SESTŘIH: Čtvrtfinále play off (2.zápas): HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:4

Zlín tedy ve druhém zápase jasně převýšil Spartu a do domácích odvet vstupuje za vyrovnaného stavu 1:1. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.

Nejlepší hráči utkání:

Sabolič (SPA)
Holík (ZLN)
59:50
Zápas se dohrává za brankou Sparty... Naprosto bez emocí.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zde v O2 areně se již nic zásadního nestane... Utkání se dohrává.
56:46
Ve středním pásmu došlo ke srážce dvou hráčů, vylučovat se nebude ani na jedné straně.
55:03
Zlín se již nikam nehnal a v pohodě nechal ubíhat čas. Domácí jsou kompletní.
53:03
Rozhodčí viděl další faul Sparty. Forman dostává dvě minuty za hrubost a už ani neprotestuje a rezignovaně odjíždí na trestnou lavici.
53:00
Rozklížené obraně Sparty ujel Holík ale svojí ranou trefil jen Pöpperleho.
51:14
Spartě už očividně nezbývá sil, do útočného pásma nedokáže ani nakouknout a zcela objektivně je třeba říct, že dnes je soupeř nad její síly.
50:23
Akci dva na jednoho zakončil střelou těsně vedle Filip Čech.
50:13
Hosté si berou oddechový čas.
49:24
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín několikerou přesilovku v řadě využívá. Z levé strany napřáhl ZDENĚK OKÁL a Pöpperle vůbec nestihl zareagovat. Asistence: Tomáš Žižka a Martin Matějíček.
47:48
A na tresntou lavici půjde znovu sparťan. Ačkoli rozhodčí celý zápas hru celkem pouštěl, nyní je tomu jinak. Dvě minuty pro Čajkovského za krosček.
47:27
Mikuš teď prokázal důraz na brankovišti a po střele od modré vyčistil prostor před gólmanem.
46:20
Jeden ze soubojů teď rozhodčí posoudili jako faul. A kostka nad ledem jasně ukázala, že chybně. Dvě minuty za držení pro Pöpperleho. Není zcela jasné, jak se brankář s holí a lapačkou dopustil tohoto faulu.
45:01
Hosté se po delší době objevili před Pöpperlem a hned si vynutili faul. Švrček dostává dvě minuty za sekání.
43:19
Hosté ujeli do akce dva na jednoho, Maruna dostal přihrávku před branku, ale sám před Pöpperlem nedotáhl bekhendovou fintu.
42:42
Zní to již jako kliše, ale Spartě se k její smůle nepodařilo vymyslet vůbec nic. Zlín je kompletní.
41:28
Sparta se tlačí do branky, ale hosté jsou zatím pozorní.
40:42
Sparta si zahraje přesilovou hru. Okál fauloval ve vlastním obranném pásmu a jde na dvě minuty ze hry. Provinil se napadením.
40:17
Od modré pálil Polášek, jeho pokus se spoluhráči snažili tečovat, ale puk zamířil mimo.
40:01
Sparta ve druhé třetině na svého soupeře vůbec nestačila a po jeho třech gólových výpadech je v kritické situaci. Dokáží se domácí ještě vrátit do zápasu? Třetí část poračuje ve 20:08
40:00
39:18
Dragoun obkroužil branku, ale už neměl síly na důrazné zakončení. Kašík má puk.
38:52
Zlín je kompletní a nemusel čelit vůbec žádnému nebezpečí.
37:22
Sparta se ani ve výhodě k ničemu nedostala a herně teď působí velmi špatně. Zlín je i v oslabení na koni.
36:52
Spartě se vůbec nedaří, v přesilovce nevymyslela nic. Teď ale bude moci hrát 22 vteřin přesiovku 5 na 3. Vyloučen je Ondráček za vysokou hůl.
35:14
Tomáš Žižka fauluje a dostává dvě minuty za podražení. Přesilová hra Sparty.
34:42
Domácí si berou oddechový čas a následuje střídání brankářů. Taylora nahradí v brance Pöpperle.
34:42
To už vypadá se Spartou hodně zle. Domácí propadli ve středním pásmu, puku se zmocnil TOMÁŠ ČACHOTSKÝ a bekhendovým blafákem nedal Taylorovi šanci. Asistence: Filip Čech.
33:27
A tak se opět radují hosté. ROBERT ŘÍČKA dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou do horního rohu se nemýlil. Asistence: Robets Bukarts a Petr Holík.
32:45
Hlinka mohl sám před brankou jen lehkou tečí usměrnit puk do branky, ale k jeho smule puk zamířil těsně vedle levé tyčky!
32:40
Ránu Netíka z pravého kruhu vytěsnil Kašík vyrážečkou do ochranné sítě.
32:04
Po Taylorově přikrytí puku se vhazuje po jeho pravici.
31:58
Sparta se musela opět bránit a za pomoci Dannyho Taylora převahu Zlína ustála. Z mezikruží se dostal jeden z hostů do backhandového zakončení, ale jeho pokusu chyběla razance. Kanadský brankář ve službách Sparty puk bez problémů zachytil.
31:19
Do zajímavého úniku se dostali Miroslav Forman s Lukášem Pechem. První jmenovaný zavezl kotouč do útočné třetiny, zadovkou našel svého kolegu, který mu chtěl puk vrátit před branku, kde ho srazil jeden z bránících hráčů. Hráči i fanoušci Zlína si mohli oddechnout, protože Kašík zvládl zastavit kotouč pravým betonem.
30:53
To jim sice příliš nevyšlo, ale zvládli ubránit i protiútok Sparty. Hraje se na obě strany, ovšem bez střeleckého efektu.
30:27
