl být tuze rád, že z jeho chyby indiáni nevytěžili protiútok.
Dnešní utkání sleduje 8 860 diváků.
51:56
Vylučuje se na obou stranách. Obránce hostů Kudroč dostává trest za držení, sparťan Hamilton 2 minuty za sekání. Hraje se ve čtyřech.
51:07
Plzeň pokračuje v perfektní obranné činnosti, Sparta ne a ne se prosadit.
50:00
Kumstát nahodil do útočného pásma, ke střele od modré se poté dostal Polášek. Škoda ale ustála i tuto akci.
48:49
Následuje icing domácích.
47:45
Hosté využívají přesilovku a zvyšují už na tříbrankový rozdíl. Krásnou individuální akci předvedl ERIK HRŇA, který vyškolil domácí obránce pohledným sólem, které dokázal z dorážky vlastní střely i gólově zakončit. Parádní akce. Asistence: Petr Kadlec, Jakub Lev.
47:25
Domácí vyhazují přes všechny čáry do bezpečí...
46:52
Velký tlak do branky teď předvedla přesilovková formace indiánů. Taylor vytasil hned několik skvělých zákroků, v největší šanci selhal Kracík.
46:17
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hlinka – 2 min., napadení).
46:08
Hlaváč předvedl strašlivou hrubku coby poslední hráč s pukem, čistou gólovou šanci tak měl útočník hostů. Ten ale v klíčové fázi forhendem minul branku.
45:54
Hlinka dostal puk do jízdy a z pravého kruhu vypálil bekhendem. Machovský zkrotil puk na rameni.
45:43
Taylor si připsal povinný zákrok proti střele z levého kruhu, vhazuje se tak před jeho brankou a před plzeňským kotlem spokojených fanoušků.
44:27
Indiáni vyhazují puk mimo vlastní pásmo a střídají, tým Josefa Jandače čeká ještě náročná šichta.
43:18
Hamilton zkoušel protlačit puk za Machovského u levé tyče, gólman hostů ale nadále potvrzuje skvělou formu v play-off.
42:23
Plzeňským se zatím daří bořit domácí rozehrávku, Machovský bez práce.
41:30
Mikuš vypálil od modré, puk ale zblokoval připravený obránce hostů.
40:21
2 kroky chyběly Hlinkovi k dostižení puku v dobré šanci, místo toho se puk dostává mimo útočné pásmo sparťanů.
40:01
Po dvou třetinách hry vede Plzeň na Spartě 4:2. Domácí po zmařené první třetině zapnuli a prostřední část hry vyhráli v poměru 2:1 – trefili se Hlinka s Poláškem, za hosty Lev. Pražané dominovali v prvních cca 7 minutách hry, pak se hra srovnala. Utkání je stále otevřené, rozhodne závěrečná část. Plzeň zatím výborně brání, klíčovým úkolem pro ni bude vydržet ještě 20 minut. Domácí musí využít jistě vysoký potenciál svého útoku... Nic jiného jim nezbývá.
40:00
38:46
Taylor přerušuje hru, ze druhé třetiny zbývá odehrát ještě 74 sekund.
38:05
Po icingu hostů se vhazuje před Machovským.
37:33
Plzeň odpovídá rychlým protiútokem, Taylor ale zasahovat nemusel.
36:31
Sparta ještě žije. Polášek zavezl puk do útočného pásma a celou přesilovkovou akci i sám zakončil. Domácí obránce dostal nabito na mezikruží, odkud trefil přesně k levé tyči. Machovský měl zakrytý výhled a na puk nedosáhl. Asistence: Daniel Přibyl, Michal Čajkovský.
35:38
Machovský ustál další nepříjemnou situaci a přerušil hru. Vzápětí je ale po zbytečném faulu vyloučen Hollweg za napadení.
35:19
Hosté znovu kompletní.
34:38
Na sparťanech je znát velká nepohoda a nejistota, naopak sebevědomí indiánů jasně demonstroval Kratěna, který v útočném pásmu pošetřil drahocenný čas.
33:52
Hlinka se dostal ke střele z mezikruží, branku těsně minul.
33:18
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Indrák – 2 min., podražení).
32:42
Plzeň využívá přesilovku a zvyšuje skóre na 4:1. Z pravého kruhu vypálil na golfový způsob JAKUB LEV, Taylora prostřelil mezi betony. Asistence: Ondřej Kratěna, Petr Kadlec.
32:15
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hlinka – 2 min.).
31:40
Forman na ledě, Sparta kompletní. Po icingu se ale vhazuje znovu před Taylorem.
