Kometa Brno - Liberec: Radost v Brně! Domácí jsou jedno vítězství od titulu

Zda se již zítra splní sen mnoha generací fanoušků brněnského hokeje, nebo se Liberci podaří sérii vrátit na sever Čech, sledujte zítra od 17:20 v našem přenosu. Do té doby napočtenou.
Střely na branku (celkem): 22 – 27
Střely na branku (ve 3. třetině): 7 – 11
Domácí ve třetí třetině bez větších problémů kontrolovali dvoubrankový náskok. Bílé Tygry prakticky do ničeho nepouštěli, a nakonec přidali pojišťovací gól, když se do prázdné brány prosadil Zaťovič. Modrobílí zvítězili 3:0 a stejným poměrem se dostávají i do vedení v celé finálové sérii. To znamená, že již zítra můžeme poznat jméno mistra letošní extraligové sezony!
Nejlepším hráčem Liberce v utkání je vyhlášen Ján Lašák, Komety zase jeho kamarád ze Zvolena Marek Čiliak, jenž si dnes připsal již čtvrtou nulu v play off.
59:54
Čiliakovu pozornost ještě prozkoušel Kolmann, slovenský brankář ve službách Komety si bez větších problémů poradil.
59:35
Hosté se ještě snaží alespoň umazat nulu na kontě Čiliaka, ovšem nemohou vytvořit soustavnější tlak.
59:10
Ještě jedno vyloučení v tomto zápasu. Martin Dočekal s Michalem Plutnarem se pustili do menší rozmíšky, za což rozhodčí oba aktéry vyloučil na dvě minuty za hrubost.
59:10
58:50
Fanoušci v brněnské DRFG Areně povstali a užívají si závěru tohoto utkání.
58:17
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí se v power play bránili bez větších problémů, a nakonec se dokázali prosadit, čímž vystavili razítko na svou výhru! Čermák uvolnil MARTINA ZAŤOVIČE, který zpoza modré čáry trefil prázdnou bránu. Asistence: Leoš Čermák.
57:58
Mallet mohl rozhodnout, ovšem zpoza modré čáry netrefil prázdnou bránu.
57:34
Svižnou libereckou kombinaci zakončoval z levého kruhu Svačina, ovšem trefil pouze boční síť.
57:10
Oddechový čas si v tuto chvíli pro změnu bere hlavní kouč Komety Libor Zábranský.
57:10
Zakázané uvolnění domácího celku.
56:54
Lašák zůstává po oddechovém času na střídačce. Liberec to zkouší v šesti!
56:54
Trenér Liberce Filip Pešán si bere oddechový čas.
56:54
Hosté se dostali zadarmo do útočného pásma poté, co si Erat ve středním pásmu nerozuměl s Hynkem Zohornou, načež rozhodčí odpískali icing.
55:55
Stále se hostům zpod Ještědu nedaří vytvořit nějaký soustavnější tlak. Kometa kontroluje dvoubrankové vedení.
55:35
Čermákovi nevyšla kombinace s Dočekalem, což vyústilo v zakázané uvolnění.
54:52
Po delší době nebezpečí před Lašákem. Zaťovič obdržel přihrávku na pravý kruh, odkud ovšem libereckého brankáře nepřekonal.
54:23
Následně se sice hosté dokázali udržet v útočném pásmu, Vantuchova střela od mantinelu neznamenala pro Čiliaka příliš velké nebezpečí.
54:11
Po vyhraném buly pálil od modré Šimek. Jeho ránu ztečoval na ochrannou síť Erat.
54:06
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
53:16
Další ofsajd Bílých Tygrů, kterým se kvapíkovým tempem krátí čas.
Dnešní utkání sleduje 7700 diváků, je tedy vyprodáno.
53:02
Zakázané uvolnění domácího celku. Hra se vrací před Čiliaka.
52:31
Liberci nevyšel přechod do útočného pásma – ofsajd.
51:56
Tak to byla největší šance Liberce v této části. Svačinova přihrávka zpoza brány před Čiliaka na volného Bližňáka měla oči. Sám slovenský forvard byl překvapen šikovnou pobídkou svého spoluhráče a zakončení tváří v tvář Čiliakovi mu nevyšlo. Brněnský brankář pokryl puk, a nadále drží nulu.