Sparta se vymanila z tlaku, přesto o kotouč přišla. Moravané se snaží zaútočit ze svého obranného pásma.
29:56
Tentokrát se činil Danny Taylor. Nejprve raději pokryl pokus zlínského hráče a hned po vhazování musel lapit další pokus soupeře.
29:27
Nakonec si na kotouč sáhl, když levým betonem vyrazil střelu od modré a za další dělovkou sparťana se pouze ohlédl.
28:53
Spartu inkasovaná branka nakopla a její hráči aktuálně drží kotouč v soupeřově obranném pásmu. Kašík je ovšem zatím bez práce.
27:32
Zlín udeřil ve vlastní přesilovce, když zužitkoval přečíslení dvou na jednoho. Na jeho konci stál ROBERTS BUKARTS, který na zadní tyči uklidil puk do odkryté klece po přesné přihrávce Tomáše Žižky – 0:1! Asistence: Tomáš Žižka, Petr Holík.
27:04
Sparta se bude bránit. Dvě minuty pro kapitána Hlinku za nedovolené bránění.
25:59
Až teď míří od modré čáry další nahození na Kašíka. Nikdo jej však netečuje a gólman hostů nemá problém.
25:24
Tempo hry teď není právě nejvyšší, hraje se převážně ve středním pásmu.
24:42
Sparťané operovali s pukem za brankou Zlína, až se jim ho podařilo prostrkat na brankoviště, tam byl však Kašík pozorný.
23:59
Nahození od modré čáry si Taylor raději podržel v lapačce.
22:30
Čtvrtý útok Sparty navázal na včerejší vydařený výkon a drží Zlín pod zámkem. Netíkovo nahození však netečoval nikdo z jeho kolegů z útoku.
22:05
Po souboji v rohu kluziště zůstali ležet na ledě hráči obou týmů. Delší dobu se zvedal sparťan Lukáš Pech, ale měl by být v pořádku. Hra bude pokračovat po Taylorově levici.
20:34
Nepřehlednou situaci na brankovišti musel Kašík řešit vypíchnutím puku holí.
20:01
První třetina nabídla hodně defenzivní průběh hry. Dá-li se to tak říci, o něco aktivnější byli hosté, což umocnila ještě jejich čtyřminutová přesilovka. Proměnit ji však nedokázali, a tak se do druhé třetiny jde za bezbrankového stavu. Zápas pokračuje v 19:12.
20:00
19:36
Švrček se následně dostal do konfliktu s jedním z hostujících hráčů, ale rozhodčí zase celou situaci zvládli.
19:36
Náznaky šancí a vše ukončuje následně rána Švrčka od modré, Kašík je na místě.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:52
Po delší době je tu útočná aktivita Sparty, ale domácí se nemohou dostat do předbrankového prostoru.
17:56
Vhazuje se po levici domácího gólmana
16:46
Sparta ale oslabení přestála a je kompletní.
16:30
Zlínští několikrát ohrozili Taylorovu branku střelami ze střední vzdálenosti, v pásmu Sparty je teď horko.
15:02
V oslabení ujel po křídle Čajkovský, ale dělovkou branku netrefil.
14:45
Bukarts se Saboličem se do sebe pustili na brankovišti Sparty, ale rozhodčí oba borce od sebe oddělili. Vyučovat se nebude.
14:30
Matějíček dostal skvělou přihrávku mezi kruhy zpoza branky, ale z první trefuje jen Taylora!
12:46
Čech mohl před Taylorem dorážet vyražený puk, ale skrz brusle domácích se k němu nemohl dostat. Nicméně Zlín bude hrát přesiovku. A to hned čtyřminutovou. Lukáš Pech dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.
12:00
Tak o této přesilové hře domácích nelze napsat vůbec nic. Protože přesně to se během oněch dvou minut na ledě stalo. Zlín v pěti.
11:00
Minuta přesilové hry je pryč a Sparta vůbec nevystřelila na branku.
10:00
Zlínský Maruna dostává dvě minuty za podražení. První přesilovka zápasu.
09:51
Další nahození z rohu kluziště Kašík pohlídal za pomoci Tomáše Žižky.
09:08
Nahozený puk vyrazil Kašík jen před sebe, dojel ho Tomáš Netík, ale bekhendem netrefil branku!
08:34
Rozehrávka se nedaří ani jednomu z týmů. Je tu už několikáté zakázané uvolnění a to není odehráno ještě ani deset minut.
08:07
Na druhé straně se mezi obránce pustil Kumstát, ale cesta byla zavřená, tak jen nahodil puk na Kašíka.
07:29
Další nahození od modré teď ukončilo mírný tlak Zlína v útočném pásmu. Taylor znovu na místě.
06:58
Marušák napřáhl od modré, ale Taylor dobře viděl a puk pokryl.
06:27
Obrany zatím jednoznačně vládnou a ani jeden tým se nerozpakuje vyhazovat puky. Zakázané uvolnění Zlína.
05:00
Hosté se teď krátce usídlili za brankou Sparty, ale už jsou zase u puku domácí.
03:45
Ke střele se na pravém křídle odhodlal hostující Okál, ale trefil jen bránícího hráče.
03:22
Hraje se zatím zdánlivě v poklidu, nyní se zakázaným uvolněním provinila Sparta.
02:51
Hlaváč obkroužil branku Zlína, ale tísněn nedokázal zvednout puk mimo dosah Kašíka!
01:47
Závar před zlínskou brankou zkoušel střelou zakončit Mikuš, ale trefil jen bránící hráče.
01:38
Zakázané uvolnění hostů, bude se vhazovat před Kašíkem.
00:32
Sparťané ujížděli ve třech proti dvěma hostujícím hráčům, ale akce vyzněla do ztracena.
00:11
Propagační střela od modré čáry a Kašík si připisuje první zákrok lapačkou.
00:01