30:43
Výbornou obrannou práci předvedl obětavý Dragoun, který tělem zblokoval ránu od modré.
29:39
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Forman – 2 min., hrubost).
29:19
Následuje komerční pauza.
29:00
Piskáček na puk nedosáhl, domácí musí vyklidit útočné pásmo.
27:45
Domácím je jasné, že po zpackané první třetině není nač čekat, tempo atraktivní hry tak po první třetině výrazně stouplo.
26:27
Puk má obránce hostů Sklenička, útočnou akci rozjíždí hosté.
25:08
Elitní plzeňský bek Jeřábek teď vypálil tvrdě od modré, Taylor vyráží.
24:11
Sparta vstoupila do druhé třetiny s vervou, Plzeň se zatím jen brání.
23:52
Polášek dostal ideálně nabito na pravý kruh, branku ale minul.
22:52
Sparta využívá přesilovku a rychle po začátku druhé třetiny snižuje na dvoubrankový rozdíl. Velké štěstí měl teď domácí kapitán JAROSLAV HLINKA. Ten chtěl přihrávat z brankové čáry před bránu, po nešťastném zásahu plzeňského beka se puk odrazil za záda Machovského. Bez asistence.
22:26
Hlinkovi ujel puk z čepele při zakončení u levé tyče, Machovský tak neměl těžkou práci s polapením puku.
21:47
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Sklenička – 2 min., podražení).
21:11
Kratěna to zkusil z úhlu, Taylor vyráží vyrážečkou.
20:38
Tři střely za 38 sekund – naposledy pálil Piskáček od modré, Machovský zatím ve velké pohodě...
20:33
Přibyl hned v úvodu prověřil lapačku Machovského, ta se postarala o přerušení hry.
20:01
Sparta vyměnila brankáře – od druhé třetiny chytá Danny Taylor, který nahradil Tomáše Pöpperleho.
20:01
Ze zaslouženého vedení 3:0 se po první třetině mohou těšit plzeňští indiáni. Hosté byli ve všech aspektech hry lepší a po dvou gólech Johnsona a jednom zásahu Indráka vedou. Je otázka, v jakou změnu výkonu vyústí přestávka ve sparťanské kabině.
20:00
18:59
Sparťanská apokalypsa pokračuje. Domácí nedokázali vyhodit puk, před Pöpperlem nastal další závar. Puk těsně překročil brankovou čáru po zásahu NICHOLASE JOHNSONA. Definitivní verdikt vyřkl až videorozhodčí. Bez asistence.
18:59
Překročil puk brankovou čáru? Po dalším závaru před domácí bránou se zkoumá video.
18:35
Skvělý Pöpperle! Po pěkné souhře indiánů se zjevil úplně volný Kratěna na mezikruží, domácí gólman ale puk chytil. Vynikající zákrok.
18:02
Pöpperle přerušuje hru, vhazuje se po jeho pravici.
17:31
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Sabolič – 2 min., sekání).
17:20
Pražané mohli snížit, Machovský ale hosty podržel. Hlinka nabil zpoza brány Přibylovi, ten ale bekhendem brankáře hostů nepřekonal.
15:58
A další solidní příležitost Plzně. Elitní střelec Kubalík vypálil zápěstím z levého kruhu, Pöpperle ale chytil puk do lapačky.
15:26
A Plzeň navyšuje! Domácí nezvládli souboj u mantinelu a po chybě se sám před Pöpperlem ocitl NICHOLAS JOHNSON. Ten si počínal suverénně, puk si srovnal na bekhend a trefil horní růžek branky. Asistence: Ondřej Kratěna, Jakub Lev.
14:16
Plzeňští se zatím mohou chlubit vedením, kotel domácích fans zase povedeným choreem. Odmění se jim i tým Josefa Jandače? Vhazuje se v obranném pásmu Sparty.
13:18
Hrňa se znovu dostal k nebezpečné střele tahem z mezikruží, Pöpperlemu navíc nepříjemně stínil obránce. Puk jde těsně nad.
12:49
Plzeň zatím výborně brání, Machovský dosud žádné výraznější šanci sparťanů nečelil.
11:48
Indrákovi nevyšla rychlá klička, hosté tak svůj útok nezakončili.
10:25
Škoda pro Spartu. Kdyby Cingel rychleji zpracoval puk, mohl se Saboličem do přečíslení. Takhle útočí indiáni...
09:29
Machovský podrží puk, po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Pražanů.