51:47
Šimkovo nahození od mantinelu na bránu poslal Čiliak na ochrannou síť.
51:29
Následně zavezl puk do útoku Jánošík a přenechal jej Valskému, jehož projektil Čiliak eliminoval.
50:39
Lakatoš to vzal na sebe a od vlastní modré čáry se prosmýkl do útočného pásma. Přes čtyřnásobnou přesilu vracejících hráčů Komety se ovšem k zakončení nedostal.
49:33
Na druhé straně zasahoval Čiliak.
48:49
Největší šance této třetiny! Haščák vystihl nepřesnou kombinaci Liberce, najel si k pravému kruhu, odkud ještě vylepšoval celou situaci přihrávkou na Čermáka, jenž mohl zakončovat do odkryté klece. Puk sice poslal mezi betony přesouvajícího Lašáka, jenomže kotouč zamířil stejně mimo bránu.
48:28
Lakatoš vjel do útočné třetiny a vystřelil zpoza pravého kruhu. Jeho projektil k Čiliakovi nedolétl, protože byl zblokován.
47:00
Radivojevič uvolnil Vantucha, který se ovšem dopustil ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
45:56
Stránský se od mantinelu prokličkoval do mezikruží. Jeho zakončení narušil Krejčík, který dokázal střelu libereckého útočníka vytěsnit mimo bránu.
45:16
Lakatoš zpracoval puk až v útočném pásmu – ofsajd.
44:55
Hosté se vrátili do útočného pásma, Krenželok zkoušel zaskočit Čiliaka střelou od mantinelu k tyči, brněnský brankář si stejně jako v předchozích případech poradil.
44:32
Rodící se tlak Liberce zastavil pohotovou rybičkou do kombinace Havránek, za což si mladý brněnský forvard vysloužil potlesk na otevřené scéně.
43:59
Hra se plynule přelévá ze strany na stranu.
43:14
Čermákovi nevyšlo nahození ze středního do útočného pásma, puk vystřelil vysoko na ochrannou síť.
42:33
Na úvod třetí části jsou aktivnější domácí. Při protiútoku přenechal Erat puk Kvapilovi, jenž vyzkoušel pozornost Lašáka střelou z pravého kruhu.
42:08
Následně vypálil od modré čáry Gulaši. Lašák na jeho projektil viděl a bez problémů zakročil lapačkou.
41:14
Havránek nahrával do mezikruží Hynkovi Zohornovi, jemuž zakončení nevyšlo a Lašák eliminoval puk betonem.
40:17
Hosté se po úvodním buly vrhli do útočného pásma, kde Radivojevič vypálil, Čiliak ukryl puk v lapačce.
40:01
Střely na branku (po 2. třetině): 15 – 16
Střely na branku (ve 2. třetině): 6 – 9
Ve druhé třetině se ani jeden z celků prosadit nedokázal, blíže vstřelené brance byli hosté, kteří ovšem zatím nemohou najít recept na výborně chytajícího Čiliaka. Slovenského brankáře ve službách Komety jednou zachránila po střele Svačiny od inkasování branková konstrukce. Domácí se několikrát ocitli v přečíslení, které ovšem zužitkovat nedokázali. Uvidíme, co přinese třetí část, která začne zhruba v 19:12.
40:00
39:42
Jánošík poslal puk rukavicí na střídačku. Po přerušení se bude vhazovat před Lašákem.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:58
Další přečíslení Komety, snad už třetí v krátkém časovém úseku, Kvapilovi nevyšla přihrávka na Erata, dobrou defenzivní práci odvedl Plutnar.
38:28
Dočekal dojel nahození ze středního pásma a nahazoval puk před Lašáka, jenž zasáhl do přihrávky brněnského forvarda hokejkou a změnil dráhu puku.
37:54
Hosté se na chvíli ocitli v útočném pásmu, ale domácí se i díky důrazu u mantinelu dokázali brzo z rodícího tlaku vymanit.
