Plzeň ještě zatopila pod kotlem na sparťanském brankovišti, ale ta už se ubránila. Stav série je tedy vyrovnán 1:1. To je pro dnešek vše, díky za pozrnost.

Nejlepší hráči zápasu

Přibyl (SPA) – Kratěna (PLZ)
59:11
Time out pro Spartu.
59:11
Rozhodčí teď trochu přihmouřili oči a netrestají plzeňský zákrok na hraně...
58:37
Pöpperle riskoval při rozehrávce a málem způsobil problém před vlastní brankou.
57:50
Plzeň hraje v šesti bez gólmana.
57:50
Plzeň si bere oddechový čas. Vhazovat se bude před Pöpperlem.
57:16
Domácí aréna ožívá a snaží se podpořit domácí borce v závěru utkání.
56:00
Čtyři minuty před koncem třetí třetiny oba týmy vyvíjejí zvýšenou útočnou aktivitu, více před branku se ale dostává Plzeň.
53:44
Sparťané ujížděli do úniku dva na jednoho, ale Pechova přihrávka nenašla cíl.
Plzeňané v závěru hrdě bojují za svého spoluhráče:

Po skončení druhé třetiny druhého semifinálového utkání mezi Spartou a Plzní zkolaboval plzeňský obránce Kristián Kudroč. Incident se stal ještě předtím, než hosté dorazili do kabiny. Kudroč byl následně odvezen do nemocnice, ale byl při vědomí!
52:19
Teč před Pöpperlem teď změnila dráhu letu puku, ale ten zamířil mimo branku.
51:19
Domácí přestáli oslabení bez úhony, ale vhazuje se před Pöpperlem.
50:24
Sparta vyhazuje puk...
49:19
Sparta bude hrát oslabení. Polášek fauloval a dostane dvě minuty za zdržování hry.
47:49
Plzeň je jasně lepší a Sparta bude mít ještě co dělat....
47:06
Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.
46:15
Plzeň právě vstřelila branku!
A máme tu drama. Pöpperle pouští gól z jednoduchého nahození JAROSLAVA KRACÍKA z téměř nulového úhlu. Teď tedy domácí gólman svůj tým příliš nepodržel. Asistence: Jakub Jeřábek a Miroslav Indrák.
46:00
Ale vzápětí se plzeňští znovu tlačili do branky ale domácí se ubánili.
45:54
Gólu nebylo dosaženo.
45:54
Bude se prohlížet záznam hry. Pöpperle vyrazil puk po střele jednoho z plzeňských hráčů a ten se obloučkem snášel do branky. Pak ale vznikla v brankovišti nepřehledná situace a čekáme tedy na verdikt.
44:51
Sparta byla krátce pod tlakem, teď už se ale domácí osovobodili.
44:33
Zakázané uvolnění Sparty, hra se stěhuje před Pöpperleho.
43:30
Kudrna ujížděl sám na Polívku, ale byl pod tlakem a svoji bekhendovou kličku nedotáhl do zdárného konce!
42:29
Plzeň hraje v plném počtu.
41:38
Plzeň už je ve čtyřech, ale Plzeň se zatím hodně dobře brání a nepouští domácí do předbrankového prostoru.
40:29
Sparta si v úvodu třetí části zahraje krátkou přesilovku 5 na 3. Při vyloučení Hollwega dostává trest za držení Jeřábek.
40:01
Ve druhé třetině nejprve Sparta vyhnala hostující gólmanskou jedničku z branky, ale výměna brankářů Plzni pomohla a dokázala snížit na 2:4. Dokáže si Sparta náskok pohlídat a nebo uvidíme drama? Zápas pokračuje ve 20:14.
40:00
39:18
Jenže Plzeň jde v oslabení do dvougólového kontaktu. Sparťanské obraně ujel ONDŘEJ KRATĚNA a pod rukou Pöpperleho snižuje na 2:4. Asistence: David Sklenička a Petr Kadlec.
38:44
Hollweg dostává dvě minuty za krosček a 2+2 minuty za hrubost, sparťanský útočník dostává 2+2 minuty za hrubost.
38:44
38:44
38:44
Hru teď opepřila bitka Formana s Hollwegem, těžko v ní určit vítěze, ale dá se říci, že aktivnějším mužem v souboji byl domácí borec. Na body ale remíza.
37:55
Pokračuje přesilová hra Plzně, hosté orazítkovali tyč a následně střelu Lva od modré likviduje Pöpperle.
36:22
A Plzeň šanci využívá. Po nepřehledné situaci před Pöpperlem uklidil puk do branky NICHOLAS JOHNSON. Asistence: Ondřej Kratěna.
36:12
Velká šance pro Plzeň. Přesně v polovině Mikušova trestu je totiž vyloučen navíc Pech za hru vysokou holí. A je tu přesilovka hostů 5 na 3.
35:58
Pöpperle kryl střelu z kruhů a vzápětí Sparta vyhazuje.
35:12
Rozhodčí byl teď hodně blízko Mikušova přestupku, který evidentně fauloval a odchází na dvě minuty za hákování.
34:42
Hlaváč v rohu kluziště pocítil Hollwegův důraz, ale vše bylo v rámci pravidel.
32:51
Plzeň měla velký tlak, ale Indrák v klíčovém okamžiku sám před Pöpperlem promáchl prudkou přihrávku.
31:01
Machovského v brance Plzně vystřídal Polívka.
31:01
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí dokonale využili přesilovou hru. Nejprve zatlačili hostující borce před branku, několikeré šance se neujaly, až se k puku dostal DANIEL PŘIBYL, předvedl neskutečnou kličkovanou a následně střelou k tyči zavěsil. Asistence: Adam Polášek.
30:22
Vylučuje se na plzeňské straně. Kracík v útočném pásmu hákoval a dostane dvě minuty.
30:13
Indrák nedal! Pöpperle roztáhl betony a nedovolil plzeňskému útočníkovi zakončit blafák! Indrák tak nepotrestal předchozí sekání Švrčka.