HC Sparta Praha: Taylor – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Buchtele – Hamilton, Cingel, Sabolič – Forman, Pech, Kumstát (A) – Netík (A), Dragoun, Hlaváč – Černoch.

PSG Zlín: Kašík – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Okál, Vlach, Veselý (C) – Čachotský, Šťastný, Čech – Ondráček, Fořt, Maruna.

Rozhodčí: Hrubý, Šír – Frodl, Zavřel.
Co řekli trenéři po prvním čtvrtfinále:

Josef Jandač (HC Sparta Praha): Do poloviny utkání jsme hráli hodně dobře a dostali se do dvoubrankového vedení. Pak bylo důležité, že po inkasovaném gólu jsme odskočili zpátky na dvě branky. Mrzí mě akorát druhý gól Zlína, ten byl z kategorie lacinějších a na nějaký čas nás dostal pod tlak. Nakonec jsme ale podruhé odskočili a závěr si už pohlídali.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): V úvodu utkání bylo znát, že máme v nohách zápasy s Třincem. Byli jsme pomalí a všude o krok pozadu. Měli jsme sice nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili a pak jsme soupeři minimálně dvě branky sami nabídli. Myslím, že Sparta vyhrála zaslouženě.
To Sparta bude chtít potvrdit svoji dominanci v duelech se Zlínem na domácím ledě. Vítězně skončily čtyři předcházející střetnutí ve sparťanském ledě.
V tom prvním se radoval domácí tým, který po první třetině středečního duelu vedl 2:0 díky trefám Petra Kumstáta a Jana Hlaváče. Pražané pak již celý zápas vedení udržovali, i když hostům se podařilo ovládnout třetí třetinu a zásluhou Jiřího Ondráčka tři vteřiny před koncem zápasu dokonce snížit na rozdíl jediné branky, víc už však Zlínští nemohli stihnout. Do druhého duelu tak jdou v pozici týmu, který musí dotahovat.
Vyřazovací boje pokračují v rychlém tempu, a tak hned ve čtvrtek dojde na ledě O2 areny k druhému zápasu čtvrtfinálové série mezi Spartou a Zlínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.