36:48
Projektil Ondřeje Němce od modré čáry byl někde v mezikruží tečován, přičemž puk zamířil mimo bránu.
36:28
Zakázané uvolnění Liberce. Vhazování před Lašákem.
35:56
Patrně Ordoš vyhodil puk ze středního pásma do hlediště. Hra, která se ve druhé části prakticky nekouskuje, je přerušena.
34:35
Mnoho emocí v DRFG Areně vzbudil zákrok Dernera, který dohrál Erata. Podle rozhodčích bylo vše v rámci pravidel.
34:02
Znovu se dostali domácí do přečíslení, tentokrát dva na jednoho. Kvapila v rozhodující fázi dokázal odzbrojit Šimek.
33:08
Mallet vybojoval u vlastní modré kotouč, a domácí se dostali do přečíslení tři na dva. To zakončoval Haščák zpoza pravého kruhu. Jeho střelecký pokus ovšem zblokoval Mojžíš.
31:36
Následně se zkusil prosadit Plutnar, který svůj únik po levém křídle zakončil bekhendovou střelou od mantinelu. Čiliak jeho pokus vytěsnil do rohu kluziště.
30:32
Hosté si vytvořili chvilkový tlak, při němž Kolman obkroužil bránu, najel si do pravého kruhu, odkud zakončil. Čiliak pokus libereckého beka eliminoval.
29:47
Na druhé straně byl v pernamenci Čiliakův kamarád ze Zvolena Lašák, jenž vyrazil puk po Krejčíkově střele ramenem.
29:17
Další velká šance Liberce, který se dost osměluje. Ordoš dostal přihrávku před bránu, a Čiliak musel vytáhnout náročný zákrok.
28:42
Na druhé straně musel znovu zasahovat Lašák, jenž je dnes mírně zaměstnanějším gólmanem.
28:13
Jelínek využil chyby brněnského obránce na modré čáře a při přečíslení nabídl puk volnému Svačinovi, jenž svou střelou z první orazítkoval břevno.
27:46
Na druhé straně s pokoušel Radivojevič prihrávat do ohně před bránou, tam ovšem stál připravený Zaťovič, který uklidil puk do bezpečí z pohledu Komety.
27:14
Havránek nabil na pravý kruh Malletovi, jehož střelu k bližší tyči si Lašák pohlídal a puk vytěsnil mimo nebezpečí.
25:25
Následně se Čermák ocitl osamocený před Lašákem, slovenský gólman Liberce si ovšem prostor mezi svými betony, kam kapitán Komety zakončoval svůj bekhendový pokus, pohlídal.
25:11
Haščák našel v mezikruží bekhendem Čermáka, jemuž chvíli trvalo, než si zpracoval puk a Lašák se stačil přemístit.
22:29
Valský zakončoval puk od brankové čáry, přičemž puk zaplachtil nebezpečně brankovištěm Čiliaka, jenž si ovšem kotouč za záda nesrazil.
22:20
Jánošíkův projektil zaplachtil od modré čáry mimo bránu.
21:48
Po vyhraném buly pálil od modré Bartejs, Lašák zachytil puk v lapačce a ihned rozehrál.
21:41
Úmyslného ofsajdu se dopustil Jelínek. Vhazování před Lašákem.
21:09
Mallet se snažil uvolnit do zajímavého brejku Hynka Zohornu, ten ovšem nezpracoval puk.
20:01
Střely na branku: 9 – 7
Úvodní třetina dlouho postrádala potřebné tempo. Hra byla často kouskována různými technickými prohřešky. Zajímavé věci se začaly dít v druhé polovině první části. Domácí zpražili hosty dvěma slepenými brankami ve třinácté minutě. Nejprve skóroval Kováčik, jehož trefu musel posvětit rozhodčí, 42 vteřin nato se prosadil Kvapil. Bílí tygři mají v aktuální přestávce rozhodně o čem přemýšlet, zatím se jen těžko dostávají do vyložených šancí. V té patrně největší se ocitl Radivojevič, jemuž v zakončení do odkryté klece na poslední chvíli zamezil Malec. Druhá třetina začne zhruba v 18:23.