09:05
Skoro jakoby se tato branka hodila domácím do krámu. Od gólu Plzně se domácí začali "hýbat" a několikrát i ohrozili Machovského.
07:16
Hosté se ujímají vedení – a zaslouženě. Po řadě neproměněných šancí přichází trest za sparťanskou laxnost. Kracík nabil z rohu na mezikruží MIROSLAVU INDRÁKOVI, který z voleje překonal Pöpperleho. Ten si na puk sáhl, kotouč ale se štěstím přepadl přes jeho pravé rameno. Asistence: Jaroslav Kracík, Dominik Kubalík.
06:44
Plzeňští jsou zatím aktivnější a nebezpečnější, jejich hra působí daleko víc uvolněnějším dojmem.
05:35
Další ohromná příležitost pro indiány. Z ničeho nic vzešla situace dvou na jednoho blízko domácí brance. Doslova dokonalou práci ale odvedl poslední zbývající bek Sparty Piskáček – přihrávku zastavil a šanci pohřbil.
04:25
Hrňa se teď zdánlivě velmi snadno prokličkoval středem hřiště až do útočného pásma. Svůj průnik zakončil střelou, ta šla ale nad břevno.
03:18
Úvod zápasu patří Plzni. Díky rychlému zpracování puku se sám na Pöpperleho vyřítil Preisinger. Domácí gólman ale jeho forhendové zakončení mířené mezi betony chytil.
02:38
Pořádný nedůraz předvedla dvojice obránců Mikuš – Eminger, indiáni se tak dostali k dalšímu závaru před Pöpperlem.
01:25
Druhá plzeňská formace vedená Lvem si vytvořila tlak, Pöpperle ale atak na svou levou tyč ustál.
00:48
Preisinger se sám proti přesile neprosadil, útočit tak mohou domácí.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Polášek, Eminger, Piskáček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Přibyl, Hlinka (A), Dragoun – Forman, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Cingel, Sabolič – Netík (A), Kudrna, Hlaváč – Černoch.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Kudroč, Sklenička, Kubka, Moravčík – Hollweg, Preisinger, Hrňa – Kratěna (C), Lev, Johnson – Indrák, Kracík, Kubalík – Suchý, Přikryl, Poletín.

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Gebauer, Lederer.
HC Škoda Plzeň
Před začátkem ligové sezony se indiánům příliš nevěřilo, o to větší překvapení bylo celkové čtvrté místo po základní části. Tým kapitána, a bývalého sparťana, Ondřeje Kratěny nasbíral 87 bodů. Na pražskou Spartu ztratil bodů 23. Ve čtvrtfinále indiáni vyřadili defenzivní Olomouc 4:1 na zápasy (1:0, 4:2, 8:1, 1:2 a 2:1).

Žádnému jinému týmu než Plzni se v základní části nepodařilo na Spartě vyhrát za 3 body. Stalo se tak 10. 1. 2016, to když indiáni vykradli O2 arenu po výhře 2:1. Podobný kousek se povedl až Zlínu ve zmíněném druhém čtvrtfinálovém zápase – 4:0. Jinak ale Plzeňané na Spartu nestačili. V základní části v Praze prohráli 4:5 po prodloužení, doma pak 2:4 a 3:4 v prodloužení.
HC Sparta Praha
Sparta zažila klidnou základní část. Celkově se umístila na druhé příčce i díky nejlepší ofenzivě (200 gólů) a atraktivnímu stylu moderního hokeje. Ve čtvrtfinále narazili sparťané na Zlín. Jeho hráči měli v nohách jistě velmi náročnou sérii pěti zápasů s ambiciózním Třincem, zato ale neměli dlouhou herní pauzu jako Pražané a byli tedy dobře rozehraní. Až na druhý zápas, který vyhrál Zlín v Praze 4:0, dominoval výběr Josefa Jandače, který nakonec postoupil 4:1 na zápasy.

Ačkoliv ve čtvrtfinále začal v prvních dvou zápasech v brance Danny Taylor, od půlky druhého utkání se z klece nehnul Tomáš Pöpperle. Je velmi pravděpodobné, že to bude právě on, kdo změří síly s brankářem Plzně – Matějem Machovským.
Příjemný podvečer s hokejem. Startuje semifinále extraligového play-off, jde tedy do tuhého. Souboj čtyř nejlepších týmů za titulem odstartuje sérií Sparty s Plzní. V úterý a ve středu se sehrají v pražské O2 aréně dva jistě velmi atraktivní zápasy, pojďme si tedy oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:50.