30:13
Trestné střílení pro Plzeň.
29:20
V šanci byl mezi kruhy Kratěna, ale z první trefil jen Pöpperleho.
28:39
Dvě minuty pro Kumstáta za podražení. Přesilovka Plzně.
28:11
Krátce po návratu Poletína jde Sparta do třígólového vedení! V rohu kluziště byli sparťané důraznější, Kumstát našel před brankou zcela nekrytého LUKÁŠE PECHA a ten se tváří v tvář Machovskému nemýlil. Asistence: Petr Kumstát a Miroslav Forman.
27:10
Sparta sevřela Plzeň před brankou, ale ani Přibyl ve velké šanci z dorážky neskóroval. Jeho puk zamířil nad branku!
26:05
Plzeňští teď dlouhé vteřiny nepustili Spartu z pásma, ale paradoně to budou oni, kdo teď bude pykat. Faulu se dopustil Poletín a dostává dvě minuty za držení.
24:05
Puk se už už dostával k volnému Indrákovi, ale v dobré střelecké pozici mu puk utekl.
23:24
Hosty teď znovu zastavuje ofsajd, i přesto však vystřelili na Pöpperleho, což se příliš nelíbilo domácím hráčům. Vášně ale rychle vychladly.
22:15
Do pásma se proháčkoval Sabolič, ale u tyčky na Machovského nevyzrál.
21:24
A po chvilce obdobná situace i na druhé straně.
21:24
Sparťany zastavuje ofsajd.
20:45
Sparta už je kompletní, hosté ve zbytku své výhody nevystřelili.
20:12
Plzeň v úvodu třetiny dohrává přesilovou hru.
20:01
V první třetině byla herně ativnější Plzeň, ale střelecky se dařilo Spartě, která zaskočila soupeře dvěma brankami v rozmezí 74 vteřin a toto vedení dokázala udržet až do první pauzy. Zápas pokračuje v 19:15.
20:00
19:40
Plzeň dlouho kombinovala, ale po nedůrazné střele přišla o puk a následně i o pásmo.
18:45
Dvě minuty pro domácího Formana, který je potrestán za nedovolené bránění.
18:16
Plzeň se opět snadno dostala do přečíslení, ale Pöpperle dělovku Lva zneškodnil.
17:11
Hrňa se dostal v rohu kluziště k puku, uplatnil důraz na brankovišti, ale bekhendem puk do branky neprocpal.
16:18
Johnson je na ledě. Sparta se ve zkrácené přesilovce k ničemu nedostala.
15:44
Krátce po Emingerově návratu je tu drobná potyčka za sparťanskou brankou, do které se zapojil i hostující bouřlivák Hollweg, ale sudí vše vyřešili domluvou.
15:28
Při hře čtyři na čtyři se zatím ani jeden z týmů do útoku moc netlačí.
14:18
Je po přesilovce hostů. Johnson hrál bez helmy a posedí na trestné lavici dvě minuty.
13:41
A teď si hosté vynutili faul. Eminger dostává dvě minuty za podražení.
13:15
Plzeň teď je aktivní ostřeluje Pöpperleho z každé pozice.
12:48
Sparťanská obrana ale stále nepůsobí moc dobře, po dalších zmatcích při rozehrávce byl po přihrávce z rohu kluziště v šanci opět Kubalík, ale Pöpperle předvedl perfektní zákrok vyrážečkou!
12:00
Další pokus Barinky od modré čáry, ale Machovský tentokrát situaci kontroloval.
11:30
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatí bez výraznější šance.
10:04
Přibyl našel před brankou osamoceného Hlinku, na toho už zívala jen odkrytá polovina klece, ale sparťanský kapitán promáchl!
09:30
Po závaru před Machovským se snažil prosadil Kumstát, ale hostující gólman v leže svatyni uchránil.
07:40
Sparta vede o dvě branky. Po vyhrané buly se puk dostal na modrou čáru k MICHALU BARINKOVI a ten čistým průstřelem oslavil svůj opětovný návrat do sestavy. Asistence: Jan Hlaváč a Robert Sabolič.
07:21
Pech z prvého křídla zkoušel překvapit hostujícího gólmana, ale jeho střela byla tečovaná do ochranné sítě.
06:26
Sparta vede! DANIEL PŘIBYL využil nedůrazu hostů na vlastní modré, zmocnil se puku a precizním bekhendovým blafákem vyzrál na Machovského. Ten se mohl jen bezmocně podívat pod víko. Asistence: Jaroslav Hlinka.
05:24
Plzeň je stejně jako ve včerejším zápase v úvodu jasně lepším týmem, hosté jsou hladovější po puku a dohrávají každý souboj.
03:55
A Plzeň mohla hned dvakrát udeřit. Sám před Pöpperlem se ocitl dvakrát Kratěna, ale sparťanský gólman dvakrát tváří v tvář plzeňskému útočníkovi uchránil Spartu od pohromy!
03:37
Plzeň je kompletní.
02:48
Sparta se zatím nemůže prosadit do zakončení. Plzeň si její hráče dobře rozebírá.
01:37
Hrňa dostává dvě minuty za podražení. Sparta bude hrát přesilovku.
01:30
Sparťané byli nedůrazní za svoji brankou, ke střele se na křídle dostal Sklenička, ale Pöpperle byl připravený.
00:47
Na druhé straně v šanci Sparta, ale po závaru na brankovišti zamířil puk jen těsně vedle Machovského branky!
00:27
V úvodní šanci zápasu byl Kubalík, který nerušeně projel útočným pásmem, ale střelou švihem minul.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka (A), Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Forman, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Hlaváč, Sabolič – Procházka, Černoch, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.