20:00
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:35
Na druhé straně mohli hosté snížit. Radivojevič mohl zakončovat do prázdné, ovšem na poslední chvíli mu ukradl šanci pohotovým obranným zákrokem hokejkou Malec.
18:26
Čermák hledal před bránou Malleta, který ovšem nedokázal zasáhnout puk.
17:35
V těchto chvílích se hra přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů na jedné či druhé straně.
16:44
Jánošík se vydal na útočný výlet, ale Malec svého krajana před Čiliaka nepustil, když jej čistým způsobem obral o puk.
15:59
Zakázané uvolnění Komety.
15:30
A už to mohlo být o tři branky! Při rychlém protiútoku junior Havránek uvolnil bekhendovou přihrávkou Zaťoviče, který si položil Lašáka, ale následně nedokázal puk zvednout přes beton slovenského brankáře ve službách Liberce.
14:43
Zakázané uvolnění Liberce.
12:51
Domácí bleskurychle přidávají další branku a jdou do trháku! Hrdina druhého duelu z pohledu Komety MAREK KVAPIL přidal další branku. Při přečíslení tři na dva prostřelil Lašáka přesnou střelou od levého kruhu k bližší tyči. Asistence: Jan Hruška.
12:19
Rozhodčí gól po poměrně dlouhé poradě uznal! Střelu JOZEFA KOVÁČIKA z první z pravého kruhu zachytil Lašák lapačkou až za brankovou čárou. Asistence: Jakub Krejčík.
12:19
Krejčík našel na pravém kruhu křižnou přihrávkou Kováčika, jehož střelu z první sice Lašák měl v lapačce, ovšem je otázkou, zda nakonec neskončil s pukem za brankovou čárou.
12:19
Domácí možná vstřelili branku! Celou situaci ještě musí posoudit videorozhodčí!
11:01
Mojžíš si nerozuměl s Bližňákem a puk po nevydařené přihrávce prvního jmenovaného doplachtil na icing.
10:08
Gulaši opustil trestnou lavici a domácí hrají v plném počtu. I druhému oslabení se ubránili bez větších problémů.
09:54
Po Jánošíkově střele se kotouč odrazil na Ordoše, jenž vypálil z první z mezikruží mimo bránu.
09:44
Následně se hosté vrátili do pásma a Radivojevič pálil z pozice falešného obránce od modré čáry. Čiliak na střelu viděl a pokryl ji.
09:18
Domácím se následně znovu podařilo dostat puk pryč z pásma.
08:58
Jánošík vypálil od modré čáry, Čiliak vyrazil puk před sebe do míst, kde stál Radivojevič, jenž ovšem promáchl kotouč.
08:26
Následný přechod Liberce do útoku byl zastaven kvůli ofsajdu.
08:19
Domácí vyhráli buly a Mallet dokonce vyzkoušel Lašákovu pozornost střelou od pravého mantinelu.
08:08
Druhá přesilovka pro Kometu. Gulaši podrazil pronikajícího Svačinu, který se mohl dostat do bezprostřední blízkosti Čiliaka.
07:56
Další přerušení hry. Tentokrát poté, co Valský posunul bránu.
07:51
Nedorozumění Komety při kombinaci vyústilo v zakázané uvolnění.
07:41
Radivojevič si ve středním pásmu pomohl vysokou holí, hra se teď hodně kouskuje.
07:07
Mallet se při přechodu do útočného pásma dopustil ofsajdu. Další buly v neutrální zóně.
06:45
V době, kdy Erat opustil trestnou lavici, Plutnar vystřelil puk od modré čáry do ochranné sítě. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
06:23
Hruška se dokonce dostal do rychlého protiútoku, který zakončil střelou přes obránce mimo bránu.
06:00
Čermák zblokoval střelu a následně ze středního pásma poslal puk za Lašákovu bránu.
05:16
Krejčík vyhodil puk přes všechny čáry a domácí se na úvod oslabení osvobodili.
04:45
Poté, co si první početní převahu zahráli domácí, zkusí si ji i hosté. Dvě minuty za hrubost obdržel Martin Erat.