HC Škoda Plzeň: Machovský – Kadlec (A), Jeřábek (A), Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Moravčík – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Hollweg, Přikryl, Hrňa – Suchý, Pitule, Poletín. Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Blümel.
Co řekli trenéři po prvním duelu?

Josef Jandač (HC Sparta Praha): První třetina, z naší strany absolutně nepovedená, určila ráz utkání. Vyrobili jsme chyby, které soupeř potrestal a myslím si, že jsme mu vítězství dnes sami nabídli. Tím nesnižuji jejich výkon, protože hráli dobře a zaslouženě vedli 3:0. Chyby, které jsme udělali, potrestali. I když jsme se poté trošku nadechli, tak soupeř odskočil a tím nám sebral možnost utkání zdramatizovat. Střídáním brankářů jsme chtěli dát týmu impulz, Tomáše Pöpperleho z inkasovaných gólů v žádném případě neviním, sami jsme je soupeři nabídli.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Z naší strany to byl dnes velmi dobrý výkon. Rozhodla první třetina, ve které jsme dali dva góly a třetí přidali z přesilovky. Vedli jsme 3:0, což bylo pro vývoj zápasu rozhodující. Pak bylo důležité, že Sparta se nedostala na kontaktní gól. Vždy, když dali na 3:1 nebo 4:2, tak jsme dokázali opět odskočit. Ve třetí třetině už jsme stáhli hru na tři lajny a v závěru nám to tam napadalo. Získali jsme důležitý bod.

Ani ne 24 po konci úvodního semifinálového utkání mezi Spartou a Plzní se oba týmy utkají na ledě O2 areny znovu. V prvním souboji zaskočila Plzeň domácí tým 7:3 a v sérii se ujala vedení 1:0. Hosté tak potvrdili, že na ledě Pražanů v probíhající sezoně umí. Jako jediný extraligový tým totiž dokázali obrat Spartu na její ledě o tři body. Podaří se Škodovce uspět v Praze znovu a poveze si domů dvouzápasové vedení, nebo Sparta zmobilizuje síly a vyrovná na 1:1?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.