04:25
Gulašiho střela od modré čáry byla tečována mimo bránu.
03:10
Radivojevičův trest skončil a hosté hrají v plném počtu. Domácí celé dvě minuty strávili v útočném pásmu, ovšem vážnější příležitost si nevytvořili.
02:29
Němec napřáhl na modré a jeho projektil zaplachtil těsně mimo tyč.
02:08
Jelínek natlačil Kvapila na bránu, čímž byla vychýlena ze svého postavení. Přerušení hry.
01:52
Erat nabil do mezikruží Hynku Zohornovi, jemuž střela vůbec nesedla. Modrobílí ale zůstávají v útočném pásmu.
01:38
Krejčík nahodil od modré kotouč na Lašáka, jenž pokryl puk na hrudi.
01:10
Následně ovšem Branko Radivojevič zbytečně podrazil ve středním pásmu Michala Gulašiho, za což obdržel dvouminutový trest. Přesilovka pro Kometu na úvod duelu.
00:25
Hosté se hned po úvodním buly vrhli do útočného pásma a aktivně forčekují, zatím se ovšem nedostávají na dostřel Čiliaka.
00:01
Nyní už zní hymna České republiky.
Obě mužstva už vjela na ledovou plochu, hosté za mohutného pískotu, domácí za jásotu. Utkání bude předcházet ještě slavnostní ceremoniál, při němž bude vyvěšen dres někdejšího vynikajícího gólmana Jiřího Koloucha, který působil v Brně.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Zaťovič (A), Čermák (A), Haščák – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Jánošík, R. Šimek, Derner, Plutnar, Kolmann, Mojžíš (A), Pyrochta – Radivojevič (C), P. Jelínek, Lakatoš – Svačina, L. Krenželok, Valský – Ordoš, Bližňák, Bartovič – A. Dlouhý, Vantuch, J. Stránský.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Gebauer, Lederer.
Bílí Tygři z Liberce čelí v aktuální sérii situaci, na kterou nejsou příliš zvyklí. Svěřenci mladého trenéra Filipa Pešána před finále ani v jedné ze sérii neprohrávali, ale vždy byli o krok před soupeři. Při loňském tažení k titulu sice ve finálové sérii prohrávali s pražskou Spartou, ovšem v poměru 0:1 a 1:2, tentokrát ztrácejí už dva zápasy. Bude zajímavé sledovat, jak se s novou situací ambiciózní celek zpod Ještědu popasuje.
Hokejisté Komety v úvodních dvou finálových zápasech potvrdili, že na Liberec v letošní sezoně umí. V základní části vybojovali ve vzájemných duelech s úřadujícími mistry deset z dvanácti možných bodů, když třikrát vyhráli v normální hrací době a jednou prohráli v prodloužení.
V prvním finále sice tým kolem hlavního kouče Libora Zábranského prohrával v jedenácté minutě už 0:2, ještě v první části ovšem stačil otočit, a nakonec dokráčet k výhře 4:3. Ve druhé partii byli modrobílí vždy o krok před svým finálovým soupeřem, a i když Bílí Tygři dokázali třikrát srovnat krok, v prodloužení vystřelil Kometě výhru Kvapil.
Hezký úterní podvečer! Předlouhých jednapadesát let čeká Kometa Brno na titul z nejvyšší soutěže. Naposledy se modrobílí z prvenství radovali v roce 1966, tedy v roce, kdy byl československým prezidentem Antonín Novotný, v Americe měl premiéru kultovní seriál Star Trek a ze svého prvního a dosud posledního titulu mistrů světa se shodou okolností radovali zástupci kolébky fotbalu Anglie. Hokejisté Komety mohou na rozdíl od hrdého Albionu své zdánlivě nekonečné čekání ukončit záhy.
Do Brna si totiž přivážejí na třetí pokračování finálové série s Bílými Tygry Liberec slibné dvouzápasové vedení. Hokejisté Komety zvítězili na severu Čech oba duely shodně 4:3, z toho jeden v prodloužení a již dnes si mohou proti úřadujícím šampionům vypracovat tři mečboly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.